Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 1:00



Hozzászólás a témához  [ 77 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
DSC riasztó kérdések 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Zsu7 írta:
Laci_L Koszonom a tippeket. Tovabbi szep napot. Zs

Látott a szerelő ilyet vagy nemlátott, a lényeg ugyan az:
Van egy hiba, amit meg kell keresni és el kell hárítani.
Ráadásul ez a hiba akkor jelentkezett, amikor belenyúlt a rendszerbe, vagyis mondanám, hogy (hacsak nem bizonyítja, hogy nincs összefüggés): jótállásos hiba


szer. szept. 21, 2016 17:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 21:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Egy biztonsági vagy hevederzárral megelőzhetőek a betörések és lopások így hatékonyan óvhatjuk értékeinket.

zarora


szer. szept. 21, 2016 10:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 27, 2016 19:12
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Laci_L Koszonom a tippeket. Tovabbi szep napot. Zs


szer. jún. 29, 2016 11:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Zsu7 írta:
... Mit csinalhatok ...

Egyéb ötletem nincs, én nem vagyok riasztó szerelő. Volt nálam egy hasonló jelenség, akkor ez volt a hiba. Keress egy másik szerelőt.

Sajnálom.


kedd jún. 28, 2016 20:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 27, 2016 19:12
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
... Kerdeztem a szerelot aki cserelte az akut, de azt valaszolta, hogy meg sosem talalkozott ilyesmivel... [/quote]
Kontakthiba lehet a tápegységben, a hálózati csatlakozásnál, a biztosítéknál, vagy az akku csatlakozásnál. Esetleg rossz az új akku. A szerelőt vissza kell hívni, és nézze meg ezeket. Nem csodálkozni kell az ilyenen, hanem hibát keresni. :shock:[/quote]

Koszi szepen. Ez egy regi tipus de ha hiba van akkor a kijelzon kellene jeleznie nem? En ugy eszlelem h egyre hoszabbak a jelzesek. Ja es este csinalja. :huha: Mit csinalhatok ha egyszer csak elkezd riasztani ugy h nincs elesitve es nem hadja abba? :shock:


kedd jún. 28, 2016 20:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Zsu7 írta:
... Kerdeztem a szerelot aki cserelte az akut, de azt valaszolta, hogy meg sosem talalkozott ilyesmivel...

Kontakthiba lehet a tápegységben, a hálózati csatlakozásnál, a biztosítéknál, vagy az akku csatlakozásnál. Esetleg rossz az új akku. A szerelőt vissza kell hívni, és nézze meg ezeket. Nem csodálkozni kell az ilyenen, hanem hibát keresni. :shock:


kedd jún. 28, 2016 16:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 27, 2016 19:12
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Udv. Tanacsot szeretnek kerni a kov.: DSC riasztonkon nemreg ki lett cserelve az akuja, es azota naponta mas mas idoben megszolal roviden a szirena amikor nincs is elesitve a riaszto. Kerdeztem a szerelot aki cserelte az akut, de azt valaszolta, hogy meg sosem talalkozott ilyesmivel. Van otlete v.nek mi a baja?
Valaszokat es tanacsokat nagyon szepen koszonom.
Zs


kedd jún. 28, 2016 7:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 14, 2016 19:56
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Üdv.!
DLS2002-vel szeretnék PC1832-őt programozni. A kapcsolódás nem sikerül. A riasztóközponton a DLS letöltés engedélyezett. Eredeti csatlakozókábelem van, valamint egy FDTI chip-es RS232/USB átalakítóm a gépen COM4-re állítva. Kérem aki tud, segítsen!

Köszönöm!


hétf. márc. 14, 2016 21:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 15, 2013 16:32
Hozzászólások: 1
Hozzászólás DSC riasztó kérdések
Sziasztok!

Remélem, tud valaki segíteni, mert én már a hajamat tépem. Nemrégiben vettem egy használt DSC 1565 központot egy 1555RKZ kezelővel. A rendszert összeszerelése rendben ment, de a felprogramozás után a késleltetett zóna megsértésekor azonnal megszólal a sziréna. A programot már többször átnéztem, de nem értem, hogy mi lehet a hiba. A kezelőt egy zárható dobozban helyeztem el, aminek a kapcsolója nyitott állapotban nyitott. Ez a kapcsoló a billentyűzet zónához kapcsolódik. A billentyűzet a 00 helyre van címezve, a billentyűzet zóna 07. A kezelőn rendben kijelzi a zóna állapotát, de amikor az élesítés után kinyitom a kezelő dobozát, azonnal megszólal a sziréna annak ellenére, hogy ezt a 07-es zónát késleltetettnek programoztam. Találkozott már valaki ezzel a problémával és van rá valamilyen megoldás?


vas. dec. 15, 2013 16:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 03, 2012 17:01
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Lenne egy kis gondom Szétszedtem egy DSC PC1616 központot ki kellett cserélni egy púpos kondit rajta miután összeraktam akku hibát irt kiderült a kültéri akkuja halott le ment 6 volt köröli értékre de biztosra menve vettem két új akkut kicseréltem de továbbra is akku hibát ir az akku besszbeszereléskor 12,8 körül mozogtak már többmint 24 órája tölt de még mindig irja a hibát
köszönöm a segítséget üdv. aqpa


pén. aug. 03, 2012 17:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Sziasztok!
1616-os központon kellene a PGM1-et úgy felprogramozni, hogy ha a *0-val beriasztom, akkor földre kapcsoljon, amíg a felhasználói kóddal ki nem riasztom. Valaki leírná hogyan kell?


vas. jan. 22, 2012 15:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Természetesen engedélyeztem, de semmi. Azóta sikerült életre keltenem. Eltávolítottam az eszközkezelőben a com1-et, majd így indítottam újra a pc-t. Bootolás után egyből működött a kommunikáció.
Viszont a munkahelyemen egy 4020-as központ van és az istenért nem akar kommunikálni, akár mit csinálok.


szomb. ápr. 23, 2011 10:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
kispedro írta:
Sikerült megszereznem a szoftvert.
Lényeg, hogy tegnap tök jól kommunikált a központ a pc-vel, ma egyáltalán nem akart. Valami olyasmit írt ki a dls, hogy a portot nem látja. Semmit nem változtattam tegnap óta rajtuk. Próbáltam újraindítani a pc-t, tápokat elvenni a központtól, de ugyan ez volt a helyzet. Ilyenkor mit próbálhatok még meg? Hard reseteljem a központot? Nem hiszem, hogy segítene. 1 pillanatra kiírja, hogy a kezelőn engedélyezzem a feltöltést, majd jön a port probléma.


És engedélyezted? Mert ha nem, akkor ne is várj mást.


pén. ápr. 22, 2011 19:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Sikerült megszereznem a szoftvert.
Lényeg, hogy tegnap tök jól kommunikált a központ a pc-vel, ma egyáltalán nem akart. Valami olyasmit írt ki a dls, hogy a portot nem látja. Semmit nem változtattam tegnap óta rajtuk. Próbáltam újraindítani a pc-t, tápokat elvenni a központtól, de ugyan ez volt a helyzet. Ilyenkor mit próbálhatok még meg? Hard reseteljem a központot? Nem hiszem, hogy segítene. 1 pillanatra kiírja, hogy a kezelőn engedélyezzem a feltöltést, majd jön a port probléma.


szer. ápr. 20, 2011 21:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
kispedro írta:
Üdv!
Vettem egy 1616-os központot. Holnap szerelem fel a lakásba. Valaki tudna nekem adni egy szoftvert hozzá, hogy pc-linken keresztül tudjam programozni?


DSC Hungária honlapjáról regisztráció után ingyenesen letölthető.


vas. ápr. 17, 2011 19:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Üdv!
Vettem egy 1616-os központot. Holnap szerelem fel a lakásba. Valaki tudna nekem adni egy szoftvert hozzá, hogy pc-linken keresztül tudjam programozni?


pén. ápr. 15, 2011 20:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 02, 2011 14:50
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Kedves fórumozók!
Ha valakinek DSC riasztóval vagy távfelügyelettel kapcsolatos olyan kérdése van, amiben gyakorlati szakemberként segíthetek, akkor itt, vagy a http://www.eriaszto.hu/index.php?url=etanacsadas.php honlapon tegye fel, megpróbálok segíteni.
Egyébként le a kalappal némelyik fórumozó előtt!
Szűcs Tibor, Telmon Kft.


szer. feb. 02, 2011 15:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 06, 2006 14:16
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Üdv!

Egy DSC Lady-t szeretnék összehozni egy Satalarm SA-816P -al.
Bekötési rajzot és leírást követtem:

AUX- -> föld
Bell+ -> N+
Bell- -> A-
Zx -> AS (1K-s ellenálláson keresztül)
com -> ASG (AS és ASG összehidalva 2,2K-s ellenállással)

Egyik gondom, hogy Bell+ -on nem megy ki töltőáram, pedig a sziréna leírása alapján innen kapná az N+ -ra a töltőáramot.
Másik gondom hogy leírás alapján a sziréna negatív indítású (A- -on) a riasztó leírásában meg Bell+ -ra írja a + indítást.
A sziréna programozható:
- indítás esetén riasztást követően 10mp-el elkezd szirénázni, de a riasztó deaktiválásával nem szűnik meg a szirénázás, táp áram eltűnik róla, de aksiról tovább szirénázik, míg szét nem húzom a csatlakozást.
+ indítás esetén semmi sem történik (bekötést változatlanul hagyva)

Köszi a válaszokat előre is!


szomb. aug. 21, 2010 21:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 18, 2010 17:04
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Sziasztok
Szeretném ha valaki tudna segiteni, van egy DSC 1616 rasztom ami a 2 particioba nem müködik
/ valószínüleg valamit elnyomtam mert elötte jó volt / élesitéskor elindul a késleltetés be is élesedik
de belépéskor nem sipol és nem is riaszt a ledes kezelőn ijenkor a ledek nem kialszanak.
Az 1 partició jo, de a kettöskeresz megnyomásakor csak az 1,2. zonákat jelzi ki, a 2 paticióhoz
tartozó 4 zonát nem látja.
A szekcio 001 ben 01,01,00, 01 van beállitva
a 101-104 ben 1,2,3,4,6, a 202 particióhoz rendelés 1,2,
210 4,
segítségeteket előre is köszönöm.


szer. aug. 18, 2010 17:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 13, 2009 19:15
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Ja, a betörő meg bejön az ablakon.
Bent meg hátha eszméletlenre röhögi magát a hevederzáron. ( talán még el is kapják )
Sokat segítettél, de ez egy DSC-s riasztós topic.

Lopást hogy előzöd meg hevederzárral?

Ide nem illő önreklámozás helyett inkább egy helyesírásellenörzőt futtass a honlapodon.
Idézet: "A betörés utáni helyreállítás munkát garantáltan szakmailag kifogásolhatattalan végző szakemberrel végeztesse el. "

Nemcsak pár betü nem stimmel, de értelmetlen is a mondat.


szer. jún. 30, 2010 17:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 30, 2010 13:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Egy biztonsági vagy hevederzárral megelőzhetőek a betörések és lopások így hatékonyan óvhatjuk értékeinket.

zárcsere.eu


szer. jún. 30, 2010 13:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 13, 2009 19:15
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
Szia szabsza !

Hát lehet tényleg szakértőt kéne hívni.
"aki beszerelte az nem tud segíteni" Akkor minek szerelte be ? És hogyan ? Azt is megnézném.

3-as ne legyen furcsa. pont azért világít mert nincs bekötve a telefon. Ki kellett volna kapcsolni a telefonvonal figyelést.
1-esben az 1-es meg akku hiba. Csere érett. De ezek után az akkucserét sem bíznám arra "aki beszerelte".
Egy hozzáértő egyúttal átnézné a rendszeredet alaposan.


vas. jún. 27, 2010 20:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 24, 2010 10:01
Hozzászólások: 1
Hozzászólás DSC riasztó kérdések
Sziasztok!

Van egy DSC 585H tipusú riasztóm PC1555RKZ billentyűzettel.
Néhány napja véletlenszerű időközönként elkezd csipogni a billentyűzet. (csak csipog, semmi más jelzés)
Egyébbként működik rendesen, de a csipogás nagyon idegesítő, főleg éjszaka.
Megnéztem a *2 paranccsal a hibákat és az 1-es és 3-as zónafény világít.
A 3-as eleve furcsa, mert telefonvonal nincs is kötve rá.
Ha megnyomom a hibakiírásnál az 1-es gombot, akkor szintén az 1-es zóna világít.

Teszteltem a [*][6][Mester kód][4] kombinációval is, ott sem volt gond.

Aki beszerelte, az nem tud segíteni.
Lenne esetleg valami tippetek? Vagy szakértőt kéne hívni?

Előre is köszi
Szabsza


csüt. jún. 24, 2010 10:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy PC1616 panellel és egy PC1555rkz (ledes) panellel szeretném megoldani, hogy a kinti helységeket éjszakára be lehessen riasztani, de a házban lehessen mozogni. Az világos, hogy két partíció kellene, és ennyit is tud a PC1616.

Viszont akárhogy próbálkozunk, nem akar menni, lehetséges, hogy csak úgy lehetne megoldani, ha vennék még egy billentyűzetet? Nagyon úgy tűnik, hogy csak egy partíciót élesíteni a billentyűzet. És akkor nem is lehetne egyszerre a két partíciót élesíteni?


vas. ápr. 04, 2010 22:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Szia Laci, kösz a választ!

Bocs, elszúrtam, a [11]-nél a magyar nyelvû papír szerint 5, az angol nyelvû szerint 6 kétdigites ( jelen esetben FF-et, azaz *66-ot) vár a központ, én az utóbbit ütöttem be.
A [7] telefonszámot és a [8] azonosítót még nem próbáltam, de most beütöm.
Az elõbb kezdett pittyegni, az a baj, hogy csak 24 óra múlva derül ki, sikerült-e a dolog.

Mégegyszer kösz.


vas. dec. 13, 2009 19:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 13, 2009 19:15
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Hozzászólás Re: Őskori pc550-es kommunikálni akar minden áron
p5rs7 írta:
Sziasztok!
Nem tudom lebeszélni róla, az öreg pc550-es 24 óránként be akar jelentkezni telefonon, persze nem tud, nincs rajta vonal. 10 mp-enként csipog, *2-re a 4-es zónaled világít, tehát kommunikációs hibát mutat.
Azt mondja a leírás:
"A kommunikátor tiltására az összes üzenetkódot programozzuk be a [09], [10] és [11] szakaszoknál a Hex "FF"
segítségével."
Megpróbáltam így :
*8(install kód)09 *6**6 /8-szor majd a [10]-nél megint 8-szor, a [11]-nél 4-szer

Meg így is: *66 /8-szor stb.

Még mindig kommunikálni akar :(
A szoftver 1.0-ás.

Segítséget kérek, előre is köszönöm.


Üdv !

(09) és (10) menüpontokban 16 db 'F' -et üss.
(11) menüpontban pedig 10 db kell ! pont az utolsó a teszt.

Ezenkívül (7) telszám és (8) azonosítót is nyomd végig 'F' -ekkel.

Így már biztos nem próbál majd kommunikálni.

Egy újraindítással pedig a beragadt üzeneteket is törölheted.
Nem kell reset, elég az akku le, táp el, akku vissza, táp vissza.

ui.: A *6**6* és a *66* között nincs különbség.

Üdv.
Laci.


vas. dec. 13, 2009 19:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Õskori pc550-es kommunikálni akar minden áron
Sziasztok!
Nem tudom lebeszélni róla, az öreg pc550-es 24 óránként be akar jelentkezni telefonon, persze nem tud, nincs rajta vonal. 10 mp-enként csipog, *2-re a 4-es zónaled világít, tehát kommunikációs hibát mutat.
Azt mondja a leírás:
"A kommunikátor tiltására az összes üzenetkódot programozzuk be a [09], [10] és [11] szakaszoknál a Hex "FF"
segítségével."
Megpróbáltam így :
*8(install kód)09 *6**6 /8-szor majd a [10]-nél megint 8-szor, a [11]-nél 4-szer

Meg így is: *66 /8-szor stb.

Még mindig kommunikálni akar :(
A szoftver 1.0-ás.

Segítséget kérek, elõre is köszönöm.


szomb. dec. 12, 2009 9:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás Re: Kérdés nyitásérzékelővel kapcsolatban
szb írta:
Egy furcsa kérdésem lenne:
Az utóbbi fél évben 3x volt "vakriasztásom", mindig éjszaka és mindig a bejárati ajtó nyitásérzékelője. De az ajtó (utólag megnézve) persze zárva, látszólag nyitás nem történt.
A dolog misztikuma, hogy mindhárom alkalommal vasárnapról hétfőre virradó hajnal, fél kettő és kettő között történt az "esemény". Már zárcsere is történt (profira), de hiába.
Mi lehet ez? Riasztó hiba vagy ...?
Esetleg fontos lehet, hogy a bejárati ajtó hétvégén szinte folyamatosan nyitva van, és a nyitást jelző csipogás be van kapcsolva (ha ez számít?).

Az észrevételeket, tapasztalatokat előre is köszönöm.


Kicsit pontosabb leírás?
Milyen ajtó (fém, fa, műanyag), milyen nyitásérzékelő (szerelhető vagy befúrható, fém vagy műanyag) és persze, hogy hogyan és mióta van felszerelve, legjobb lenne, ha tudnál a egy képet küldeni róla.
Ez az alkatrész az egyszerűsége miatt "bolondbiztos", ha téves riasztás van az szinte biztos, hogy az ajtóhoz nem megfelelő érzékelőválasztás vagy pontatlan szerelés miatt lesz.


hétf. szept. 14, 2009 20:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Strinni Bence írta:
Sziasztok!

Van egy DSC PC2525-ös központom. Az a kérdésem, hogy, hogyan tudom programozni számítógépről? Hogyan kell összekötni a géppel, és a DLS2002-t (gondolom ezzel kell programozni) le lehet tölteni valahol?


Letölteni nem fogod tudni sehonnan, be kell menni egy üzletbe és megvenni kb 800-1800Ft közötti áron, ennyit megér :)


hétf. szept. 14, 2009 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás Re: DLS 2002 + PC1616
sztibor írta:
Sziasztok!

Van egy pc1616-os központom 2 kezelővel!
Tudnátok segíteni, hogy hogyan kell két kezelőt bekötni?
Paradoxnál lehetett kezelőhöz mozgásérzékelőt is kötni, tudja ezt ez a DSC központ is?
Honnan tudok ingyenesen dsl 2002-őt letölteni (a kábelt már megvettem).
Ne a dsc hivatalos lapját írjátok, mert ott csak hivatalos telepítők tudnak regelni!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv:

Tibi


Mindkét kezelőt természetesen a buszra kell kötni párhuzamosan, ha lehetséges, akkor UTP kábellel!


hétf. szept. 14, 2009 20:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 14, 2009 14:27
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Kérdés nyitásérzékelővel kapcsolatban
Egy furcsa kérdésem lenne:
Az utóbbi fél évben 3x volt "vakriasztásom", mindig éjszaka és mindig a bejárati ajtó nyitásérzékelője. De az ajtó (utólag megnézve) persze zárva, látszólag nyitás nem történt.
A dolog misztikuma, hogy mindhárom alkalommal vasárnapról hétfőre virradó hajnal, fél kettő és kettő között történt az "esemény". Már zárcsere is történt (profira), de hiába.
Mi lehet ez? Riasztó hiba vagy ...?
Esetleg fontos lehet, hogy a bejárati ajtó hétvégén szinte folyamatosan nyitva van, és a nyitást jelző csipogás be van kapcsolva (ha ez számít?).

Az észrevételeket, tapasztalatokat előre is köszönöm.


hétf. szept. 14, 2009 14:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 21, 2009 12:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás DLS 2002 + PC1616
Sziasztok!

Van egy pc1616-os központom 2 kezelővel!
Tudnátok segíteni, hogy hogyan kell két kezelőt bekötni?
Paradoxnál lehetett kezelőhöz mozgásérzékelőt is kötni, tudja ezt ez a DSC központ is?
Honnan tudok ingyenesen dsl 2002-őt letölteni (a kábelt már megvettem).
Ne a dsc hivatalos lapját írjátok, mert ott csak hivatalos telepítők tudnak regelni!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv:

Tibi


kedd júl. 21, 2009 12:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 21, 2007 10:27
Hozzászólások: 92
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy DSC PC2525-ös központom. Az a kérdésem, hogy, hogyan tudom programozni számítógépről? Hogyan kell összekötni a géppel, és a DLS2002-t (gondolom ezzel kell programozni) le lehet tölteni valahol?


pén. márc. 13, 2009 20:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Akkor van kurtod, akkumlatorod, akku toltod, mozgaserzekelod, kulcsos kapcsolod es 12V-os valto erintkezos jelfogod.
Akku toltot polaritashelyesen rakotod az akkura es a mozgaserzekelo +/- 12V pontjara.
A mozgaserzekelo riaszto kontaktusaval (NC - C) pontok parhuzamosan kotod a kulcsos kapcsolot. Ezzel lehet hatastalanitani a riasztot. Ezekekkel sorbakotod a jelfogo tekercset es a mozgaserzekelo tamper erintkezojet. Ezt is rakotod a 12V-ra. Igy a jelfogo allandoan meg lesz hozva, kiveve ha a mozgaserzekelo riaszt, vagy megbontja a dobozat.
A kurtot a jelfogo nyugalmi helyzetben zart erintkezojen keresztul szinten rakotod a 12V-ra. Ha elejt a jelfogo, akkor megszolal a kurt...
No persze ez termesztesen nem nyujtja ugyanazt a funkcionalitast mint egy riaszto kozpont...


csüt. márc. 12, 2009 16:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 22, 2007 16:21
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Siréna: 6-12V 15W átlagos autóriasztó sziréna Van egy plusz, meg egy minusz.


szer. márc. 11, 2009 20:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Tamp (tamper -> babral valamivel es elront, meghamisit, megveszteget, befolyasol, valami hasonlo a szotar szerint :) ) az egy mikrokapcsolo ami akkor szakit ha leszedik doboz tetejet....

kellene egy kep a szirenadrol (hangszoro :) ), vagy tipus vagy valami egyeb kiindulopont...


szer. márc. 11, 2009 9:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 22, 2007 16:21
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszönöm!
Még egy kérdésem lenne.Mit kössek hova?
Melyik csatlakozóba a hangszórót nc, c, gnd.?
És mit jelent a Tamp?

Előre is köszönöm.


kedd márc. 10, 2009 23:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Kell meg hozza egy tapegyseg/tolto ami a tolti az akksit. Normalis esetben ezt a kozpont szokta, de ha jol ertem a kkor kozpont nelkul akarod meguszni (ami vegulis nem lehetetlen). A tolto fix feszultsegu (13.7V) legyen praktikusan.


kedd márc. 10, 2009 14:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 22, 2007 16:21
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!
Én teljesen kezdő vagyok még ezen a téren, és volna egy pár kérdésem, ami biztos alapnak tűnik.
Nekem van egy feltehetőleg BV201 -es mozgásérzékelőm, és nem tudom mit hova kössek bele. Van egy adott 12 V-os akkum, 1 riasztó hangszóróm, egy kapcsolóm. ezekből szeretnék valamit összehozni.
a DSC BV 201 -es balról jobraq a következő. Két TAMP (ide mi jön ?),
utána a 12V egyik szál, utána GND (gondolom a 12V másik szála), és a másik és még van olyan, hogy NC és C. Amit el akarok érni, hogy a mozgásérzékelőt bekapcsolom, és ha mozgást érzékel riasszon.
Kérdésem az lenne, hogy mi kell még hozzá, és mit hova kössek?
Légyszíves ha tudtok segítsetek.
Köszi


hétf. márc. 09, 2009 21:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 9:20
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Vegulis en most ket megoldast latok a helyzetre.
1 Mint az elejen emlitettem megvan a 6 eres kabel amire ra nyomoma 2 RJ 11 -et.

2. Van egy 5 m hosszu Null modem kabel is aminek a tulso oladara a riaszto feloli oldalon a db 9 ellen darabjat ahogy irtad is ra drotozom.


csüt. jan. 01, 2009 23:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 9:20
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Kód:
az rs232 portra csak rá kell drótozni, usb-re csak usb->serial átalakítóval tudod csatlakoztatni, de abból se mindegyik jó. Nekem prolific chippel szerelt cuccom van, azzal működik és van egy sunix pcmcia->serial átalakítóm, azzal is megy, de volt egy ftdi chippel szerelt usb->serial átalakítóm is amivel nem ment



Ezek valamelyikerol van valamilyen schematikus rajzod esetleg?

Koszi


csüt. jan. 01, 2009 22:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
script_ írta:
Kód:
A panelen egy RS232 port van, szerintem nem lesz vele gond, ha mégis, akkor használj egy hosszú usb -> rs232 átalakítót.


Az rs232 az ugyanaz mint a db9 igaz?

Ezzel nem is lenne problema viszont programozasnal ,hogyan lehet azt be allitani ezesetben ,hogy az USB porton komunikaljon a szamitogep?Van talan a DSC 2002 -szoftvernek valami beallitasi felulete ?Marmint kilehet valasztani melyik porton akarjuk ,hogy komunikaljon?

Koszonom a hozza szolasokat :wink:


az rs232 portra csak rá kell drótozni, usb-re csak usb->serial átalakítóval tudod csatlakoztatni, de abból se mindegyik jó. Nekem prolific chippel szerelt cuccom van, azzal működik és van egy sunix pcmcia->serial átalakítóm, azzal is megy, de volt egy ftdi chippel szerelt usb->serial átalakítóm is amivel nem ment


csüt. jan. 01, 2009 22:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 9:20
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Kód:
A panelen egy RS232 port van, szerintem nem lesz vele gond, ha mégis, akkor használj egy hosszú usb -> rs232 átalakítót.


Az rs232 az ugyanaz mint a db9 igaz?

Ezzel nem is lenne problema viszont programozasnal ,hogyan lehet azt be allitani ezesetben ,hogy az USB porton komunikaljon a szamitogep?Van talan a DSC 2002 -szoftvernek valami beallitasi felulete ?Marmint kilehet valasztani melyik porton akarjuk ,hogy komunikaljon?

Koszonom a hozza szolasokat :wink:


csüt. jan. 01, 2009 22:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás Re: 1565 2p
script_ írta:
Sziasztok

Van egy 1565 2p Kozpontom mukodik vagy 4 eve.
Akkoriban kezzel programoztam, azota megvettem a szoftveres programozo csomagot. Szeretnem a logokat atnezni meg boviteni a rendszert.

Szoval nemtul hosszu a programozoi kabel.

Vettem egy 5 meteres kabelt. Gondoltam nyomokra ket rj11-et es kesz a hosszabb kabel. /persze a vezetek erek figyelembe vetelevel./

Kerdesem:
Mivel az 5 meteres kabel ellenallasa nagyobb mint az eredeti kb.2 meterse.
Szamit -e ez a programozasban majd?

Koszonom szepen a hozza szolasokat.


A panelen egy RS232 port van, szerintem nem lesz vele gond, ha mégis, akkor használj egy hosszú usb -> rs232 átalakítót.


csüt. jan. 01, 2009 12:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 9:20
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 1565 2p
Sziasztok

Van egy 1565 2p Kozpontom mukodik vagy 4 eve.
Akkoriban kezzel programoztam, azota megvettem a szoftveres programozo csomagot. Szeretnem a logokat atnezni meg boviteni a rendszert.

Szoval nemtul hosszu a programozoi kabel.

Vettem egy 5 meteres kabelt. Gondoltam nyomokra ket rj11-et es kesz a hosszabb kabel. /persze a vezetek erek figyelembe vetelevel./

Kerdesem:
Mivel az 5 meteres kabel ellenallasa nagyobb mint az eredeti kb.2 meterse.
Szamit -e ez a programozasban majd?

Koszonom szepen a hozza szolasokat.


pén. dec. 26, 2008 17:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 05, 2008 13:09
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás dsc 5010
Van nekem egy dsc 5010 riasztórendszerem. Nem én vagyok az első tulaja de beszeretük és hívtunk egy szakembert aki felprogramozta és mindent beállított. Most leállt a belső órája és új zónát is szeretnék programozni bele de a mester kódot nem tudom mivel nem új a rendszer hanem használt. Úgy tudom hogy a panel resetelésével se javul meg a dolog . Hogyan lehetne valahogy megtudni a mester kódot? Esetleg adatkábellel erre van DLS 2002 szoftverem és találtam soros portra való kábelrajzot csak a riasztóhoz menő részét nem tudom hova kell kötni. Ebben lérném segítségeteket.


szer. ápr. 16, 2008 19:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 25, 2005 11:45
Hozzászólások: 39
Hozzászólás 
vlezlee írta:
www.dsc.hu oldalon elérhető az összes dsc központ programozási ill. telepítési leírása + felhasználói kézikönyvek magyarul, ez szerintem teljesen egyértelmű...


Igen, de a programozási és telepítési leírások csak regisztrált vevőknek érhetők el, szabadon csak a felhasználói kézikönyveket lehet letölteni, azt meg tudom kívülről is...

A helyzet az, hogy vettem egy házat, amiben PC585 van, csak éppen az előző tulaj nem adta meg az installer kódot (valószínűleg maga sem ismeri). Namármost nekem nincs kedvem fizetni az átprogramozásért bárkinek is, Apáméknál elvégre 10 éve gondozom a saját kezűleg telepített PC510-est. Szóval két dolog miatt kéne a telepítési és programozási leírás:

- meg kéne tudnom, hogy lehet-e hardver-resetelni úgy, mint a PC510-est,
- és ha igen, akkor a reset után újra kell programoznom az egészet, ami nyilván nem teljesen azonos a PC510-el, csak a logikája azonos...

Ha valakinek megvan, elküldené a PC585 telepítési és programozási útmutatóját? Nem muszáj magyarul, jó angolul vagy németül is.

Köszi, üdv: Gergő


kedd okt. 25, 2005 18:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: a monitor előtt, amúgy Somogy megye
Hozzászólás 
Ha pl: az ajtódon van 1 nyitásérzékelő "késleltetett" módban, és a lakásban vannak még mozgásérzékelők "stay/away" módban (ha jól emlékszem), akkor élesítéskor távozási késleltetés alatt, ha nem érzékel jelzést a késleltetett zónáról (ajtóról), akkor a mozgásérzékelőkről jövő jelzést figyelmen kívül hagyja (nyugodtan sétálhatsz a lakásban), de a bejárati ajtón lévő nyitásérzékelőt "késleltetett" módból "azonnali" üzemmódba teszi.
Legalábbis a 1565 2P központnál így van.
Remélem, segítettem.

OFF
Jééé, arany tag lettem! :lol:[/quote]

A legrégebbi matuzsálem DSC-k már tudták ezt az automata Home/Away üzemmódváltást. (1550,2550,3000 stb)


vas. okt. 09, 2005 16:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: a monitor előtt, amúgy Somogy megye
Hozzászólás 
mosterdekel írta:
Köszi az eddigieket hétvégén tudom kipróbálni.
Még egy-két kérdés:
Egy billentyűm van ezt eddig még nem rendeltem sehova(lehet ez a baj?)
Az 1.partición van olyan zóna ami szerepel a 2.partición is ez nem jelent gondot remélem?

Nem jelent gondot, de az a zóna csak akkor fog élesedni, ha mindkét partíció t élesíted. Ezt használjuk pl egy olyan helyen, ahol egy előtérből nyílik két üzlet,ott logikusan az előtérben levő érzékelő csak akkor lesz éles, mikor már mindkét bolt bezárt, bármelyik nyit, akkor a zóna kikapcsolódik.


vas. okt. 09, 2005 16:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 07, 2005 11:04
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Köszi az eddigieket hétvégén tudom kipróbálni.
Még egy-két kérdés:
Egy billentyűm van ezt eddig még nem rendeltem sehova(lehet ez a baj?)
Az 1.partición van olyan zóna ami szerepel a 2.partición is ez nem jelent gondot remélem?


szer. szept. 28, 2005 19:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 77 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség