Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:22



Hozzászólás a témához  [ 77 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
DSC riasztó kérdések 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Nos, akkor kicsit részletesebben:

000 címen az egyes kezelőket hozzárendeled a partíciókhoz (minden billentyűzetnél külön-külön meg kell csinálni)

201 címen az 1-es gomb kibálasztása (2. partíció engedélyezése)

202 címen kijelölöd az 1-es partícióhoz tartozó zónákat

206 címen kijelölöd a 2. partícióhoz tartozó zónákat

ha a programozással készen vagy, akkor minimum 10mp-re teljes tápelvétel, akku ráköt, majd ac 16V visszakötés és készen is van...


kedd szept. 27, 2005 23:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 07, 2005 11:04
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
1.engedélyeztem
2.hozárendeltem
3.nem tudok örülni,mert a 2.partició kódját mikor beütöm egy hosszú sípolással jelzi,hogy nem jó


kedd szept. 27, 2005 19:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
mosterdekel írta:
Valaki le tudná irni,hogy hogyan kell 2 particióra osztani a 1565-2p-s központot.PC-ről programozom.Odáig eljutottam,hogy engedélyeztem a 2.particiót,megadtam kétféle kódot,de a 2partició kódját nem akarja elfogadni.5zónám van ebből 2van a 2.partición.Az 1.partición engedéjezve van mind az 5 a 2.partición csak 2 van engedélyezve.Mit rontottam el?


1. Engedélyezd a partícionálást
2. Rendeld hozzá a zónákat az egyes partíciókhoz
3. Örülj...


hétf. szept. 26, 2005 18:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 07, 2005 11:04
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Valaki le tudná irni,hogy hogyan kell 2 particióra osztani a 1565-2p-s központot.PC-ről programozom.Odáig eljutottam,hogy engedélyeztem a 2.particiót,megadtam kétféle kódot,de a 2partició kódját nem akarja elfogadni.5zónám van ebből 2van a 2.partición.Az 1.partición engedélyezve van mind az 5 a 2.partición csak 2 van engedélyezve.Mit rontottam el?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mosterdekel kedd szept. 27, 2005 19:13-kor.



hétf. szept. 26, 2005 15:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
A 2550-esnél (2 partíció) a programozáskor definiálni lehetett, melyik zóna melyik partícióhoz tartozzon. Külön-külön, természetesen 2 különböző kóddal lehetett használni a partíciókat egymástól függetlenül, illetve meg lehetett adni olyan kódot is, ami midkettőt élesítette/kikapcsolta egyszerre. Ez ennél a központnál is igy van.
Ha a lakás egyik részét akarod csak élesíteni éjszakára, akkor vagy:
- *1 "zóna/zónák száma" # - ezt zóna kikapcsolás címszó alatt megtalálod a könyvében. Ez csak egyszeri ki-bekapcsolásra érvényes.
- 2 partícióra osztod a lakást, és a megfelelő zónákat a kívánt partícióhoz rendeled (+külön kódok a partícióknak, stb.).
Stay/Away funkció esetén (5.2-Zónadefiníciók) automatikusan kikapcsol élesítéskor az így definiált zóna. Lásd 3.2: "Amikor a rendszert érvényes kóddal élesítjük, és ha van a rendszerben programozva Stay/Away zóna, akkor.... .... a panel figyelni fogja az összes késleltetett zónát. Ha a késleltetett zóna nem lesz megszakítva a kilépési késleltetés alatt, akkor a panel az összes Stay/Away zónát kiiktatja."


hétf. ápr. 11, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 07, 2005 11:04
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Pc1565 2p központom van.Ha csak a lakás egyik felét szertném éjszakára beriasztani akkor azt pontosan hogyan kell csinálni?Erre való a két partició?A stay/away funkcó pontosan mit takar?A hozzá adott kézikönyv nem teljesen érthető a számomra.


hétf. ápr. 11, 2005 10:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
biker írta:
pl emiatt nem lehet tudni, hogy az hiba vagy funkció, hogyha beélesítem a rendszert away módban, de nem lépek ki a késleltetett zónák egyikén sem, sőt semmilyen zónát nem sértek, akkor élesítés után a késleltetett zónák bármelyikének a megsértése belépési késleltetéssel, alarm jelzés nélkül, de sziréna bekapcsolással jár ?????


Ha pl: az ajtódon van 1 nyitásérzékelő "késleltetett" módban, és a lakásban vannak még mozgásérzékelők "stay/away" módban (ha jól emlékszem), akkor élesítéskor távozási késleltetés alatt, ha nem érzékel jelzést a késleltetett zónáról (ajtóról), akkor a mozgásérzékelőkről jövő jelzést figyelmen kívül hagyja (nyugodtan sétálhatsz a lakásban), de a bejárati ajtón lévő nyitásérzékelőt "késleltetett" módból "azonnali" üzemmódba teszi.
Legalábbis a 1565 2P központnál így van.
Remélem, segítettem.

OFF
Jééé, arany tag lettem! :lol:


vas. ápr. 03, 2005 14:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 07, 2005 11:04
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Engem is érdekelne ,hogy jó e lábkiosztás


vas. ápr. 03, 2005 9:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
alaszka írta:
vlezlee írta:
Max232 nélkül nem fog menni a pc-link, érdemes építeni egy kábelt cserélhető fejekkel, nekem van egy ilyenem, paradox digiplexhez használom, dsc-vel még nem próbáltam.

www.dsc.hu oldalon elérhető az összes dsc központ programozási ill. telepítési leírása + felhasználói kézikönyvek magyarul, ez szerintem teljesen egyértelmű...

Egy ilyen központ (585h) felprogramozása 4+2-es kommunikációval együtt led-es kezelőről is csak kb 5 perc. Ha bármilyen gondod még lenne írj a vlezlee kukatz freemail pont hu -ra

Ui: A zónaattribútumokat ne bántsd, majdnem minden beállításhoz jók!

Hi
Nekem megvan a gyári kábel(6000.Ft).Szétszedtem semmi nincs benne,MAx232-sem,csak a lábkiosztásos bekötés.Mi került ennyibe?


Nekem a max232-es kábellell az M35 telom pl nem megy, csak a natur kábelel megy :)
szóval van ilyen is...

Lábkiosztás stimmel? alaszka, nézd meg lécci :)


szomb. ápr. 17, 2004 6:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás 
vlezlee írta:
Max232 nélkül nem fog menni a pc-link, érdemes építeni egy kábelt cserélhető fejekkel, nekem van egy ilyenem, paradox digiplexhez használom, dsc-vel még nem próbáltam.

www.dsc.hu oldalon elérhető az összes dsc központ programozási ill. telepítési leírása + felhasználói kézikönyvek magyarul, ez szerintem teljesen egyértelmű...

Egy ilyen központ (585h) felprogramozása 4+2-es kommunikációval együtt led-es kezelőről is csak kb 5 perc. Ha bármilyen gondod még lenne írj a vlezlee kukatz freemail pont hu -ra

Ui: A zónaattribútumokat ne bántsd, majdnem minden beállításhoz jók!

Hi
Nekem megvan a gyári kábel(6000.Ft).Szétszedtem semmi nincs benne,MAx232-sem,csak a lábkiosztásos bekötés.Mi került ennyibe?


pén. ápr. 16, 2004 19:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
köszi vlezlee...

most már nekem is megy 5perc alatt, begyakoroltam. :(

attributumokat muszáj változtatni, nem mindenkinek felel meg a 01-03-03-03 gyári típus, és a hozzávaló attrib... elég sovány addig mg.
ja, meg az idők se mindenkinek tetszenek.

DLS2002-t jó tudni, hogy lemásolják.
bárkinek? és akkor miért nem free letölthető?
minden rohadt serveren (találtam vagy 10-et) le van jelszavazva, mindre regeltem, de b....tak küldni választ eddig.

akkor a kábelem az jó? fentebb írtam, mlyen, a homescurity oldalán volt a leírás


pén. ápr. 16, 2004 19:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Ja, a régi dls szoftverek csak win98 alatt működnek rendesen, ha xp vagy win2k alól próbálkozol, akkor a dls2002 kell neked, ez ismeri az összes eddig megjelent dsc központot. A dsc hongária kft-nél üres cd-ért cserébe megírják neked, kb 200 mega...


pén. ápr. 16, 2004 19:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Max232 nélkül nem fog menni a pc-link, érdemes építeni egy kábelt cserélhető fejekkel, nekem van egy ilyenem, paradox digiplexhez használom, dsc-vel még nem próbáltam.

www.dsc.hu oldalon elérhető az összes dsc központ programozási ill. telepítési leírása + felhasználói kézikönyvek magyarul, ez szerintem teljesen egyértelmű...

Egy ilyen központ (585h) felprogramozása 4+2-es kommunikációval együtt led-es kezelőről is csak kb 5 perc. Ha bármilyen gondod még lenne írj a vlezlee kukatz freemail pont hu -ra

Ui: A zónaattribútumokat ne bántsd, majdnem minden beállításhoz jók!


pén. ápr. 16, 2004 19:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás 
biker írta:
hát sajna a program abszolut nem kommunikál a panellel.
nem ismeri fel a modemet, és nem tudok vele megbírkózni.

mit kellene itt beállítani?

Szia
Változtattak a DSC központ panelján (modem)?Talán nem fogy elég gyorsan az új szoftver?
Megpróbáltam keresni hozzá driver frissitést.Találtam is valamit.Elküldöm.
szia


csüt. ápr. 15, 2004 20:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
egy kicsit lenyugodva elkezdtem egyteljes rendszertesztet, ami mivel van stay és away mód, nameg ilyen senzor, meg kétféle késleltetáés, meg szabotázs, meg izé, elég hosszadalmas volt, és rájöttem pár dologra, többek között, hogy a leírásnak nem sok tartalmi része van.

pl emiatt nem lehet tudni, hogy az hiba vagy funkció, hogyha beélesítem a rendszert away módban, de nem lépek ki a késleltetett zónák egyikén sem, sőt semmilyen zónát nem sértek, akkor élesítés után a késleltetett zónák bármelyikének a megsértése belépési késleltetéssel, alarm jelzés nélkül, de sziréna bekapcsolással jár ?????

ezt többször teszteltem, ha kilépek rendesen, akkor jó, ja a kilépek rendesen az minimum 1sec-es nyitott érzékelőt jelent, teszteltem, csak impulzusra nem figyelt fel a technika, okos a késleltetés.

tehát ezt eddig nem tudom, de érdekes.
tehát ha away, akkor bizony takarodjak kifelé, mert különben nem tudok bejönni(bár ez fizikailag is elég nehéz dolog lenne :D


csüt. ápr. 15, 2004 16:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
hát ez totálszar, legszívesebben a boltban bevágnám a polcra.

pl most máár mindent ujraellenőríztem, és
ha a 03 zónát kiiktatom kézzel, ami amugy azonnali, akkor jól riaszt
ha nem iktatom ki, akkor a kérleltetett zónákkal együtt bekapcsolja a szirénát a késleltetés alatt is, tehát sípol a bill, nincs riasztás kijelzés, és megy a sziréna.

ezt akkor csinálja, ha megpróbálok stay követő zónát belőni

mert ebbe a **** lehet 30féle zónatípust belőni, de síma azonali/stay zóna nincs, hogy ha maradok, ki, ha vagyok, azonal éles.

ehh, resetelhetek megint.
multkor már egyszer ezt elkezdte csinálni, reset után jó volt, mig be nem lőttem egy 05-ös zónát, rohadjon meg.

asszonyt meg kell tanítani éjjelre kézzel kiiktatni a zónát, ha nem javul meg


szer. ápr. 14, 2004 17:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
hát sajna a program abszolut nem kommunikál a panellel.
nem ismeri fel a modemet, és nem tudok vele megbírkózni.

mit kellene itt beállítani?


szer. ápr. 14, 2004 17:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
köszi, ment mail.


kedd ápr. 13, 2004 19:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás 
biker írta:
most pl ha beállítok egy stay zónát, mert a szobát éjjelre nem élesíteném be, akkor ha kóddal élesítem, akkor automatán staybe megy, ha F gombbal, akkor jó, de pl amikor stayben van egy zóna, akkor a többi is kavarodik, pl a 3-as zóna a stay, de a2-es késleltetett 2. zóna, erre ha kinyitom, beriaszt azonnal, de közben 45sec.-ig megy a síp a billentyűzeten.
tiszta kavargó **** ilyenkor.
nagyon kell a progi asszem

Hi

A leirás amit készülékkel kaptál ezekszerint rossz!
Elküldtem a progot min a kettőtöknek.
A progi programozásnál minden ponthoz ad egy mintát,és felsorolja az odatartozó lehetséges beállitásokat.
Sok sikert.
alaszka


kedd ápr. 13, 2004 18:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
most pl ha beállítok egy stay zónát, mert a szobát éjjelre nem élesíteném be, akkor ha kóddal élesítem, akkor automatán staybe megy, ha F gombbal, akkor jó, de pl amikor stayben van egy zóna, akkor a többi is kavarodik, pl a 3-as zóna a stay, de a2-es késleltetett 2. zóna, erre ha kinyitom, beriaszt azonnal, de közben 45sec.-ig megy a síp a billentyűzeten.
tiszta kavargó **** ilyenkor.
nagyon kell a progi asszem


kedd ápr. 13, 2004 17:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
a leírás itt hibás:

A [001] szakaszban lehet kiválasztani minden egyes zóna működését. Valamennyi zónához 2 számjegyes értéket kell megadni, ez azonosítja a zóna típusát. Az azonosításhoz a következő listából kell választani.
Minden felhasznált zónának van nyolc jellemzője (attribútuma), amelyeket a [101]-től a [108]-as szakaszig lehet programozni (5.3 fejezet Zóna Jellemzők).
..............
[001] Zóna 1-8 programozás
(5.2 fejezet Zóna programozás)
Gyári Gyári
01 [__I__] Zóna 1 00 [__I__] Zóna 5
03 [__I__] Zóna 2 00 [__I__] Zóna 6
04 [__I__] Zóna 3 00 [__I__] Zóna 7
04 [__I__] Zóna 4 00 [__I__] Zóna 8


namost minden helyen (pl 101-108 stb) a zónákat egyesével ki kell jelölni, de a 001 szekcióban nem kell/lehet kiválasztani a zónákat, hanem 1-2-3-4-5-6-7-8- végiglépked, minden bevitt stílus (01, 03) után csippan a cucc.
ez nincs leírva, így nem egyértelmű.

az idők beállításánál a leírás szerint 001-255 ig lehetne értéket beadni, de nekem 2 jegy után csipan a bill, ez is hibás.

de a többin átverekedtem magam


kedd ápr. 13, 2004 15:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
persze, küldd el, de az abrahampeter@gerisoft.hu címre, ezen tudok bármeddig fogadni

én lábkiosztásra ezt találtam:

DB9 soros csatin:
2 RXD -- pin4 SO
3 TXD -- pin1 SI
5 GND -- pin 2-3


kedd ápr. 13, 2004 15:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Biker es Alaszka!

Engem is erdekelne a progi es a labkiosztas is!

El tudnatok kuldeni a pinter.zoltan@lnx.hu cimre?

Koszi elore is!

Sinter


kedd ápr. 13, 2004 9:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás 
biker írta:
köszi!

közben lábkiosztást találtam, de progit nem.
hétvégén összefuthatnánk, és lemásolnám, agy ha elérhetővé tennéd ftp-n... vagy adok elérést, és feltöltöd.

egyik gond megoldódott, azónákkal, 001-es kód beütése után semmi infó akönyvben sem, kijelzőn sem, de külföldi fórumon olvastam, hogy csak sorba üssem be a kódokat, xx xx xx xx és automatice továbblépeget a központ a köv.zobára, ez nincs leírva, csak hogymi mi, és mivel van 101-132 ill. 202-232, nem értettem a 001ben evő 8 zónát.

ez oké, de ezekszerint ilyen pl az idők beállítása is, de a program 2 számjegy után csippan, pedig a könyv szerint 3jegyü lenne.

3. a*0 üzemel gyrs kilépésre, de a beállított funkcióbillentyűk mindegyike üzemel, kivéve a gyors kilépést (16-os kód) csak csippan egyet, és nem élesedik be.

nagyjából ennyi, már mindent beállítottam amugy, csak ellenőrzésre kellene.

Hi

Vagy rossz a leirás,vagy elnéztél valamit.

Nekem ez a progi van meg:dl1v672u.exe
Ha jó elküldöm.
Szia


hétf. ápr. 12, 2004 21:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
köszi!

közben lábkiosztást találtam, de progit nem.
hétvégén összefuthatnánk, és lemásolnám, agy ha elérhetővé tennéd ftp-n... vagy adok elérést, és feltöltöd.

egyik gond megoldódott, azónákkal, 001-es kód beütése után semmi infó akönyvben sem, kijelzőn sem, de külföldi fórumon olvastam, hogy csak sorba üssem be a kódokat, xx xx xx xx és automatice továbblépeget a központ a köv.zobára, ez nincs leírva, csak hogymi mi, és mivel van 101-132 ill. 202-232, nem értettem a 001ben evő 8 zónát.

ez oké, de ezekszerint ilyen pl az idők beállítása is, de a program 2 számjegy után csippan, pedig a könyv szerint 3jegyü lenne.

3. a*0 üzemel gyrs kilépésre, de a beállított funkcióbillentyűk mindegyike üzemel, kivéve a gyors kilépést (16-os kód) csak csippan egyet, és nem élesedik be.

nagyjából ennyi, már mindent beállítottam amugy, csak ellenőrzésre kellene.


hétf. ápr. 12, 2004 18:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás Re: DSC riasztó kérdések
biker írta:
Van e valakinek bekötése e riasztó pc-linkjéhez?
és ha van, akkor esetleg szoftver is van?
érdekelne mindkettő.

PC585-ös típus, bár tán mind egyforma.

ha esetleg valaki nagyon ász programozásban billentyűzetről (LCD ikonos) akkor segíthet 2 dologban.
van egy két nagyon homályos dolog benne, ahol rosszak az infók a leírásban.

Hi
Van mind a kettő.
Azért találták ki a szoftvert,hogy ne keljen bill.-ről pötyögni. :D
Mi a gond a leirásban?
Szia
alaszka


hétf. ápr. 12, 2004 17:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás DSC riasztó kérdések
Van e valakinek bekötése e riasztó pc-linkjéhez?
és ha van, akkor esetleg szoftver is van?
érdekelne mindkettő.

PC585-ös típus, bár tán mind egyforma.

ha esetleg valaki nagyon ász programozásban billentyűzetről (LCD ikonos) akkor segíthet 2 dologban.
van egy két nagyon homályos dolog benne, ahol rosszak az infók a leírásban.


hétf. ápr. 12, 2004 11:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 77 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség