Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:33



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Hello,
Panasonic TX-43HX580BZ
https://youtu.be/9jgLhTfpWws
Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy vihetem vissza?


Panasonic ügyfélszolgálat mondta, kell neki egy factory reset, és igen
Teljesen új tv dobozból ki, factory reset, hogy működjön...
Home > Settings > Installation > First Time Installation


vas. dec. 13, 2020 11:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Idézet:
Segítséget kérek: Samsung CK3312Z TV

Nem mai darab, nekünk is van még egy üzemképes. Viszont nincs lehetőségem, hogy kipróbáljam, mire is emlékszem ezzel kapcsolatban. Az biztos, hogy standby-ra rakni csak távirányítóval tudod, a főkapcsolóval csak áramtalanítani. A lenyitós részben levő gombokkal kell "játszani". Bármelyik univerzális távirányító viszi, ez még nem különc, ha jól rémlik, olyat meg 999Ft-ért vehetsz hozzá. De ha bejött egy adó, akkor nagy valószínűséggel tárolni is tudni fogja, ha jó a képe, akkor használd amíg lehet.
Nincs szerencséd, vagy mégis? Átdúrtam a szekrényt, de nem találtam meg a leírását, pedig minden vackot elrakunk. Valahol meg van... A jó hír, hogy találtam egy kis segítséget, mert másnak is meggyűlt a baja az idióta piktogramokkal.
Itt is ezzel küzd valaki és kap segítséget.
Hihetetlen, hogy ehhez a TV-hez rengeteg helyen van service manual, de egy nyavalyás használati útmutató az nincs, még a Samsung oldalon sem.
Hopp...jut eszembe Ezen a kép alapján, a lenyitó ajtóban le van írva...


szomb. jan. 21, 2017 10:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
derzsi írta:
Segítséget kérek: ...

Nehéz ügy. Én nem találtam semmit, még angolul sem. Pénzért van, de ez vagy igaz, vagy nem.
Hívd fel a Samsung Support-ot: 06 40 985 985
Hihetetlenül impotensek, de hátha neked sikerül. :wink:


pén. jan. 20, 2017 18:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 20, 2017 12:38
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Segítséget kérek: Samsung CK3312Z TV-hez nincs távirányítóm, tudom vegyek, de előbb szeretném megtudni működik, vagy sem. Keresek egy magyar nyelvű használati útmutatót amiből kiokoskodhatom hogyan működik.Pl.: bekapcsolás, csatorna keresés és rögzítés, kikapcsolás. Bevallom, bekapcsolni be tudtam, kerestem csatornát is, de nem tudtam fixálni, és nem tudtam kikapcsolni. Bocsi, lehet, hogy ügyetlen vagyok, ezért segítséget kérek.Előre is köszönöm!


pén. jan. 20, 2017 12:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
teneved írta:
Hello mindenkinek.
Van egy 2 éves grundig led tv ami tegnap este ninden elözmények nélkül bezöldült a kép hang az jó mi lehet a baja meg lesett csináltatni vagy kuka az egész.A 2éves gari az most járt le de kötötünk hozzá pluszgaranciát igy 5 év lett belöle akinek volt ilyen garija irja meg hogy mit csináltak és hogy meddig tartot az egész huzavona.

Kezdetnek javaslom a magyar nyelv és helyesírási rendszer gyakorlását.
Folytatásnak olvasd el, mi van leírva abban a garanciaizében.
Ha az, hogy nyugodtan szedd szét, folytathatjuk a beszélgetést.
Ha az, hogy vidd szervizbe, tedd azt!


csüt. jan. 28, 2016 8:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Kedves teneved és Többiek!

A szervizét meg kell kérdezni a bővített garancia miatt, hogy cserélik, vagy javítják és milyen határidővel?
Kijönnek, viszik-hozzák, vagy a vevő intézi a szállítását.

Üdv! Fényhang


hétf. jan. 25, 2016 17:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 23, 2016 21:48
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Hello mindenkinek.
Van egy 2 éves grundig led tv ami tegnap este ninden elözmények nélkül bezöldült a kép hang az jó mi lehet a baja meg lesett csináltatni vagy kuka az egész.A 2éves gari az most járt le de kötötünk hozzá pluszgaranciát igy 5 év lett belöle akinek volt ilyen garija irja meg hogy mit csináltak és hogy meddig tartot az egész huzavona.


szomb. jan. 23, 2016 23:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2011 22:46
Hozzászólások: 151
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Hát megnéztem, a SCART-on van hang kimenet, de rövid volt az öröm, mert csak TV üzemmódban. Ha Youtube-on nézünk valamit, akkor annak a hangját nem adja ki. Pffhh...!
Feleségem kérdezte, hogy mi van, mondtam, hogy kimenetet kéne gyártanom, erre rávágta, hogy akkor inkább hagyjuk a fenébe az egészet, nem lesz fejhallgató. :(


szomb. dec. 05, 2015 17:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Kedves zorko és Többiek!

Tényleg, ugyan minek a fejhallgató kimenet, ha nem hozzáférhető helyen van?!
Nekem egy SCART-alj van a TV készüléken, de az csak bemenetnek van bekötve, nem tudom, hogy miért. Tehát nem ad ki sem képet, sem hangot.
Mi úgy nézzük a TV-műsorait, hogy a hang az S/P-DIF (digitális) kimenetéről megy a házi mozi erősítőbe és így legalább a minőség élvezhető. A TV hangszórója letiltva.
Sok sikert a próbálkozáshoz, remélem találsz megoldást.

Üdv! Fényhang


szomb. dec. 05, 2015 16:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2011 22:46
Hozzászólások: 151
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
zorko45 írta:
Lehet ráakasztok valami műszert mindjárt, és akkor kiderül. :)


Hát megnéztem egy kis szkóppal :), nincs hang.... (Videojelet találtam, a PB és a PR aljzatok közül az egyiken, de külön hangot nem.)
Meg van még egy IR OUT (infra kimenet?), és egy SCART, talán ez utóbbit tudnám még használni. (Azon az alapon, hogy ha VHS magnót csatlakoztatnék, akkor az a hangot is fel tudná venni a SCART-on keresztül. (Na akkor lehet, hogy ezt is megnézem még a szkóppal...))


pén. dec. 04, 2015 17:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2011 22:46
Hozzászólások: 151
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Köszönöm a választ!

Fényhang írta:
Ki kell építeni fixen egy jack-toldót...

Ezt nem egészen értem, a jack-el az a baj, hogy ha bedugom, akkor lekapcsolja a hangszórót, tehát a toldót ugyanúgy ki kellene húznom a TV hátuljából, hogy újra szóljon... (Ahogy írod is...)

Pedig kollégámmal tegnap beszélgetve még támadt egy mentő reménysugár. Ha bedugom a fejhallgatót, akkor talán van olyan intelligens a készülék, hogy belépve a hang menübe, kiválasztható lesz, hogy mit szeretnék hallgatni. Fejhallgatót, vagy visszakapcsolhatom a hangszórókat. De nem.
Pedig tudhatná, mert pl. a hangerőt megjegyzi külön a fejhallgatóhoz és a hangszórókhoz.
Egyébként, ha nincs fejhallgató, akkor a hangszóró menüben ki lehet választani, hogy saját hangszóró vagy külső hangszóró, de ha bedugom a fülest, akkor szépen kiszürkül ez a menüpont.
Überbéna.....

Azt lehet tudni, hogy az optikai kimeneten milyen formátumban jön az infó...? (Lehet, hogy egyszerűbb egy kis D/A konvert építeni, mint külön hangkivezetést barkácsolni a TV-be....

Illetve még az a legutolsó szalmaszál, hogy az audio csatlakozó működik-e vajon kimenetként...? Lehet ráakasztok valami műszert mindjárt, és akkor kiderül. :)


pén. dec. 04, 2015 16:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Kedves zorko és Többiek!

Ki kell építeni fixen egy jack-toldót és akkor már hozzáférhetően csatlakoztatható a fejhallgató.
De:
Egyébként úgy gondolhatják a gyártók(?), hogy bedugod a fejhallgatót és nem húzod ki többet, hanem a TV mellett tárolod és ha szükséges felteszed (a fejedre). Gond lehet ilyenkor az, ha közben a TV-hangszóróit lekapcsolja, hát igen, jó kérdés, nincs jó megoldás, csak költséges. ( Az optikai kimenethez veszel egy komplett házi-mozi cuccot és annak az erősítőjébe dugod az optikai kimenet kábelét és akkor az erősítőbe dughatod a fejhallgatót, már ha abba elölről lehet és nem hátulról kell azt is dugdosni. Ez egyébként ma már kész káosz, semmi semmivel nem kompatibilis, nehezen kezelhető, a beállítások egy rémálom, stb.)

Üdv! Fényhang


szer. dec. 02, 2015 17:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Kedves BCsapu és Többiek!

A sormeghajtó áramkörben lehet gond, elsőre.
A sormeghajtó fokozat tápszűrő kondenzátora csere-érett, vagy a sorvégtranzisztorra menő csatoló kondenzátor lehet fáradt és ezért letiltja a sorvégfokot egy idő után. Ha processzoros a tv, akkor még a sorkimenőről megy oda visszacsatolás, azt is ki kell mérni, hogy rendben odaér-e a processzorhoz a jel. Pár ellenállás dióda kondenzátor van abban a körben.
Ha eddig minden rendben, akkor a sugáráram szabályozás is lehet bűnös, nehéz megfogni, öregedő képcső is okozhatja a jelenséget, megint letiltja a sorvégfokot, mert nem áll be az üzemi sugáráram. Ellenállások mérése, diódák, kondenzátorok kimérése segít, vagy ha van benne állítási lehetőség, akkor azt meg kell próbálni. Esetleg a főtápfeszültség állításával megkeresni egy üzembiztos állapotot.
Mindezeket akkor végezd el, ha van némi ismereted hasonló áramkörökben. Érdemes letölteni a TV kapcsolási rajzát, vagy szervizkönyvét, az is segít.

Üdv! Fényhang


szer. dec. 02, 2015 17:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2011 22:46
Hozzászólások: 151
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdv!

Hiba tulajdonképpen nincs - szerencsére. :)
Samsung smart TV-hez szeretnék (vezetéknélküli) fejhallgatót csatlakoztatni. A hátlapon van egy 3,5-ös jack fejhallgató kimenet, de nem egészen értem, hogy hogy van ez gondolva. Vajon minden alkalommal kiépíti az ember a készüléket a helyéről amikor bedugná vagy kihúzná a fejhallgatót....?? :hm:

Lehetséges-e, hogy az audio csatik kimenetként is működnek, amikor a TV megy és nem külső forrás van kiválasztva? (Őszintén nem hinném, de hátha....)
Van még egy digitális opto kimenet, de azt aligha tudom használni.

Vagy pedig csináljak egy csatlakozót? (Hangerőszabályzó előtti jelet fixen kivezetni, és akkor a rendes hangot levéve lehetne fülessel nézni....) Nem szívesen barkácsolnék bele.

Mit javasolnátok?


hétf. nov. 30, 2015 23:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2015 16:27
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok... PHILIPS 21PT1654-48 as TV, bekapcs minden OK, és 20-25 mp után magátol átmegy stand by-ba. Ha megnyomom a P+ vagy a P- gombot ujra elindul, és megint stand by kb. ugyanannyi idö után. Mindegy hogy van e antenna jel vagy nincs. Bosszantó dolog ugy tv-zni hogy állandoan kell a távir-t nyomkodni. Látszólag nincs pupos kondi vagy kontakt hiba.
Hol lehet a hiba?

Segitségeteket elöre is köszönöm... BCsapu64


vas. nov. 29, 2015 16:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 22, 2012 12:39
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok

Adott, egy 55cm-es JAMA 2105 TX E típusú színes TV, amely az alábbi képhibákat produkálja, amit a lentebb linkelt videókon látható.

http://data.hu/get/8099944/SDC12058.AVI és http://data.hu/get/8099942/SDC12041.AVI

Valami sortükrözés féle képi hiba (a kép felső részén) és függőlegesen alulról felfelé egyre jobban hullámossabb kép. Ez utóbbi pár hónapig van, aztán hónapokig semmi szinuszos képi hiba nincs, aztán ismét előjön. Mindegy, hogy analóg földi tv-adást vagy STB-ről nézem a műsort, ugyanolyan. Bár, ha a videót izzítom be, arra még háklissabb a tv, ott torzabb szokott lenni, pláne ha tekerem a szalagot valamerre vagy kimerevítem a képet. Gondolom kérdeznétek, hogy a videókon milyen tv-adó műsora látható. Ez, nem más, mint az Újvidéki TV 1-es (RTV1) csatornája, az UHF43-as csatornán ~210km-ről. :mrgreen:

Van, egy másik pár éves GRUNDIG TV (CRT) is, annál, meg a hang maradozik ki. Mindegy, hogy STB/VCR/Analóg tv-adást nézel rajta. Pár percig semmi, aztán megjön, elmegy, visszajön. Lehet, hogy a Telefunken TTR-280C STB-től hülyült meg?? Míg, nem volt box, csak analóg földi adás, addig jó volt. Lehet, hogy az AV-üzemmódot nem bírják tartós ideig, nincsenek erre kihegyezve/megtervezve rendesen(?) csak a sima üzemre?


szer. okt. 01, 2014 20:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
istván2 írta:
... több távirányítót is próbáltam ki de sajna egyekkel sem működik ...

A tv-hez való a távirányító? Mert ahány gyártó, és gyártmány, szinte annyi féle a kódolás.
Távirányítós boltban érdeklődj.


vas. szept. 21, 2014 21:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok ! Újra lenne egy kérdésem tevion 5530-as tipusú tv vel kapcsolatba már több távirányítót is próbáltam ki de sajna egyekkel sem működik nm tudja valaki,hogy mi lehet a gond vele ? Köszönöm előre is


vas. szept. 21, 2014 19:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Bela1982 írta:
... Mi lehet a probléma? ...

Elromlott. :shock:
Viccet félretéve: irány a szerviz. Ebből a leírásból senki sem tudja megmondani, mi romlott el. Te úgysem tudnád javítani, az szinte biztos.


pén. júl. 04, 2014 19:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 04, 2014 18:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!

Egy Grundig Elegance 55 flat TV-vel lenne gondom. Néztem a TV-t és közben villnat egyet a kép és azóta se kép, se hang. Egyedül az alsó kék csík villog nagyon gyorsan és közben hangot is ad ki, vijjog. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm.


pén. júl. 04, 2014 18:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
sajnos ott se tudtak segíteni :(


csüt. júl. 03, 2014 20:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
A megelőző hsz-ben vannak linkek. Ott érdeklődj.


csüt. júl. 03, 2014 13:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok ! Újra a segítségeteket kérném van egy Philips SRP2008B/86 tipusú távírányítóm ehhez kellene egy magyar használati leírás .Aki tudna segíteni megköszönném .


csüt. júl. 03, 2014 8:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
istván2 írta:
... távirányítót hol találok ...

Például itt: http://zolibolt.hu/
vagy itt: http://tavnyito.hu/


szer. jún. 04, 2014 9:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Ismét csak a korábbi fórumot tudom javasolni :-)
A konkrét típus ismeretében biztosan kapsz ajánlatot.
Én is kaptam. Elfogadhatót.


szer. jún. 04, 2014 6:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok ! Tudnátok segíteni,hogy tevion 5530-as tipusú tv-hez távirányítót hol találok mert keresgetek a neten de nem igazán találok bár igazságszerint sajna csak mobil netem van .


kedd jún. 03, 2014 8:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Ok . Természetesen van mosogató szivacs lenyúltam az asszonytól


szomb. máj. 24, 2014 16:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
istván2 írta:
... megpróbálkozom a kölnivel hátha megjavul mert ezekután már úgysincs mit veszteni vagy bejön vagy nem

De előtte csiszold le! Csak akad otthon egy új mosogató szivacs. :shock:


szomb. máj. 24, 2014 15:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Rendben , akkor nyugodtan lepucolhatom kölnivel is mert sajnos épp tegnap próbáltam meg venni a gyógyszertárba tiszta benzint(alkoholt) de nem adtak megpróbálkozom a kölnivel hátha megjavul mert ezekután már úgysincs mit veszteni vagy bejön vagy nem


pén. máj. 23, 2014 15:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
istván2 írta:
Rendben .Egy ismerősön javasolta hogy a képcső nyakán a lábakat amit te is javasoltál csiszoljam le és alkohol hiány miatt ő kölnivel pucolta meg és neki sikerült erről mi a véleményed megérne egy próbát mert nem igazán szeretném hogy még nagyobb legyen vele a gond esetleg végleg annyi lenne a tv nek ??

Én már javasoltam. :shock:
Avval kellett volna kezdeni, megmarad egy rakás dohányod. Csiszoló vászon helyett talán megteszi egy új, száraz mosogatószivacs zöld oldala is.

Alkohol minden gyógyszertárban kapható (manapság már nem olcsó, de nem az alkohol, hanem a csomagolás miatt). Alkoholt, meg tiszta benzint (szintén gyógyszertárból) mellesleg illik otthon tartani, sok mindenre kellhet.

A kölni is általában tiszta alkohol. Nem véletlenül itták jobb híján a Nagy Szovjetunóban, amikor alkohol tilalom volt (Gorbacsov idején). :)


pén. máj. 23, 2014 13:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Igazság szerint nem is erőltetném tovább a javítását csak sajnos nincs másik tv-m amit működik


pén. máj. 23, 2014 7:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Rendben .Egy ismerősön javasolta hogy a képcső nyakán a lábakat amit te is javasoltál csiszoljam le és alkohol hiány miatt ő kölnivel pucolta meg és neki sikerült erről mi a véleményed megérne egy próbát mert nem igazán szeretném hogy még nagyobb legyen vele a gond esetleg végleg annyi lenne a tv nek ??


pén. máj. 23, 2014 7:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
istván2 írta:
Rendben ez érdekes akkor mert a fényerőt elég jól fellehet tekerni am annyit még mondott a szerelő hogy valami ic csinálhatja a gondott de előbb megpróbálok közelebb találni szerelőt mert már kicsit sokba van így is először elvittem 5000 ft megjavította állítólag szintén 5000 ft haza hoztam újra 5000ft.Most meg megint vigyem vissza ,hogy megnézze ? ááá anyitt nem ér az egész

Ha van még fényerő (az eddig megszokott mértékű), és a fényesebb helyeken is éles a kép (nem defókuszált, elmosódott), akkor az a képcső jó.

De: az egész tv nem nagyon ér többet, mint a fuvar volt egy irányban (3 a javítás ára). Én nem erőltetném a dolgot.

Amit Tron írt, az nem kerül pénzbe: körülnézel azon a fórumon, esetleg telefonon rákérdezel.


csüt. máj. 22, 2014 16:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Rendben ez érdekes akkor mert a fényerőt elég jól fellehet tekerni am annyit még mondott a szerelő hogy valami ic csinálhatja a gondott de előbb megpróbálok közelebb találni szerelőt mert már kicsit sokba van így is először elvittem 5000 ft megjavította állítólag szintén 5000 ft haza hoztam újra 5000ft.Most meg megint vigyem vissza ,hogy megnézze ? ááá anyitt nem ér az egész


csüt. máj. 22, 2014 8:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Az általam javasolt oldal egy fórum, ahol TV és mosógép szerelők "laknak" jelentős létszámban. Amennyire tudom, akad borsodi is. Tény, a név szerint említett Pityesz budapesti.
Adnak javítási tanácsot is, ha értesz a dolgokhoz annyira, de csak simán közeli szerelőt is lehet ott keresni.
Kollégám keresett NAGY (~70 cm) TV-t. Odaküldtem. Fél 2-kor beírta mit szeretne, fél 4-re volt két ajánlat jó áron, estére házhoz vitték a készüléket.

Az ottani olvasgatások alapján:
A 65%-os cső mindössze annyit jelent, hogy kevésbé lehet feltekerni a fényerőt.

Kevésbé onnan, ezt tudom, mert tanultam:
Az Általad említett "kikapcsolásnál jelentkezni kellene egy fehér pontnak a képcső közepén" HIBA!!!
A rendes készülékekben külön áramkör gondoskodik a kikapcsolási elnyomásról, különben kiégetné a közepét a csőnek.

Azért, mert elsőre nem tudta megcsinálni, még ne vond meg a bizalmad. Attól tedd függővé, mennyire korrekt az eljárása. Sok fura dolgot írnak megjavított, műhelyben órákat járatott, az ügyfélnél szinte azonnal újra bedöglő készülékekről.


csüt. máj. 22, 2014 8:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Nem a javasolt szerelőnél vittem mivel borsod megyébe lakom tőlem kb 40 km-re van a legközelebbi szerelő ami azt jelenti ,hogy sajnos kocsim nincs amivel elvigyem így másnak kell szóljak ez minden alkalommal 5000ft.Természetesen tegnap felhívtam és csak azt mondta ő megcsinálta a tv-t és mondta hogy képcsöves mire én meg mondtam neki szerintem ha az lenne akkor kikapcsolásnál jelentkezni kellene egy fehér pontnak a képcső közepén ezek után közölte vigyem vissza megnézi újra mi a gond de ezek után hozzá többet soha


csüt. máj. 22, 2014 7:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Tron javasolt egy szerelőt. Nála voltál? Mert aki szerelőnek hívja magát, nem biztos, hogy tényleg az.
Én is lehetnék zongorista. Amíg el nem kezdenék játszani. Mert akkor kiderül. :)
Mint most Nálad. :shock:


szer. máj. 21, 2014 18:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
megis fogom tőle kérdezni mert ugyan azt csinálja a tv mint amikor elvittem hozzá , mondjuk mentségre szólva közölte velem ,hogy a képcső 65%-os de ettől függetlenül nézhető . De sajna a problémám ugyanaz megint ekmegy a szín meg egy idő után vissza jön .Bár igazsághoz hozzá tartozik az is hogy azt mondta még,hogy a tv képcsöves lde szerintem meg ha a képcsőnek lenne hibája akkor kikapcsoláskor be kellene egy kis fehér pontnak középen ha jól tudom de az az érdekes ,hogy mindettől függetlenül nagyon szép kép van rajta .Am úgy döntöttem ,hogy megkérdezek egy másik szerelőt ,hogy ilyen gondom van és mi lehet a gond vele.


kedd máj. 20, 2014 20:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
istván2 írta:
Sziasztok ! Ma hazahoztam a tv-t a szerelötől hát nem is tudom mit mondjak kb egy órát ment és újra nincs szín rajta :( úgyhogy most lett elegem

Azért én megkérdezném a szerelőt, hogy miért fizettél. Hacsak nem mondta előre, hogy nem fog sokáig tartani. Bár ezt én is mondtam.


kedd máj. 20, 2014 16:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok ! Ma hazahoztam a tv-t a szerelötől hát nem is tudom mit mondjak kb egy órát ment és újra nincs szín rajta :( úgyhogy most lett elegem


hétf. máj. 19, 2014 16:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Hát igen ez így van sajna kitudja hogy meddig fog működni majd elválik az viszont hogy újat vegyek egy darabik még váratni fog magára.


pén. máj. 16, 2014 19:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
istván2 írta:
... a napokba megyek majd érte

Ezek szerint megjavult. :shock:
A képcsövet átmenetileg csak úgy lehet visszahozni az életbe, ahogy írtam. Hogy ez mennyi idő lesz, kérdéses. Ahogy hallottam, ez az idő néhány hónaptól egy évig terjedhet (attól függően mennyit használják).

Éld bele magad, hogy előbb-utóbb kell egy újat szerezni.


pén. máj. 16, 2014 18:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok! Ma készlett a tv hívott a szerelő nektek volt igazatok közölte velem hogy a képcső 60%-os hát mit mondjak erre ......... am a javítási költsége az még elviselhető,a napokba megyek majd érte


pén. máj. 16, 2014 17:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Természetesen megbeszéltem a szerelővel,hogy megnézi mi a gond vele és közli velem ,az teljesen kizárt hogy ha képcsöves a tv hogy javítassam nem ér annyit az egész


kedd máj. 13, 2014 18:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Tron írta:
... Még mindig az elektronline fórumot és Pityeszt javaslom ...

Persze. De azt nehezen hiszem, hogy raktáron lenne neki mindenféle képcső. Jó nagy raktár kellene hozzá. :)
Olyat ellenben hallottam, hogy elvált egy ponthegesztés a képcsövön belül, amit kívülről sikerült visszahegeszteni. Ha itt is ilyesmi van, akkor lehet siker. A legyengült katódot szokták úgy regenerálni, hogy rövid időre túlfűtik (impulzusokkal). Hogy utána meddig lesz jó, az már kérdéses.


kedd máj. 13, 2014 8:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Laci_L írta:
A képcső csere felejtős.


Még mindig az elektronline fórumot és Pityeszt javaslom :-)
Jártam Nála ...


kedd máj. 13, 2014 6:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Átok ül rajtad. :wink:

De lehet hogy megjavul a cucc. A képcső csere felejtős. Beszerezni képtelenség egy hasonlót. Az egész nem ér annyit, mint a javítás. Remélem, mondtad a szerelőnek, hogy nehogy költséges javításba fogjon.


hétf. máj. 12, 2014 20:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Dehogy szép legyen a tvékkel való balszerencsém ma ismerősöm adott kölcsön egyet míg az enyém szerelőnél van .Kikapcsolta a főkapcsolóval haza hoztam kapcsolnám be és semmi be se lehet kapcsolni .


hétf. máj. 12, 2014 11:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Ma elvittem szerelőhöz a tv-t a hiba elmondásom alapján képcső hibára gyanakszik hát remélem hogy mégse az lesz a baja de majd kiderül . Köszönöm nektek az eddigi segítségeteket .


hétf. máj. 12, 2014 9:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 06, 2014 18:32
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Ma elvittem szerelőhöz a tv-t a hiba elmondásom alapján képcső hibára gyanakszik hát remélem hogy mégse az lesz a baja de majd kiderül . Kösznöm nwektek auz eddigi segítségeteket .


hétf. máj. 12, 2014 9:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 58 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség