Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 04, 2024 2:28



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Recor TV
Sziasztok!

A kovetkezo lenne a problemam.
Adott egy Recor markaju tv, eleg regi darab.
Bakapcsolas utan ker egy 3jegyu jelszot,amivel nem is lenne probelma, ha a taviranyito mukodne rendesen, de megadta magat, es meg nem talaltam olyan univerzalis tipust ami mukodne vele.

Szoval a kerdes a kovetkezo lenne, van ra vmi mod, hogy kiszedjem a jelszo kerest bekapcsolaskor?

Elore is koszonom az epito jellegu hozzaszolasokat!


kedd szept. 12, 2006 12:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 06, 2006 13:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy kis útbaigazításra lenne szükségem, de nagyon!
14 éves a 72 cm-s NORDMENDE COLOR 3208 H tipusú tv-m.
Kb. fél éve kezdte a hülyéskedést:
- "hátul"zizeg-cirpeg,mialatt elhomályosodik a kép,
azután "elengedi":minden helyreáll.
-néha magától kikapcsolt/újabban éjszakára
áramtalanítom,azóta nem teszi/
-bekapcsoláskor mindenki "csúcsfejű,és kurtalábú",
alul fekete sáv,felül a csatornalogo-k már nem
látszódnak,majd bemelegedés után minden a helyére
csúszik, de torzít erősen:a kör" tojás" alakú!
Számotokra nyilván egyértelműek eme tünetek, azt kérdezném érdemes
e rákölteni, vagy ...?

Mindenki véleményét szívesen olvasnám, előre is kösz!


szer. szept. 06, 2006 13:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 9:24
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Értem, kszi!
Rámértem a panelon a trafócsatlakozó pontokra h neh zárlat legyen vhol..egy gyanús rész van, az a fűtés, bár nem hinném h az lenne a gond, mégis érdekes. A fűtés a feszt a sorkimenő 2 lábáról kapja, sorbakötve egy biztosítékkal & egy ellenállással. Az ellenállásra R625 van írva, ez elvileg 0,625 Ohmot jelent ha jól tudom. Mégis ha kivettem a biztosítékot & rámértam az ellenállásra 2,5 Ohm értékű..kivettem az ellenállást h teljesen biztos legyen & tényleg 2,5 Ohm...Holnap majd lesz időm, visszaforrasztom a trafót, az ellenállást nem teszem vissza..ha így sem indul a táp akkor sztem a trafónak annyi, ha esetleg indul akkor kicserélem az ellenállatot. Kszi mégegyszer!

_Danger_


kedd szept. 05, 2006 22:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Spec. sorkimenő-vizsgáló nélkül marad a körülötte lévő alkatrészhibák kizárása.


hétf. szept. 04, 2006 20:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 9:24
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
_Danger_ írta:
Sziasztok!

Van egy viszonylag régi Orion TV-m, azt produkálja hogyha bekapcsolom, azonnal kikapcsol. csak egy rezgő hang hallatszik. Ez általában zárlatra utal ha jóltudom úgyh átnéztem az alkatrészeket, tranyó, stb lényeges alkatrészek..nem találtam semmit, ugyh kivettem a sorkimenőt h vszinü azzal van gond. így indul a Tv. Az lenne a kérdésem h valóban az a gond vagy csak férevezettem magam? a másik kérdésem még az lenne h hogy lehet leellenőrizni h zárlatos-e a sorkimenő. Kszi előre is a válaszokat!

_Danger_


Szval senki? :(


hétf. szept. 04, 2006 15:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 18:00
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
sziasztok

Universum FT7172B tipusu tévém füstölt és utána se kép se hang. A füst arról a részröl jött ahol van a sorkimenő de szemrevételezéssel semmit sem látni a panelen meg a trafon sem. Mi füstölhetett el? Sorkimenő?

üdv : Tiva


pén. szept. 01, 2006 19:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Na volt szerelőnél a tv. E-W tekercs 3200pénz, lin tekercs 2800pénz p6 fet 1000 pénz. munkadíj 4000pénz. Összesen 11ezerért csinálta meg...


pén. szept. 01, 2006 18:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 9:24
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Hát igen..ezt megkaptam..de igazad van, rosszul fogalmaztam :)
Gondolom azért nagyrészt tudjátok h a táp indul így. A további segítségeket is köszönöm.

_Danger_


pén. szept. 01, 2006 17:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> ugyh kivettem a sorkimenőt h vszinü
> azzal van gond. így indul a Tv.

Ha igy tok jol megy a TV
akkor szerintem hagyd igy :))))


pén. szept. 01, 2006 12:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 9:24
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy viszonylag régi Orion TV-m, azt produkálja hogyha bekapcsolom, azonnal kikapcsol. csak egy rezgő hang hallatszik. Ez általában zárlatra utal ha jóltudom úgyh átnéztem az alkatrészeket, tranyó, stb lényeges alkatrészek..nem találtam semmit, ugyh kivettem a sorkimenőt h vszinü azzal van gond. így indul a Tv. Az lenne a kérdésem h valóban az a gond vagy csak férevezettem magam? a másik kérdésem még az lenne h hogy lehet leellenőrizni h zárlatos-e a sorkimenő. Kszi előre is a válaszokat!

_Danger_


pén. szept. 01, 2006 10:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
intruder01 írta:
Nyugi már rég lemondtam arról hogy megcsináljam. visszaraktam a szakadt ellenállást, azt kész. Holnap megy a szerelőhöz. Egyébként nem áll messze tőlem a tv szerelés, mert híradásipari technikus lennék, csakhát még nincs gyakorlat, meg nincsennek eszközök itthon.


Csak érdekesség képpen. Van ismét eltérítés?


pén. aug. 25, 2006 17:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Nyugi már rég lemondtam arról hogy megcsináljam. visszaraktam a szakadt ellenállást, azt kész. Holnap megy a szerelőhöz. Egyébként nem áll messze tőlem a tv szerelés, mert híradásipari technikus lennék, csakhát még nincs gyakorlat, meg nincsennek eszközök itthon.


pén. aug. 25, 2006 17:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Mégéri ezzel kinlódni ?
Nálam 5k FT egy ilyen javitás, és teljes felújitás.
Házilag tapasztalat és szakértelem nélkül úgysem tudod megoldani, megvannak a megfelelő buktatók a dologban.
Egyébként Vestel 11AK19 sasszi van benne.
Tényleg az lesz a vége, hogy szinkron procit is cserélhetsz, hacsak már most is nem ott tartassz. Minden újabb szakértelem nélküli beinditás egy pofon lehet az IC-nek. Akkor meg már többnél tartassz, mint amennyiért szakszerűen megjavitották volna. Egyébként meg te tudod mit csinálsz.


pén. aug. 25, 2006 13:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Tekercs ??? Mindig az ég le , ha látszik rajta , ha nem... Kár azon keseregni, hogy nem látszik a megszakadt elleálláson semmi, ha megszakadt, akkor megszakadt. Sőt azon a menetzárlatos tekercsen sem fogsz semmit látni, nagy valószínűséggel pedig az a rossz... Azt gondolom nem mérted, mivel az nem egyszerű. :)


pén. aug. 25, 2006 13:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Az az érdekes, hogy az ellenálláson, ami meghallt semmi nyom nincs. Pedig azért eléggé megszoktak feketedni ha megnyúvadnak. A cserés ellenállás nem égett el, ránézésre nem is melegedett. Mondjuk ideje sem volt, mert ahogy észrevettem hogy jobb nem lett, egyből kapcsoltam ki. A fetet meg a közelben lévő alkatrészeket, többször is lemértem, de semmi. Ja és a két ellenállás elméletileg azonos teljesítményű + méretre is egyformák


pén. aug. 25, 2006 12:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
aaa123 írta:
Kösd ki megint a 2,7 ohmot, ha nem jön vissza az függ eltérítés, akkor sikerült még valamit hazavágnod...


Most nézegettem megint a rajzot tiszta fejjel, ha kiköti, visszajön a függ eltérítés. Egy csúnya zárlat van az ellenállás után. Elméletileg az új ellenállat is le kellett volna égejn a fél perc alatti üzem alatt, kivéve , ha valami izmos darabot tett be a fórumtárs a negyedwattos helyett. Összesen 6 alaktrész van, nem lenne nehéz megtalálni a hibásat.


pén. aug. 25, 2006 8:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Mondjuk szeintem a FET meg a tekercs L604 zárlata bírja ilyen szépen elégetni azt az ellenállást. Mindent kimértél bizos ??? Ha zárlatos a tekercs és FET is szerencsétlen módon átvezet a 33 ohmon kersztül hazavághatja a TDA 8843-at is. De ha van szkópod, elég könnyen meg tudsz mérni rajta mindent, főleg hogy van hozzá rajzod is... Kösd ki megint a 2,7 ohmot, ha nem jön vissza az függ eltérítés, akkor sikerült még valamit hazavágnod...


pén. aug. 25, 2006 0:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
intruder01 írta:
Addig ha eszedbe jut valami ötlet hogy mit nézzek még meg, írd meg nyugottan.


Első sorban az eltérítés csatiját, és a tápokat TDA8351-es IC-n.


csüt. aug. 24, 2006 19:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Okés. 1 órácskára most szünetel a szerviz amíg el kell szaladnom. Egyébként az alján van a csík. Én se tudom hogy mitől szűnhetett meg. Lehet hogy ahogy mozgattam a panelt, vagy ilyesmi? Attól félek nehogy valami smd kondi vagy ellenállat, legyen a ludas most meg. Addig ha eszedbe jut valami ötlet hogy mit nézzek még meg, írd meg nyugottan.


csüt. aug. 24, 2006 18:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
Jut eszembe!!! Vízszintesen, vagy függőlegesen van a csíkod?
(bár azt írod, a képcső alján, ebből feltételezem vízszíntesen)
Ha tényleg vízszíntesen, akkor ne bántsd azt a részt, amit eddig szervízeltél. nézd meg a TDA8351 ic 3as és 6os lábán a tápokat.


csüt. aug. 24, 2006 18:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
intruder01 írta:

Leellenőriztem a környékén lévő alkatrészeket, de nem találtam hibásat, így egy próba erejéig, kb fél perc bekapcsoltam. akkor produkálta azt hogy csak a képernyő alján volt egy csík. Az eredeti hiba az volt hogy behajlott a kép két oldalt.

Itt a doksi: http://feltoltes.tvn.hu/AV28BT7EES.pdf


HMMM! Az első hiba tényleg ott keresendő, ahol a rossz ellenállat található (kelet-nyugat korrektor) de hogy az ellenállás kicserélése után miért szűnt meg az eltérítés????


csüt. aug. 24, 2006 18:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
lzs81 írta:
intruder01 írta:
Beraktam, bekapcsoltam a gépet, de nem lett jobb, inkább roszabb. Mostmár csak a képernyő alján látok egy csíkot. Mondjuk jelforrás nélkül néztem idáig. Mi lehet ami most meghalt. Egyékbént, működik, meg váltja is a csatornákat, mert lehet hallani.


Azt megnézted, miért égett le az ellenállás, vagy csak úgy beraktad, és bekapcsoltad?
Most a leírásod alapján a függőleges eltérítés nem működik. Eddig mit csinált, vagy mit nem csinált, hogy azt írod, rosszabb lett?
Linkelhetnél egy nagyobb rajzot , vagy írj egy pontos típust, hibaleírással.


Leellenőriztem a környékén lévő alkatrészeket, de nem találtam hibásat, így egy próba erejéig, kb fél perc bekapcsoltam. akkor produkálta azt hogy csak a képernyő alján volt egy csík. Az eredeti hiba az volt hogy behajlott a kép két oldalt.

Itt a doksi: http://feltoltes.tvn.hu/AV28BT7EES.pdf


csüt. aug. 24, 2006 18:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
intruder01 írta:
Beraktam, bekapcsoltam a gépet, de nem lett jobb, inkább roszabb. Mostmár csak a képernyő alján látok egy csíkot. Mondjuk jelforrás nélkül néztem idáig. Mi lehet ami most meghalt. Egyékbént, működik, meg váltja is a csatornákat, mert lehet hallani.


Azt megnézted, miért égett le az ellenállás, vagy csak úgy beraktad, és bekapcsoltad?
Most a leírásod alapján a függőleges eltérítés nem működik. Eddig mit csinált, vagy mit nem csinált, hogy azt írod, rosszabb lett?
Linkelhetnél egy nagyobb rajzot , vagy írj egy pontos típust, hibaleírással.


csüt. aug. 24, 2006 18:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Beraktam, bekapcsoltam a gépet, de nem lett jobb, inkább roszabb. Mostmár csak a képernyő alján látok egy csíkot. Mondjuk jelforrás nélkül néztem idáig. Mi lehet ami most meghalt. Egyékbént, működik, meg váltja is a csatornákat, mert lehet hallani.


csüt. aug. 24, 2006 18:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
intruder01 írta:

Egy másik fórumon azt írták hogy az egy biztosíték ellenállás


Igen, ezek szerint így is nevezhetjük. Rengeteg normál jelölésű ellenállásnak az a szerepe sok kapcsolásban, hogy ha huzamosabb ideig nagy áram folyik rajta, akkor szakadjon meg. Ez azért van, mert biztosítékkal nem oldható meg, a rövid idejű kioldása miatt.
A lényeg!
Nem kell foglalkozni vele. Tegyél be helyette egy másik , a régivel megegyező értékű ellenállást.


csüt. aug. 24, 2006 17:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
lzs81 írta:
intruder01 írta:
Fontos kérdés!
http://img175.imageshack.us/img175/1461/tvvz5.jpg

Van egy R629 nevű ellenállás, és ez ugyebár 2,7ohmos. Na már most a jelölése más mint a többi ellenállásé, ez mit jelent? egyébként semmi külsérelmi nyom nincs rajta, mégis 20Mohmig szakadás. Köszi


Cseréld ki. Az szakadt. Cseréd a C621-et is, és mérj rá a BUK fetre, nem-e zárlatos.
A jelölése tényleg érdekes, láttam már ilyent én is, de akárhány iskolát végeztem, ilyen jelölésrő szó sem volt soha.


Egy másik fórumon azt írták hogy az egy biztosíték ellenállás


csüt. aug. 24, 2006 16:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
intruder01 írta:
Fontos kérdés!
http://img175.imageshack.us/img175/1461/tvvz5.jpg

Van egy R629 nevű ellenállás, és ez ugyebár 2,7ohmos. Na már most a jelölése más mint a többi ellenállásé, ez mit jelent? egyébként semmi külsérelmi nyom nincs rajta, mégis 20Mohmig szakadás. Köszi


Cseréld ki. Az szakadt. Cseréd a C621-et is, és mérj rá a BUK fetre, nem-e zárlatos.
A jelölése tényleg érdekes, láttam már ilyent én is, de akárhány iskolát végeztem, ilyen jelölésrő szó sem volt soha.


csüt. aug. 24, 2006 15:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Fontos kérdés!
http://img175.imageshack.us/img175/1461/tvvz5.jpg

Van egy R629 nevű ellenállás, és ez ugyebár 2,7ohmos. Na már most a jelölése más mint a többi ellenállásé, ez mit jelent? egyébként semmi külsérelmi nyom nincs rajta, mégis 20Mohmig szakadás. Köszi


csüt. aug. 24, 2006 15:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Hello Van nekünk itthon egy JVC tv. A hiba a következő:régebben csinált olyat hogy csattogott a tv, egy párat, de nem volt különösebb probléma. Most meg olyat hogy gondolt egyet és összeugrott a tv képe, a párna torzításhoz hasonlóan, de csak a két oldalán. Aztán gondolt egyet és visszaugrott. Aztán pár nap múlva ugyanez, de azóta már nem javul meg. Mi lehet a hiba? Kontakthibás lehet valamelyik forrasztás?


csüt. aug. 24, 2006 9:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 16, 2005 12:17
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
falconn írta:
Sziasztok.
Hiba jelenség: Amikor bekapcsolom a tv-t. kb.10-15. percig. fut a kép.
Miután leáll a kép futása utána tökéletessen müködik a tv.


Függ. elt. körben a kondik átvizsgálása, cseréje... és ha már meg van bontva a gép, érdemes talán a tápban is kicserélni a cikisebb elkókat...


szer. aug. 23, 2006 13:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 23, 2006 9:59
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest III.ker.
Hozzászólás 
Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem egy Régebbi tipusú ORION tv javitásához.

Ez egy 29 csatornás (csöves tv.)
Hiba jelenség: Amikor bekapcsolom a tv-t. kb.10-15. percig. fut a kép.
Miután leáll a kép futása utána tökéletessen müködik a tv.

Ez a tv 29 csatornás vólt amig egy multi távirányitó valamit csinált vele
azóta csak 19 csatornát tudok vele fogni.

A segítséget előre is köszönöm.


szer. aug. 23, 2006 12:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 23, 2006 9:59
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest III.ker.
Hozzászólás Orion Tv hiba.
Sziasztok.

Segitségre lenne szükségem egy Orion 72Cm régebbi tipusú (csöves) televizíó javitásához.

Hiba jelenség: Bekapcsoláskór kb 10-15 percig fut a kép.
miután leáll a kép futása tökéletessen működik a tv.

Ez a televízió 29 csatornás,de vettem egy muli távirányitót és valamit csinálhatott a tv-vel,mert most már csak 19 csatornát ad.

előre is köszönöm ha valaki túd segíteni.


szer. aug. 23, 2006 11:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 9:24
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Kszi Izs81!
Tehát elvileg ha lehúzom a képcsőről a panelt, akkor műszerrel már csak a képcső végét nem illendő méregetnem.. :) Gondolom akkor a fókusz kábel is azért ráz m a képcsőhöz van csatlakoztatva..de majd kiderül :) Nem tudtam h mi tartja a feszt..a sorkimenő v a képcső.
Kszi mégegyszer!


szer. aug. 16, 2006 0:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
_Danger_ írta:
Sziasztok! nem szeretem a kellemetlen meglepetéseket, a műszer meg csak 1000 V-ig szigetel.. :)
Kszi előre is!


A képcső napokig tárolja a feszültséget, mint egy jó kondenzátor, ezért a piros vezetéket a képcső tetejéből ne szedd ki. A fókusz-kábelje is ráz még percekig, az is egy piros kábel álatlában, a sorkimenőből, vagy régebbiekben a nagyfeszsokszorozóból ment a képcsőpanelra. Régebbi tv-kben a 24KV kábelje lehet szürke színü is, a fókuszé meg kék. A táb kondiját meg egy pár 10 OHM-os néhány wattos ellenállattal süsd ki, a végén még egy csavarhúzóval is összezárhatod. Tégy ugyanígy a sortáp kondijával is. Innentől az alaplap elméletileg már nem ráz sehol, feltételezvén, hogy ki van húzva a fali konnektorból. :twisted:


kedd aug. 15, 2006 20:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 9:24
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Sziasztok!

Bocs h ide teszem fel a kérdésem de vgülis ide tartozik.. Az lenne a kérdésem ha áramtalanítom a TV-t & mérni szeretnék, marad-e benne valahol nagyfesz (az a kb 20-30ezer volt) vagy csak az elkóban marad 200 körül? Hülye kérdés, de nem szeretem a kellemetlen meglepetéseket, a műszer meg csak 1000 V-ig szigetel.. :)
Kszi előre is!


kedd aug. 15, 2006 9:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 87
Hozzászólás Re: Sony TV hiba
Lator írta:
Levike írta:
Hat konkretan az elado, akitol vettem es egy forumon eleg nagyerteku dolgok kereskedesebol bonyolit le egeszen korrekt forgalmat, nem igazan foglalkozik a dologgal, konkretan masfel hete nem irt semmit.
Egyelore mielott szetszopatnam ugy, hogy egy rajzszoget se vegyen tole tobbet senki, ugy nez ki tudok szerezni a keszulekhez egy komplett tuner modult, remelem az megoldja a problemat.

Szia!

Azért legalább itt megirhatnád, hogy honnan és kitõl vetted a tv-t, nehogy más is befusson hozzá. (Pl.Apronet-en, xy-tól)

Üdv: L


Egyelore leadott valamit, hogy videken van es nincs nala a szerelo szama meg majd jovo heten ha itthon lesz, ugyhogy elhamarkodottan nem szeretnek semmit, visszaterunk ra kesobb.
Ha a hibara van valami tippetek azert szivesen vennem. :)

Levi


csüt. aug. 10, 2006 12:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 164
Hozzászólás Re: Sony TV hiba
Levike írta:
Hat konkretan az elado, akitol vettem es egy forumon eleg nagyerteku dolgok kereskedesebol bonyolit le egeszen korrekt forgalmat, nem igazan foglalkozik a dologgal, konkretan masfel hete nem irt semmit.
Egyelore mielott szetszopatnam ugy, hogy egy rajzszoget se vegyen tole tobbet senki, ugy nez ki tudok szerezni a keszulekhez egy komplett tuner modult, remelem az megoldja a problemat.

Szia!

Azért legalább itt megirhatnád, hogy honnan és kitől vetted a tv-t, nehogy más is befusson hozzá. (Pl.Apronet-en, xy-tól)

Üdv: L


csüt. aug. 10, 2006 1:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 87
Hozzászólás Re: Sony TV hiba
Hat konkretan az elado, akitol vettem es egy forumon eleg nagyerteku dolgok kereskedesebol bonyolit le egeszen korrekt forgalmat, nem igazan foglalkozik a dologgal, konkretan masfel hete nem irt semmit.
Egyelore mielott szetszopatnam ugy, hogy egy rajzszoget se vegyen tole tobbet senki, ugy nez ki tudok szerezni a keszulekhez egy komplett tuner modult, remelem az megoldja a problemat.


szer. aug. 09, 2006 7:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Garanciát nem kaptál a készülékre ?
Vidd vissza, és javittassa meg az eladó.


szomb. aug. 05, 2006 20:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 87
Hozzászólás Sony TV hiba
Sziasztok !

Veteleztem egy haszalt Sony kv-29k1 tipusu keszuleket, es sajnos otthon uzembehelyezeskor derult ki, hogy hibas. A hiba ugy nez ki, hogy a csatornak jo reszen a kepen, csatornankent valtozo helyen van egy kb. 5cm-es sav, ahol a kepen zavar lathato, elegge bosszantoan, ezenkivul van 1-2 csatorna, ahol ez a zavar az egesz kepet kitolti.
A keszulek ket tuneres, es ha hasznalom a PAP funkciot, mindket kepen rajta van ugyanott a csatornanak megfelelo helyen a hiba, az meg tulzas lenne, ha a ket tunerbne ugyanott lenne valami kontakthiba, ami a Sony-knal egyebkent gyakori.
Termeszetesen vannak csatornak, ahol a kep hibatlan, illetve AV-rol is tokeletes. A hiba allandoan fennal tehat kocogtatasra, es uzem kozben picit sem valtozik.
Ha van valami otletetek, azon kivul, hogy tamasszam az ajto melle, orommel vennek mert eleg tanacstalan vagyok.


udvozlettel
Levi


szomb. aug. 05, 2006 16:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Rang3r írta:
tiva írta:
sziasztok

Van a mühelyemben egy régi videoton szines tv. TS3306 SP a száma. Eltünk róla piros szin és olyan homályos lett a kép. Mi lehet vele a probléma? Lehethogy rossz a sokszorozó? Ki lehet ezt mérni hogy jo vagy rossz?

Elöre is köszi a segitséget!


Az, hogy hianyzik a piros szin, utalhat valamilyen kontakthibara. Probald ujra forrasztani a vegfoknal a csatlakozasokat. Szokas szerint ennyivel meg is oldodnak az ilyen jellegu hibak. A homalyossag pedig johet onnan is, hogy el lett allitva a pot. meter a fokusznal, vagy esetleg a magasfesz. trafonal engedett el valami atmenet (a melegtol esetleg).

Látom nem javítottál ilyeneket... :D (érdekes tanácsok...)
Régi VT a legritkább esetben lesz kontakthibás még 15 év után sem
Cseréld ki az RGB modulon a piros színnél lévő két PE 7058-as tranzisztort, ne foglalkozz vele, hogy jónak méred netán, cseréld ki !
A képcső panelen levő soros ellenállás is van, hogy megszakad.
A sokszorozó nem szokott elállítódni. Megtekerheted a fókuszpotit hátha jó lesz, de a fekete lengyel sokszorozó többnyire elromlik, azért lesz homályos.
A sorkimenő nem szokott "elengeni" ennél a típusnál... (külön sokszozós a TV, a sorkimenőjében csak "drót" van ,meg szigetelés) :) . Semmi dióda, ellenállás vagy hasonlók, ami elhúzhatná a fókuszt.


szomb. aug. 05, 2006 11:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma?
KT4V írta:
Nos, nem szeretném elkiabálni, de a TV műxik!
A táp részben van egy 115V-os ág, egyszerű egyutas egyenirányítással és a szűrőkondi cseréje (160V 100 uF) után megszűnt a probléma.
Nagyon remélem, hogy ezzel egy darabig üzemképes lesz a cuccos.
Köszi nektek a segítséget!

Van egy másik kis TV-m is, AKAI, az meg nem kapcsol ki. A beállított kikapcsolási idő lejárta vagy a távirányítóról való kikapcs után csak a nagyfrekis részt kapcsolja ki....a sistergés, a hangya ott marad a képernyőn.
Marad az ágyból kiugrás és a mechanikus kapcsoló.
Ötlet ? (ha már úgyis kupi van a szobában! ) :)

Van benne valami kéttranzisztoros áramkör, ami kikapcsolja sorban a sorvég tápjával. A tranyók zárlatosak valószínúleg, és így már nem tudja kikapcsolni...
Tápkondikat cserélgesd ki gyorsan mindet, mert nem véletlenül száll el az a 2 tranyó, ami miatt nem kapcsol ki...


szomb. aug. 05, 2006 11:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 17:21
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma?
Nos, nem szeretném elkiabálni, de a TV műxik!
A táp részben van egy 115V-os ág, egyszerű egyutas egyenirányítással és a szűrőkondi cseréje (160V 100 uF) után megszűnt a probléma.
Nagyon remélem, hogy ezzel egy darabig üzemképes lesz a cuccos.
Köszi nektek a segítséget!

Van egy másik kis TV-m is, AKAI, az meg nem kapcsol ki. A beállított kikapcsolási idő lejárta vagy a távirányítóról való kikapcs után csak a nagyfrekis részt kapcsolja ki....a sistergés, a hangya ott marad a képernyőn.
Marad az ágyból kiugrás és a mechanikus kapcsoló.
Ötlet ? (ha már úgyis kupi van a szobában! ) :)


pén. aug. 04, 2006 20:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 17:21
Hozzászólások: 3
Hozzászólás TV Mi a probléma?
Sebi, buhera köszi....nagyon fürgék voltatok!

Igen, a sorvégtranyót én is kizárnám, hiszen van, amikor bekapcsol és üzemképes.
Kondira gyanakodtam én is, csak az volt kérdéses, hogy melyik részen.
Összeírom, hogy milyenek kellenek oda és akkor próba cseresznye.
Megpróbálok majd 105 fokosakat beszerezni.....hátha tovább bírják az iramot.
A végeredményről majd beszámolok!
Köszi mégegyszer!


pén. aug. 04, 2006 9:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 20:26
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma?
Sebi írta:
buhera írta:
KT4V írta:
Hali!

A hozzáértők segítségét kérem!
Adott egy 37 cm-es Hyundai tv, ami időnként nem kapcsol be, vagy nem első kísérletre kapcsol be.
Ez igaz az előlapi kapcsolóra és a távirányítóra is.
Amikor nem kapcsol be, akkor a standby LED villog.
Merre kutakodjak?
Köszi előre is!

Nézd át a tápegység elco-it valamelyik kapacitásszegény!


A villogó LED utalhat masszív zárlatra is, pl sorvégtranyó.


Sebi azt írta néha bekapcsol, ezért nem lehet sortranyó zárlat.


pén. aug. 04, 2006 6:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma?
buhera írta:
KT4V írta:
Hali!

A hozzáértõk segítségét kérem!
Adott egy 37 cm-es Hyundai tv, ami idõnként nem kapcsol be, vagy nem elsõ kísérletre kapcsol be.
Ez igaz az elõlapi kapcsolóra és a távirányítóra is.
Amikor nem kapcsol be, akkor a standby LED villog.
Merre kutakodjak?
Köszi elõre is!

Nézd át a tápegység elco-it valamelyik kapacitásszegény!


A villogó LED utalhat masszív zárlatra is, pl sorvégtranyó.


csüt. aug. 03, 2006 21:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 20:26
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma?
[quote="KT4V"]Hali!

A hozzáértők segítségét kérem!
Adott egy 37 cm-es Hyundai tv, ami időnként nem kapcsol be, vagy nem első kísérletre kapcsol be.
Ez igaz az előlapi kapcsolóra és a távirányítóra is.
Amikor nem kapcsol be, akkor a standby LED villog.
Merre kutakodjak?
Köszi előre is!

Nézd át a tápegység elco-it valamelyik kapacitásszegény!


csüt. aug. 03, 2006 20:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 17:21
Hozzászólások: 3
Hozzászólás TV Mi a probléma?
Hali!

A hozzáértők segítségét kérem!
Adott egy 37 cm-es Hyundai tv, ami időnként nem kapcsol be, vagy nem első kísérletre kapcsol be.
Ez igaz az előlapi kapcsolóra és a távirányítóra is.
Amikor nem kapcsol be, akkor a standby LED villog.
Merre kutakodjak?
Köszi előre is!


csüt. aug. 03, 2006 17:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 12:27
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Arad
Hozzászólás 
tiva írta:
sziasztok

Van a mühelyemben egy régi videoton szines tv. TS3306 SP a száma. Eltünk róla piros szin és olyan homályos lett a kép. Mi lehet vele a probléma? Lehethogy rossz a sokszorozó? Ki lehet ezt mérni hogy jo vagy rossz?

Elöre is köszi a segitséget!


Az, hogy hianyzik a piros szin, utalhat valamilyen kontakthibara. Probald ujra forrasztani a vegfoknal a csatlakozasokat. Szokas szerint ennyivel meg is oldodnak az ilyen jellegu hibak. A homalyossag pedig johet onnan is, hogy el lett allitva a pot. meter a fokusznal, vagy esetleg a magasfesz. trafonal engedett el valami atmenet (a melegtol esetleg).


kedd aug. 01, 2006 20:31
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Köszi!

Holnap elviszem mostmár egy szerelőhöz.


csüt. júl. 27, 2006 13:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség