Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 15:47



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Na tegnap nekiálltam, átnéztem, kiirtam mit kellene venni, megmérgettem, összeraktam, azóta jó....megijedt a kis hamis...
De nem ússza meg ennyivel...


csüt. szept. 15, 2005 7:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
aaa123 írta:
Viszonylag értelmes kérdésre lehet csak értelmes választ adni. :D


Ez mondjuk jogos :D

Reméljük jó lesz a TV :)


szer. szept. 14, 2005 23:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Viszonylag értelmes kérdésre lehet csak értelmes választ adni. :D
De ettől még mindig nem biztos, hogy mennni fog a TV...
Elromlott a TV-m, nem tudom milyen típus, szét se szedtem, nem is akarom, mit cseréljek benne, (de persze lehetőleg távol mindenféle nagyfeszültségtől) stb kérdésekre mit mondjak...
:(


szer. szept. 14, 2005 22:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
aaa123 írta:
Recor ??? :P Jó a fénymásolatod :D Azok eredetileg 180kohm-ok azért volt 470kohm-ra cserélve.
A szekunder részen... Modjuk sorvégtranyó, TBA 3653B, dióda. Nem egy nagy okosság kimérni egy multiméterrel..
A kis BC-k lábaira figyelj oda, a 369-nek nem úgy van mint a többinek, ne higgy a nyák rajznak mivel eredetileg nem is BC 369 van benne...
A C610 47 uF -t remélem kicserélted...
Táppal soros 1,5 ohm vagy 4 ohm tök mindegy, attól indulnia kellene.
BUT 11-et meg lehet kapni, vagy BUT 18-at is. Az a 2SC4242 kisebb feszülségű, ha el is indul vele, ki tudja mennyire fogja bírni, nem pont ide való...
Meg megy jól az a táp, ha rendesen meg van csinálva. Egész megbízható... :D


Nah, az ilyen hsz.-eket szeretem :D Máskor mért nem lehet egyből ilyen hangnemben válaszolni a TV-s, monitoros kérdésekre? :)


szer. szept. 14, 2005 22:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Recor ??? :P Jó a fénymásolatod :D Azok eredetileg 180kohm-ok azért volt 470kohm-ra cserélve.
A szekunder részen... Modjuk sorvégtranyó, TBA 3653B, dióda. Nem egy nagy okosság kimérni egy multiméterrel..
A kis BC-k lábaira figyelj oda, a 369-nek nem úgy van mint a többinek, ne higgy a nyák rajznak mivel eredetileg nem is BC 369 van benne...
A C610 47 uF -t remélem kicserélted...
Táppal soros 1,5 ohm vagy 4 ohm tök mindegy, attól indulnia kellene.
BUT 11-et meg lehet kapni, vagy BUT 18-at is. Az a 2SC4242 kisebb feszülségű, ha el is indul vele, ki tudja mennyire fogja bírni, nem pont ide való...
Meg megy jól az a táp, ha rendesen meg van csinálva. Egész megbízható... :D


szer. szept. 14, 2005 21:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Üdv Mindenki!

Már pár napja szórakozok egy tv-vel.
A tápja - ami nem egy megbízható dolog - nem akar elindulni.
A rajz: http://www.tar.hu/gergo04/axion_tv_rc4020_4021.jpg

A tápban a(rajz szerint) soros 2db 100k-s ellenállás ki volt cserélve 1db 470k-ra, az 1R5W pedig 4R-ra. Ezt egy előző javításkor cserélhette valaki.
Most kicseréltem szinte minden alkatrészt, de nem indul a táp. A hálózati puffer teljesen töltve marad(sajnos először ezt nem tudtam... eléggé fájt :evil: )
Cseréltem kondit, zenereket, bc-tranyókat, ellenállásértékeket rajz szerint
visszaállítottam, de semmi. Már a but11-et is cseréltem, igaz csak 2sc4242-re(azonosak a paramétereik), de ugyan az maradt a helyzet.
Tudnátok valami tanácsot adni, mit kell megnézni-cserélni ilyenkor?

Vagy esetleg a szekunder részen zárlatos valami, ami nem hagyja indulni a tápot?

Előre is köszönök minden segítséget!!! :nevet:


szer. szept. 14, 2005 21:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves gravír és Többiek!

Biztos ez a rossz alkatrész! - ilyen hiba nincs, mindennek oka van, valamiért az az alkatrész tönkrement, esetleg több minden okozhatta a meghibásodást.
Feltételezem ez a készülék ment pár-ezer órát, tehát igenis indokolt az összes szóbajöhető ( Elektrolit ) kondenzátor ellenőrzése a tápban, a sorvégfokban valamint a képeltérítő áramkörben. Ezeknél a TV-készülékeknél, bármely félvezető hibája teljes működés-képtelenséget is okozhat.
Ismerve a típus jellegzetes hibáit, azért írtam, amit írtam.
Valószínűleg egy-két alkatrész cseréjével is kijavítható a hiba, de Én nem így javítottam és ma sem javítok így készüléket. Mindent ellenőrizni kell és ha nem fér bele az alkatrész az adott tűrésbe, akkor az az alkatrész cserélendő, megelőzve ezzel a későbbeni, vagy gyakori meghibásodásokat.
Néhány ELKO cseréje nem nagy összeg, viszont ha havonta kell szétszedni, mert egy-egy gyengébb kondi megadja magát időközben, az több, mint zavaró.
Üdv! SMA


pén. szept. 09, 2005 8:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Sziasztok!

Akinek kell olvassa el. Monitorok kapcs rajzai, ha már megvan akkor bocsi.

Link: http://www.schema99.d2.cz/monitory/a.htm


csüt. szept. 08, 2005 21:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Hűűűű!
csak azt szerettem volna leírni, hogy a bizti után, és a PTK előtt van egy kondi, és hogy engem irrrrrrradtanul mennyire megszívatott, de megelőztek...
Vilt egy tűszúrásnyi lyuk azon az oldalán ami takarva volt......
De meggyőztetek, hogy Murphy nem alszik, és igen kreatív.... :twisted:


csüt. szept. 08, 2005 19:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Megírtam, mégpedig többéves szervíz-vezetõi
> tapasztalatom alapján a hibaelhárítás menetét.

Azt hiszem a gond azokkal van, akik
azt hiszik hogy a szakma csak abbol
all hogy a kondikat ki kell cserelni
balrol jobbra 105 fokosra...

Szerintem vannak mas hibak is...


csüt. szept. 08, 2005 19:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Ne haragudj, azt hittem, hogy csak egy olyan biztos ezt kell csinálni tanács volt.
:oops: Így, hogy mellette van, a több év tapasztalat nem is beszélek vissza többet, hanem megyk és végigcsinálom amit írtál.
Így már jár a csoki, :rulez: de mivel azt mondtad, hogy adhjam inkáb egy kisgyereknek, de az nincs itt, így megeszem én...
Egyszóval nem kioktatni akartalak, inkább megköszönöm a segítséget!


csüt. szept. 08, 2005 15:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves gravír és Többiek!

Megírtam, mégpedig többéves szervíz-vezetői tapasztalatom alapján a hibaelhárítás menetét.
Egy Funai, vagy hasonló "márka" esetében a leírtak végig követendők.
A csokit nem kértem. :)
Üdv! SMA


csüt. szept. 08, 2005 15:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
SMA!
Eddig rendben, de a csoki ezért nem jár, amennyire én látom a tv szerelésben sok a tipushiba, amire egy gyakorlott szerelő ránéz és megmondja, hogy mit kell azonnal cserélni.
Na én erre gondoltam, hogy hátha ez is ilyen hiba és hátha van valaki aki ismeri rá a megoldást, legalábbis behatárolja, hogy merre keresgéljek....


csüt. szept. 08, 2005 13:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves gravír és Többiek!

Konnektorból kihúz, szétszed, megtisztít!
Forrasztáshibákat ki kell javítani, a púposodott kondikat ki kell cserélni, a nem-napon-barnult ellenállásokat ki kell cserélni. Táp, sorvégfok, képeltérítés ellenőrizendő.
Sok sikert!
A csokit add egy kisgyereknek. :)
Üdv! SMA


csüt. szept. 08, 2005 13:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Van egy kis Funai "márkájú" tv, a következőt produkálja, a hang elhalkul és bezajosodik, de néha visszatér, a standby-gombbal nem lehet kikapcsolni, mert akkor zúg és serceg a hangszóró,
valamint nem elsötétedik a képernyő, hanem összeugrik és a három alapszín látszik egy pillanatra a képernyő közepén, valamint a demagnetizáló része nem megy.
Olyan mintha kondihiba vagy táphiba lenne.
Van valakinek ötlete, hogy merre keresgéljek?

Ui. a pontos megfejtőnek egy darab Balaton szeletet fel tudok ajánlani...:-))


csüt. szept. 08, 2005 8:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Hi!
Időközben találtam a Nedis-nél.(pedig már kerestem itt és nem találtam) :? Na mindegy.
Hát nem egy olcsó darab...(6200 HUF)
Monitor gazdája nem fog örülni, de ez van.
Lehet, hogy rámhagyja. :twisted:
Üdv!
Pákaforgató


pén. júl. 16, 2004 12:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Hi!
Sikerült megtalálnom a hibát.Mindenkinek köszi a segítséget!
Sajnos a szín végfok IC adta meg magát. :(
Most is kéréssel fordulok hozzátok:
hol lehet ilyen IC-t beszerezni? (VP463) Eddig sehol nem találtam.
Ha más nem egyenlőre az ára is elég lenne, hogy tudjak mit mondani a monitor gazdájának.
Aki már találkozott ezzel az IC-vel valahol, vagy tud olyan helyet ahol beszerezhető, az legyen szíves írja ide!Előre is köszönöm!
Üdv!
Pákaforgató


pén. júl. 16, 2004 8:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Hi!
Sikerült megtalálnom a hibát.Mindenkinek köszi a segítséget!
Sajnos a szín végfok IC adta meg magát. :(
Most is kéréssel fordulok hozzátok:
hol lehet ilyen IC-t beszerezni? (VP463) Eddig sehol nem találtam.
Ha más nem egyenlőre az ára is elég lenne, hogy tudjak mit mondani a monitor gazdájának.
Aki már találkozott ezzel az IC-vel valahol, vagy tud olyan helyet ahol beszerezhető, az legyen szíves írja ide!Előre is köszönöm!
Üdv!
Pákaforgató


pén. júl. 16, 2004 7:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Hi!
Sikerült megtalálnom a hibát.Mindenkinek köszi a segítséget!
Sajnos a szín végfok IC adta meg magát. :(
Most is kéréssel fordulok hozzátok:
hol lehet ilyen IC-t beszerezni? (VP463) Eddig sehol nem találtam.
Ha más nem egyenlőre az ára is elég lenne, hogy tudjak mit mondani a monitor gazdájának.
Aki már találkozott ezzel az IC-vel valahol, vagy tud olyan helyet ahol beszerezhető, az legyen szíves írja ide!Előre is köszönöm!
Üdv!
Pákaforgató


pén. júl. 16, 2004 7:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
pakaforgato írta:
Még csak egy röpke észrevétel:
Azért a Pana mérnökei is belekeverednek a rajzolásba:
A rajz bal oldalán található 7 pólusú csati(ami egyébként a bemeneti csatikat tartalmazó panelra csatlakozik) 6-os B jelzése az IC 1302-es IC G in jelére csatlakozik.(másiknál fordítva) Piros ok. :P
Nana! A Pana mérnökei ritkán használnak cirill betűket. Amúgy Q1035-ös tranzisztorból is mintha kettő lenne. Azt a három tranyót nézd meg, hogy egyforma feszültségek vannak-e rajtuk. Lehet még egy zárlatos kondi valahol, a C1050-1250 zárlata esetleg okozhatja. Vagy akármi.


hétf. júl. 12, 2004 0:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Még csak egy röpke észrevétel:
Azért a Pana mérnökei is belekeverednek a rajzolásba:
A rajz bal oldalán található 7 pólusú csati(ami egyébként a bemeneti csatikat tartalmazó panelra csatlakozik) 6-os B jelzése az IC 1302-es IC G in jelére csatlakozik.(másiknál fordítva) Piros ok. :P


vas. júl. 11, 2004 22:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Ja még annyit, ha jól látom akkor a 2-es láb a kék bemenete,10 a pirosé, 12 pedig a zöldé.Ennek megfelelően a kimenetek:4 kék, 8 piros, 14 zöld.
Csak nem ártok semminek, ha a bemeneteket felcsrélem.Vagy igen?


vas. júl. 11, 2004 22:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Hi!
A csövet megnéztem sziszi1 javaslata alpján, és műxik. :D
fdsamano ajánlott rajza tökéletesen megegyezik ezzel a monitoréval.(még az alkatrész számozás is)(csak a képcső nyakán levő panel, ami szintén Pana) 5-ös rajz
Közben mértem is:
A képcső foglalatnál a fesz:
zöld és piros 180V (kissé ingadozik) a kék az 77V(ez nem változik)
Az IC kimenetein is kb. ugyanezeket mértem.
Gondoltam egy merészet :idea: 8) :
Mi lenne, ha a video végfok IC bemeneteit variálnám meg?
Mondjuk a pirosat felcserélném a kékkel?Így ha műxik a kék szín, akkor legalább a végfok IC jó.Szerintetek :?:
Üdv!
Pákaforgató


vas. júl. 11, 2004 22:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 03, 2004 20:45
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Ha hiányzik egy szin azt szkop nélkül nehezen találod meg!multiméterrel nem nullát,hanem közel 200 voltot fogsz mérni.Ha ezt a katodot egy pillanatra leföldeled,kinyit a szin és felragyog ,akkor a cső jó.vigyázz mert a második pillanatra már lefüstöl egy ellenálás,tehát csak egy pillanat legyen.ez a szervizes gyors ellenőrzés!
sok sikert !


vas. júl. 11, 2004 15:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves pakaforgato és Többiek!

Bambi jöhet, hű, de régen ittam olyan üdítőt. :)

Csak nyugodtan, nem kell kapkodni, szépen sorban mindent át kell nézni, mérni.
Sok sikert!
Üdv! SMA


vas. júl. 11, 2004 15:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
fdsamano:
köszi a rajzot máris sokat segített :)
Vajk959 & SMA:
asszem nem aludtam ki magam rendesen, kissé fáradt vagyok, így most hirtelen nem tudom értlemezni ezt a sok infot amit rám zúdítottatok. :D
Azzal fogom kezdeni, hogy megnézem egyáltalán a cső ok-e.További keresgélés szerintem addig felesleges.Ha jó akkor elindulok azon a nyomon amit ajánlottatok.Szóval akkor 99%-ban a képcső panelon vagy a képcsőben lesz a hiba.
Ha nem a csőben akkor lesz mit keresgélni.Nesze neked miniatürizálás, meg SMD alkatrész... :(
Megnézem a csövet...
Ui: SMA: akkor majd küldök Bambit :lol:


vas. júl. 11, 2004 10:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves pakaforgato és Többiek!

A sört, tejet és a vodkát nem szeretem. :)

Ha ilyen "bonyolult" a képcsőpanel, akkor ott kell mérni.
A képcsőre megy a fűtés a sortrafóról, a szín-végfok táp az alaplapról és innen megy a vezérlés, az OSD és egyéb vezetékek.
Először a képcsövön kellene mérni a három szín-elektródán kb. azonos egyenfeszültségeket. Ha ebből hiányzik az egyik, akkor annak az áramköri részében kell visszafelé haladva megkeresni a betegség okát. Itt lehetne szkóppal is mérni, hogy van-e vezérlőjel, de osztós-kábel ( 1:10 ) kell hozzá.
Digitmultival is akkor érdemes mérni, ha annak 10 MOhm a bemeneti ellenállása! Kisebb belső ellenállású műszer nagyon beterhelhet és az hibás eredményt adhat, tévútra vezethet.
Ha nagyon melegszik a végfok IC, akkor az, vagy az áramkörében valami alkatrész hibás. Képcsőhiba is lehet, megszakadhatott belül a kék, ha mérve nincs nagy különbség, de a szakadt elektróda miatt felugorhat az elektróda feszültsége, ez is tévútra vezethet. Ha lehet meg kell cserélni a szín-elektróda vezetékeket, hogy kiderüljön él-e a kék, vagy tényleg a csövön belül halt meg. :(
A végfok IC-t is ki kellene mérni, de ezt látatlanban nem tudom, hogyan.
Sok sikert!
Üdv! SMA


vas. júl. 11, 2004 9:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Mindemki!

Pákaforgató!

Úgy látom nem lesz könnyű dolgod ezzel a digitális monitorral. Én anno egy Gabával küzdöttem és úgy látszik ezek nagyon hasonló felépítésűek.
A teljes digitális video fokozat a képcső nyakán lévö panelon van nálad is valószínűleg, ha ilyen sok IC-t találtál rajta. Ebben az esetben a 3 szin vezetéket csak a video kábelen fogod megtalálni. A 18 erű kábelen az IC-k tápfeszültségei és az OSD processzor jelei jönnek. A bejövő RGB szinjelek és a szinkron jelek kondis csatolással a video jelfeldolgozó áramkörre kerülnek (ez a Gabában 1 db. TDA 9210-es volt, lehet hogy nálad több IC-vel oldják meg) Ez videjel erősítő, be keveri a képbe az OSD menüt, fényerő és kontraszt szabályzó, stb. Közvetlen DC csatolásban hajtja meg a video végfok IC-t (az van a hűtőbordán, a Gabában TDA9535 volt). Az IC ugyan csak DC csatolásban a képcső katódokat. Az IC-k redkívül bonyolúlt felépítésűek, jellemzően 3-4 féle tápfeszt igényelnek, analóg és digitális, CMOS, bipoláris kevert technológiával készülnek. Külső áramkorlátozó ellenállások, szűrő kondik és védő diódákon kívül más nem nagyon kell hozzá.

Nézd meg az IC-k tipusát, keress a neten adatlapt, le kell követni a jel haladási útját a bemenettől a képcső katódig. Az alkatrészeket ki kell mérni, összehasonlítva a jól működő színcsatorna alkatrészeivel. Ha nincs meg a hiba valószínüleg valamelyik IC a rossz. Beszerzésük nem egy könnyű eset. Ráadásul nálad SMD alkatrészek vannak, így az áramkörök ideiglenes megbontása a mérések idejére elég nehéz, nembeszélve esetleg SMD IC-k ideiglenes kiemeléséről és vissza forrasztásáról, mert lehet, hogy olyat csak Sanghájban lehet kapni.

Ha szerencséd lesz , előfordulhat egy fólia repedés, ellenállás megnyúlás vagy szakadás is.
Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


vas. júl. 11, 2004 9:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
pakaforgato írta:
Közben megnéztem.A képcső nyakán levő IC típusa: VP463.
Megnéztem ez egy video végfok IC.Sajnos adatlapot nem találtam hozzá.
Lehet, hogy ez lesz a bűnös :?: :?
Ha azt hűtik, akkor valószínűleg abban vannak a meghajtó tranyók. Találtam egy Panasonic rajzot, ahol szintén VP463 van a kapcsolásban: http://amt.ural.ru/electronics/comp-pntx7f54.php3 , innen letöltheted, RAR-ral van tömörítve, talán segít


vas. júl. 11, 2004 9:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Közben megnéztem.A képcső nyakán levő IC típusa: VP463.
Megnéztem ez egy video végfok IC.Sajnos adatlapot nem találtam hozzá.
Lehet, hogy ez lesz a bűnös :?: :?


vas. júl. 11, 2004 8:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Idézet:
Állapítsd meg, hogy melyik szín hiányzik.

Megállapítottam, és egyértelműen a kék szín hiányzik.(Asszem így is kezdtem a kérdésemet az elején)
Idézet:
A színes vezetékek egyértelműen a három színt jelölik, a fekete valószínűleg a föld.

Igen én is így gondoltam, de akkor nem értek valmit: Ha a földhöz képest mérem a feketét és a sárgát akkor a bekapcsolás pillanatában egy kis tranziens után lemegy a fesz 0 V-ra.Pirosnál a műszer kiakad, tehát a fesz 1000V fölött van.Míg a kéknél Egy kis tranziens után beáll a fesz 69 V környékére.
Meg ha a három vezeték a három színt jelöli, akkor sárga miért sárga? Miért nem zöld? :?
Amúgy a képcső nyakán levő elektronika nem tartalmaz hat tranyót.(Csak SMD-t)Egy IC van rajta amit hűtenek is.(persze meg többi) Az egész elektronika(ami a képcső nyakán van) az japán gyártmány.(a cső Panasonic) Míg a monitor német.
Három egyforma tranyót egyedül csak az alaplapon találtam amik egy kis hűtőlemezre kapcsolódnak.Ebből az egyik a vertikális eltérítő IC-hez kapcsolódik.( TDA8172 )
Midjárt kimegyek és mégegyszer jó alaposan megvizsgálom az egészet.


vas. júl. 11, 2004 7:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
pakaforgato írta:
SMA-n kívül senki sem szereti a sört :?: :lol:
Ha már így rákérdezel...
Állapítsd meg, hogy melyik szín hiányzik. A színes vezetékek egyértelműen a három színt jelölik, a fekete valószínűleg a föld. A képcsövön lévő panelen színcsatornánként 2-2 tranyó szokott lenni, egy kisebb és egy nagyobbb teljesítményű. Mérd végig ezeknek a munkaponti feszültségeit. Ha ez nem segít, forraszd ki, és vizsgáld meg őket.


szomb. júl. 10, 2004 22:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Dehogynem ! :wink:


szomb. júl. 10, 2004 22:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
SMA-n kívül senki sem szereti a sört :?: :lol:


szomb. júl. 10, 2004 21:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Hi!
A bemeneti kábel biztos, hogy ok, mert az OSD sem olyan színű amilyennek lennie kellene.
A képcsövet megnéztem, és ha jól látom akkor mindhárom fűtőszál izzik.
Képcsőfoglalatot már lehíztam, vissza is dugtam, de a hiba nem szűnt meg, tehát kontakt ok.
Vezetékek: van egyszer ez a négy színű: mégegyszer: egy piros egy kék egy sárga és egy fekete.
Ezenkívűl van egy piros és egy fehér színű ami a sorkimenőből jön.
És van még egy harmadik piros, meg egy fekete ami gondolom a képcső nyakán levő elektronikát látja el táppal.
Valamint van egy 18 erű szalagkábel is ami a képcső nyakán levő elektronikára megy.
Több vezeték nincs.
Lehet ezekből kezdeni valamit?
Köszi a segítséget!
Üdv!
Pákaforgató


szomb. júl. 10, 2004 14:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves pakaforgato és Többiek!

Először a bemeneti jelkábelt kellene megvizsgálni, hogy jó-e?!
Utána a monitort szétszedni és "szemrevételezéssel" ellenőrizni, hogy a képcsőnél mindhárom fűtőszál izzik-e?!
Ez néha jól látható, néha nehezen lehet megállapítani, de muszáj. Ha láthatóan csak kettő izzik, akkor képcső-hiba.
Ha eddig OK., akkor csatlakozókat ellenőrizni, képcsőfoglalatot lehúzni-visszadugni, kontakt-hibákat "kiszűrni".
Minden mást csak ezután.
Amit mérsz azon a többszínű-kábelcsatlakozón, nem valószínű, hogy a színvezetékek lennének, van ott még vezeték, vegyük sorra azokat is.
Üdv! SMA


szomb. júl. 10, 2004 11:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Hi!
Most nem TV hanem monitor problémával küzdök.Szóval:
hoztak hozzám egy kidobásra ítélt Siemens-Nixdorf MCM 1706 MTD (hátha valakinek monnd valamit) típusú monitort.A problémája csupán annyi, hogy eltűnt róla a kék szín.A képcsőhöz a panelra 4 vezeték megy: egy piros, egy kék, egy sárga, és egy fekete.Ha jól gondolom ezek felelősek a színekért, ezért mértem(a földhöz képest): pirosnál műszer kiakadt, így gondoltam ez jó. :roll: Megmértem a feketét, és a sárgát ezeken a bekapcsolás pillanatában egy kis tranziens játszódik le, utána beállnak 0 V-ra.A kéken viszont ekkor 63V-ot mérek.Gondolom ennek is 0 V-on kellene lennie. :?
Mivel csak egy egyszerű multiméterem van,
így kérdezem, hogy érdemes-e tovább küzdenem a monitorral, vagy adjam vissza a tulajnak?
Jó lenne megjavítani.Ha másért nem legalább azért a pár üveg sörért és tapasztalat szerzés céljából.A sörön természetesen osztozkodunk.Persze csak ha segít valaki megjavítani. :lol:
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv!
Pákaforgató


pén. júl. 09, 2004 16:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Lehet, bár elvileg gyárilag be van állítva. Ha kicseréled az eltérítő tekercset, az előtte levő konvergencia mágneseket lehetőleg próbáld meg egyben leszedni és nem széttekergetni. Rakj rá egy másik uganolyan képcsőről leszedett eltérítőt. Ha ügyes vagy, lehet hogy egész jó lesz. Csodát ne várj tőle, biztos marad benne egy kis konvergencia és színtiszaság hiba, de a kidobásnál biztos jobb lesz. Elrontani nem nagyon lehet, ha mindent ugyanúgy kötsz vissza.


hétf. jún. 28, 2004 20:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 18:00
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
Van egy régebbi fajta Videoton szines tv amin összeugrott trapéz alakura a kép és füstöl mint egy kémény. Szétszedtem és látom hogy az eltéritötekercs müanyagja van megolvadva és onnét jön a füst. Lehet cserélni ezt a tekercset vagy ki lehet dobni a készüléket és ujat kéne venni?

Tiva


hétf. jún. 28, 2004 18:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Nekem sajna megint nem müxik, most nyitott kasznival 2-3 percig
működött, de aztán megint elmászott a kép... A fúkuszt szerencsére
sikerült beállítani addig rajta. Ráadásul most már kicsit más a hiba is.
De megint csak a vertikális eltérítéssel van a hiba az tisztán látszik...
Esetleg érdekel valakit ez a monitor ? Gondolom egy igazi szakértőnek
nem nagy probléma megcsinálni egy ilyen hibát, különben meg egész jó
képe van, kár lenne ennyi miatt kidobni... Szal ha valakinek kell, akkor
szóljon, olcsón odaadom, én úgy sem tom megcsinálni már... :?


szer. jún. 23, 2004 11:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Hi!
Sikerült a TV-t megjavítani! :D
Köszi a segítséget!
Üdv!
Pákaforgató


kedd jún. 22, 2004 12:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Hi!
A PTK biztos nem jó, mert ez nem mostanában rolott el csak most jutottam el odáig, hogy megcsinálom.Szétszedtem és a PTK-ban levő valami homokszemnyi méretben kívánkozik ki a házból, megrázva szépen zörög is. :P
Gondoltam ez nem normális. :D
Így ma beszerzek egy ilyet, és beteszem a régi helyére.
Azt gondoltam, hogy a képcső lemágnesezésében van szerepe, én inkább ennek a PTK-nak a működésére, és arra lennék kíváncsi, hogy miért kell a képcsövet lemágnesezni.(azon kívül, hogy a színek a helyükre kerüljenek) :D
Köszi az eddigi válaszokat!
Üdv!
Pákaforgató


kedd jún. 22, 2004 5:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Arra való, hogy amikor bekapcsolod a TV-t lemágnesezze a képcsövet. Még egyszer ! Kapcsold ki főkapcsolóval, és várj pár órát , és csak utána kapcsold be megint. Ha ezután megszűnik a foltosodás, a PTK jó.


kedd jún. 22, 2004 2:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Hi!
A TV-t ma szétszedem és megkeresem ezt a PTK-t.
Le tudnád írni, hogy ez pontosan mi célt szolgál? Csak hogy tanuljak.
Köszi a segítséget!
Üdv!
Pákaforgató


hétf. jún. 21, 2004 11:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Kapcsold ki főkapcsolóval és reggelig ne kapcsold be. Ha nem javul meg, cseréld ki a tápban a PTK-t (középen a rácsos doboz a táp) A PTK meg vagy fehér, vagy fekete általában, (bár van kék, meg zöld is) 3 lába van és arra a cstlakozóra megy, amin a képcső lemágnesező tekercse van. a 4327 tápján 3 csatlakozó van: 220 be, M csatlakozó a kezelőre, + demag. tekercs csatlakozója. Csak megtalálod...
Nem hinném hogy képcsöves lenne , ha csak nem ejtetted le. Az 56-701X-et eléggé oda kell csapni, hogy maszkos legyen , jobban bírja mint a SONY-k.
A színeket az RGB modulon BAL OLDAL középen fent, legszélső kis panelon tudod állítani. Potikat nem árt valami normális, műanayagot nem legyilkoló kontakt spray-el befújni (pl Kontakt 60). Nagy potik Cut OFF (fekete szint), kicsik Drive (erősítés). Állítsd full Fekete-Fehérre, 3 kis potit középre, kontraszt minimumra, nagy potikkal szükére állítod, utána kontrasztot vissza, a fehéret a kis potikkal beállítod.


vas. jún. 20, 2004 0:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!
A segítségeteket kérem egy Videoton Super Infracolor 2000 TV javításával kapcsolatban.A típus szám: TS 4327
Szóval a készülék műxik, de a színek eléggé össze vannak keveredve.
Túlnyomó része lila, a képernyő alsó jobb, bal valamint jobbra fennt sárga folt.
TV szerelésben nem vagyok jártas, így légyszi egy egyszerű villanyszerelő számára közérthető módon magyarázzátok el, hogy hol keressem a hibát.Vagy képcsöves?
Segítségeteket előre is köszi!
Üdv!
Pákaforgató
Ui: bocs az OFF-ért


szomb. jún. 19, 2004 12:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Okkk, majd igyexem... ! :oops:
Ha egy ideig nem írnék többet, akkor várjatok tovább.... ! :wink:


szomb. jún. 19, 2004 10:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Ha kellően elővigyázatos leszel, akkor igen. De csak egészen finoman tekergesd azokat a potikat a sorkimenőn!


szomb. jún. 19, 2004 10:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
:D
Nem azért raktam fel, hogy ebből valaki megmondja nekem, hogy mi a hiba... :P
Magamnak azért fotóztam, hogy a kábeleket tuti jóól vissza tudjam majd
dugni a helyükre, aztán gondoltam belinkelem kicsben, hogy együtt
tudjatok érezni velem... :wink:
Amúgy nem szeretem, amikor vki 1600x1200-ban berakja a homályos
semmitmondó fotóit, ami semmi többet nem árul el, mintha 640x480-ba
rakta volna be... Jó persze, ha jól sikerült makró kép ami sok részletet
elárul az más, de soxor feleslegesen nagyok a képek... :?
Amúgy ma nekileselkedtem megint, és jóó alaposan megdolgoztam a
monitort. Minden vezetéket, csatlakozást, alkatrészt, és a nyák mind2
oldalát jóól átmozgattam, és hajszárítóval kicsit végigfújtam, hátha a
hőtágulás kicsit mást is megmozgat, mint a mechanikai ecsetelés...
Összeraktam, és azóta is ezt nézem, most is éppen... ! :D
Elsőre szépen indult, azóta nem jelentkezett semmi probléma.
Nemtom meddig tart, de királyság, hogy ennyivel is meg lehet javítani
ilyen problémát... :oops:
Amúgy ha már itt tartunk ugyebár van a sorkimenőn 2 poti, 1ik a fókusz,
másik általában fényerő, de mintha itt ez is valami fókusz lett volna.
Lehet ez ? Szeretném állítani ezeket kicsit, mert lehet élesebb lenne a kép.
Megtehetem ezt működés közben a burkolat nélkül, ha nem nyúlok, nem
érek semmihez, csak a csavarhúzóval benyúlok és tekergetem a potikat ?


szomb. jún. 19, 2004 9:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Elhiszem, hogy kicsi a tárhely, de ezekből a kis 300x400-as képekből, ha valaki valami okosat tud mondani a hibával kapcsoltban, annak gratulálok.


pén. jún. 18, 2004 23:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség