Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 30, 2024 22:56



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
robertbaka írta:
... talaltam hozza megfelelot! ...

Hát igen. Pont ezt írtam: ... szabályosan frissítettél ...

Valószínűleg rossz verziójú, nem odavaló Firmware-t raktál fel. De szerencséd volt, megtaláltad a jó verziót.

Mellesleg: Firmware-t (BIOS-t) frissíteni általában akkor kell, ha a meglévő láthatóan nem működik jól, vagy ha a gyártó kifejezetten ajánlja. Vonatozik ez mindenre (PC, telefon, tv, stb.). Én is tettem már tönkre DVD RAM-ot örökre egy frissítéssel. Soha többet nem lehetett visszaállítani házi, amatőr eszközökkel.


csüt. jan. 10, 2013 17:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 08, 2013 3:13
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Laci_L írta:
robertbaka írta:
... probaltam frissitteni a szofteret halozaton keresztul ...

Ezt te nem nagyon fogod megjavítani. Ha nem csináltál egyebet, csak szabályosan frissítettél, akkor irány a szerviz, mivel garanciális.

Esetleg keress rajta egy Reset nevű gombot (általában rejtve van, csak egy ceruza heggyel vagy hasonlóval elérhető). Ha van nyomd meg (lehet, hogy erről ír a gépkönyv is).




kinlodtam vele egesz ejjel! :gigalol: ( a Toshiba led tv-ken nincsen reset gomb ) kerestem hozza uj szoftvert mivel amikor frisitettem es a frisittes fefejezesekor sajnos nem mentettem igy a tv sajnos csak torolte a regit es nem jegyezte meg az ujat! igy aztan teljesen megbutult! aztan masnap sikerult megoldani :D talaltam hozza megfelelot! teljesen mukszik es a kislanyom is nezheti tovabb kedvenc meseit! nagy a boldogsag!!!!!

udv robertbaka


csüt. jan. 10, 2013 12:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
robertbaka írta:
... probaltam frissitteni a szofteret halozaton keresztul ...

Ezt te nem nagyon fogod megjavítani. Ha nem csináltál egyebet, csak szabályosan frissítettél, akkor irány a szerviz, mivel garanciális.

Esetleg keress rajta egy Reset nevű gombot (általában rejtve van, csak egy ceruza heggyel vagy hasonlóval elérhető). Ha van nyomd meg (lehet, hogy erről ír a gépkönyv is).


kedd jan. 08, 2013 11:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 08, 2013 3:13
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
sziasztok. az a problemam lenne hogy nemreg vettunk egy Toshiba 3D led tv-t es probaltam frissitteni a szofteret halozaton keresztul . leis toltotte meg minden de kb egy fel ora mulva kikapcsolt a tv es azutan semmi! :( csatlakoztatom a halozati konektorba beindul de se kep se hang es a taviranyitorol sem fogad semmit . ki sem lehet kapcsolni! mi lehet a problema??? toshiba 46 TL933 serial nr 76Z13973
kerlek segitseset a lanyom szetsirta a szemeit!

elore is koszi


kedd jan. 08, 2013 3:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 10, 2012 10:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Búg....serceg...
Összeeszkábáltam egy koax csatlakozókábelt egy, az előző tulaj által rám maradt kábel TV vezetékéből. A srcegés, búgás megszűnt. Hogy miért, azt nem tudom, mivel ugyanannyi az ellenása mint a gyári kábelnek. Lényeg, hogy működik. Hogy aztán meddig, az kérdéses.


szer. dec. 12, 2012 0:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
kecsege49 írta:
... Serceg, búg...

Egyet még kipróbálhatsz: egy modernebb kölcsön tévén kipróbálod az UPC dobozt. Ha avval is sz*ar lenne, reklamáld meg. De ennek kicsi lesz az esélye. :shock:


kedd dec. 11, 2012 20:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 10, 2012 10:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdv. Laci.L és fórumozók!
Még mindig a CIKLÁMEN. Tegnap mindenképpen meg akartam nézni két filmet, ezért visszadugtam a tetőantenna kábelt. Az RTL és a TV2 műsorait néztem, tele reklámmal és felíratozással, a készűlék tökéletesen működik, semmi sercegés, búgás nem tapasztalható. A hangolási tartomány is elég széles, pedig egy általam barkácsolt pillangóantennáról kapja koaxon a jelet, sőt hogy továbbmenjek, amíg nem volt bekötve a UPC, egy kettes elosztón keresztűl a feleségem TV-je is arról üzemelt, kiváló képpel. Igaz, az egy két éves készűlék. Éjfél körűl visszaraktam a beltéri+videolejátszó antennáját, próbáltam a videómagnón hangolni, semmi változás. Serceg, búg. Odáig már nem jutottam el, hogy utánanézzek, a beltérin van-e hangolási lehetőség. Ma meg más dolgom volt. Most azon filózok, hogy a gyári videó-TV közötti kábel helyett szerelek egy koax kábeldarabra két dugót, hátha annak más az ellenállása és nem lesz túlvezérelt a jel. Nem tudom mi a véleményed? Van itthon egy kosárra való bazárom. Sajna nem vagyok szakmabeli, elektronikával csak hobbi szinten foglalkozok. Persze vannak szakkönyveim, de ugye egy szakember melletti gyakorlatot semmi nem pótol.
Más: Van egy GRUNDIG márkajelű csodagépem, -az is 20 éves már- ami egyszer csak elkezdett zöld szinben pompázni. Ahogy nézegettem, a képcsőpanelon néhány forrasztás elengedett, és nem tudom hogy mi a bánattal forrasztották eredetileg, mert a gyantás forrasztóón nem kötött hozzá. Pedig forraszkenőccsel is próbálgattam. Szétfolyt az egész. Amikor meg ónszívó szalaggal próbáltam rendberakni, tönkrevágtam a nyákot. Vettem egy cserepanelt, beforrasztottam a vezetékeket az alaplapba, és azóta még képcsőfűtés sincs. Új TV-re most nincs pénzem, azért xaraxodok ezekkel a régi vacakokkal. Sőt, van egy VESTEL nevezetű szerkentyű, egyszer elment a kép, taxival bevittem Miskocra egy szerelőhöz, 6000 Ft. Két óra működés után megint elment a kép, hang sincs, csak a fehér képernyő ferde csíkokkal. Szerelő: sajnálja, nála működött. Na hát taxi oda-vissza, plusz szerelési költség, inkább kuka. Na ennyi. Csak sikerűlt egy novellát összhoznom, pedig nem volt szándékomban.


kedd dec. 11, 2012 18:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 10, 2012 10:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdv. Laci.L és fórumozók!
Még mindig a CIKLÁMEN. Tegnap mindenképpen meg akartam nézni két filmet, ezért visszadugtam a tetőantenna kábelt. Az RTL és a TV2 műsorait néztem, tele reklámmal és felíratozással, a készűlék tökéletesen működik, semmi sercegés, búgás nem tapasztalható. A hangolási tartomány is elég széles, pedig egy általam barkácsolt pillangóantennáról kapja koaxon a jelet, sőt hogy továbbmenjek, amíg nem volt bekötve a UPC, egy kettes elosztón keresztűl a feleségem TV-je is arról üzemelt, kiváló képpel. Igaz, az egy két éves készűlék. Éjfél körűl visszaraktam a beltéri+videolejátszó antennáját, próbáltam a videómagnón hangolni, semmi változás. Serceg, búg. Odáig már nem jutottam el, hogy utánanézzek, a beltérin van-e hangolási lehetőség. Ma meg más dolgom volt. Most azon filózok, hogy a gyári videó-TV közötti kábel helyett szerelek egy koax kábeldarabra két dugót, hátha annak más az ellenállása és nem lesz túlvezérelt a jel. Nem tudom mi a véleményed? Van itthon egy kosárra való bazárom. Sajna nem vagyok szakmabeli, elektronikával csak hobbi szinten foglalkozok. Persze vannak szakkönyveim, de ugye egy szakember melletti gyakorlatot semmi nem pótol.
Más: Van egy GRUNDIG márkajelű csodagépem, -az is 20 éves már- ami egyszer csak elkezdett zöld szinben pompázni. Ahogy nézegettem, a képcsőpanelon néhány forrasztás elengedett, és nem tudom hogy mi a bánattal forrasztották eredetileg, mert a gyantás forrasztóón nem kötött hozzá. Pedig forraszkenőccsel is próbálgattam. Szétfolyt az egész. Amikor meg ónszívó szalaggal próbáltam rendberakni, tönkrevágtam a nyákot. Vettem egy cserepanelt, beforrasztottam a vezetékeket az alaplapba, és azóta még képcsőfűtés sincs. Új TV-re most nincs pénzem, azért xaraxodok ezekkel a régi vacakokkal. Sőt, van egy VESTEL nevezetű szerkentyű, egyszer elment a kép, taxival bevittem Miskocra egy szerelőhöz, 6000 Ft. Két óra működés után megint elment a kép, hang sincs, csak a fehér képernyő ferde csíkokkal. Szerelő: sajnálja, nála működött. Na hát taxi oda-vissza, plusz szerelési költség, inkább kuka. Na ennyi. Csak sikerűlt egy novellát összhoznom, pedig nem volt szándékomban.


kedd dec. 11, 2012 18:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
kecsege49 írta:
... visszadugtam az eredeti tetőantennát, azzal nem sercegett, igaz nem is volt olyan műsor, ahol felíratozás lett volna.

A feilrat okozza. Pontosabban a felrat nagy fehér szint tartalma, illetve annak nagyfrekvenciás spektruma. Ha a tévé kf egysége elhangolódott, akkor lehet ilyesmi. Illetve a rossz fekete szint rögzítés (clamper) miatt. A video fokozat túlvezérelődik, és az ide csatlakozó hangszívó kör meg az utána levő fokozatok meghülyülnek. Ezt te nem tudod javítani, de szervizt sem találsz, aki megcsinálja. Vagy annyit fognak kérni, amennyit az egész tv nem ér (szvsz semmit sem ér).

Szóval: éld bele magad, ezek már múzeumi darabok, és nem mai mindennapi használatra valók. Újat kell venni, ahol már fésűs szűrővel egész más elven megoldják a hang-kép szétválasztást.

Ez van.


hétf. dec. 10, 2012 20:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 10, 2012 10:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdv Fórumozók!
Segítségeteket kérem: CIKLÁMEN TV. Felíratozáskor erősen serceg a hang. Van egy JÁCINT tévém, egyik sem mai jószág már, de a CIKLÁMEN működőképes. Régebben is előjött ez a hibajelenség, akkor (kb. egy éve) a Jácintból átraktam a hangmodult, ugyanis amikor hangolni akartam, a vasmag kiesett, a gumi el volt érve. Most tettem bele egy új gumit, simán be is tudtam csavarni, de nem vagyok benne biztos, hogy az az a hangolótekercs, amin állítani kell, tehát még a Jácintot nem bontottam meg. Esetleg valaki közűletek, meg tudná-e mondani -lehetőleg képpel illusztrálva- hogy melyik vasmagon kell állítani? Kiegészítésképpen: A múlt héten lett beszerelve egy UPC beltéri egység plusz videomagnó rácsatlakoztatva kimenetnek a TV-hez, és egy pár nap után elkezdte a sercegést. A csatornaváltó alatti hangolási tartomány igencsak leszűkűlt. Kísérletképpen visszadugtam az eredeti tetőantennát, azzal nem sercegett, igaz nem is volt olyan műsor, ahol felíratozás lett volna. Nem tudom hogy esetleg a beltéri vagy a videomagnó kavar bele. Remélem nem fogalmaztam túl bonyolúltan. Sajnos a hangmodulról nem tudok képet küldeni, csak ha feltétlen szükséges.
:x


hétf. dec. 10, 2012 14:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 26, 2012 20:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok.remélem tud valaki segíteni.Philips black line tv két oldalán,minden előzmény nélkül megjelent két befelé domború sötét ,,sáv"nincs meg az eredeti távkapcsolója,csak univerzális van,és már egy hete szerelőnél van aki szerint a memóriája törlődött a csatornák rendesen bejönnek csak a szélén marad a két sáv.köszönöm :|


pén. okt. 26, 2012 20:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 27, 2010 19:27
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!
Tudnátok segíteni hogy van egy grundig tv és homályos foltok vannak a képernyőn.
Egyszer javítottam egy TV és úgy emlékszem hogy az egyik vezetéket nem csatlakoztattam a tv hez és akkor volt ilyen jelenség.
A hangal fénnyel nincs gond. Szines homályos mozgások vannak amikor ugyebár van változás a képben.
Köszönöm előre is a válaszotokat.


szomb. ápr. 28, 2012 15:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 11:08
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bolyaiak városa
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
10 évvel fiatalabb nálam, de így is elmúlt 20. !-F
A színei viszont nagyon nehezen felülmúlhatóak, ezért ragaszkodom ennyira hozzá. (Toshiba képcsöve van)


szer. márc. 14, 2012 13:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Ktulu írta:
... ki volt száradva...

Ez bizony könnyen előfordul, főleg a régi orosz elkókkal.
Lehet, hogy idősebb, mint te. :)


kedd márc. 13, 2012 15:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 11:08
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bolyaiak városa
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Megoldódott. C29 ki volt száradva. Egyúttal cserélem az összes többi elkót is.


kedd márc. 13, 2012 13:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 11:08
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bolyaiak városa
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Egy (orosz) TV tápját próbálom javítani. A 12V-os ággal vannak problémák. Mindössze 7V körül van, és nem terhelhető. Csatoltam 3 rajzot, amiből az egyik csak részleges. Ha leválasztom a stabilizátort, akkor üresjáratban kb 20V van, de ha leterhelem egy 1,5Kohm-os ellenállással, a fesz leesik 3V-ra. (pirossal jelöltem) A stabilizátort külön kipróbáltam 13V bemenő feszültséggel, és jól működik.
Hol lehet a hiba? Gondolom nem a trafó, a többi feszültség megvan. Mindent átforrasztottam a prímer körben.
Az egyik rajzon vannak feszültségek feltüntetve, de nem vagyok biztos, hogy mihez képest kell mérni. (a híd negatív pontjához?)

Minden segítséget szívesen veszek.
http://www.mediafire.com/?o5yh7ooc5zxt95r


kedd márc. 13, 2012 13:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
avatar00 írta:
... Ez lenne a hibás alkatrész ?

Igen. De csak akkor, ha a bemenetén is van jel (hasonló, mint a másik két színnél). Nem ártana szkóppal mérni.


hétf. márc. 12, 2012 18:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2012 12:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok! A probléma a következő. Mathline Phiplips tv. Tökéletesen működik. Kivéve, hogy hiányzik a kék szín. A képcső jő, mivel test felé zárva a képcső kék bemenetét, rögtön elkékül az egész. A színeken állítani sem manuálisan, sem pedig szerviz kóddal nem lehet. A képcső nyakán lévő videó lapon van egy TDA 108JF hűtőzászlós integrált áramkör. Ezen keresztül kapja a képcső a három szín vezérlését. Ezt lemértem és a piros,zöld színeknél 15-17 volt között ingadozik a feszültség bekapcsolt állapotban, a kéknél pedig 42 volt. Ez lenne a hibás alkatrész ?


hétf. márc. 12, 2012 13:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
misran írta:
... Ez konkrétan hogyan segít?...

Ha a hűtősprayre gondoltál: lehűti legalább -30 fokra a forrasztást, ha hibás, biztosan el fog romlani.

De -ahogy elnézem- nem nagyon vagy otthon a tv javításban. Nem biztos, hogy evvel kellene kezdened. Mivel bekapcsolt készüléken kell vizsgálódni a sprayel, simán agyonüthet egy rossz mozdulat.

Én nem erőltetném a dolgot.


hétf. feb. 20, 2012 9:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Laci_L írta:
misran írta:
... Mi lehet a gond? ...

Kontakthiba, vagy forrasztási hiba.

Köszi. Valami ilyesmiben reménykedtem én is. Ez ugyan időigényes buli lesz, de talán pénzben nem lesz sok (bár az idő pénz, mint tudjuk.. :) ).

Ha van hűtőspray, az segít a hibakeresésben.


Ez konkrétan hogyan segít?


Köszi még egyszer!


vas. feb. 19, 2012 21:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
misran írta:
... Mi lehet a gond? ...

Kontakthiba, vagy forrasztási hiba.

Minden csatlakozót széthúzni, alkohollal pucolni, mozgatva visszadugni.

Ha marad a hiba, átnézni a forrasztásokat, főleg a nagyobb, nehezebb alkatrészekét, meg a csatlakozózókét is.
Sorban átforrasztani addig, amíg meg nem javul.

Ha van hűtőspray, az segít a hibakeresésben.


vas. feb. 19, 2012 20:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!

Egy CRT Philips 100 Hz-es TV a következőt teszi: bekapcsoláskor megjön a hang és amikor a képcső is aktiválódna, kikapcsol és vörösen villog a státusz lámpa.
A szerelő elvitte, 6 órán át futtatta hibátlanul, majd visszahozta. Nálunk újra rossz volt. Átdugdostuk más konektorokba, akkor is. Kihuzibáltam minden bemenetet, akkor is.
A ház hátuljára rápaskoltam egyet, erre a köv. bekapcsolásnál jó volt. Aztán elment. Rácsaptam, megint jó volt.
Szétszedtem, kifújkodtam, kerestem az érintkezési gondot (szemmel), nem láttam. Összeraktam, lecseréltem a Scart kábelt is, 1 napig ment hibátlanul.
Aztán újra kikapcsolt. Most már a paskolásra sem reagál, bár nem merem nagyon megcsapkodni, csak finoman (kedvem lenne jobban is.. :( ).

Mi lehet a gond? (Tudom, ez így kevés, de talán van tipp). A szerelő pingvinezik, úgy veszem le, nem nagyon akar vele foglalkozni..

Köszi!


vas. feb. 19, 2012 19:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
infra írta:
Kiment a TVben egy 400V/100uF os kondi a táp környékén, lehet e pótoni 400V/150uFossal?

Persze. Már csak azért is, mert a kapacitás tűréshatára (főleg az olcsóbbaknál) szinte ennyi. :shock:

De azért el is kell férnie.


csüt. feb. 09, 2012 21:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Kiment a TVben egy 400V/100uF os kondi a táp környékén, lehet e pótoni 400V/150uFossal?


csüt. feb. 09, 2012 19:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 17:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
üdv mindenkinek Gábor vagyok lenne egy gondom egy alfa centauri ty vel van gond service felirat jelenik meg és nem lehet csatornát váltani ha lenne valami okos ötlet meg köszönöm.


csüt. jan. 12, 2012 17:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 11, 2012 10:51
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Sony Trinitron
Üdv nekem lenne 1 olyan problémám,hogy van 1 sony trinitron 72 cm-es tv-m.Ha be van dugva 1 folytában akkor,20 perc után autómatán kikapcsol,és 2-őt villanik rajta a pros led elöl,majd 3 mp szünet és megint villog 2-őt.ha kivan húzva 1 napig max 2 órát bír.mi lehet a baja???? :hm: Én valami túlmelegedésre gyanakszom.Segítségeteket előre is köszönöm.


szer. jan. 11, 2012 10:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 03, 2012 20:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Laci_L írta:
johnywalker írta:
... Nyugtassatok meg, hogy ez nem valami halálos LED hiba amit okvetlen vissza kell vinnem reklamációra, majd hónapokat várnom mire kapok egy TV-t...

Én nem tudlak megnyugtatni. Sürgősen hívd a szervizt. Ez otthon biztos nem javítható. De az a gyanúm, hogy a szervizben sem. Adnak egy csereutalványt, és kész. :shock:

Csak halkan kérdezem: nem esett le a tv? Vagy nem kapott egy ütést? Mert akkor bajban vagy.


Nem kapott semilyen ütést. 2 hétig kifogástalanul működött, mindenféle képhiba nélkül. Tegnap jött elő ez a szürke folt és most is folyamatosan ott van :? :(


kedd jan. 03, 2012 21:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
johnywalker írta:
... Nyugtassatok meg, hogy ez nem valami halálos LED hiba amit okvetlen vissza kell vinnem reklamációra, majd hónapokat várnom mire kapok egy TV-t...

Én nem tudlak megnyugtatni. Sürgősen hívd a szervizt. Ez otthon biztos nem javítható. De az a gyanúm, hogy a szervizben sem. Adnak egy csereutalványt, és kész. :shock:

Csak halkan kérdezem: nem esett le a tv? Vagy nem kapott egy ütést? Mert akkor bajban vagy.


kedd jan. 03, 2012 21:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 03, 2012 20:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 2 hete vettem egy Samsung UE55D6000-es LED televíziót.
Eddig teljes mértékben meg voltam vele elégedve, minden kifogástalanul működött és a képminőség is csodálatos.
Ma azonban egy igen bosszantó jelenségre lettem figyelmes a képernyő bal sarkában. Felbukkant egy szürkés sáv ami háromszög alakzatban belepi a képernyő bal felső sarkát. Leginkább akkor lehet észrevenni, amikor a kép teljesen fehér. Révén, hogy elég nagy TV, vannak olyan jelenetek amikor teljesen észrevehetetlen és ha az ember nem arra figyel szinte észre sem veszi. Én viszont észrevettem és azóta azt bámulom. Tuti, hogy csak a mai nap tűnt fel, mert eddig nem láttam. Egy szürkés árnyalat és szinte nincs olyan jelenet egy filmben, hogy az a rész ne lenne sötétebb. A bal alsó sarokban pedig mintha valami éjjeli lámpácskával valaki bevilágítana egy fehér foltocska jelent meg.

Nyugtassatok meg, hogy ez nem valami halálos LED hiba amit okvetlen vissza kell vinnem reklamációra, majd hónapokat várnom mire kapok egy TV-t.

A választ előre is köszönöm. Sziasztok


kedd jan. 03, 2012 20:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
sztibor70 írta:
... Először, hogy miért csak a 394 MHz-en gyenge a jel, most meg, hogy hogyan
képes a TV 10% jelből egyáltalán összerakni képet/hangot...

Már írtam, a kábel rendszerben (beleértve a csatlakozókat is) kialakul egy rezgőkör, ami besöntöl a jelzett frekvencián. Azaz nem a teljes frekvenciasávban van 75 ohmos impedancia, hanem az változik.
A falicsatlakozót is ki kell cserélni.
Próbálj úgy hibát keresni, ahogy az előző hsz-ben már írtam.


pén. dec. 02, 2011 10:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 30, 2011 8:55
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Köszönet a jótanácsokért!

A jelenlegi helyzet: műanyag (olcsó) koaxdugó ki lett cserélve fémre,
így (még mindig 10% jelerőséggel) bejönnek a hiányzó adók.
Csak néha szétesik a kép. Következő lesz a kábel cseréje.
Sajnos ahhoz majd padláson kell kúszni...

Az ember mindig tanul valamit... :-)
Először, hogy miért csak a 394 MHz-en gyenge a jel, most meg, hogy hogyan
képes a TV 10% jelből egyáltalán összerakni képet/hangot...


pén. dec. 02, 2011 9:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
sztibor70 írta:
... 394 Mhz nél a jelminőség lemegy 10%-ra így az ott adott kb 5-6 csatorna nem jön be.
Mi okozhat ilyen hibajelenséget?
1. A CAM modul hibás? (szolgáltató szerint az OK)
2. A padláson levő 3-as elosztó (TVC 1GHz, fém, F csatlakozós) hibás?
3. A réges régi, nem megfelelően árnyékolt stb. koaxkábel?
A válaszokért előre is köszönet!


Jó leírtad a hiba lehetőségeket. A helyzet az, hogy valahogy kialakul egy rezgőkör (szívókör), ami a jelet tönkreteszi abban a sávban.

Minden csatlakozó, kötés gyanús lehet. A CAM modul lenne az utolsó. Tulajdonképpen egy frekvenciaátvitel mérő, vagy egy impedancia mérő kellene.
Próbálj meg a fali aljzat nélkül csatlakozni, mert lehet hogy abban szabadult el valami. Aztán a csatlakozások, elosztók (azok átmeneti kihagyása) vizsgálata egészen a szolgáltató becsatlakozásig.
Ha a kábel gyenge, az analógnál zavaros, moarés képet ad, míg a digitálisnál a minőség csökkenés miatt esetleg semmilyen képed sem lesz. Nem árt 3x árnyékoltra cserélni. Nem is a kábel ára, hanem a behúzás a macerás. Ha megtörik, megnyúlik, az impedanciája megváltozik, és olyan a jelenség is lehet, mint amit írtál. A régi fali csatlakozóra is ugyanez igaz.

El lehet vele tökölődni, az biztos.


csüt. dec. 01, 2011 15:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 30, 2011 8:55
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Tiszteletem!
Az alábbi problémához kérnék segítséget:
Panasonic P42UX30E plazma TV lett szüleimnél, ahol azóta néhány digitális adó eltűnt...
(Vidanet szolgáltató által adott CI Conax Modul kártyával)
Manuális hangolásnál látom, hogy 394 Mhz nél a jelminőség lemegy 10%-ra így az ott adott kb 5-6 csatorna nem jön be.
Mi okozhat ilyen hibajelenséget?
1. A CAM modul hibás? (szolgáltató szerint az OK)
2. A padláson levő 3-as elosztó (TVC 1GHz, fém, F csatlakozós) hibás?
3. A réges régi, nem megfelelően árnyékolt stb. koaxkábel?
A válaszokért előre is köszönet!


szer. nov. 30, 2011 9:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Úgy érzem, érdemes néhány szóban összefoglalni a véleményem.

Ahogy elnézem a topikot, sok hozzászólás jön, ami néhány szóban leírja hogy nem működik a készülék, ég a LED, stb.
Ezekből semmilyen következtetés nem vonható le a meghibásodásra, és főleg annak a javítására vonatkozóan.
Arról már nem is beszélve, hogy a kérdezők egyáltalán nem értenek az elektronikai javításokhoz, nem ismerik a készülékek belső működését, még elvi alapon sem. Nem ismerik azokat a veszélyeket, amik a készülék megbontása után lehetnek (nagyfeszültség érintése > életveszélyes áramütés).

Így nem lehet tanácsot adni a meghibásodás jellegére, a készülék javítására. A készülékek javításához komoly elvi és gyakorlati felkészültség kell. Nem beszélve a sok műszerről (jelgenerátorok, tápegységek, oszcilloszkóp, spektrum analizátor stb.) és a javítóanyagokról, panelekről, részegységekről (amik nagyrészt csak a szervizekben vannak meg).

Ezek miatt gyakorlatilag lehetetlen a hibát kitalálni, az otthoni javításra ötletet adni. Ezért nincs érdemleges válsz a kérdésekre. :shock:


csüt. nov. 17, 2011 16:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 17, 2011 13:51
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdv mindenkinek
Kérdés van 1 samsung ps50c680 plazma tv-m gondom vele hogy standby módban folyamatosan világit a led lámpa de,nem bírom bekapcsolni a tvt, sem távirányítóval sem kézzel a készüléken. Szerintetek mi lehet gond nagy lehet a probléma köszönném a választ


csüt. nov. 17, 2011 14:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 12, 2011 17:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdv
olyan problémám lenne hogy kaptam egy philips tv-t amin a kép tökéletes a hang nagyon halk lehet hogy csak le van véve.a probléma a következő készenléti led nem világít a gombok nem működnek távirányítóra nem reagál kép csak dvd vel van sima antennával semmi mi lehet a probléma


szer. okt. 12, 2011 17:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
millo írta:
... elromlott a tv-m,bekapcsoltam és nagy fényerö,sok vizszintes csikkal.!
Nem vagyok szerelö de megtudom állapitani mi micsoda.
Ha tudna valaki segiteni megköszöném hol mit keressek...

Egyértelmű a saját leírásodból: mivel nem értesz hozzá, esélyed sincs megjavítani, de simán agyonüthet. :o

A segítség az, hogy hozzá ne nyúlj, hanem hívj hozzáértő szerelőt. :shock:


vas. júl. 24, 2011 10:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2011 18:29
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok,elromlott a tv-m,bekapcsoltam és nagy fényerö,sok vizszintes csikkal.!
Nem vagyok szerelö de megtudom állapitani mi micsoda.
Ha tudna valaki segiteni megköszöném hol mit keressek.
Üdv:millo


szomb. júl. 23, 2011 18:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
csendusz írta:
... Nem szeretnék egy harmadik tv-t üzembe helyezni úgy hogy valamelyik hálózat (elektromos vagy kábel) hibája miatt ment tönre két tv.

Pedig ez lesz. Fatális véletlen lehet, hogy egyszerre romlottak el, de mind a kettőhöz szerelő kell. Hacsak tényleg nem volt valami túlfeszültség (hálózatról, vagy az antennakábelről). Ha van video, vagy egyéb hasonló készülék (bekapcsolt PC, modem, router, stb), és azok túlélték, nem valószínű a túlfeszültség. Esetleg a szomszédoknál érdeklődj, mert ilyenkor máshol is megrogynak a cuccok.


szomb. máj. 21, 2011 10:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 20, 2011 9:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!

Tegnap este még jó volt mindkét tv-nk. Ma reggelre az egyiken csak hang van fekete képernyővel, a másik tv be sem kapcsol. Azon a készüléken ahol hang van ha kihúzom a kábelt, sem vált át a kijelző hangyák háborújára. A másik készüléknél pedig van áram, máshonnan is vittem oda, de még a készülék elején sem világít a LED hogy egyáltalán áram alatt lenne.
Áramszünet éjjel nem volt, mert a mikron meg a digitális órák olyankor villogtak volna reggel, illetve a TV-knél olyan elosztó van ami túlfesz. védelmes.
Szerintetek mi a baj? Áramszolgáltató, kábeltévések merre lépjek mielőtt vagy miközben szerelőt hívok?
Nem szeretnék egy harmadik tv-t üzembe helyezni úgy hogy valamelyik hálózat (elektromos vagy kábel) hibája miatt ment tönre két tv.


pén. máj. 20, 2011 9:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 16, 2011 19:33
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok,
Lenne egy problémám a következő típusú TV készülékkel: Thomson 26LB040S05
Rádugom a készüléket kábel tv-re és próbálom kerestetni az adókat, nagynehezen megtalálja de csak párat. Többszöri elindítás után persze!
A megtalált csatornákat mentem és mikor újra kapcsolom a készüléket akkor már elfelejt mindent, szóval az egészet lehet újra kezdeni.
Megpróbáltam PC-re kötni is, másodlagos képernyőnek S-video módban kapcsolódik, de pár másodperc után eldobja a képet és azt írja nincs jel.
Gondolom a két probléma összefügg! Mi lehet a gond és javítható??
Köszönöm előre is!


hétf. máj. 16, 2011 19:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2011 22:04
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Bocsi az előző írásomért de próba szerencse!


csüt. máj. 12, 2011 22:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2011 22:04
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
tpg írta:
Sziasztok adott egy ORION T2150STXSILVER FLAT ot de sajnos van egy kis gond vele még hozá az hogy elindítom akkor megy egy darabig és utána elkezd lélegezni a kép és utána le is tilt egy ből.valaki tud valami megoldást? sajnos üres zsebel nem tom szervizbe vinni! :( :(

Ez tápegység hiba lesz. Te biztos, hogy nem tudod javítani. :shock:


csüt. máj. 12, 2011 22:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
tpg írta:
Sziasztok adott egy ORION T2150STXSILVER FLAT ot de sajnos van egy kis gond vele még hozá az hogy elindítom akkor megy egy darabig és utána elkezd lélegezni a kép és utána le is tilt egy ből.valaki tud valami megoldást? sajnos üres zsebel nem tom szervizbe vinni! :( :(

Ez tápegység hiba lesz. Te biztos, hogy nem tudod javítani. :shock:


csüt. máj. 12, 2011 13:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2011 22:04
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok adott egy ORION T2150STXSILVER FLAT ot de sajnos van egy kis gond vele még hozá az hogy elindítom akkor megy egy darabig és utána elkezd lélegezni a kép és utána le is tilt egy ből.valaki tud valami megoldást? sajnos üres zsebel nem tom szervizbe vinni! :( :(


szer. máj. 11, 2011 22:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 27, 2011 18:24
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Van egy Philips hotel tv-m aminek a belépő kója 319753 némit kóddal beléptem a menűbe. Ott sikeressen elállitottam a security menűben valamint a gomb beállitások funkcióban . Majd kilépve a menűből már nem tudok vissza lépni a menűbe és a tv elején lévő gombok sem müködnek. Igy a tv csatorna és hangerő gombja működik a távkapcsolón. A tv hez kapott távirányitó nem a tv hez tartozó de ugyan olyan Philips hotel tv van ráirva.
Kérdésem hogyantudnám feloldani ezt a lekódolást?
Köszönettel.


szer. ápr. 27, 2011 18:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11888
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
petyus190 írta:
...

Figyelj oda, miket írogatsz. :shock:
És megtisztelnéd a többieket, ha a helyesírásra is figyelnél. :wink:


hétf. ápr. 18, 2011 20:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 07, 2011 21:56
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
petyus190 írta:
a haverom már aszt kicserélte és ugyan az
neki az a szakmálya

Idézet:
Kód:
[list][list=][img][size=50][/size][/img][/list][/list]


hétf. ápr. 18, 2011 20:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 07, 2011 21:56
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
[quote="petyus190"]a haverom már aszt kicserélte és ugyan az
neki az a szakmálya[/quote]
[size=50][/size]


hétf. ápr. 18, 2011 20:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 07, 2011 21:56
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok valaki segitene a haverom nak?
Videoton TS5355
sorkimenő műterhelés bekötése


hétf. ápr. 18, 2011 20:26
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség