Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 9:58



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 04, 2010 9:08
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Thomson
Tices írta:
Sziasztok!

Előrebocsátom teljesen laikus vagyok és nem is szerelek tv-t, csak érdekelne a dolog (esetleg ha egy kondi gond lenne, azzal még talán megbírkóznék) :).

Van egy Thomson 21dg15et tv-nk kb. 1 hónapja éjszaka magától bekapcsolt. Egyre idegesítőbb, aztán újrainstall a csatornák, megjavult. Most kicsit idegesítőbb. Olyan mintha valaki agyba-főbe nyomogatná a távirányítót csatornaváltás, hangerő szinte állandóan lent, led bekapcsolás után sem alszik el, néha 10-15 percre megjavul, aztán megint meggajdul. Előző hozzászólásokban olvastam, hogy valakinek volt hasonló probléma, de nem fejtette ki.

Akinek van ötlete melyik irányban lehet a probléma vagy találkozott hasonló jelenséggel, kérem írja meg!

Üdv Tices


vas. ápr. 04, 2010 9:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2010 16:18
Hozzászólások: 1
Hozzászólás TV szerelő Újpesten
Sziasztok,

Tudna valaki ajánlani megbízható tv szerelőt Budapesten?

Adott egy METZ HAWAII 6344 TV (692g)

Próbálkoztam én is a javítással, de sikertelenül. Egy pár napja elkezdett sercegni, majd pukkant egyet és elment a kép. Ekkor kikapcsoltam, majd később bekapcsoltam és így a kép visszajött de tovább sercegett. A következő pukkanás óta már vissza se jön a kép és továbbra is serceg.
Az erősáramú részen megnéztem a tekercs lábait, de nem rúgta le a forraszt. A melegedős ellenállások lábai ugyanígy épek. Arra gondoltam hogy a tekercs kezdett el zárlatos lenni és ott húz szikrát, de áram alatt nem merem vizsgálgatni, túl nagy feszkók röpködnek ott a környéken
Itt a kapcsolási rajza:
http://elektrotanya.com/metz_692g_chass ... nload.html

Hiba detektálásban is szívesen venném a segítséget...

Üdv,
Péter


pén. márc. 26, 2010 16:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 21, 2010 12:18
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Sony tv
Üdv.Van egy Sony KV-29C3E típ. tv.Bekapcsolás után, kb:egy-két óra múlva villan egyet a kép és eltűnik a vörös szín?! majd bizonytalan ídő múlva ismét villan egyet és visszajön a tiszta kép.Tud valaki tanácsot adni mi lehet a baja?Érdemes-e javíttatni, vagy új készülék vásárláson gondolkodjak? Köszönöm előre is a válaszokat!


hétf. feb. 22, 2010 9:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 21, 2010 22:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás PHILPS 42PF5320 kép hiba
A segítségeteket szeretném kérni, van egy philips 42PF5320 tv aminek a hibája, ha bemelegszik kb 30 perc színes pontok jelennek meg a sötétebb részeken.
ha eltávolítom a hátlapot akkor kicsit később jelentkezik.

Köszönöm a segítő válaszokat.


vas. feb. 21, 2010 22:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás PANASONIC TC 26B-3EE???
Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni töletek TV ügyben:Van egy PANASONIC-26B 3EE tipusu televizióm,tökéletesen müködik csak van egy kis "szépséghibája":A VHF sáv felsö végénél lévö müsort nem tudom "rögziteni" a memóriába,automatikusan megtalálja az illetö csatornát ,és amikor "rögziteni"akarom a memóriába, akkor nem rögziti, hanem átugrik az UHF sávra és ott keres tovább.Lehet e ezt valahogy orvosolni mert pontosan egy olyan müsor van ezen a csatornán amit nagyon szeretek,kábeltévén jön az adás .Arra gondoltam talán valahogy ha be lehetne menni a SERVICEmenübe . lehetne e ott valamit állitani hogy a hangolófeszültség tartományát kitolni valahogy vagy valamit állitani .A VHF sáv közepén minden adót "el tudok menteni" csak a felsö végén levö müsorokat nem .Remélem valaki tud majd tanácsot adni ,várom válaszotokat üdv.dddemeter. :roll:


hétf. feb. 01, 2010 14:19
Profil Privát üzenet küldése YIM
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 26, 2010 10:18
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Helló SMA
Köszi a tanácsokat.irtam egy e-mailt és abban benne van,hogy mire jutottam.Köszi még egyszer.Üdv Motyika


szer. jan. 27, 2010 13:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
goldking10:

Valószínű, hogy a szakszerűtlen kezelés, hálózatra-kapcsolás miatt több minden tönkrement benne, mint amit szemmel is látni.
Mérni kell, ehhez kell egy digitális multiméter legalább, egy jobb forrasztópáka, némi forrasztóón, csipesz, egyéb szerszámok, segédeszközök.
Ha nem javítottál még semmi hasonlót, akkor inkább szakembert kell keresni a javításhoz.
Valószínű, hogy a tápegységben és a készenléti táp-részben nem csak a jelzett ellenállás és kondenzátor ment tönkre, hanem a félvezetők többsége, mert azok még kevésbé bírják, ha nem megfelelően használják, táplálják. Ki kell mérni az összes diódát, tranzisztort, FET-et, MOS, vagy IGBT-félvezetőket, IC-t. A szekunder körben szinte minden, a tápkörhöz tartozó félvezetőt, sorvégtranzisztort, sormeghajtó-áramkört, képeltérítő áramkört, hangvégfok alkatrészeit, mert lehet hogy minden elszállt benne. Akkor viszont nem érdemes javítani.
-
motyika:
Nem biztos, hogy a kód birtokában be lehet állítani, mert oka van, ha ennyire elcsúszott a kép. Lehet tápellátási, öregedési hiba, amit a primer-szekunder táprész kondenzátorainak cseréjével lehet javítani. A kép- és soreltérítő fokozat kondenzátorait is érdemes ellenőrizni, mérni, ha valamelyik kicsit is púpos, akkor cserélni kell újakra. Célszerű kimérni a kondenzátorokat, hogy a kapacitásuk megfelel-e a ráírt értéknek. Legfeljebb -10%-os eltérés még elfogadható. Ha ezek után sem megfelelő a képhelyzet, akkor kell a szervizmenüből a beállítást elvégezni.
Lehetőleg valamilyen korhatáros adás alatt, mert a képernyő három sarkába betett ábrák jól "tájolnak" a beállításhoz.
-
E-mail címem publikus, ha kérdésetek van, de táv-javításért felelősséget, pláne garanciát nem vállalok.

Üdv! SMA


kedd jan. 26, 2010 17:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 26, 2010 10:18
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Szervízmenü
Sziasztok.
Van egy Orion T2136 MTX S Flat tipusú Tv készülékem,és az lenne a problémám vele hogy az alsó és a képernyő bal oldalán el van csúszva,vagyis 1-1.5 cm rel kijjeb van a kép.Valaki tudna hozzá dobni egy szerviz cód ot?Én sehol nem találtam hozzá:(
Köszi


kedd jan. 26, 2010 10:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 25, 2010 21:30
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Medgyesbodzás
Hozzászólás 
Helló..
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Vettem a nagybátyámtól 3napja 1 tv-t.
Típusa: Daewoo DTH-29U7K-100D.
Rossz a tv rá kötötték 1 aggregátorra és szét ment rajta valami A nagyfesz kondit és 1 ellenállást kicseréltem mert azon látszott is hogy nem jók A kondi szétment az ellenállás meg megolvadt. Így hogy most kicseréltem Bedugom és kicsapja benne a biztosítékot. Szeretném megcsinálni magam mert szerelő nincs a közeli falukban és nagyon szép képe van.
Aki tud segíteni az szóljon és annak képeket is küldök hogy jobban képben legyen. Meg amik kellenek.
Üdv: Tibor


hétf. jan. 25, 2010 21:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves tzse és Többiek!

Nem tudom, hogy a táp komplett cseréje megoldható-e. Nem biztos, hogy a tápban van a hiba, Én a táp-körre értem a hibalehetőséget, ami a primer és szekunder oldalra is értendő.
Sajnos az ilyen melegedéssel-való-leállás-letiltás hibajelensége nehezen fogható meg, hogy konkrétan mi, vagy melyik alkatrész okozza. Ezért írtam, hogy mérni kell és az hosszadalmas, körültekintő figyelmet, és szakképzettséget, tapasztalatot igénylő feladat.

Ha nincs felkészültség, akkor azt javasolnám, hogy ott, helyben kellene valakit megkeresni, aki garantáltan meg tudja javítani a készüléket és nem mindjárt a kezdetnek csillagászati összeget mond a javításra.
Durva saccolással: lehet forrasztási hiba, pár-száz forintos alkatrész hiba, de lehet a sorkimenő, - vagy a tápegység transzformátorának a hibája is, amik már közel 10.000.-Ft-nyi összegbe is kerülhetnek, javítással, hibakereséssel együtt.

Üdv! SMA


pén. jan. 15, 2010 14:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 10, 2010 17:05
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Tisztelt SMA!

Köszönöm a válaszát.
Sajnos ehhez nincs elegendő tudásom/merszem. De ha jól veszem ki a leírásból, akkor egy komplett tápcsere megoldaná a problémámat.
Sajnos teljesen járatlan vagyok ebben a témában, ezért megkérdezném, hogy kb. mennyire fájna egy ilyen beavatkozás?
Köszönettel: Zsolt


csüt. jan. 14, 2010 21:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves tzse és Többiek!

Izgalmas a hibája a készüléknek, de hasonlóval már találkoztam.
Nem tudom, hogy "lelkes amatőrként" mit tudnál mérni, esetleg alkatrészeket cserélni?
Van megfelelő forrasztópáka és digitális kéziműszer a közeledben?
Ha igen és néhány alkatrészt be is tudsz szerezni, akkor nagy valószínűséggel meg lehet javítani a készüléket otthon, vagy egy segítő-szakember baráttal együtt.

A ritka hibajelenség oka, hogy a tápkörben valamelyik, vagy esetleg több egyenirányító-dióda kismértékben átvezet és ez melegíti magát az alkatrészt és a további alkatrészeket is. ( Pufferkondenzátorok! ) Megnő az áramfelvétel és a táp leáll, vagy letilt. Ezután villog a készenléti LED.
A lényeg az, hogy az egyenirányító diódákat egyenként, kiforrasztva az egyik lábukat, ki kell mérni és a katalógus adatai alapján el kell dönteni, hogy a műszer által mutatott nyitóirányú feszültsége benn van-e a tűrésben, vagy túl alacsony, vagy túl magas értékű. Záróirányban is mérjünk, mert lehet, hogy egy kicsit lecsökkent a szilárdsága és átvezet, ami a hiba oka lehet. Végtelen nagy ellenállást kell mérnünk, magyarul szakadást. Ha ez nem így van, hanem kb. 30kOhm-1MOhm közötti értéket kapunk, úgy cserélni kell a diódát.
A dióda átvezetése növeli a brummot, amit a további alkatrészek nem szeretnek és azok is melegednek egy ideig, aztán a megnövekvő áramfelvétel miatt esetleg a készülék tápja letilt, leáll a készülék.
A melegedés miatt a dióda utáni kondenzátort, vagy többet is, cserélni kell, pláne, ha felpúposodtak. Ide érdemes 105 fokos kondenzátorokat venni.
Ha találtunk hibásnak vélt diódát cseréljük ki új, megbízható tipusra, vagy inkább eggyel nagyobb áramút építsünk be az adott helyre.
Ugyanezt a mérést el kell végezni a szekunder-tápkörben is, mert ott is lehet a hiba okozója.
Én ezt a jelenséget tudtam megcsípni és néhány alkatrész-cseréje után a készülék hibátlanul működik azóta is.
Sok sikert!

Üdv! SMA


hétf. jan. 11, 2010 18:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 10, 2010 17:05
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Van egy Philips 28pw9525/12 típusú televízióm.
A készülék a bekapcsolástól számított 0,5-2 órán belül kikapcsol, és az állapotjelző lámpa pirosan villog folyamatosan. A készülék áramtalanítás után újra működik a jelzett időintervallumon keresztül
A televízió két márkaszervízben is megfordult (Eger és Miskolc), mindkét helyen hibátlannak találták, a fenti jelenséget nem produkálta, még akkor sem, mikor szándékosan letakarták a készüléket, hogy "túlmelegedjen".
Biztosan fontos tényező, hogy a készülék az ablak, valamint a fűtőtest előtt van (évek óta, s minden ez előtti készülék is itt volt), a tüneteket kb. fél éve produkálja. Azt megfigyeltem, hogy ha melegebb van, akkor hamarabb kikapcsol, húvösebben tovább üzemel (de a jelenség fűtési időszakon kívül, valamint borult időben is jelentkezik).
Amit lelkes amatőrként elkövettem: TV áthelyezése máshová; feszültségstabilizátor használata -egyik sem segített.

A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e a hiba megjavítása érdekében a központi szervizbe szállítani a TV-t (oda-vissza kb. 350 km), egyáltalán van-e rá esélyem, hogy a televízió ár/érték arányát figyelembe véve a javítási, szállítási költségek megérik a kiadást.

A válaszokat előre is köszönöm. ZSolti


hétf. jan. 11, 2010 17:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Erre az 'okos' válasz valamiért ledöglik a táp!- mivel impulzus-üzemű tápról van szó,vagy maga a táp kettyós, vagy valami amit meghajt.(szintén okos válasz)
Szét kell szedni és mérni.Ált.az ilyen v. hasonló készülékekében az első a releváns.


pén. jan. 08, 2010 19:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 04, 2010 19:22
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely
Hozzászólás Lg tv
Sziasztok!
Nekem egy Lg lcd tv-m van, és ma egyszer csak se kép se hang, elment minden és csak villog a készenléti lámpa és nem reagál semmire. Áramtalanítottam is, de akkor sem változott semmi.


hétf. jan. 04, 2010 19:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 03, 2010 19:31
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Hozzászólás Grundig
Hello.
A segitségetek szeretném kérni.Grundig Megatrom 100 Hz tv-nk,kb 10 percig müködik rendesen kikapcsol,aztán magától vissza.Ez így megy akár órákig kisebb-nagyobb kihagyásokkal.
Van olyan nap,hogy semmi baja,de ez 100-ból 1.
Levettem a hátát belenéztem,hátha valami látható gond,vagy érintkezési problema,de nem láttam semmi rendkívűlit.
Reméllem tudtok segíteni valahogy.


vas. jan. 03, 2010 19:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 14, 2008 20:10
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Laci_L írta:
radios01 írta:
... mert sajna ahoz nemértek már ...

Nagyon vigyázz, mert csúnyán meg tud rázni. A táp egy része közvetlen hálózati feszültségen van, életveszélyes lehet !! :shock:


Köszönöm a figyelmeztetést is! :D már csináltam ilyesmiket és már rázott is meg egy párszor,igaz régen volt már,amugy müholdvevőket szoktam buherálni de persze az nem tv :D !Szoval köszi és vigyázok!


vas. jan. 03, 2010 18:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
radios01 írta:
... mert sajna ahoz nemértek már ...

Nagyon vigyázz, mert csúnyán meg tud rázni. A táp egy része közvetlen hálózati feszültségen van, életveszélyes lehet !! :shock:


vas. jan. 03, 2010 17:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 14, 2008 20:10
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszönöm a gyors választ!!Ha lesz időm átnézem a forrasztásokat meg a kondikat is hogy puposak e,persze mérni meg egyebeket nem tudok mert sajna ahoz nemértek már,de ezis nagy seitség volt hogy egyáltalán honnan induljak!!köszi mégegyszer!!


vas. jan. 03, 2010 17:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
SMA írta:
... Ha idővel létrejön a teljes képméret, akkor ezek a legvalószínűbb hibák, illetve a tápellátásban a szűrőkondenzátorok, amik a képeltérítő fokozatnak adják a tápot, azok lehetnek hibásak, vagy egyéb alkatrész, ami a képméretbe beleszól.
Üdv! SMA

Abszolút így van. Csak annyival egészíteném ki, ha van csatlakozó az eltérítő tekercsen, az is lehet probléma. Legegyszerűbb fixre beforrasztani.


vas. jan. 03, 2010 16:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
radios01 és Többiek!

Nézelődni önmagában sajnos nem elég.
Ezen hiba a képeltérítő fokozatban lévő hibás alkatrészre enged következtetni.
Mérni kell, lehet, hogy a fokozat tápfeszültsége kevés, például 24V helyett csak 12-15V van ott és ezért nem tudja teljesen kitölteni a képméretet a képernyőn. Lehet hibás kondenzátor is, valamelyik púpos, vagy csak kapacitása nagy részét már elveszítette. Esetleg a képeltérítő IC körében valamelyik ellenállás megnyúlhatott, és/vagy az utánhúzó kondenzátora elveszítette a kapacitását. Hibás forrasztás is okozhatja a képeltérítő IC-lábainál, valamelyik elengedett, és melegedés, erősebb nyomás-érintkezés után jön helyre csak és ez a hiba oka. Nagy az átmeneti ellenállása a forrasztásnak és melegedéskor nő a nyomás a forrponton, ezáltal javul az érintkezés és megszűnik a hiba.
Ha idővel létrejön a teljes képméret, akkor ezek a legvalószínűbb hibák, illetve a tápellátásban a szűrőkondenzátorok, amik a képeltérítő fokozatnak adják a tápot, azok lehetnek hibásak, vagy egyéb alkatrész, ami a képméretbe beleszól.
Üdv! SMA


vas. jan. 03, 2010 13:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 14, 2008 20:10
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van egy Samsung 50cm tv és bekapcsolás után csak a kép felső fele látható,de ez ahogy melegszik ugy helyrejön kb félora!tudnátok e ebben segiteni hogy mit nézzek meg vagy mit csináljak?!Előre is köszönöm a segitséget!


vas. jan. 03, 2010 12:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 29, 2009 22:03
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves pizo és Többiek!

Érdekes hibát tudnak produkálni ezek a VT-televíziók, meg a többi is. :)
Amire még gondolok, az az, hogy valamelyik kompenzáló-korrekciós tekercs a sorkimenő környezetében forrasztási-hibás, vagy hideg forrasztás miatt szikrázik belül, ami nem látható, de megeszi a tekercs kivezetését idővel, esetleg valamelyik kondenzátornál ( néhány uF-os MKT kondik!) van hasonló jelenség, ami ilyen hibát produkálhat. Magyarul, rohad a forrasztás valahol és ez okozhat ilyen tüskés képet, hacsak nem túlvezérlés okozza ezt a hibát, ami túlzott színtelítettségnél és magas kontrasztnál jelentkezhet.
Esetleg valamelyik kompenzáló tekercs menetzárlatos és az is okozhat ilyen jelenséget.
Rendszerint a legutolsó forrasztásnál találjuk meg a hiba okozóját, tehát kellő türelemmel kell minden forrasztást ellenőrizni és újra-forrasztani.

BUÉK!

Üdv! SMA


Köszi!
Addig "faragom", amíg jó lesz, de valószínűleg már az új évben.

BUÉK!


csüt. dec. 31, 2009 13:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves pizo és Többiek!

Érdekes hibát tudnak produkálni ezek a VT-televíziók, meg a többi is. :)
Amire még gondolok, az az, hogy valamelyik kompenzáló-korrekciós tekercs a sorkimenő környezetében forrasztási-hibás, vagy hideg forrasztás miatt szikrázik belül, ami nem látható, de megeszi a tekercs kivezetését idővel, esetleg valamelyik kondenzátornál ( néhány uF-os MKT kondik!) van hasonló jelenség, ami ilyen hibát produkálhat. Magyarul, rohad a forrasztás valahol és ez okozhat ilyen tüskés képet, hacsak nem túlvezérlés okozza ezt a hibát, ami túlzott színtelítettségnél és magas kontrasztnál jelentkezhet.
Esetleg valamelyik kompenzáló tekercs menetzárlatos és az is okozhat ilyen jelenséget.
Rendszerint a legutolsó forrasztásnál találjuk meg a hiba okozóját, tehát kellő türelemmel kell minden forrasztást ellenőrizni és újra-forrasztani.

BUÉK!

Üdv! SMA


csüt. dec. 31, 2009 10:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 29, 2009 22:03
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
SMA írta:
pizo és Többiek!

A táp-primer körében lehet öreg, kiszáradt a nagy pufi-kondi, a kisebb elektrolit kondikat is érdemes cserélni, lehetőleg újakra.
Ez is okozhatja a jelzett képhibát, valamint a képeltérítő fokozatban az egyes kondenzátorok kapacitás-csökkenése, elöregedése is hasonló hibát mutat, töredezett függőleges vonalakban, illetve eltorzult képben jelentkezik. Ha a képméret változik, "liheg" a képtartalomtól függően, akkor a táp kondik és az eltérítő fokozat kondenzátorait is cserélni kell.
Lásd még előző írásaimat is.
Sok sikert a javításhoz!
BUÉK!
Üdv! SMA


Köszi a segítséget!

A táp ciripelését sikerült segítséggel megoldani: a táp primer oldalán levő R816 (1.5MOhm) ellenállás volt szakadt.
Ezzel a ciripelés megszűnt, de a kép tüskéssége nem.
Kicseréltem a táp elkóit, valamint a sorkimenő környéki elkókat, de így sem szűnt meg a kép "szőrössége". (AV-ban is)
Azt is észrevettem, hogy néha a sorkimenőből (vagy csak onnan hallom) halk szikrázás hallatszik.
Sorkimenőt cseréltem, újat tettem bele, de a jelenség nem szűnt meg.
Ez leginkább akkor, amikor nincs műsor (hangyás a kép), de néha-néha hallatszik rendes műsornál is.
Áthúzásnak nyomát sötétben sem láttam.
A feszültségeket mértem a tápnál, azok rendben vannak.


szer. dec. 30, 2009 21:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 30, 2009 18:26
Hozzászólások: 1
Hozzászólás philips tv probléma
Sziasztok.
Van egy 72 centis philips csöves tv-m.
Az a gond hogy se kép se hang.
TYP: 29 PT 8521/12
A piros készenléti led villog össze-vissza.
A készülék elmult 2 éves.
S.O.S.
Köszönöm! :(


szer. dec. 30, 2009 18:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: techwood tv
mardal írta:
... Ezt lehet kompletten cserélni valahogy vagy már javíthatatlan?

Lehet, ha tudsz szerezni bontott panelt. De ahhoz is kell hozzáértés, mivel a beállítások az újabb panelen biztos hogy mások, azaz újra kell beállítani a tévét (eltérítések, helyzetek, feszültségek, stb).

De javítható is, ha némi hozzáértéssel minden megszakadt fóliát átkötéssel (vagy csak ón, vagy vékony ónozott huzal is) vissza van állítva. És hát át kell nézni az összes forrasztást, és minden olyan helyet, ami takarva van, de sérülhetett. :shock:

Nem irigyellek. :D


szer. dec. 30, 2009 18:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 30, 2009 11:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás techwood tv
Sziasztok

Van nekünk egy techwood tv,egy pakolás során leesett a tv,tápfeszültséget ráadja de nem kapcsol be,szét lett szedve és sajna nagy a kár mert eltört a főpanelje(11ak37-13)a panel tipusa. Ezt lehet kompletten cserélni valahogy vagy már javíthatatlan?


szer. dec. 30, 2009 11:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
pizo és Többiek!

A táp-primer körében lehet öreg, kiszáradt a nagy pufi-kondi, a kisebb elektrolit kondikat is érdemes cserélni, lehetőleg újakra.
Ez is okozhatja a jelzett képhibát, valamint a képeltérítő fokozatban az egyes kondenzátorok kapacitás-csökkenése, elöregedése is hasonló hibát mutat, töredezett függőleges vonalakban, illetve eltorzult képben jelentkezik. Ha a képméret változik, "liheg" a képtartalomtól függően, akkor a táp kondik és az eltérítő fokozat kondenzátorait is cserélni kell.
Lásd még előző írásaimat is.
Sok sikert a javításhoz!
BUÉK!
Üdv! SMA


szer. dec. 30, 2009 8:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 29, 2009 22:03
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy Orion T2115MTX TV-t szeretnék javítani (11AK19B-1).
A problémám az, hogy standby állapotban ciripelő hangot ad, valamint bekapcsolt állapotban a függőleges egyenes vonalak (pl. az OSD) nem szép egyenesek, hanem "tüskések".
Ezen kívül kép, hang, TXT minden működik rajta.

Tudnátok tanácsot adni, hogy hol keressem a hibát?
Előre is köszönöm!


kedd dec. 29, 2009 22:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Danger és Többiek!

Ha mérve minden jónak tűnt, akkor még néhány méréssel kell ellenőrizni az alábbiakat. Szekunder-táprészben a feszültségek mérése, hogy egyáltalán kialakul-e valami, ha indítjuk a készüléket. Hang-végfoknak kb. 18-30V, képeltérítő-áramkörnek kb. 24-30V, sorvégfoknak kb. 80-125V(160V) lehet az általában használatos feszültsége, ezen kívül lehet még 12 és 5V is, készüléktől függően.
A szekunder táp-részben, párhuzamosan a szűrőkondikkal, dióda-méréssel kell mérni, hogy a tápellátásban nincs-e gyanúsan alacsony, vagy magas dióda-előfeszültség érték. Vagyis, egy átlagos gyors-dióda kb. 300-500mV-os nyitófeszültség-értéket mutathat, ha ettől jóval nagyobbat mérünk, akkor az a dióda hibás. Ha jóval kisebb, 200mV alatti a mért értéke, az is hibás működésre utalhat, ami terheléskor túlterhelést jelent a tápkörben és ezért letilthat a készülék. Lehet ez dióda-hiba, vagy abban az áramköri részben más alkatrész hibája.
Ha a táp mégsem indul, akkor ki kell cserélni a kisebb kapacitású kondenzátorokat, amik a táp indításában és működtetésében részt vesznek. Ha ez sem elég, akkor a nagy, primer-oldali pufi-kondi is lehet kapacitás-vesztes, tehát azt is ki kell cserélni. Mivel a táp-primer köre állandóan áram alatt van, ez a nagy kondi viszonylag hamar elöregedhet, kapacitáscsökkenése miatt nem elég a feszültség a biztos indításhoz. Ha ezen a nagy kondin nem tudunk legalább 300V-ot mérni, akkor cseréljük ki, vagy méréssel ellenőrizzük, hogy a primer egyenirányító diódák jók-e. ( 230V-os hálózati feszültség esetén kb. 325V a névleges primer egyenfeszültség értéke, a nagy pufikondin mérve, de ez némileg eltérhet, készülékeként. )
Mérni kell a táp-IC körében az ellenállásokat, gyakran megnyúlnak és ezért nem áll be a normál működési feszültség az IC-nél és nem indul a táp. ( TDA46xx-nél a 150kOhm, vagy 180kOhm érték szokott előfordulni és gyakran túl kicsi ellenállásokat építenek ide be, mert spórolnak a gyártók. Ezen ellenállások nem bírják el tartósan a kb. 300V-os feszültséget és idővel megnyúlnak, megszakadnak.
Egyes készülékekben az indításban részt vesz egy PTC, ami többnyire kisméretű és nem azonos a lemágnesező-áramkör PTC-vel. Ez a kis PTC-ellenállás is néha megszakadhat, vagy nagyságrendnyi az eltérése a névleges értékétől az ellenállásának, ami már indítási hibát okozhat.

Sorkimenőt tesztert kellene bevetni ahhoz, hogy a sorkimenő-trafót tudjuk ellenőrizni.
Van az interneten egy egyszerű, nagyon jó kis segéd-műszer, ami LED-kijelzéssel mutatja, hogy az adott sorkimenő jó-e. Ha többször javít az ember TV-készüléket, vagy monitort, akkor érdemes ezt a kis műszert megépíteni, az anyagszükséglete és költsége, alig több, mint 1500-2000.-Ft.

Mivel leginkább Digitális Multiméterrel mérünk, néha nem elég egy adott polaritással mérni az adott alkatrészt, mérjük meg fordított polaritással is, vagy a mérőzsinórt, cseréljük meg a kezünkben, eddig ami a piros volt, most az a fekete legyen és a két mérésből már több minden kideríthető.
Sok sikert!
BUÉK!
Üdv! SMA


kedd dec. 29, 2009 9:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 9:24
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Köszönöm a választ. A helyzet az, hogy a sortranyó (BU2522AF) jó, diódákat ellenőriztem, sorkimenő sec részén tapogatóztam, eltérítő áramkörök, stb, nem találok így olyan dolgot ami beterhelné..és mégsem indul.
Izzós műterhelés? még 1000 éve valaki megírta hová kell kötni, de nem tudom már..asszem tranyó nélkül E-C közé.


kedd dec. 29, 2009 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Danger, Endi, valamint Többiek!

Először is kihúzni minden kábelt a készülékből, majd kibontani, utána pedig, mérni kell.
Legelső a táp ellenőrzése, hogy az magában működik-e, majd a méréssel kideríthető alkatrészek ellenőrzése, a szekunder-tápban, ezután a sorvégfok mérése, sormeghajtó áramköri részben lévő alkatrészek ellenőrzése. Képeltérítő-áramköri részben mérések.
Ha eddig semmi hibás cucc nem találtatott és a "szemrevételezéses ellenőrzés" sem talált hibásnak tűnő alkatrészt, akkor próbálni kell, a táp beindításával. Ha szemrevételezéssel, ránézésre -magyarul, valamelyik alkatrészt gyanúsnak - púpos ELKO, esetleg megsültnek - látjuk, azt érdemes kicserélni újra.
Ha beindult a táp, akkor is érdemes néhány ponton a feszültségeket ellenőrizni.
Figyelem! Egyik kéz a zsebben és úgy mérünk üzemelő készülékben!
Figyeljünk a szagokra, hátha valami melegszik és ezzel elárulja a hibás fokozatot, alkatrészt. Forrasztásokat természetesen ellenőrizni kell, hogy azok jók, épek és nem hibásak. Ha gyanús forrasztást találunk, akkor azt tisztítsuk meg és új forrasztóón felvitelével javítsuk ki. Mindig új, friss ónnal kell a forrasztásokat javítani, vagy rádolgozni.
Sok sikert!
Üdv! SMA


hétf. dec. 28, 2009 13:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 9:24
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Sziasztok!

Videoton TS4350 kacat van nálam, 3x próbál indítani aztán feladja.
Sorkimenő zárlatra tippelek, de ez csak tipp.
Kérdésem az lenne, milyen ellenőrzéseket szoktatok elkövetni mielőtt még rámondjátok, h ez sorkimenő zárlatos lehet...
Köszönöm!


vas. dec. 27, 2009 17:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 
Sziasztok! Volt egy áramszünet, nem tudom meddig, nem voltam otthon. BEKO tv-m piros standby lámpája folyamatosan villog és nem tudom bekapcsolni, távszabályzóra sem reagál.
Régebben már volt ilyen, de akkor kihúztam egy idõre a falból ez segített. De most folyamatosan villog. Az áramszünet kinyírhatta? Tudom hogy gagyi márka és kb most volt 10éves.

Érdemes megnéznem benne valamit vagy kuka?

köszönöm :(


pén. dec. 18, 2009 23:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 07, 2008 17:25
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Cegléd
Hozzászólás 
Szia!

Innen letöltheted a szervízmanuált:http://www.google.hu/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.de-direct.co.uk%2Fdownloadb2b%2Fsmctv%2FCP830F.pdf&rct=j&q=cp830+sevice+menu&ei=LHoqS5fIL6aInQOl2aD2CA&usg=AFQjCNHjkdw1Q6hmt1Ba7lBu7bZm6rwh9A
A 13-ik oldalon taglalja a szervízbelépést és az opciókat.


csüt. dec. 17, 2009 19:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 06, 2009 17:09
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Nem tudom jó helyre írok-e. Ez az első belépésem és kérésem a fórumba.
Ha valaki tudna segíteni egy Daewoo DTH-29U7K-100D TV-szerviz kódra volna szükségem meg.hogy hogyan lehet be lépni a menübe ugyanis a kép méretek nem az igaziak.
Előre is KÖSZÖNÖM!


kedd dec. 15, 2009 18:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 07, 2008 17:25
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Cegléd
Hozzászólás 
Szia!

A Sharp CA10-es sasszihoz a szervízmenübe lépés:

1. Connect a test pattern to the antenna terminal
2. Tune to this signal
3. Turn the receiver off using the mains button
4. Press the volume down and channel up buttons on the front of the receiver at the same time
5. Keeping these buttons pressed, turn the mains on
6. When the set starts up it will be in service mode
7. Release the two buttons
Use the channel up and down buttons to move between the options
Use the volume control buttons to change the data
Use the standby button on the remote control to store the data
Turn the set off at the mains to exit the service mode.


kedd dec. 01, 2009 17:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 20, 2009 9:29
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Szép jó napot mindenkinek!lenne egy olyan problémám,hogy a tv képe össze húzta magát szóval nem négyzet hanem középtájt benteb ugrott,bár nézhető csak zavaró.(mindez szállítás után,ahol volt mélyláda is.)Volt már szerelőnél,de Ő csak annyit mondott hogy be lehet hozni rajta valamilyen menüt és ott be lehet állítani.De sajnos Ő ezt nem tudja.A TV márkája SHARP 70es03S.Köszi a választ! :roll:


kedd dec. 01, 2009 13:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: M51320P
dddemeter írta:
... HOGY ÉN ERDÉLYBÖL VAGZOK ...

Profil > Tartózkodási hely. :shock: És máris mindenki tudja. :D

A lapjukon ezt írják:
Felhívjuk Kedves Vásárlóink figyelmét, hogy a Road Parcellel kiszállítandó rendeléseiket 15 óráig adják fel! A 16 óráig felvett rendeléseket GLS-el tudjuk kiszállítani.

Mindkét cég szállít külföldre is. Legfeljebb drágább. Érdeklődj. :roll:


kedd nov. 10, 2009 15:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás M51320P
SZIA! KÖSZI A TANÁCSOT, CSAK AZ A GOND HOGY ÉN ERDÉLYBÖL VAGZOK , ROMÁNIÁBOL ,ES UGY TUDOM HOGY KÜLFÖLDRE NEM MÜKÖDIK A CSOMAGKÜLDÖ SZOLGÁLTATÁS .DE AZÉRT KÖSZI A TIPPET ,ÜDV. DEMETER :)


kedd nov. 10, 2009 14:48
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: Miért ne lehetne kapni? http://www.hqelektronik.hu/pr?srch=M51320P&ls=20&sm=2-csomagküldéssel is foglalkoznak.


kedd nov. 10, 2009 14:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás TV M51320P
Sziasztok!szeretnék tanácsot kérni töletek tv ügyben :Van egy Panasonic TC 26B 3EE tipusu tv és nincs hangja, amikor szétszedtem kiderült hogy a zM51320P jelü ic bemenetén van hang ,a kimenetén viszont nincs,innen kellene kapja a hang végfokozat a jelet ,megnéztem a körülötte levö alkatrészeket ,de minden egyéb renben van ,müködik minden egyéb ,csak hangja nincs,azt szeretném megkérdezni hogy lehet e ezt az integrált áramkört valami mással helyetesiteni mert nem találok sehol sem ilyent , ha valaki tudna segiteni valami tanáccsal nagyon megköszönném,várom a véleményeteket ,üdvözöl mindenkit dddemeter Erdélyböl. :?:


kedd nov. 10, 2009 13:32
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
ropi007 írta:
Hi! köszi, próbálta már "mindent", most átforrasztom az ic-ket remélem segít..:D
üdv.G

nem erről írtam, hanem az előlapon levő gumigombokról és a hozzá tartozó áramkörről, fóliáról, kábelről.


csüt. okt. 22, 2009 18:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 21, 2009 20:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hi! köszi, próbálta már "mindent", most átforrasztom az ic-ket remélem segít..:D
üdv.G


csüt. okt. 22, 2009 18:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
ropi007 írta:
... Mi lehte a probléma és érdemes-e költeni rá! ...

Ezek szerint nem tudod magad javítani. :shock:
Mellesleg a tévén levő beépített vezérlőgomb valamelyikén, vagy az oda vezető vezetéken, áramkörében lehet átvezetés, átmeneti zárlat, kosz.


csüt. okt. 22, 2009 18:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 21, 2009 20:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Segítségeteket kérem! Sony kv25fx20k típusú tv-m, stand by-ból vagy épp működés közben magától kezdi váltani visszafele a csatornákat...
régebben előjött ez a probléma de akkor elraktam prosodni és másik tv-t használtam majd mikor szervizbe akartam vinni pár hónap után, megjavult magától. Most 1évig nem volt gond ,de megint arra keltem hogy önálló életre kelt éjjel:D Mi lehte a probléma és érdemes-e költeni rá!
Köszönettel G.


szer. okt. 21, 2009 20:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
koppenzics írta:
... Nem régen volt benne cserélve a sorvég tranzisztor, meg néhány kondenzátor...

Ugyanitt lesz megint a hiba. Esetleg másik kondiknál. :shock:
Egyszerűen lekapcsol a táp a túláram miatt. :roll:


vas. okt. 18, 2009 19:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 18, 2009 15:18
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok !

Egy ALIEN CTV 5559 txt tipusú televízió készülék a következő hibajelenséget csinálja: bekapcsolom, majd ezt követően kb. 5 másodperc múlva mikor be kellene jönni a képnek, kikapcsol vagyis visszaáll stand by módba. Többszöri kézi illetve távvezérlővel történő kapcsolásra is ezt csinálja. Hol lehet a probléma ?
Nem régen volt benne cserélve a sorvég tranzisztor, meg néhány kondenzátor.
Segítséget előre is köszönöm !


vas. okt. 18, 2009 15:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Tóth Mária írta:
... Problémám eddig nem volt vele...

Most lett, miután 7 éves. Ami akár lehet kevés is, de itt...

Szóval, néhány ötlet:

1. képcsőhiba
2. video végfok hiba

Házilag legfeljebb az elkókat lehet ellenőrizni, cserélni. A képcsőcsre gyakorlatilag lehetetelen. Akkor kuka.

A tv értéke (ha jó) néhány ezer Ft. Így érdemes vele foglalkozni.


kedd okt. 06, 2009 19:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 146 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség