Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 10:52



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Chandler írta:
...

Táp probléma lesz. De ha nem tudod javítani, akkor hiába ismered mi a gond. :shock:


szer. márc. 25, 2009 19:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 16:31
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kb. 6 éves Pana 32 colos tévém megbetegedett. Pár hete úgy kezdődött a jelenség, hogy bekapcs után rövid időn belül elment a kép, majd pár perc után visszajött és működött tovább tökéletesen. A napok múlásával a kép visszajöveteli idő egy re nőtt, majd mostanra ott tartunk, hogy pár másodperces tévénézés után már csak a tévéhallgatás a realitás.
Azt szeretném kérdezni, hogy - amennyiben ennyiből behatárolható a meghibásodás oka - javítható-e, illetve megéri-e javíttatni a készüléket? Gondoltam, hogy lecserélném egy mai kornak megfelelő lapos, szélesszájú, falraakasztósra, de néhány órányi, a plazma/lcd háborúról szóló olvasmány elbizonytalanított.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv.


szer. márc. 25, 2009 17:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 24, 2009 12:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Szerviz kód
Helló mindenkinek!!

Nekem az a problémam lenne,hogy van egy Orion T2835S STX-SILVER tv-m és középen nyujtot képet ad és így hosszúkás feje van az embereknek.Így jött vissza szervízről.Szeretném megtudni a szerviz kódot hozzá.Ha valaki tudja akkor legyenszíves megadni.Előre is köszönöm!!!


kedd márc. 24, 2009 12:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 05, 2009 21:34
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszönöm a válaszod. Csak az a poén, hogy ezzel a kábellel, ezzel a lejátszóval, de másik tévével minden okésan működik. Azért gondoltam, hogy a Tv a ludas.


pén. márc. 06, 2009 19:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
anti999 írta:
A TV-re euroscard-dal akarok csatlakoztatni DVD lejátszót. De a hang nem tökéletes, mert elég intenzíven zúg. De közben mégis van egy kevés normális hang. Szerintem a kábel bemenetelénél van a gond. Ott kellen megnézni a forrasztásokat. Vagy, ha van más ötlet, akkor várom... Merjek belenyulkálni a Tv-be? Ha igen, akkor hogy? Vagy írjak előtte végrendeletet? :roll:

Árnyékolási (földelési hiba) lehet. :shock:
Cseréld ki a Scart kábelt. Ne a 700 Ft-os bóvlit használd. Ami jó, az kb 1500 Ft (külön árnyékolt kábelek vannak benne, nem egyben az egész, az **** sem ér). :D
A tv-be ne nyúlj bele, mert agyonüt ha nem értesz hozzá. :idea:


pén. márc. 06, 2009 10:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 05, 2009 21:34
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
A TV-re euroscard-dal akarok csatlakoztatni DVD lejátszót. De a hang nem tökéletes, mert elég intenzíven zúg. De közben mégis van egy kevés normális hang. Szerintem a kábel bemenetelénél van a gond. Ott kellen megnézni a forrasztásokat. Vagy, ha van más ötlet, akkor várom... Merjek belenyulkálni a Tv-be? Ha igen, akkor hogy? Vagy írjak előtte végrendeletet? :roll:


csüt. márc. 05, 2009 21:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 01, 2009 14:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Áttisztítottam a csatlakozókat és úgy nézi most már jó a kép.

Köszi Tanácsot Laci_L!


szer. feb. 04, 2009 19:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ok Köszi a segítséget:)


szer. feb. 04, 2009 16:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2007 15:09
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Neo20 írta:
Bocsi rosszul tettem fel a kérdést:P

Nem elsődleges kijelzőként hanem egyetlen kijelzőként. Szeretném
a monitort elhagyni:P


Ugy is menni fog simán. Csak a Tv-nél válasz ki a VGA bemenetet


szer. feb. 04, 2009 14:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Bocsi rosszul tettem fel a kérdést:P

Nem elsődleges kijelzőként hanem egyetlen kijelzőként. Szeretném
a monitort elhagyni:P


szer. feb. 04, 2009 14:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2007 15:09
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Helló!

Simán rátudod kötni a számítógéped videókártyájának a kimenetére. A számítógép videókártyájának a tulajdonságainál, ki tudod választani hogy melyik kijelző legyen az elsődleges, ha nem csak a TV-t akarod rátenni.

A TV-nél is ki kell választani a VGA bemenetet.


szer. feb. 04, 2009 14:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sziasztok:)

Lenne egy kérdésem:) Még pedig az hogy van egy Samsung LE32A431T2XXC LCD TV. A leírás szerint van rajta VGA bemenet. Ez jelentheti azt hogy számítógépnél elsődleges megjelenítőként is használható? Vagy ez nem törvényszerü:P

linkje:http://www.edigital.hu/Samsung_LCD_televizio/Samsung_LE32A431T2XXC_LCD_televizio_-p36749.html?page=1

Előre is köszi a segítéget:)


szer. feb. 04, 2009 14:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
morpheus_00 írta:
... Igen már próbáltam WD40 befújni videó csatlakozóját a panelon és akkor egy rövid ideig jó is volt, utána tényleg rosszabb lett a dolog,

Nem tudom mit jelent ez a kh jelzés a képcsőnél ...

Mosd át alkohollal (jó a spiritusz is, csak büdös :D ) a WD40-el elszúrt csatlakozókat.

KH: kontakt hiba


hétf. feb. 02, 2009 20:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 01, 2009 14:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Köszi a tanácsot Laci_L!

Igen már próbáltam WD40 befújni videó csatlakozóját a panelon és akkor egy rövid ideig jó is volt, utána tényleg rosszabb lett a dolog,

Nem tudom mit jelent ez a kh jelzés a képcsőnél, amúgy a TV típusa Funai.

Kipróbálom ezt a filctollas dolgot meg a sűrített levegőt és végig nézem belül a csatlakozókat, majd a nagyfeszt kerülöm.


hétf. feb. 02, 2009 19:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 29, 2009 18:41
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
[quote="Laci_L"]...Talán egy szerelő. :shock:[/quote]
Köszönöm szépen a tanácsokat! Videóról is rossz a kép, sőt azóta egy kicsit tovább is romlott. UPC kábeltévénk van, de így már az adásra sem gyanakodhatok...hívom a szerelőt. :(
Még egyszer köszi!


hétf. feb. 02, 2009 0:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
morpheus_00 írta:
... csak ha megkocogtatom a TV-t valahol ...

Kontakthibás valamelyik catlakozó a video ágban, esetleg a képcsőfoglalat. Ha a képcső kh-s, nem lehet javítani, de ez nem nagyon valószínü.

Keresés: ha ismered a biztonsági szabályokat, egy műanyag darabbal (pl filctoll) végigkocogtatod belül. Meg fog kerülni a hiba.

De érdemes széthúzni az összes többi csatlakozót is egyenként, és tiszta sürített levegővel, és alkolos fülpucolóval végigtisztítani. A WD40 meg a hasonló kontaktjavítókat nem ajánlom, mert csak ideig-óráig használnak, utána még rosszabb lesz. :shock:

Ha nem isemered a biztonsági szabályokat, és nincs gyakorlatod, életveszélyes belenyúlni a tv-be. :evil:


vas. feb. 01, 2009 16:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 01, 2009 14:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni nekem van egy érdekes TV meghibásodásom.
A hiba a következő: a TV bekapcsolása után nincs meg a kék szín, csak ha megkocogtatom a TV-t valahol, akkor vissza jön egy időre, de utána ismét eltűnik a kék szín.

Mit gondoltok mi lehet a probléma én kontakt hibára gondolok csak nem tudom hogy hol keresem.

Előre is köszi a segítségeteket.

Üdv Morpheus


vas. feb. 01, 2009 14:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
... Nézd meg más forrásból, például videomagnó RF kimenetéről.

Tényleg. :idea:
Ez is jó az tesztjel generátor helyett. De közvetlenül kösd össze a tv-vel, az antennát ne dugd a videoba! :shock:


pén. jan. 30, 2009 14:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Tusi írta:
...Gondoltam megkérdezem előbb, nehogy potyára hívjam ki a szerelőt.)...

Nézd meg más forrásból, például videomagnó RF kimenetéről.


pén. jan. 30, 2009 10:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Tusi írta:
... vagy egy elektromos gép zavarhatja? ...

Könnyen meglehet, főleg ha nem kábel tv-d van (az eléggé védett), hanem valamilyen saját antenna. Lehet antenna kábel hiba is. Vagy elöregedett csatlakozások.
Tesztjel generátorral lehetne kipróbálni, de ilyened nincs. Talán egy szerelő. :shock:


csüt. jan. 29, 2009 20:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 29, 2009 18:41
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!
Én egyáltalán nem értek az elektronikához, ezért gondoltam, hogy megkérdezlek titeket. A tíz év körüli Orion tévénk képernyőjén 3 napja furcsa vízszintes csíkok jelentek meg. A világos-sötét részek találkozásánál oldal irányban vibrál. Ha a kép nagyrésze közép tónusú, vagy sötét, akkor nem látszik hiba. (A képeken a tv-fényképezőgép interferencia is látszik, de én csak a vízszintes cikcakkokra gondoltam.)
Ez a tévé hibája lesz, vagy lehet más is? Csak azért kérdezem, mert a szomszédunkban levő házat bontják, nagy munkagépek mennek egész nap, talán a készüléken kívüli rész is szétrázódhatott, vagy egy elektromos gép zavarhatja? (Gondoltam megkérdezem előbb, nehogy potyára hívjam ki a szerelőt.) Köszi

http://kepfeltoltes.hu/090129/vibral1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090129/vibral2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090129/vibral3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


csüt. jan. 29, 2009 20:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 20, 2009 14:54
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Azzal kezdeném, hogy újra megköszönöm a hozászolásokat. Igen, valóban lelkes amatőr vagyok és tulajdonos, aki a szeretet készülékét készül megjavíttatni. Igen, jól látjátok szerelőhöz viszem a tévém, mert időközben lebontottam a hátulját és belekukkantottam. Nem látszik benne semmi hiba, sem egy púpos, vagy kifolyt elko, sem más hibás alkatrész. Nem tudtok egy becsületes, ügyes szerelőt Tököl környékén? (Akiket a környéken ismerek azok bénák.)

Viszont láttam egy számomra érdekes dolgot a tévémben, szeretném ha felhomályosítanátok, hogy mit láttam. Egy picike nyákon egy trafó néhány elko és ellenállás társaságában. A kis nyák a nagy nyákra volt vezetve egy barna és piros vezetékekkel ellátott csatlakozóval és egy vékony fehér vezetékes csatlakozóval, amin vastag guminak látszó szigetelés volt. Mind két csatlakozó a sorkimenő közelében csatlakozott a nagy laphoz. :?: :pislog:

A ventilátoros dolog a haverom ötlete volt, Ő erősködőt kérdezem meg. Magam is mondtam neki hogy, ahogy a készüléket gyártották, annak úgy kell működni, és pont. Ha jól tudom (tudja) a tévéje kb. 3,5 éves

A kesztyű az csak poén volt, nem gondoltam komolyan. :D

Köszönöm, még egyszer a segítséget és a féltő szavakat.

Üdv Mindenkinek!


szer. jan. 28, 2009 15:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres pén. dec. 17, 2010 8:23-kor.



pén. jan. 23, 2009 10:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
1. A ventilátor nem megoldás, jól néznénk ki, ez kész röhej. Egy gyári konstrukciónak tudnia kell tarósan működni normál klima körülmények között, függetlenűl attól, hogy a szervizben hülyék ülnek, vagy nem törődnek vele.
Minden eszköz melegszik, de ezt a tervezésnél figyelembe veszik. Nem hinném, hogy minen darab ilyen lenne. De ha így van, akkor a szavatosság érvényesíthető (ami nem egyenlő a garanciával), mivel gyártáskor fennállt a hiba.
Ha pedig áramköri hiba miatt melegszik túl, akkor azt kell megkeresni. Nem írtad hogy új vagy régi a készülék. Ha poros, esetleg tiszítani kell. Magyarul: meg kell javítani.

2. A kesztyű kevés lesz. Nem tűnik meggyőzőnek az ismereted. Tényleg ne nyúlkálj bele, ha nem tudod pontosan mit csinálsz. :shock:


pén. jan. 23, 2009 9:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 20, 2009 14:54
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Köszönöm a gyors reagálást Laci_L. Úgy néz ki, hogy valóban a fórum lelke vagy.
Azt hittem, hogy pár nap kell, hogy választ kapjak, erre itt van az email címemen az üzenet, hogy válasz jött. De mivel én egy ámátőr személyiség vagyok, további kérdések merültek fel bennem a válaszod olvasása közben.

Az 1. válaszodra visszakérdeznék. Mit lehet csinálni a melegedő résszel, ha megvan? Én arra gondoltam, hogy valamilyen hűtésben részesítjük, mint például egy ventilátor. Vagy lehet, hogy elég, ha szellőző nyílásokat rakunk a burkolatra? (Mert most egy darab sincs.)
Ha ventillátor, akkor hova érdemes bekötni, vagy inkább kívülről kapja az áramot?

A 2. válaszra meg annyit, hogy utána járok majd az elkos dolognak. Köszönöm, hogy aggódsz a testi épségemért, meg az anyagi helyzetünkért, de 80 évesen óhajtok csak meghalni és nem adom alább. :)
Majd elkérem a haverom villanyszerelő kesztyűjét. :lol:

Még egyszer nagyon köszönöm a válaszodat.

Üdv Mindenkinek!


csüt. jan. 22, 2009 21:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
1. Melegedési probléma lesz, ahogy gondotátok. Kinyitva egy hajszárítóval lehet a hibahelyet bahatárolni.

2. Úgy van, ahogy a haver mondta. Kiszáradt kondi (elko). Ha nem látszik púposodás, kifolyás egyiknél sem, egynként kell egy hasonló értéket paralell kapcsolni, és nézni az erdeményt.

De: nagyon óvatosan, mert életveszélyes áramütést kaphattok. Ha nem vagy jártas az ilyesmiben, ne piszkáld. :idea:
Olcsóbb a szerelő, mint a temetés. :twisted:


szer. jan. 21, 2009 20:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 20, 2009 14:54
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Hosszasan nézegettem a fórum ezen témáját, és láttam, hogy kétféle ember jár ide, az első típus az a kétségbeesett tulajdonos, a második a szakértő probléma-megoldó. Sajnos, én az elsőhöz tartozom.
Tulajdonképpen két problémám is van, mert két tévéről van szó, de nem egy helyen.
Az egyik tv a haveromé, és egy ORION(japán) T2975 SPTX-S-FLAT T2PT200 típusú, megjárta a márka szervizt már 3x, de mind a 3x, úgy jött vissza, hogy semmi baja a szervizesek szerint, ennek ellenére a hiba fennáll még mindig, ami az, hogy kikapcsol, ha a hátsó burkolat rajta van, ha nincs burkolat nincs probléma, de amint visszatesszük a burkolatot megint kezdi a szabálytalan időközönkénti kikapcsolást.( valamilyen melegedésre gyanakodunk)

A második tv az saját, és egy SHARP 70GS-64SC típusú készülék. Ez is volt szervizben, egy olyan hibával, hogy a felső szélétől a képcsőnek kb. 5 centiméteres vízszintes sávban torzított, és egy fényes csík volt látható az említett 5 centire a képcső szélétől, ugyancsak vízszintesen, de ezek a jelenségek pár perc múltán eltűntek, ezen kívül függőlegesen a két szélen minimálisan homorú volt a kép.
A függőleges hibát javították, de a vízszintes hibából megmaradt alig észrevehetően a csík.
A mostani helyzete a tévének, hogy a képcsővőn látható vízszintesen középen egy fényes fehér csík, felette ugrál a kép, alatta meg nincs kép, úgy kb. 1-2 percig, majd alul is elkezd a csíktól lefele haladni a kép ugrálva, és így megy kb. 10 percig, ami alatt folyamatosan szűnik meg a hibajelenség, majd teljesen eltűnik.(ahogy melegszik be a tv.)
Egy félig-meddig hozzáértő ismerősöm azt mondta, hogy a táp körüli kondiknál keressem a hibát, de szeretném a véleményeteket kérni, hogy hol keresgéljek a tévék belsejében, hogy megleljem a problémák gyökerét. Nem szeretnék szervizbe menni a készülékekkel, mert egyrészt már látta szervizes mindkettőt, másrészt nem bízom bennük egy ideje.

Bocsánatot kérek a terjedelemért, de arra gondoltam, hogy a részletekben bújik meg a megoldás.

Üdv mindenkinek, és várom a hozzászólásokat.


szer. jan. 21, 2009 18:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Van egy kistv-m ami tegnap este megadta magát, zárlatos
> lehet mert készenléti állapotban lecsapta a szoba kismegszakítóját
> és csak akkor lehetett a megszakítót visszakapcsolni ha kihúztam
> a tv-t a konnektorból.

Ez tenyleg elegge egyertelmu zarlatnak tunik (bar az egy kicsit
gyanus hogy vajon a benne levo biztositek miert nem ment ki, bar ez
akar meg primitivebb hibara is utalhat...).

Valoszinuleg pikk-pakk javithato. Ha tenyleg "kis" TV es van autod
akkor hetfon kezdj el vele "zarandokolni". Zuglo kornyeken nem tudok
szervizt fejbol, en hasonlo esetben Kelenfoldre vittem :)

A lehuzassal kapcsolatban szerintem kb. 5KHUF (ha beviszed es megvarod)...

Kepcsovet es processzort ne csereljenek benne (az mar lehuzas gyanus :) )


szomb. jan. 03, 2009 10:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Tud valaki egy megbízható nem drága nem lehúzós tv szerelőt pesten zugló környékén? Sürgős lenne.

Van egy kistv-m ami tegnap este megadta magát, zárlatos lehet mert készenléti állapotban lecsapta a szoba kismegszakítóját és csak akkor lehetett a megszakítót visszakapcsolni ha kihúztam a tv-t a konnektorból.


pén. jan. 02, 2009 19:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Állítsd vissza angolra. Nehogy már annyit ne tökölj ki belőle. :shock:

Létezik a Neten szótár is. :D


csüt. jan. 01, 2009 22:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás francia
Rendben, de átállítani is csak az OSD menüben lehet, nem?
Abban meg semmit sem értünk...
Egy szót sem...


csüt. jan. 01, 2009 22:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Alfa Centauri
HiMen írta:
Sziasztok!

Egy nagyon csóró rokonomnak van egy ócska Alfa Centauri TV-je amit antennával használ. Nagyon fontos lenne, hogy használni tudja, de nem tudok neki segíteni. Elpiszkálhatták így nincs hang. Arra gondolok, hogy a kép/hang frekvencia különbséget állíthatták át a 6,5 KHz-ről.
Azonban az OSD menüje is átállt Franciára. Így semmilyen emberi nyelvre sem tudom átállítani, mert egy szót sem értek belőle.

Mit tegyünk?

Állítsd át a szabványt PAL-ra és DK-ra. :shock:

Az francául is úgy néz ki. :D


szer. dec. 31, 2008 17:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás Alfa Centauri
Sziasztok!

Egy nagyon csóró rokonomnak van egy ócska Alfa Centauri TV-je amit antennával használ. Nagyon fontos lenne, hogy használni tudja, de nem tudok neki segíteni. Elpiszkálhatták így nincs hang. Arra gondolok, hogy a kép/hang frekvencia különbséget állíthatták át a 6,5 KHz-ről.
Azonban az OSD menüje is átállt Franciára. Így semmilyen emberi nyelvre sem tudom átállítani, mert egy szót sem értek belőle.

Mit tegyünk?


szer. dec. 31, 2008 16:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 30, 2008 23:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás siemens TV
sziasztok!

van egy siemens fc 955 tíopusú TV-m, rá akartam kötni a számítógép képét scart-on keresztül, ez sajnos valamiért nem sikerült, viszont azóta a TV mintha folytov av módban indulna, hiába kapcsolok bárhova, nincs kép, szürke az egész. áramtalanítás nem segít. scart csatlakozó már nincs bedugva, de ez sem lendítette előre a dolgot. a csatorna számát ki kell írnia váltáskor, amit meg is tesz, de össze van törve és össze vissza ugrál függőlegesen.

a kérdés, hogy ebből az av módból miképp lehet kibillenteni?


kedd dec. 30, 2008 23:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kifogtam egy csodakészüléket... Egy Videoton C29S11-AM típusjelűt :) .
A kórtörénete: kép "összeugrott", majd hatalmas párnatorzítással visszaállt. A függőleges képméret jónak tűnik.
Kondikat leellenőriztem, nincs hibás, tápfesz rendben van, kontakthiba nincs.
Van valakinek ötlete? (Kapcsolási rajzot meg sem merem kérdezni...)

Üdv.:Kaninjo


pén. nov. 28, 2008 12:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 14, 2008 8:21
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Számgép előtti príma kanapé
Hozzászólás Köszönöm, de nem akárhogy!
watt! Kösziiii szépen!!! Bár beg vok fázva, egy dagy puszit küldök Deked! Gyugi, deb terjed csetfertőzés útjád..:) Ha deb kéred a puszit, szóljál, begboderálob bagab.


szomb. nov. 15, 2008 13:13
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Ezeket a kódokat próbáld meg hozzá.
A kód beírásáról ennyit találtam:
Idézet:
1. Press and hold "SET" and the unit selection button (ex.tv1) so that the diod lits up.
2. Then press "set" again so that the diod bliks.
3. Press the "power" button repeatedly untill the unit goes of or on
4. Press "set"


Kód:
Television Codes
Admiral 005
Amtron 064
Akai 002
Anam National 038
AOC 011, 019, 027, 088
Bell & Howell 005
Candle 011, 027, 033
Citizen 011, 027, 033, 064
Colortyme 011, 027, 084
Concerto 011, 027
Contec/Cony 036, 037, 040, 042, 064
Craig 064
Curtis Mathes 000, 011, 015, 027
CXC 064
Daewoo 011, 019, 027
Daytron 011, 027
Dimensia 000
Electrohome 006, 011, 014, 027, 038, 061, 068
Emerson 011, 026, 027, 028, 029, 030, 031, 032, 037, 042, 053, 064, 065, 067, 075, 076, 079
Envision 011, 027
Fisher 017, 021, 039, 041
Funai 064
GE 000, 008, 009, 011, 012, 027, 038, 068, 086, 089, 091
Goldstar 003, 004, 006, 011, 019, 027, 037, 050
Hallmark 011, 027
Hitachi 009, 011, 027, 036, 037, 040, 047, 048, 063, 080
Infinity 013
JBL 013
Jensen 011, 027
JVC 012, 024, 036, 037, 040, 048, 051, 074
Kawasho 002, 011, 027
Kenwood 006, 011, 014, 027
Kloss Novabeam 035, 043
KTV 078
Loewe 013
Luxman 011, 027
LXI 000, 013, 018, 021, 023, 054
Magnavox 006, 007, 010, 011, 013, 016, 027, 033, 035, 043, 066, 087, 089
Marants 013
Marantz 011, 013, 027, 069
Memorex 005
MGA 006, 011, 014, 019, 022, 027, 041, 056, 061, 068
Mitsubishi 006, 011, 014, 019, 022, 027, 041, 055, 056, 061, 068
MTC 011, 019, 027
Multivision 081
NAD 018, 023
NEC 011, 014, 019, 027, 038
Panasonic 012, 013, 038, 086
Penny 000, 008, 011, 019, 027, 068, 086
Philco 006, 007, 010, 011, 013, 016, 019, 027, 033, 035, 037, 038, 043, 087, 089
Philips 006, 007, 010, 011, 013, 016, 033, 035, 037, 038, 043, 066, 073
Pioneer 011, 027, 045, 062, 093
Portland 011, 019, 027
ProScan 000
Proton 011, 027, 037, 072
Quasar 012, 038, 092
Radio Shack 000, 021, 025, 036, 037, 059, 064
RCA 000, 006, 011, 019, 027, 034, 038, 044, 046, 088
Realistic 021
Sampo 011, 027
Samsung 006, 011, 014, 015, 019, 027, 036, 037, 077
Sanyo 017, 021, 039, 056, 057, 058
Scott 028, 037, 064
Sears 000, 006, 011, 014, 017, 018, 021, 023, 027, 039, 040, 041, 051, 071, 083
Sharp 011, 020, 025, 027, 037, 052, 053, 059, 060
Signature 005, 094
Sony 002
Soundesign 011, 027, 033
Sylvania 006, 007, 010, 011, 013, 016, 027, 033, 035, 043, 049, 066, 087, 089
Symphonic 064, 076
Tatung 038
Technics 012
Techwood 011, 027
Teknika 011, 019, 027, 033, 037, 040, 066
Telecaption 090
TMK 011, 027
Toshiba 018, 021, 023, 071, 085, 090
Universal 008, 009
Victor 051
Vidtech 019, 027
Wards 000, 005, 006, 007, 008, 009, 010, 011, 013, 019, 025, 027, 028, 035, 043, 059, 066, 076, 082, 089
Yamaha 006, 014, 019, 027
Zenith 001

VCRs

Admiral 006
Aiwa 015
Akai 003, 017, 022, 023, 063, 066
Audio Dynamics 014, 016
Bell&Howell 002
Broksonic 010
Candle 007, 009, 013, 044, 045, 046.052
Canon 008, 053
Capehart 001
Citizen 007, 009, 013, 044, 045, 046, 052
Colortyme 014
Craig 007, 012
Curtis-Mathes 000, 007, 008, 014, 015, 044, 046, 053, 064, 067
Daewoo 013, 045, 052
DBX 014, 016
Dimensia 000
Dynatech 015
Electrohome 027
Emerson 008, 009, 010, 013, 015, 020, 023, 027, 034, 041, 042, 047, 057, 062, 065, 067, 068, 070
Fisher 002, 012, 018, 019, 043, 048, 058
Funai 015
GE 000, 007, 008, 032, 053
Goldstar 009, 014, 046, 060
Harman Kardon 014
Hitachi 005, 015, 035, 036
Instant Replay 008
JCL 008
JC Penny 002, 005, 007, 008, 014, 016, 030, 035, 051, 053
JVC 002, 014, 016, 030, 046
Kenwood 002, 014, 016, 030, 044, 046
Lloyd 015
Logik 031
Magnavox 008, 029, 053, 056
Marantz 002, 008, 014, 016, 029, 030, 044, 046, 061
Marta 009
MEI 008
Memorex 008, 009, 012, 015
MGA 004, 027
Midland 032
Minolta 005, 035
Mitsubishi 004, 005, 027, 035, 040
Montgomery Ward 006
MTC 007, 015
Multitech 007, 015, 031, 032
NEC 002, 014, 016, 030, 044, 046, 059, 061, 064
Panasonic 008, 053
Pentax 005, 035, 044
Pentex Research 046
Philco 008, 029, 053, 056
Philips 008, 029
Pioneer 005, 016, 033, 050
Portland 044, 045, 052
ProScan 000
Quartz 002
Quasar 008, 053
RCA 000, 005, 007, 008, 028, 035, 037, 054, 069
Radio Shack & Realistic 002, 006, 008, 009, 012, 015, 019, 035, 043, 053
Samsung 007, 013, 022, 032, 042
Sansui 016, 071
Sanyo 002, 012
Scott 004, 013, 041, 049, 068
Sears 002, 005, 009, 012, 018, 019, 035, 043, 048
Sharp 006, 024, 027, 039, 045
Shintom 017, 026, 031, 035
Signature 015
Sony 017, 026, 038
Sylvania 008, 015, 029, 053, 056
Symphonic 015
Tandy 002, 015
Tashiko 009
Tatung 030
Teac 015, 030, 069
Technics 008
Teknika 008, 009, 015, 021
Toshiba 005, 013, 019, 048, 049
Totevision 007, 009
TMK 067
Unitech 007
Vector Research 014, 016, 044
Victor 016
Video Concepts 014, 016, 044
Videosonic 007
Wards 005, 006, 007, 008, 009, 012, 013, 015, 025, 027, 031, 035
Yamaha 002, 014, 016, 030, 046
Zenith 011, 017, 026


Cable Boxes

ABC 022, 046, 053, 054
Anvision 007, 008
Cablestar 007, 008
Diamond 056
Eagle 007, 008
Eastern Int 002
General Instrument 046
GI 400 004, 005, 015, 023, 024, 025, 030, 036
Hamlin 003, 012, 013, 034, 048
Hitachi 037, 043, 046
Jerrold 004, 005, 015, 023, 024, 025, 030, 036, 045, 046, 047
Macom 037, 043
Magnavox 007, 008, 019, 021, 026, 028, 029, 032, 033, 040, 041
NSC 009
Oak 001, 016, 038
Oak Sigma 016
Panasonic 003, 027, 039
Philips 007, 008, 009, 021, 026, 028, 029, 032, 033, 040, 041
Pioneer 018, 020, 044
RCA 000, 027
Randtek 007, 008
Regal 003, 012, 013
Regency 002, 033
Samsung 044
Sci. Atlanta 003, 022, 025
Signature 046
Sprucer 027
Starcom 046
Stargate 2000 058
Sylvania 015, 059
Teknika 006
Texscan 010, 011, 059
Tocom 017, 021, 049, 050, 055
Unika 031, 032, 041
Universal 051, 052
Viewstar 007, 008, 019, 021, 026, 028, 029, 032, 033, 040, 041
Warner Amex 044


szomb. nov. 15, 2008 9:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 14, 2008 8:21
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Számgép előtti príma kanapé
Hozzászólás Tányivárinyó
Sziasztok!
Van egy NSE URC22B-6A tipusú távirányítóm . Sajnos elvesztettem a papírját, így nem tudom használni. Ha valakinek van leírása megköszönném!


pén. nov. 14, 2008 22:38
Profil Privát üzenet küldése YIM
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 13, 2008 11:08
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Hozzászólás 
Helló!
Kaptam egy orion T2156 os tvt,viszont állandóan azt írja ki,hogy DEALER MODE ON... semmire nem reagál mitől lehet ez? :(


pén. nov. 14, 2008 12:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
numerapitbull írta:
Opto írta:
numerapitbull írta:
RCA bemenetről van szó, a csatorna amin néztem, az AV2 (az AV1 a scart-hoz tartozik). A hibás csatlakozót vagy forrasztást ugye házilag nem lehet kijavítani? Egyáltalán hogy mehetett tönkre? És mi az a bemenetválasztó IC?


Próbáld a video-t scarton ekkor elvileg automatikusan átvált ha nem akkor AV1 beállításal.
Ha igy sem megy akkor jobb ha szerelőt hívsz.
De most ötlött fel hogy nincs a scartra dugva egy másik bekapcsolt készülék?
Mert ha igen az a többi bemenetet felülbírálja és onnan várja a jelet.


Nem tudom scarton bedugni, mert nincs olyan kábel hozzá. (elég régi video). És nincs semmilyen más készülék, ami scart-on csatlakozik. Az AV1 a scarthoz tartozik? Mert szerintem igen. És még valami. Mire való a Plug & Play lehetőség? (mellékesen kérdezem).


Pár száz forintért lehet kapni RCA-Scart átalakító, ezt használva ugyan nem kerül rá automatikusan a TV-re az átkapcsolást végző 12V ekkor neked kell az AV bemenetet kiválasztani.Egyébként ezt nevezed te " Plug & Play" lehetőségnek.Ha ezek után sem megy akkor javaslom hívj szakit hozzá.


csüt. nov. 06, 2008 9:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 02, 2008 15:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Helló!
Kösz a gyors választ! Nem sok kedvem van hozzá, de azért meg fogom mérni azokat. Jó lenne egy rajz is hozzá, de nem találtam sehol. Na de mindegy hátha szerencsém lesz.
Kösz.


vas. nov. 02, 2008 19:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Helló!

Ez így elég karcsú,többet kéne vizsgálgatni azt még.
Szerintem a táp-részen lesz a hiba,mérd meg az összes félvezetőt,és ellenőrizd a kondikat.
(Ha tudod).De majd egy szaki talán segít én nem vagyok tv-szerelő.
Ja,és azért légy óvatos,nem kis feszejek szaladgálnak a tv-ben(ha éppen beindul).
Sok sikert.


vas. nov. 02, 2008 16:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 02, 2008 15:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás orion
Hi!

Az a problémám, hogy kaptam egy Orion t2825 típusú TV-t és kiveri a Tv-ben lévő biztosítékot. Egy BA 159-es diódát már kicseréltem, de nem tudom merre keressem a hibát, mi lehet még vele a gond, mert még mindig kiveri a biztosítékot. Kezdő vagyok :lol:
Ha valaki tudja, mit kell csinálni kérem írjon!
Köszönöm!


vas. nov. 02, 2008 16:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 24, 2008 19:47
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Opto írta:
numerapitbull írta:
RCA bemenetről van szó, a csatorna amin néztem, az AV2 (az AV1 a scart-hoz tartozik). A hibás csatlakozót vagy forrasztást ugye házilag nem lehet kijavítani? Egyáltalán hogy mehetett tönkre? És mi az a bemenetválasztó IC?


Próbáld a video-t scarton ekkor elvileg automatikusan átvált ha nem akkor AV1 beállításal.
Ha igy sem megy akkor jobb ha szerelőt hívsz.
De most ötlött fel hogy nincs a scartra dugva egy másik bekapcsolt készülék?
Mert ha igen az a többi bemenetet felülbírálja és onnan várja a jelet.


Nem tudom scarton bedugni, mert nincs olyan kábel hozzá. (elég régi video). És nincs semmilyen más készülék, ami scart-on csatlakozik. Az AV1 a scarthoz tartozik? Mert szerintem igen. És még valami. Mire való a Plug & Play lehetőség? (mellékesen kérdezem).


pén. okt. 31, 2008 18:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
numerapitbull írta:
RCA bemenetről van szó, a csatorna amin néztem, az AV2 (az AV1 a scart-hoz tartozik). A hibás csatlakozót vagy forrasztást ugye házilag nem lehet kijavítani? Egyáltalán hogy mehetett tönkre? És mi az a bemenetválasztó IC?


Próbáld a video-t scarton ekkor elvileg automatikusan átvált ha nem akkor AV1 beállításal.
Ha igy sem megy akkor jobb ha szerelőt hívsz.
De most ötlött fel hogy nincs a scartra dugva egy másik bekapcsolt készülék?
Mert ha igen az a többi bemenetet felülbírálja és onnan várja a jelet.


pén. okt. 31, 2008 16:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 24, 2008 19:47
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
RCA bemenetről van szó, a csatorna amin néztem, az AV2 (az AV1 a scart-hoz tartozik). A hibás csatlakozót vagy forrasztást ugye házilag nem lehet kijavítani? Egyáltalán hogy mehetett tönkre? És mi az a bemenetválasztó IC?


pén. okt. 31, 2008 16:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Re: Tv-csatlakozó
numerapitbull írta:
Opto írta:
numerapitbull írta:
Üdv!
Az a problémám, hogy a TV nem mutat semmit a videókazetta tartalmából, amikor beteszem a lejátszóba. Nagyon rég használtam utóljára a videót, de biztos, hogy a TV hibája, mert a digitális fényképezővel és a számítógéppel is ez a helyzet.
Mi lehet a probléma és mit lehet tenni?
Előre is köszi!


Hi!
Ha hang van csak kép nincs akkor érintkezési vagy kábel hiba lehet, ha semmi akkor nem jól választottad ki a bemenetet.


Semmi sincs. Jól választottam ki, mert eddig is ez volt és működött. Egyébként is csak ezt tudtam választani. Lehet olyan, hogy a Tv csatlakozó ment tönkre?


Mivel semmi konkrétumot nem írtál tömören annyit hogy nem jó . Tehát: scart vagy RCA a bemenet és hány van belőle, távin 0/AV bekapcsolva és az amibe dugtad a kábelt, kábelhiba cserével kilőve.Így nehéz segíteni, persze benne van a pakliban az is hogy hibás a csatlakozó vagy a forrasztása, lehet bemenetválasztó IC is.


pén. okt. 31, 2008 10:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 24, 2008 19:47
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Tv-csatlakozó
Opto írta:
numerapitbull írta:
Üdv!
Az a problémám, hogy a TV nem mutat semmit a videókazetta tartalmából, amikor beteszem a lejátszóba. Nagyon rég használtam utóljára a videót, de biztos, hogy a TV hibája, mert a digitális fényképezővel és a számítógéppel is ez a helyzet.
Mi lehet a probléma és mit lehet tenni?
Előre is köszi!


Hi!
Ha hang van csak kép nincs akkor érintkezési vagy kábel hiba lehet, ha semmi akkor nem jól választottad ki a bemenetet.


Semmi sincs. Jól választottam ki, mert eddig is ez volt és működött. Egyébként is csak ezt tudtam választani. Lehet olyan, hogy a Tv csatlakozó ment tönkre?


pén. okt. 31, 2008 8:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Re: Tv-csatlakozó
numerapitbull írta:
Üdv!
Az a problémám, hogy a TV nem mutat semmit a videókazetta tartalmából, amikor beteszem a lejátszóba. Nagyon rég használtam utóljára a videót, de biztos, hogy a TV hibája, mert a digitális fényképezővel és a számítógéppel is ez a helyzet.
Mi lehet a probléma és mit lehet tenni?
Előre is köszi!


Hi!
Ha hang van csak kép nincs akkor érintkezési vagy kábel hiba lehet, ha semmi akkor nem jól választottad ki a bemenetet.


csüt. okt. 30, 2008 17:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 24, 2008 19:47
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Tv-csatlakozó
Üdv!
Az a problémám, hogy a TV nem mutat semmit a videókazetta tartalmából, amikor beteszem a lejátszóba. Nagyon rég használtam utóljára a videót, de biztos, hogy a TV hibája, mert a digitális fényképezővel és a számítógéppel is ez a helyzet.
Mi lehet a probléma és mit lehet tenni?
Előre is köszi!


csüt. okt. 30, 2008 14:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 143 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség