Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 25, 2024 17:35



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Ez vajon miért van?!? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
És ne egyél piritóst sem, mert rákot okoz..... Éljenek a wattok! (nem csak magamra gondoltam :D )


pén. máj. 28, 2004 17:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Hozzászólás 
Hallgasd kisebb hangerőn. A nagy hangerő amugysem egészséges hosszu távon...


csüt. máj. 27, 2004 12:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Gyári erősítő, vagy sufnituning? Mert ha gyári, akkor valószínűleg csak megoldják rajta a hűtést és akkor nem kellene vele foglalkozni.


csüt. máj. 27, 2004 12:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Srácok!
Köszönöm a tanácsokat és a segítséget.Egy kicsivel több idő kellett ahoz, hogy összehangoljam az erősítőt és a rádiót.Lejebb vettem az erősítő-kimenet jelszintjét a rádión.Aztán az erősítőn is állítgattam, és most nagyon frankón szól az egész.Én személy szerint nem is gondoltam volna, hogy ennyivel jobb ha erősítő hajtja a hangszórókat....
Más:
Van valami jó hűtési ötletetek, mert most 3 sz.gép ventillátor hűti az erölködőket de így is kb.30perc erölködés után már nagyon bemelegedtek. A nagyobbik erősítőt már egy picit "égető" érzés volt tapintgatni.


csüt. máj. 27, 2004 12:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Ha már a rádió torzítana, akkor mindkét erősítőbe torz hang jutna. De Comma nem azt mondta, hogy csak a kisebb erősítő torzít?


csüt. máj. 27, 2004 8:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Comma írta:
Idézet:
Ebben csak az az érdekes, hogy amíg a rádió vitte a szettet kb25ös hangerőig egyáltalán nem torzított.Persze most sokkal jobban szól 20as-on.


Ebbe a tévhitbe sokan beleesnek. Az hogy a rádión mekkora szám jelenik meg és ahhoz mekora hangerő tartozik, viszonyítás kérdése. Meg tudom tenni, hogy már 5-ösön teljes hangerő és torzítás jelentkezik, de azt is, hogy alig szóljon 20-ason az egész szett.
Nem a "potméter" állása határozza meg a hangerőt, hanem az a jel ami a végerősítő bemenetére kerül szorozva a végfok erősítésével. Ha már a poti előtt nagyobb a jel mint szükséges a teljes kivezérléshez, akkor már sokkal hamarabb csutkán fog szólni a cucc.
Ebben az esetben a 20-as érték két egységhez viszonyul. Egyrészt a rádió belső erősítőjének bemenetéhet, másrészt az új hozzákapcsolt erősítő bemenetéhez, némi RCA átmenetekkel(gondolom RCA-s a kimenet az erősítő felé). A kettő aránya nem egyforma a legtöbb esetben. (szerintem már túl is ragoztam..)


csüt. máj. 27, 2004 7:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ebben csak az az érdekes, hogy amíg a rádió vitte a szettet kb25ös hangerőig egyáltalán nem torzított.Persze most sokkal jobban szól 20as-on. Délután szétszedem és megnézem a potmétert hátha tényleg az a rossz.


csüt. máj. 27, 2004 6:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
A rádió torzít, ha a 20-ashoz lehet kötni a torzítás kezdését. Viszont akkor ez nem azonos hangerőhöz tartozna, ha a szetthajtó erősítőn változtatható a bemeneti érzékenység. Lehet, hogy rossz az érzékenység poti?


csüt. máj. 27, 2004 5:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd márc. 30, 2004 19:42
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Sistema Solar
Hozzászólás 
Comma írta:
Köszi a választ!
Megpróbálom alacsonyabra venni a rádión a jelszintet.Én még arra is gondoltam, hogy a "nagyobbik" erősítő túl nagy áramot vesz fel és a kisebbiket már nem tudja rendesen meghajtani az aksi.Hány volt az ideális az RCA-kábelen 2-3?


Szerintem az erositon allitsd a jelszintet :)
Altalaba 700mV-2V szokott lenni


szer. máj. 26, 2004 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Szóval te arra gondoltál, hogy a kissebbik erösítőnek nem jut elég táp? Erről a bizonyos aksiról megy az autó is? Mert ha az autót betudod indítani vele, akkor láthatod, hogy ez nem lehetséges, hogy nem ad elég kakaót az erősítőnek.


szer. máj. 26, 2004 9:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Köszi a választ!
Megpróbálom alacsonyabra venni a rádión a jelszintet.Én még arra is gondoltam, hogy a "nagyobbik" erősítő túl nagy áramot vesz fel és a kisebbiket már nem tudja rendesen meghajtani az aksi.Hány volt az ideális az RCA-kábelen 2-3?


szer. máj. 26, 2004 8:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Nem lehet, hogy a rádióból túl erős jel megy az erősítőbe és ezért az betorzít? Szóval mintha túllenne vezérelve?


kedd máj. 25, 2004 23:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Ez vajon miért van?!?
Hello!

Az lenne a problémám, hogy:

Adott egy Clarion Cd-s autórádió, ami "régen" hajtotta az első hangszóró-szettet és 1erősítővel a mélyládát.Most vettem a mélyládához egy nagyobb erősítőt és a régi erősítő hajtja az első szettet.
A probléma az, hogy a hangszóró-szett ugyan azon a hangerőn(mondjuk a rádión 20as) kezd torzítani, függetlenül attól, hogy a szettet hajtó erősítő -félig,teljesen,negyedéig van "feltekerve".
Valaki akinek van valami ötlete plííz segítsen.
Előre is köszönöm a segítséget!


kedd máj. 25, 2004 22:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség