Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 07, 2024 8:13



Hozzászólás a témához  [ 2325 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47
"Digitális" végfok(helyesen: D-osztályú) 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: pén. jún. 04, 2004 5:40
Hozzászólások: 231
Hozzászólás 
Ja,aha,tényleg akkor borul az egész!
Ennél egyszerűbben nem valószínű hogy lehet csinálni digi-végfokot.
A háromszögjel jósága úgy tudom az áramgenerátor jóságától függ,meg a kondiétól.Ez a generátor jónak tűnik.
Van jobb javaslatod?


szomb. jún. 05, 2004 14:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
"Szerintem nem kell tápot építeni,220 egyenirányitva,azt annyi,nem???"

Ne tudd meg, hogy hány éve nyaggatnak ezzel! De hogyan? Kétszerező kapcsolással? Az már 2*310V, ami egyrészt túl sok, másrészt... ezt hagyjuk, több probléma is van, hosszú leírni. Graetz? Akkor 110V AC lesz a kimeneten, és bemeneten is, ami életveszélyes! A bemenet még leválasztható trafóval, optóval, de a kimenet mindenképpen gáz!


szomb. jún. 05, 2004 14:34
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. jún. 04, 2004 5:40
Hozzászólások: 231
Hozzászólás 
Spafi,kösz,közben rájöttem hogy nincs benne visszacsatolás.
Leszerkesztettem a hozzászólásomat,odabiggyesztettem még egy kérdést,légyszi nézd meg.
Szerintem nem kell tápot építeni,220 egyenirányitva,azt annyi,nem???


szomb. jún. 05, 2004 14:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ach írta:
Spafi,köszi!
Az adatlapon olvasottak szerint a magasfeszültségű oldalon több mint 600V-ig lehet elmenni.


Szívesen!

A fő tápfesz nem mehet 600V fölé, csak a Vb!

Ach írta:
Ami a minőséget illeti,szub-meghajtónak ajánlják elsősorban.
Mire gondolsz,miért romolhat le a minőség?
Mitől függ a minőség egy digitális erősítőben?Az órajel nagyságától?Annak stabilitásától?


Elvileg a háromszögjel frekvenciájától, "jóságától", a kapcsolás precizitásától, a működési elvtől, és a tápfesz simaságától, gyakorlatilag még ezernyi más dolog ronthatja el. Pl. érzékeny a kimeneti szűrőre, nagyon nagy mértékben a NYÁK vonalvezetésére, stb...

Ach írta:
Ebben az erősítőben hogyan működik a visszacsatolás?
Köszi!


Hát ez az (többek között), hogy sehogy! Kimaradt belőle! :-)

Ach írta:
Nem volna-e szerencsésebb,a háromszögjel inverter helyett egyszerűen felcserélni az inv-nem inv. bemeneteket???


Nem, az úgy teljesen mást csinálna, mert akkor nem csak a háromszög, hanem a bemenő jel fázisa is fordulna!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SPafi szomb. jún. 05, 2004 14:27-kor.



szomb. jún. 05, 2004 14:05
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kaninjo!

A 150V fölötti kommersz MOSFET-ek antiparalell diódája nagyon lassú, ami növeli a veszteséget és a zavarkibocsátást.

Ja bocs, pont ez a kapcsolás (BCA) az egyetlen, ami nem kényes erre! Szóval mehet 600 V-ig! :-) Csak minek? 500 V-ról leadna 10 kW-ot 8 ohmon!

"Ez a KA319-es komparátoroknak "miére" csatlakozik?"

Jó kérdés! Elvileg a GND lábra, de kicsit elszúrta a rajzot. És nem csak itt. Ezért jó, ha az ember nem másol, hanem gondolkozik!

Watt!

Akkor kinek gyártják a 2*3000W-os erősítőket?

A sok kis erősítő sokkal drágább, sokkal nehezebb, mint egy nagy, és meg kell küzdeni a kábelrengeteggel. Egy kapcsoló üzemű erősítőt sokkal strapabíróbbra meg lehet csinálni, mint egy AB-osztályút, pedig az AB-osztályúba is tipikusan kétszer akkora tranyóteljesítményt építenek be, mint te a uPC-s végfokodba, és zárlatvédelem is van benne. Most nem a Castone-ról van szó, mert az egy vicc!

A nagyobbik PWM végfokom 4 db 8 ohmos hangfalat párhuzamosan úgy hajt meg 2 kW-tal, hogy ventillátoros hűtés nélkül is 40 fok alatt marad a hűtőbordája. Rövidzárban pedig egyáltalán nem melegszik, mert lekapcsol. Azt hiszem, hogy egy ilyen erősítőnél nem érdemes a tönkremenésen gondolkozni, hacsak a hang nem rázza széjjel.

vlezlee!

Egy db megbízható kapcsitáp megépítésével annyi a munka, hogy 400 Ft/óra bérrel számolva veszel belőle 2 db ugyanakkora teljesítményű toroidot! Ha tényleg az a cél, hogy legyen egy jó erősítő a mélyládákhoz, akkor rendelj tőlem egy komplett 2*1500W-os PWM végfokot! (Zenei telj.: 2*2500W!) Toroid trafóval is elfér 2U magas dobozban. 120000 Ft-ból kijön, ha nem akarsz semmi extrát. Hány ohmra kell?


szomb. jún. 05, 2004 13:54
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. jún. 04, 2004 5:40
Hozzászólások: 231
Hozzászólás 
Spafi,köszi!
Az adatlapon olvasottak szerint a magasfeszültségű oldalon több mint 600V-ig lehet elmenni.
Ami a minőséget illeti,szub-meghajtónak ajánlják elsősorban.
Mire gondolsz,miért romolhat le a minőség?
Mitől függ a minőség egy digitális erősítőben?Az órajel nagyságától?Annak stabilitásától?
Ebben az erősítőben hogyan működik a visszacsatolás?
Úgy tűnik nincsen benne!
Nem volna-e szerencsésebb,a háromszögjel inverter helyett egyszerűen felcserélni az inv-nem inv. bemeneteket???

Köszi!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ach szomb. jún. 05, 2004 14:03-kor.



szomb. jún. 05, 2004 13:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Ez sajna kivétel lenne, egy diszkóban kellene hajtani 2 db elvileg 3000w-os, házi készítésű szubládát, most per pill. egy siva ppa1600 hajtja őket.


szomb. jún. 05, 2004 9:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Aztán milyen hangszórót akartok rátenni arra a 2x1000W-ra? Típus? ár?

A zenekarok sem használnak 1000W-osakat, inkább több 500W-ost, mert az biztonságosabb ha egy végfok kiszáll, akkor alig lehet észrevenni a többi között, és hangszórókkal is biztonságosabban lehet ellátni, mert ~1000W-ost tesznek egy 500W-os erősítőre. Persze vannak kivételek, de nem tartom ésszerűnek.


szomb. jún. 05, 2004 7:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
150 V valamiféle "bűvös" határ a FET-nek? Vagy más miatt jönnek a problémák? Azért kiváncsi lennék mit produkálna egy D oszt. erőlködő 400V-os tápfesz mellett... Természetesen hídkapcsolással!
A másik: a thunderball rajzán van egy OpAmp-al felépített virtuális föld. Ez a KA319-es komparátoroknak "miére" csatlakozik?


szomb. jún. 05, 2004 1:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, elsősorban a FET-ek miatt.

"egy ilyen kapcsolásnál mekkora tápfeszik "ésszerű" elmenni? (Gondolom határt csak az IC max. tápfesze szab.)"

Hát azért vannak még más határok az előtt a 600V előtt! 150V fölött kezdődnek a problémák, de nincs is szükség ennél nagyobb tápra. Persze az a kérdés, hogy mi a feladat! Ha AC/DC koncert, akkor érdemes elmenni 400-ig, csak ahhoz IGBT kell.


szomb. jún. 05, 2004 0:52
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
SPafi írta:
A tápfesz 50V-ig növelhető.


Csak a FET-ek miatt, ugye? Egyébként egy ilyen kapcsolásnál mekkora tápfeszik "ésszerű" elmenni? (Gondolom határt csak az IC max. tápfesze szab.)

Üdv.:Kaninjo


szomb. jún. 05, 2004 0:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ach!

Vcc lábra kell kötni 10-14 V-ot. A tápfesz 50V-ig növelhető. Az adatok nem stimmelnek, mert 220 uH-vel nem megy át a 20 kHz! A minősége kétséges.


pén. jún. 04, 2004 22:58
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
Engem leginkabb a "WARNING" alatti szoveg bosszant, hogy cirilbetukkel van :)))
_Danko_, a WARNING alatt igazából az van:

"Ránézve erre a kapcsolásra, csak a saját időtöket vesztegetitek, ha nem tudjátok magatoknak megválaszolni az alábbi típusú kérdéseket:
Mennyi a teljesítménye ennek az erősítőnek?
Hány menete van a trafónak?
Hol van itt a Zobel-hálózat, és mi az egyáltalán?
Utóirat: legyetek óvatosak, ha a PCB-t módosítjátok"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fdsamano pén. jún. 04, 2004 9:19-kor.



pén. jún. 04, 2004 9:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Kaninjo: Hálózati érdekelne + az, hogy mekkora teljesítménynél éri meg kapcsitápot építeni erősítőhöz...

Most vanegy SPafi féle 2x200w-os erősítőm, ehez elég olcsó és kis méretű a toroid, it nem zavaró, de szeretnék majd építeni egy 2x1000W-os erősítőt hangosításra, ehhez érdekelne pwm végfok rajz ill. kapcsiüzemű táp.


pén. jún. 04, 2004 6:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. jún. 04, 2004 5:40
Hozzászólások: 231
Hozzászólás 
T.mindenki!

A thunderball végfoknál a meghajtó ic-k hol kapnak tápot?
Lehetne-e növelni a tápfeszt(35V),ezzel a teljesítményt?

:roll: Üdv.


pén. jún. 04, 2004 5:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Danko!

A Warning felirat alatt csupán kérdéseket tesz fel a srác, pl.: Hogyan méretezed a trafót...

vlezlee: Milyen kapcsitáp érdekel? Hálózati vagy autós?

Üdv.:Kaninjo


vas. máj. 30, 2004 22:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Köszönöm SPafi az eligazítást, tényleg nem túl jól fogalmaztam :)
Hol találok magyar nyelvű leírásokat pwm végfokokhoz ill kapcsiüzemű táphoz?

Ui: A kapcsiüzemű tép egy kicsit jobban érdekelne...


csüt. máj. 27, 2004 18:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
SPafi írta:
Danko!

Ez a Crown nagyon durván jót alkotott a BCA-val! Már láttam egy komplett rajzot róla, de akkor csak gyorsan átfutottam, és nem értettem meg. Most végre leesett! Kösz a linkeket!!!


Nagyon szivesen! Orulok, hogy segithettem! :) Majd atragom magam en is ezen a BCA-izen, hatha megertem valamikor :)


csüt. máj. 27, 2004 17:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Danko!

Ez a Crown nagyon durván jót alkotott a BCA-val! Már láttam egy komplett rajzot róla, de akkor csak gyorsan átfutottam, és nem értettem meg. Most végre leesett! Kösz a linkeket!!!


csüt. máj. 27, 2004 16:33
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Egy-ket link:

Kapcsolouzemu tap + kapcsolouzemu erosito, a szomszedbol: http://amploid.narod.ru/article.htm
Engem leginkabb a "WARNING" alatti szoveg bosszant, hogy cirilbetukkel van :)))
Egy masik link: http://rsise.anu.edu.au/~felix/iar/Proj ... index.html
Meg egy harmadik, melyen rengetegsok olvasnivalo van: http://www.diyaudio.com/forums/showthre ... genumber=1 :)


csüt. máj. 27, 2004 15:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Integrált D-osztályúak:

http://www.monolithicpower.com/MPS_SFC_0404.pdf

Section 6 és Section 7


csüt. máj. 27, 2004 14:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vlezlee!

A "digit" erősítők is két részből állnak: végfok, és táp. A trafó soha nem a végfokba kell, hanem a tápba. Szóval keress külön digit végfokot (pl. tripath), és külön kapcsoló üzemű tápot (pl. APT, vagy IR "application notes")!


csüt. máj. 27, 2004 9:19
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vlezlee!

A "digit" erősítők is két részből állnak: végfok, és táp. A trafó soha nem a végfokba kell, hanem a tápba. Szóval keress külön digit végfokot (pl. tripath), és külön kapcsoló üzemű tápot (pl. APT, vagy IR "application notes")!


csüt. máj. 27, 2004 9:18
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás Re: Digitális végfok
vlezlee írta:
Hali mindenkinek!

azt hoszem ez volt már téma, de nem találtam, illetve, amit találtam, annak nem volt túl nagy információtartalma :(


A téma a következő címen található: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=16475&highlight=digit%E1lis+v%E9gfok


csüt. máj. 27, 2004 3:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás "Digitális" végfok(helyesen: D-osztályú)
Hali mindenkinek!

azt hoszem ez volt már téma, de nem találtam, illetve, amit találtam, annak nem volt túl nagy információtartalma :(

Szóval, érdekelnének olyan digitális végfok kapcsolások, amelyek viszonylag nagy teljesítményűek (500-2000W) és nem kell bele iszonyatos méretű transzformátor pl: garry digit végfokja.

Ha valaki ismer ilyen kapcsolást, az ne kíméljen!


szer. máj. 26, 2004 21:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2325 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség