Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 5:32



Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ] 
Kapcsolóüzemű táp rajz alapján 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
_Danko_
A K2-esre gondoltam :)


Obazeg :)
Bibliat irtam feleslegesen :)))
A labortapnak nem tudom hogy mi volt a baja, csak a tuneteket ismerem, a pontos okat nem. De nem is erdekel, mar uton van az uj labortapom :)
Ennek a K2-nek nem mukodik az aramkorlatja, akarhogy tekergetem a potit.


szomb. júl. 24, 2004 19:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
_Danko_
A K2-esre gondoltam :)


szomb. júl. 24, 2004 18:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
_Danko_

Idézet:
Egyebkent, megepitettem egy masik kapcsolast is a www.a-and-t-labs.com -rol, az se egeszen ugy mukodott, ahogy kellene... K2-es cucc, labortap volt.

Én is ezt a tápegységet szeretném megépíteni, mi volt a baja? Sikerült megoldani a hibát?


Hat, legeloszoris, az aramkorlat rogton az elso pillanatban lekapcsolta a tapot, amint bekapcsoltam. Eloszor a kapcsolo-reszt szerettem volna megcsinalni, igyhat az SG3525 "shutdown" labanal levo foliat atvagtam kessel, maris "mukodott" az aramkor. "mukodott"...
Beallitottam rajta, hogy 2x41 (vagy valami ilyesmi feszultseg) legyen a kimeneti feszultseg. A tapot 180VAC -rol jarattam, a kimeneti feszko 2x80Volt volt.... A kitoltesi tenyezo pedig valahol 45% korul lehetett. Gondoltam: "nembaj, majd megcsinalom kesobb, elobb lassuk mit tud".
Kozben nezegettem az ellenallasok homersekletet, ott a kimeneten. 5wattos ellenallasokkal sorosan nehany nanos kondi. Azok az 5wattos ellenallasok tuzforroak voltak. Durr egy pofon a hatasfoknak....
A kimenetre egy izzot tettem, 60wattosat. Vilagotott meg minden, jo volt. A hatvanas izzo helyere egy 150 (vagy 250?) wattos infra-lampat tettem, ez is vilagitott. 2x80 helyett 2x70valamennyi volt mar. Szoval a stabilizalas se mukodott. Raadasul nagyobb terhelesnel az ETD-trafo is k*rv*forro volt.
Ja, a 230-as resznel a bemeneti kondikkal sorosan van egy 22k-s ellenallas. Az is igencsak forro volt. hatasfok rulz:)
Tovabbi problemam vele, hogy van benne szazmillio trafo.... a FET-ek meghajtasa is trafos, az aram-erzekeles is trafos. Egyszerubb lenne epiteni, ha mondjuk az aram-erzekelo szerepet egy 0.1ohmos 2wattos ellenallas toltene be, es a FET-eket nem trafo hajtana, hanem egy-egy MOSFET-driver ic. Mennyivel egyszerubb egy IC-t betuszkolni a foglalatba, mint megtekerni egy trafot, aminek van 4 szekundertekercse, es a tekercselesi irany nem azonos.
Hat, nezzuk csak, mi van meg....
Jaigen. a NYAK merete. A/4-es papirlapra epphogy rafert a nyakrajz 1:1 -es aranyban.

Hagytam a csudaba inkabb, ugyse ertettem a kapcsolouzemhez akkor. Szep lassan /megfontolt leptekkel :))/ tanulgatom a kapcsolouzem alapjait, es remelem eljtuok arra a szintre, hogy tudok tervezni egy SMPS-t, olyat, ami nekem tetszik.
Es csak egy trafo lesz benne!!
Huhh. A MOSFET-driver trafot aszem 3-szor tekertem ujra, az ETD-t pedig joval tobbszor:)


----
Ohh, most nezem az "elonezet" -ben.
Te most a kapcsolouzemu tapra gondoltal (amirol a topic szol), vagy a K2-es labortapra? :)


pén. júl. 23, 2004 19:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
_Danko_

Idézet:
Egyebkent, megepitettem egy masik kapcsolast is a www.a-and-t-labs.com -rol, az se egeszen ugy mukodott, ahogy kellene... K2-es cucc, labortap volt.

Én is ezt a tápegységet szeretném megépíteni, mi volt a baja? Sikerült megoldani a hibát?


pén. júl. 23, 2004 18:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Watt!

Igen.


csüt. jún. 24, 2004 18:05
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia Spafi!
Hogyan tudtad megoldani a segédtekercses fesszabályzást? A terhelés hatására arányos a segédtekercsen történő feszültségváltozás?


csüt. jún. 24, 2004 9:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
SPafi írta:
"Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul! " :-)

És én is eltévesztettem!

A push-pull annyit jelent, hogy mindkét félperiódusban aktív eszközök biztosítják az áramot.


Hu, tenyleg, mint az erositokben :)

[/quote="SPafi"]Gyakorlatilag minden nagy teljesítményű kapcsitáp push-pull működésű. Ez a működési MÓD! A FELÉPÍTÉSÜK viszont lehet még sokféle! Push-pull a fél, és teljes híd is, és az autóstápok középmegcsapolású elrendezése egyaránt!
[/quote]

Jah ertem mar. Fentebb, amikor push-pull -t emlegettem, akkor az autos tapok kozepmegcsapolasos elrendezesere gondoltam, hibasan.
Koszi a helyreigazitast!


vas. jún. 20, 2004 17:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
"Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul! " :-)

És én is eltévesztettem!

A push-pull annyit jelent, hogy mindkét félperiódusban aktív eszközök biztosítják az áramot. Gyakorlatilag minden nagy teljesítményű kapcsitáp push-pull működésű. Ez a működési MÓD! A FELÉPÍTÉSÜK viszont lehet még sokféle! Push-pull a fél, és teljes híd is, és az autóstápok középmegcsapolású elrendezése egyaránt!

Szóval: A tápom full-bridge elrendezésű, ellenütemű (PP), transzformátoros kicsatolású táp.


vas. jún. 20, 2004 17:01
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
SPafi írta:
"-jól látom hogy nem push-pull??!!"

Nem, ez push-pull. A tranyók nem jól látszanak, de négyen vannak.


Miert push-pull? En azt olvastam a push-pull -rol, hogy nagy primerfeszultseg eseten konnyen telitodhet a vasmag, ezert inkabb alacsony primerfeszultsegnel hasznaljak ezt az elrendezest. Pl autos cuccok 12Voltos invertere, meg ilyesmik.
Miert nem inkabb Full-Bridge, vagy Half-Bridge? Bonyolult a vezerles?


vas. jún. 20, 2004 16:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszi! :-)

Kicsit csaltam, utólag még rá kellett tennem egy plusz tekercset, de az nincs a fényképen.

"Ha publikus a dolog, volna pár kérdésem:"

A komplett rajz nem publikus, de az alapelvek nem titkosak.

"-jól látom hogy nem push-pull??!!"

Nem, ez push-pull. A tranyók nem jól látszanak, de négyen vannak.

"-az a két toroid tekrenc egymás mellett EMI-szűrők?"

Nem, EMI szűrő még nincs rajta, azok a zárlati áramot korlátozzák.

"-mekkora a kapcs. freki, ill. milyen az a trafó (innen ETD49-59-nek tűnik...) "

ETD44, 50 kHz.

"-milyen vez. IC-t használsz? "

TL494, és 2*IR2113

"-hogyan valódul meg a zárlatvédelem? kapcsolóelemek áramát figyeled, vagy vmi "korszerűbb" megoldás?"

A tekercsek korlátozzák kb. 30A-re a primer áramot, amit a tranyók 4-5 mp-ig kibírnak, és egy 6,3-as bizti kiolvad kb. 0,5 mp alatt. Ezt még módosítani fogom áramgenerátoros kimenetre, de egyelőre megteszi.

"-optó valósítja meg a galv. elválasztást a bem. és a kim. között?"

Nem, a trafó segédtekercséről csatoltam vissza a feszt.


vas. jún. 20, 2004 16:27
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
SPafi írta:
intruder!

Olcsó megoldást nem tudok (bár ez nagyon relatív), de ha mindenképpen kapcsoló üzemű tápra van szükséged, akkor csinálhatok neked. A prototípussal épp most lettem készen. 2 kW max, 1 kW átlagos teljesítmény, 2*90V, zárlatvédett, 17*10*4 centis méret. Így néz ki:
http://www.hszk.bme.hu/~sp215/elektro/SMPS_bottom.jpg
http://www.hszk.bme.hu/~sp215/elektro/SMPS_top.jpg

32000 Ft az ára. Ha elmész dolgozni bárhová, harmadannyi idő alatt megkeresed ezt a pénzt, mint amennyi idő alatt elkészítenéd a tápot. Persze így le kellene mondanod az építés öröméről (meg a füstölő félvezetők szagáról, és a nem működő áramkör földhöz vágásáról :-) ).


Először is gratula, nagyon csini a kis smps!

Ha publikus a dolog, volna pár kérdésem:
-jól látom hogy nem push-pull??!!
-az a két toroid tekrenc egymás mellett EMI-szűrők?
-mekkora a kapcs. freki, ill. milyen az a trafó (innen ETD49-59-nek tűnik...)
-milyen vez. IC-t használsz?
-hogyan valódul meg a zárlatvédelem? kapcsolóelemek áramát figyeled, vagy vmi "korszerűbb" megoldás?
-optó valósítja meg a galv. elválasztást a bem. és a kim. között?

Megtisztelnél válaszaiddal!

üdv!


vas. jún. 20, 2004 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
SPafi írta:
[...]
Persze így le kellene mondanod az építés öröméről (meg a füstölő félvezetők szagáról, és a nem működő áramkör földhöz vágásáról :-) ).


Marpedig, ezek a legertekesebb dolgok!
Nem elhagyagolhato az elfustolt felvezetok erteke se. :)

Kuldtem emailt!


vas. jún. 20, 2004 13:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
intruder!

Olcsó megoldást nem tudok (bár ez nagyon relatív), de ha mindenképpen kapcsoló üzemű tápra van szükséged, akkor csinálhatok neked. A prototípussal épp most lettem készen. 2 kW max, 1 kW átlagos teljesítmény, 2*90V, zárlatvédett, 17*10*4 centis méret. Így néz ki:
http://www.hszk.bme.hu/~sp215/elektro/SMPS_bottom.jpg
http://www.hszk.bme.hu/~sp215/elektro/SMPS_top.jpg

32000 Ft az ára. Ha elmész dolgozni bárhová, harmadannyi idő alatt megkeresed ezt a pénzt, mint amennyi idő alatt elkészítenéd a tápot. Persze így le kellene mondanod az építés öröméről (meg a füstölő félvezetők szagáról, és a nem működő áramkör földhöz vágásáról :-) ).


vas. jún. 20, 2004 12:16
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Körübelül mennyiből jönne ki ez a táp ha el akarnám készíteni?


szomb. jún. 19, 2004 22:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
arnd írta:
intruder01 írta:
Akkor tudtok segíteni az áttervezésben hogy 68V-ot adjon le stabilan egyenáramban, és kb 1KW-os legyen? Megköszönném.


Kapcsolós táp témában mit csináltál már?
Milyen felszerelésed van hozzá? (leválasztó trafó, hálózati torroid trafó, áram/fesz mérők, szkóp)
Nem hiszem, hogy egy 1KW-os, ráadásul hálózatrol üzemelő táppal kellene kezdeni.
Ha mindenképpen ez a feltett szándékod, (és legalább egy leválasztó trafót beszereztél) akkor én a helyedben mégis csak egy nagyobb vassal próbálkoznék (ETD59) mert könnyebb megtekerni mint a kisebbet (több hely van rá). Mert nem elég "csak" a jó csatolásra ügyelni hanem az átütési szilárdságra is kell!

u.i.: vagy az önbizalmam kevés vagy csak lusta vagyok, esetleg a motivációval lehet a gond de eszembe nem jutna "hirtelen", hogy majd izibe összedrótozok egy KW-os SMPS-t :) Még egy bevált nagy szériában gyártott kapcsolás "másolása" is rengeteg buktatóval jár, hát még így...
Na mindegy, csak nosza rajta, csak rá ne ragadjál a primer hűtőbordára!


Van szkóp, fesz, áram mérő torroid trafó, majd még a leválasztó trafót kell megkérdeznem. Az eszközök nagy része megvan, és van egy - két okosabb ember is a környékemen, de én azért inkább tőletek kérdezném a dolgokat. :-)


hétf. jún. 14, 2004 5:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
intruder01 írta:
Akkor tudtok segíteni az áttervezésben hogy 68V-ot adjon le stabilan egyenáramban, és kb 1KW-os legyen? Megköszönném.


Kapcsolós táp témában mit csináltál már?
Milyen felszerelésed van hozzá? (leválasztó trafó, hálózati torroid trafó, áram/fesz mérők, szkóp)
Nem hiszem, hogy egy 1KW-os, ráadásul hálózatrol üzemelő táppal kellene kezdeni.
Ha mindenképpen ez a feltett szándékod, (és legalább egy leválasztó trafót beszereztél) akkor én a helyedben mégis csak egy nagyobb vassal próbálkoznék (ETD59) mert könnyebb megtekerni mint a kisebbet (több hely van rá). Mert nem elég "csak" a jó csatolásra ügyelni hanem az átütési szilárdságra is kell!

u.i.: vagy az önbizalmam kevés vagy csak lusta vagyok, esetleg a motivációval lehet a gond de eszembe nem jutna "hirtelen", hogy majd izibe összedrótozok egy KW-os SMPS-t :) Még egy bevált nagy szériában gyártott kapcsolás "másolása" is rengeteg buktatóval jár, hát még így...
Na mindegy, csak nosza rajta, csak rá ne ragadjál a primer hűtőbordára!


vas. jún. 13, 2004 23:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Akkor tudtok segíteni az áttervezésben hogy 68V-ot adjon le stabilan egyenáramban, és kb 1KW-os legyen? Megköszönném.


vas. jún. 13, 2004 22:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bocs, elnéztem az adatlapot!

De azért 65 kHz-en sem megy telítésbe a vas.


vas. jún. 13, 2004 21:03
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
SPafi írta:
edl!

Kérdésedre válaszolva nekem az a véleményem, hogy a trafót nyugodtan lehet 130 kHz-re méretezni, hiszen ennyi rajta a freki, ha hihetek az SG3525 adatlapjának. 0,2T-val számolva 4*130k*0,0002*0,2=20V engedhető meg menetenként, szóval bőven túl van méretezve. 1 kW-ot a legteljesebb nyugalommal ki lehet venni egy ETD49-ből. Még 2-t is. Csak jól kell megtekerni, de ez nem merül ki a menetszámok jó megválasztásában!

Abban viszont egyetértek, hogy egy kezdő ne építsen ilyet. Meg profi se, mert egyébként is nagyon gyatra a MOSFET-ek meghajtása. Szerintem egy xxxx-féle 600VA-es trafó 10000 Ft-ért a legjobb választás.

Egyébként sem jó dolog olyan dolgot építeni, amit nem értünk, de ez csak az én véleményem.

Az erősítőben meg nincs zárlatvédelem, ami a kukába dobott félvezetők biztos előjele.


ellenütemű kapcsolásnál a főtrafó nem az IC által beállított freki FELÉN működik?!
ezért mondtam a 130/2=65KHz-et


Kérésre a személyes adatok eltávolítva a hozzászólásból.
Moderálva: Hannibal.


vas. jún. 13, 2004 19:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Egyébként azon is gondolkodtam hogy megcsinálom a másik erősítőmhöz a tápot. Csak akkor valahogy át kellene méretezni hogy 68DCV-t adjon ki. Esetleg tudnátok ebben segíeni, ha épp ráértek. Meg Nézzétek át a kapcsolást hogy hol vannak benne hibák. Persze csak akkor ha van kedvetek. Köszi


vas. jún. 13, 2004 14:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Szóval nem ajánljátok a megépítését. Hát lehet hogy akkor lehet hogy mégegyszer meggondolom hogy ezt építsem e meg. De azért köszi


vas. jún. 13, 2004 14:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
edl!

Kérdésedre válaszolva nekem az a véleményem, hogy a trafót nyugodtan lehet 130 kHz-re méretezni, hiszen ennyi rajta a freki, ha hihetek az SG3525 adatlapjának. 0,2T-val számolva 4*130k*0,0002*0,2=20V engedhető meg menetenként, szóval bőven túl van méretezve. 1 kW-ot a legteljesebb nyugalommal ki lehet venni egy ETD49-ből. Még 2-t is. Csak jól kell megtekerni, de ez nem merül ki a menetszámok jó megválasztásában!

Abban viszont egyetértek, hogy egy kezdő ne építsen ilyet. Meg profi se, mert egyébként is nagyon gyatra a MOSFET-ek meghajtása. Szerintem egy xxxx-féle 600VA-es trafó 10000 Ft-ért a legjobb választás.

Egyébként sem jó dolog olyan dolgot építeni, amit nem értünk, de ez csak az én véleményem.

Az erősítőben meg nincs zárlatvédelem, ami a kukába dobott félvezetők biztos előjele.


Kérésre a személyes adatok eltávolítva a hozzászólásból.
Moderálva: Hannibal.


vas. jún. 13, 2004 14:44
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
edl írta:
ja, és azt írtad feljebb, hogy kezdő vagy.

biztos hogy ezzel szeretnéd kezdeni?!

én sem vagyok nagyon haladó, de biztos nem vetemednék egyelőre arra, hogy ilyen cuccost építsek.

sztem építs egy kisebb erölködőt, "lineáris" táppal... (ez csak tanács)

egyébként jobban jársz egy 1000VA-os toroid trafóval! 16200Ft

üdv!

(egy jó kis végfok:
http://users.otenet.gr/~athsam/power_amp_300w.htm )


Na szóval annyira kezdő nem vagyok mert csináltam már egy 380w-os (szinuszos 8ohm terhelésnél) teljesítményű erősítőt és azóta is szépen muzsikál, meg hát elektronikát tanulok, de azért még messze vagyok attól hogy sokat tudjak. Egyébként sokkal drágább lenne a táp mintha trafót vennék? Mert igazából a súly meg a kisebb helyfoglalás miatt akarom ezt megcsinálni


vas. jún. 13, 2004 14:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
ja, és azt írtad feljebb, hogy kezdő vagy.

biztos hogy ezzel szeretnéd kezdeni?!

én sem vagyok nagyon haladó, de biztos nem vetemednék egyelőre arra, hogy ilyen cuccost építsek.

sztem építs egy kisebb erölködőt, "lineáris" táppal... (ez csak tanács)

egyébként jobban jársz egy 1000VA-os toroid trafóval! 16200Ft

üdv!

(egy jó kis végfok:
http://users.otenet.gr/~athsam/power_amp_300w.htm )


vas. jún. 13, 2004 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
A PWM-IC 130KHz-es frekit "diktál", tehát a trafót 65KHz-re kell méretezni.
A trafónak kb. 1000-1100W-ot kell "átvinni".
Ezekszerint a kapcsrajzon szereplő ETD49-es mag szerintem kevés.
Nemtom, a prototípus hogyan bírta az ipart. Csodálom, hogy a nagy fluxussűrűség miatt a vasmag nem telítődött.

Többieknek erről mi a véleménye?


vas. jún. 13, 2004 13:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
edl írta:
Intruder!

A kérdésem áll még :!:

"mekkora kimenőfesz kell, és mennyi teljesítményt szeretnél?"

csak azért kérdezem, mert így adott magra megtervezem neked a "főtrafót"...

üdv. edl


Köszi szépen!

Ehhez az erősítőhöz készülne:

http://feltoltes.tvn.hu/AmplifierSchematic.pdf

Ezt szeretném megcsinálni majd ha lesz pénzem, itt mindent megtalálsz:

http://www.a-and-t-labs.com/K6_Sw_Amp/index.htm


vas. jún. 13, 2004 13:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Intruder!

A kérdésem áll még :!:

"mekkora kimenőfesz kell, és mennyi teljesítményt szeretnél?"

csak azért kérdezem, mert így adott magra megtervezem neked a "főtrafót"...

üdv. edl


vas. jún. 13, 2004 10:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Egy reszuk megvan, masik reszuket "lebontottam", a tekercseket letekercseltem. Valoszinuleg a gate-meghajto trafom volt a ****, es emiatt az egesz cucc vacak lett. Majd valamikor epitek egy masikat, olyat, ami megfelel minden kivansagomnak :) Addigis, elmeleti es gyakorlati tapasztalatokat gyujtok joool :)


szomb. jún. 12, 2004 20:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Megvannak még az alkatrészek? Esetleg átvenném majd egyszer tőled. (Most épp nincs pénzem)...


szomb. jún. 12, 2004 20:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
nem ahhoz csinaltam.
Eloszor csak annyit szerettem volna, hogy mukodjon a tapegyseg. Aztan utana lehetett volna gondolkodni rajta, hogy hova is lehetna hasznalni. Nem akartam magam almokban ringatni, aztan ZUTTY, jon a hidegzuhany, hogy nem is jo a tap :)

Egyebkent, megepitettem egy masik kapcsolast is a www.a-and-t-labs.com -rol, az se egeszen ugy mukodott, ahogy kellene... K2-es cucc, labortap volt.
Nemtudom,hogy az az erosito (K6 poweramp) mukodne-e :)


szomb. jún. 12, 2004 17:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Ehhez az erősítőhöz csináltad?

http://feltoltes.tvn.hu/AmplifierSchematic.pdf


szomb. jún. 12, 2004 16:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
intruder01 írta:
_Danko_ írta:
Azok alapjan az adatok alapjan meg lehet epiteni, minden szukseges infot megadtak.
Megepiteni meg lehet, deee... Nekem nem mukodott ugy, ahogy az /szerintem/ elvarhato lett volna.
Eloszor is, amikor bekapcsolgam, rogton le is tiltotta az aramkorlat valamiert, ugyhogy azt a reszt az elso bekapcsolas utan kiiktattam: elvagtam a foliat az SG3525 mellett. Innentol mar OK volt, az IC dolgozott, a FETek kapcsolgattak. Viszont az ETD-trafoval is voltak gondok. Ha a kimenet + es - pontjai koze egy 150wattos izzot kapcsoltam, akkor az ETD-trafo borzasztoan melegedett, pedig nem is 150wattal volt terhelve. UGye, az izzo 230VAC -n vesz fel 150wattot, a + es a - kozott pedig kb 160voltnyi feszultseg volt.
Ugy 90fokra melegedett a trafo, aztan lekapcsoltam a tapot.
Vegulis, legfobb gondom ez volt, a trafo melegedese. Tovabba "mellekproblemaim" voltak, hogy k*rvanagy NYAK kell neki (A/4-es oldalnyi...), mindenfele trafok vannak benne (aramvalto, es a FET-meghajto trafo)

Lenyegeben, ennyi, ilyen tapasztalataim vannak vele.

Ja, irtad, hogy nagyon kezdo vagy. Ahhoz, hogy beuzemeld ezt a tapot, mindenkeppen kell egy multimeter, es nem art, ha van egy oszcilloszkopod, meg egy 1:1 -es levalasztotrafod. Utobbi kettonek akkor veszed hasznat, ha nem megy a cucc, es meregetni kell benne.


Mennyiből jött ki neked (Ft)? Minden alkatrészt megtudtál szerezni hozzá?
Honnan? Mihez csináltad meg ezt a tápot?

Köszi a válaszaitokat!!! :D


Majdnem mindent be tudtam szerezni, egyedul a gate-meghajto trafot nem tudtam beszerezni, meg a FETek helyett masfajtat hasznaltam.
Nemtudom mar, hogy mennyibe kerult. Voltak cuccok, amik itthon voltak fiokban, meg mar regen foglalkoztam vele.


szomb. jún. 12, 2004 16:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
Azok alapjan az adatok alapjan meg lehet epiteni, minden szukseges infot megadtak.
Megepiteni meg lehet, deee... Nekem nem mukodott ugy, ahogy az /szerintem/ elvarhato lett volna.
Eloszor is, amikor bekapcsolgam, rogton le is tiltotta az aramkorlat valamiert, ugyhogy azt a reszt az elso bekapcsolas utan kiiktattam: elvagtam a foliat az SG3525 mellett. Innentol mar OK volt, az IC dolgozott, a FETek kapcsolgattak. Viszont az ETD-trafoval is voltak gondok. Ha a kimenet + es - pontjai koze egy 150wattos izzot kapcsoltam, akkor az ETD-trafo borzasztoan melegedett, pedig nem is 150wattal volt terhelve. UGye, az izzo 230VAC -n vesz fel 150wattot, a + es a - kozott pedig kb 160voltnyi feszultseg volt.
Ugy 90fokra melegedett a trafo, aztan lekapcsoltam a tapot.
Vegulis, legfobb gondom ez volt, a trafo melegedese. Tovabba "mellekproblemaim" voltak, hogy k*rvanagy NYAK kell neki (A/4-es oldalnyi...), mindenfele trafok vannak benne (aramvalto, es a FET-meghajto trafo)

Lenyegeben, ennyi, ilyen tapasztalataim vannak vele.

Ja, irtad, hogy nagyon kezdo vagy. Ahhoz, hogy beuzemeld ezt a tapot, mindenkeppen kell egy multimeter, es nem art, ha van egy oszcilloszkopod, meg egy 1:1 -es levalasztotrafod. Utobbi kettonek akkor veszed hasznat, ha nem megy a cucc, es meregetni kell benne.


Mennyiből jött ki neked (Ft)? Minden alkatrészt megtudtál szerezni hozzá?
Honnan? Mihez csináltad meg ezt a tápot?

Köszi a válaszaitokat!!! :D


szomb. jún. 12, 2004 16:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Azok alapjan az adatok alapjan meg lehet epiteni, minden szukseges infot megadtak.
Megepiteni meg lehet, deee... Nekem nem mukodott ugy, ahogy az /szerintem/ elvarhato lett volna.
Eloszor is, amikor bekapcsolgam, rogton le is tiltotta az aramkorlat valamiert, ugyhogy azt a reszt az elso bekapcsolas utan kiiktattam: elvagtam a foliat az SG3525 mellett. Innentol mar OK volt, az IC dolgozott, a FETek kapcsolgattak. Viszont az ETD-trafoval is voltak gondok. Ha a kimenet + es - pontjai koze egy 150wattos izzot kapcsoltam, akkor az ETD-trafo borzasztoan melegedett, pedig nem is 150wattal volt terhelve. UGye, az izzo 230VAC -n vesz fel 150wattot, a + es a - kozott pedig kb 160voltnyi feszultseg volt.
Ugy 90fokra melegedett a trafo, aztan lekapcsoltam a tapot.
Vegulis, legfobb gondom ez volt, a trafo melegedese. Tovabba "mellekproblemaim" voltak, hogy k*rvanagy NYAK kell neki (A/4-es oldalnyi...), mindenfele trafok vannak benne (aramvalto, es a FET-meghajto trafo)

Lenyegeben, ennyi, ilyen tapasztalataim vannak vele.

Ja, irtad, hogy nagyon kezdo vagy. Ahhoz, hogy beuzemeld ezt a tapot, mindenkeppen kell egy multimeter, es nem art, ha van egy oszcilloszkopod, meg egy 1:1 -es levalasztotrafod. Utobbi kettonek akkor veszed hasznat, ha nem megy a cucc, es meregetni kell benne.


szomb. jún. 12, 2004 16:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás Re: Kapcsoló üzemű táp rajz alapján
intruder01 írta:
Hello! A Következő kapcsoló üzemű tápot szeretném megépíteni, és arra lennék kíváncsi hogy a rajzon található adatok alapján meg lehet e csinálni a trafókat. NAgyon kezdő vagyok még. Köszi

Kapcsolási rajz: http://feltoltes.tvn.hu/Power.pdf

Képek a trafókról és egyébről:

http://feltoltes.tvn.hu/inductors.jpg
http://feltoltes.tvn.hu/Supplyboard.jpg
http://feltoltes.tvn.hu/transformers.jpg


szevasz

meg lehet.
mekkora kimenőfesz kell, és mennyi teljesítményt szeretnél?

üdv. edl


szomb. jún. 12, 2004 15:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás Kapcsolóüzemű táp rajz alapján
Hello! A Következő kapcsoló üzemű tápot szeretném megépíteni, és arra lennék kíváncsi hogy a rajzon található adatok alapján meg lehet e csinálni a trafókat. NAgyon kezdő vagyok még. Köszi

Kapcsolási rajz: http://feltoltes.tvn.hu/Power.pdf

Képek a trafókról és egyébről:

http://feltoltes.tvn.hu/inductors.jpg
http://feltoltes.tvn.hu/Supplyboard.jpg
http://feltoltes.tvn.hu/transformers.jpg


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára intruder01 szomb. jún. 12, 2004 20:29-kor.



szomb. jún. 12, 2004 14:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 36 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 73 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség