Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 13:39



Hozzászólás a témához  [ 400 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Radar detektor 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 26, 2006 21:19
Hozzászólások: 162
Hozzászólás 
Sziasztok!
LaserJammer M35 Tipusu készulekkel van e valakinek tapasztalata illetve valaki hallote valaki rola jot vagy rosszat!!

Üdv: Köszi!


vas. nov. 16, 2008 13:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Opto írta:
Javítanom kellene ey radarblokkolót mármint hibás LED et cserélni benne, milyen hullámhosszon működőre cserélhető. Esetleg típus vagy adatlap , beszerzési forrás érdekelne.





Az lézerblokkoló. 904-905 nanométer. A ledeknél a 870 nanométeres is szór annyit 904 körül, hogy jó legyen.

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/vishay/81060.pdf


Valószínűleg olcsóbb, ha vesz egy újat, mert kapni azt nem lehet ilyesmit darabra.
http://www.detektorbolt.hu

Bár lehet elő tudok túrni hibás blokkolófejet, amiből kitermelhetsz egy-két darabot.


kedd okt. 14, 2008 1:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Javítanom kellene ey radarblokkolót mármint hibás LED et cserélni benne, milyen hullámhosszon működőre cserélhető. Esetleg típus vagy adatlap , beszerzési forrás érdekelne.


hétf. okt. 13, 2008 8:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
A mérés NEM hatósági intézkedés. Ha kint van akármiféle a tábla, akkor sem....

Nem a fenét. :D

Van egy törvény (KRESZ), amit kötelező betartani. Az ebben foglaltakat pedig bármikor, bárhol jogában van ellenőrizni a hatóságnak.
A technika mai állásánál ez a járható út, és kész. Nehogy már térdenállva könyörögjön a rendőr, hogy ellenőrizzen valamit. Csak szeretnék egyesek.
Minden probléma meg van oldva, ha betartják az előírásokat. Ha pedig egy tábla nem tetszik, lehet jelezni az útkezelőnél, vagy az önkormányzatnál (pl kint felejtett tábla).

Ha te kapnád azt a feladatot (mert ott dolgozol vagy te vagy mondjuk a miniszter), hogy a sebesség túllépést ellenőriztesd, mit csinálnál?


szer. okt. 08, 2008 15:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ugyanezen logika alapján lassan oda juthatunk, mindenütt kint lesz a tábla, hogy hatósági kamera, arcot 10%-nál jobban eltakarni tilos.
Én -bár nincs komolyabb takargatnivalóm- nem vágyom egy ilyen világra, bocsi.

Ez butaság, most jobban lehet bármit csinálni, mint eddig bármelyik rendszerben.
És azért is ilyen a közbiztonság is. Ezelőtt 20 évvel nem szúrtak le egy sötét aluljáróban, ha nem adtál cigit, vagy csak nem tetszett ahogy kinézel, nem? (Persze akkor is voltak olyan helyek, ahová jobb, ha nem ment az ember, de messze nem ennyi, mint most.)

Vagy halottál annakidején olyat, hogy a diákok tanárt vertek, vagy terrorizáltak? Melóztam olyan helyen, ahol a melóhely melletti szomszéd házban iskola volt, és az órákon biztonsági őrt kellett a tanárok mellé tenni. Aztán fiatal kis 14-15 éves gyerekek jártak oda, tőlük kellett őrökkel védeni a tanárokat.
Mindenkinek lehet akkora pofája, meg csinálhat bármit, nemhogy hatósági kamera.

Nemrég pl. közeli parkban csöves pénzt kért egy nőcitől, a nő meg nem akart adni, erre a csövi csinálni kezdte a fesztivált, egy öreg 70-80 éves papa ment oda, és a csövi az öreget leszúrta ... Én még reggel láttam a vérnyomokat melóba jövet, aztán mesélték a környékbeliek az esetet.
És lehetne sorolni, amiket még mutatnak a híradóban, tévében, meg amiket még nem is mutatnak. Mert ami a tévében van ebből, az csak a jéghegy csúcsa.

Meg amiket régen néztünk ami filmekben, hogy ha megálssz a gettóban a pirosnál, akkor leszedik a kerekeidet, vagy kihúznak a kocsidból, meg ilyenek. Nevettünk rajta, hogy ez csak film, nem hittük el, hogy ilyen lehet. Aztán itt van, most meg már idehaza is csinálnak ilyet ...
Vagy pl. haver elég rossz környéken dolgozik, egyszer egyik házban, ahol melóztak, kijött egy mentő valakiért, mire fölszaladtak a mentősök a betegért néhány emeletet, meg vissza, addigra kiszedték a mentő összes kerekét ...


szer. okt. 08, 2008 11:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A mérés NEM hatósági intézkedés. Ha kint van akármiféle a tábla, akkor sem.

Ugyanezen logika alapján lassan oda juthatunk, mindenütt kint lesz a tábla, hogy hatósági kamera, arcot 10%-nál jobban eltakarni tilos.
Én -bár nincs komolyabb takargatnivalóm- nem vágyom egy ilyen világra, bocsi.


szer. okt. 08, 2008 8:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Szerintem egy hatósági mérést tilos zavarni, vagy bárhogy korlátozni. Sajnos ide jutottunk a nagy szabadosságban.
De azért ha valami nagy sz*ar van, mindenki rendőrért kiált. :D


Akkor lenne hatósági intézkedés akadályozása, ha kint lenne egy tábla, hogy most mérni fogjuk a sebességet, és akkor sem kapcsolná le a sofőr.

Ha mérnek, jelez a blokkoló, és a sofőr lekapcsolja, hogy meg tudják mérni, akkor nem akadályozza a mérést.


kedd okt. 07, 2008 23:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
[quote="Sparow2"]Én is azt mondtam, hogy szerintem nem szabad.
De mondták, hogy a lézerest szabad, és valami olyasmit találtam is a neten, hogy szabad, de jogszabályt nem. Meg árulnak ilyeneket boltokban is.

Mondjuk nekem gyanús, hogy ezeket a cuccokat garázskapu nyitóként (vagy egyéb lézeres berendezéskén) adják el, úgy beállítva, hogy "csak véletlen", hogy éppen olyan frekvencián működik, ami zavarja a sebességmérőket, mintha az csak egy mellékhatás lenne. Persze igazából az a lényeg az egészben.
És a legtöbben benne van a fenti videóban lévő 8 mp-es határ: csak 8 mp-ig zavar, ami biztosan nem véletlen. (Persze ez lehet nem a magyar szabályok miatt van így, hiszen más országokban is árulják)

Egyébként a fenti filmen milyen mértékegységben írta ki a sebességet? Úgy tűnt, hogy m/s-ban ...

Felmerült egy kérdésem: ha a felvételen látszik, hogy a pofa [b]jelentősen[/b] lassított (mint pl. a fenti videón, ahol aztán éppen 50-nel ment utána (180 m/s)), és utána a méréskor még éppen benne volt a sebességhatárban, az nem számít?
Vagy ha nem tudják megmérni, de pl. egy 30-as táblánál 100-120-al elhúz, ami a felvételen szemmel láthatóan is egyértelműen több 30-nál, az sem számít?[/quote]

Magyarországon nincs jogszabály erre, tehát legálisan használható.

A 4 és 8 másodpercre állítható időkorlát pont azért van, mert külföldön nem annyira legális mindenhol a készülék, és ezért vannak az alibi funkciók is, pl. parkolószenzor.

A videón simatávolság látható, méterben. Ha távolságot tud kiírni, akkor sebességet is meg tud határozni a készülék.(Át tudjuk állítani a teszteléshez, mert a kritikus pont a közeli mérés, 150 méternél távolabbi blokkolásnál a ledes blokkolók is jól teljesítenek, a lézerdiódás társaik árának feléért.)
Itt egy ledes is azért: http://www.youtube.com/watch?v=nW62VcHZJis

Ezen Fáma III, az előzőn Fáma II lzer látható. A Fáma II a nehezebben blokkolható, a koaxiális lencséjének köszönhetően.

A felvételeken csak a mért adatok számítanak, adatokkal.


kedd okt. 07, 2008 23:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Laci_L írta:
W-T írta:
A lézer blokkolása legális...

Hol van ez leírva? Megnézném. :shock:


Pont hogy nincs leírva, hogy tilos. Az sincs leírva, hogy szalonnás tojást reggelizhetsz.


kedd okt. 07, 2008 23:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Nem, nálunk nem jelenthet fel a rendőr "szemre" szép is lenne. Még a hibás vagy nem egyértelműen dokumentált méréseket is "eldobják".
Legalábbis ez volt eddig, de lehet, hogy nemsokára tényleg teljesen "megőrül " az ország.

Nem szemre, hanem a felvétel alapján.
Pl. a belinkelt felvételen látszott, hogy nagyot lassított az autó, a féklámpa is világított, és a felvételen látszott, hogy majdnem felére lassult, és éppen 50-nel ment utána.
Egy ügyvédnek olyan nagy kunszt volna ezt bizonyítania, hogy akkor a fékezés és az intenzív lassítás előtt jóval gyorsabban ment?

Régi eset eszembe jutott, persze ma már nem így van, ha a rendőrnek nincs felvétele, akkor tótágast is állhat, azzal se ér el semmit:
Ismerősnek kijött egy büntetés, hogy áthajtott egy piros lámpán, és rendőrsípra nem állt meg. 600 Ft. Akkoriban még nagy pénz volt. Le volt írva, hogy mikor és milyen helyszínen történt az eset.
Bement a rendőrségre a levéllel, és előadta, hogy ő a leírt helyszínen soha életében nem járt (ez igaz is volt), és szerinte a rendőrbiztos tévedett, amikor felírta a rendszámot. Biztosan egy másik ugyanolyan típusú autó rendszámát írta fel rosszul. (Aztán később, amikor már hazaért, akkor eszébe jutott, hogy akkor éppen szervizben volt az autója, és lehet a szerelő járt vele; vagy lehet tényleg tévesen írta fel a rendőr egy másik autó rendszámát, ki tudja most már)
Erre aki meghallgatta a panaszát megszólalt:
- Igen ... szóval tévedett a rendőrbiztos? Akkor felemelem a büntetést 1200 Ft-ra! Van még más panasza is?

Szerinted volt? :twisted: :roll:


kedd okt. 07, 2008 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
Elektromann!

Az Alien filmekben láttál hasonlót?...

Nem, a National Geographic Chanel-en, a légi katasztrófákba, mikor radaron mutatták a gép mozgását.


Azért gondoltam arra (bár én is láttam a képeket), mert szerintem nem fog repülni... :)

Üdv
Inhouse


kedd okt. 07, 2008 16:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Szerintem egy hatósági mérést tilos zavarni, vagy bárhogy korlátozni. Sajnos ide jutottunk a nagy szabadosságban.
De azért ha valami nagy sz*ar van, mindenki rendőrért kiált. :D


kedd okt. 07, 2008 15:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem, nálunk nem jelenthet fel a rendőr "szemre" szép is lenne. Még a hibás vagy nem egyértelműen dokumentált méréseket is "eldobják".
Legalábbis ez volt eddig, de lehet, hogy nemsokára tényleg teljesen "megőrül " az ország.


kedd okt. 07, 2008 14:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Én is azt mondtam, hogy szerintem nem szabad.
De mondták, hogy a lézerest szabad, és valami olyasmit találtam is a neten, hogy szabad, de jogszabályt nem. Meg árulnak ilyeneket boltokban is.

Mondjuk nekem gyanús, hogy ezeket a cuccokat garázskapu nyitóként (vagy egyéb lézeres berendezéskén) adják el, úgy beállítva, hogy "csak véletlen", hogy éppen olyan frekvencián működik, ami zavarja a sebességmérőket, mintha az csak egy mellékhatás lenne. Persze igazából az a lényeg az egészben.
És a legtöbben benne van a fenti videóban lévő 8 mp-es határ: csak 8 mp-ig zavar, ami biztosan nem véletlen. (Persze ez lehet nem a magyar szabályok miatt van így, hiszen más országokban is árulják)

Egyébként a fenti filmen milyen mértékegységben írta ki a sebességet? Úgy tűnt, hogy m/s-ban ...

Felmerült egy kérdésem: ha a felvételen látszik, hogy a pofa jelentősen lassított (mint pl. a fenti videón, ahol aztán éppen 50-nel ment utána (180 m/s)), és utána a méréskor még éppen benne volt a sebességhatárban, az nem számít?
Vagy ha nem tudják megmérni, de pl. egy 30-as táblánál 100-120-al elhúz, ami a felvételen szemmel láthatóan is egyértelműen több 30-nál, az sem számít?


kedd okt. 07, 2008 11:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
W-T írta:
A lézer blokkolása legális...

Hol van ez leírva? Megnézném. :shock:


vas. okt. 05, 2008 15:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
A lézer blokkolása legális. Gyári rendszerek már közel 100%-kos hatásfokkal működnek.

http://auto.indavideo.hu/video/G9_Guardian_lezerblokkolo_hatso_vedelem


szomb. okt. 04, 2008 23:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Elektromann írta:
Na mindegy, én csak egy kapcsolási rajzot szerettem volna, de ha ennyire bonyolult, akkor inkább hagyom :cry:

Akkor mondok egy példát, mert szemmel láthatóan nem tudod felfogni mekkora munka ez.

Mondjuk szeretnél csinálni egy videokamerát. Végső soron egy kis doboz, némi üveggel az elején. A dokumentációja meg kb. 2-3000 oldal. Végső soron nem bonyolult. :idea:

Igen, igen. Amíg nem voltak integrált áramkörök, egy videolejátszó (nem felvevő) kb. akkora volt, mint egy közepes méretű szekrény.


szomb. okt. 04, 2008 19:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Elméletileg a radar nem annyira bonyolult, végülis már a 40es években is nagyon jókat tudtak építeni elektroncsövekkel.

Viszont:
Egyfelől a radar csak nagy nyílt térben mutatja a testek mozgását, tehát ha jön egy ember a sarok mögött vagy a fal tuloldalán, azt nem.

Másfelől a radar visszaverődéssel működik, kilő egy nyalábolt elektromágneses hullámcsomagot, majd megnézi visszaverődik-e, és ha igen, mennyi idő múlva.

Ha a hullámcsomag nem elég nagy energiájú, (nem ér vissza a vevőbe) valamiről (pl felhő) előbb visszaverődik, mint a céltárgyról, vagy szétszóródik, a radar "megvakul". Ezenfelül, ha jön a lopakodó repülő ;) , az meg szétszórja vagy elnyeli az energiát, vagyis a radaron nem, vagy alig látszik.

A korszerű radarok azért adnak ilyen szép és látszólag hibátlan képet, mert óriási energiával működnek, nagyon kifinomult és nagyteljesítményű számítógépes rendszer dolgozza fel a bejövő jelet.

A légiközlekedésben pedig azért látszik még az is, melyik repülő melyik, mert azok nem csak passzív radarok, hanem a repülő által a saját követésére és azonosítására kisugárzott jelet (is) veszik.

A radar egyébként nem valami csodás, civileknek elérhetetlen dolog, hajózásban, repülésben, stb mindennapi munkaeszköz.

Használtan már párszázezerért lehet működő példányokat kapni. Újonan a milliós nagyságrend körül vannak az igazán jók, utánépíteni meg kb annyira érné meg vagy volna lehetséges, mint egy szintén sok milliós új autót legyártani a garázsban ;)


szomb. okt. 04, 2008 10:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
inhouse írta:
Elektromann!

Az Alien filmekben láttál hasonlót?...

Nem, a National Geographic Chanel-en, a légi katasztrófákba, mikor radaron mutatták a gép mozgását.


szomb. okt. 04, 2008 7:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Elektromann!

Az Alien filmekben láttál hasonlót? Azt abban a formában nem lehet megcsinálni...
Láttam valahol amatőr munkát, ami radar elven működött, csak infrával, ha jól emlékszem. Olyan 10m-en belül és elég durva felbontással...

Üdv
Inhouse


pén. okt. 03, 2008 22:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Értelek, akkor inkább le mondok róla.


pén. okt. 03, 2008 7:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Elektromann írta:
Na mindegy, én csak egy kapcsolási rajzot szerettem volna, de ha ennyire bonyolult, akkor inkább hagyom :cry:

Akkor mondok egy példát, mert szemmel láthatóan nem tudod felfogni mekkora munka ez.

Mondjuk szeretnél csinálni egy videokamerát. Végső soron egy kis doboz, némi üveggel az elején. A dokumentációja meg kb. 2-3000 oldal. Végső soron nem bonyolult. :idea:


csüt. okt. 02, 2008 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Na mindegy, én csak egy kapcsolási rajzot szerettem volna, de ha ennyire bonyolult, akkor inkább hagyom :cry:


csüt. okt. 02, 2008 15:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Elektromann írta:
Inkább egy ilyenre:
http://m.blog.hu/br/brikofilm/image/Fli ... %20UTC.gif
csak épp nevek nélkül. A pl autókat egy pontként mutatná.

Az más. :shock:
Ez egy egyszerű valami. Szerintem a fejlesztés kijön 6-800 millióból, és 30-50000 mérnök órából. :D
Plusz a teszetlések, és a gyártás. De ez már semmi a többihez képest. :roll:


csüt. okt. 02, 2008 14:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Hát azért egy próbát megért :) Köszi


csüt. okt. 02, 2008 10:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Nekem valami hasonlo elkeszitesere sok evre lenne szuksegem :)


csüt. okt. 02, 2008 8:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Inkább egy ilyenre:
http://m.blog.hu/br/brikofilm/image/Fli ... %20UTC.gif
csak épp nevek nélkül. A pl autókat egy pontként mutatná.


csüt. okt. 02, 2008 7:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> tehát egy képernyőn láthatom a közelben levő tárgyakat,

Valami ilyesmire gondoltal?

http://www.hungarocontrol.hu/galeria/5

> Egy ilyesmi elkészítése egy nagy cégnek is komoly költség, és több mérnök, kutató, műszerész több havi munkája.

:)


szer. okt. 01, 2008 18:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Elektromann

Ezt komolyan gondolod? Ennnyire felkészült vagy elméletben és műszerezettségben, vagy csak egyszerűen naív?
Egy ilyesmi elkészítése egy nagy cégnek is komoly költség, és több mérnök, kutató, műszerész több havi munkája. :shock:

inhouse

Egyetértünk. :D


szer. okt. 01, 2008 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
És gyakorlatilag 100%-os védelmet nem tudtak, még a nagyon drága gyári cuccok sem.


Én egy nagyon olcsó és jó megoldást tudok:
- nem megyek 10%-nál gyorsabban a megengedettnél
- időben indulok el, ha nem hát nem az úton kell behozni
- arra használom a közutat amire való, A-ból B-be eljutni, biztonságosan, magam és mások veszélyeztetése nélkül

off
...azt nem tudjátok, hogy lehetne:
- nem fizetni adót
- nem fizetni a parkolásért
- szóval bármi olyat, ami felül emel ezen a emberi közösségi maszlagon, mert nekem lehet...

Üdv
Inhouse


szer. okt. 01, 2008 16:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Hali mindenki, én egy olyan kapcsolást szeretnék, ami hasonló a reptereken használt radarhoz, tehát egy képernyőn láthatom a közelben levő tárgyakat, de azt se tok, hogy kezdjek hozzá. Tudtok segíteni?


szer. okt. 01, 2008 15:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Kérdés: gyakorlatilag építhető olyan mérő/zavaró, ami az összes lézeres trafit észreveszi és megzavarja?
Mert a radaros témában annakidején az volt, hogy egy készülék
a) vagy sok hamis riasztás volt (gondolom lézerfényből nem ugrál össze-vissza annyi, mint a rádióhullámokból, tehát valószínűleg kevesebb téves riasztás lehet szerintem)
b) a sok féle trafi közül nem mindet vette észre.
És gyakorlatilag 100%-os védelmet nem tudtak, még a nagyon drága gyári cuccok sem.
Lézernél lehet másképp van ez?
A radar már teljesen kiment a divatból, és már csak lézerrel mérnek, vagy azért még hébe-hóba találkozni vele?

Különben bizonyára a mérőket is fejlesztgetik, hiszen a másik oldal sem hülye. Ezért lehet, hogy egy megépített jelzőhöz/zavaróhoz hozzá kell nyúlni bizonyos időközönként, és a megfelelő változtatásokat el kell végezni rajtuk.


szer. szept. 10, 2008 23:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Egy úgysem érdemi beszélgetés, csak nagyarcú okoskodás már megint.

Ebben tokeletesen egyetertek.
Legfeljebb azzal a ponttal vannak gondjaim hogy ki a nagy
arc mit es miert akar mit bizonyitani...


szer. szept. 10, 2008 20:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hogyne, ha pedig beköltözöm a munkahelyemre és ott lakom, akkor akár egy hétig is mehetek oda, akkor is csak pár % amíg beérek.
Írhatnám akár azt is, hogy én általában egy napra ruccanok le a balcsira, és korán kelni utálok, stb...
de minek írjam?
Egy úgysem érdemi beszélgetés, csak nagyarcú okoskodás már megint.


szer. szept. 10, 2008 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
MotoHacker írta:
... Azért még így utoljára, szerényen felhívám a figyelmet, 160 és 90közt nem 1% a különbség! ...

Bocs, hogy én is off-olok, de Laci_L arra írta az 1%-ot, hogy ha lemész a Balatonra, és ott töltesz egy hétvégét, akkor a fél óra, amivel később érsz le, az az 1%. A 2 naphoz képest...

Kösz az észrevételt. Előbb olvastad mint én, de így van. :D

És akkor én is felhívnám a figyelmed MotoHacker, hogy talán ez a sorrend jobb lenne:
1. Először elolvasom a hsz-t.
2. Lehiggadok.
3. Nem hivatkozok olyanra, ami nem úgy van. Még ha matematikusnak gondolom magam, akkor sem.
4. Válaszolok.

Off befejezve. Béke van. :D


szer. szept. 10, 2008 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Akkor elnézést!
Az a téma valóban radaros mérőkről szólt.


szer. szept. 10, 2008 7:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
a radaros mérőt tilos zavarni, viszont azt már időben lehet detektálni a lézerest szabad zavarni.


szer. szept. 10, 2008 7:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
mzz írta:
magyar jogszabályok nem tiltják a lézerblokkoló használatát

Ugyanezen a fórumon volt, --ha jól emlékszem-- szó róla, és akkor előkereste valaki, hogy olyan műszer megengedett, ami jelzi, hogy mérnek, de olyan nem, ami meg is zavarja a mérés folyamatát.

De ez már 2-3 éve volt, lehet változott azóta. (Ami nem volna logikus, mert éppen az lényege állam bácsi részéről, hogy fizess, ha elkapnak.)


kedd szept. 09, 2008 20:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
magyar jogszabályok nem tiltják a lézerblokkoló használatát


kedd szept. 09, 2008 19:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
... Azért még így utoljára, szerényen felhívám a figyelmet, 160 és 90közt nem 1% a különbség! ...

Bocs, hogy én is off-olok, de Laci_L arra írta az 1%-ot, hogy ha lemész a Balatonra, és ott töltesz egy hétvégét, akkor a fél óra, amivel később érsz le, az az 1%. A 2 naphoz képest.
Persze van, aki egész nap vezet, de a legtöbb ember nem vezet napi 1 órát a melóhelyétől hazáig, max. ha dugó van, de akkor meg úgyse lehet száguldani. (Otthonról a melóba meg minek sietni, nem? A munka megvár :) )

Egyébként, hogy némi ON is legyen:
Olvastam valahol arról, hogy kamerákat szerelnek fel az autópályákon, amik azt is figyelik rendszám alapján, hogy melyik autó, mikor halad el mellette/alatta, és ha az átlagsebessége nagyobb két kamera közötti távolságon, mint a megengedett maximális sebesség, akkor küldik a büntetést. Nem tudom, hogy be fogják-e vezetni, vagy csak terv, ami sose lesz meg. Már régebben olvastam, nem mostanában.
Ezt nem lehetne kivédeni radardetektorral.

(Bár ugyanezt mondták a tévében is a busz sávról, hogy be van kameázva mind (bp-en) és ha nem kanyarodásra használja az ember, akkor kiszúrják, de arra volt több példa, hogy ismerős ott ment végig, és nem jött büntetés)

Azt nem tudom, hogy ha észreveszik, hogy zavarod a mérést, akkor mennyire b*sznak meg.
Szerintem egy darabig sántikálva fogsz tőle járni és a bicajt is csak tolod :)
Mert ugye, ha elég intelligens a műszer, akkor jelezheti, hogy valami gáz van a méréssel (egyszer láttam ilyen mérést, ott egy képernyőn látszott, hogy éppen melyik autót mérték be), és már stoppolnak is le az út szélén.


kedd szept. 09, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Mennyi hülyeséget offolsz már megint össze Laci_L ..kapjál már a fejedhez, mert ez nagyon égő.

mzz!!
Ha bármiben tudok segíteni a házi detektor vagy blokkoló megalkotásában, akkor szívesen besegítek.

Vagy akár a megvalósítás részleteit is szivesen olvasnám, hátha több ötlet is felmerül, amivel jobbá tehető a konstrukció!

Én két akadályt látok, a mai műszerek egyre gyorsabbak, ha a mérés 0.3-0.8mp akkor lelassítani nincs idő, ha pedig a mérő ketyere programozható (az is mikroszámítógép ugye) akkor akár hetente lehet új firmware, valtozhat a laser modulációja.. :roll:


Szia előre is köszi a segítséget detektor építésének semmi értelme, ugyanis az arra jó, hogy jelezze, hogy bemértek és várd a csekket. Mindenképpen blokkolót építenék ami zavarójelet küld vissza, mely meghiúsítja a mérést. Ilyenkor nem 0,3 másodperced van lassítani hanem nagyjából annyi amennyit te akarsz, persze megfelelően kiépített blokkoló mellett.


kedd szept. 09, 2008 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Látom eleve nem fogod fel, hogy egy elektro fórumon semmiféle (képzelt) erkölcsi magaslat és okoskodó intelmek nem mentik vagy indokolják a műszaki téma szétoffolását.

Inenntől a részletekbe kár belemenni, mert ismétcsak te sértetted meg a fórumszabályzatot súlyosan, nem más.

ui:látom a fórumtársak is vevők az offolásra, úgyhogy eldugultam.
Azért még így utoljára, szerényen felhívám a figyelmet, 160 és 90közt nem 1% a különbség!
--A matematika sajnos igen rugalmatlan dolog, abban nehéz képzelődni, mert tételesen cáfol akármikor--


kedd szept. 09, 2008 19:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Laci teljesen igazad van de senki nem az 1%-os időmegtakarítás miatt nyomja, hanem mert sokkal jobb élmény neki a 160-as tempó mint a 90-es.

Az aktív dohányost sem érdekli hogy az orrod alá füstöl vagy hogy rákja lesz, esetleg fogyatékosan születik majd a gyereke.


kedd szept. 09, 2008 19:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Mennyi hülyeséget offolsz már megint össze Laci_L ..kapjál már a fejedhez, mert ez nagyon égő...

Ahogy gondolod. :D
De először a saját írásaid olvasgasd, azután minősíts. :shock:
És hát egy ilyen szöveggel nincs mit vitázni. Azért kíváncsi lennék, ha egy ilyen száguldozó idióta a te gyereked / apád gázolta volna halálra, akkor is így, és ilyen stílusban írnál.

Részemről befejeztem, írhatsz amit akarsz. :o


kedd szept. 09, 2008 18:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Mennyi hülyeséget offolsz már megint össze Laci_L ..kapjál már a fejedhez, mert ez nagyon égő.

mzz!!
Ha bármiben tudok segíteni a házi detektor vagy blokkoló megalkotásában, akkor szívesen besegítek.

Vagy akár a megvalósítás részleteit is szivesen olvasnám, hátha több ötlet is felmerül, amivel jobbá tehető a konstrukció!

Én két akadályt látok, a mai műszerek egyre gyorsabbak, ha a mérés 0.3-0.8mp akkor lelassítani nincs idő, ha pedig a mérő ketyere programozható (az is mikroszámítógép ugye) akkor akár hetente lehet új firmware, valtozhat a laser modulációja.. :roll:


kedd szept. 09, 2008 18:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
mzz írta:
... egy útszakaszon ahol rég befejezték a munkálatokat kész a hibátlan új út. 1,5 km-en keresztül vigyorognak a 30-as táblák...

Ebben tökéletesen igazad van. Disznóság ilyen helyen mérni. Sőt, az a gyanúm, hogy egy jó ügyvéddel nyerő lenne egy ilyen büntetésből kijönni. Tudniillik a táblákat be kell tartani, de ha egyértelmű hogy megszünt az ok-okozat, és ennek ellenére és pont azért mérnek ott hogy büntessenek, az pedig a joggal való visszaélés. És ez is büntetendő.

Én nem ilyenre gondoltam, hanem az idióta száguldozókra. Akik büszkék arra, hogy 200-zal mennek le Balatonra. Hát ezeknek kell megfogni a mogyoróját. Jó szorosan.


kedd szept. 09, 2008 18:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Szia Laci.

A fejlesztésem célja nem az önfeledt száguldozás büntetlen örömeire irányul, hanem az egyoldalú felelősségre vonás számomra etikátlan gyakorlatára való válasz.
Én 1994 óta vezetek, soha nem volt gyorshajtásom, most sikerült egyet begyűjtenem, mivel a 60-as táblánál előttem tötymörgő balfékot előztem meg aki huzamosan 45-el ment. Az előzés úgy sikerült, hogy 75-el érkeztem vissza a sávomba és ekkor vettem észre, hogy kb 100m-re előttem jól elbújva egy 3 lábú lézerszempár figyel ez 30 000Ft-ba került. Eszembe se jut megelőzni az előttem lévőt ha rendesen 60-al megy. Úgy nem tudok egy 45-el haladó autót előzni hogy nem lépem át a 60-at. Állítólag a lassan hajtás is büntetendő. Szerinted kapott az ok nélkül 45-el haladó autós is 30000Ft-os büntetést? Nem tudom de van egy tippem.
A másik járok egy útszakaszon ahol rég befejezték a munkálatokat kész a hibátlan új út. 1,5 km-en keresztül vigyorognak a 30-as táblák. Németországban miért van az, hogy ha este az útjavítók befejezik a műszakot és egyébként az útburkolat ép akkor behajtják a forgalomlassító táblákat? Nálunk ezt miért nem lehet? És miért nem büntetik meg azt a céget aki 1 hónapja ott felejtette a forgalomlassító táblákat?
Nos ezek miatt építek blokkolót azért gyorshajtás és gyorshajtás között is van különbség és jó lenne ha végre már ezt felfognátok, hogy nem minden gyorshajtó drogos diszkószökevény.
A rend őrei kimondottan a pénzkereseti lehetőséget látják ebben nem pedig ott állnak ahol valós a veszély. Most 170 lézeres sebességmérő készülék van a BRFK arzenáljában most fognak venni még 500db-ot!!! Csak idő kérdése, hogy a hozzád hasonló defenzívnek nevezett vezetők mikor kapnak majd csekket, mert nincs olyan, hogy mindig minden körülmény között be tudod tartani a sokszor ésszerűtlen szabályozást. Ha majd lesz normális szabályozás nem kell blokkoló. Sokat járok németbe érdekes ott maradéktalanul be tudom tartani a szabályokat mert ha ott fogalomlassító tábla van akkor annak valós oka van.


kedd szept. 09, 2008 17:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Érdeklődéssel figyelem, hogy mennyi időt, pénzt nyomtok bele a sebességmérő detektáló szerkezetekbe. Ami végső soron magánügy, jó szórakozás, sőt esetleg van akinek üzlet is.

Csakhogy kérdem én: mi az értelme az egésznek? Persze a önmegvalósításon, a műszaki gyakorláson kívül. Az, hogy lehessen jó eséllyel ott is száguldani, ahol tiltott. És hát mi lesz előbb-utóbb az eredmény? Meg lehet nézni a hiradókban a baleseti híreket.

Érdekes módon az fel sem merül, hogy be kell tartani a szabályokat, mert nem egyedül élünk a prérin, hanem sokan, és kis helyen. És ami másnak védelem, az nekem pl. rossz, mert nem nyomathatom úgy ahogy akarom.

Engem miért nem kaptak még el egyszer sem? Mert nem megyek lakott területen 70-80 -nal. Ilyen egyszerű. Ha kedvem van nyomni a pedált, ott vannak például a német autópályák (már ahol még hagyják), és kész. Mentem ott én is 230-al. És nem büntettek meg.
De minek? A Balatonra le lehet menni 70 perc alatt szabályosan. Ha nyomja, leér ugyanoda 55 perc alatt. Ott tölt egy hétvégét, ami így mondjuk 60 óra. Egyébként meg 59 óra 30 percet. A különbség 1%. Megéri?

Már írtam, hogy volt némi közöm ezekhez a mérő szerkezetekhez, és így nagyon sok olyasmit láttam, amit ti még soha. Jobb is.
Hát ezért nem nyomulok ész nélkül. Mindenki a saját maga jövőjének kovácsa.

Azért jó barkácsolást.


kedd szept. 09, 2008 15:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
W-T írta:
UP!

Manapság egyre divatosabbak a lézerblokkolók. Van itt valaki, aki le tudna másolni ilyen készüléket? Rövden egy-kettő-három-négy fotodióda felismeri, milyen lézerrel mérnek a meglévő adatok alapján, majd a megfelelő kódot kezdi el sugározni a lézerdióda. A nehézség, hogy már vannak változó frekijű lézerek is. (Blokkolás már megoldva.)


Szia Attila!

Én elkezdtem most egy ilyen fejlesztést. Voltam is nálad a boltban tanácsot kérni egy T5-ös transporterrel kapcsolatban. A teljes védelme kb. 300 000Ft-ba kerülne sajnos ez nekem túl sok. Úgyhogy vettem tőled egy speedlab testert és vettem magánkézből nagyon olcsón egy Echo Laserteket amit ma fűrészeltem darabokra, holnap mérem ki a jeleket. A vevő és adó rész már megvan kb 100 LED-et tervezek előre és ugyanennyit hátra. A lézeres megoldás is kivitelezhető lenne, de hosszú távon nem bízok a lézerdiódákban és macerás lenne az optika hozzá. A processzorokat a hét második felében kezdem programozni hozzá valamilyen AVR lesz a Tiny sorozatból. Melyik lézernek változik a frekije?

Ha van valaki aki hasonló fejlesztésbe fogott kérem jelezze, biztos vagyok benne, hogy többen többre jutunk.

Üdv.: mzz


hétf. szept. 08, 2008 21:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
UP!

Manapság egyre divatosabbak a lézerblokkolók. Van itt valaki, aki le tudna másolni ilyen készüléket? Rövden egy-kettő-három-négy fotodióda felismeri, milyen lézerrel mérnek a meglévő adatok alapján, majd a megfelelő kódot kezdi el sugározni a lézerdióda. A nehézség, hogy már vannak változó frekijű lézerek is. (Blokkolás már megoldva.)


szomb. szept. 06, 2008 23:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 400 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség