Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 03, 2024 23:30



Hozzászólás a témához  [ 2535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Következő
Inverteres hegesztő kézi készülék 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Örülök, hogy sikerült a "varázslat"!

Azért ez sem örökérvényű, viszont tény, hogy nem illik semmit a levegőben lógva hagyni. Az áram (néha ) ott is megy, ahol mi nem számítunk rá. Most nem ment a föld felé semmi, mert nem volt földelve semmi. Viszont mondjuk a tápon ( tápokon ) keresztűl már mehettek áramok, amik a vezérlésben hibát okoztak. Valahogy, a vezérlésen keresztűl folytak ezek a kicsi áramok, de ez elég volt ahhoz, hogylegyen egy hiba, az IGBT-k egyszerre vezettek és már kész is a füstgép... Azzal, hogy leföldelted, valószínű, hogy ezek az áramok ( vagy a nagyobb részük ) már nem tudott a vezérlésen keresztűl folyni, hanem csak a GND-n (földön ) keresztűl záródtak. Azért ez sem örökérvényű, ugyanis, az sem mindegy, hogy hol földeled le... Ahhoz, hogy ezt pontosabban meghatározd, nagyon kell tudni, hogy milyen áramok folynak pl.: kapacitív úton és hogy hol záródnak.

Off

Egyszer, nagyon megszívtuk egy háromfázisú ,párhuzamosan járó szünetmentessel. Az inverterek külön-külön jók voltak, de amikor szinkronban kellett volna menniük, mindig volt 0.5...2 (!) ms fázishiba. Nyílván így nem lehetett őket párhuzamosan kötni... Az egyik kolléga csinált egy ingát ( micsoda misztifikáció... ) és azzal nézte meg, hogy szerinte melyik ic-t ( valójában hibrid áramkört ) kellene kicserélni. Érdekes módon, volt ami bejött. Aztán valaki azt mondta, hogy mi lenne, ha leföldelnénk a szekrényajtóhoz a vezérlés GND-jét. Persze, lehurrogtuk, de kipróbáltuk. 10 perc múlva ment az egész rendszer, 3 x 3f 300 kVA teljesítménnyel... Akkor már alig találtunk nyitva egy kocsmát, hogy megünnepeljük a sikert. Éjfél volt...


vas. márc. 01, 2009 12:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 03, 2006 15:18
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Hali hát igen fogyott egy pár darab :lol: két csik már én is kezdtem aggodni az alkatrész fogyás miatt Ennyi maradt
http://kepfeltoltes.hu/090301/DSC00039_ ... es.hu_.jpg
Nagyon megszivatott hogy minden jo volt ment szépen a szabájzás a hegesztés szoval minden ok nem melegedett csak mikor leverte az automatát elszált És jött sok ujj ötlet meg a proba és szaporodott a döglött IGBT Szoval ennyi a történet de köszönet Dörmikének az ötletért mostmán minden ok


vas. márc. 01, 2009 8:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Tyutyu35 írta:
...

Mennyi hővezető paszta fogyott el? :)


szomb. feb. 28, 2009 22:46
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 28, 2006 16:47
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Tyutyu35!

Jó ég.
Ezek mind 500Ft+ os alkatrészek?

ui: Én eddig 1 bontott igbt-t és egy rhrp15120-at durrantottam el :?


szomb. feb. 28, 2009 22:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Tyutyu35!

Mária isten!!Ez lehet vagy 60 darab :jajne:
Te vagy nagyon gazdag vagy :lol: vagy az IGBT gyárban dolgozol!
Esetleg,beesett hozzád egy talicskával.


szomb. feb. 28, 2009 19:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 03, 2006 15:18
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Hali Dörmike köszönet a hasznos infoért müxik a gép igazad volt valoban logott a levegöben a GND lekötve testre igy már tökéletes :D
http://kepfeltoltes.hu/090228/DSC00036_ ... es.hu_.jpg
Ennyi volt a tandij :oops:


szomb. feb. 28, 2009 18:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Vezérlő gyanánt UC3845-ös van benne, meg még egy LM324, és néhány tranzisztor. A snubberek jók, diódát úgy néz ki, rendelésre hoznak a Kontelnél (a TME-nek nincs ilyen). Ránézésre egyéb nem látszik, semmi egzotikus alkatrész nincs benne, remélem nincs is más baja. Kösz.
Üdv.: NDR


pén. feb. 20, 2009 21:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 28, 2006 16:47
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Hello NDR

Rajzot nem nagyon fogsz találsz hozzá, segítene ha leolvasnád a vezérlő ic-k típusát, álltalában könnyen kiszürhető pár méréssel, alkatrész cserével a hiba.
A dióda helyett berakhatsz helyettesítésnek két lomexes 60apu04-et is.
Üresjáratban elszálhat pl. túlfesztől, mástól nagyon nem is. Esetleg nézd meg hogy snubber ha volt rajtuk ép-e.
Üdv!


csüt. feb. 19, 2009 21:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hali NDR!

A nagyteljesítményű félvezetőket a " TME-től " szoktam rendelni.
Stapi


csüt. feb. 19, 2009 19:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hali!
Egy kis segítségre lenne szükségem egy inverteres hegesztő javításához: adva van egy Einhell "Euro ISG 1000" tip. hegesztő, ami néhány hónapos használaton kivüliség utáni első bekapcsolásnál szó nélkül elromlott. Amit rajz nélkül meg tudtam állapítani, hogy ez kéttranzisztoros nyitóüzemű, és a két kimeneti dióda közül az egyik zárlatos lett. Nem az egyenirányító, hanem a "párhuzamos" (visszafutó?, booster? mi a pontos neve?). A bajom az egésszel az, hogy kellene egy rajz hozzá, mert a vezérlés nagyon SMD szerelt, és a visszarajzolása elég reménytelennek tűnik, és hol kapok diódát (DSEI 120-06), amit hazai kereskedésben eddig nem találtam (Ret, Lomex, Hq, Kontha), és ötletem sincs arra, hogy egy 120A 600V-os dióda üresjáratban mitől tud elszállni?
Előre is kösz!
Üdv.: NDR


csüt. feb. 19, 2009 17:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Uraim!

Találtam egy toroid színkódot,hátha hasznos valakinek.

http://www.electron.com.hk/html/catalog ... ron/26.pdf


pén. feb. 13, 2009 16:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 15:40
Hozzászólások: 405
Tartózkodási hely: a gép előtt :)
Hozzászólás 
pimi!

Láttam már 200A-es gépben is SG3525-öt :wink:


csüt. feb. 12, 2009 22:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 28, 2006 16:47
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Ez a rajz lol. 10-ed ennyi alkatrészből, olcsóbban kisebbre és jobbra meglehetne csinálni a vezérlést. Az első pár oldal valamelyikén lévő kapcsolás amit tAB épített meg, és aminek az alapötlete Pafitól (ucc2808 + ir2110 fullbridge) van mindent üt. Inkább azt kéne reprodukálni, mint ezt a szlovákot, mert ez egy igen kezdetleges konstrukció.


szer. feb. 11, 2009 21:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 03, 2006 15:18
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Hali igen a szlovákot csinaltam :D csak kapcsi tappal


szer. feb. 11, 2009 20:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Hát ez a Tyutyu35 csak nem árulja el,milyen vezérlést csinált!
Ha a szlovákot az itt van:

http://kepfeltoltes.hu/080507/Invertor0 ... es.hu_.jpg

A többi része is megtalálható a 41. oldalon tdid hozzászólásában.

Stapi!

Felébredtem! :D
Szépen gyűlnek a hóttak nálad! :lol: Legalább volt eredmény,sikerült összekalapálni azt a makacs masinát?


szer. feb. 11, 2009 20:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Tyutyu35!

Akkor ahogy leírtad, egy sima áramszünet is megenné a gépedet.
Ez nem OK. Azt még mindig nemtudjuk, hogy van e zéner az IGBT E. és G lábai között? Meg azt sem tudjuk, hogy mind a négy dioda illetve Tranyó megellik, vagy csak valameik közűlük. Azt sem tudjuk, hogy hogyan vannak megvezérelve az IGBT-k. Ebben a kapcsolásban nagyon nem mindegy.
Na most hírtelen ezeket nemtudjuk.
Amenyiben a segédtáp földelése megoldja a hibát, akkor nem görcsölünk tovább, de megköszönjük ha jelzed is felénk. Jó ha tudunk spórolni az alkatrészekkel, hisz már nekem is van vagy hat rossz diodám meg vagy hét IGBT-m. Meg néhány opto-m

gabika59 meg szépen alszik. Szép álmokat neki.


szer. feb. 11, 2009 18:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 03, 2006 15:18
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Hali bocs hogy csak most valaszolok de ugye a dolgos hetköznapok :D
Akkor elöször az egyszerübb kerdesre válaszolok tehát ha ojan kismegszakitorol adom a tápot amejik birja aa terhelest akkor a hegesztövel nincs semmi problema nem melegszik szepen hegeszt tehat jo
A baj akkor van ha kisseb az automata ess tularamra leold ijenkor száll el a hegesztö Nos akkor irom hogy mit valtoztattam a gyári rajzhoz kepest tehat az igbt IRG4PF50W eznem belsö diodás ezert tettem elöször MUR460-at az elszált ezt kicsereltem HFA15TB60-asra ez is elszált ekkor gondoltam hogy talán tulfeszt kap tettem hejette RHR30120-at ezt azota nem sikerült elöni mostmar azIGBT szállel ekkor mindenhova tettem tulfesz levezetöket 300v-os varisztorokates ezekkel párhuzamosan 350v-ostulfeszlevezetöket EPCOS 350-neket de semmi sikerrel tehat a tulfeszt kizarnam ennyi volt a valtoztatás a rajzhoz képest ja es én 3x470uf tettem puffer kondinak (enyi valtoztatástol meg kene müködnie szerintem )Dörmike abban igazad van hogy a segedtápom nem volt lekötve a GND a földre vagyis az ÉV-re ezt potolom ha ez volt a baja akkor ez egy komoj lecke volt :oops: kiprobálom Asegedtápom egy gyárikapcsitap csak a feszit 12v-rol 15v-ra allitottam Azthiszem leirtam mindent ha nem akkor potolom Hali


szer. feb. 11, 2009 9:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Uraim!!

Kicsit szétszórt vagyok,elismerem,hogy tévedtem!
Elnézést kérek!!

Pihennem is kéne néha! :zzz:


kedd feb. 10, 2009 20:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hello -pimi!

Lehet, hogy nincsenek?
A rajzon amit Tyutyu35 felrakott, azon nem látni.
Már kértem, ha van további rajza azt is mutassa meg, hátha valamit kisütünk.

:roll:


kedd feb. 10, 2009 17:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 28, 2006 16:47
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Zénerek vannak a G-E között? közel az igbtkhez?
Gate túlfesztől könnyen elszálnak.


kedd feb. 10, 2009 17:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Tyutyu35 írta:
Hali egykis segitseg kellene a gep egy teljes hidas hegesztő a problema az ha a kismegszakito tularam miatt lekapcsol 16A-nal akkor elszall az IGBT melleti dióda (600v), viszont 1200v -osra cserélem akkor az IGBT megy el.
természetesen 600 V os. közben a heggesztés közben senki nem melegszik és tökéletes minden, gyönyörű a heggesztés. de jön a megszakító és valószűleg túlfeszre elszáll, pedig sznubi van mindenhol. mi a javaslat ?????



Hali!

Lgyen mindenkinek egyértelmű amiről beszélgetünk.
Tehát 16 A, IGBT melletti dioda, (nem a benne lévő)
Tulterhelésre old le a megszakító ha igaz és nem melegedésre.
Azért egy áramkimaradás miatt nem kéne tönkremenni egy hegesztőnek.
Véleményem szerint valóban igaz, hogy a megszakító lekapcsolása , az következménye annak, hogy zárlatos lett valami a főáramkörben.
Az meg lehet a vezérlés hibája. Mindegy, azt a 6x1mikrot akkor sem értem.
Stapi


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stapi szer. feb. 11, 2009 8:10-kor.



kedd feb. 10, 2009 9:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Érdekes. Pedig a Tyutyu azzal kezdte...


hétf. feb. 09, 2009 22:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: gabika59 :Jogos a pont! :D
Fel sem merült bennem,hogy maga a megtáplálás aluméretezett... :oops:


hétf. feb. 09, 2009 21:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Szia gabika59!

Szeműveg nélkül olvastam, hogy 16 Amperest nyomott le.
Megette a fene, ha egy ekkora hega túlterheli.

Vagy nagyon gyagya a kismegszakító. Néha szokott túlmelegedni és saját magát leoldja a bimetállal. Innen nemlátni mi van vele.

Stapi ( 58 )


hétf. feb. 09, 2009 21:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
nacorvus!

A lényeg sasold át a panelt,a kismegszakító már csak a zárlat folyománya..

A mondat eleje ok,de a vége egyáltalán nem biztos!!
Az lehet egyszerű túlterheléstől is,így pont az 50. évben !-P erre jutottam!
Ókulám tolom sztereó sasolómra,nem látom,hogy írta volna,mekkora automatát gyűrt le a masina,de ettől még igazak lehetnek a fent írtak.


hétf. feb. 09, 2009 19:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Tyutyu35!
Ez a végfok rajz a szlovák hegesztőé,ha jól sasolom.A vezérlést is megcsináltad hozzá,mármint a szlovákot?A 6uF (6x1uF) kicsit nem értem,de ha neki jó volt,akkor itt is kell,hogy működjön.Én még mindig a vezérlésre gyanakszom.


hétf. feb. 09, 2009 19:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hali!

Néztem a rajzot, kicsit érdekes. A C10 jelű 6x 1mikrós kondikat nem értem.

Tyutyu35!
Van rajzod az IGBT-k meghajtásáról és a segéd tápról is?
Stapi


hétf. feb. 09, 2009 18:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
off: Miért,belőlem mennyit nézel ki?-egyébként híres vagyok a fórumon a hasonló megnyilvánulásaimról! :D
on
A lényeg sasold át a panelt,a kismegszakító már csak a zárlat folyománya..


hétf. feb. 09, 2009 18:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Szia nacorvus!

Bocs, de valahogy egymás mellett van a K, meg az L. Én meg szemüveg nélkül. Tudod úgy ötven körűl már nem úgy látsz, a szemüveget meg még szégyelled feltenni.


hétf. feb. 09, 2009 18:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
a tyúl,
Akkor nem tojik több tojást,ha elvágják a nyakát,tehát a kismegszakító akkor kapcsol le,amikor zárlat van..Valami méretezési hiba van a panelen amitől vagy,gerjed vagy valami hasonló miatt elszáll a félvezető,vagy amit Dörmike is írt valami lóg a levegőben,vagy szakadás van...


hétf. feb. 09, 2009 18:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hali!

Akkor most meik volt előbb a tyúk, vagy a tojás? Azért szállnak el a félvezetők mert leold a kismegszakító, vagy azért old le, mert elszállt valameik félvezető a végfokban? Szerintem az utóbbi.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stapi hétf. feb. 09, 2009 18:47-kor.



hétf. feb. 09, 2009 10:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Nem értem, hogy milyen diódákról beszélsz, hiszen a rajz szerint, az IGBT-kben van beépített dióda. Ha ezek elszállnak, akkor az egész eszköz zárlatos lesz... Tehát, ha ezek az IGBT-k vannak benne, akkor nem biztos, hogy a diódájuk száll el... ha meg ez így van, akkor a tranyók áramra szállnak el. Mondjuk zárlatra.

De nem itt van a probléma, szerintem a főáramkör jó, már ha nincs benne valami fatális elkötés. (bár én nagyon karcsúnak találom a pufferkondik értékét ) Szerintem nézd meg a vezérlést, mert szinte biztos, hogy onnan jön valami probléma. Pl.: gondolom a vezérlés/szabályozás galvanikusan mindentől független. Tehát, tulajdonképpen lóg a levegőben. Ilyenkor szokott az lenni, hogy egy érzékenyebb ic kap egy kis kapacitív, vagy akármilyen áramot valahonnan és nem azt csinálja, mint ami a dolga. Esetleg, bekapcsolja egy félhíd mindkét tranzisztorát. Nekem már volt ilyen, többször is kinlódtam olyan berendezésekkel, amik önállóan tökéletesen működtek, de párhuzamosan már nem, pedig galvanikusan teljesen függetlenek voltak egymástól.
Gondolom, a vezérlés mindentől független potenciálon van, tehát, a vezérlés GND-t egyszerűen földeld le. Vagyis, kösd hozzá a berendezés házához és azt is földeld le. ( gondolom, eddig is le volt földelve doboz ) Gondolom, valami kapcsolóüzemű táp ic a vezérlés, nem kell csodálkozni, ha valami ilyesmit (is) csinál. Nekem a TDA4718 volt ilyen. Ott nem ment tönkre semmi, csak kikapcsolt az ic... többé kevésbé ötletszerűen...


vas. feb. 08, 2009 23:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 03, 2006 15:18
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Hali dörmike a föaramköri rajz ez volna
http://kepfeltoltes.hu/080507/Invertor0 ... es.hu_.jpg
azzala a modositassal hogy mar kinomban tettem 300v-os varisztorokat a dc körbe is az elkora illetve az e-65 sznuber köribe is illetve az összes igbt E-C-jára 350v-os tulfesz levezetöket a diodákat kicseréltem 1200v-osra azok mostmar nem mennek elcsak az igbt a seged tapom egy 200w-os kapcsi tap ami direkt 220-at kap mikor lemegy az automata meg 3 másodpercig müxik a tap akkor engedi el a lágyinditás relejet ja es ez a problemcsak akkor van ha az automata megy le ha en veszem el a palcat semmi baj sincs üzem közben senki nem melegszik az aram szabajzas 0.4A-on belültartja a 220-on az aram felvetelt lakatfogoval merve ami szerintem jo ugyhogy tanacstalan vagyok


vas. feb. 08, 2009 19:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Amikor levágja az automatát akkor valószinüleg éppen ívet húz, tehát áram folyik az IGBT-ken. Ha a vezérlés esetleg csak félig nyitja ki az IGBT-t (pl. mert elfogy a tápja) akkor nagyon nem mindegy hogy csak fel van töltve a híd tápján az elkó, vagy áram is folyik éppen az IGBT-n. Ha a dióda nem, csak az IGBT szállt volna el, akkor az is felmerülhetett volna, hogy túl sokat disszipált átkapcsoláskor (vagy helyette :)).

Egyébként nem lehet hogy szakadt még valamelyik dióda, és azért tud túlfesz kialakulni? Teljes hídnál a diódák általában elég jól elvezetik az induktív terhelésből eredő túlfeszt, viszont ha valamelyik szakadt akkor a vele szemben levő IGBT-re és diódára is nagy impulzus kerülhet. És persze ilyenkor az száll el amelyik alacsonyabb feszültségű....


vas. feb. 08, 2009 18:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Lehetne, de egy dióda szokott elszállni, az majdnem biztosan túlfesztől van. A másik, hogy normál kikapcsolásnál nincs ilyen probléma, pedig a kikapcsolás úgy történik, hogy közben nincs hegesztés, tehát a bemenetipufferkondi feltöltve marad. A vezérlés tápja leáll, gondolom valahol van egy tápfeszvédelem, aztán letíltja a hidat.


vas. feb. 08, 2009 17:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Akár ilyesmi is előfordulhat, pl. ha az ujonann berakott IGBT nagyobb gate töltésű mint az eredeti, és emiatt a meghajtó picivel többet fogyaszt. De végülis ezt elég könnyű ellenőrizni, és kijavítani is - már ha ez okozza a bajt.


vas. feb. 08, 2009 16:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
ha a kismegszakito tularam miatt lekapcsol 16A-nal akkor elszall az IGBT melleti dióda (600v),


Csak belekotyoknék :D ,nem az lehet a baj,hogy ilyenkor a vezérlés sokkal korábban omlik össze,mint ahogy a 320V DC oldalon lévő pufferek kisülnének?Arra gondolok,hogy ha a vezérlés még 2-3 másodperccel tovább tudna menni,volna kellően nagy puffer a tápágában,akkor akár a nagy kondik ki is sülhetnének ez idő alatt és a nincs energia csak nem okozna bajt.
Bocs,ha hülyeséget gépeltem!


vas. feb. 08, 2009 15:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Tegyél fel egy főáramköri rajzot, hátha...


vas. feb. 08, 2009 10:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 03, 2006 15:18
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Hali egykis segitseg kellene a gep egy teljes hidas hegesztő a problema az ha a kismegszakito tularam miatt lekapcsol 16A-nal akkor elszall az IGBT melleti dióda (600v), viszont 1200v -osra cserélem akkor az IGBT megy el.
természetesen 600 V os. közben a heggesztés közben senki nem melegszik és tökéletes minden, gyönyörű a heggesztés. de jön a megszakító és valószűleg túlfeszre elszáll, pedig sznubi van mindenhol. mi a javaslat ?????


szomb. feb. 07, 2009 18:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hééé Fiúk!

Mi ez a nagy hallgatás?
Mégegyszer megtekercseltem a kis inpulzus táp trafóját és képzeljétek minden feszűltség tizedre passzol. Mindkét IGBT vezérlő opto hajszálra egyforma feszkót kap. Táp 10V, az optokon 27V.
Gyári adat szerint 15V-30V-ig kell, hogy kapjon. Így már bele merem tenni az új cuccot. Remélem fog működni rendesen.
Jó, hogy vagytok. Köszi a segítséget.
Pista


csüt. feb. 05, 2009 18:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Szia tubi56!
Azok a diodák már pedig így állnak.

gabika59! Köszi, hogy felraktad a rajzot.

Ma elég sokat törődtem a géppel. A végfok teljesen ki van bontva és így mértem az IGBT vezérlő részek tápját. Így üresjáratban csodás 38V jelent meg az egyik oldalon, míg a másikon 49V. Egy külön kis inpulzus táp látja el árammal a vezérlést. Amit lerejzoltam azt a részt teljesen külön tekercsekről . Tehát egy trafóról, de külön tekercsekről. Azért fúrcsának találom, hogy egy trafóról két külön tekerecsről, de egyforma menetszámnál különböző feszkok vannak. Meg aztán még üresjáratban is soknak tartom még a 38V ot is. 50 V os kondik vannak, tehát megelégednék a Kb 25V al. Közelebb van a 18V hoz. Nem? Értetlenűl bámultam, mígnem szétszedtem a trafót, hátha valamit gyárilag k..tak el.
Volt is egy menet különbség. Újra tekertem és nagy volt a meglepetés.
Hiába tekertem a kisebb menetszámra, az új feszkók 53V és 64V lettek.
Lehet, hogy kisebb légrést hagytam, ez nem gáz. Az viszont igen, hogy ugyan úgy megvan a 11V különbség. Holnap megpróbálom az egyik tekercs végeit megcserélni. Lehet, hogy az irány nem jó, azért van a különbség.

Sziasztok.


hétf. feb. 02, 2009 19:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Üdv!

Tubi56!

Nézd csak!?

http://kepfeltoltes.hu/090202/V_g_lap10 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090202/V_g_lap10 ... es.hu_.jpg


hétf. feb. 02, 2009 17:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tubi!

Soros kapcsolásban mitől számítana bármit is a sorrend?

Kell az a z-dióda a tápágban, és jó irányban áll.


hétf. feb. 02, 2009 17:29
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
Stapi!

Szerintem a két 18-as zénernek szembe kéne nézni egymással, nem szét az IGBT kapuja és a negatív pont között!
Ami meg a negatív ágban van a vezérlés felől annak meg nem zénernek kéne lennie és fordítva kéne benn lennie!


hétf. feb. 02, 2009 17:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Sziasztok!

Itt vannak Stapi képei,rajzai!

http://kepfeltoltes.hu/090202/Hegeszt_0 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090202/Hegeszt__ ... es.hu_.jpg


hétf. feb. 02, 2009 11:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Szia Zoli!

Engem érdekel. Tokozás? Ár?
Üdv Pista

Közben megnéztem, tényleg állat.


hétf. feb. 02, 2009 9:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 01, 2009 20:14
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
szasztok van nekem 2db IGBT-m TOSHIBA MG150Q2YS1 nem tudom érdekel-e valakit .Három volt de az egyiket beleraktam egy inverters hegesztőbe egy TOSHIBA MG75J2S50-helyett mert az meg adta magát.Ha ne talán érdekelne valakit az írjon oszt meg egyezünk
150A 1,2Kv úgyhogy elég állat


vas. feb. 01, 2009 20:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Sziasztok!

Lerajzoltam a végfokot, csak nemtudom hogyan tudnám megmutatni.

Pista[/img]


vas. feb. 01, 2009 18:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Szia Stapi!

Két zéner is lehet szembekötve a G és E lábak között!!
A C18 szerintem is 18V zénert jelöl!
Pl: BZX85C18,ez 1,3W,ha az elejét megette a gyártó akkor csak a C18 marad.


pén. jan. 30, 2009 19:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
TUBI56!

Azé nem sasoltad,mert még nem beszéltünk róla :lol:
Itt valék az eredeti:

http://kepfeltoltes.hu/view/090130/a2_w ... es.hu_.gif

Itt meg a fordítás forma,nem én követtem el!

http://kepfeltoltes.hu/view/090130/Ford ... es.hu_.gif


pén. jan. 30, 2009 19:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség