Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 02, 2024 4:46



Hozzászólás a témához  [ 2535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő
Inverteres hegesztő kézi készülék 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
En a vezerlest kulon traforol szoktam jaratni, amig az "elso lepeseket" megteszem.

Ja, es a NYAKot ugy tervezd meg, hogy a lenyeges helyeken legyen hely szkoppal, vagy multimeterrel merni, ilyen "test point", ahova be tudsz forrasztani vezeteket, vagy valamit.
Hogy ne az alkatreszlabaknal kelljen buveszkedned :-)

Egyebkent, en is igy kezdtem, ellottem 2-3 IR2110-et, meg a hozza tartozo FETeket, mert elkerulte a figyelmem az, hogy az IR2110 bootstrap-diodajanak 300V+U_c-bootstrap -t kell "kibirnia". En meg 1N4148-at tettem oda. :-) Tanulopenz.


pén. feb. 10, 2006 21:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Nekiálltam a hegesztőnek. De ez nem az én napom volt :)

Csináltam hozzá panelt, összeraktam, trafóm még nem volt kész. Mondom letesztelem addig a vezérlést.
Kezdem: táp megvan-e?

Multiméter az áteresztő fet S-ére, 18V, király. Itt kellett volna abbahagynom :D Ezután sikerült a fet D-S lábát összezárnom... 300V---> 18V. Így már azzal kezdem hogy van 2 kuka IR2110-em és 2 IGBT-m...

Fetmeghajtó hiányában erre a hétre ennyi...

Folytatás a jövőhéten :)


pén. feb. 10, 2006 20:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
itt van a fejlesztö weblapja (a teljes hidasé): http://valvolodin.narod.ru/schems/Smirnov.html


csüt. feb. 09, 2006 20:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
404-es hibauzenetet dob a tar.hu. Ellenorizd le! :)


szerk.: mar OK :-)


csüt. feb. 09, 2006 19:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Hi!

Találtam néhány hegesztő kapcsrajzot, kiváncsi lennék a véleményetekre:

www.tar.hu/sse/hegesztok/sm_.rar
www.tar.hu/sse/hegesztok/sdelal.djvu

Az sm_.rar tetszik jobban mert teljes híd és néhány hasonlo kialakitásu tápot már épitettem, bár ez nem jelent semmit :) .


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sse csüt. feb. 09, 2006 19:51-kor.



csüt. feb. 09, 2006 18:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Üdvözlet a fórumon spark2/ VillamMester kolléga!

Nézz be majd a Tesla-s topicba is...


csüt. feb. 09, 2006 14:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
spark2 írta:
Teljes híd esetében meg a SG3525 PWM IC-t tartom jónak, mert abban az ic-ben is van ilyen túláram esetében való lekapcsolás.


Az sg3525-ben túláram védelem? És az mifán terem benne?


szer. feb. 08, 2006 18:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. feb. 06, 2006 22:46
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szia Ros-Co.!

Már régen találkoztunk! A régi vízautós fórumon a villámmester nick-et használtam, most egy kicsit angolosabbra vettem a figurát.

Az IGBT-k meghajtásánál én is az IR2110 vagy az IR2113-at találom a legelegánsabbnak, remélem jók lesznek.

Még azelőtt, hogy találkoztam ezzel a kapcsrajzzal, próbáltam hasonló kapcsolást, amiben csak egy MOSFET-volt, de sehogy sem sikerült a kikapcsoláskor a tranzienseket csillapítani RC tagokkal, és a MOSFET-ek már kis teljesítménynél is elégtek. Akkoriban 800 Ohm-mal próbálkoztam, de most látom, hogy 10 Ohm körüli értékek a jók.
Szóval én is minél egyszerűbb kapcsolást akartam építeni, és ez az orosz is nagyon egyszerű.

Az UC3845 azért profi PWM IC, mert a túláramvédelem azonnal lekapcsolja az IGBT-t, mihelyt egy beállított áramot elér az IGBT árama. Így megvalósítható vele az az eső karakterisztika, ami jó a hegesztőhöz is.
Teljes híd esetében meg a SG3525 PWM IC-t tartom jónak, mert abban az ic-ben is van ilyen túláram esetében való lekapcsolás.
A TL494-ben nincs ilyesmi, nekem sorban égtek le a tranyók, amikor kisérleteztem vele.

Meg már kisérleteztem olyan kapcsolásokkal is, ahol a vezérlőjelet 6N137 optocsatolón átvezettem, UC3842-őt mint teljesítmény invertert használtam ( beépített túláramvédelem opció itt is kihasználható :lol: ) , és aztán jött a MOSFET. Ez azért jó, mert történt már olyan, hogy valami balhé volt a MOSFET-tel, szépen elszállt, aztán vitte magával az IR2113-at, meg a vezérlőrészt mindenestül. A 6N137 megállítja az ilyen dominóeffektust. :lol: Úgyhogy nekem bevált ez az UC384X sorozat.

Itt az oroszok nagyon nyomulnak, most egy új rajzuk van fenn:

http://www.y-u-r.narod.ru/Svark/Svark_13.GIF

A konstruktőrük azon dolgozik, hogy minél kisebb invertert készítsen.


Én először mégis maradnék a 2 db IGBT-nél, és a terhelést fokozatosan növelném. A fizikakönyv szerint már kis áramokkal is lehet ívet húzni, az ívgyújtást meg kis darab ellenálláshuzallal oldanám meg. Vagy rátennék a kimenetre valamilyen műterhelést, és először 500W-ra terhelném, aztán 1000W-ra, stb.

A kapcsolási rajzzal kapcsolatban meg jól látod, hogy üresjáratban nagyobb a feszültség, mivel a szekunder kb. 80V-ra van tekerve, és ez üresjáratban meg is jelenik a kimeneten, de erre még végzek egy áramkörszimulációt, mert ezt még nem vizsgáltam behatóan. Az viszont biztos, hogy hegesztés közben az elektródákra jutó feszültség a szekunder tekercs feszültségének a fele lesz a fojtótekercs miatt, 50 %-os kitöltésnél. Ha a kitöltés is csökken, akkor még lejjebb esik a hegesztő feszültség.


kedd feb. 07, 2006 22:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Érdekes ez a kapcs. Már kérdeztem, hogy miért nyitóüzeműre csinálják, és miért nem híd rendszerűre. Lehet hogy így a kimeneten üresjáratban jobban felmegy a fesz. Vagy pedig spórolnak a félvezetőkkel...

Az UC3845 nekem sem tetszett először, de Spafi meggyőzött, hogy így, áram módú szabályzásra tökéletes. Tehát érdemes egy az egyben megpróbálni a kapcsolást. Ha a FET meghejtó trafó problémás, a RET-nél már lehet kapni viszonylag olcsón. De IR2110-zel is meg lehetne hajtani a stuffot.

Azt viszont nem tartom valószínűnek, hogy 2 db IGBT elviszi a cuccot, legalábbis házi trafóval. Érdemes első kísérletben megháromszorozni a mennyiséget, aztán lehet butítani. (tapasztalat) Persze profibb trafóval sokkal jobbat lehet építeni, de azt gyártatni kell (rézszalag, megfelelő csatolás, több réteges primer és egyéb finomságok)


kedd feb. 07, 2006 13:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Lassú az az orosz szerver, szóval kiraktam ide a Spark2 által linkelt kapcsrajzot:
http://edl.uw.hu/invheg.gif
Üdv.


kedd feb. 07, 2006 11:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. feb. 06, 2006 22:46
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás én is nekilátok
Sziasztok!

Nagyon szuper ez a fórum!

Az ismerőseim évek óta rágják a fülem, hogy építsek nekik ilyen inverteres hegesztőt, de alig haladtam eddig. Most januárban leltem rá a fórumra, és az egyik orosz kapcsolást tervezem most megépíteni.
Átnéztem, mi kapható a lomexban, és eddig elvileg minden nagyteljesítményű cucc kapható náluk.

Én a ferrittrafó miatt aggódok a legkevésbé, mivel a Praktikerben kapható 49eFt-os hegesztő-inverter többször is belenéztem, persze csak a szellőzőrésen keresztül, és viszonylag kicsi trafót láttam benne.

Amúgy meg felvásároltam az összes raktárkészletet itt Bp.-en az U57-es ferritmagokból, és ebből akarom csinálni a trafót. :lol:

Fél lábbal pedig már a Zero Voltage Switching (ZVS) felé kalandozok, ezeknél a kapcsolásoknál nincsenek tranziensek a kapcsoló-félvezetőkön, és nem melegednek annyira a tranyók (nincs rajtuk kapcsolási veszteség), csak hát vezérlő-IC-t nem találok itthon. Még a Farnell katalógusában sem találtam. :cry:

Szóval ha tudnátok segíteni abban, hogy milyen csatornákon lehetne külföldről ilyen vezérlő-ic-ket rendelni, azt megköszönném.

Hasonló okokból eddig mindig lebeszéltem az ismerőseimet arról, hogy megvegyük a Praktiker hegesztő inverterét, mivel erősen tartok attól, hogy a benne lévő ic-ket nem tudjuk megvenni.

Most nagyon kiváncsi vagyok, hogy ez az orosz kapcsolás hogy fog működni, de már itt is azon gondolkozok, hogy áttervezem egy kicsit a vezérlő-ic (UC3845) környezetét, mert men annyira tetszik. :roll:

Én azt hiszem, abban el fogok térni a tervrajztól, hogy a trafót először csak sima kör keresztmetszetű huzalból tekercselem. Nem igazán zavartatom magam az áramsűrűséggel. ennek meg van az oka, de ezt majd később.

Szóval én ezt a kapcsrajzot választottam ki magamnak megépítésre:

http://www.y-u-r.narod.ru/Svark/Shema8.GIF

Jó munkát mindenkinek! :D

spark2


hétf. feb. 06, 2006 23:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ez talán jól jöhet Nektek:

http://www.dl5swb.de/html/mini_ring_core_calculator.htm

Maga a progi:
http://www.dl5swb.de/minirk12_install.exe

Üdv: fk


vas. feb. 05, 2006 18:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Ok, persze, én ezt megértem. Nem is arra gondoltam hogy számold ki nekem pontosan. Legjobban arra voltam kiváncsi, hogy a magok kb. megfelelnek-e.

Üdv!


vas. feb. 05, 2006 16:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bocs, Tab, és mindenki más, de több konkrét méretezési kérdésre nem akarok válaszolni, nem vagyok számológép. Elvi kérdésekben segíthetek, ha épp össze tudom foglalni egyszerűen, de elvi dolgokat sem akarok tucatszor leírni.


vas. feb. 05, 2006 16:10
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
SPafi!

Egy kis megerősítést, (vagy nem megerősítést :) ) szeretnék kérni fojtó ügyben.

A kimenetre a Lomex-es zöld-szürke toroidra gondoltam, kb. 7 menettel.
A 320V-ra a kék toroid mag elég lenne, olyan 45 menettel?

A bementi szűrőre meg tippet kérnék :)

Köszi!

Üdv: tAB


vas. feb. 05, 2006 15:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
SPafi írta:
Danko!

Kipróbáltam, meglepő módon működik a szalicil, de majdnem megfulladtam, szóval egyelőre inkább maradok a litzénél.

A hengerszimmetrikus az olyan mint az egyenes koax. Ha odébb tolod bármennyivel a tengely mentén, és elforgatod, akkor minden ponton pont ugyanazt a térerőt kapod, mint eredetileg.


Oh, ertem. Koszi!

Szalicil: igen, sajnos borzaszto szaga van. Azt nem tudom, hogy artalmas-e az egeszsegre, jo lenne utanajarnom....

A Tali Bt. nem vallal postan csomagkuldest?


vas. feb. 05, 2006 5:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
varadi_peti!

Pont ma beszélgettünk erről Skorival. Megvalósítható, de a PWM egyszerűbb. Akkor van értelme, ha egy rezonáns kör korlátozza az áramot, így a kapcsolás nullátmenet környékén történik, kis kapcsolási veszteséggel. A trafó dropjára bízni az áram korlátozását elég problémás, mert a trafó dropja általában túl kicsi, ha pedig nagyobb dropot akarunk elérni, akkor nagy lesz az örvényáramú veszteség a tekercsben. Hacsak nem nagyon finom litzéből tekerjük.

Vasmag kapható a Tali Bt-nél, Vácott.


vas. feb. 05, 2006 0:40
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Danko!

Kipróbáltam, meglepő módon működik a szalicil, de majdnem megfulladtam, szóval egyelőre inkább maradok a litzénél.

A hengerszimmetrikus az olyan mint az egyenes koax. Ha odébb tolod bármennyivel a tengely mentén, és elforgatod, akkor minden ponton pont ugyanazt a térerőt kapod, mint eredetileg.


vas. feb. 05, 2006 0:26
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Lehet, de soxor a PWM egyszerűbb. Amúgy az indukciós hevítőm az "burst" elven szabályzott, azaz a nagyfrekit sztaggattam egy 50Hz körüli PWM jellel.


szomb. feb. 04, 2006 17:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 04, 2006 0:20
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Inverteres heggesztő kézi készülék
Szevasztok!

Nekem is nagyon tetszik a téma. :)))
Gondolkodtam már róla régen, de még nem léptem az ügy érdekében semmit.
Nekem a trafó a nagy problémám, nem találtam ilyen izmos ferrit magot sehol. :(
Szóval nekem is lenne egy ötletem.
Úgy látom, hogy itt mindenki (csak) PWM-ben gondolkodik.
Mi lenne, ha a heggesztő áramot a frekvencia változtatásával lehetne szabályozni.
Így a trafó impedancia változását használjuk ki.
PWM szabályzással, meg belőhető a fesz karakterisztika, amilyenre kell. :))
Ja, a karakterisztika belövését, mikrokontrollerrel is meglehetne oldani, de sima analóg úton is. Szóval várom válaszotok, hogy mit szóltok hozzá???

Pá !


szomb. feb. 04, 2006 17:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
SPafi: A drotrol konnyeden le lehet szedni a zomancszigetelest, ha egy csipetnyi szalicilt (amit idesjoanyank befozeshez hasznal:) ) teszel az asztalra, belenyomod a pakat meg a drot veget, es "gyomoszolod" pakaval. VIgyazat, a muvelet kozben olyan valami gaz keletkezik, ami nemtudom, hogy artalmas-e az egeszsegre, de a legenyhebb szippantas is irto kellemetlen belole.

EE vasmagnal korulbelul milyen tekercs-elosztas az optimalis?

A kepletrol...
Valo igaz, ez a keplet valami nagyon bonyolult egyenlet levezetese. Az eredeti egyenletben direkt vorosrezre szamoltak. Alaminiumnal a "66" mas lenne.
Bocsi a nagyon láma kerdesert, de milyen az a hengerszimmetrikus? :)


pén. feb. 03, 2006 15:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tab!

A tekercselrendezést a vasmag geometriájához kell igazítani! Toroidnál általában nem kell réteges tekercselést alkalmazni, ETD-nél kb. 3*2 réteg kell. Túl vékony dróttal sok a szívás, ezért nem szoktam 0,8 alá menni, vagy ha mégis, akkor forrasztható litzét használok.
Idézet:
Mondjuk 4-re a primert, és közé 3 szekundert?

Ha az egyenirányító kétutas, akkor a szekundernek több hely kell, tehát minimum 3primer:4szekunder legyen az arány!

A megengedett áramsűrűséget erősen befolyásolja a hűtés hatékonysága és a felhasznált szigetelő anyagok hőmérséklettűrése, meg még pár dolog, nem tudnék egy konkrét értéket mondani, de 4 A/mm^2 általában elmegy.

Idézet:
Teljes hídnál mi a gond az áramérzékeléssel?


Közben rájöttem, hogy semmi.

Danko! A képlet jó, de csak hengerszimmetrikus elrendezés esetén, ami meg trafóban soha nem teljesül. Szigorúan véve csak koax kábelre igaz. Sőt még ott sem! Először is nem azt jelenti, hogy eddig bemegy az áram, aztán mintha elvágták volna, hanem szép fokozatosan csökken az áramsűrűség. Elvileg az áramsűrűség 1/e-ed részére való csökkenést adja meg. Csakhogy még ezt is csak azzal a feltételezéssel, hogy a drót jóval nagyobb sugarú, mint maga a behatolási mélység.


pén. feb. 03, 2006 11:49
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
SPafi írta:
A trafóm szekundere egyébként 24*0,8-as huzal, és ebből kettőt szánok a véglegesbe


Ez alapján SPafi is 4A/mm^2-el számolt, de azért megvárom mit mond :)

Idézet:
...de sajna a réteges tekercselés miatt baromi nagy lett a kapacitása, ami megzavarja az áram módú szabályozást, és itt egyelőre abbahagytam. Ha nem bontom rétegekre, akkor meg a szórt induktivitás lenne nagy, ami push-pull üzemben ellőné az IGBT-ket. Teljes híddal nincs ilyen gond, csak ahhoz nincs 50 Ft-os IGBT, a meghajtás is problémásabb, meg az áramérzékelés is.


Teljes hídnál mi a gond az áramérzékeléssel?


pén. feb. 03, 2006 9:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Ez így mind szép és jó, de tudtommal a sima hegesztő trafókat sokkal nagyobb áramsűrűségre tervezik mint a sima trafókat. Itt is tervezhetünk nagyobb áramsűrűséggel?


pén. feb. 03, 2006 9:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Hat, nem vagyok SPafi, de belekotyogok en is :-)

Azt hiszem, 4A/mm2 aramsuruseget meg lehet engedni a trafoban. Ebbol mar ki tudod szamolni, hogy mekkora feluletu derot kell a trarrancsba. A skin-hatas miatt behatolasi melyseget pedig a d=66/sqrt(f) -el tudod kiszamolni. Ebbol meg ki tudod szamolni, hogy hany szal drot kell.

Kerdeznem SPafit, meg a nalam joval tapasztaltabbakat, hogy ez a 66/sqrt(f) mennyire valosagos eredmenyt ad? 100kHz-re kb 0.2mm jon ki, tehat 0.4mm-es drot pont jo.


pén. feb. 03, 2006 7:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
SPafi!

A trafóban szeretnék egy "kis" segítséget kapni.

0,1T-vel és 60kHz-el számoltam.

Primer 25 menet, szekunder 4.
Melyiket hány szál és milyen vastag huzalból tekerjem? Ha jól emlékszem te 0,8-asból tekerted.

Hány rétegre érdemes szétbontani a tekercseket? Mondjuk 4-re a primert, és közé 3 szekundert?

A kimeneti fojtó-ra is szívesen fogadnék valami tippet. Mekkora mag kell neki? Valami konkrét típust tudsz ajánlani a magra?


pén. feb. 03, 2006 1:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Valószinüleg a nyitóüzemü cuccot sokkal könnyebb áram módban szabályozni - nem lesznek asszimetriák (mert eleve asszimetrikus :)) és az sem gond ha a félvezetök nincsenek tökéletes szinkronban. Cserébe nagyobb és légréses trafó kell hozzá. Érdemes lenne többféle gyártmány rajzát összevetni....


csüt. feb. 02, 2006 16:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Én is ezen akadtam fenn. De sztem az valami modul áramkör lehet, semmi külső alkatrészt nem tartalmaz. Sztem simán megoldható a kérdés IR2110-zel. Az miért van hogy a hegesztők többsége nem hídkapcsolást alkalmaz??? (az orosz viszont úgy látom igen, de egy másik verzió szintén nem az volt) Ált. azt a nyitóüzemű kapcsolást szeretik, ahol 2 félvezető van, és az a kapcsolás, ahol a FET belső diódája ki van váltva... Tehát egy félvez. alul, egy felül, és közte a tekrenc.


csüt. feb. 02, 2006 14:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Az elso doksi rajzai szvsz meg hasznalhatoak is lehetnek.
Az, h nincs megadva a fetek tipusa, az nem baj, viszont az, h a vezIC tipusa hianyzik, az mar nagy gond. En probaltam kikovetkeztetni, de nem talaltam azonosat. Elkepzelheto, hogy vmi egyedi celIC.


csüt. feb. 02, 2006 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> A másodikra meg csak pislogok

A birodalmi cuccok mar csak ilyenek :))))))

Egyebkent egyaltalan nem butak, csak
kicsit mas srofra jar az agyuk....


csüt. feb. 02, 2006 11:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
edl!

Az első rajzon csak én nem látom az ic és fet típusokat?

A másodikra meg csak pislogok :)


csüt. feb. 02, 2006 11:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
OK edl, raer. Meg nincsenek meg hozza az alkatreszek ugyse. Bar, a NYAK mar kesz van :)


csüt. feb. 02, 2006 11:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Csókolom,

itt van egy inv. hegesztő gyári doksija, a kapcsrajzok a 20-21-ik oldalon vannak. Talán érdekel titeket.
http://edl.uw.hu/pwm_heg.pdf

Itt mégegy, ez orosz. A rajz a 7-ik oldalon található.
http://edl.uw.hu/pwm_heg_2.pdf

OFF
Danko, bocsi, ma még igyekszem válaszolni az erősítős pü-dre :oops:
ON


csüt. feb. 02, 2006 11:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Skori! Privat uzenet ment!


csüt. feb. 02, 2006 11:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Skori írta:
Kezdek fantáziát látni ebben a hegesztöben :-) Tab: jutna nekem is abból a diódából? Egyébként mikor jársz erre igbt ügyben?


Sztem a diódára Danko már leadta a rendelést. De a mail címet és egy listát tudok adni, és akkor tudsz te is rendelni.

IGBT: ma hozta meg a postás, csak nem volt nálam itthon annyi pénz... :oops: :?

Szóval délután megyek érte a postára. Hétfőtől leszek Pesten, asszem szerdáig, akkor valahol találkozzunk.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tab120L csüt. feb. 02, 2006 11:26-kor.



csüt. feb. 02, 2006 11:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Kezdek fantáziát látni ebben a hegesztöben :-) Tab: jutna nekem is abból a diódából? Egyébként mikor jársz erre igbt ügyben?


csüt. feb. 02, 2006 10:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 77
Hozzászólás 
Jah, úgy jó. :oops:


szer. feb. 01, 2006 22:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Tartarus írta:
Tab120L írta:
Ezt néztem ki, amihez olcsón hozzá lehet jutni: BYV52PI-200


60APU04-vel (60A/ 400V) feleannyiba lenne (persze csak, ha a lomexbe veszed).


Jah, nem a Lomex-be veszem. A Lomex-es 60APU04 feléért veszem a BYV52PI-200-t


szer. feb. 01, 2006 18:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
BYV52PI-200


Én erre szavazok, 3 db elég is belőle.


Ok, tökéletes.


szer. feb. 01, 2006 18:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 77
Hozzászólás 
Tab120L írta:
Ezt néztem ki, amihez olcsón hozzá lehet jutni: BYV52PI-200


60APU04-vel (60A/ 400V) feleannyiba lenne (persze csak, ha a lomexbe veszed).


szer. feb. 01, 2006 17:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
BYV52PI-200


Én erre szavazok, 3 db elég is belőle.


szer. feb. 01, 2006 16:07
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Maga minden háromszor mond háromszor mond háromszor mond?

:wink:


Őőőő, küldés közben ment a tesla, és kicsit önállósította magát a gép :DDD


szer. feb. 01, 2006 12:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Maga minden háromszor mond háromszor mond háromszor mond?

:wink:


szer. feb. 01, 2006 12:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Magdobjalak ilyen dijódákkal? De vigyázz fájni fog!!!


Köszi, de már így is kaptam tőled mindent :) Majd veszek valamit, pl. ha rábólintotok a fenti típusra...


szer. feb. 01, 2006 12:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Magdobjalak ilyen dijódákkal? De vigyázz fájni fog!!!


Köszi, de már így is kaptam tőled mindent :) Majd veszek valamit, pl. ha rábólintotok a fenti típusra...


szer. feb. 01, 2006 12:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Magdobjalak ilyen dijódákkal? De vigyázz fájni fog!!!


Köszi, de már így is kaptam tőled mindent :) Majd veszek valamit, pl. ha rábólintotok a fenti típusra...


szer. feb. 01, 2006 12:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Magdobjalak ilyen dijódákkal? De vigyázz fájni fog!!!


szer. feb. 01, 2006 12:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
A rajzot nem hiszem, mert ezt nemrég találtam ki. így meg lehet úszni 2 dióda blokkal a dolgot. Igaz bonyolultabb a trafó:
Kép


Hopsz, igen, én a régi rajzodra gondoltam, ahol simán csak soba volta kötve...


szer. feb. 01, 2006 12:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A rajzot nem hiszem, mert ezt nemrég találtam ki. így meg lehet úszni 2 dióda blokkal a dolgot. Igaz bonyolultabb a trafó:
Kép


szer. feb. 01, 2006 12:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Nekem pár darab van olyan ami 50V-os, 120A-es. Valahol régebben tettem be fotót. Az 50V kevés, így 2 db 2 utast sorba kell kötni, majd nyomok be rajzot.


Igen, emlékszem a fotóra, és a rajzra is...

A 220-ra hány A-es Graetz-el lehetek nyugottan? (Ez szép, értelmes magyar mondat lett :))


szer. feb. 01, 2006 12:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség