Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 03, 2024 2:20



Hozzászólás a témához  [ 2535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő
Inverteres hegesztő kézi készülék 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nekem pár darab van olyan ami 50V-os, 120A-es. Valahol régebben tettem be fotót. Az 50V kevés, így 2 db 2 utast sorba kell kötni, majd nyomok be rajzot.


szer. feb. 01, 2006 11:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Köszi az info-kat!

Akkor az UVP-t asszem kihagyom :)

Ha felmegyek 60kHz-re, akkor majd segíthetnél a kompenzáló kondik értékeivel egy kicsit :)

Egyenirányítás: asszem maradok a 2 utasnál. Már csak valami jó dióda kellene hozzá...
Ezt néztem ki, amihez olcsón hozzá lehet jutni: BYV52PI-200
2x30A 200V Ebből 2-2 elég lenne kétutasba? Vagy a biztonság kedvéért 3-3?

_______________

Üdv: tAB


szer. feb. 01, 2006 11:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Egészségedre!

Az egyik tranyó az "undervoltage protection", valójában nem kell, mert a FET-es stab. mindig megfelelő feszt ad, csak túl óvatos voltam elsőre. A második tranyó a maximális áramot hőmérsékletfüggően korlátozza, minél melegebb, annál kevesebbet enged ki. (Persze a bordához kell szorítani.) Kis hangolás elkellhet a pontos kialakítástól függően. És az 1-es lábbal sorban egy 470 ohm. A HGTG12N60A4D-vel 60 kHz-ig nyugodtan elmehetsz. Az áram állításra egyelőre nincs kipróbált módszerem. Egyenirányítás: graetz-nél nagy a soros veszteség, kétutasnál több kivezetés kell a trafóra és több réz. Válassz!


szer. feb. 01, 2006 11:02
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
SPafi!

Utólagos engedelmeddel felhasználtam a hegesztőd vezérlését. Utánna raktam egy teljes hidat. Hálás lennék, ha vetnél rá egy pillantást. Ez a szabályzás egyátalán kompatibilis a teljes híddal, vagy valamit még trükközni is kell? (Fentebb valami nehézségről írtál ezzel kapcsolatban.)

http://skodatuning.fw.hu/temp/hegeszto.jpg

Elemezgettem a rajzot, a slope kompenzációt megtaláltam rajta :), de a 2 tranzisztor mit csinál?

Milyen egyenirányítás legyen? Kétutas vagy Graetz? Van valamelyiknek előnye, hátránya?

Az áram állítást hogy kellene megoldani? Egy potit a söntre?

Jah, majdnem elfelejtettem. Ezekkel a HGTG12N60-as IGBT-kel ugye lehetne nagyobb frekin is menni, mint az a 30kHz? Meddig érdemes?

Köszi!

tAB


szer. feb. 01, 2006 1:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Skori írta:
Tab120L: ha aktuális még a dolog akkor a felére beszállok. Látom többféle tokozással is létezik, ez milyen tokozású?


Írok PÜ-t.


hétf. jan. 23, 2006 20:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Tab120L: ha aktuális még a dolog akkor a felére beszállok. Látom többféle tokozással is létezik, ez milyen tokozású?


hétf. jan. 23, 2006 17:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
SPafi írta:
Tab120l!

Tökéletes, kb. 120 A-es kimenő áramig teljes hídban. Én egyelőre erősítő tápjához használom ezt a típust, rövid időre kijön belőle 4000 W (lehet, hogy több is kijönne, de egyelőre így állítottam be a védelmet.) Hol vennéd?


Ezt Vatera-n láttam. Tudsz más forrást is esetleg?

Idézet:
Egyébként lehet, hogy érdemes egymagad megvenni a 25 db-ot, hogy a fejlesztés végére is maradjon. :-)


Igen, erre én is gondoltam már :)


hétf. jan. 23, 2006 12:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tab120l!

Tökéletes, kb. 120 A-es kimenő áramig teljes hídban. Én egyelőre erősítő tápjához használom ezt a típust, rövid időre kijön belőle 4000 W (lehet, hogy több is kijönne, de egyelőre így állítottam be a védelmet.) Hol vennéd?

Egyébként lehet, hogy érdemes egymagad megvenni a 25 db-ot, hogy a fejlesztés végére is maradjon. :-)


hétf. jan. 23, 2006 12:05
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Gafly írta:


Igen, ő lenne az :)


hétf. jan. 23, 2006 9:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
54A 25fokon? hmmm... :)))

Legalabb nem a felvezeto szall el, hanem a kismegszakito old le :-DD

Nembaj, jo lesz nekem az APT5015BVR, bar az csak 32A-t tud, es csak 500V-s, de legalabb akad itthon egy fel mareknyi. :D


hétf. jan. 23, 2006 9:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> HGTG12N60A-4D Ez az IGBT jó lenne a hegesztõbe?
>
> 25db-ot adnak 8000Ft-ért, darabja 320-ra jön ki.
> Nem akar valaki beszálni?

Errol az allatrol lenne szo?

http://pdf.alldatasheet.com/datasheet-p ... 60A4D.html

Nem art ha van egy par a fiokban :))))))


hétf. jan. 23, 2006 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
HGTG12N60A-4D Ez az IGBT jó lenne a hegesztőbe?

25db-ot adnak 8000Ft-ért, darabja 320-ra jön ki. Nem akar valaki beszálni?

________________

Üdv: tAB


vas. jan. 22, 2006 23:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Nem részletekbe merülve:
1N400x sorozat tipikusan hálózati egyenirányításra készült, nagyfrekire nem alkalmas, oda shottkyt célszerű a gyorsasága miatt.
A shottky nyitófeszültsége kb. fele a normál Si diódájénak, onnan meg tudod különböztetni egyszerű multiméterrel, de csak megkülönböztetni, egyéb paramétereket a nyitófeszen kívül azzal nem tudsz meg (Ge diódáknak is elég alacsony a nyitófeszük, de nem hiszem, h olyan akadt volna a kezedbe).
Kondik frekifüggő elemek, a velük épített kapcsolásoknak van határfrekijük. Minél nagyobb egy kondi kapac. értéke, annál kisebb frekin használható és fordítva. Pl. 10-100nF esetén lazán átmegy az antennajel, ellenben kiszűri az alacsony frekit. Elkó viszont a magasat szűri. Tehát van alsó és felső határfrekijük. Nagyfrekin elkóval ne akarj kezdeni. Célszerű a nem ideális kondi helyettesítő képét és az ide vonatkozó számításokat előkotorni...


pén. okt. 14, 2005 10:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Nem teljesen ide tartozik a téma, de szerintem megfelelő emberkék olvassák...

egy dióda felső határfrekijét hogyan lehet kimérni?
ömlesztve van egy csomó bontott diódám. zeeneret ki tudom mérni, mivel nagyfesszel nem szoktam nem gond a dióda max feszültsége (plasztiktokos lomok ált. 70V-ot még bírják).
pl. 1N4001 kaliberű dióda meddig alkalmas egyenirányításra?
honnan tudom megmondani hogy shottky (remélem jól írtam :oops: ) jószágról van-e szó.

kondiknál van határfreki? Ne röhögjetek ki! Szerintem a gagyibb elkók a nagyfrekis környezetben -szerintem- érdekesen kezdenek viselkedni. eleve tekercselt kivitelűek, elektrolit esetleg felforrhat...


pén. okt. 14, 2005 9:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 77
Hozzászólás 
Hi!
Nagyon elsüllyedt ez a topic :(

Jutottatok valamire a témában?


csüt. okt. 13, 2005 23:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem, ez egy 9"-os VGA monitor tápja volt, ami akkor 100eFt-ba került, így érdemes volt vele szórakozni. Vmi gyári nyügje lehetett, mert az elsőt még 8-10db követte. Sztem a PC-tápét is szét lehet így szedni.


vas. jún. 12, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
milyen smps trafo volt ez? Ugyertve, honnan szedted ki? PC-tap?


vas. jún. 12, 2005 7:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ferritmagos SMPS trafót többször sikeresen áttekertem szétszedés után. Az összes tekercsvéget rövidre zártam (hogy ne szikrázzon + jobban melegedjen), mikróban 10 másodperc full kakaó, 5mp szünet.Ha jól emléxem,2-3 periódus után rendkívüli büz és a forró vasak kétfelé fogóval húzva kijöttek, az impregnáló anyag sürü mézszerü állapota ellenére.


szomb. jún. 11, 2005 22:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 11, 2005 21:26
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
':potyog:'


szomb. jún. 11, 2005 21:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hi!

Az egy aluláteresztő szűrő. ami megtisztítja a sönt ellenállásról jövő áramjelet a tranziensek okozta nagyfrekis komponensektől (simít) de ez állítja be a szabályzó átvitelét is. Egy másik RC tag a rezgési frekit határozza meg, mely ezekkel az értékekkel kb. 30KHz


szer. máj. 25, 2005 17:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Hali!

Most nézegettem egy kicsit a rajzot.

Lenne egy-két kérdésem:

A CS és az RC láb körül mi az a sok kondi-ellenállás? Mi a szerepük? Nem nagyon jöttem rá.

Ja, nem látok rajta erősség állító potit, azt hova kellene rakni?

Köszi!


szer. máj. 25, 2005 9:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Http://www.hvlabs.hu/tmp/hegeszto/kapcs.gif


Pár dolog (a tranyók a hozzá tartozó áramkörrel) elhagyhatók. Ez az "undervoltage" védelem az IGBT-knek de az IC is megoldja.

A sönt ellenállás minőségére, és az áramkör vonalvezetésére nagyon oda kell figyelni, hiszen óriási áramimpulzusok mennek. 2-2 IGBT-vel már műxik a hegesztő, bár én többet tennék a trafó esetleges minőségi problémái miatt...

Az én trafóm vadtekercseléssel készült egy U magokból álló trfaó egyik szárára, alul a primer, erre a szekunder.


ui: Megérkezett hozzám KAMA3 elvtárs invertere, meg lesz vizslatva szépen, no meg +javítva. Egyelőre se kép se hang. Valami segédtáp sz*rhatott be, vagy egyszerű kontakthiba...


szomb. máj. 21, 2005 12:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Spafi, köszi, hogy hozzájárultál a rajz közzétételéhez!

Ros-Co, akkor várom! :D :D

A trafóról lehetne egy kicsit részletesebb infót? Pl. hogyan rétegezted, mag, stb. Ja, amit a múlthéten láttam ilyen hegesztőt, abban a szekunder huzal nem sok vékony szálból volt, hanem, egy kb. 5x4mm-es négyzetes keresztmetszetű CuZ-ből. Itt a Skin-hatással mi van akkor?
Foly(j)tónak mit használtál?


pén. máj. 20, 2005 8:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ros-Co!

Közzéteheted a rajzot!

A trafóm szekundere egyébként 24*0,8-as huzal, és ebből kettőt szánok a véglegesbe, de sajna a réteges tekercselés miatt baromi nagy lett a kapacitása, ami megzavarja az áram módú szabályozást, és itt egyelőre abbahagytam. Ha nem bontom rétegekre, akkor meg a szórt induktivitás lenne nagy, ami push-pull üzemben ellőné az IGBT-ket. Teljes híddal nincs ilyen gond, csak ahhoz nincs 50 Ft-os IGBT, a meghajtás is problémásabb, meg az áramérzékelés is.


csüt. máj. 19, 2005 20:40
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Pécs néha Miskolc
Hozzászólás 
Üdv!
Nekem a hőlégfúvó jött be. Egyenletesen melegítem vele a trafót, főként a magot 1,5-2 percig, utána kesztyűvel megfogom és kézzel könnyen szétjön szinte szétesik. A cséve, huzal, mag túléli tulajdonképpen mindent tudok így újrahasznosítani.


csüt. máj. 19, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 7:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Üdv

Én úgy szedtem szét kisebb ferriteket, és számítógéptáp trafóját, hogy beletettem mélyhűtőbe. Miután lehült rövid időre bele a mikróba. Volt mikor széttesett, vagy nekem kellett szétszedni. Vigyázzatok vele mert a vas elég meleg lesz.
Hallottam olyat is, hogy sütőbe kell tenni és lassan emelni a hőfokot, hogy nehogy elpattanjon. Egy idő után kiolvad a ragasztó és szét lehet szedni.


csüt. máj. 19, 2005 10:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
edl írta:
Ros-Co. írta:
(amúgy erre recepteet is várok mástól!)


helllo Rosco!

én tiszta acetonba áztatom ezeket, jó sokáig. aztán lehet simán, törés nélkül szétbontani. annyi a hátránya, hogy a legtöbb esetben a csévetest is meglágyul, tönklremegy. viszont nekem úgyis csak a mag a lényeg, illetve hogy az ne törjön szét! csévetestet nemigen használok :) fusiztam kimondottan ferrittrafóhoz való ragasztófóliát (kérdés: hol lehet ilyet kapni?! már kifogytam sajna...), aztán azt használtam csévetestnek is :)


En 1-2 -t szet tudtam szedni ugy, hogy higitoba tettem 1-2 hetre.
Bar, a legutobbi trafo meg egyben van, pedig soksok hete ott van mar. MAjd atrakom egy "kicsit" erosebb higitoba: eszterhigitoba

Ez most jutott eszembe: A sosav megtamadja a ferritet. ELkezdi marni, es ilyen barazdak lesznek benne. Erdemes ilyennek kiserletezni, hogy kis idore beletenni sosavba a ferrit-magot, es kicsit megmarja, es a barazdak miatti nagyobb felulet miatt jobb a ho"leadasa.


csüt. máj. 19, 2005 7:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az a gáz, hogy acetont nem akarnak adni a vegyszerboltban, csak méregkönyvre. Körömlakklemosó jó lenne ide szerintem. (a régi fajta)
A csévetest viszont jó lenne ha megmaradna, E vagy fazék magoknál nem annyira egyszerű cséve nálkül tekerni...


szer. máj. 18, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
(amúgy erre recepteet is várok mástól!)


helllo Rosco!

én tiszta acetonba áztatom ezeket, jó sokáig. aztán lehet simán, törés nélkül szétbontani. annyi a hátránya, hogy a legtöbb esetben a csévetest is meglágyul, tönklremegy. viszont nekem úgyis csak a mag a lényeg, illetve hogy az ne törjön szét! csévetestet nemigen használok :) fusiztam kimondottan ferrittrafóhoz való ragasztófóliát (kérdés: hol lehet ilyet kapni?! már kifogytam sajna...), aztán azt használtam csévetestnek is :)


szer. máj. 18, 2005 14:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Azért BUP202, mert ebből szereztem vagy 100db-ot olcsón.
Igy mar ertem, es bocs hogy beleszoltam. :D


szer. máj. 18, 2005 13:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Azért BUP202, mert ebből szereztem vagy 100db-ot olcsón.

Amúgy BUP314-gyel szoktam ilyen brutális kapcsolásokat csinálni (1200V 52A) valószínű a végleges ezekkel lesz. Igaz lassú a dög...


szer. máj. 18, 2005 13:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ros-Co miert nem BUP313-al kiserletezel? Igaz a ki es bekapcsolasi ideje rosszabb, mint a BUP202es idoi, de egymaga elvisz 32A-t. Meg 200W a max disszipacioja.


szer. máj. 18, 2005 8:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hát a trafóhoz Spafit kell megkérdezni. Tudtommal E55-re tekerte, 16*0,4-es huzalból (a szekundert) Ő tudott vele hegeszteni. Én egy hatalmas U vassal próbálkoztam (a képen látható)

A diófákat majd kitermelem, megnézem hány db van. Sajna csak 60V-os, így nem lehet 2db-bal megúszni. Bár lehet hogy túl lehet hajtani feszültségben (állítólag nem).

Ferrit anyagok, trafók
TALI BT. Rádi u.1-3
Vác
Tel:06-27501220
Ennyit találtam. Keresd Litavecz Zoltánt.

A rajzhoz meg kell kérdeznem Spafit, az ő szüleménye. Én csak egyszerűsítettem rajta kicsit (lustaságból) de szépen korlátozza az áramot. Ez mindenesetre pozitív jel. Bár teljesítményre egyelőre nem közelítette az én kütyümet, de ez csak a rosszul méretezett sönt ellenállásnak volt köszönhető.

A tranyók meghajtása is szép kakaót elvinne, ha azt akarjuk, hogy ne melegedjenek...

Sajnos a lomex vasak cikkszámát nem tudom, ehhez fel kell hívni őket. Van asszem ETD39 0, 0,2 ill. 1mm-es légréssel is. De talán nagyobbal is. Az a gáz ezekkel, hogy elfekvő készletek, és lehet hogy egy hét múlva egy darab sem lesz. Szerintem nem innen kellene vasat a hegesztőhöz (kisebb kapcs. tápokhoz még jó lehet)

Amúgy ragasztott ETD49 méretű trafóim nekem is vannak. Ha vállalkozó szellemű vagy, adok egyet, főzd ki hátha enged a lakk... Nekem még nem sikerült. (amúgy erre recepteet is várok mástól!)


kedd máj. 17, 2005 23:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Most pihentettem egy kicsit, a pálcák és a fej Spafinál vannak, ő csinált egy profibb trafót. De szereztem egy marék 60V/120A dijódát, akinek esetleg kell, +boltolhatjuk.


Erről a trafóról lehetne valami pontosabb infót kapni?
A diófák lehet hogy érdekelnek majd.

Ros-Co. írta:
Lomexnél nem nagyon kapni megfelelő mérető vasat. ETD39-ek vannak, de én ETD59 alatt nem építenék hegesztőt. talán a vas még bírná, de nem fér rá a réz. A Váci Tali BT-nél vannak jó vasak.


Van net címük?

Ros-Co. írta:
Amúgy sikerült UCc2808-cal is elindítani a kapcsolást, korlátozza is az áramot. Bár szerintem az oldalankénti 2-2 IGBT (BUP202) kevés lesz.


Rajzot tudsz róla küldeni?

Ros-Co. írta:
A tranyókkal is meg lehet építeni, de mivel nagyok lesznek a vezetési veszteségek (azaz melegedni fog a tranyó) ezért bazi nagy hűtőborda kell, így az egész berendezés vetekedni fog a hagyományos kivitel súlyával.


OK. De gondolom meghajtani is kicsit nehezebb őket.

Ros-Co. írta:
A Lomex-es vasak közül van légréses is, az viszont szerintem fojtónak pl. megfelel.


Valami pontos típust tudnál mondani?


kedd máj. 17, 2005 0:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hi!

Most pihentettem egy kicsit, a pálcák és a fej Spafinál vannak, ő csinált egy profibb trafót. De szereztem egy marék 60V/120A dijódát, akinek esetleg kell, +boltolhatjuk.


Lomexnél nem nagyon kapni megfelelő mérető vasat. ETD39-ek vannak, de én ETD59 alatt nem építenék hegesztőt. talán a vas még bírná, de nem fér rá a réz. A Váci Tali BT-nél vannak jó vasak.

Amúgy sikerült UCc2808-cal is elindítani a kapcsolást, korlátozza is az áramot. Bár szerintem az oldalankénti 2-2 IGBT (BUP202) kevés lesz.

A tranyókkal is meg lehet építeni, de mivel nagyok lesznek a vezetési veszteségek (azaz melegedni fog a tranyó) ezért bazi nagy hűtőborda kell, így az egész berendezés vetekedni fog a hagyományos kivitel súlyával.

A Lomex-es vasak közül van légréses is, az viszont szerintem fojtónak pl. megfelel.


hétf. máj. 16, 2005 22:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Hali!

Kicsit elsüllyedt ez a topic.

Ros-Co, van valami előrelépés azóta a hegesztőddel? Áramkorlát készül? Én is szeretnék egyet építeni, de megvárom míg valakinek lesz működőképes :) Nincs sok pénzem durrogatni a félvezetőket :D

Nagy hülyeség lenne a TV-kből ismert S2000-ekkel próbálkozni? Ugyanis van egy marokkal belőle. :) Ezek ugye 1200V 8A 125W-osak. Néztem a te IGBT-idet, azok a RET szerint 1000V 12A 100W. Ja, milyen vasat ajánlotok hozzá, amit pl. a Lomexben is lehet kapni? (Ár?) Milyen menetszámokkal, és drót keresztmetszettel kell megtekerni? Kimenetre milyen könnyen, olcsón beszerezhető diódák jók? Folytó milyen legyen? Tegnap láttam egy ilyen gépet, sajna csak a lyukakon tudtam belesni :( ott a folytó egy kb. 3-4cm átmérőjű légmagos tekercs volt, kb 5mm átmérőjű CuZ-ből, kb. 10 menet. Valami ilyesmi megfelene?

Na, több kérdés nem jut eszembe egyenlőre :D


hétf. máj. 16, 2005 9:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Igen.Ertelmes.Es nagyon szegyenlem , hogy meg azt sem tudtam , hogy jelolik az amperorat. :oops:


pén. ápr. 29, 2005 14:19
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
A cella/telep teljesítménye nem A/h, hanem Ah.
Annak nincs sok értelme, hogy óránként hány amper folyik valahol.
Tehát, ha egy telep pl. 240 Ah-s, akkor az nem azt jelenti, hogy 240 A-t garantál 1 órán át, hanem, hogy valamilyen áramerősség-idő kombinációban 240A*h kivehető belőle. Persze ez csak optimális esetben, az akku fénykorában :wink:

Remélem, értelmes, amit írtam :shock:


csüt. ápr. 28, 2005 12:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Huha.
Mint mar sokszor , ismet rajottem , hogy mar az elejen helytelenul vetettem fol a kerdest.
Igy kellett volna:
Sziasztok.Szeretnem megkerdezni Toletek , lehet-e lugos akkumlatorokat sorba kotve olyan hegesztokeszuleket epiteni , amivel lehet autokarosszeriat hegeszteni.A rendelkezesre allo akkumlatorcellak 250 A/h-ak.Tehat 1 oran keresztul tujak biztositani a 250A-es kisutoaramot.(vagy 10 oran keresztul a 25-ot???)

Termeszetesen ezt csak azert irtam , mert a cella altal leadott rovidzarlati aramerosseg aranyos a cella A/h teljesitmenyevel.Ha nem igy lenne , akkor az autoba is eleg lenne egy 10A/h-as akksi es az is leadna a 300A-es inditoaramot.

Pontositsatok , ha tevedek , mert azert jottem ide , hogy tanuljak.Koszi.


csüt. ápr. 28, 2005 12:16
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Természetesen igaz, hogy a pálcához kell megválasztani az áramerősséget, de a pálcát meg az anyagvastagsághoz kell igazítani.

(Stubi! Erről az A/h marhaságról szokjatok már le! Ez teljesen mást jelent, mint amit gondolsz!)


szer. ápr. 27, 2005 21:08
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
De lehet, hogy még attól is elég. :D
Egyébként az, hogy mekkora áram szükséges, nem a hegesztendő anyag, hanem az elektróda, illetve a helyzet határozza meg. Ha sikerül 1.5-ös elektródát venned, akkor esetleg 20-30A már elegendő. Ha a lemez alá szorosan odateszel egy 4-5 mm vastag alu lemezt, akkor nagyobb az esélyed arra, hogy nem csak tésztaszűrőt fogsz készíteni. :)


szer. ápr. 27, 2005 20:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
0,8-as vashoz 20A is simán elég!


szer. ápr. 27, 2005 18:44
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
A durranogaz fejlodeset eddig csak az evokanal a babfozelekbe valo gyakori megmeritese utan figyeltem meg. :D

En is a korhintasoknal lattam ilyen soros ellenallast. :P


szer. ápr. 27, 2005 15:25
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Szerintem a körhintásoknak

Korhintanal lagyinditast olyat lattam,
hogy a motor allandoan forog, es ha
all a hinta akkor fel van emelve a motor.
Inditaskor egy karral szepen lassan
raengedi az ekszijjra. Teljes sebesseg
ugy van amikor a motor teljes sulyaval
az ekszijjon log.

Persze ennek mi koze van a hegeszteshez?


szer. ápr. 27, 2005 15:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Szerintem a körhintásoknak :lol: Ott láttam ilyet utoljára


szer. ápr. 27, 2005 15:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Kinek van tapasztalatba olyan soros ellenallassal,
> ami egy vizbe merulo

Durranogaz keletkezik......


szer. ápr. 27, 2005 15:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Akkor ha nem akarok vastagabb lemezt hegeszteni a cuccal sohasem , akkor atalakithatom a 250 A/h cellakat 125 A/h -okka?De gondolom az ellenallasok maradnak.
Kinek van tapasztalatba olyan soros ellenallassal , ami egy vizbe merulo nagy feluletu femdarabbol van kialakitva.Termeszetesen a viz vezeto anyagbol keszult taroloban van es abba merul szabalyozhatoan a masik erintkezo.


szer. ápr. 27, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
szerintem max 60-70, bár aki nagyon érzi az 100-zal is (szét :wink: )keni....


szer. ápr. 27, 2005 14:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Koszi a valaszt.Szerintetek 0.8mm-es vaslemez hegesztesehez milyen aramerossegre lesz szukseg?


szer. ápr. 27, 2005 14:30
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Szeretnem megkerdezni , hogy hany darabot illene
> sorbakotni es kell-e aramkorlatozo is.Koszi a valaszokat.

Aramkorlat (ellenallas) feltetlenul kell!
Valoszinuleg hazilag kell elkeszitened,
peldaul eternit csore tekert vasdrot...

Jo sok akksi kell hozza, en olyan 36-48 V kornyeken
probalkoznek.

Viszont biztosan nagyon szepen lehet vele hegeszteni :)))


szer. ápr. 27, 2005 8:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség