Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 10:55



Hozzászólás a témához  [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104  Következő
Mekkora FM adót? 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nah igen, a 2t931a nem arról hires, hogy pöccre indul... :) sajnos nekem is már a 3. panelt kellett terveznem hozzá, de még mindig nem megy... a vizsgaidöszak végén majd megcsinálom a medmeksz féle cuccot, remélem azzal már be fog indulni...

Gondolj csak bele, C-osztályban jó esetben 60% a hatásfok, a maradék 40-et azt el kell fütenie... felzabál a végfokod 100wattot, azt kijön belöle 50, a maradék a bordádat melegiti... azt passzivan nem is nagyon lehet hüteni... azaz lehet, csak akkor van egy mini villanyrezsód... :D én cuccomban már ott figyel a venti, de ez a képen is láccik...

Érdemes esetleg a kóderbe az integrátorok elé eleve trimmereket tenni? és úgy beállitani? mert akkor úgy tertvezem majd a nyákot...

Bly tranyókkal még nem volt bajom, azok általában pöccre indultak... ott nincs akkora gyártási szórás, mint a ruszki szemetek esetében...

Megpróbálhatnád az elöfokot árnyékoló dobozba tenni és az azon belüli fokozatokat is elválasztani egy-egy árnyékoló lemezzel... tápokra sem árt odafigyelni, hogy jó-e a fojtó, illetve tekercsekkel, kondikkal variálni...

Amúgy az a glb féle univerzális végfok elég vicces... mindenféle tranyóhoz ajánlja, és a bemenet illetve a kicsatolás is elég vicces... az a 680pF nekem nem tetszik... megmondom öszintén, jobb szeretem a soros/párhuzamos trimmerekkel rendesen 50Ohmra kiilleszteni...

Én ma megyek a kóderemért, kész van elméletileg a 38Khz-es TTL oszci is, majd beszámolok, ha lesz valamilyen eredmény... :)


csüt. jan. 06, 2005 9:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hát igen. Van meló rendesen ezekkel a nagyfrekis cuccokkal, főleg ha új alkatrészt tesztel az ember.

Eccer eladásra sikerült öszehoznom egy 50W-os végfokot KT931A-val. Nagyon nehéz volt behangolni, nem hiszem hogy reprodukálni tudnám. De olyan brutális lett, hogy a srác nem merte használni :)
Az is nagyon melegedett. Hiába a C osztály, azért van disszipáció.

A kóderben az opa előtti 10K és 4,7K piszkálható.

Megnéztem BLY87A a végfok. Fura, hogy meglepően könnyen indult...

Az előfok vszleg gerjed, mert ha megfogom a hűtőcsillagot, elmúlik a zavar.
Én a kollektorköri collins-szűrő illesztetlenségére gyanakszom.


csüt. jan. 06, 2005 1:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
én is az...


szer. jan. 05, 2005 22:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
reklám on

KandóFM bizony hogy létezik, és RDS is már mióta megy náluk... végfokjuk néha elszáll (mint most) néha megjaviccsák (most sikerült-e, vagy nem azt nemtom, jelöletlen smd kondik haláloztak el, igy nem egyszerü a feladat) néha adnak, néha nem, új helyre került az antennájuk, tehát élnek virulnak.
neten tessék hallgatni, ha éterböl nem megy...

reklám off

Te is lenni kandós?


szer. jan. 05, 2005 20:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
KandoFM nincs és nem is létezik :lol: :lol:
Legalábbis ezt mondták amikor odamentem a folyosónk végén lévő studiójukba:)
De ha jol tudom már rds is megy


szer. jan. 05, 2005 18:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hehe, megint enyém a kerek szám... :)

Köszi, örülök, hogy tetszik a felszerelés... volt vele meló rendesen... tulajdonképpen azért lett ilyen szellös, mert ekkora dobozt tudtam olcsún szerezni és mást úgy sem akarok bele tenni csak azt ami most is benne van, ennek meg ennyi hely kell, és akkor már legyen szimmetrikusan elosztva... most még látszanak a végfok panelek, majd ha teljesen kész lesz, akkor már árnyékoló dobozban lesznek azok is... amúgy nem gerjed, tehát ha már választani kell az általad felsorolt lehetöségek közül, akkor a melegedés miatt... mert hötermelése az van azért nekije.
a végfok meg azért van úgy betéve, mert oda egy nagyobb hütöbordán egy 2t931a fog kerülni... annak a bordája majdnem végigér a dobozon belül... marad 2-2 centi...

Értettem, ahova 1% van irva, oda az is kerül majd...
melyik opamp elötti ellenállásra gondolsz? a 19khz-es integátor elöttire? vagy melyikre pontosan?

Ha majd beirogattam az értékeket a rajzra és letisztázódott, hogy mi micsoda, akkor majd a vizsgaidöszak végén, vagy a fene tudja hogy mikor talán tervezek hozzá nyákot...

A kt az rózsaszin, a bly meg fekete, tehát annyi a képröl is kiderül, hogy nem ruszki tranyód van :D

felharmonikus, vagy gerjed? mert nem egészen ugyanaz a kettö...


szer. jan. 05, 2005 17:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hmmm... Szép cucc. A melegedés, vagy a gerjedésveszély miatt van ilyen szellősre tervezve?

A kóder az "iskolában tanult" módon műkszik. Úgy műx, ahogy gondolod. Az MC1496 DBM szimmetrikusan kapja a két jelet, így a két jel különbsége modulálja. A 38KHz-es vivővel elnyomott vivőjű kétoldalsávos modulációt végez. A DBM kimenete is szimmetrikus. az LF356 (itt már nagyobb frekis jelek vannak, ezért kell) egy kivonóáramkört alkot, így csak a modulált jel jelenik meg itt. így valósul meg a vivő és a bemenő jelek elnyomása. Ezt egy trafós-diódás gyűrűs modulátorral is meg lehetne oldani, de hát a minőség :shock:
A pontos elnyomás miatt 1%-osak az értékek, ne spórold ki!
Az A+B jel eccerűen a bal-jobb csat. összege. Ezt két ellenállás intézi :)
Fontos az A+B/A-B jel egyensúlya, hiszen a vevő ebből állítja vissza a sztereó jelet..
A másik nagy szívató, ha fázistolás van a pilotjel és a vivőjel között. Ezért van így megoldva a szinuszosító. (valahol rezgőkörrel csinálják: jujjj!)
A FET-ek szórhatnak, úgyhogy nézd meg szkóppal a szép szinuszosítást. A műv. er. bemenetén lévő ellenállással állítható be jól.

A cucc próbanyákon van az adóban. Ha valakinek van hozzá kedve, tervezhetne hozzá:)
a www fül alatt megnézheted (FM adó), az adóban középen az oldalán áll egy panel, amire 2 fekete kábel megy. Na az az.

Bocsi, nem KT, hanem BLY van a végfokban. A végfok jól műx, de az 1W előfok kicsit gerjed. (BFW16) Elvileg nem zavar, de jobb szeretnék harmonikus-mentes működést. 5-let?


kedd jan. 04, 2005 22:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Háj!

vannak képek a motyómról, ahogy igértem... kicsit **** minöségüek, de azért a lényeg jól látszik... :) ime: http://web.interware.hu/kr5891/adovegfok/
A dobozra majd fogok új elölapot vágni, mert ez igy nem jó, mert még annyi hely sincs, hogy a kapcsolót felszereljem... ha lenne, akkor a maradék "ablakot" berácsoznám (légáramlás)...
végülis nem para az új elölap megfabrikálása, csak keresni kéne 3mm vastag megfelelö méretü alu lemezt... esetleg valami alternativ megoldáson is töröm a fejem... havernak van **** karcos plexije, kipofozom kicsit és azt fogatom oda...

A végfok bordája nem ér végig, szép nagy hely van ott neki, a 931 is szépen be fog férni, ha kész lesz az új kapcsolás... de nem mostanában... :( vizsgaidöszak suxx...

Most már kb kezd derengeni, hogy hogy müxik ez a kóder...
a preemfázis cucc az kell, abba nem is kötöttem bele, meg a 15Khz-es lowpassba sem, igaz nem számoltam utána az értékeknek...
Neked ezekkel az adatokkal van megépitve? mármint 680Ohm bemeneti ellenállás és 68n/56k - 68n/56k létra, és a két opamp... utána a kezelt jel (mint A+B) a két 4,7K-n keresztül a szintszabályzott pilottal együtt a kimeneti fokozat invertáló bemenetére kerül... az MC1496 meg az opa együtt csinálják meg az A-B jelet, még nem értem pontosan hogyan, nem olvastam el az adatlapját ennek a stuffnak... és az A+B és A-B jel ügyes összekevergetéséböl lesz az MPX jel... fura jószág, nem értem teljesen, de tuti megépitem, mert érdekel...
valamelyik nap ráirogatom a rajzra pontositásképp nyomtatottan az értékeket és majd egyeztetjük... nyákterv nincs hozzá? esetleg van fénykép a te példányodról?

Tud valaki valamilyen forrást a sztereo átviteli szabvánnyal kapcsolatban? olyasmit amiben benne vannak számszerüleg a szabvány adatok. alsó felsö határfreki, pilot szintje, kapcsjel, ilyen A+B A-B dolgok... valahol láttam én már ilyet, csak sajna nemtom hogy hol...

a hangzás a lényeg... :) ha müxik akkor jó! :)

osziba tettem 2darab 220pF-et igy rögtön indul, és jónak is tünik... te miért javasoltál 100és 200pF-et? az ilyen oszcikba nem szimmetrikusan szokott lenni a két kondi? vagy van valami jelentösége a az asszimmetriának a te elrendezésedben? illetve melyik oldalra kellene a 100pF? az 5,6k felöl, vagy a másik oldalra?


kedd jan. 04, 2005 22:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Köszi Ros-Co.!

Kíváncsian várom! Remélem elindul!

Üdv.:Kaninjo


kedd jan. 04, 2005 0:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
kaninjo: letöltöttem mindkettőt, 628-ból 2 db is van itthon szerencsére :) Majd közlöm az eredményt, ha megy a pll.
Netwiz:
A 38KHz-es oszcinál gyanítom, hogy a 22pF-ok helyett egy 100 és egy 220pF-os kondi jobban mutatna ott.
Bocs, most hirtelen nem tudom berajzolni, mert elég nagy, de írd le mi nem olvasható, és kijavítom. (elég nagy felbontású pedig)
A bemeneten NE5532 van, vagy bármi hagfrekis opa. Tílleg nem jelöltem a bemeneteket :oops:
A neminvertáló a bemenet. A 10K/22nF tagok adják a preemfázist. A 470 pF-ok a felső határfrekit állítják be. (15KHz illene) A 68nF-os tagok szándékosan vannak bent! Én 50Hz körüli freki alatt levágom, mert a rádióvevők úgysem viszik át. (szabvány) Minek átvinni, csak növeli a torzítást. De ki lehet hagyni a tagot, sőt az egész áramkört az elejéről, ha ez zavar.
Hol rosszak az értékek (pF, nF) hirtelen nem vágom...?
Az említett módszerekkel lehet hogy úgy tűnik, hogy túl sokat szűr a bemeneti jelből, de a kísérletek szerint összességében kellemesebb hangzású lett...


hétf. jan. 03, 2005 23:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
csak érekességként: (kísérletezéshez jó lehet)
http://www.collinsclubs.com/rcrv/target/38000_OSC.JPG

OFF

vedd fel a mobájlod légyszi :!: :lol:

ON


hétf. jan. 03, 2005 20:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
vannak fejlemények... amolyan visszafele fejlemények... haver **** müterhe miatt elszállt a 922v végfokom... hát majd szétvitt az ideg...

medmeksznek hála van 931hez rajzom, ha lesz idöm, akkor nekiállok összetenni és meglátjuk hogy megy-e...

összetettem egy 38khz-es oszcit http://web.interware.hu/kr5891/38khzosc.jpg
**** a szkópom nagyon, de akkor sem látom hogy oszcillálna rendesen...
elképzelhetö, hogy a 22pF az nem jó oda? kicsit kisebb/nahyobb kellene oda? inverternek 74hct04 van... és stabil 5voltról jár... vélemények?

ez jó lenne ez az oszci, mert lehetne kötni szépen a 99es RT-s kóderhez is (ez lesz majd valamelyik nap) illetve a Ros-Co féléhez is...

Ros-Co: nem értek biza pár doglot a kóderben... meg el sem tudom olvasni egy részét... lf356os opampok vannak a bemenetnél, de nincs jelölve, hogy invertáló/nem invertáló bekötésröl van-e szó... illetve én notóriusan nanofaradnak olvasok dolgokat olyan helyen ahol szvsz nem lehet nano... bemenetnél minek oda az a sok kondi-ellenálláslétra és a 68nF az oda kicsi 68uF meg feleslegesen nagy... nincs ehhez a cucchoz egy olvasható gépelt rajz/alkatrészlista/nyákrajz/beültetési rajz? Ha lenne és publikus, akkor szivesen fogadnám!


hétf. jan. 03, 2005 19:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Hi!

Az eredeti helyen megvan a szoftver az olcsóbb 16F628-hoz is.
Itt megtalálható

Üdv.:Kaninjo


vas. jan. 02, 2005 20:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
olcso árbocot,csövt,rudat hol tudok szrezni?
Költözéskor nembirtam elhozni a régi lakásbol,pedig
volt 2db 6méter alu,6méter horgonyzott,meg 4méter alu

Teleszkopos "katonai" árbocokat mi pénzért megy most?(ez ügybe majd
körbetelefonozok a pannondxc röl)

Szerintem ha jo pll -t szeretnél legyen az egész 74... "temetö"

Érdekes oszcid van,mennyire felharmonikus mentes?
Ilyen földeltbázisu dolgok nekem nemjöttek be sose.

Nekem bf224 földelt koletorban van mögöte egy bf245 visszahatás
leválasztásnak,emiterböl van kicsatolva a bf224röl a bf245nek


vas. jan. 02, 2005 17:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Thanx. Van ic is, meg kontroller. Valószínűleg összeházasítom a veronica ellenütemű oszcijával, aztán meglátjuk.


vas. jan. 02, 2005 15:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Hi Ros-Co!
Vadásztam korábban egy mikroprofis kapcsolást, ami a TSA5511/TSA5512-re épül.
A mikrokontroller egy PIC16F84-es, 2 fajta "szoftver" van, 1 ill. 2 soros LCD kijelzőhöz.
Ugyan még nem került megépítésre, de remélem hamarosan sort tudok keríteni rá...
addig is feltöltöttem a teljes cuccot: www.kaninjo.fw.hu/prog/TSA5511.zip

Üdv.:Kaninjo


vas. jan. 02, 2005 15:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Köszi!

tílleg a MAR az nagyon jó. Ez jó ötlet. Akkor az előosztó 74ALS74 legyen?

Nézegetem a TSA5511-et is. Ez sem tűnik rossz IC-nek. Csak i2C-n kell programozni :(

A kóderbe lehet hogy van új IC: AD633 Ez profi DBM, nem kell a beállítással bajlódni. Annyira nem is drága.
Amint lesz, kipróbálom :)


vas. jan. 02, 2005 14:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
oszcirol is lehuzhatod+mar8+bfw16a
annyi elég neki!

De az oszcit a freki alá hangold be fél megával,
pll nélkül is maximum 0.1megát ha elmászik egy oszci

Lesem a kodered


szomb. jan. 01, 2005 21:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
+történt, így lett 19MHz.
(illetve 7,6MHz a legújabban, de ebből a kavicsból is csak 2 van)

http://hvlabs.hu/fm/stereocoder.gif

Csúnya a rajz. De műxik. A szinuszosító az egyik kulcs, a másik az A+B/A-B poti. Ez határozza meg a csatorna áthallást.

ejnye! Ha még nem indult be a PLLés távol van a freki 88..108 MHz-től, akkor a kimeneten bármi lehet, jó szerencsével rátalál a pll, vagy nem. szerintem az oszci után illik kivezetni, bufferelni. Csak ez a 74xx-nek kevés vót. De mivel másnak műkszik, elhiszem, csak nem teccik.


szomb. jan. 01, 2005 19:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
kavics bóóóóót bazeeee!

Felhivod és elsorolod a 38többszöröseit,szegény öreg remélehetöleg nemkap
szivszélütést,mert kár lenne érte,joszakember!
Kb. 5perc telefon után 1216nál aztmondta 150ft és hogy hány ppm illetve
hogy van 6db.
Gondolom mr nincs egy se :(
Hivd fel öket és kérdezd meg mi van ami 38töbszöröse :)

Kodered rajza érdekelne,hol lehet megkuksolni?
50wattos adónál az 50wattbol picit lehet adni a TTL nek :)


szomb. jan. 01, 2005 19:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem akart menni a TTL ic 100 megán. Lehet hogy kicsi volt a meghajtó jel.

Az időosztásos sztereo kodert már megépítettem, de nem voltam megelégedve vele.
Ilyen kavicsot lehet kapni??? Vagy mázli, és vót otthon...


szomb. jan. 01, 2005 18:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
74 kezdtü dolog miért nemjo neked?

stereo kooder 3ic:4060,7400,4066
1216khz kavics :)
De a kavicsom most se találom :(


szomb. jan. 01, 2005 18:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Jujj... ennyire kaki az MC1450? Nekem műxik, bár aláírom volt vele gond.

Építsek TTL temetőt :( hát ha nincs más megoldás... Amúgy az adóm rajzai (sajna nem a legújabbak) fetnt vannak az weboldalamon.

Végfok KT922A, kb 5W. Jelenleg nem mertem sokáig bekapcsolni, nem merek a HIF-fel szórakozni. Erre akinek van tapasztalata, az dobhatna egy pü-t.
(azért érdemes kispest környékén a 106.8-on hallgatózni...)

A meghajtó 1W, és 2 db BC337 meg egy BFW 16 (jó ez a tranyó)

Az oszci változatos formában megépült már, általában mindegyik műkszik, csak az egész sávot sehogyan sem akarja átfogni.

100 megás előosztóra van valami tuti ic? ehetőleg ne a 74S.. ajánljátok. Nem műxik, ha széthajtom akkor sem.
Ja és lehessen kapni.

4,332 MHz kvarc van a RET-nél. Nem is drága.

A 19MHz az már elég macerás, bár a sztereó kóderhez ezt a legkönnyeb beszerezni (Electrade, Eötvös u.)
Asszem 456KHz-re el lehet húzni a 455-ös KF szűrőket, és nyert ügyed van.
De amit érdemes lenne legyártatni az a 4,6864MHz, mert egy db CD4060-as ic-vel, már adja is ki a 19 meg 38 KHz-et. Páran össze kéne állni, és rendelni n*10db-ot.

A sztereó kóderem nagyon jól sikerült szerintem, pipálja simán az időosztásos elven működőeket. Csak be kell állítani jól.

Az RDS kóder szintén jó, csk kéne egy PIC vagy Atmel terén járatos emberke, aki segít.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

ui: megnéztem a veronica rajzot. A szép hang valószínűleg az ellenütemű kapcsolásnak, és a 2 varicap diódának köszönhető. Jó eséllyel lineárisabb.

Nem is kell olyan sok ic bele :)


szomb. jan. 01, 2005 17:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Nemlátlak msn n!

vegyél fel engem!

kawabiker_zxr750@hotmail.com

Pont arra gondolook,hogy valami mégse 50ohm :)
Amugy még a kábel hossza is tud ám érdekes dolgokat csinálni!


pén. dec. 31, 2004 13:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
msn van persze, netwizard kukacka freemail pontocsa hu cimre keress rá...

milyen illesztési gondra gondolsz? mindenhol 50Ohm a cucc... elméletileg... kábelek, antenna, stb... bár a fene se tudja... a kábel tuti az... az antenna elméletileg az, gyakorlatilag a radiálok sugárzóhoz képesti szögétöl függ... tehát tulajdonképpen lehet illesztési probléma nyugodtan...
nemtom hogy van-e, de ha feldobsz hirdetést talán lesz valakinek olyan bly94es vége...
pic-kel azért nem csinálok, mert olyan h ü l y e vagyok a pic-hez mint a s e g g...
922v: edl kollegával boltoltam... :)

müterhet ledumáljuk majd msn-en.


pén. dec. 31, 2004 13:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
van MSN ed? mert müterhet nehéz részletesen a forumon leirni!

Lényeg hogy indukcio szegény R tagok és minden mm távolság sámit!

Ami bevált megoldás:

árnyékolt lemezen egyik végük és a csati közepe,ez egy árnyékolt
dobozba,és a másik végük a dobozon.minden elenálásnak 1mm láb
tudod ilyen régi tv tuner doboz lemeze volt,árnyékolt dobozt meg kapsz a
frangepán utcába.


pén. dec. 31, 2004 13:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
931 nem suxx!!!

Azért akasztja a müszert,mert illesztési gond lesz.
75ohm volt nekem minden régen :)
ado,kábel,végfok,müszer,antenna
Azért mert 75ohm koax volt olcson ami bir 100-200wattot és szinte semmi
csilapitása nincs,ilyen nagyon vastag catv kábel.

pannondxc n bly94? én nemátok!
Ha olcson lenne lehet beneveznék 2db ra de az akor is csak 100watt :(
daszisztájn kevés!!!!!

Koderomba nemtalálom én se a kavicsom :(
PIC kimenete gondolom tud 38khz négyszög jelet generálni!

Mértnem csinálsz PIC es kodert akkor?
pic+valami kavics+4066+7476(asszem az tud /2 -t vagy 7474?)

titán panelt én is a kondik miatt akarok venni,meg ha nincs kt922v akkor
az is több mint a semmi.

922v t hol szereztél?(egyik német amatör forumon hirdetnek,de németül
nem tudok)és egész kedvezö áron!
söt volt ott 931a is!
pár euro volt!!!!
Lehet irok angolul neki!


pén. dec. 31, 2004 13:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szevasztok!

Elöszöris mindenkinek sikerekben gazdag (NHH mentes) boldog új évet kivánok!

Most látom csak, hogy iszonyatosan megszaladt a topik. restellem, de eddig nem vettem észre...

medmeksz és a többiek:

Én per pillanat úgy állok, hogy itt figyel mellettem a földön egy 19" 3U 37cm-es rack dobozka, benne 25,2V/8A stabiltáp 922a végfok utána 922v végfok utána brutális felharmonikus szürö, benne ventis hütés, minden ****... majd lesznek képek, ha az öcsém visszahozza az akksikat a digitfotómasinába...
most csinálgattam tegnap este vadi új kábeleket adó és cégfok illetve végfok és swr mérö közé...

veronica pll-ben 74ALS74, 74LS193, 74LS76, 74LS86, illetve CD4060 IC-k vannak... mi anno a konthában vettünk mindent úgy emléxem... (de nem biztos hogy jól emléxem, mert nyáron volt, az meg már rég volt... :) )
Sokan fikázzák a veronica oszcijának a felépitését, de abban mindenki megegyezik, hogy müxik és gyönyörü hangja van!

Én annó edl kollegától kaptam 80megás titán panelt, simán át lehetett hangolni 3m-es sávra, müködött is tökéletesen... nem használtam sokat, csak annyit, hogy körberohanjak a környéken, hogy az a 17 watt mit tud... az szúrta a szemem annál a végfoknál, hogy pozitiv testes, és annyira összetett, hogy jóformán csak új panel tervezésével lehet negativ testesre átalakitani, de annyit meg nem ér az egész... vannak viszont jó kis trimmerek benne, amiket ki lehet bányászni... :)

931a-hoz hozzá sem nyúltam egyszerüen undorodom attól a tranyótól... itt a vizsgaidöszak, nem is fogok vele foglalkozni egy darabig, az tuti...

rds: a pirás miniRDS az tuti müxik, de ahhoz fizetös a hex, legalábbis én nem tudok senkit sem aki ingyen odaadná...
van egy másik RDS kóder is, ami nekem szimpatikus, nagyon nagy tudású, komplex kóder, saját ldc-je van, belsö menürendszere, számitógépröl és saját menün PS2 billentyüvel is progizható on the fly... csak attól félek hogy ha nem müxik, akkor egy k--va nagy alkatrésztemetö... a cim ahol megsasolható: http://www.myrds.fr.fm/ ehhez van fetn természetesen HEX is, és az alkatrészek is beszerezhetök hozzá, ahogy láttam...

PLL-re is láttam a neten lcd-s megoldást, nekem az is szimpi, as ahhzo is beszerezhetö minden alkarész: http://ufukdumlu.sitemynet.com/index1.htm az oldal bal oldalán a közepétöl lejjebb van a dolog ami nekünk kell... erröl mi a véleményetek amúgy?

sztereokóder: továbbra is sehogy sem állok...99es kóderbe nem tudok egyszerüen kristályt szerezni... 1216Khz-est sem találtam sehol se... 4,332Mhz sincs... 19mega sincs, semmi értelmes kö... viszont havernak van 38Khz-es igy nagyon erösen hajlok a BA1404-es kóder felé, igaz húzom a számat, mert nem tetszik, de ez van, ezt kell szeretni...

de mi lenne, ha összedobnánk egy ORBAN 8x00-es adásprocesszorra (x=2/3/4) csak 2millió forint, nem is olyan sok és abban van kóder is... :D :D :D nem, inkább egy ORBAN 2300-ra, azt 1milláért megkapjuk, tiszta haszon! :D :D :D

végfokügyileg úgy állok, hogy jók ezek a ruszki stuffok amik itten mellettem generálják a teret, de ilyen 931a körüli teljesitményre inkább valami 2sc2630 vagy bly94... azok a bly94es végek, amiket pannondxc-n lehetne szervirozni, azok pozitiv testesek?
HQviceoban tényleg nincs 2sc2630? árlista azt mondja, hogy rendelni lehet...

mütrutyi: haveré, konzervdobozba beforrasztott sok párhuzamos ellenállás ~55Ohm ellenállással...
müszer 144megára van elvileg a leirása szerint (itt van mellettem a doboza meg a használati utasitása is... :D )
nekem van kedvem késziteni mindeni, várom az ötleteidet, hogy miként kell indukciószegény nagy teljesitményt biró frankó müterhet kreálni, elöre is köszi a segitséget ezügyben!

müszer: nekem inkább 50ohm legyen, gondolom te is azt akartad irni... sehonnan sem tudom, de bizom benne hogy gyári 144megás müszer csak jól van már összerakva... ennek ellenére olyan baromságokat mutat a pwr mérö része, hogy csak na... 922v-végfok (ez lehoz nekem közel 30wattot) 100wattos állásban kiakasztja a müszert... LOL... :D

a 20 wattos müterhelés nagyon rövid idö alatt (alig 1 perc) úgy felforrósodik, hogy nem lehet megfogni... a konzervdoboz ilyen forro, pedig annak nincs kontaktja a bent levö ellenállásokkal, tehát elég dúúúrva... emellé 2 perc után megjelenik belöle az a k--va büdös füst is... tehát power az van... az áramfelvétel is normális, gyors fejszámolás utná ~55% hatásfok jött ki, ami széntén reális érték...

931 egy rakás ****. utálom. már annyi idöt elb-sztam vele, hogy jobban jártam volna valami márkás tranyóval... de csakazértis, nehogymá ö legyen az erösebb... de ezt csak jan végén/februárban... suli suxx... :(

nah majd pakkolom a képeket, ha lesz digitgépbe elem addigis legyetek jók, épitsetek szorgalmasan!

és BUÉK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


pén. dec. 31, 2004 12:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Irtam levelet a 2t... kt... kezdetü nagyfrekis tranyokat gyárto cégnek!

Remélem tudnak angolul az oroszok :)

2t970a és 2t930a után érdeklödtem
930a 40-50wattos 970a 150wattos,gondolom ha olcso akkor 2darab 970 t
meghajtok egy 930al
De ehez is uj tápot kell épiteni,igy lehet mégis csak csö lesz :)


pén. dec. 31, 2004 11:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
MC145150 <----KIDOBNI! BEHINTENI,ELTAOSNI,MEGSEMISITENI!

Viccen kivül az egy rakás fekália.

Ha érdeke a tapasztalatom vele leirhatom,és haveromnak is megvan a
kellö tapasztalata vele,ö kábeltv re probált épiteni modulátorokat.

Röviden:össze vissza gerjed,nemlehet bemenetét leileszteni semmi osztohoz
Érzékeny a jelszintre,árnyékolsra,nyáktervre,egyszerüen egy fos!

A veronikás 74xx temetö,de müködik! ehez hasonlo PLL t több amatör épitett
144 re és gyári HTV tvadó ban is ilyesmi volt.

RDS nekem is kellene,de hát HEX file nincs,és infomse hogy mit kell csinálni
egy rds codernak,másik hogy pira.cz -n van 1PIC es rds coder
De gondolom ha rendelünk PiC -t ugyis lelesz védve hogy nebirjuk kiolvasni a HEX -t.

Te merre rádiozol?
Milyen adód van?

Ha valakit érdekel az ado rajzom feltöltöm netre(igaz 2év szünet után
kerestem elö a pairfecniket,nyákterv még nincs)


pén. dec. 31, 2004 6:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hali!

Ha van valakinek egy kis PIC-es tapasztalata, nem tudnánk közösen egy RDS enkódert összedobni? A modulátor, meg a szűrő műxik TDA7334-gyel. Az adatot kell neki csorgatni ha jól emléxem 1800 baud környékén.
A szinkronjelet a TDA adja, erre kell kiléptetni a bitsorozatot.
A neten van pár project, nagyon szép az említett példány, de sztem bonyolult egy picit, és hiányzik a hex file. Egyébként cimborám mélben kikönyörögte. Persze terjeszteni nem akarja :x

Tudnátok segíteni egy adótuner építésében? 0..8V hangolófesz áll rendelkezésre, és U664B vagy egyéb típusú előosztó. A PLL MC145150.

De az MB1504-es IC is nagyon szimpatikus. Ebben van előosztó is.

A veronica PLL-ben nem MC145170 van?? Ezt nem tudom beszerezni sehol :(
5-let?


pén. dec. 31, 2004 0:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
edl: RDS ügybe nemtudsz segiteni?
Meg telefonszámot adni,hogy kinek lehet elado 2t941a vagy hasonlo?


kedd dec. 28, 2004 0:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Jelentem titán panel "van",januérba már lesz is :)
Már csak mögé kellene valami 50-100wattos tranyo.

RDS coderhoz HEX file nincs valakinek?
Arra vadászok googleban épp :)


hétf. dec. 27, 2004 22:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
EDL:segitesz irni angolul levelet a gyártonak(oroszoknak),hogy
lehet e rendelni onnan tranyot :)


hétf. dec. 27, 2004 16:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
most hivtam telefonon,nincs nekik :(
kérdem más 175megás 40-50wat körül,keresgélt de semmi :(
hq video kilöve :(((


hétf. dec. 27, 2004 15:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
edl: mi a tipusa a tiednek? kimenöbe mennyi power bir?

én ezeket találtlam:

2SC2630 SI-N 35V 14A PQ=60W 175MHz VHF 5012.20
2SC2694 SI-N 35V 20A PQ=75W (175MHz) 9534.72
2SC2330 SI-N 38V 6A PQ>31.6W (175MHz) 1384.89
2N5590 SI-N 36V 2A PQ=10W 175MHz VHF 2981.13

2694: teccik de drága
2330: olcso lehet ez lesz,keresek neki meghatot,de 30watt lofing itt :(

Nagyon gödörbe alföldön alacsonyan lakom,faluba kevesen laknak,és
környezö falvak is 10kmk re,és azokba is kevesen.

Legközelebbi helyi hivatalos Cegléden de az is 30km,és cegléd szélén
10emeletes házak,tuti nemszolnék be a város belsejébe még
100wattal se.
Viszont cegléd vasutállomáson régen a 100watt monoba walkmanon picit
zajosan de hallgathato volt.
Sangean ats305 el meg stereoban tiszta,kihuzott teleszkopantennával,de
cegléden belül azal se jött be.


hétf. dec. 27, 2004 15:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
olyan típ. ttl-ic-ket, pll ic-t, és nagyfrekis tranyókat (én itt 50-60W kimenőt produkálót is vettem, professzionális mitsubishi VHF adótranyó volt, ezüstözött lábakkal, 100W koll.disszipációval... nem is volt drága...) itt kapsz: http://www.hqvideo.hu


hétf. dec. 27, 2004 14:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Netwizard: te hogy állsz?
Megy már a végfok?


hétf. dec. 27, 2004 10:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Kiváncsiságbol felhivtam lomexot,és van!
Pedig árlistájukba nincs.
bfq34 is van nekik de 300pénz :)

Már csak kavics kell,találtam 4megásat itthon :)))


hétf. dec. 27, 2004 9:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Adtam fel hirdetést,remélem lesz tranyó.

Én nemhasználnám a titán végfokkot se 2méteren se 3méteren.
Saját különbejáratu véleményem szerint az egy fos.
Ha jol rémlik 2oldalas nyák és eleve a gyári dobozában meg -24voltos volt
az egész ado-vevö.
Másik hogy 2métere se jo ez a kvarcos dolog,5perc PLL t csinálni.

7474
7486
7476

EZEKET HOL LEHET KAPNI? Sehol nincs :(

Semmi kedvem szenvedni autorádiobol kiszedett PLL ic vel,mert
amit találtam itthon azt PC röl kellene elprogramozni,programozáshoz meg
szinte nem konyitok :(

Néztem üres frekit magamnak,de tök teli a sáv.


hétf. dec. 27, 2004 9:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 07, 2004 9:26
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Akkor bocsi, félreértettem !!
Egyébként a titán két kivitelben létezett "A" és"B"
Az egyik az ún. alsósávos:ez 146-153-ig ment ,a másik (felsősávos)
153-174 -ig ezeket hívtuk 2 méteresnek :)))
A 80 megásnak nevezett -ritkábban előforduló példányok pedig 73-86 mega körül mentek az ilyen végfokokat könnyebben lehet broadcact-ra hangolászni...
Üdv!!


vas. dec. 26, 2004 22:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
77bela írta:
edl!

A titán nem lesz jó műsorszórásra, mert kislöketű.(egyébként 18 szoroz az adója) ,meg aztán a 2m.-est nem olyan egyszerű áthangolni ,akkor inkább 80 megást szerezz !!

Üdv!!


titánból csak a végfokpanelt használjuk természetesen...

nagyon jó 88-108megára a 80megás panel. a régi hallgatók, ill. Netwizard rá a tanú(i)m.

2m-es titán nincs. csak 80 és 160megás.

a 2m a bly-s cuccra vonatkozott.


vas. dec. 26, 2004 21:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 07, 2004 9:26
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
edl!

A titán nem lesz jó műsorszórásra, mert kislöketű.(egyébként 18 szoroz az adója) ,meg aztán a 2m.-est nem olyan egyszerű áthangolni ,akkor inkább 80 megást szerezz !!

Üdv!!


vas. dec. 26, 2004 21:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Én meg épp most akartam irni levelet az oroszoknak
Kideritettem a gyár weboldalát és azon kibogoztam a mail cimüket :)

Hu akkor januárba irok a dx re hátha valaki ad, pl ha lenne titán panel az
jo lenne,mert abbol a kondikat kiszedném meg a tranyokat.
2titán panel elég(2tranyo végokba,2tranyo tartalékba,6trimer
végfokba,6trimer "adoba")

Nemtudod a **** telszámát akitöl tevásároltad? felhivnám van e neki.
2t931a t is vennék egyet.

Kérdés a veronikás pll hez minden ic t lehet kapni?
Mert pont ami a fázisrazárthurok fö alkoto eleme,amely ic lenne kedves
összehasonlitani a 2frekit hát nemtalálom sehol neten boltok árlistáján.

MRF630 t találtam "olcson" 1500ért de akkor felesleges ha van titán
panel,ahoz elég lenne fél watt.

Hol vettétek a PLL hez az ic ket?


vas. dec. 26, 2004 14:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
tranyókat itt kapsz:
http://elektronline.hu/pannondxc

régen ilyen ajánlatokat kaptam:
BLY 87 1000-
BLY 88 1500-
BLY 89 2000-
BLY 93 2500-
BLY 92 2000-
BLY 90 4500-
KT 904 1000-
KT 907 1500-
2N 3375 1500-
2N 3632 2000-
KT931A 1000-
KT922A 1000-
KT922B 1000-
KT922V 1000-

itt kapsz titán panelt szinte ingyen (én annó 4-5db 80megásat kaptam egy ezresért...)
múltkor volt fenn bly94-es panel, ill. külön bly94. párezer huf. megéri panelt venni, 2m-eset, nem nagy cucc áthangolni.


vas. dec. 26, 2004 14:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Gyorsan kerestem koaxkábelt,találtam kb. 40métert 11mm 75ohmos,de több
daraban.Padlásra felhuztam a leghosszabat,rálógatam függöleges dipolt.
Már vevö antenna van :)

106,85 kivül más kalozt nemtaláltam,de ez 10cm drottal is jön,asszem selytem ki lesz.

106,5 lévö alizka rádio hol van?
99.8régi frekim kilöve,dübörög ott valami atom erösen.

Most megyek leporolom a tunert,mert tiszta kosz,találtam egy müködö
10sávos stereo EQ t.Meg tervezem az adót :)
Jo lenne ha még ma irnátok tranyokra 5let -t mert holnap lehet felugrok
pestre.Pár bolt nyitva.


vas. dec. 26, 2004 10:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
74ls86 t hol kapok?


vas. dec. 26, 2004 4:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Hohooooo!

74193 és tárásai ez az én 5letem volt,vagyis én is "loptam" :)))
Hasonlo PLL volt nekem mint ez a veronikás ado,én még egy nagyon régi
hiradástechnika által gyártott gyári tv adonak a kf/vhf konverter és 0.5wattos
meghajto kapcsrajzábol nétem ki az 5let -t.

De itt valahogy nincs közel 30ic :)

Érdemes megépiteni a veronika pll -t? mert közel ez a megoldás nekem
bevált,meg hasonlo pll volt a régi sunshine rádionak is(88,1 még réges rég)

Lenne kedvem ujra rádiozni mert találtam 106,9 n valakit a közelembe aki
a pesti rádio1 t relézi át,meg néha körbetekeri a rádiot "adásba".

Apropopóóó:

veronikás oszciba mi ez a "sok szemét" pontosabban a sok bf494 -re és
a kilométer hosszu sokdarabos L1 re gondolok,elég idiota megoldásnak
tartom,van valami elönye? én csak hátrányát látom elméletbe.

Elökotortam régi terveim,meg elkezdtem pontosan emlkézeni és
lerajzolom az én "ex adóm",ha érdekel valakit betudom makrozni,mert
a jézuska hozott király digifényképezöt :)

st coder(na nem szent csak sterejó):
Nemtalálom a müködö koderomat,és abba volt az asszem 1216khz kavics,
nincs valakinek egy nem utáncsiszolt,hanem rendes kavicsa?
Holnap asszem összes itthon lévö kavicsot felderitem és elosztom 38khz -val
Régi rajzaim közt találtam egy ca3080 -al megoldott kodert,ahol az L és R
oldalakat ez "kapcsolgatja" de ez sose vált be nekem,hanem asszem még
a videoton vagy orion erösitöbe volt 4066 5let vált be kapcsolgatni.
Ha ugyis uj coder épül, érdemes RLC tagon kivül mást is beleraknom a
szinuszositáshoz vagy felesleges?(közel szinusz jel volt igy is,és nekem
jona tünt az átnemhallása)


Végfok kérdés:

www.lomex.hu t néztem semmi RF tranyo,vagyis bly93 t találtam de
méregdrágán :(
Itthon meg csak egy re025xa csö,de hát azt megkellene hajtani,meg nincs
lelki eröm neki külön tápot csinálni.

Hol tudok beszerezni olcson tranyot?
www.google val vadásztam,de www.ebuy.de n sincs olcso tranyo :(
Januárba körbe telefonozok pár boltot :)

Trimerkondi hol van olcson? szerény számitásaim szerint kellene
12vagy14darab folia,vagy porvédett légtrimer(ami a "TITÁN" végfokban volt,
vagy az a sima sárga talpu 3lábu folia)
4vagy6 légtrimer

Ha a régi razot épiptem meg(bfr224,bf245,bfr91a,bfr96,bfw16a,
kt922a-kt922b,2t931a
kt922a-2t951a
blx94-blx95
Nagyobb adot nemakarok,tehát 2 2t931a tuti nemlesz.

Ha találnék valahol mrf630(nembiztos feböl irtam)vagy blx91 -t akkor
azzal pöpecül kilehetne hajtani a 2t51a -t

De 100mhz -n a blx94-95 soros páros is pár száz mW rol lehoz 40wattot!


Várom a segitséget :)))

Ha valakinek kedve van rádiozni cegléd,abony közelébe az is irhat :)


---------------------------------

netwiz:

Milyen mütrutyid van? mert ami egyenfeszen 50ohm vagy 75ohm
az nembiszti hogy nagyfrekin is az? a CB rádiokhoz vásárolhato legötbb
nem jo már magasabb frekin,ha gyári akor vegyél 144 megára gyártottat
vagy ha van kedved késziteni leirom hogy kell.

pwr mérö: na ez az ami megint érdekes lehet mert honnan tudod hogy
a bemenete is és a kimenete is 75 75 ohm és tökéletes azon a frekin?
cb hez készitett 27mhz s 100megán már kuka!

Amugy a legjobb müteher egy dipol és a legjobb telesitmény mérö is egy
dipol+egyenirányitás+szürés+feszmérés minél dinamikusabb és nagyobb
méretü deprez kijelzö+soros ellenálás
Persze ez csak a puszta közepén tanyán kivitelezhetö :))))

1 dolog a lényeg:jol müködö ado minél kevesebb kakaot vesz fel(utolso
fok áramfelvételét mérni),minél erösebb(ado antenna közelébe de
nem árt 1-2hulámhoszon kivül,vagyis 1-2*3méter távra tenni egy vevö
antennát és azon mérni a feszt. 4germánium dioda+folyto tekercs+kondi
és már jöhet is be a lakásba 2eres kábelen a DC kis müszer+elenáláls)


Végfok gerjedés:
Lehet hogy rossz a nyákterved(pl. a közel lévö tekercseket fontos
merölegesen elhelyezni),megfelelö árnyékolás kell(bemenö és kimenö
kör között a tranyo felett),rosszul tervezett föld folia pl. ha 4lábu
tranyot használsz illik az összes nyák szigetet körbe földelni,tehát
nem ám csak a nyák 2 szélén egy egy csik a föld amit behuzol a tanyo
2emiter lábához meg pár alkatrészhez,ez nem hangfreki!!!
Ha lehet 1oldalas nyákra dolgozz és alulrol is árányékold be meg felülröl is
a végfokot(régen a gigatech nevü boltba frangeán utca olcson kaphato volt
istes se tudja hány fajta méretü árnyékolt doboz!)
Az egyoldalas nyákot a lehetö legmagasabbra tedd be amit a tranzisztor
enged(ugye hütöbordára is kell rögziteni),és a nyákot totálisan körbe
forraszt be! tehét ne csak a doboz 4sarkához pötty-pötty,hanem
vard végig a nyák szélét,és ugye a pontos nyákméretre,minél kevesebb
forasztoanyag legyen ott!

Ha ezekután is gerjed akkor következö lecke:
-minél rövidebb alkatrész lábak(tudod induktivitás)
-lc tagok méretein elgondolkozni(legtöbb helyen trimer kondi van igy
azon nincs mit gondolkozni,tehát tekercs méretét modositsad)


vas. dec. 26, 2004 4:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Hohooooo!

74193 és tárásai ez az én 5letem volt,vagyis én is "loptam" :)))
Hasonlo PLL volt nekem mint ez a veronikás ado,én még egy nagyon régi
hiradástechnika által gyártott gyári tv adonak a kf/vhf konverter és 0.5wattos
meghajto kapcsrajzábol nétem ki az 5let -t.

De itt valahogy nincs közel 30ic :)

Érdemes megépiteni a veronika pll -t? mert közel ez a megoldás nekem
bevált,meg hasonlo pll volt a régi sunshine rádionak is(88,1 még réges rég)

Lenne kedvem ujra rádiozni mert találtam 106,9 n valakit a közelembe aki
a pesti rádio1 t relézi át,meg néha körbetekeri a rádiot "adásba".

Apropopóóó:

veronikás oszciba mi ez a "sok szemét" pontosabban a sok bf494 -re és
a kilométer hosszu sokdarabos L1 re gondolok,elég idiota megoldásnak
tartom,van valami elönye? én csak hátrányát látom elméletbe.

Elökotortam régi terveim,meg elkezdtem pontosan emlkézeni és
lerajzolom az én "ex adóm",ha érdekel valakit betudom makrozni,mert
a jézuska hozott király digifényképezöt :)

st coder(na nem szent csak sterejó):
Nemtalálom a müködö koderomat,és abba volt az asszem 1216khz kavics,
nincs valakinek egy nem utáncsiszolt,hanem rendes kavicsa?
Holnap asszem összes itthon lévö kavicsot felderitem és elosztom 38khz -val
Régi rajzaim közt találtam egy ca3080 -al megoldott kodert,ahol az L és R
oldalakat ez "kapcsolgatja" de ez sose vált be nekem,hanem asszem még
a videoton vagy orion erösitöbe volt 4066 5let vált be kapcsolgatni.
Ha ugyis uj coder épül, érdemes RLC tagon kivül mást is beleraknom a
szinuszositáshoz vagy felesleges?(közel szinusz jel volt igy is,és nekem
jona tünt az átnemhallása)


Végfok kérdés:

www.lomex.hu t néztem semmi RF tranyo,vagyis bly93 t találtam de
méregdrágán :(
Itthon meg csak egy re025xa csö,de hát azt megkellene hajtani,meg nincs
lelki eröm neki külön tápot csinálni.

Hol tudok beszerezni olcson tranyot?
www.google val vadásztam,de www.ebuy.de n sincs olcso tranyo :(
Januárba körbe telefonozok pár boltot :)

Trimerkondi hol van olcson? szerény számitásaim szerint kellene
12vagy14darab folia,vagy porvédett légtrimer(ami a "TITÁN" végfokban volt,
vagy az a sima sárga talpu 3lábu folia)
4vagy6 légtrimer

Ha a régi razot épiptem meg(bfr224,bf245,bfr91a,bfr96,bfw16a,
kt922a-kt922b,2t931a
kt922a-2t951a
blx94-blx95
Nagyobb adot nemakarok,tehát 2 2t931a tuti nemlesz.

Ha találnék valahol mrf630(nembiztos feböl irtam)vagy blx91 -t akkor
azzal pöpecül kilehetne hajtani a 2t51a -t

De 100mhz -n a blx94-95 soros páros is pár száz mW rol lehoz 40wattot!


Várom a segitséget :)))

Ha valakinek kedve van rádiozni cegléd,abony közelébe az is irhat :)


---------------------------------

netwiz:

Milyen mütrutyid van? mert ami egyenfeszen 50ohm vagy 75ohm
az nembiszti hogy nagyfrekin is az? a CB rádiokhoz vásárolhato legötbb
nem jo már magasabb frekin,ha gyári akor vegyél 144 megára gyártottat
vagy ha van kedved késziteni leirom hogy kell.

pwr mérö: na ez az ami megint érdekes lehet mert honnan tudod hogy
a bemenete is és a kimenete is 75 75 ohm és tökéletes azon a frekin?
cb hez készitett 27mhz s 100megán már kuka!

Amugy a legjobb müteher egy dipol és a legjobb telesitmény mérö is egy
dipol+egyenirányitás+szürés+feszmérés minél dinamikusabb és nagyobb
méretü deprez kijelzö+soros ellenálás
Persze ez csak a puszta közepén tanyán kivitelezhetö :))))

1 dolog a lényeg:jol müködö ado minél kevesebb kakaot vesz fel(utolso
fok áramfelvételét mérni),minél erösebb(ado antenna közelébe de
nem árt 1-2hulámhoszon kivül,vagyis 1-2*3méter távra tenni egy vevö
antennát és azon mérni a feszt. 4germánium dioda+folyto tekercs+kondi
és már jöhet is be a lakásba 2eres kábelen a DC kis müszer+elenáláls)


Végfok gerjedés:
Lehet hogy rossz a nyákterved(pl. a közel lévö tekercseket fontos
merölegesen elhelyezni),megfelelö árnyékolás kell(bemenö és kimenö
kör között a tranyo felett),rosszul tervezett föld folia pl. ha 4lábu
tranyot használsz illik az összes nyák szigetet körbe földelni,tehát
nem ám csak a nyák 2 szélén egy egy csik a föld amit behuzol a tanyo
2emiter lábához meg pár alkatrészhez,ez nem hangfreki!!!
Ha lehet 1oldalas nyákra dolgozz és alulrol is árányékold be meg felülröl is
a végfokot(régen a gigatech nevü boltba frangeán utca olcson kaphato volt
istes se tudja hány fajta méretü árnyékolt doboz!)
Az egyoldalas nyákot a lehetö legmagasabbra tedd be amit a tranzisztor
enged(ugye hütöbordára is kell rögziteni),és a nyákot totálisan körbe
forraszt be! tehét ne csak a doboz 4sarkához pötty-pötty,hanem
vard végig a nyák szélét,és ugye a pontos nyákméretre,minél kevesebb
forasztoanyag legyen ott!

Ha ezekután is gerjed akkor következö lecke:
-minél rövidebb alkatrész lábak(tudod induktivitás)
-lc tagok méretein elgondolkozni(legtöbb helyen trimer kondi van igy
azon nincs mit gondolkozni,tehát tekercs méretét modositsad)


vas. dec. 26, 2004 4:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

Igen, a végfok megy szépen, de nemrégiben észrevettem egy furcsaságot... jön a veráról az 1watt bele a 922a-ba, onnan a ~6watt megy a 922v-be onnan meg jön le vagy 25watt... (müteherre járatva jóval nagyobb áramot vesz fel, mint egy 1,5 swr-re kihangolt antennával... müterhet majdnem szétfüstöltem... olyan forró volt, hogy nem birtam megfogni és rohadt büdös lett, de még müxik...)
tehát a vicces az, hogy ha a táp marad a végfokon, de a meghajtást kikapcsolom, de nem húzkodom le a koaxkábeleket róla, akkor a 922v úgy magában csendesen oszcillálgat... pár wattnyi valamit termel... nem tudom mit, de jelzi a teljesitménymérö is, meg az árammérö is, hogy valami ott aktiv... ha lehúzom a bemenetéröl a koaxot, amin amúgy semmi sem megy be a végfokba, akkor leáll... ez a para pár napja jött elö... gyanakodom a bemeneti kör trimmereire... majd cserélem, azt kiderül... tipp??

ha az ember frankót akar, egyszerüen, akkor veronika... 1 wattot kiadja, szintézeres (nem kell hozzá spec. ic) és nagyon szép hangja van...
ha nem tetszik a szintézere, akkor azt a részt kifürészeled a panelból, és itt az egyik belinkelt oldalon van egy lcd-s szintézerrajz tsa5511-el, ez az ic 349+fa-ért kapható a hqvideoban, ezzel kibövithetö szerintem, de meg kellene nézni rendesen...
Nekem befigyelt ám a fiksz-oszci hangja is a K****FM-nél, érdemes esetleg azzal is foglalkozni, mondjuk egy ilyen lcd-s csilivili szintézerrel, és egy adag végfokkal megtámogatva...

Ha lesz majd idöm, akkor lehet hogy megépitek egy fiksz-oszcit, meg talán azt a szintézert, csak úgy brahiból... az oszciban tetszenek azok a helyes kis dualgate mosfetek :D , meg amúgy is egyszer van gyereknap, mindig is szerettem volna egy lcd-s szintézert, nah! :P :lol: :wink:


hétf. dec. 13, 2004 23:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 153 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség