Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 22, 2024 7:26



Hozzászólás a témához  [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 104  Következő
Mekkora FM adót? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Nyugi barátom! - Remélem csak tényleg viccelsz! Nem azért mert aggódnék,csak azért mert ha komolyan gondolod akkor jobb ha el húzol innét a fórumról, míg nem késő !!! Ha csak vicc akkor vedd semmisnek amit írtam. - Mi itt, nagyon békés emberek vagyunk ! - Senki se zavarja meg ezt a békét ha kérhetjük - (a jó szomszédság érdekében). - TURMIXFM - KALÓZ RÁDIÓ - FREE RÁDIÓ - EAST HUNGARY - SPACE & FREEDOM.


vas. márc. 11, 2012 20:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 25, 2012 18:32
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Kazincbarcika
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Pasa írta:
Nyugi, szerintem az amatőr kolléga csak vicceskedik.
Az én adóm viszont antenna nélkül tolta a 20 wattot két órán keresztül gond nélkül. Aztán meg egyszer véletlenül letakartam, túlmelegedett és lekapcsolt a védelem. Én csak gyárit használok, az a biztos. Nemsokára megjön a 80 wattos (remélem, mert már kifizettem), a 20-as meg megy egy kollégához. :rulez:

Próbáljukk ki, honan tolod 80assal mondcsak? Én így barátkozom.
Felnyomok Bárkit Ingyen
http://hg9ieg.tk


vas. márc. 11, 2012 19:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Szia Pasa ! - Egy 80-150 w os vég nekem is kellene,1 w meg hajtáshoz.Hol találok egy jó meg építettet?!


vas. márc. 11, 2012 10:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Nyugi, szerintem az amatőr kolléga csak vicceskedik.
Az én adóm viszont antenna nélkül tolta a 20 wattot két órán keresztül gond nélkül. Aztán meg egyszer véletlenül letakartam, túlmelegedett és lekapcsolt a védelem. Én csak gyárit használok, az a biztos. Nemsokára megjön a 80 wattos (remélem, mert már kifizettem), a 20-as meg megy egy kollégához. :rulez:


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Pasa szomb. márc. 31, 2012 9:01-kor.



vas. márc. 11, 2012 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
A veronika compresor / limiteren dolgozom,kiváltani a 15 Khz filterét és egy jó st kóderen MC 1496 ic vel. Na meg egy, széles sávú zárt dipóllal ,amit nem kell hangolni.Ez az elfoglaltságom mostanság és a hang technika " Cass A " amp épitése JLH. - Ha van kérdés csak irj .


szomb. márc. 10, 2012 16:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
tsanyi80, - BW és VERONICA códert használok.Van kettő szett gyári modul,egy BW és egy veronika.Komplett mind kettő, BW , st kóder ,limiter, PLL és ugyan ez a veronikából, ja és van egy BW PLL az etalonnak emlegették ,ami egybe van építve a PLL és az LCD .A veronikához van gy 25 W os gyári modul is , jut eszembe a BW hez is de azt a bw házilagosan készítette anno ,mikor még csak kísérleti széria volt nekik és ezt építettem bele egy kis fém dobozba és úgy rá egy hűtő bordára.Jó üzemel mind kettő,szinte tönkre tehetetlen ! A vera gond nélkül ment három napot,pedig nyár volt 35 fok !!! A bw t azt igy nem próbáltuk de biztos az is ilyen. - Én sem értettem mi volt ez a fent emlitett HG9IEG. - Mi másba utazunk,mi békés amatőrök vagyunk. TURMIXFM .


szomb. márc. 10, 2012 16:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Pfú... :lol: Mi akart ez lenni,HG9IEG? Turmix,te milyen kódert használsz?


szomb. márc. 10, 2012 11:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
.......hát .... én ebből nem sokat értettem! Csak azt szűrtem le ,hogy ellenségeskedés megy emberek között! - Megmondom őszintén én ehhez a PMR dologhoz nem értek,Petya művekről már hallottam ( nagyon felkészült a rádiózás terén ) de többet nem tudok róla. Téged HG9IEG nem ismerlek,de nem is értem mi a célod ezzel.Azt látom,hogy tudatni szeretnéd a sztorit másokkal is.Hogy az amatőr körökben is előfordul ,nem egyet értés ,azt már én is tapasztaltam! Ez elég rosz emberi tulajdonság,hogy amatőr körökben is jelen van ilyen,az HU vonás! - Én becsületes kalóz rádiós vagyok TURMIXFM akit az ilyen acsarkodó dolgok nem érdekelnek.De meg értem ha valakinek ilyen problémálya van és hangot ad neki. - Én el olvastam,végig néztem,reagáltam....... most megyek rádiózni.TURMIXFM.


pén. márc. 09, 2012 21:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 25, 2012 18:32
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Kazincbarcika
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Feljelentek Bárkit Ingyen
http://hg9ieg.tk


pén. márc. 09, 2012 18:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Mi történhetett megint? Senki sem rádiózik?


kedd márc. 06, 2012 21:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
tsanyi80! Ez igy van ahogy irod!De épp azért jutottunk idáig mert ilyen a hozzáállás az emberkék részéről! Egy étterem tábláján ez volt ki irva Sydney be " mi ételt adunk nem kifogást" ...jó nem!? - Tehát a rádiózást nem fogom fel adni ,akkor sem,ha maga a miniszter fejre áll. De lehet ,hogy őt nem is érdekli csak a bürokratikus törvény hozók hoztak valami féle matematikailag kiszámított rendelkezéseket. De ez a fórum nem erről szól,hogy politizáljunk. -- Tehát a RÁDIÓ ! A rádió az én hobbim,ez vagyok én! Csinálom tovább a PLL oszcikat ,antennákat,sztereó kódereket,ezt az ártatlan hobbit ami csak jót tesz, tehet az embereknek,hogy lefoglalják értelmesen magukat stb . - Fejlesztem ezt a tudásom ,hogy minél tökéletesebben tudjam művelni ,pedig már nem mai fiatal vagyok de a lelkesedésem még mindig fiatalos és az is marad! Talán azért mert nem Európában éltem,élek csak ide csöppentem közétek és sok mindent nem értek,mert a föld golyó másik oldalán az embereknek más is fontos, nem csak a pénz és a hatalom stb. TURMIXFM - KALÓZ - RÁDIÓ - KELET MAGYAR ORSZÁG . " SPACE & FREEDOM "


pén. márc. 02, 2012 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Sajnálattal olvasom tomash véleményét,de nem tudok mást mondani,minthogy igaza van.Ebben a **** országban már mindenért büntetnek,nem is kevésre.Az nem érdekel semmilyen szervet,hogy te mennyire vagy becsületes vagy jószívű ember,keményen megfingatnak ha lejár a parkolócédulád,ha rádiózgatsz,ha csúnyán nézel valakire.(pedig nem zavarsz vele senkit,csak nem állsz vigyázva mindenki előtt.)Az pedig senkit nem érdekel,hogy mennyit, vagy hogyan dolgoztál eddigi életed folyamán,nincs több becsületed mint aki életében nem dolgozott egy percet sem mert úgy volt vele,hogy nincs kedve hozzá.
Mindenesetre szerintem ez egy nagyon jó hobbi,ha érdekli komolyan az embert,igencsak sokat tanulhat azidő alatt,míg mindent tökélyre fejleszt,és ez így van jól.


csüt. márc. 01, 2012 14:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Ahogy gondolod ! Meg értelek de szerintem ezért égnek ki manapság az emberkék mert semmi motiváció nincs az életükbe, Ezért is ilyen ez az ország és ezért más egy másik mert sosem adták fel az elképzelésüket ,elveiket ! Részemről sohasem adom fel ezt a hobbit, ez én vagyok. .....azért nézzél be rendszeresen.


szer. feb. 29, 2012 21:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Nem igen rádiózok,sőt ilyen világban,ami ma van,inkább küzdök.Néha benézek ide,de már nem köt le téma.
Segíteni sem nagyon akarok,mert azért manapság nem olcsó hobbi ez már.(főleg hogy most sokat kérnek ha elkapnak)


szer. feb. 29, 2012 20:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
tomash .- Egy kicsit bővebben ha lehetne. .... nagyon alszik a fórum,nem értem miért. Kihal az amatőr izmus vagy csak félnek az emberkék a nyilvánosságtól? Minden esetre ez nekem nagyon érthetetlen.


hétf. feb. 27, 2012 14:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Köszi kérdésed,vagyogatok.


vas. feb. 26, 2012 19:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Köszi,Tomash!


vas. feb. 26, 2012 15:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Szia tomash! .Igen ezt ismerem,tényleg jó!Egyébként az mc 1496 ot favorizálom.Igen a TOKO filtereket nehéz beszerezni és drága is 10 eu is el kérnek érte.Ezért aktív szűrőt kell használni,csak az jó legyen. Miket csinálsz mostanában?


vas. feb. 26, 2012 13:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
http://obrazki.elektroda.net/23_1182840405.jpg

http://obrazki.elektroda.net/84_1182720349.jpg

St kóder 15khz filter.

Veri a toko filtert.


vas. feb. 26, 2012 11:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Kihalt a fórum?


szomb. feb. 25, 2012 16:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Igen ez lenne a BW limiter ,ez van meg nekem gyári modulba a hozzá való kóderrel és a PLL .Érdemes meg építeni!!! Ebbe nincs 15 Khz filter,hanem a kóder be,tehát használható egyértelműen és jó is!!!


szer. feb. 22, 2012 13:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Egy limiter rajz lenne,itt is szükség lenne a 15KHz-es szűrőre. :(

http://20469.foren.mysnip.de/read.php?15777,875278,page=3


szer. feb. 22, 2012 5:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Nem jó a cim.Egyébként milyen BW rajz?


kedd feb. 21, 2012 18:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Ja,tényleg!A 15KHz-es lpf miatt hagytam én ezt.Már beugrott... :?
Találtam egy BW rajzot,ha érdekel valakit:http://20469.foren.mysnip.de/read.php?15777,875278,page=3


kedd feb. 21, 2012 17:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Ja a 9 PLL az tényleg csúcs!!!


hétf. feb. 20, 2012 18:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Minden esetre a veronika (comp/lim) az amivel maximálisan megvagyok elégedve.Ha valaki hozzá jut az NRG rajzra ,vagy a kész modulra,csak értesítsen mert meg vennék egyet!


hétf. feb. 20, 2012 18:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Azt a limitert/kompresszort nem ismerem,de ha a veronikára gondolsz az meg van.Az új( Aaref ) amiben nincs Toko filter annak a rajza nincs meg de gyanítom,hogy ugyan az mint a veronika csak a Toko filtert elhagyták és akti 15 Khz van benne.A következő vételem az lesz és a 9 es verzió PLL,mert ingyen adják hozzá a kódert. - HG9IEG köszönöm az infót!Már hallottam a Szalai Anna Máriáról,ilyen emberkéket ki kell irtani az emberiség közül. Az a nép közösség ami csak szankcionálni tud ,azt is ki kell pusztítani (az ötlet adóval egyűt) a földről!!!!!! Már nem a kommunizmus szellemében élünk.Minden esetre sz...k..rá!


hétf. feb. 20, 2012 18:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 25, 2012 18:32
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Kazincbarcika
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Helló Túrmixx

Záhonyban felálították az ukrán magyar-közös kordináció miatt egy mérőállomást, Szalai Annamáriánk egy Úr-isttennőnek képzeli magát :jaj:

gg630504


hétf. feb. 20, 2012 12:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Helló Turmix!Azt hiszem tényleg elkapkodta egy kicsit a Pira ezt a limiter dolgot ahogyan írtad.Egyetértek azzal amit írtál,valóban kicsit kommersz áramkörről van szó.Neked nincs meg véletlenül az Aareff-féle limiter rajza?Azt szívesen kipróbálnám,de rajzot nem találtam róla.


vas. feb. 19, 2012 15:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Pira coomp/limiter. - Át néztem egy kicsit jobban az áramkört.Tudja a dolgát,de lehetne rajta javítani sokat és kellene is hogy tudjon mindent maradéktalanul. - Én ki egészíteném egy jó 15 Khz szűrővel (mint már mondtam),ez nagyon kellene és egy nagyon jó 50 és 75 mikro sec es elő ki emeléssel ,ami kicsit komolyabb mint egy kondi és kész. Tehát lehetne fejleszteni. Az NRG nek volt egy nagyon jó,amit sajnálok,hogy lemaradtam róla.


szomb. feb. 18, 2012 20:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
tsanyi80.- Az sok mindentől függ,hogy te hallod e a rádiódon.Ha nem elég szellektiv akkor biztos nem hallod stb.


pén. feb. 17, 2012 19:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Nem! Nem arra értem a műszeres be állitást.Hanem a kérdés úgy szólt,hogy hogyan lehet az optimális modulációt-(+-75 Khz)- be állítani.- A pira comp/ limet ,meg lehet műszer nélkül építeni, működni fog. - .......... ezen a területen ,mint - RÁDIÓ ADÓ - be mérés nélkül,nem szabad lenne adót be kapcsolni !!! Az ide tartozó alap műszerek nélkül ,nagyon gázos ,csak vakon tapogatás a sötétben. - Az alap műszerek minimum !!! :- SWR mérő,deviation mérő,frekvencia mérő min (150 Mhz),hang frekis szkóp ,hang generátor.egy jó kézi műszer.Ez igazából nem nagy öszeg,egy jó bringa ára,ha hobizni akarunk. ...... vagy bringázni?!


pén. feb. 17, 2012 19:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Szia,Turmix!Ahogyan írod a Pira comp/limiter beállításához műszer kell ezt értem,de én nem tudtam elérni,hogy az fm sávon máshol is hallható legyen az adóm,egyedül a veronikánál.Megpróbáltam kíváncsiságból az rdvv-met közvetlenül a számítógépről(minden nélkül)az adó bemenetére kötni,de nem szólt máshol az fm sávon 1W-nál sem,de 5-nél sem.Nem lehet,hogy ez adófüggő?


pén. feb. 17, 2012 16:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
.....érdekes miiiii. Na most lehet érdeklődni a rádiózás iránt,mert elég izgalmas!


csüt. feb. 16, 2012 20:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
........ja a BW nél viszont deviation limiter van! Nem pedig komp/lim! ...viszont ide csináltak egy két fokozatu -erósebb,gyengébb mély kiemelést.Ez viszont arra jó,hogy mégsem olyan naturban szól mint ha nem lenne komp/lim de viszont az optimális löketet behatárolja,hogy 75 Khz legyen. Ezért én a natur be állitást használom és ezért van külön egy behringer komp/limiter és egy behringer mély kiemelő enhenser.Igy viszont CD minőségű az adásom CD ről , .....(persze ha vétel oldalról jó a tuner is) !!!!!! - jut eszembe, tudtam venni egy aural excitert APHEX t , !!! A hires Big Butom (ha jól irom).


csüt. feb. 16, 2012 20:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
PL:- a veronikánál a st kóderbe nincs filter,ezért a komp/limiterbe tették a 15 Khz filtert.Mivel alől van a komp/lim ,ezért a kóderre már nem megy rá több mint 15 Khz!!! Ha a kódert használod ,csak önmagában és csak ez van az adód előtt,akkor nagyon f..os ,vékony ,dinamikátlan a hangja és minden féle zavarokat termel a kóder ,főleg ha cd t használsz . Ha PL: a pira komp/limet használod és aztán a vera kódert ,akkor egy klasszissal jobb a hang,jelentősen.De mivel a filter ,amit 1-2 rc taggal oldottak meg (ami nem elég),ezért javasolnék hozzá,mert nem tud minden 14-15 Khz s jelet jó meredekséggel ki szürni. A BW nél viszont a kóder elejébe tették a 15 khz s szűrőt,és már a kóderre sem megy rá nagyobb freki,ami a kóder müködését is befolyásolja!!!! .....(mert ugy a kóderen belül több külömböző funkciók vannak és ezt a nagyobb frekvenciák keveredése befolyásolja.) ( egyszerűen elmondva az egész igy néz ki)


csüt. feb. 16, 2012 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Műszer nélkül nem lehet be állítani! Ha elővigyázatos vagy akkor alul modulálod,ha merész vagy ( ove)r tull modulálod.Gyakorlatban ha mindent használsz elő kiemelést,low pass filtert (15 Khz) ,comp/lim et ,jó kihangolt antenna,jó koax stb,akkor csak azt figyeld, hogy a skálán, csak egy helyen hallod e magad vagy sem.Enyit tehetsz.Én is csak azért tudtam használni az adómat mert gyári Vera comp/lim (be állitva) és BW deviation limitert (gyári) használok.A pirának van ilyen műszere,fogok venni !!! - Egyébként a pra comp lim ,használható de én minden képp hiányolok egy 15 Khz (brick wal) filtert. A 15 Khz filternek nagyon nagy jelentősége van!!!!!!!!!!!! Persze az sem mindegy,hogy hová teszed a rendszerben. ......... Gondolkodj!


csüt. feb. 16, 2012 20:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Dddemeter: Én a kompresszor-limiterre gondoltam,én is ezt használom,nálam szépen szól!A másik: a segítőkész embereket tuti kihasználják,de nem szabad hagyni!Én se mindenkinek segítek,mert tényleg nem érdemli meg mindenki!


csüt. feb. 16, 2012 15:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
tsanyi - értettem na lehet rosszul fogalmaztam .ne érts félre nem roszindulatbol mondtam amugy bizony jo tudni hogy vannak segitökész emberek én is segitek sok embernek és nem kérdem mi menyi ,sajnos a joszivü embereket sokan kihasználják a mai világban,,, na de te a pira compreszor limiterröl beszélsz vagy csak a limiterröl?
Én is kiváncsi vagyok mit mond turmix erre.
Turmix -Tisztában vagyok azzal hogy mi a löket meg a fm modulácio én csak konkrétan szeretném tudni hogy ha ráadsz egy bizonyos modulálo jelet akkor azt mivel tudod megsaccolni hogy menyi a löket mert hát nekem különleges müszereim nincsenek gondolok itt mondjuk frekiméröre...


csüt. feb. 16, 2012 15:15
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Jó a link! :rulez:


csüt. feb. 16, 2012 14:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Szia Turmix! A PIRA teljesíti ezt?


csüt. feb. 16, 2012 14:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Ezt a linket olvasgasd ! Igaz angolul van de vannak ábrák és megfogod érteni. http://www.irational.org/sic/radio/tech ... ompressors ----- Röviden ,: mikor adsz egy frekvencián és azt modulálod hang frekvenciával, -nem szabad ,hogy + - 75 khz töl jobban elmenjen az alap frekihez képest a frekvencia. (persze ha tudod,hogyan működik az FM) - ( tehát az alap frekihez hozzá adódik a jel frekije). . Ezért hagynak 300 khz szabványban rögzített sáv szélességet,persze ez több mint + - 75 khz = (150 khz) de a duplája ,mert igy biztonságos. Röviden .


csüt. feb. 16, 2012 14:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Sziasztok! Dddemeter:Nem üzletelni akartam :wink: ,csak segíteni.Gondoltam a kábelt odaadom neked,de ahogy írod tényleg messze vagyunk egymástól(vagyis te még a határhoz ahogy sejtem).Az alkatrész küldést pedig levél formájában gondoltam ha gondolod,nekem jólesik a másikon segíteni,főleg ha van valamim otthon elfekvőben,vagy ahol laksz esetleg nehezebb beszerezni boltban,(de ezt nem tudom).Nem jutott eszembe az üzletelés,csak miért ne segíthetne az ember a másikon,ha tud,nemde? :rulez: Amiket kérdeztél asszem a PIRA limitere tudja,-de javítsatok ki ha tévedek-,és az eléggé egyszerű kapcsolás.


csüt. feb. 16, 2012 14:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
tsanyi -Nagyon köszi hogy ilyen segitökész vagy ,sajnos jó nagy futamodás még a határ is innen tölem ,.és az utiköltség sokszorosan meghaladja a csomag árát is autom nincs .igy azt hiszem nem jövedelmezö sem neked sem nekem hogy ilyen távolrol üzleteljünk ,de mindenképpen nagyon jolesett hogy probálsz segiteni nagyon köszönöm kár hogy nagy a táv szivesen befizetnék egy egy sörre neked is meg turmixnak is de ez egyelöre csak álom de kitudja ha megyek magyarhonba valamikor akkor esetleg szoba jöhet majd komolyabban a sörözés.
turmixtol kérdezném még hogy:
1 Hogyan tudod beálitani a75khz löketet ?
2 hol lehetne látni egy ilyen aktiv 16khz es szürökapcsolást ?


szer. feb. 15, 2012 21:38
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Látod csak te vagy itt.


szer. feb. 15, 2012 20:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Valaki eltűnt? :wink:


szer. feb. 15, 2012 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Megint eltűnt mindenki?! :shock:


szer. feb. 15, 2012 15:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Nos! Ha már tisztában vagytok az antenna jelentőségével akkor most következik a második azaz a legelső szempont a 75 khz es löket hossz!!!! - Igazából ennek kellene a legelső helyen állnia a fontosság szempontjából! Ugyan is, ettől nem fogunk bele szólni a szomszéd állomás adásába és nem minket fognak hallgatni az egész skálán! - Itt még egy nagyon fontos dolgot jegyeznék meg,mégpedig azt,hogy ne engedjünk nagyobb hangfrekis jelet -mint - 15 khz az adónk bemenetére!!! Ezért kell a 15 khz alul áteresztő -úgy nevezett brick wall filter- szűrő! - Akkor most jöhetnek a kérdések.


hétf. feb. 13, 2012 18:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Ja,és ha a H1000-es kábel érdekel,én elviszem neked a határig,ha te addig le tudsz jönni,ezt tartom!Nem kérek érte semmit,tényleg.


szomb. feb. 11, 2012 16:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Szia Dddemeter! Én szívesen postázok neked alkatrészt,ha arról van szó,ic-t bármit,ezzel ne törődj!Főleg,ha valamit nem tudsz beszerezni,itt meg könnyebb.Szólj komolyan!!!! Tényleg.


szomb. feb. 11, 2012 16:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 104  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség