Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 11:42



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: féklámpa
"Az enyémnél azzal kezdtem, hogy a hét db gyenge ledet kihajigáltam belőle és 10 v. 15 candelás ledeket tettem a helyére, kicsit félkörben megdöntve."

Hát mivel szereztem egy gigygaygi pákát végre (azért már nem pisztolyt :) ), most már én is megtehetem ezt :)

"Azzal nagyon vakító lett a fénye, ezért ellenállással lekorlátoztam és fokozatkapcsolót tettem rá."

Áh, Hadd vakítson :)

"Az előző hogyan épült fel, mitől tetszett jobban?"

Hát.. merész konstrukció volt :)
Bowden, szigszalaggal körbeteker, golyóstoll rugó ráhúz, vezeték ráköt, megnyújt, bekalibrál, hogy fékkonzolhoz hozzáérjen ahogy kell...
Babra munka volt, viszont elég kicsi méretű, és hihetetlen érzékeny(nagyon kis távolságon (kb 1mm) is ott maradt, ha a kormányt túlfordítottam a bicajjal állva, akkor viszont kapcsolt), és mindig a helyén is maradt, nem csúszott el. A rugó pont olyan keménységű, hogy ha el is mozdult esetleg, a konzol visszatolta.. Nem is tudom volt-e olyan hogy magától kapcsolt volna... :)
Ja és esős időben se testelt le, mert a rugó aljára is szigszalag került, visszahajtva kívül-belül.
Csak az a baj, hogy elég 1x bowdent cserélni, és máris lehet újracsinálni az egészet. Ezért szerettem volna valami okosabb, esetleg gyári megoldást. Bár ha jobban meggondolom, találhatok erre is megoldást.. :)

Egyébként eléggé ledbuzi vagyok gyerekkoromtól fogva..
Voltak furcsaságok néha.. A Kecskeméti Művház műszaki vezetője szerzett be pl. kék ledet.. még a kommunizmus alatt, úgy 1983 felé asszem... ma se tudjuk hogy csinálta.. :)


szer. jún. 20, 2007 17:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
RoGeR írta:
Chriss, el tudsz az email címemre dobni egy liustát, hogy nálad mi mennyi?

Szerintem teljesen korrekt, a led kb annyi mint itt br. a boltban és a tükör még olcsóbb is.
Persze ezt majd ti át matekozzátok.


szer. jún. 20, 2007 15:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Pinyo1970 írta:
Tényleg nincs a doksi szerint Q4-es. Bár attól még létezhet, mert a Q4 100 lumentől indulna asszem.

http://www.cpfmarketplace.com/mp/showth ... p?t=166231
Itt meg is erősíti, hogy valóben egy eddig be nem jelentett binről van szó.

Igen látom, viszont ez a min 100lm max106.5elég szűk bin:-)
De ez se fényesebb mint a jelenlegi 100lm/W osnak becézett min 91 max 118lm@350mA -es SSC ZLed P4 Ubin:-)

Roger, küldöm majd..


szer. jún. 20, 2007 15:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 15, 2006 13:06
Hozzászólások: 308
Hozzászólás 
A Q4 az már durva...
Jövő héten összeűlök Nemo kollégával és megcsinálom a világítást. Az P4-el lesz. Ehhez képest a Q4 +20%.

Chriss, el tudsz az email címemre dobni egy liustát, hogy nálad mi mennyi? Lehet, hogy egy fejlámpába beépítenék egy SCC-t.

ARoger [kukac] freemail [pont] hu


szer. jún. 20, 2007 15:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Tényleg nincs a doksi szerint Q4-es. Bár attól még létezhet, mert a Q4 100 lumentől indulna asszem.

http://www.cpfmarketplace.com/mp/showth ... p?t=166231
Itt meg is erősíti, hogy valóben egy eddig be nem jelentett binről van szó.


szer. jún. 20, 2007 15:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: féklámpa
musaic_sh írta:
"Esetleg ilyent ismersz te is ?"

sajnos igen.. :)
Amúgy a lámpája maga nem rossz (igaz nem éri el a cateye-s ugyanilyen széles lámpicskumat, de közepes fényereje azért van.)
Az enyémnél azzal kezdtem, hogy a hét db gyenge ledet kihajigáltam belőle
és 10 v. 15 candelás ledeket tettem a helyére, kicsit félkörben megdöntve.
Azzal nagyon vakító lett a fénye, ezért ellenállással lekorlátoztam és fokozatkapcsolót tettem rá.


musaic_sh írta:
A "kapcsolóját" szétszedtem, kinyújtottam a rugót, stb.. az egész tök nyíltan ott hever, de működik rendesen. Az előző verzióm azért jobban tetszett. Azt alig lehetett észrevenni.. :), igaz, ha mondom, ezt is inkább az veszi észre, akinek mutatom.
Az előző hogyan épült fel, mitől tetszett jobban?


musaic_sh írta:
Szerintem amellett hogy növeli a biztonságot (nappal is - volt aki miatta nem koccolt le hátulról,
és szólt is hogy örült neki :) ), tök vicces dolog a féklámpa a bicajon..
az elsőt még 17 éve csináltam.. :)
Nekem meg ott lóg bekötve de nem szereltem még rá a bowdenre.
Majd egyszer, amikor úgyis megbontom akkor talán felkerül.

Na meg attól is függ, hogy a bowdenes fékkel fékezek vagy a kontrással.
Ebben a 7-es agyváltóban van kontrafék. (hátul agyváltóm van, elöl három tányér lánckerék)
Így viszont talán veszélyes ha egyszer világít máskor meg nem,
mikor mivel fékezek. Igaz a fék kart szinte mindig húzom.


szer. jún. 20, 2007 12:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: féklámpa
"Esetleg ilyent ismersz te is ?"

sajnos igen.. :)
Amúgy a lámpája maga nem rossz (igaz nem éri el a cateye-s ugyanilyen széles lámpicskumat, de közepes fényereje azért van.)

A "kapcsolóját" szétszedtem, kinyújtottam a rugót, stb.. az egész tök nyíltan ott hever, de működik rendesen. Az előző verzióm azért jobban tetszett. Azt ali lehetett észrevenni.. :), igaz, ha mondom, ezt is inkább az veszi észre, akinek mutatom.

Szerintem amellett hogy növeli a biztonságot (nappal is - volt aki miatta nem koccolt le hátulról, és szólt is hogy örült neki :) ), tök vicces dolog a féklámpa a bicajon.. az elsőt még 17 éve csináltam.. :)


szer. jún. 20, 2007 11:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: féklámpa
musaic_sh írta:
Sziasztok!

Nem tudom ideillik-e.. szeretnék a (vereseny)bicómra egy normális féklámpa kapcsolót, van valakinek ötlete rá?
Csináltam már jó párat, mind jól működött, de mind megkövetelte azt hogy egyedi legyen.
Ha valaki látott valahol olyat ami rendesen gyártott, jó minőségű (vettem 1x egyet, azt is teljesen kibeleztem annyira használhatatlan volt rácsavarozva a bowdenre), szóljon be nekem frankón :)

Esetleg ilyent ismersz te is ?
Több kép itt -> http://kep.tar.hu/balu-1/50388732#2
Kép


szer. jún. 20, 2007 11:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Komaki írta:
Idézet:
Hát ezt most nem értem, milyen ledet akarsz ami nincs nálunk?vagy hogy érted ezt a nálunkat?

Délvidék (Szerbia).
Kb ilyen a kínálat: http://www.comet.co.yu/main/index.html
Ez az egyetlen üzlet, ahol esetleg lehet Cree-t venni. Ha rákattintasz, a Price-ra és azt írja ki, h NIJE NADENO, ez azt jelenti, h nem tudják beszerezni :(
A múltkor is több száz km-t utaztam Pestig a P2-ért :(

Jó lenne hát, ha dobnátok egy címet, ahonnan lehet rendelni.

üdv: Komaki


Megfelel a ZLed P4 is?Hány darab kell? írd meg priviben és aszem segíthetek:-)


szer. jún. 20, 2007 11:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Idézet:
Hát ezt most nem értem, milyen ledet akarsz ami nincs nálunk?vagy hogy érted ezt a nálunkat?

Délvidék (Szerbia).
Kb ilyen a kínálat: http://www.comet.co.yu/main/index.html
Ez az egyetlen üzlet, ahol esetleg lehet Cree-t venni. Ha rákattintasz, a Price-ra és azt írja ki, h NIJE NADENO, ez azt jelenti, h nem tudják beszerezni :(
A múltkor is több száz km-t utaztam Pestig a P2-ért :(

Jó lenne hát, ha dobnátok egy címet, ahonnan lehet rendelni.

üdv: Komaki


szer. jún. 20, 2007 10:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tényleg nincs a doksi szerint Q4-es. Bár attól még létezhet, mert a Q4 100 lumentől indulna asszem.


szer. jún. 20, 2007 10:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Ausztál forgalmazónak ígért a Cree Q4-es fényesség bint!
Ez a P2-P3-P4-Q2-Q3-Q4 sorban helyezkedik el.
http://www.cutter.com.au/proddetail.php?prod=cut651
Áraik általában ausztál dollárban vannak.
Szoval egy ilyen prémium XR-E ára kb. 16 USD (Összehasonlításképpen náluk a normál P3-as kb. 8.40 USD, a P4-es 9.40 USD)


Szerintem csak elírták és az Q3 akar lenni, nem logikus, hogy előbb legyen Q4 kapható mint Q3! Ráadásul a Cree bining&labeling táblázata is max Q3-ig van írva, a Q4 ott nincs is feltüntetve hogy létezne, pedig eddig mindig raktak egy *ot a bin kód mögé, és odaírták hogy még nem elérhető, amennyiben tervben volt már csak nem tudták még gyártani azt a fényességi osztályt.


szer. jún. 20, 2007 9:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás féklámpa
Sziasztok!

Nem tudom ideillik-e.. szeretnék a (vereseny)bicómra egy normális féklámpa kapcsolót, van valakinek ötlete rá?
Csináltam már jó párat, mind jól működött, de mind megkövetelte azt hogy egyedi legyen.
Ha valaki látott valahol olyat ami rendesen gyártott, jó minőségű (vettem 1x egyet, azt is teljesen kibeleztem annyira használhatatlan volt rácsavarozva a bowdenre), szóljon be nekem frankón :)


szer. jún. 20, 2007 9:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ausztál forgalmazónak ígért a Cree Q4-es fényesség bint!
Ez a P2-P3-P4-Q2-Q3-Q4 sorban helyezkedik el.
http://www.cutter.com.au/proddetail.php?prod=cut651
Áraik általában ausztál dollárban vannak.
Szoval egy ilyen prémium XR-E ára kb. 16 USD (Összehasonlításképpen náluk a normál P3-as kb. 8.40 USD, a P4-es 9.40 USD)


szer. jún. 20, 2007 8:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Chriss írta:
balu1 írta:
Így sem került nekem sokkal többe. Az meg bele volt kalkulálva részemről is.

Főleg mivel ez egy nettó emitter ár és Te meg Start vettél:-)

Akkor meg épp ott vagyok ahogy a boltban árulják.
Ennek az előnye a válogatott természetközeli szín lehet.
..és 100 lm/W


szer. jún. 20, 2007 7:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Komaki írta:
Chriss, kössz a részletes leírást!

Esetleg még megmondanátok, honnan lehet LED-eket rendelni, mert nálunk nagyon vacak a kínálat :(

üdv: Komaki


Hát ezt most nem értem, milyen ledet akarsz ami nincs nálunk?vagy hogy érted ezt a nálunkat?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chriss szer. jún. 20, 2007 8:04-kor.



kedd jún. 19, 2007 22:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Chriss, kössz a részletes leírást!

Esetleg még megmondanátok, honnan lehet LED-eket rendelni, mert nálunk nagyon vacak a kínálat :(

üdv: Komaki


kedd jún. 19, 2007 21:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
redsaw írta:
Chriss! A "Balu-féle" az foncsorozott tükör, vagy a plexi? Esetleg képet, méretet találok valahol hozzá?

Foncsorozott tükör, a méretei: kb 16.5mm magas és 26mm átmérőjű és van egy 32mm átmérőjű pereme.

Komaki:
A gyártók színhőmérséklet vagyis CIE színtérben elhelyezkedő szín koordináták szerint is osztályozzák a LED-eket , és a bining &labeling dokumentációban leírják, hogy milyen kód mit jelent. A színhőmérsékletet Kelvin fokban adják meg a 5500-6000 kelvin kb megfelel a nyári déli napfény színhőmérsékletének. Ezt általában 350mA re adják meg, nagyobb áramokon a színhőmérséklet is eltolódik ,általában a kék vagyis nagyobb kelvin fokok felé. A jobb érthetőség kedvéért általában a bin kódok mellett adnak valami közérthetőbb nevet is a gyártók az egymáshoz közel álló bincsoportoknak pl. warm white, cold white,(Cree) vagy pure white,natural white(sun light), warm white(SSC)
A hidegebb vagyis "kékebb" fehérek felé haladva egyre nő a hatékonyság. A te p2-es creeden a WG jelenti a színkoordinátákat és nagyjából 6000K körüli színhőmérsékletet jelent.


kedd jún. 19, 2007 19:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
(A digicam automata fehéregyensúlyában meg sose bízz led fényképezésnél. Fix napfény WB esetén talán összehasonlíthatók a színek.)
Edit: úgy látom, fix daylight-ot állított be balu -> dícséretes.

Tudod, a kicsi lapos sony kamerával készült mindkét kép.
Ezen sajnos nincs manuális beállítás, legfeljebb trükkösen lehet kiszorítani
azonos beállításokat.

Tüzijáték szimbólumra állítottam és +2EV értékkel megnöveltem az expozíciós időt.
Így mindkét kép teljesen azonos beállítással készült, csak az áramban volt különbség.


kedd jún. 19, 2007 18:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Pinyo! Ha mindkettőből van ilyen is, olyan is, akkor hogyan jelzik az árnyalatokat? Van valami kód? ChipCAD-ék a fehér Creet felosszák cold- és warm white-ra. Most az én XR7090WT-U1-WG-P2 ledem végülis milyen? Csak azért kérdezem, hogy tudjak viszonyítani.

üdv: Komaki


kedd jún. 19, 2007 16:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. jan. 19, 2007 18:40
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Többnyire a PC előtt - tekerjetek helyettem is!
Hozzászólás 
Chriss! A "Balu-féle" az foncsorozott tükör, vagy a plexi? Esetleg képet, méretet találok valahol hozzá?


kedd jún. 19, 2007 16:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
redsaw írta:
eaglee írta:
ChipCAD: W42180 ZLED P4, U rank 1 760 Ft ....

Kapni is lehet, vagy ez is csak beetetés mint a CREE P4?
A Chipcad által forgalmazott optikákhoz képet, metszeti rajzot, méreteket lehet valahol találni?


Igen, lehet kapni, tőlem legalább is biztos, de hogy csipkedéknél lehet e azt nem tudom...
Ha érdekel ilyen LED priviben megbeszéljük.az optikából melyik érdekel a balu féle? mert az szintén van még.


kedd jún. 19, 2007 16:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. jan. 19, 2007 18:40
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Többnyire a PC előtt - tekerjetek helyettem is!
Hozzászólás 
eaglee írta:
ChipCAD: W42180 ZLED P4, U rank 1 760 Ft ....

Kapni is lehet, vagy ez is csak beetetés mint a CREE P4?
A Chipcad által forgalmazott optikákhoz képet, metszeti rajzot, méreteket lehet valahol találni?


kedd jún. 19, 2007 16:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Komaki írta:
Hát igen. Azért amennyire össze tudom hasonlítani, szerintem az utóbbi sokkal jobb. A CRree-nek valahogy kékes a színe. A ZLED-nek meg inkább talán egy kicsit zöldes, de ez nem zavaró.
üdv: Komaki

Mindkettőből van ilyen is olyan is.
(A digicam automata fehéregyensúlyában meg sose bízz led fényképezésnél. Fix napfény WB esetén talán összehasonlíthatók a színek.)
Edit: úgy látom, fix daylight-ot állított be balu -> dícséretes.


kedd jún. 19, 2007 15:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Hát igen. Azért amennyire össze tudom hasonlítani, szerintem az utóbbi sokkal jobb. A CRree-nek valahogy kékes a színe. A ZLED-nek meg inkább talán egy kicsit zöldes, de ez nem zavaró.

üdv: Komaki


kedd jún. 19, 2007 15:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A gyári Cree optika hiába olcsó, ha olyan böszme nagy (nekem legalábbis).
Az államvizsgához pedig sok sikert, de vigyázz, az internet csak elveszi az időt a tanulástól :-)

Chriss írta:
Pinyo1970 írta:
Hi Chriss,
megnézted már, milyen fényt csinál a kis Polymer optics optika az SSC-ből?


Pinyo: Nem, még mindig nem szedtem szét a régi fényem, csak jövő szerda (államvizsga) után fogok hozzálátni de beszéltem a gyártóval ugyan ezt ajánlja hozzá szóval elvileg jónak kell lennie. Szerintem inkább egy kicsit drága lett a Polymer optics hexa optika ha megnézed mennyiért van a gyári cree...a 7-es is csak arányaiban olcsóbb.



kedd jún. 19, 2007 15:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Hi Chriss,
megnézted már, milyen fényt csinál a kis Polymer optics optika az SSC-ből?


Pinyo: Nem, még mindig nem szedtem szét a régi fényem, csak jövő szerda (államvizsga) után fogok hozzálátni de beszéltem a gyártóval ugyan ezt ajánlja hozzá szóval elvileg jónak kell lennie. Szerintem inkább egy kicsit drága lett a Polymer optics hexa optika ha megnézed mennyiért van a gyári cree...a 7-es is csak arányaiban olcsóbb.

balu1 írta:
Így sem került nekem sokkal többe. Az meg bele volt kalkulálva részemről is.

Főleg mivel ez egy nettó emitter ár és Te meg Start vettél:-)

balu1 írta:
A képeken fentebb össze lehet hasonlítani a szinét a Cree-e -vel.

Ha mondjuk egymás mellett, elválasztva, azonos áramon egy hófehér fal előtt lenne a két fényforrás lefotózva, vagy külön külön, de azonos fényképező beállításokkal, az előbbi körülmények között, akkor tényleg lehetne összehasonlításról beszélni:-)
Így csak van két képünk amin az egyiken több a világos rész mint a másikon, de a fény fehérségét ez alapján azért nehézkes lenne megállapítani:-)
Ui.:Nem kötekedni akartam:-)


kedd jún. 19, 2007 14:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Chriss írta:
eaglee írta:
ChipCAD: W42180 ZLED P4, U rank 1 760 Ft ....

Ha már sikerült ezt így megemlíteni itt, akkor én se titkolom tovább:-), hogy amit rendeltem az is ilyen áron van, persze mindkét esetben ezek nettó árak és az emitterre vonatkoznak.
Így sem került nekem sokkal többe. Az meg bele volt kalkulálva részemről is.


Chriss írta:
Van még a starból is ha valakit az jobban érdekel. Az általam rendeltek viszont válogatott color bin-űek, tehát nem lutri, hogy milyen a színhőmérsékletük: 6000K körüli, a nap fényéhez leginkább közelítő színosztály.
A képeken fentebb össze lehet hasonlítani a szinét a Cree-e -vel.


kedd jún. 19, 2007 13:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hi Chriss,
megnézted már, milyen fényt csinál a kis Polymer optics optika az SSC-ből?


kedd jún. 19, 2007 12:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
eaglee írta:
ChipCAD: W42180 ZLED P4, U rank 1 760 Ft ....

Ha már sikerült ezt így megemlíteni itt, akkor én se titkolom tovább:-), hogy amit rendeltem az is ilyen áron van, persze mindkét esetben ezek nettó árak és az emitterre vonatkoznak. Van még a starból is ha valakit az jobban érdekel. Az általam rendeltek viszont válogatott color bin-űek, tehát nem lutri, hogy milyen a színhőmérsékletük: 6000K körüli, a nap fényéhez leginkább közelítő színosztály.


kedd jún. 19, 2007 12:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
..ahogy ezek beindultak, sohasem lehet tudni mi jóval jönnek ki megint.


kedd jún. 19, 2007 9:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
balu:
nem, ledekkel majd ősszel foglalkozom megint, tavaly nyáron sem használtam a lámpámat. Addigra csak kijön valami rendes luxeon led a Lumileds-től is.


kedd jún. 19, 2007 8:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
ChipCAD: W42180 ZLED P4, U rank 1 760 Ft ....


kedd jún. 19, 2007 6:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tényleg, rendet csináltak chipcadék.
Persze a P4-et nem vették le de fogadni mernék, hogy még mindig nincs nekik.


Kipróbáltam a Chriss féle ledet a hozzá való tükörrel
és meglepően jól világít ebben az összeállításban..

Itt egy kép a szokásos teszt folyosón,
először a cree-e ..P4-el 750mA áram mellett, üveg optikával:
Kép

A következő képen a Zled fényét látjuk
1000mA mellett, a hozzá való kicsi tükörrel.
Kép
A szórt fénye kifejezetten előnyösnek látszik,
a szúrófény viszont távolra visz jól és
láthatóan, a távolság okozta gyengüléssel arányosan.

A megtáplálás azért különbözik mert nem volt nálam műszer áramot mérni.
Később otthon néztem meg hogy állunk.

Pinyo: Próbáltad már az új ledet?


hétf. jún. 18, 2007 17:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Lehet, hogy csak nekem új.
A Chipcad árlistáján gyártó szerint szétválaszották az optikákat.
Van nekik pl. a régi Cree-hez való 50mm átmérőjű 7-ledes optika (Polymer Optics), nem is drágán! (Mint Chrissss-é). Van ugyanez, de 1 db-os kiszerelésben (asszem hatszög és 14mm-es átmérő) XR-E-hez való optika is.


hétf. jún. 18, 2007 15:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vigyél magaddal egy kamerát és kérd meg az eladót, hogy tesztelje le mindegyiket ami
szerinte erősebb, közben megnézed kamerán keresztül, hogy mit tudnak.
Mondjuk x centiről megvilágít vele egy tárgyat valahol félárnyékban.

Igazából infra ledekkel nem nagyon foglalkoztunk, legfeljebb akkor talál valaki ha átnézi a kínálatot.


csüt. jún. 14, 2007 14:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Hozzászólás 
Köszi Balu1

Nekem a huzalos lábú is jó (vagyis jobbmert egy vékony csíkot kellene csinálnom) főleg ha 3mm-es

De mondjuk végignézve a Lomex árlistáját, nem szerenék minden egyes lehetséges típust megnézni, aztán kipróbálni....
Gondoltam hátha van valakinek egyszerübb tapasztalata.
I_M_I


csüt. jún. 14, 2007 11:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Erre már én is rákérdeztem a Chipcad-nél de nagyon kitérő választ adtak.
Igazán infra teljesítményled után érdeklődtem.
A válasz valami.. hát azt most nem.., de esetleg lesz olyan is de még nem lehet tudni mikor..

Egyébként huzal kivezetésüből is össze lehet rakni jó ki fényerőt de a tejesítményét és
széttartását nem ismerem, melyik lenne leginkább használható.
Ezeket nem lehet lumenben mérni hiszen nem látható a fénye,
helyette az optikai kimeneten mért mW-ban szokták megadni a teljeítményt.


csüt. jún. 14, 2007 9:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Hozzászólás 
Sziasztok,
Tudom, hogy ti világítottok, de most nekem nem látható LED-el lenne kérdésem.

Infra LED-ből melyik a legjobb fényű persze ár figyelembe vételével.
Ha lehetne "normál 3-mm es kivitel lenne jó

inkább 860nm-es mint afleletti, de azok is jók.

köszi


szer. jún. 13, 2007 16:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
balu, köszi a tanácsokat :-)
Igazad lehet, van összesen vagy 80kg-nyi gyerekem, és igen, talán a sportosság hiányzik az életünkből.

Akkor nem csak a ledekkel vagy termelékeny.. :wink:


szer. jún. 13, 2007 12:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
balu, köszi a tanácsokat :-)
Igazad lehet, van összesen vagy 80kg-nyi gyerekem, és igen, talán a sportosság hiányzik az életünkből.
Addigis itt van egy kis punnyadnivaló, beszámoló a mostani Nagykovácsi hétvégéről itt:
http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9006401
és itt:
http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9006401


szer. jún. 13, 2007 11:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na persze, a végén még azt mondják, apuci zülleni megy az éjszakába.
Lehet, hogy nem ártana lassan hozzá szoktatni a családot is a laza sportos életmódhoz.
Ezt nem viccből mondom. Mondjuk ha a gyerkőc kicsi akkor gyerekűlésen mehetne veled,
hadd érezze át a nomád élet élményeit.
Asszonyka meg a szigeten róná addig a köröket, hogy szokja. Persze veled.
Tényleg szép az a környezet.

Gyerkőccel a hátad mögött nem időfutam lenne hanem súlyhordó futam.
Mondjuk a gyerek 15 kiló és hozzá jön a bringád súlya, talán 13kg.
Akkor már egy súlyban indulhatnánk, mert az én gépem önmagában 28kiló. :D

Ja és mindenkinek kellene jó lámpa!


kedd jún. 12, 2007 15:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Chriss írta:
Pinyo1970 írta:
Unalmasan telnek a napok. Sehol egy forradalmian új led. Ráadásul későn sötétedik, általában nem is kell lámpa. Jöhetne már az ősz.


Pinyo, ha annyira unatkozol akkor teszteljünk zledet és optikákat hozzá!:-)

Ööööö, kkhhhhmmm, izééé. :-)
Komolyra fordítva: jó, de majd nyáron, amikor a család szépen leköltözik telekre, és egyedül tengetem az estéimet.


kedd jún. 12, 2007 15:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
..Ráadásul későn sötétedik, általában nem is kell lámpa. Jöhetne már az ősz.

Azért ha elindulsz 20-21 órakor akkor bele futsz az éjszakába. :shock: :)


kedd jún. 12, 2007 15:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Unalmasan telnek a napok. Sehol egy forradalmian új led. Ráadásul későn sötétedik, általában nem is kell lámpa. Jöhetne már az ősz.


Pinyo, ha annyira unatkozol akkor teszteljünk zledet és optikákat hozzá!:-)


kedd jún. 12, 2007 14:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 25, 2007 16:59
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Magyaroszág
Hozzászólás Re: INGYEN CUCCOK!
killerlife írta:
Sziasztok!
Aki szeretnem ingyen FULL JÁTÉKOKHOZ JUTNI,FILMEKHEZ,PROGIKHOZ AZ látogasson eli ide: www .killerlife.fw.hu
Csoki!

Ez a 100%-ig idevágó HSZ szerintem (ez enyémmel együtt) törölhető!


kedd jún. 12, 2007 14:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 28, 2007 12:41
Hozzászólások: 4
Hozzászólás INGYEN CUCCOK!
Sziasztok!
Aki szeretnem ingyen FULL JÁTÉKOKHOZ JUTNI,FILMEKHEZ,PROGIKHOZ AZ látogasson eli ide: www.killerlife.fw.hu
Csoki!


kedd jún. 12, 2007 13:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Unalmasan telnek a napok. Sehol egy forradalmian új led. Ráadásul későn sötétedik, általában nem is kell lámpa. Jöhetne már az ősz.


kedd jún. 12, 2007 12:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Balu!

Küldtem PÜ-t, hogy már ne itt OFF-oljunk.


üdv: Komaki


szomb. jún. 09, 2007 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tehát drágább, de mégis kevesebb akku formátumot tud kezelni?

Az nyilvánvaló, hogy jó ha ennyi jót mondanak róla.
Ez is jó (amiről írtam) mert minden lehetséges funkciót tud ami egy töltőtől elvárható
és minden lehetséges kereskedelmi akku formátumot ismer.

A másik miben jobb?

Na igen a Conrad..
Ott minden közel kétszeres árban van.
Az 1mW-os zöld lézer pointer náluk 22.000,-Ft :?


pén. jún. 08, 2007 19:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség