Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:28



Hozzászólás a témához  [ 3932 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 79  Következő
Tesla tekercs építés 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát.. sok sikert hozzá, de milyen trafót akarsz venni? Szép a szekunder


pén. máj. 26, 2006 12:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Hali!

Képek a tekercsről:
http://plasmaglobe.uw.hu/tc1.jpg
http://plasmaglobe.uw.hu/tc2.jpg
http://plasmaglobe.uw.hu/tc3.jpg
http://plasmaglobe.uw.hu/tc4.jpg

Ez a probléma, átüt a pri. a sec. re, de már dolgozom rajta, Sajnos nem látni, hogy többet szikrázik, mint amennyi a videon látszik, de a digitgép nem mindig "érzékelte":
http://plasmaglobe.uw.hu/mov1.mpg
http://plasmaglobe.uw.hu/mov2.mpg

A Skori féle meghajtóval, amit picit átalakitottam, a nagy húzza a legnagyobb ivet. Úgynéz ki hogy a kondikat meg újra kell tölteni.

Igen szeretnék nagyobb trafót, és lesz is... Othon a bejárati ajtóhoz(belül) kiraktam egy plexi persejt, hasonlót mint amik a McDolnalds-ban van, és mögé raktam egy táblát hogy mire "gyüjtünk" :) , szóval ha jön a Fater, vagy bárki, akkor azonnal meglátja, és megsajnál, igy adakozik... Az eredmény: megigérték hogy a szülinapomig beledobják a trafó árát(remélem 2 trafó árát dobják be). - Ez nem vicc!

A másik ami még csak 5let szinten van: Koldulnom kell az interneten...
Tervezem hogy a következő két hétben felrakok a vaterára egy kis tárgyat, amin szerepel az ujlenyomatom(valamivel levédve az elkenődés ellen), és az aláirásom. Mindezért 24.500Ft-ot(vagy trafót, toroidot, kondit, bármit amire szükségem lehet) szeretnék kérni(ez 1db trafó ára). Az indok amiért megéri megvenni: Tudom hogy többre vagyok hivatott :) , és ez egy jó befektetés, mert az ujlenyomatom + az aláirásom évek múlva Milliókat (de legalább százezreket) fog érni. :)


pén. máj. 26, 2006 5:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Juj, nem lesz ez nagy 800W ra? Vagy majd jön nagyobb trafó? :)


csüt. máj. 25, 2006 20:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Hali!

Unnamed:
Sec.: 200mm átmérő, 800mm(hasznos) tekercs hossz(teljes 900mm), 0,45-ös huzal, 1762 menet.
Primer: átm: ca.330mm, 7 menet, ca.6-os huzal.
Primer induktivitás(van 2 ballast is) ismeretlen, mivel eladtam a müszerem, pri.cap. jelenleg 5nF(most ezzel huz a legjobban a primer a sec.re). 8000V/100mA(elméletileg, mivel ez volt a trafóra irva).


csüt. máj. 25, 2006 15:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Zsala, mik is az adatai a tekercsednek?
Szerintetek jó a szekunderre az akrilát bázisú poliuretán lakk? Mert külföldi oldalakon mindig azt irják, hogy poliuretánnal kenik le. Bár az gyanta bázisú szokott lenni, de azt kis hazánkban még nem láttam, csak az akrilátot.


csüt. máj. 25, 2006 14:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Hali!

Tegnap összeraktam a nagy tekercset, SG-ben, + megcsináltam a trafót, és "müködött". Csak az volt a baj hogy nem a tetején jött a szikra, hanem egyszerre 3-4 helyen csapkodta elég szépen a primer a szekundert, pedig 5-7cm van köztük, de ugylátszik ez kevés. Készitek a hétvégére videót+fényképet, és azt hiszem ma átalakitom a primert Flat-re.
Sajna a kondikból kezd kicsapódni a só egy vékony zöld "film" formályában a palack belső falára(legalábbis nyakban ezt látom). Kellene szereznem valami normális kondikat már...


csüt. máj. 25, 2006 8:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Szervusztok.
Láttam itt : elektroman.uw.hu , 2 db Tesla tekercs számoló programot , ha esetleg valakit érdekel . / Van még trafó számoló , szkóp , frekvenciamérő , stb. /


csüt. máj. 25, 2006 8:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Nem tudjátok, hogy mennyibe kerülhet 1 fázison 16 A ről 25 A ra az átszereltetés? Mert nagynehezen felhívtam a szolgáltatót, és valami 60 ezerről magyarázott, mielőtt lecsaptam a telefont. Vagy nem hülyeséget beszélt?


Van 1 határ, ami után jobban kaszálnak, mert ipari fogyinak vélik. Lehet a 2*10+1*16, vagy 2*16+1*20 olcsóbb lenne esetleg... Vagy csak 1*20


szer. máj. 24, 2006 7:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 7:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
nem beszéltek hülyeségeket 3000 ft körül van amperenként, + tervezés + papírok. 2*10A-t bővítettünk 16A-ra és 50 ezer körül volt


kedd máj. 23, 2006 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Nem tudjátok, hogy mennyibe kerülhet 1 fázison 16 A ről 25 A ra az átszereltetés? Mert nagynehezen felhívtam a szolgáltatót, és valami 60 ezerről magyarázott, mielőtt lecsaptam a telefont. Vagy nem hülyeséget beszélt?


kedd máj. 23, 2006 18:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Kép
http://img204.imageshack.us/img204/3281/14m021rq.gif
4 tekercses magnifier (bár most elbizonytalanodtam, hogy a "2. szekunder" is tekercs-e)

SofGer: A weboldalunk nem halad, mert megavoltnak érettségi, én meg nem értek annyira a webszerkesztéshez, +július 7 ig suli van nekem + dolgozok, nyáron belevágunk majd.

ZsaLaPG:pontos címet nem tudok, én is csak hévről vettem észre, hogy ott van klímabolt de a 4k (kilo mint prefixum ) az 4 ezer. Szóval mész a kerepesi úton az auchan fele, és van a kistarcsa megállója a hévnek (suzuki autószalon után kicsivel), tovább kell menni kb 100-150 métert, ahol is balra ki lesz írva hogy VAS, és KLÍMA, egy viszonylag nagy udvar. De legjobb ha a kórház felőli részről (a nagy térségről) gyalogolsz visszafele, ugy biztosan megtalálod, és nem kell lassítva menni a főuton :). Van egy másik klíma, de az autóklíma, ne oda menj.


szomb. máj. 20, 2006 12:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
OFF
Ha már a számítógépeknél járunk:

Én(mi) is most bővítettem a gépem, de ez a Norton Antivírus + a Zonalarm tűzfal úgy visszafogja, mintha a régi 1,2 GHz-es procim lenne...
Nemtudtok 1 jó kis vírusírtót + tűzfalat, ami nem terheli le ennyire a gépet, de mégis biztonságos ?

Tényleg ! Bálint ! Hogy áll a weboldalatok ?
ON


szomb. máj. 20, 2006 11:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Hali!

SofGer: Köszi a forditást. Igen felrakom az eredetileg tervezett honlapot, ami már kb 1éve kész van. 3 nap múlva megérkezik az új sz. gépem és akkor befejezem. Habár nem lesz egészen teljes még.

Unnamed: ha szépen megkérlek akkor közkincsé tennéd a cimet ahol az alu flexet vetted... én Pécelen az 50-est vettem 400Ft-ért/fél méter.
Bocsi hogy rákérdek, csak a félreértés elkerülése miatt, szóval 400Ft-ért vetted a 3 métert?

Figyelem, lomtalanitás a X.kerben, vannak nagyon jó cuccok!


pén. máj. 19, 2006 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Az a 4 tekercses terv hogy nézett ki? (lehet, hogy azzal javul a hatásfok, de....)


pén. máj. 19, 2006 20:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Soros meghajtás = magnifier Csak azzal a különbséggel, hogy én vasmagos trafót használtam, ezzel még szorosabb csatolást lehet elérni. A hatásfok valóban jobb, de 1kW környékén nem volt túl nagy a nyereség a szokványos megoldáshoz képest. mindig oda jutottam, hogy 90%-ban a betáplált teljesítmény határozza meg, hogy mekkora lesz a szikra (persze akkor ha nincs valami elbaltázva), a többi trükközéssel lehet még egy kicsit nyerni, de drasztikus különbségek nem lesznek. Más szempontból viszont érdekes, pl. kisérletezés szempontjából, mert szinte bármilyen próbatekercs meghajtható a meglevö trafóval, anélkül, hogy primer tekercse lenne, ezáltal a különbözö tekercsek jól összehasonlíthatóak, talán határozottabb rezonanciájuk van, és rezonancia esetén közelebb van az ohmos terheléshez (ami az elektronikus meghajtások esetén elönyös)


pén. máj. 19, 2006 20:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Na megtaláltam a jó klíma boltot, itt nálunk Kistarcsán. Vettem 4k ért 3 méteres 100 as, és 125 ös alu flexet.
Kép
http://img210.imageshack.us/img210/5505/aluflex0013xh.jpg
A magnifier jó dolog, bár szükségem lenne hozzá képletekre hogy egyáltalán számolni lehessen, de kicsibe szivesen kipróbálnám (párszáz watt)
http://www.tb3.com/tesla/magnifier/TeslaMagnifierSystem.htm
Ez is blék oldalán leírás, de itt kicsit részletesebben le van írva az egész rendeszer, mire kell odafigyelni ilyesmi, bár én sem tudok angolul annyira, hogy egy műfordítást csináljak. Kiemelnék pár szempontot:

# The primary should be 3 to 5 turns and of relatively low inductance.
# The capacitor in the primary circuit should be relatively large.
# Small coils used a good single gap and over a kilowatt, a rotary gap was a must.
# A moderate terminal capacitance was needed to shield the top turn from corona leakage.
# Use heavy wire in the secondary and try to keep the turns count down and the inductance moderate.
# Use short, fat connectors throughout the primary circuit.

Láttam már 4 tekercses tervet is. Vajon az arányosan jobb hatásfokot ér el?


pén. máj. 19, 2006 15:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Ha ezt jól értettem, akkor, ha valaki kisebb teslát akar építeni, akkor magnifier a célszerűbb. Végülis, akkor Skory soros meghajtása is 1 magnifier, ha jól értem.


pén. máj. 19, 2006 13:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Üdv ZsaLa !
Feltuningolod az oldalad ? :D

Sajnos nemtok angolul :(

Kicsit szabadon:
Teória

A klasszikus tesla tekercsben az L1 és az L2 között a csatolás 20% (0,2). Tesla realizálta ezt a sok veszteséget ,elvetette ezt az ötletet és megalkotta a 3 tekercses rendszert, aminek nagyon nagy (60%-os) csatolása van. A lapos spirális tekercs helyett (aminek kicsi a csatolása) magnifier primert használt. A magnifier primer henger alakú, és részben körüléri a szekundert. A rezonáns trafó helyett az L1||L2 egy hagyományos trafó, ami a menetszámokon alapszik. (ez a mondat kicsit homályos :P) Az L1||L2 felveszi a jelgenerátor szerepét a kis impedanciájával, ami tipikusan a szekunder huzal ellenállása (1-2 Ohm). A jelgenerátor meghajtja az "Extra tekercset", ami szabadon rezonál.
Ez a frekvencia nem közös a szekunder frekvenciájával, így érhető le a legnagyobb hatásfok. (ez extraszabadra sikerült:D) Talán.

Az eredmény, hogy a magnifier jobb csatolást biztosít a bemeneti teljesítmény felé.De ezt általánosságban nem elfogadott a Tesla közösség felől.Valójában egy jól megépített klasszikus TC felveszi a versenyt egy magnifier TC-vel. (teljesítmény szempontjából). Az egyetlen előny a magnifier felé a nagy hatásfok. (a többi már nem lényeges)

THX MTA SZTAKI :D


pén. máj. 19, 2006 13:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Hali!

Szeretném a segitségeteket kérni.
Leforditaná nekem ezt valaki:

Theory

In a Classic Tesla coil, the magnetic coupling between L1 and L2 is around 20% (0.2). Tesla realized this caused a lot of loss, and he abandoned the design in favor of a 3 coil system with a very high coupling (60%). Instead of a flat helical primary that has low coupling, the magnifier primary is a cylinder shape that partially encloses the secondary. Instead of a resonant transformer, L1||L2 form a standard transformer that is based on turns ratio. In fact, L1||L2 take on the role of a signal generator with a very low impedance, typically just the DC resistance of the secondary wire (1-2 Ohms). The signal generator drives the "Extra Coil", which is a free resonator. There is no mutual coupling from the free resonator to any other coil, so it can achieve higher efficiencies. Maybe.

The upshot of all this is that the magnifier gets closer to the maximum efficiency possible for give input power. But this is not universally accepted by the Tesla community. In fact, many think that a well made classic TC can match the performance of the magnifier TC. The only benefit that the magnifer has is that it can achieve the high efficiency even if not well made. So, I don't know. But I'm gonna make one anyway.

Check out the following for a ton of information from the expert on magnifiers.


csüt. máj. 18, 2006 0:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Hali!

A BME csak nem mondja azt hogy, tessék itt egy 1miliFarados kondi, ami csak valójában 1uF-os.
Nézzetek meg egy 1uF/2000Vos kondi méretét, és ennek a méretét....


szer. máj. 17, 2006 21:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
De itt 3000üF-et látok...


3000V=üF (egyen, üzemi feszültség?)

Jók az orosz mikrósütő kondik :lol:


szer. máj. 17, 2006 15:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ja és aki alu flexet akar venni, az jól nézze meg, hogy mit is vesz, mert amit én vettem, az nem az a 'kemény' hanem amelyik nagyon vékony alufóliával van bevonva. De pur-habbal valószínü ez is jó, de csúnyább (viszont sokkal olcsóbb).


szer. máj. 17, 2006 15:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Az 2 fajta feszültség, ha jól látom. Van 3, és 9kV, gondolom váltó és egyen, és van az 1mF.. hát eddig, amiket kapcsolásokon láttam mF et, az mind mikrofarad volt, de az oroszoknál nem tudni :D Nekem is van orosz kondim 5kV, és 1uF, és ott is mF van írva. Bár enyém is orosz, de mégis kisebb mint az, és ez pedig ráadásul nagy, és kicsi kapacitású? Szerintem az 9kV és 1uF.
Kép
http://img297.imageshack.us/img297/1860/suli4dh.jpg
De legegyszerübb, ha valami kis váltóárammal, pl jelgenerátorral megnézed, hogy mekkora áram folyik át rajta x frekin, és vissza lehet számolni. . De 99% hogy az 1uF.


szer. máj. 17, 2006 15:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
De itt 3000üF-et látok...


szer. máj. 17, 2006 13:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
A BME-n kaptam, és 1miliFarados, ami 1000uF.
Az orosz kondiknál, igen valóban az 1mF jelölés az 1uF.


kedd máj. 16, 2006 20:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:25
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Hááát szerintem ,ez egy 1uF-es kondi, csak éppen az akik gyártották így írták rá ( REMIX). Amúgy a méretből és az akkori technológiából adódóan nagy az esély rá, hogy 1uF. De ez csak tipp!! :P


kedd máj. 16, 2006 20:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vessetek rám követ, de ez milifarad? Vagy m mint mikro?

Kép


kedd máj. 16, 2006 16:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
jól látom 3000uF/9000V ? Az elég brutális lenne. inkább nF nem?


kedd máj. 16, 2006 13:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Hali!

Pár kép a kondiról:
http://plasmaglobe.uw.hu/1.jpg
http://plasmaglobe.uw.hu/2.jpg
http://plasmaglobe.uw.hu/3.jpg

A müködő tekercsről még mindig nincsenek képek, jelenleg SG-ben van összerakva, és szereztem még egy 8000V-os trafót.
Viszont az a gáz hogy most egyik sem akar megnyikkanni, pedig az egyik tutira üzemképes hiszen a multkor azzal hajtottam, utána szédszedtem és félre raktam, mivel visszakapta a minimeghajtót, és a másiknak is üzemképesnek kell lennie hiszen új.
Felfedeztem hogy az egyik csatiról amit bedugtam, valahogy bekerült egy kis adag zsir is(nem vettem észre hogy rajta volt, de máshonnan nem kerülhetett bele). Most ha beüzemelem a trafót, és a kimenetre rárakom egy 110V-os glimm lámpát, akkor az olyan fényerővel világit mintha mezei 110-et kapna.... De már feltételeztem azt is hogy esetleg a vezetékkel illetve a csatijával lehet a gond... ...hát nem tudom... Egyenlőre most ezen a héten, reggeltől estig dolgozom, ugyhogy nem tudom mikor lesz időm érdemben foglalkozni vele...


hétf. máj. 15, 2006 23:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Az induktivitás:
L = µ * n² * A/L
ahol:
µ - konstans (levegö permeabilitása) de a gyakorlatban tényleges adatokból vett "kappa faktor"
n - a menetszám
A - tekercs metszete (körbefogott felulet r² * PI )
L - a tekercs hossza

A kapacitása:
Tapasztalatom szerint a tekercsnek, mint hengerpalást felületének nagyjából négyzetgyökével arányos érték. A gyakorlatban ez is csak "kappa faktorral" müködik.

Rezonancia freki:
F = 1/( 2*Pi * gyök( L*C) )
L henryben, C faradban, a frekit Hz-ben kapjuk meg

A többi is sima fizika: a méretkeböl és a huzalvastagságból menetszámot, ezekböl vezeték hosszúságot, súlyt (tömeget), és ellenállást is lehet számolni.


hétf. máj. 15, 2006 20:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Ismer valaki 1 olyan oldalt, ahol Teslatekerenchez vannak képletek ? (mindenféle számítás) Unom a progikat, hogy csak beírom és az + kiírja. Érdekelnének a részletek is, nem csak a végeredmény... :D


hétf. máj. 15, 2006 19:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Egy videótól felindulva, megavoltal csináltunk egy kis 'hegesztőt' . Semmi más, csak egy mot, szekundere leszedve, helyette 6 menet 200 amperes kábel. Hát izzadtak a 80-100 as szögek
Kép
http://img359.imageshack.us/img359/6172/trafo0103qe.jpg
Kép
http://img447.imageshack.us/img447/7587/trafo0443kp.jpg
Jól lehet vele játszani :)


szomb. máj. 13, 2006 20:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Az szerintetek jó ötlet szabályzásra, hogy fogok egy vastag drótot, rátekerem egy pvc csőre, jópár menet, és belül egy vasdrúddal szabályoznám ennek a tekercsnek az induktivitását, de csak egyetlen darab mot-nak, hisz sorba vannak kötve, a kimeneti áramuk eredője a leggyengébbé lenne. Az pedig az lenne, amelyikre rákötöm ezt a szabályzót sorba, így nem kell 5-6kW os variak, hanem elég lenne egyetlen darabot szabályozni.


szomb. máj. 13, 2006 10:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Én is szivesen mennék ! De 1 csomó szempont alapján nem engednének be. :(
Alapból az utazás... + ez : " Minden 16. életévét betöltött magyar állampolgár." :(


szomb. máj. 13, 2006 10:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ez engem is érdekelne! Az egyik barátom lehet hogy tud ismeretséget oda, de asszem külsősőknek csak akkor lehet menni, ha nincs mérés. Az meg nem nagyon van.


szomb. máj. 13, 2006 9:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:25
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Nah akkor össze kellene szedni embereket, mert csak úgy nem lehet oda besétálni!! :D
Kellene egy csapat ember, akiket érdekelne és akkor lehetne menni!! :wink:


pén. máj. 12, 2006 23:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Helló evribodry!!
> Az lenne a kérdésem, hogy mikor lehet bemenni a BME-re
> megnézni a nagyfesz labort? Vagy a tanreaktort?

Aki keres az talal :)))))

http://www.reak.bme.hu/nti/latogatas.htm

Ha van egy csoport en csatlakoznek ha lehet :)))))


pén. máj. 12, 2006 19:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:25
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Helló evribodry!!
Az lenne a kérdésem, hogy mikor lehet bemenni a BME-re megnézni a nagyfesz labort? Vagy a tanreaktort?

A válaszokat előre is köszönöm: Zoli


pén. máj. 12, 2006 19:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát, mivel ez kisfesz kondi, a képen 40 V ra volt feltöltve, ezért is csak 100J energiát írtam, nem folyik a levegőn keresztül áram, így nem okozza azt a csattanást, amit pl majd ZsaLa kondija fog okozni kisüléskor :D Tényleg zsala, feltöltötted már ? Szerintem az üvegek is kötörnek körülötte. Csinálsz róla képeket? A kedvemért majd süssük már rá a földre :D
http://www.thaltech.com/laser/video/cap/videos.html
10kJ os kondi rásütése grapefruitra, neoncsőre, vízre :D


pén. máj. 12, 2006 16:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Ennél a szikránál nem süketültél meg ? :DDDDDDDDDD
Elég durva lehet élőben(is) :D


pén. máj. 12, 2006 12:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Aha akkor jól gondoltam.
ZsalaPG: Adnék, ha lenne felesleges, de egyelőre nincs :) . Mondtam hogy van lomtalanítás, (most speciel zuglóba 14.ker) ruccanj ki, tuti találsz egyet legalább. Vagy végső esetben egy arra járó fémgyűjtős kissebséget kell megkérdezni nincs-e kedvük megválni tőle, ha van nekik. Ezresért nekem odaadták. Elvileg lesz még 2 darab, de azokat nem ingyen szerzem (vatera), szóval én sem tudom ingyen odaadni :)
Kép
http://img158.imageshack.us/img158/7598/kondizsisi0127iq.jpg
Hát. Kb 100J energia, amikor kondiból felszabadul :)
Az egyetlen akadályt jelenti nekem még a kísérletezgetéshez az a kis áram, ami a konektorból jön, de beszereltetünk valószínű egy 32A es kismegszakítót. Akkor már minden oké lesz.


szer. máj. 10, 2006 14:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A MOT-okat úgy értem, hogy szigetelten kell a vasmagot felerősíteni, és ha lehet olajban az egészet az átütés miatt.

Ahogy nézegettem, a legolcsóbb Neontrafókkal megépíteni, és barkács kondival polietilén fóliából. Csak hát így a kondi nem lesz a legjobb...

Talán több darabból összeállítva...

A mi cuccunk a HM trafónál készül, mert bizony a kütyünek meg kell felelnie engedélyeknek is. Más nem is nagyon vállalta ebben a teljesítmény kategóriában... (a Trakis ugyanebben az árban, de a HM-nek úgy gondoltam nagyobb nagyfesz. trafós tapasztalata van)

A kondiknál szintén nem akartam kompromisszumot kötni, mert igen megbízhatóan kell majd működnie, karbantartás nélkül ha lehet.


kedd máj. 09, 2006 21:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Unnamed: mondok egy példát: Szivesen venném ha a MOT-okból nekem adnál 2db-ot.
Érted?, nem pénzért, hanem csak úgy. :))


kedd máj. 09, 2006 19:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ros-Co: csak most olvasom, hogy neked is megjött pár szép kondi. Ha azokkal csinálnánk 10kW os teslát, szinte fillérekből meglenne. Ha nem jön ki a kapacitás, legfeljebb még hozzádobunk valamilyen kondit. A galvanikusan szigetelt mot-okat pontosan hogy érted? (most hirtelen csak az optocsatoló jut eszembe, mint galvanikus leválasztás)


kedd máj. 09, 2006 16:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Az brutális. Az azt jelenti hogy... 4,5kJ? Na majd szólok, ha valami fémtömböt szét akarok olvasztani egy fémtócsává :D Én vastelepről most hozzájutottam két darab 150.000uF 80V os kondikhoz.. szép kis szikraesőt csinál, ha óndarabbal rövidre zárom.

Akkor közös pénzből csináljunk egy bazi nagy tekercset? A kondi lenne a legdrágább része. Azt házilag barkácsolnánk, vagy vennénk impulzuskondit? Bár az kétségtelenül jóval drágább lenne. 20 ból kijönne PE fóliával szerintem, viszont ha rendelünk, az legalább 60-80 ezer lenne. De hogy érted, hogy 'vesznek', megveszik a tekercset, vagy csak azt az egy bemutatót? Amugy érdemes lenne szvsz kihasználni.


kedd máj. 09, 2006 15:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Hali!

Voltam ma a müszaki egyetem nagyfesz laborjában, és mindent megnéztem ami 1.5 órába belefért..... Már bennük is felmerült ötlet szinten hogy esetleg készitenek egy kisebb teslatekercset, de ez még a távoli jövő.... Viszont felajánlották, hogy ha vann kedvünk, akkor szivesen vesznek egy kis bemutatót, úgy hogy adják a nagyfeszt (10000V/10KW), a labort, és a kellékeket. Szóval elméletileg nekünk csak a tekercset, szikraközt, kondit kellene vinni. ...Szerintem élni kellene a lehetőséggel, de gondolom ez már kitólódik őszre a nyáriszünet miatt....

Mindenkitől Bocsi a fényképekért, de azóta időhiány miatt hozzá sem nyúltam, mégegyszer nem teszek felelőtlen igéreteket.

Kaptam egy 3000V/1000uF-os kondit.


kedd máj. 09, 2006 15:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Jaj ne :) Küldtem nekik mailt egyszer próbaképp, még a kisebb teslához kelett volna 1kW os trafó, 10kV 100mA, kérdeztem hogy mennyiért csinálnák meg, hát jött a mail hogy 150 ezer + áfa. Gyorsan elfelejtettem az egészet, és töröltem a mailt :D


kedd máj. 09, 2006 14:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
http://www.hmtrafo.hu

van fél millád rá?


hétf. máj. 08, 2006 20:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:25
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Szép rajz, de ha valaki megmondaná nekem, hol lehet trafót tekercseltetni olcsón annak örülnék. Csak ne a TRAKIS legyen, mert attól kihullik az összes hajam. :P
Előre is köszi... Zoli


hétf. máj. 08, 2006 20:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem a végponttal van a baj, hanem mivel a vasmag is nagyfesz. potenciálon lesz, ezért a 230-as tekercs felé fog átütni a cucc. Állítólag olajba téve el lehet menni szimmetrikusan 2x6KV-ig. Az ideális lenne a TC-hez.
Rajzoljak?

szerk:

http://www.hvlabs.hu/tmp/mots.gif


hétf. máj. 08, 2006 13:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3932 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 79  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség