Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 10:25



Hozzászólás a témához  [ 166 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Monitor javítás! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 12, 2009 15:35
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Monitor javítás!
Sziasztok!

Van nekem egy 21" philips brillance crt monitorom és nagyon hozzám nőtt. Az történt vele, hogy elment e kép belőle és a bekapcsoló gombján a kis led gyorsan felváltva villog sárgát és zöldet. Alapesetben sárgát világít ha nem kap jelet és zöldet ha használatban van. Szeretném megjavítani a segítségetekkel. Elektromos dolgokat szoktam javítgatni de a TV monitor nagyon távol áll hozzám...


szer. jún. 23, 2010 10:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves pompom és Többiek!

Valószínűleg egy belső érintkezési hiba a jelenség okozója, de lehet más, nagyobb meghibásodás is, amit szakemberrel kellene javíttatni.
Ha nincs gyakorlatod elektronikai javításokban, mindenképpen szakszervizt javasolok megkeresni. Némelyik készülék kibontása sem egyszerű.

Üdv! SMA


vas. jún. 08, 2008 12:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 04, 2008 15:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van egy 19' monitorunk, pár hete elsötétült, most ujra bekapcsoltam és volt rajta ujra kép, de csak pár percig, viszont az elülső beállitó gombokból semmit nem tudtam használni és a ki be a kapcsolót sem, és most semmit nem csinál. van valaki tippje hogy mi baja lehet, és lehet-e egyáltalán vagy érdemes-e javitani?? köszi a választ előre is.


szer. jún. 04, 2008 15:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 06, 2006 18:48
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Hozzászólás Fujitsu S. 17" tft C17-2 típusú monitor. hiba
Sziasztok!
Fujitsu S. 17" tft C17-2 típusú monitor, bekapcsol a Siemens logo színesben bejön,de utána a számítógép képe nem jön be, kiírja: No signal, Going to sleep 3-szor, 4-szer elsötétül, majd a háttér világítás marad. A felbontás: /videokártya/ 1024x768, 32 bit, 60Hz. Szeretném kérdezni, mi lehet a hiba és javítható e?
Köszönettel. Péter


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tornadoplus csüt. jún. 12, 2008 15:05-kor.



hétf. jún. 02, 2008 17:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves oregharcos és Többiek!

Az a kis teszter igen jól használható.
A mérés, hibakeresés előtt teljesen áramtalanítsuk a készüléket és húzzuk ki a konnektorból a hálózati csatlakozóját is!
Le van írva a mellékelt szövegben és kép is mutatja hogy mit látni, illetve a LED-ek mit jeleznek ki.
Én sokszor mértem ezzel és jók a tapasztalataim.
Fontos! - a mérés előtt, ha zárlatos sorvégtranzisztor, akkor azt természetesen ki kell előbb venni, hogy ne azt mérjük, hanem tényleg a sortrafót!
Ha a sortrafó jó, akkor akár mind a 8db. LED világít, vagy legalább 5-LED világít. Ez utóbbi főként a különálló sokszorozós megoldásoknál fordul elő.
Ha legalább 5-LED világít, akkor nagy valószínűséggel a sortrafó jó, legalábbis nem zárlatos, más hiba miatt nem működik akkor a fokozat.
Nyilván, ha a sorkimenő szekunder tekercsrésze-után valahol zárlat van, de nem maga a tekercs, ( képcső-fűtése, vagy testzárlata !) akkor kevesebb LED világít, tehát 2-3 LED fog csak világítani. Ebben az esetben mérni kell a szekunder körben, hogy mi terheli le a sortrafót és azt a hibát kell kijavítani. Érdemes ilyenkor lehúzni a képcsőpanelt, hogy annak az esetleges hibáját kihagyjuk és csak a sortrafó legyen benn a mérésben.
Néhány próba után látni fogjuk, hogy műszerünk tényleg jól használható és annyit, amennyibe az anyaga és az összerakás-ideje kerül, az megéri, megtérül, a gyorsabb és pontos(!) hibamegállapítás miatt.
Ha nem világít egy LED sem, vagy csak 1-3 LED, de minden egyéb rendben van, akkor bizony a sortrafó hibás, egyértelműen ezt jelzi a műszer. Ha a sortrafóba van beleintegrálva a sokszorozó, akkor annak hibája esetén is csak 1-3 LED világít legfeljebb.
Sok sikert hozzá!

Üdv! SMA


szomb. máj. 24, 2008 15:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 19:19
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kísérleteztem az általam épített teszterrel, de nem túl biztató az eredmény.
Mivel nem volt egyértelmű az eredmény, Maxwel műszer induktivitásmérővel megmértem a tekercseket. Egy menet rövidzárt tettem a vasra és ezeket az eredményeket kaptam.
Induktivitás Glim
3,15mH nem mutat zárlatot
0,011mH nem mutat zárlatot
1mH mutat zárlatot

Jó lenne tudni, hogy a K7205-ös tester milyen eredménnyel használható?

Köszi e segítséget előre is!

Oregharcos


szomb. máj. 24, 2008 6:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 19:19
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Mivel több topic is van monitor témában, ide is felrakom az általam
megépitett sorkimenő vizsgálót.
Én ezt sikerrel használtam a csöves készülékek javításakór, hogy a monitornál hogyan működik azt nem tudom.

Ide felraktam a leírást és a rajzokat.

http://elektromossag.atw.hu/vizsgalo.doc

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Minden jót!


vas. máj. 18, 2008 8:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
flyback menetzárlat vizsgáló.
egy marok led mutatja a trafóra érkező impulzus leülését.
erre gondolsz?
weblapom nem kíván beengedni :cry: , így nem tudom kirakni. Akinek kell küldjön egy PÜ, és levélben küldöm.


csüt. máj. 15, 2008 10:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

Keressetek rá a Google-ban a "K7205" névre és kidob vagy ötszáz találatot a sorkimenő teszterről.
Az ausztrál oldal nem jön be valamiért, talán megváltozott a neve, vagy egyéb ok miatt.

Üdv! SMA


szer. máj. 14, 2008 9:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves oregharcos és Többiek!

A másik fórum-oldalon megírtam hogy hol érhető el, persze, remélem, elérhető, mert Én azt 2003-ban töltöttem le.

Üdv! SMA


szer. máj. 14, 2008 9:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 19:19
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás Trafó teszter
Sziasztok!

2004-es cikkben olvastam, hogy lehet egyszerüen késziteni sortrafó tesztert,
monitor javításhoz. A teszter leírását nem találom, tudna-e valaki segíteni?

Köszönettel!


kedd máj. 13, 2008 9:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 13:12-kor.



hétf. ápr. 28, 2008 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 13:14-kor.



vas. ápr. 27, 2008 9:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 13:14-kor.



csüt. ápr. 24, 2008 10:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 26, 2008 19:58
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Mucsaröcsöge
Hozzászólás 
Szia Fész!

Nem vagyok nagy monitoros,de szerintem mérd meg a sorkimenő körül levő fóliakondikat.Nekem is hasonló problémám volt egy ilyen monitorral,és egy 5,6 nf/2000V-os kondi volt a rossz.

Üdv!


csüt. ápr. 10, 2008 22:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Na,semmi?
Tegnap nekiesetem.Jó nehéz ügy volt kihámozni a panelt,a fém tartójából,hogy hozzáférhessek a nyákhoz.Megvan a relé,egy tranyó van mellette,ami eléggé,"mozgott",tehát újraforrasztottam a lábakat.Azt hittem jó lesz,de semmi változás.
Tud valaki segíteni?
Fész


hétf. ápr. 07, 2008 12:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van most nálam egy 17"-os CRT Belinea monitor.
Az a baja,hogy bekapcs. után 1-2 percel,egy picit összeugrik a kép(vertikálisan),tehét a szélei,fél-fél centit "bejjebb" ugrik.Ekkor hallható egy kattanás.Mi lehet a baj?Maga a relé,vagy az őt tápláló elektronika?Nem olyan régi 2004-es kiadás.
Találkozott már valaki ilyen hibával?
Segítséget előre is köszönöm!
Fész


szomb. ápr. 05, 2008 9:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves topeti és Többiek!

Megkaptam, válaszoltam is.
Vidéki vagyok, annak minden előnyével és hátrányával. :)

Javasolnám még, hogy lehetőleg olyan helyre kell vinni, ahol roncsolás-mentesen kibontják a készülék-házat, mert láttam már fusi-bontást, ahol a karmok mind letörtek és visszaragasztották a burkolatot, nehogy széthulljon a bele a készüléknek. Brrr. még a godolattól is kiráz a hideg.

Remélem sikerrel jársz.

Üdv! SMA


csüt. ápr. 03, 2008 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
** OFF ** Kedves SMA! Privátüzenet! ** ON **


hétf. márc. 31, 2008 11:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
ezt irtam, hogy kivulrol semmi nem arulkodik arrol, hogy mi tortenik ott... cask egy garazs szeru helyiseg, besotetitve... :| ezert mondtam hogy talan a kornyeken lakom tudnak tobb infoval szolgalni. de azt meg mindig hozzatennem, hogy ismerosom regebben dologott a manager servicenel, amikor megismete ezt a helyet (kb 4-5 eve, azota isten tudja mi lett az emberrel/hellyel)


vas. márc. 30, 2008 17:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves topeti és Többiek!

Valószínűleg a sorvégfokban vagy a csatlakozónál, ami a sor- és képeltérítő jelet viszi, ott lehet a hiba egy kiégőben lévő forrasztás, vagy alkatrész-láb vonatkozásában. Érdemes minél hamarabb megjavíttatni valakivel, mert később nagyobb baj is lehet miatta.

Üdv! SMA

Szia SMA!
Kösz az infót!

Szia PumaElBusta
Sétálgattam a környéken, de nem láttam monitorszervizes feliratot. Egy utcanév sokat segítene, de gondolom azt nem tudod.
Kár. Majd érdeklődök szgépes cégektől, hátha....
üdv!


vas. márc. 30, 2008 15:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves topeti és Többiek!

Valószínűleg a sorvégfokban vagy a csatlakozónál, ami a sor- és képeltérítő jelet viszi, ott lehet a hiba egy kiégőben lévő forrasztás, vagy alkatrész-láb vonatkozásában. Érdemes minél hamarabb megjavíttatni valakivel, mert később nagyobb baj is lehet miatta.

Üdv! SMA


vas. márc. 30, 2008 10:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
szia
ok, akkor körbesétálok majd azon a részen, hátha meglelem. majd irok mire jutottam.


pén. márc. 28, 2008 18:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
Hat, sok jo hirrel nem tudok szolgalni, annyit sikerult kideriteni hogy a vesztegzar mogott volt kozvetlenul, valami kis foldszinti sufni tele monitorral, de be volt sotetitve es kivulrol nemnagyon latszott rajta semmi... ez alapjan max annyit lehet csinalni hogy valakit megkerdezel az ott lakom kozul :|
(igazabol a manager service-en keresztul meg lehetne tudni, de ottmeg gondolom jopenzert bevennek javitasra, vagy ilyesmi, nemhiszem hogy kiasnak ilyen infot)


pén. márc. 28, 2008 17:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
PumaElBusta írta:
Fehervaron van/volt egy arc aki monitorokkal foglalkozott, azt hiszem a vasutallomas kornyeken, ha erdekel, megprobalok utanaerdeklodni.

szia!
Azt megköszönném! :rulez:


pén. márc. 28, 2008 11:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
Fehervaron van/volt egy arc aki monitorokkal foglalkozott, azt hiszem a vasutallomas kornyeken, ha erdekel, megprobalok utanaerdeklodni.


pén. márc. 28, 2008 8:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
sziasztok

Tegnap betojt a monitorom :( normál 19" CRT, Belinea. A pontos tipusát nemtudom.
Szóval a hiba... egyszer csak elfüstölt valami, de nem durrant semmi csak volt egy kis füst + amperszag,
de leginkább forrólevegő és por keverékéhez hasonlitott a szag... Ezzel egyidőben a monitor képe összeugrott
és vibrálni kezdett, mint ha átváltana egy nem támogatott frekvenciára és/vagy felbontásra.
Kikapcsoltam pár percre, majd bekapcsolás után egy ideig müködött. Minél jobban bemelegedett,
annál rövidebb volt a működési idő. Van a közeleben (székesfehérvár) olyan aki meg tuná javítani?
Én sajnos nem ismerek jó elektronikai szerelőt errefelé, a szakszervizbe nem viszem, nincs "kedvem" tizezreket otthagyni....

Pestiek!
Jövőhéten pénteken estefelé átutazok a városon, esetleg ha valaki vállalkozik rá, felviszem hozzá.

üdv, Péter


csüt. márc. 27, 2008 20:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
Ez ha mindenigaz egy litemax monitor.
Igazabol a google amit talalt chipcad beszallitoi listat, azon rajta van a litemax, de a chipcad oldalarol nem ugyanaz a lista jelenik meg, es arlistaban sem lattam semmit toluk. Egyebkent attol tartok nem fogja megerni cserelni a panelt, de azert erdeklodj utana.


pén. jan. 25, 2008 9:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 08, 2006 21:55
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: néha itthon de most nincsen itthon....
Hozzászólás HP 1706
Szép estét !
Ez igazából nem romlott el hanem a kissebbik fiam lendületből hozzávágott egy kisebb valamit de ez elég volt,hogy az lcd eltörjön az a kérdésem ilyet lehet e valahol venni vagy honnan lehetne beszerezni az egész minitor jó lenne de így nem jó maga az lcd tipusa cpt 170ea07s
claa170ea07 ezeket találtam rajta.
Ha valakinek volna hozzá ötlete kérem ossza meg velem.
Előre is köszönöm.


csüt. jan. 24, 2008 19:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 24, 2008 0:51
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Javitnam de hogyan?
Hali mindenkinek!Van egy Compaq p710-es monitorom azt hiszem a sorkimeno szalt el mert a tranyo ami vezerli c 5587 olyan lett mint egy drot vezet ahogyan csak akarom, de mivel nincs rajzom nem tudok merni es a trafot sem tudom milyen mert a papiros ami ra volt ragasztva mar reg elfeketedett rajta igy eleg nehez a dolog felturtam a nettet egy rajz utan de negativ. Valami 5let, elore is koszonom.


csüt. jan. 24, 2008 1:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 01, 2007 21:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy Samsung 957p monitorom. A képe elég sötét, szeretném ha világosabb lenne. A fényerő maxon van. A sorkimenőn nincs G2 poti (gyárilag be van dugaszolva a helye) azaz a fényt nem tudom feljebb tekerni ott.

Hogy lehetne világosabbá tenni a képet? (hardveresen, nem szoftveresen)

Köszi

Üdv.
Szegi


szomb. dec. 01, 2007 21:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 08, 2007 18:21
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Baja
Hozzászólás 
Üdv !

Nagynehezen sikerült szétszedni a monitort,és a kopogtatós harkálymódszerrel rájöttem hogy valami kontakt vagy forrasztási probléma lehet.A gyanus alkatrészeket átforrasztottam,és azóta úgy néz ki,működik a monitor :)


szer. okt. 10, 2007 21:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 08, 2007 18:21
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Baja
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy Belinea 10 65 55-ös 19" síkképcsöves monitorom.

Probléma: Hidegen tökéletes a kép,de amint kezd melegedni a képernyö jobb és bal széle elkezd ugrálni kb.10 mm.-t jobbra és balra is.Amikor bemelegedett a készülék,az ugrálás abbamarad,és a kép kint marad,tehát trapéz alakú lesz. Mi lehet a probléma ?

A baj az,hogy bár már kismillió dolgot szétszedtem és összeraktam,de ennek a monitornak a burkolata egy istenért sem akar szétpattanni,inkább reped :)

Ha valaki találkozott már a fentebb említett problémával,kérem segítsen !
Sajnos nincs semmilyen monitoros tapasztalatom :(

Köszi!


hétf. okt. 08, 2007 19:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 26, 2007 20:29
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Eloszor irok ide, van egy regebbi 15 colos Nokia 449 monitor amit meg kellene javitani, a kep vilagossab a kelletenel es fakobb is, de meg raadasul mintha a fuggoleges elteritese sem mukodne jol mert a kep fugolegesen elmosodott, ahogy sotetitek a kepen ez az elmosodas kicsit javul, de nem szunik meg ...meg nem birom teljesen besotetiteni sem a kepet ....nemtudom hogy ez a 2 jelenseg oszefugg vagy itt 2 kulonallo hibarol van szo ....? Amit mar tudtam mindent atneztem es atmertem ....szkoppal sem jottem ra a hiba okara anyit lattam hogy ahogy a beallito gombokkal vilagositos es sotetitem a kepet vangye feszultseg ami ingadozik de nem megy le 0-ra mintha tovabbra is magas lenne a kelletetol ....meg ra van transzponalva egy ojan jel ami kb. megegyezik a fuggoleges elterito frekijevel....

Tud valaki segiteni hogy hol es merre keresem tovabb a hibat. Vagy hogy mit merjek hogy segiteni tudjatok ...


csüt. szept. 27, 2007 0:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves oregharcos és Többiek!

Örülök, hogy sikerült megjavítani a készüléket.
A távolkeleti alkatrészeknél sajnos előforduló hiba, hogy kivéve-mérve jó, de áram alatt nem működik a funkciójának megfelelően.
Találkoztam sajnos elég sok ilyen alkatrésszel, az ember elátkoz mindent, mert sok idő elmehet a megtalálásra.
Mérni kell bent és kivéve is az alkatrészt, ez segíthet, vagy segédáramkörben mérni a gyanúsítottat.
Üdv! SMA


szer. júl. 18, 2007 8:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 19:19
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás Működik
Kedves SMA!

Úgy érzem, hogy sikerűlt megcsinálni a monitort. Az elöbbi levelemben emlitett tranzisztor emitterében egy 15V-os zéner hibás volt.
Bár műszerrel mérve jónak mutatkozott, de az áramkőrben nem.
Igaz, hogy azt még nem tudom, hogy mi a feladata ennek az áramkőrnek.
Ugyanis ha már feléledt a monitor és a kollektorról leveszem az ellenállást, tovább működik. Ha úgy kapcsolom be, hogy nincs benne az ellenállás, akkór nem indúl be. Tehát valami indító szerepe van és utánna öntartóvá válik.
Majd még hólnap reggel átnézem az áramkőrt, hátha rájövök a huncutságra:D
Mindenesetre köszi az infót!!!
Hűvösebb napokat és jó időtőltést kívánok!
Üdv!
Pista


kedd júl. 17, 2007 13:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 19:19
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves oregharcos és Többiek!

Én nem tudom, látatlanban pláne nem, de:
Mérni kell minden félvezetőt és egyéb alkatrészt a tápban és a szekunder oldalon is a diódákat. Érdemes a szekunder oldalon a test és a táppontok között mérni dióda-állásban multiméterrel, mert gyorsan kiderül, melyik kör terhel be, vagy hol van zárlat.
Onnan már lekövethető, hogy melyik fokozat lehet hibás és akkor ott kell a további méréseket végezni.

Üdv! SMA


Elnézést! Az emlitett tranzisztor csak 100mA-es.
Üdv!


hétf. júl. 16, 2007 21:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 19:19
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves oregharcos és Többiek!

Én nem tudom, látatlanban pláne nem, de:
Mérni kell minden félvezetőt és egyéb alkatrészt a tápban és a szekunder oldalon is a diódákat. Érdemes a szekunder oldalon a test és a táppontok között mérni dióda-állásban multiméterrel, mert gyorsan kiderül, melyik kör terhel be, vagy hol van zárlat.
Onnan már lekövethető, hogy melyik fokozat lehet hibás és akkor ott kell a további méréseket végezni.

Üdv! SMA


Szia!
Köszi a segítséget. Ez a tranzisztor 800mA-es, tehát nem a teljesítmény tranzisztorról van szó. Az a furcsa, hogy a tranyó nem is melegszik, csak az ellenállás füstől. Úgy tűnik, mintha átersztő tranzisztoros stabilizátorról lenne szó, lehet, hogy nem jól következtettem a panelról.
Majd holnap megnézem amit javasoltál.
Mégegyszer köszi az infót!
Minden jót!
Pista


hétf. júl. 16, 2007 21:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
A kontakthibát , kimelegedett forrasztást kellene elsősorban orvosolni. Főleg a képcső nyakán és a sorkimenő környékén. Esetleg előtte mérni ,hogy a fűtés ,g2,g1 vagy milyen fesz mászik el. Ha analóg a fényerő potija nem ott van a kontakthiba ? Nem biztos ,hogy jó ha rögtön eltekergeted a screen potit.


hétf. júl. 16, 2007 18:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 11:17
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Csehország,Brno
Hozzászólás 
AOC 9klr típusu monitorom van es folyamatosan elmegy benne a kép fényessége,van hogy egeszen kivilágosodok,aztán meg lassan egeszen elsotétul.vagy gondol egyet es szep kep van rajta.Ha utánállítom a trimmerrelegy darabig jo,majd megint elmászik... Ha valaki tudja hol lehet a hiba kérem segítsen.Koszi


hétf. júl. 16, 2007 14:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves oregharcos és Többiek!

Én nem tudom, látatlanban pláne nem, de:
Mérni kell minden félvezetőt és egyéb alkatrészt a tápban és a szekunder oldalon is a diódákat. Érdemes a szekunder oldalon a test és a táppontok között mérni dióda-állásban multiméterrel, mert gyorsan kiderül, melyik kör terhel be, vagy hol van zárlat.
Onnan már lekövethető, hogy melyik fokozat lehet hibás és akkor ott kell a további méréseket végezni.

Üdv! SMA


hétf. júl. 16, 2007 12:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 19:19
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tönkrement az AXION CK-4148-as monitorom. A készenléti sárga led világít, de kép nincsen.Szétszedtem és tápnál van egy 2SC2610-es tranyó, ennek az emittere és a pufferkondi között levő ellenállás égett szinű, de még nem szakadt meg. Kivettem a tranyót és műszerrel mérve jót mutat. A bázisba menő diódák is jók. A bázison 15V körüli a feszűltség. Ha berakom az ellenállást felforr.

Valaki tudja-e, hogy mit csinál ez a tranyó?


hétf. júl. 16, 2007 10:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Kladek!

Ezt most nem egészen értem.
A sorkimenő a helyén nem működik ebben az esetben, vagy az általad kreált kapcsolásban nem akarja leadni a naftát?


Jó, ha tudod, hogy a sorvégtáp olyan 80-120V közötti, a sorfreki kb. 30khz. Ha ezektől jelentősen eltértél, ne várj csodákat...


hétf. júl. 09, 2007 17:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 07, 2007 23:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

És létezik az, hogy a focus vagy a segédrács tekercsét lehúzva egy monitorról a nagyfeszpipán sem ad szikrát? Ez valami szinkronjel hiánya miatti probléma lehet?
Ha a primer tekercsre küldök neki jelet, akkor a pipán megjelenik a nagyfeszültség akkor is, ha ezek nincsenek bekötve?

Köszi a segítséget, üdv: Dávid


hétf. júl. 09, 2007 8:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Terraneo!

Mint fentebb írtam, a sorkimenőkön ( nagy fekete alkatrész, belőle nyúlik ki egy vastag piros drót a képcső oldalához) általában van egy (vagy kettő) "focus" és egy "screen" feliratú poti. Neked a focus kell, ezen próbálj állítani.

Nem garantált, mert könnyen lehet, hogy a képcső, esetleg a sorkimenő kukatéma.


vas. júl. 08, 2007 22:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
kladek!

A vastagabb a fókuszfeszültség, a képcső fókuszelektródájára megy, mivel a képcső elektrosztatikus fókuszolású, ezen kb. 5-6KV feszej van üzem közben...
A másik, a vékonyabb a képcső ún. segédrácsára visz olyan 500-1000V feszejt. Általában a sorkimenő, avagy flybacktrafó oldalán potival állítható midkettő. Amúgy a nagyobb és jobb minőségű (17-19-21") moncsiknál kettő fókusz van, amik egymástól függetlenül állíthatók...

A többi kivezetésekről, (tüske) különféle fokozatok számára lehet levenni impulzusokat, illetve tápfeszültségeket... (pl. függőleges fokozat számára...)


Motohacker!

Sztem kukázós, az elv tökéletesen ugyanaz, de az a fő baj, hogy a 17-es cső eltérítőjének nagyobb az energiaigénye, továbbá a nagyfesz értékek, (gyorsítófesz, fókusz, G2) sem stimmelnek, nem beszélve az esetleges kettős fókuszrendszerről. még RGB oldalról nem is lenne különösebb probléma szvsz.

cnv, c vitamin!

Ha télleg nincs poti, elképzelhető, hogy "szoftverből", azaz szervizmenüből állítható...
Meg kell próbálni a (majdnem) lehetetlent, szervizkönyvet keresni...


vas. júl. 08, 2007 22:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 07, 2007 23:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás FBT lábkiosztás
Sziasztok!

Egy kiforrasztott FBT-ből szeretnék nagyfeszültséget csinálni. A megfelelő lábakat már kimértem, az elektronika is megvan már papíron, igazából csak érdeklődni szeretnék, hogy egy átlagos FBT-nél mi lehet a többi láb? Főleg az a két vezeték érdekel, ami a tüskék felöli oldalon van és vezetékekkel megy közvetlenül a csőhöz (nem a nagyfeszpipa). Az én példányom 15"os monitorból való, egy piros és egy fehér vezetékről van szó.

Üdv: Dávid


vas. júl. 08, 2007 1:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
Nah

Volt nekem eg Ls 775-os sorkimenős mocsim és egy samsung 753-as. amin elfüstölt az eltéritő tekercs. kicseréltem a csövet(a samsungba ment a Lg-jé)
Képméret élesség hibátlan,de fényerőt nem lehet állitan a sorkimrnőn, és semmijen poti nincs sehol. Elég sötét igy a kép. mit csináljak, a videopanalen csapljak a g2-re + feszt?, vagy kondizzam meg? Bármi ésszerű javaslatot szivesen várok

Előre is köszi.


hétf. ápr. 23, 2007 20:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 20, 2007 22:29
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Udv!
Frissen vasarolt oregecskedo Compaq P1210 CRT-n sotet kepernyonel van egy halvany voros derenges, es a szurke skala sotetebb fele is voros tonusu (minel sotetebb annal inkabb). A feher fele haladva megjavul.
OSD-bol lehet befolyasolni az R/G/B aranyt, de ha itt csokkentem a voroset akkor a vilagos arnyalatok mennek el cian iranyban.
Eloszor arra gondoltam hogy a korral oregedett a kepcso es kezdett elhalalozni a voros, ezert valaki ratekert kicsit, de a monitorban egyik panelen sem talaltam RGB allitasi lehetoseget...
Tanacstalan vagyok. Van esetleg otlete valakinek?

(eddig kabel kilove, videokartya kilove, szoftver/driver problema kilove)


csüt. márc. 22, 2007 21:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 26, 2004 19:29
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy Sony GDM 20SE monitorom, G2 panel hibával, és állítólag kukázós a project, mert ezt az alkatrészt a Sony már nem gyártja. A probléma a monitorral, hogy 60Hz-en ugrál a kép. Van, hogy csak 2 nap után jön elő, de akkor folyamatosan hozza, és pár nap pihentetés után van rá sansz ( konnektorból kihúzva) hogy egy ideig még használható megint. A márkaszervízben 3 hétig totóztak vele, majd közölték hogy ennek meszeltek az említett G2-es panel miatt. Valami 5let, esetleg javaslat?


pén. jún. 16, 2006 18:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 166 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 161 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség