Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:19



Hozzászólás a témához  [ 443 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Kaputelefon 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 23, 2017 16:07
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok,

Remélem valaki olvassa még a témát.
Szóval új albérletbe költöztem és az lenne a gondom, hogy hiába kötöm be megfelelően a kaputelefont a leírtak szerint, sehogy sem akar működni.
Mindent hallani halkan, ami a kültéri egységnél történik, illetve ha valaki csenget az nálam is csörög és a visszajelzés is ha valaki kóddal jön be.

Itt látható a bekötés:
http://www.kephost.com/image/vfvF

Előre is köszönöm segítségeteket!


hétf. jan. 23, 2017 16:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 07, 2016 9:45
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szevasz!
Kate rendszer és MKT. Olyat vegyél
Tibor


hétf. nov. 07, 2016 12:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 04, 2016 8:13
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok.Panelban lakom és tönkrement a lakás készülék.Vennék egy újat de a boltban egyből azt kérdezik milyen rendszerhez keresek készüléket!?Codefone?diódás?mkt?Na nekem erről fogalmam sincs.Belinkelek két képet,amit a készülékről és a földszinti külső hívópanelról csináltam,aki tud kérem segítsen.Én diódásra tippelek de full analfabéta vagyok a témában.Előre is kösz a segítséget!

http://kepfeltoltes.hu/view/161104/IMAG ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/161104/IMAG ... es.hu_.jpg


pén. nov. 04, 2016 12:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 26, 2016 17:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Végig olvastam a korábbi hozzászólásokat (jó azért nem az összeset... !-F ).
Ért valaki itt a digitális 2 vezetékes rendszerekhez?
A következő helyzet alakult ki:
Új lakásba költöztünk és előttünk egy idős néni lakott a lakásban. Majdnem mindenkit beengedett aki becsengetett hozzá, mivel rettentően nagyot hall... (értitek, felkapta és nyomta a kapunyitó gombot).
Mi ezt a gyakorlatot nem szeretnénk tovább vinni, ezért arra gondoltunk h veszünk egy kikapcsolható lakás egységet. Viszont ilyenből csak DP3000-hez találtam készüléket, a lenti egység Codefone? (csak ennyi van ráírva) , digitális, van proxy is hozzá.
A két digitális rendszer kompatibilis egymással vagy keresek másikat?
Ezt néztem ki (DP2k digitális kaputelefon lakáskészülék): Kép
Ilyen van lent (Codefon kaputelefon 113): Kép

Minden segítséget megköszönök!
Ha esetleg tudtok a XV.kerületben vagy a IV.kerületben üzletet ajánlani azt is megköszönöm. :D


pén. aug. 26, 2016 17:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kyra27 írta:
Sziasztok!

CodeFon kaputelefon lett kiépítve nemrégiben otthonunkban, problémám az lenne vele, hogy iszonyatosan hangosan csörög, egyenlő a szívmegállás veszélyével.
Lehetséges valamilyen módon lejjebb venni a hangerőt?
A készüléken nincs szabályozó.

Mintha lenne a hallgatóval sorbakötve egy 470nF-os/?/ kondenzátor
Azt nagyobbra cserélném próbálgatással


kedd máj. 10, 2016 14:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
mecsa írta:
Sziasztok!

Van egy társasház, ahol úgy gondolom diódás rendszerű kaputelefon van, mert nem kell folyamatosan nyomni. Kérdés, hogy a kaputáblát ki lehet-e cserélni valamilyen Codefone központra, anélkül, hogy a lakáskészülékeket is lecserélném. Nem igazán értek a régi rendszerekhez, digitális rendszert már sokat építettem ki, de ilyennel még nem volt dolgom.

Előre is köszönöm.


Én meg már vagy évtizede foglalkoztam/néha/ utoljára kaputelefonokkal. Ki is szórtam minden rajzomat
DE
itt nézz körül, úgy tűnik meglehet oldani. MKT és diódás MKT
http://mikrolog.hu/codefon-mkt/


kedd máj. 10, 2016 13:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 10, 2016 10:01
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

CodeFon kaputelefon lett kiépítve nemrégiben otthonunkban, problémám az lenne vele, hogy iszonyatosan hangosan csörög, egyenlő a szívmegállás veszélyével.
Lehetséges valamilyen módon lejjebb venni a hangerőt?
A készüléken nincs szabályozó.


kedd máj. 10, 2016 11:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 22, 2016 19:27
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Van egy társasház, ahol úgy gondolom diódás rendszerű kaputelefon van, mert nem kell folyamatosan nyomni. Kérdés, hogy a kaputáblát ki lehet-e cserélni valamilyen Codefone központra, anélkül, hogy a lakáskészülékeket is lecserélném. Nem igazán értek a régi rendszerekhez, digitális rendszert már sokat építettem ki, de ilyennel még nem volt dolgom.

Előre is köszönöm.


kedd márc. 22, 2016 21:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv Urak
Új lakásban vagyok, a lakáskészülék ACET tipus/márkájú, két vezetékes
Kaputol külön nyomogombbal csengetés minden készülékhez
Kaputol felcsengetés van de se beszéd se kapunyutás
Látok pár diódát is a készülékben, de mérni nem tudok mert minden műszerem el van csomagolva

Mit teszteljek, pucoljam meg az érintkezőket? merthogy tele van szabad érintkezőkkel
Valakinek egy kapcs.rajza esetleg róla, vagy milyen tipussal helyettesithető?
http://horex.uw.hu/kepek/kt1.jpg


szomb. márc. 12, 2016 11:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 22, 2015 16:03
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Vagy lehet hogy a hangszoró hibásodott meg? Jópár évvel ezelött egyik napról a másikra beállt egy olyan változás, hogy az ajtócsengő búgó hangja elvékonyodott, magasabb frekvenciájú lett. Viszont érdekesség, hogy ha lentől csengettek, az a régi normál hang volt. hm most akkor így ezek alapján lehet hogy a kondi?


vas. nov. 22, 2015 19:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 22, 2015 16:03
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
T. szakik. Amióta lecserélték a régi piros lakótelepi központot valami codefon csodára ahogy felveszem a kézibeszélőt, a zár nyílik. TESLA MKT LC. Három vezeték jön be: ajtó csengő, közös, egyéni. A zár nyitás a közös és az egyéni rövidrezárásával van megoldva. Ez valami generális hiba vagy nálam van tönkremenve a mikrofon, esetleg egyéb? Előre is köszönöm a hozzászólásokat.


vas. nov. 22, 2015 16:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Beragadhatott a központnál a nyomógomb. Vagy egyszerűen elernyedt a rugó és nem nyitja szét az érintkezőket.


hétf. jún. 29, 2015 9:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 22, 2010 15:34
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Pár éve cseréltem ki a kaputelefont (Tesla MKT), és eddig semmi gondom nem is volt vele.
Viszont néhány napja letett állapotban is hallom azt a hangot, amit csengetéskor szokott kiadni.
Eleinte csak egészen halkan, most meg már olyan hangerővel, hogy konkrétan erre ébredtem.
A készülékkel lehet gond?


szer. jún. 24, 2015 10:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 24, 2015 21:34
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szervusztok!

Új vagyok itt és egy hozzáértő segítségére lenne szükségem.
A régi kaputelefonunk (lakás készülék) tönkrement, ezért újat vettem. Viszont sehogy sem tudom megfeleltetni a régiben található vezetékeket az újnak (régi típusa nem ismert, az új Urmet 1133/1).
Tudtok ebben segíteni?

Mellékelve két kép:
1. Kép
Régi készülék jelenlegi állapota (a vezetékeken található zöld-piros-kék-fekete szigszalagos színezés az én művem a könnyebb beazonosíthatóság érdekében). Látható, hogy az 1-6 van összekötve, valamint a pirosan és feketén jelölt csak lóg a levegőbe.

2. Kép
Az új készüléken található bekötési rajz.

Kérem, hogy akinek van ötlete, hogy mi minek felel meg a régi és új készülék közt, segítsen!

Előre is nagyon köszönöm!


szomb. jan. 24, 2015 21:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 04, 2014 10:19
Hozzászólások: 1
Hozzászólás TESLA, 4FP 110 77 201
Sziasztok!

Nagyon új vagyok itt :) remélem tudtok segíteni.
Panelbe költöztem és le szeretném cserélni a fenti kaputelefon készülékemet, de nem vagyok jártas a témában.
Ahogy nézelődtem a fórumon kiderítettem, hogy egy régi MKT rendszerű bolgár készülék volt fenn 1-esbe és 3-asba volt bekötve. A lenti készüléken folyamatosan nyomni kell a gombot a beszélgetés alatt, Tesla típusú pontosan nem tudom sajnos.

Amit vettem helyette TESLA, 4FP 110 77 201.
http://www.e-kontakt.hu/ordered/8234/pi ... 211_06.pdf

Problémám a következő, ha jól olvastam a hozzászólásokat akkor a teslán a 3, 6-ba kell belekötni ugyanezeket a vezetékeket a sorrend talán mindegy...

Viszont az ajtónyitás egy külön csengő kapcsolóval volt megoldva a telefonon kívül!
Meg tudom valahogy oldani a rákötést a telefon kapunyitó gombjára SB1-re?
A kapunyitó egyik vezetéke feszültség alatt van, de eddig nem mértem meg mennyi /annyit tudtam meg, hogy lehet csökkentett 12 vagy 24V de 230V is/.
Ha jól vettem ki a tesla leírásából akkor a 1-6 közti rövidzárlat megszakításával az "1"-es ami a "Z" kapunyitó is egyben az függetleníthető, gondolom akkor ide menne a feszültség alatti szál talán, de hova menjen a másik vezeték?
Megoldható egyáltalán a dolog?
Várom a válaszaitokat!


kedd nov. 04, 2014 11:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2014 9:08
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
barkzso írta:
mlukacsi írta:
Sziasztok,
Van egy CODEFon 1 lakásos készülékem. Korábban jól működött, de nemrég elromlott. Ha a külső egységen csöngetnek, akkor benn nem csörög (kinn van visszajelzés). Ha benn leveszem a kagylót és úgy csörögnek kintről, akkor rendesen csörög. Beszélni lehet rajta, de csak halkan hallatszik.
Mit kell állítani/cserélni rajta?


Szeva!

Elejtettétek a lakáskészülék kézibeszélőjét és leszakadt a bele. Tipikus hiba ;) 3000Ft körül van egy komplett lakáskészülék - én komplett cserélnék ha... De lehet szétszedni és ragasztgatni is...

Ui.: :lol: Tudom tudom, ti soha soha... Hetente cserélek ilyeneket és még soha soha senki nem ejtette el :lol:


Szia!

Kicseréltem a kézibeszélőt és a beltéri egység belsejét. Sajnos semmi nem változott! Ha fordítva kötöm be a vezetéket, akkor rendesen csörög, de nem lehet rajta beszélni.
Esetleg valami más ötlet?


hétf. szept. 01, 2014 8:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 27, 2014 16:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok,

Csereérett lett a társasházi kaputelefonunk beltéri egysége.
Vettem egy újat A beszéd közben folyamatosan kell nyomni a gombot), de nem tudom bekötni. Andaluzia (MKT, 1+n) ref. No: 1071+ az új készülék típusa. Kapcsolási rajz nem volt hozzá, de találtam egyet a neten:
http://www.automatakapu.com/uploads/fer ... ereles.pdf
Az ábrán a bal alsó rajz felel meg az új készüléknek. Rajta van az is, hogy a régi jelölések minek felelnek meg az új készüléken. A gond az, hogy a régi az alábbiak szerint volt bekötve:
1. vezeték (kék): kettéosztva, 1. és 6. csatlakozóba volt bekötve
2. vezeték (fehér): 3. csatlakozóba volt bekötve
3. vezeték (szürke): nem volt használatban
Ez így tökéletesen működött, de nem tudom, hogy az új készüléket hova kössem az egyes vezetékeket. Tudna valaki segíteni?


szer. aug. 27, 2014 17:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 24, 2007 9:11
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Re: Kaputelefon
mlukacsi írta:
Sziasztok,
Van egy CODEFon 1 lakásos készülékem. Korábban jól működött, de nemrég elromlott. Ha a külső egységen csöngetnek, akkor benn nem csörög (kinn van visszajelzés). Ha benn leveszem a kagylót és úgy csörögnek kintről, akkor rendesen csörög. Beszélni lehet rajta, de csak halkan hallatszik.
Mit kell állítani/cserélni rajta?


Szeva!

Elejtettétek a lakáskészülék kézibeszélőjét és leszakadt a bele. Tipikus hiba ;) 3000Ft körül van egy komplett lakáskészülék - én komplett cserélnék ha... De lehet szétszedni és ragasztgatni is...

Ui.: :lol: Tudom tudom, ti soha soha... Hetente cserélek ilyeneket és még soha soha senki nem ejtette el :lol:


csüt. aug. 21, 2014 17:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2014 9:08
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok,
Van egy CODEFon 1 lakásos készülékem. Korábban jól működött, de nemrég elromlott. Ha a külső egységen csöngetnek, akkor benn nem csörög (kinn van visszajelzés). Ha benn leveszem a kagylót és úgy csörögnek kintről, akkor rendesen csörög. Beszélni lehet rajta, de csak halkan hallatszik.
Mit kell állítani/cserélni rajta?


csüt. aug. 21, 2014 9:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 24, 2007 9:11
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Nincs valakinek egy bekötési rajza a - MELEKTRONIKA DIGIFON 2000 - kaputelefonhoz (vagy egy leírása)?

A sorkapcsok:
A központ és a kezelő között az 1-7 ig tiszta,
A központon van még: A+, A-, A1, A2, L+, L-
A kezelőn: K1, K2, Z1, Z2

Köszönet! ;)


kedd júl. 22, 2014 12:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 13, 2014 0:38
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!Remélem hogy jó lesz!Nincs most nagyon lehetőség hogy szerelőt hívjak!


hétf. júl. 14, 2014 20:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 28, 2009 5:15
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Ha beszélgetés alatt folyamatosan kell nyomni a gombot, akkor az utolsó, az MKT CODEfon a jó választás.
Bekötése 3-as és a 6-os jelű sorkapcsokba. A polaritás lényegtelen.


vas. júl. 13, 2014 17:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 13, 2014 0:38
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Úgy emlékszem hogy hosszan kellet nyomni.Kinéztem egyett : http://www.argep.hu/popup.asp?pid=29203 ... 001&foto=1 vagy http://www.argep.hu/popup.asp?pid=29405 ... .Szerintem az utólsó lesz jó.Nem tudom hogy mi az a 1+n.,meg hogy evkt.Nem szeretném bebukni,ezért ha meg veszem biztosra akarok menni hogy jó lesz.Köszi


vas. júl. 13, 2014 16:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 28, 2009 5:15
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: Kaputelefon
csigabiga11
A külső egységet folyamatosan kellett nyomni beszélgatés alatt, vagy csak a felcsengetéskor?
Ha folyamatosan, akkor MKT-lc típusút vegyél (Aquinkum, Andalúzia, CODEfon mkt), ha csak a felcsengetéskor akkor diódásat (Venezia, CODEfon 1+1).


vas. júl. 13, 2014 15:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 13, 2014 0:38
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Panel lakásban lakom és volt egy ős régi kaputelefonunk ami balesetet szenvedet és szeretnék venni egy újat!Nem tudom hogy milyet kell venni!A külső egység,ami kivűl van a kapunál az egy sima nyomo gombos rendszer.A régi kaputelefonba a falból két vezeték megy be!Sajnos tényleg nem értek hozzá!Remélem érthetően eltudtam magyarázni.Kinéztem egyet ,de nem tudom hogy jó lesz e.Válaszokat előre is köszönöm.


vas. júl. 13, 2014 1:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 28, 2009 5:15
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Hová kössem a belső ajtónyitó vezetékeit?
http://kepfeltoltes.hu/view/140211/F_ny ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140211/F_ny ... es.hu_.jpg


kedd feb. 11, 2014 19:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 09, 2014 13:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szatyi írta:
yoss írta:
Elszakadt valahol a vezeték.
Ha felveszed a lakáskészüléket hallanod kell az utcazajt. A bekötés polaritásérzékeny!
Meg kell keresned a szakadás helyét. Folyosón, kapcsolószekrényben, stb.
Ha a lakásban lévő két szál vezetéket rövidrezárod, nyitnia kell az ajtót.


Ha kikötöm a telefont, akkor a külső egységen nyomógombot megnyomva nem kellene a csengetési hangnak szólnia?

Egyébként ha egy kicsit enyhül az idő, akkor a belső telefont kikötve közvetlen a külső egységbe kötöm, és kipróbálom. Ha működik, akkor tényleg vezeték lehet a baj. Azt megtalálni, hogy hol a hiba, az érdekes lesz...
Az előttem szóló jól írta, ha rövidre zárod a két vezetéket, akkor nyitnia kellene az ajtót, illetve ha beemeled a kagylót, akkor hallani kell az utcahangokat rajta. Amennyiben ezt nem teszi, akkor van vonalhiba. Ha viszont nyit az ajtó a rövidzárra, de nincs utcahang, akkor a kagylóban található hangszóró - hallgatóbetét - ment tönkre és azt kell cserélni. Ha Fermax, akkor az minden valószínűséggel egy 120 ohm-os műanyag hallgatóbetét lesz, de ez nem biztos, mert csak akkor van így, ha Codefon vagy Venezia típusú a hozzá felszerelt lakáskészülék. Egy ilyen normál diódás rendszernél egyébként stabil 12 V-os álllandó vonalfeszültség mérhető. Ha ennél kevesebb, akkor valahol a vonalon rossz a kötés és azt kell megkeresni.


vas. feb. 09, 2014 16:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 28, 2009 5:15
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: Kaputelefon
A Fermax-ok olyanok, hogyha elszakadt a lakásvezeték, (közös,vagy a lakásszál) akkor halkan csengetnek.


hétf. jan. 27, 2014 7:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2004 15:20
Hozzászólások: 51
Hozzászólás Re: Kaputelefon
yoss írta:
Elszakadt valahol a vezeték.
Ha felveszed a lakáskészüléket hallanod kell az utcazajt. A bekötés polaritásérzékeny!
Meg kell keresned a szakadás helyét. Folyosón, kapcsolószekrényben, stb.
Ha a lakásban lévő két szál vezetéket rövidrezárod, nyitnia kell az ajtót.


Ha kikötöm a telefont, akkor a külső egységen nyomógombot megnyomva nem kellene a csengetési hangnak szólnia?

Egyébként ha egy kicsit enyhül az idő, akkor a belső telefont kikötve közvetlen a külső egységbe kötöm, és kipróbálom. Ha működik, akkor tényleg vezeték lehet a baj. Azt megtalálni, hogy hol a hiba, az érdekes lesz...


vas. jan. 26, 2014 21:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 28, 2009 5:15
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Elszakadt valahol a vezeték.
Ha felveszed a lakáskészüléket hallanod kell az utcazajt. A bekötés polaritásérzékeny!
Meg kell keresned a szakadás helyét. Folyosón, kapcsolószekrényben, stb.
Ha a lakásban lévő két szál vezetéket rövidrezárod, nyitnia kell az ajtót.


vas. jan. 26, 2014 18:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2004 15:20
Hozzászólások: 51
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Tiszteletem!

Unokatestvérem megkért, hogy nézzem meg a kaputelefonjukat, mert három hónapja nem működik. A kültéri egység egy Fermax nevű négy lakásos egység. Egy kapus mágneszáras kapunyitó.

Belül egy két vezetékes kézibeszélő van.

A probléma az, hogy a kültéri egység gombjának megnyomásakor a dallam nagyon halkan hallatszik, bent nem csörög. Ha a kézibeszélő vezetékeit kikötöm, akkor is. Ha rövidre zárom nem nyitja a kaput.

A szomszédoknál jól működik.

Ebben kérek segítséget!
Előre is köszönöm!


szomb. jan. 25, 2014 22:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 08, 2014 14:14
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
van egy tesla? kaputelefon. bárhogy próbáltam belekötni (A-6-3)....semmi eredmény. ..vaN egy sárga, szürke meg egy fekete vezeték. ...


kedd jan. 14, 2014 11:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 30, 2013 20:04
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv mindenkinek!

Szeretném lecserélni a kaputelefonunkat.
Jelenleg egy megnemmondom milyen tipus van fent - annyit le tudtam olvasni, hogy "made in bulgaria" és két vezetékkel van bekötve az egyik az 1-es a másik a 3-as és 9-es csatlakozókra ahogy a képen is látható:
Kép

Ennek helyére szeretném az alábbi Tesla 4FP 110 39.19 tipust feltenni de nem tudom, melyik csatlakozókra kellene kötni a bejövő két szálat.
Kép:
Kép

Előre is köszönöm, ha valaki segít.

Traptor


hétf. szept. 30, 2013 20:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 13, 2007 12:14
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest X.
Hozzászólás Re:
Vajk959 írta:
Hello Mindenki!

tomash!

A te készüléked egy klasszikus 4+1 rendszerű kaputelefonhoz való lakás készülék.
Az eredeti lakótelepi Tesla MKT-LC belső kapcsolása így néz ki:

http://comszer.n1.hu/rajzok/mkt/

Ennek megfelelően kellene átkötni.
Amennyiben még a régi folyamatos sípoló hanggal csönget a központ akkor sajnos pozitív földelésű a rendszer. Az újabb dallamos csengetésűek már negatív földelésűek ugyan úgy mint a te 4+1-es készüléked. Pozitív földelés esetén vagy egy gratz egyenáramú átlójába teszed az egész mikrofon erősítőt vagy esetleg átépíted, ha nem SMD (mikrofon, elkó fordítva, tranyó PNP-re csere)


Az MKT kaputelefonok működéséről, röviden:

A kaputól a felcsengetés AC jellel történik a hagyományos postai telefonokhoz hasonlóan (minden más analóg rendszerű kaputelefon DC impulzus sorozattal csenget). A hallgató betét azért van leválasztva 470nF-al, hogy ne zárja alap helyzetben a vonali DC hurkot. A kagyló felemelésével a mikrofonon keresztül záródik a vonali áramkör. A központ lekapcsolja a csengetést és megnöveli a hangszóró erősítést. A mikrofon erősítő csengetés közben is teljes erősítéssel megy a kapunál, nem oszt nem szoroz. A vonalak csak a kapukészülék csengető gombjának benyomásakor kapcsolódnak az erősítőre és a gomb második érintkező párja kapcsolja az erősítőre a tápfeszültséget. Ezért kell a kapunál csengetéstől a kapunyitásig folyamatosan nyomni a gombot.
A lépcsőházi ajtócsengő áramkör DC impulzus sorozattal megy, ezért köthető közvetlenül a hallgató betétre.

Ros Co. !

Vegyél egy újat, ezt tudom ajánlani tomash-nak is!

Nem a reklám kedvéért és kijelentem a céghez semmilyen anyagi érdekeltség nem fűz! Itt kapható:

Budai Kaputelefon Centrum Bp. II. Kacsa u. 20.

MKT-LC kompatibilist kell kérni. Fehér színű utángyártott Tesla készülék, kondenzátor mikivel.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959

Szia! Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet ezeket ,,működésre bírni" Mármint nekünk ahova most költözünk majd lakás ott van, és működik is(ahol most lakunk ott is van, csak épp nem működik, mert kikötötte valaki, én meg nem fogok vele bíbelődni, lévén hogy úgyis költözünk hamarosan) Szóval a helyzet az, hogy nagy nehezen megtaláltuk a leendő lakásunkhoz valót, de a készülék nem igazán akar működni sajnos. Csengetni csenget, de egyéb más hajlandóságot nem csinál. Szóval nincs vonal, hiába veszem fel a készüléket. Egyáltalán mit kell csinálni? Mármint hogy csak felveszem, és elvileg van vonal, vagy kell valamit nyomni esetleg? A készülékbe 3 szál drót jön be, abból kettő össze van tekerve, és egy sorkapocsba vannak kötve.


csüt. aug. 15, 2013 8:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Futtyoke írta:
... mert csak ezt a gombot éri el ...

off
Őszre már eléri a fater gombját is. De addig elég egy féltégla is a lenti egység alá. :D


pén. ápr. 26, 2013 18:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 26, 2013 16:58
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Rövid kérdésem lenne. Albérletben vagyok és nagyon idegesít, hogy a szomszéd gyereke folyton idecsenget, hogy engedjük már be mert csak ezt a gombot éri el, vagy nem tudom. Mit kössek össze, hogy folyton engedjen ha nyomom lent a gombot? Haverokank se kéne folyton csengetni. Lecsavaroztam a kaputelefon burkolatát, aquincum v2.1 van írva a nyákra. Kapcsolóm, drótom, forrasztóm van, de nem akarom csak úgy buherálni.

Köszönöm szépen a választ!


pén. ápr. 26, 2013 17:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szevasztok!

Feltehetően erről az MKT-LC rendszerű készülékről van szó:

http://comszer.n1.hu/rajzok/mkt/mkt_bolgar.pdf

A 3 vezeték funkciója : közös, egyéni vonal, és/vagy kapunyitó, ajtócsengő, tartalék üres be sem volt kötve.
Most már csak ki kell totózni a vezetékek bekötését. Alaphelyzetben a vonal feszültség mentes, tehát voltmérővel nem tudod azonosítani a vezetékeket. Szerencsére sok variáció nincs. Az 1-3 pontokra kötött vezetéken tudsz csengetni a kaputól és beszélgetni, először ezt kell megtalálni. A 3-dik vezeték funkciója könnyen kideríthető. Ha valami más csengő szól a lakásban, mikor a folyosóról csengetnek, akkor vagy nem kell bekötni vagy ez a kapunyitó, vagy csak üres. Ha sem a kapunyitás, sem az ajtócsengő nem működik, akkor a vonal (1-3) két ágát fel kell cserélni, mert a közös vezeték nincs a helyén. Ettől függetlenül a kapunyitás működhet a vonal rövidrezárásával is. Ebben az esetben a 9-3 pontokat egy darabka dróttel át kell kötni.
Célszerű az egész készüléket a kapcsolási rajznak megfelelően ohmmérővel átellenőrizni, az érintkezőket megtisztítani, mikrofon, hallgató belső ellenállását megmérni (a szénmikrofont megrázogatni és élére állítani, mert úgy van a kagylóban mikor beszélsz bele, ideális érték 400-600 ohm). Csak akkor foglalkozzál vele, ha nagyon unatkozol, vagy spórolni akarsz, esetleg retro fan vagy.
Minden más estben jobban jársz. ha veszel egy új MKT-LC kompatibilis készüléket.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959

Utó irat: ez az egész, amit most írtam a linkkel együtt megtalálható a topik más hozzászólásaiban.
Olvasni, olvasni, olvasni...!


csüt. márc. 28, 2013 11:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 27, 2013 22:53
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van nekünk egy jó régi zöld színű kaputelefonunk, ami nem működik. ED 101 made in bulgaria van ráírva. Szétszedtem, és a vezetékek ki vannak belőle szakadva. a lakásba 3 vezeték jön be (kék, piros, szürke). Kérdésem lenne, hogy tudna-e valaki segíteni a bekötésében? Ha szükséges, képet tudok küldeni róla. Köszönöm szépen!


szer. márc. 27, 2013 23:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 02, 2013 13:12
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Vajk959 írta:
Szia kicsilany!

Amit hangosnak vélsz, az csak gyenge nyekergés egy Comelithez képest. De gondolom ez téged nem vigasztal. Ha jól sejtem egy Codefon készülékhez van szerencséd, amennyiben fehér kagylóban vajszínű, kb. 40 - 45 mm átmérőjű, 130 ohmos dinamikus hallgatóbetéted van, jól beleragasztva. Ebben gyárilag semmi féle módon nem tudod szabályozni a csengetési hangerőt, hasonlóan a kaputelefonok nagy többségéhez.
Sajnos nem javítom nyomtatott áramköri szinten a digitális kaputelefonokat, ezért nem tudok tanácsot adni, hogy a felületszerelt alkatrészek között, hol kell megszakítani a vezetéket és pólólag beépíteni egy hangerő szabályzót. Aki a kagylóban a hallgató vezetékébe épít be egy ellenállást (fix vagy változtatható kivitelben), az egyúttal a beszélgetési hangerőt is csökkenti. Ez nem járható út. Ez minden kaputelefonra igaz.
Amennyiben konyítasz az elektronikához, nagyító alatt vizsgáld meg a nyák lemezt (szerencsére ezek csak egy rétegű, egy oldalas áramkörök), rajzold vissza a kapcsolási rajzot. A neten található táblázatokból, visszafejthető a févezetők tipusa, a ráírt kódjelzés alapján. A tranzisztorokról első körben az a lényeg, hogy NPN vagy PNP struktúrájúak-e. Az elkészült rajz tanulmányozásával rá lehet jönni az áramkör működésére nagy vonalakban és meg lehet találni azt a pontot, ahol a szükséges átalakítás elvégezhető.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


Szia Vajk959 !
Nos amit Te leírtál Nekem igen részletesen és hozzáértően,abból Én semmit nem értettem.Teljesen süket vagyok az ilyen dolgokhoz,igazából egyszerűbb megoldást kerestem....találtam is valamit!
Nevessetek ki,de kibéleltem a kaputelefon kagylóját vattával,jó vastagon és egy vékonyabb réteget ragasztottam kívülre a telefon kagylóra is!
Ez viszonylag megoldotta a problémámat,de köszönöm a segítségedet!


kedd márc. 12, 2013 21:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia kicsilany!

Amit hangosnak vélsz, az csak gyenge nyekergés egy Comelithez képest. De gondolom ez téged nem vigasztal. Ha jól sejtem egy Codefon készülékhez van szerencséd, amennyiben fehér kagylóban vajszínű, kb. 40 - 45 mm átmérőjű, 130 ohmos dinamikus hallgatóbetéted van, jól beleragasztva. Ebben gyárilag semmi féle módon nem tudod szabályozni a csengetési hangerőt, hasonlóan a kaputelefonok nagy többségéhez.
Sajnos nem javítom nyomtatott áramköri szinten a digitális kaputelefonokat, ezért nem tudok tanácsot adni, hogy a felületszerelt alkatrészek között, hol kell megszakítani a vezetéket és pólólag beépíteni egy hangerő szabályzót. Aki a kagylóban a hallgató vezetékébe épít be egy ellenállást (fix vagy változtatható kivitelben), az egyúttal a beszélgetési hangerőt is csökkenti. Ez nem járható út. Ez minden kaputelefonra igaz.
Amennyiben konyítasz az elektronikához, nagyító alatt vizsgáld meg a nyák lemezt (szerencsére ezek csak egy rétegű, egy oldalas áramkörök), rajzold vissza a kapcsolási rajzot. A neten található táblázatokból, visszafejthető a févezetők tipusa, a ráírt kódjelzés alapján. A tranzisztorokról első körben az a lényeg, hogy NPN vagy PNP struktúrájúak-e. Az elkészült rajz tanulmányozásával rá lehet jönni az áramkör működésére nagy vonalakban és meg lehet találni azt a pontot, ahol a szükséges átalakítás elvégezhető.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


szomb. márc. 02, 2013 16:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 02, 2013 13:12
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!
Iszonyatosan hangosan csörög a kaputelefonunk amikor valaki becsönget.Letudom valahogyan halkítani?
Amit tudok róla :lent érintőpanelos felület,beszéd közben nem kell nyomva tartani a gombot.Szétszedtem a hangszóró bele van ragasztva a kagylóba a hátulján nincs semmi amivel tudnék állítani a hangerőn!
Tudna valaki tanácsot adni?


szomb. márc. 02, 2013 13:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Na ez az! Csak bátran!
Végre valaki, aki használja a fejét.
Ebben a topikban már olyan sokat írtam az MKT-ről, hogy szinte minden ki van vesézve többször is, csak értelmezni kell.
Ezért is szólok hozzá ritkán mostanában, mert szinte minden kérdésre ott a válasz már valahol.

Az MKT rendszer sajnos ilyen, állandóan mókolni kell benne valamit, hogy működőképes legyen. Egy dolog állandó csak, ez a rendszer mindig ilyen volt. Már 1969 körül fejlesztett elődje a HKT is egy borzalom volt, hallani nem nagyon lehetett, de legalább gerjedt mint az állat.

Ez mai szemmel nézve iszonyú primitív volt:
lakáskészülék - bolgár
kapukészülék - szénmikrofon erősítő nélkül, 3 germánium tranzisztoros hangszóró erősítő (AC132 meghajtó, AC187 - AC188 komplementer pár), AC187 csengő generátor a csöves Videoton tv-k soroszcillátor tekercséből képzett 3 pont kapcsolású LC oszcillátor, a tranzisztor kollektorából közvetlenül kicsatolt jellel, BFY46 relémeghajtó (csengetés / beszéd átkapcsoló), opcionális kapunyitó áramkör (470uF, 2N1711, relé), 15ohm 3W ovál hangszóró valamelyik tv-ből. Bazi nagy falba süllyesztett vasdoboz.

44 év álhatatos fejlesztő munkája eredményeként, tranzisztorokból és IC-k ből álló alkatrésztemetők születtek, de a hangminőség örök.


Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


pén. márc. 01, 2013 12:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Végigolvastam az egész topikot, és azt hiszem leltem megoldást a problémára, de kellene B terv is. Ezzel leginkább Vajk szaktárshoz fordulnék, biztosan belefutott már ilyenbe.
MKT rendszer, Fermax kapukészülék vegyes lakáskészülékekkel. Ajtócsengő külön. A lakáskészülékek
-Bolgár
-Tesla
-Aquincum (magyar tesla koppintás)

A probléma a következő. A tesla gerjed, a bolgár meg éppen gerjedéshatáron van. Kontroll lakásban is próbáltam, ott a magyar, a tesla is gerjedt, a bolgár éppen gerjedéshatáron van.

A vattával kitömős trükköt fogom először bevetni, ha sikerül, akkor ölöm-e-bódottá. Viszont a központban a hangerőn szigorúan tilos állítani, mert akkor az öregek nem hallják. Van-e olyan megoldás, amivel a lakáskészülék mikrofon erősítőjében lehet esetleg buherálni?

Legszívesebben visszavennék a hangerőből a központnál, mert az nem lehet, hogy mindhárom készülék egyformán gerjed. De nagyon lemenni se lehet, mert akkor meg tényleg halk lesz.

##############################
Szerk.

A gerjedést sikerült megszüntetnem. Első körben kitömtem szigetelőanyaggal a kézibeszélőt. Ez nem sokat segített. Második nekifutásra halkítottam a központon, nem sokat, hogy a többi lakónak ne legyen problémája. Így talán a bolgár lakáskészülékek sem lesznek gerjedéshatáron. De a panel visszacsavarozása után továbbra is gerjedt. Ekkor elkezdtem tekergetni a kézibeszélő hangszórójában a kis csavart, amiről előzőleg leműtöttem a dugót. Óramutató járásával ellentétes irányba egy negyed fordulat elég volt. ölöm-é-bódottá

Célszerű előtte bejelölni alkoholos filccel, hogy hol állt a csavar, mert nem biztos, hogy elsőre eltalálod a jó irányt, és a megfelelő mennyiséget.


kedd feb. 26, 2013 14:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Kaputelefon
A "társasházban" kifejezést akarja jelenteni.::)) Nem kell mindjárt rosszra gondolni...:)


csüt. jan. 17, 2013 13:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kaputelefon
KAMA3 írta:
... a T. házban ...

Az mi? :shock:


szer. jan. 16, 2013 18:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Síkmágnesekkel kapcsolatban van valakinek üzemeltetési tapasztalata? Konkrétan ezek érdekelnének:
-télen, amikor az ajtóvisszahúzóban megdermed az olaj, zár-e rendesen?
-a 280-kilós-ból elég egy is az ajtóra, vagy egy nehezebb behatoló simán belöki?
-milyen meghibásodásra hajlamos?
-rongálásnak ellenáll?

Gondolkodom hogy a T. házban lecserélném a régi mágneszárat egy síkmágnesre, csak előbb kifaggatom a felhasználókat is, mert az értékesítők szerint nyilván megéri.

Válaszokat előre is köszönöm


szer. jan. 16, 2013 16:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 14, 2013 20:59
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdvözlök Mindenkit!

Kaputelefont szeretnék felszerelni a panellakásunkba. A készülék megvan, egy Tesla 4fp 110-es személyében. A falból 3 vezeték áll ki és az a problémám hogy nem tudom melyiket hová kössem be. A készüléken is lóg egy kis darab vezeték amivel valószínűleg össze volt zárva két kivezetés. Hogyan tudom kimérni azt hogy melyik vezeték mi és hogy hova kell bekötni? Mind a három vezeték szürke.

A sorkapocs így néz ki:
Kép

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.: Kovács Viktor


hétf. jan. 14, 2013 21:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kaputelefon
bacskait írta:
.... Használható ezzel 4+2 vewzetékes rendszer? Illetve 2 vezetékes digitális (buszos) úgy, hogy összesodrok 4-et 4-et a kábelek végein.

Volt némi hasonló problémám (az előzőekben láthatod). Végül is a FUTURA DIGITAL video/hang rendszerrel oldottam meg. Tökéletesen működik, és olcsóbb volt, mintha csak hangrendszert vettem volna. Kijött 85 eFt-ból (Áfával). Ebben benne van két kapuegység és egy belső monitor egység, plusz a táp és az illesztő egység.
Kéteres kábelen működik (paralel párosított réz UTP a legjobb). Hogy a riasztó kábellel jó lesz-e, az a hossztól is függ. Kérdezz rá a dealernél:

http://futuradigital.eu/
Dial-Comp Kft. 1131 Keszkenő utca 46/b
Telefon: 236-0427
E-Mail: info@futuradigital.eu


vas. dec. 16, 2012 18:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 16, 2012 16:13
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!
Teljen új vagyok ezen a fórumon. A regisztrációm előtt már kerestem választ a kérdésemre, de eddig nem találtam.
A kaputelefonhoz 8x0,22-es riasztókábel van behúzva. Használható ezzel 4+2 vewzetékes rendszer? Illetve 2 vezetékes digitális (buszos) úgy, hogy összesodrok 4-et 4-et a kábelek végein.


vas. dec. 16, 2012 16:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Vajk959 írta:
... Íme egy lehetséges megoldás, 2 vezetékes digitális rendszer, nem gagyi! ...

Köszi. Az egyből látszik, hogy komoly a cucc. A nevet ismerem az én szakmámból is. De sajnos az is biztos, hogy ez baromi drága lesz.

Van egy élő ajánlatom Urmet rendszerre:

Sinthesi 1 lakásos 1+N vezetékes audio kapurtelefon szett, falon kívüli kültéri egységgel, esővédővel, Atlantico beltéri készülékkel, 788-51 relé kétkapus rendszerhez, 1133-35A lakáskészülék, 1+N vezetékes.
http://www.urmet.it/urmet_web/en/content/documentazione-e-risorse/catalogo-generale.html
http://www.urmet.hu/upload/download/Sz%C3%B3r%C3%B3lap%20SINTHESI%20ENG.pdf
http://www.urmet.hu/catalogo/catalogo.asp?fam=27&tipo=82&mod=1381&prod=2402

Ez is több mint 100 eFt. Egész egyszerűen ennyit nem akarok erre költeni. Lenne valami közbenső ötleted (esetleg némi kompromisszummal)?


pén. júl. 20, 2012 19:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 443 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség