Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 14:25



Hozzászólás a témához  [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Kaputelefon 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szevasz Laci_L!

Íme egy lehetséges megoldás, 2 vezetékes digitális rendszer, nem gagyi!

Egy prospektus: http://hardy.hu/downloads/comelit/Catalogo_120_EN.pdf

A gyártó (elég sokrétű dokumentáció van a honlapjukon) :

http://www.comelit.it/modules_cms/ContPage.php?cp=M1100000000

A magyarországi forgalmazó (részletes felvilágosítás telefonon vagy személyesen) :

http://hardy.hu/comelit_hu.htm

Üdv: Vajk959


pén. júl. 20, 2012 18:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Laci_L írta:
... Van erre megoldás? ...

Sehol senki? :shock:


csüt. júl. 19, 2012 16:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2012 10:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

A következő kérdésem lenne: panelházban lakunk, amikor beköltöztünk pár éve, le lett szerelve a kaputelefon (felújítás, és kisbaba miatt)
eddig nem is foglalkoztam vele, de most kaptunk egy készüléket, amit ismerős vett, de neki nem jó, ezért nekünk adta és kíváncsi lennék, hogy megoldható -e a bekötése (előre szólok, hogy nem nagyon értek az elektronikához, bocs ha hülyeségeket hordok össze)
A bejárati panel fermax, nem kódos, hanem nyomógombos. Maga a telefon amit kaptunk egy sima fehér codefon, a hátulján egy mkt feliratú matrica van, a benne lévő nyákra 4 drótot lehet rákötni, és egy matrica van benne a következővel:
K Z L A
6 1 3 A
Természetesen annó nem lett jelölve, hogy melyik drót hová volt kötve, ráadásul mind a négy teljesen egyforma szürke.
Elolvastam az eddigi hozzászólásokat, és úgy emlékszem, hogy a "bolgár" típusú lehetett a régi készülék, arra biztosan emlékszem, hogy egymás alá voltak kötve a drótok, és több hely volt benne, mint 4 drót.

Szerintetek működhet egyáltalán a dolog?

Előre is köszönettel.


kedd júl. 10, 2012 10:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Belefutottam egy problémába:

Adott egy családi házban egy kaputelefon, a kőműves által javíthatatlanul tönkretéve.
A beltéri fali egységben volt a 230V-os táp (pici trafó). Négy vezeték megy a kapuhoz: kettő a zárhoz, kettő a kommunikáció.

Ezt kellene újra lecserélni. Nem látok a Neten olyat, ami ugyanezt tudná.

De, ha már csere van, ki lenne bővítve a rendszer úgy, hogy mivel két kapu van (két utcára nyílik a telek), és mind a kettőhöz lenne egy-egy kültéri egység (egy süllyesztett, egy falon kívüli). A meglévő négy vezetéket képtelenség áthúzni. Az újhoz egy UTP kábel menne (kb 30-40 m).
De mindenképpen egy beltéri lenne, nem egy-egy a két kapuhoz. A legjobb az lenne, ha az egy darab földszinti beltérinek lenne egy parallel párja az emeleten. A táp csak valahol bent a házban lehet, ha már nem lehet a beltériben.

Van erre megoldás? Mindenképpen valami jó minőségű kellene, nem egy dzsunka bóvli.


hétf. júl. 09, 2012 14:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv Kaiser!

Nem cserélhető fel a kettő, mert a mostani egy digitális rendszer készüléke, a másik pedig egy 20 éves analog MKT lakáskészülék!

Üdv: Vajk959


hétf. jún. 11, 2012 7:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2012 19:56
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Mostani kaputelefonom ilyen : http://kepfeltoltes.hu/view/120610/IMG_ ... es.hu_.jpg

helyette valahogyan belehetne ezt szerelni:

http://kepfeltoltes.hu/view/120610/IMG_ ... es.hu_.jpg

Előre is köszönöm szépen.


vas. jún. 10, 2012 20:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
blint1990 írta:
Sziasztok!
Én egy viszonylag régi társasházban lakom. A kaputelefonomat szeretném lecserélni, de hiába nézegetem a kapcsolási rajzokat egyik sem akar stimmelni (pedig konyítok hozzá kicsit). A lenti vezérlőpanelon digitálisan adod meg a számokat, de nem látni rajta semmilyen márkajelzést. A telefonba csak két vezeték volt bekötve. A beltéri készülék márkája: WEKTA. Próbáltam utánanézni milyen típus, de sehol nem találtam semmit erről. Vmi ötlet, hogy mit lehetne venni a helyére. A telefonnal lehet kaput nyitni is, valszeg a rövidzár lesz a kapunyitás, bár a NYÁK-on nem tudtam végigvezetni hogy hogy zárja rövidre. Ez is MKT-LC? Ha tudtok vmi olcsó megoldást, akkor szívesen fogadom! A segítséget előre is nagyon köszönöm.

http://www.arday.hu/home.html
Segitőkészek nagyon


csüt. máj. 24, 2012 21:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 24, 2012 15:55
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!
Én egy viszonylag régi társasházban lakom. A kaputelefonomat szeretném lecserélni, de hiába nézegetem a kapcsolási rajzokat egyik sem akar stimmelni (pedig konyítok hozzá kicsit). A lenti vezérlőpanelon digitálisan adod meg a számokat, de nem látni rajta semmilyen márkajelzést. A telefonba csak két vezeték volt bekötve. A beltéri készülék márkája: WEKTA. Próbáltam utánanézni milyen típus, de sehol nem találtam semmit erről. Vmi ötlet, hogy mit lehetne venni a helyére. A telefonnal lehet kaput nyitni is, valszeg a rövidzár lesz a kapunyitás, bár a NYÁK-on nem tudtam végigvezetni hogy hogy zárja rövidre. Ez is MKT-LC? Ha tudtok vmi olcsó megoldást, akkor szívesen fogadom! A segítséget előre is nagyon köszönöm.


csüt. máj. 24, 2012 16:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 23, 2012 8:41
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Vajk959 írta:
Üdvözletem!

brazsik79

Ez a készülék is MKT-LC ha jól látom. A rövidrezáró nyomógombot a bejövő vonal 2 ágára tedd rá.
Tetszés szerinti MKT kompatibilis készülék jó helyette.
Lehet hogy működni fog, ha az érintkezőket megtisztítod, a megfelelő pontokat a panelen óvatosan átforrasztod. Minden csatlakozó vezeték véget fényesre kell kaparni és visszakötni a helyére.

Üdv: Vajk959


Köszönöm!! :D


csüt. máj. 24, 2012 8:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdvözletem!

brazsik79

Ez a készülék is MKT-LC ha jól látom. A rövidrezáró nyomógombot a bejövő vonal 2 ágára tedd rá.
Tetszés szerinti MKT kompatibilis készülék jó helyette.
Lehet hogy működni fog, ha az érintkezőket megtisztítod, a megfelelő pontokat a panelen óvatosan átforrasztod. Minden csatlakozó vezeték véget fényesre kell kaparni és visszakötni a helyére.

Üdv: Vajk959


csüt. máj. 24, 2012 8:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Vajk959 írta:
A helyedben én leszerelném a készüléket a falról, 2 szál drót beköt 6 - 3. Fedelet rácsavaroz és mérhető ohmmérővel, hogy amikor megnyomod a műanyag gombot, zár-e az érintkező. Ha így jó, akkor biztos a vezeték a rossz (lakáson belüli toldás, elágazó kötés a lépcsőházban, stb.).

Jelen esetben a vonal vezetékereinek a fordított bekötése nem jelent problémát.

Űdv: Vajk959


Majdnem az lett, mert az ohm-mérő nem reagált a belső nyomógombra
Próbáltam igazgatni, összecserélni a lemez érintkezőt másikkal, de semmi
Rákötöttem 2 drótot a 6-3-ra és a végére egy lógó nyomógombot
Ha elektro bolt felé járok, majd veszek valami mini gombot amit belerögzitek a házba


szer. máj. 23, 2012 10:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 23, 2012 8:41
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Gondom akadt a kaputelefonnal (most vettem a lakást, nem én használtam le ennyire...)...felcsengetés és beszéd működik, kapunyitás nem.
Két bejövő vezetéke van.
1. A kapunyitás gondolom a két vezeték zárásával valósul meg. Mivel a mikrokapcsoló elég gagyi, gondoltam kivezetek oldalra egy pici kapcsolót. Kérdés, a telefon melyik pontjaira kössem be?
2. Másik megoldás - Milyen kaputelefon lehet ez? Mivel nincs ráírva semmi, nem tudom mire cseréljem ki - mert lehet hogy nem éri meg vacakolni vele, és egyszerűbb egy újat venni.

Köszönök előre is minden ötletet!
Kép itt: http://kepfeltoltes.hu/view/120523/kaputel_bekotes_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


szer. máj. 23, 2012 8:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Vajk959 írta:
A helyedben én leszerelném a készüléket a falról, 2 szál drót beköt 6 - 3. Fedelet rácsavaroz és mérhető ohmmérővel, hogy amikor megnyomod a műanyag gombot, zár-e az érintkező. Ha így jó, akkor biztos a vezeték a rossz (lakáson belüli toldás, elágazó kötés a lépcsőházban, stb.).

Jelen esetben a vonal vezetékereinek a fordított bekötése nem jelent problémát.

Űdv: Vajk959


Köszönöm, az lesz, csak "lelkierőt" kellene venni magamon, műszer adva van


vas. ápr. 08, 2012 12:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
A helyedben én leszerelném a készüléket a falról, 2 szál drót beköt 6 - 3. Fedelet rácsavaroz és mérhető ohmmérővel, hogy amikor megnyomod a műanyag gombot, zár-e az érintkező. Ha így jó, akkor biztos a vezeték a rossz (lakáson belüli toldás, elágazó kötés a lépcsőházban, stb.).

Jelen esetben a vonal vezetékereinek a fordított bekötése nem jelent problémát.

Űdv: Vajk959


vas. ápr. 08, 2012 8:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Vajk959 írta:
Helo horex!

Ha még nem tetted meg óvatosan forraszd át a nyákot és mérd meg, hogy a 3 - 6 pontok között valóban 1 - 2 ohm-e a rövidzár mikor nyomod a kapunyitó gombot. Az érinkező rúgó kb. 1-2 mm-el hosszabb a kelleténél. Ollóval meg kellene rövidíteni, hogy ne gyűrödjön. A közép érintkező hajlamos forrasztáskor besüppedni a műanyag tartókeretbe, 0,5 - 1 mm-t felfelé kell tolni, óvatosan a pákával.

Ha a készülékben monden oké, akkor a vezetékrendszerben lesz egy laza vagy oxidált kötés a kapu irányában. Az erősítő ezért nem érzékeli rövidzárnak, mikor megnyomod a kapunyitó gombot. Jó lenne tudni, hogy a szomszédoknak megy-e, nehogy központi hiba legyen.

Üdv: Vajk959


Köszönöm
A szomszédoknál megy

A rugós nyomógomb lemezke közepén van egy érintkező bütyök, hát csak odaér hozzá
OK mindnesetre megmérem
AZ a nyűg hogy egyedül vagyok, ha nincs fenn a tető, nem csönget, ha fent van, nem tudom rövidrezárni mert korábban lejár az idő
Az 1-2 Ohm az végül is rövidzárat jelent a gyakorlatban
tehát ha a 6-3-mat dróttal rövidrezárom nyitnia kellene?

A közös és az egyedi drót felcserélése ennél a készüléknél ugy gondolom, nem számit a probléma esetén, de egyáltalán ennél a készüléknél
Vagy igen?


szomb. ápr. 07, 2012 16:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Helo horex!

Ha még nem tetted meg óvatosan forraszd át a nyákot és mérd meg, hogy a 3 - 6 pontok között valóban 1 - 2 ohm-e a rövidzár mikor nyomod a kapunyitó gombot. Az érinkező rúgó kb. 1-2 mm-el hosszabb a kelleténél. Ollóval meg kellene rövidíteni, hogy ne gyűrödjön. A közép érintkező hajlamos forrasztáskor besüppedni a műanyag tartókeretbe, 0,5 - 1 mm-t felfelé kell tolni, óvatosan a pákával.

Ha a készülékben monden oké, akkor a vezetékrendszerben lesz egy laza vagy oxidált kötés a kapu irányában. Az erősítő ezért nem érzékeli rövidzárnak, mikor megnyomod a kapunyitó gombot. Jó lenne tudni, hogy a szomszédoknak megy-e, nehogy központi hiba legyen.

Üdv: Vajk959


szomb. ápr. 07, 2012 16:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv!

Nagy segitség kellene, mert belegabajodtam :(

AKT Tesla, digitális rendszer, minden lakáskészülékhez a közös és + 1 szál megy

Szórakozott a kapunyitó a lakáskészülékben már régóta, megpucoltam, jó lett, aztén ez ismétlődött, lemezrugócsere, ment
de most már akármit csinálok nem tudok kaput nyitni
Csöngetés beszéd megy
Kapunyitásnál ug gondolom, nincs más mint a bejövő két vezetéket rövidrezárja a nyomogomb
Illetve kérdezem, rövidrezárja?

Mert lekövettem a ny.áramkört, nyugalmi helyzetben van egy kis kondi a kapunyitógomb két végén, ha benyomom akkor a bejövő drótokat rövidrezárja
A bekötés
1-6 áthidalva
6-3-ra a bejövő drót
Mért nem működik a nyitás?
Kép


szomb. ápr. 07, 2012 13:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 05, 2012 11:51
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni.Nincs meg a kaputelefon beltérije. Hiteka MKT/htg-etg/ volt amíg valaki ki nem dobta.Legalábbis a szomszédnál ilyen van.A falból 6 szál szürke drót jön ki.Ebből 2 össze van sodorva,1 meg le van csípve. De így is maradt 4 szál. Megvettem az új készüléket:Elvox 8875.De nem igazán tudom,hogy melyiket hova kell kötni.Az ajtó csengő már egyszer megszólalt de akkor nem működik a többi funkció.Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.


hétf. márc. 05, 2012 12:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szevasztok!

grafikus

A képen 2 szürke drótot látok a közös (6) és az ajtócsengő (A) kapcsokra kötve. Az (A) pontról át kellene tenni a drótot a 3-as ra, mert az a vonal be/ki kapocs. Valamit azért nem értek, ha csak 2 drótod van és így van bekötve, a kaputól nem lehetne csengetni, beszélni és kaputnyitni. A leírásod alapján minden működött, de akkor az ominózus drót a 3-asban volt vagy van még legalább 1 vezetéked a mit nem látok a képen. Azt hogy milyen vezetékeket kötöttél oda-vissza a kaputelefonban vagy a hátamögött vagy a csengőgomb mögött vagy a fali elágazó dobozban azt csak Te tudhatod. Mindent eredeti állapitába kellene visszaalakítani. Nem-e lehet hogy az ajtócsengőd valamilyen elektronikus dallamcsengő és véletlenül most hibásodott meg vagy kimerül benne az elem?

dirtybass

Sajnos ez az urmet egy klasszikus 4+1 vezetékes rendszerhez való és ebben az állapotában nem alkalmas a ti rendszeretekben. Vagy átalakítod, vagy veszel MKT-LC kompatibilis készüléket.
Az átalakítás menete: 1 és CA -t összekötni egy kis dróttal, ez lesz az A pont, az ajtócsengő bemenet. A CA és a 2 pontok közé 470nF-os kondenzátort kell tenni. A 2-es pont lesz a 3-as vonali egyéni vezeték kötési pontja. A 6-os lesz a 6-os közös vezeték csatlakozója. A 9-est áthidalni a 2-es ponttal a rövidzáras kapunyitáshoz.

Remélem felirtad, hogy honnét kötötted ki a 3 vezetéket a régi bolgárból.
Ha nem írtad fel akkor ki kell sakkoznod, de ezt leírtam már régebben, valahol megtalálod.

bolgár 1 -> mkt 3
bolgár 3;7 -> mkt 6
bolgár 5;8 -> mkt A
bolgár 9 -> mkt 1

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


csüt. feb. 16, 2012 11:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 12, 2012 16:56
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok.

Remélem tudtok segíteni.Kaputelefont cseréltem volna otthon (panelházban) de sajnos elakadtam.
Egy régi bolgár típusú kaputelefon volt fent amit amikor leszereltem három szürke kábelt találtam.Egy külön jön be kettő pedig együtt.
Az "új" kaputelefon amit fel szeretnék szerelni egy Urmet 1131 típusú.
http://obrazki.elektroda.net/81_1156685648.jpg
Segítenétek elmagyarázni mit hova kössek?
Köszönöm.


vas. feb. 12, 2012 17:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás Re: Kaputelefon
A felrakott kép időközben törlődött, felrakom újra, hátha tudsz segíteni
http://www.box.com/s/09zh0zanosya2bloia3d


pén. feb. 10, 2012 10:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 07, 2012 21:28
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Ez a Multitronika cég a régi MKT telefonokat váltotta le, ezért is próbáltam annak a bekötési rajza szerint bekötni. De megpróbálom felvenni a kapcsolatot a gyártóval, ha még létezik. Elvileg Magyar gyártmány van rá esély.


szer. feb. 08, 2012 22:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv Pityinger1!

Sajnos (szerencsére?) eddig nem találkoztam ezzel az elektronikával. A legegyszerűbb, ha visszarajzolod a nyákról. Én is igy csinálnám, valamolyen MKT klón lesz.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


szer. feb. 08, 2012 15:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 07, 2012 21:28
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv mindenkinek!
Még új vagyok és véletlenül találtam az oldalra, de nagyon tetszik.
Egy kis szakma segítséget igénybe is vennék :D
Multitronika kapcsolási rajzot nem tud nekem valaki adni, mert a Net-en nem találtam.
Van egy pár elektronikám, és ki akarnám próbálni hogy jó-e, ha nem akkor kuka, nem őrizgetem. :lol:
Régi MKT rajzom van, de azzal nem jó.


kedd feb. 07, 2012 22:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 04, 2012 9:35
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Van egy gond egy DF626G kaputelefonnal 1 lakásos kaputelefon szettet, a beltéri egységen csak erős torzítással halkan hallható, amit a kültérin mondanak. A másik irányban rendben megy a hang és a csengetés. A mikrofon cseréje nem oldotta meg a problémát. Nincs vkinek ehhez kapcsolási rajza vagy megoldása ???

Kösz a segítséget előre is!


szer. jan. 04, 2012 10:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdvözlöm Vajk959!

A meglévő számkombinációs tömbházban használt kaputelefont lecserélték egy új érintésre nyíló mágneses zárra. A kaputelefon eddig is csak beszélgetésre használtuk, és ha jött például a pizzafutár, akkor meg mondtuk neki a számkombinációt és feljött. Most hogy ezt a rendszert lecserélték, meg kellett oldanom a kapunyitást. Itt a fórumon egy fórumtársnak adott segítséget még csüt. nov. 25, 2010 9:06-kor ami sokat segített.
A régi rendszerben az ajtócsengő nem a kaputelefonon keresztül szólt, hanem külön. Most, hogy a leírása alapján sikerült bekötnöm a vezetékeket a megfelelő helyre, működik a kapunyitás is végre.
De csak egész véletlenül vettük észre,amikor nem volt nálam az ajtókulcs, becsengettem az ajtónál, hogy nem a régi csengő szólt, hanem a kaputelefon.
A hangereje megegyezett a felcsengetéskor hallható hangerővel,magyarul nagyon halk.

Vissza lehet valahogy varázsolni a régi külön csengőt az ajtóhoz?

A bekötést e szerint csináltam:pontosabban csak az 1-es kapunyitó kimenetet egy kis dróttal össze kell kötni a 6-os közös ponttal. ezután működött a kapunyitás.De megszűnt a régi ajtó feletti külön csengő.

"Sikerült bekötnöd az ajtócsengő és a közös vezetéket, de még nem lehet tudni melyik melyik.
A maradék harmadik drótot a 3-as kapocsra kell kötni, mert az lesz a kaputól jövő vonalad. Kagylót a helyére és csengetés a kaputól. Ha nem szól, akkor kell felcserélni a 6 és az A pontokra menő vezetéket, mert a közös rossz helyen van. A kaputól csengetés hangereje az ajtócsengőével naggyából egyező. Amikor a kaputól csengetéskor a kagyló felemelésére nem vált át beszéd üzemre, akkor hibás a mikrofon erősítőd áramköre. Forraszd át az összes pontot a nyomtatott áramkörben és mérd ki az erősítő alkatrészeit, ha van mivel.. A kapunyitás a vonal (6 - 3) rövidrezárásával történik, de csak a kapuval kiépült beszédkapcsolat alatt. Nem tudom ezen a panelen át van-e kötve gyárilag a kapunyitó gomb a rövidzáras üzemhez. A biztonság kedvéért az 1-es kapunyitó kimenetet egy kis dróttal össze kell kötni a 6-os közös ponttal.
Ha mind ennek ellenére nem működik megfelelően (kicsi a csengetési hangerő a kaputól, nem kapcsol át beszédre vagy a központ nem érzékeli a rövidzárat és nem nyitja a kaput), akkor valószinüleg nagy az átmeneti ellenállás valamelyik vezeték kötésben, a kapu és a lakás között.
Ha nem akarsz vele tökölni, vagy nem találod a hibát, vagy bele kellene nyúlni a központba, akkor jelentsd a hibát a gondnoknak vagy a közös képviselőnek és hívják ki a szerződtetett szerelőt. Ha nálad van a hiba, akkor te fizeted, ha a vezeték rendszerben vagy a központban akkor a társasház (legalább is általában)"

http://www.box.com/s/tb6nov1c2f4vn73z84k8kép

Válaszát előre is köszönöm.


kedd dec. 27, 2011 23:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 16, 2011 18:42
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Hali, Vajk959!

A rövidzár-kapunyitás az sikerült még legelőször is. Azzal kezdtem, akkor még nem tudtam, hogy a csengő benne van, nem valahol az ajtó fölött. Csak a kapunyitó gombot akartam használni egy egyszerű kapcsolóval. Aztán jöttem rá, hogy hoppá, a csengő, de ahogy visszakötöttem, a csengés nem működött. Megcseréltem úgy se. Ha visszamegyek a helyszínre, kimérem és megnézem mi a helyzet. Ha a csengetőjel kapcsoló fokozat tönkre ment a rossz bekötéstől, azzal lehet valamit kezdeni. Pót nyomógomb ügyben egy kis segítség?

Az is eszembe jutott, hogy a néni nem hall már túl jól, behúznék egy csengőt a szobájába. A telefon részét nem használja, mert inkább kinéz. És csak egy gombot tennék az ajtó mellé, kapunyitás céljából.

Ez megoldható esetleg?

Szomszédoknál még érdeklődök.

Köszi


kedd dec. 20, 2011 23:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Hali zsútó!

Kérdezd meg a szomszédot, hogy neki jól működik-e minden funkció, nehogy véletlenül valami központi hiba legyen. Ha csak a tiéd nem jó, valakit küldj le a kapuhoz és mobillal tartsátok a kapcsolatot. Te a lakáskészülékben közvetlenül összekötöd a kaputól jövö vezeték 2 ágát (rövidzár). Ekkor a kapunak nyílnia kell. Ha nem nyílik akkor szakadt a vezeték vagy egy kötésben nagy az átmeneti ellenállás (laza, oxidált) vagy a kapunál a nyomógombokon lévő dióda modulon van kontakt hiba. Ha nyitja a kaput akkor a rövidzárat megszünteted. Ha van valamilyen voltmérő kéznél, rá kell mérni a vezetékre, hogy melyik a pozitív ág. Ezt kell összekötni a kagyló fehér vezetékével, a másikat értelemszerűen a kékkel. Be kell nyomni a beszédváltó gombot a kagyló oldalán és hallgatózni. Ha van utcazaj illetve a mikrofonba fúvás hallatszik a saját hallgatóban meg kell próbálni beszélni a kapuban állóval és megkérni, hogy csengessen fel (beszédváltó gombot elengedni). Ha teljesen süket, akkor az alábbi hibák lehetnek: szakadt kézibeszélő zsinór, rossz forrasztás, kontakthibás beszédváltó kapcsoló, szakadt hangszóró (50 ohm 0,25w). Ha csak nem csenget akkor az előbbi mind és még a csengetőjel küszöbfeszültség kapcsoló (BC327 tranzisztor + 12V 0,4W zener) is szóba jöhet.
A vonalra fordított polaritással bekötött kézibeszélőn csak a kapu irányából szól a hang és a csngetőjel kapcsoló fokozat a fordított polritású csengő jeltől tönkre megy, nincs semmivel védve.

A kapunyitás egy pót nyomógomb beépítésével megoldható.

A kaputelefon rendszer bekötési rajza itt található: http://comszer.n1.hu

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


hétf. dec. 19, 2011 20:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 16, 2011 18:42
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv!

Comelit Ciao barna gombos lakáskészüléknek nem működött az ajtónyitója. Szétszedtem. A nyitó gomb alatt lévő fém lap eltörött. Visszakötöttem legalább fel lehessen csengetni. De nem lehet.

Valamit felcserélhettem a bekötésnél? A bejövő 2 eres kábel nem színes. A kézibeszélő kábeleit felcserélve sem működött. Lehet, hogy a kiesett kettétört fémlap miatt?

A beszélőke nem hiányozna, de csengő azért kéne, ha már ajtónyitó nincs. De a cél a csengetés és ajtónyitás visszaállítása. Nem igazán állunk úgy, hogy 4-7000 ezer forintot kipengessünk egy új készülékért, és fölöslegesen szemetet termeljünk, ha orvosolható valahogy a probléma.

Köszike!


pén. dec. 16, 2011 18:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Hali pooler!

Ezen az oldalon is MKT-nak írják a Teslát: http://e-kontakt.hu/katalogus/3

Ma már nem használnak szénmikrofonokat.
Elektret mikrofon kapszula 1-2 tranzisztoros erősítővel egy graetz híd egyenáramú kapcsai között. A váltóáramú kör a vonalra kapcsolódik és így polaritás független lesz a bekötése.
A Legrand azért használható, mert alapból ez a graetzes kapcsolás van beépítve a kagylóba közvetlenül a mikrofon kapszulára.

Üdv: Vajk959


csüt. dec. 08, 2011 13:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 06, 2011 12:16
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia Vajk959!
Köszönöm a válaszod.

Igen azt sejtettem hogy a diódás nem jó, viszont ebből az elegant készülékből nem csak diódás van.
Az egyikhez azt írják hogy 1+n diódás, a másikhoz pedig csak annyit hogy 1+n.
Ugyanúgy néznek ki, csak a típus számuk más.

A Tesla oldalán sajnos nem találtam egyáltalán ilyen kaputelefonokat, így nem is tudtam normális leírást nézni ezekről.

Az oldalon ahol találtam a két típusjelzés:
n+1 diódás: 4FP 211 07.201
n+1: 4FP 211 06.201

Megkérdeztem az oldal üzemeltetőjét, Azt mondta hogy ez a telefon n+1 MKT rendszerű. Kérdés hogy ez ugyanaz mint az MKT-LC?
Mert igazából semmilyen készüléknél semmilyen oldalon nem láttam olyat kiírva hogy MKT-LC rendszerű lenne.

De tegyük fel hogy diódás, és csak elírás. Mit kellene kicserélni?
Értem itt ez alatt hogy a hangszórót meg a mikrofont is?
Mert ha tényleg csak egy kondiból meg egy ellenállásból áll az egész mkt-lc akkor akár meg is építem külön nyákra, vagy akár a régit is felhasználhatom, kérdés hogy a diódás telefon hangszórója meg mikrofonja jó-e lesz hozzá? Mert azoknak a régiben elég véres már a torka, meg ugye az se biztos hogy beleférne :)
Mert ilyen szénmikrofont nem tudom honnan tudnék szerezni pl.

De lehet hogy akkor maradok a legrandnál, ha jól láttam annak elég egyszerű az átalakítása. Mondjuk a hangszórót ott is ki kell cserélni.
A kérdés hogy ez a módosítási rajz amit szoktatok linkelni jó-e nekem, mert valami olyasmit olvastam hogy talán nekem pozitív földelésem van (folyamatosan sípol amíg lent nyomom a gombot), a legrand meg negatív.

Köszi,
pooler


csüt. dec. 08, 2011 10:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Hello Mindenki!

pooler

Igen a Te készüléked is MKT-LC.
Sajnos a diódás nem jó helyette, csak átalakítással. Fóliasávokat átvágni, átkötni, alkatrészeket cserélni, forrasztani kell. Amennyiben ez lehetőségeidet meghaladja, nem érdemes hozzáfogni. Vegyél mindenképpen gyári MKT-LC-t.


mukkandur

A konkrét tipust sajnos nem ismerem, de a szokásos koreai Commax kínai "leszármazottja" alapján készülhetett, ezzel a primitív kapunyitó megoldással. Bekötése a rajz szerint http://www.legrand.hu/hu/hu/liblocal/catalog/Legrand_uj_kaputelefon_szettek_A_5_2009.februar.pdf az azonos jelólésű pontok PÁRHUZAMOS és NEM SOROS összekötéséből áll. Mindkét monitort természetesen meg kell táplálni egyenként 230V-tal, mivel központi tápegység nincs a rendszerben. Feltehetően azért nem működik rendesen, mert a kapukészülék a csengetés után nem kapja meg a 12V egyenáramot a monitortól. Ezért nem indul el a kamera és a hangerősítő.
Legegyszerűbb, ha a kamerát és a monitort leszereled és az asztalon próba képpen összekötöd pld. egy utp kábel darabbal. A kapunyitó L-L pontokat nem kell feltétlenül bekötni. Áramot adsz neki egy konektorból és próba. Ha így feléled akkor a vezetékrendszerben van valami hiba. A kötéseket átvizsgálni főleg a szigetelőszalag alatt! Szerencsére az utp kábel erei szinezettek ezért egyértelmű, hogy mit mivel kell összekötni. Ezt célszerű feljegyezni már a kezdő ponton (pld. valamelyik monitornál), hogy melyik érjelölés milyen csatlakozási ponthoz tartozik és az elágazási ponton minden azonos funkciójú (jelölésű) vezetéket jó fémes csatlakozással össze kell szorosan sodorni 1-2 cm hosszban, visszahajtani és szorosan tekerve leszigetelni. Így forrasztás nélkül is kibírja 10-20 évig, ha nem esik rá az eső.
Amennyiben már az asztalon sem működik, akkor garanciában vissza vagy meg kell javítani.

Próba cseresznye!
Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


szer. dec. 07, 2011 16:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 06, 2011 12:16
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Szeretném lecserélni a beltérimet, mert elég rakoncátlan már szegény, meg nem is túl esztétikus.
Sajnos nem igazán találtam róla semmit. 4 vezeték megy bele, mind egy színű :)
Csatolok 2 képet, egyiken a belseje látszik, másikon egy kapcsolási rajz ami fedél levétele után szintén belül volt.

Milyen rendszerű ez vajon? Milyen készüléket tudnék felszerelni helyette?
A ház 26 éves, 10 emeletes, de nem panel.

Képek:
Belseje
Rajz

Köszönöm előre is ha tudtok segíteni.

Kicsit jobban átnézve a fórumot, talán ez egy MKT-LC rendszerű készülék. Jól gondolom?
Ha igen, akkor az általatok ajánlott 4FP 110 77.201 helyett esetleg lehet mást is venni? Mert ez sem sokkal szebb mint az előző.
Mondjuk ezek az ELEGANT 1+n telefonok tetszenek, csak oda nincs odaírva hogy MKT. Gondolom nem véletlen.
Vagy esetleg az 1+n egyenlő az MKT-val? Sajnos eléggé elbizonytalanodtam most. :?


kedd dec. 06, 2011 12:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv
Az mondjátok meg légyszi, mi időzíti a síkmágnest egy kapunál
STORNO, Megoldva!
by horex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára horex kedd dec. 06, 2011 15:16-kor.



hétf. dec. 05, 2011 18:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 02, 2011 22:20
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Kaputelefon
Kedves Mindenki!
Új építésű családi házba vettünk egy Legrand 3690 60 típusú video kaputelefont, 2 beltéri egységgel. A rendszer UTP CAT5E kábellel van összekötve úgy, hogy mindkét beltéri egységtől jön 1-1 kábel a kismegszakítók dobozáig, ahol erenként össze vannak szigszalagozva egymással, valamint a kültéri egységtől jövő kábel ereivel is (nem mi csináltuk, így vettük).
Az egyik beltéri egység közelében nincs konnektor, és a kapcsolási rajzon úgy láttam, hogy több beltéri egység esetén ezeket sorba kell kötni egymással. Azaz mindenképpen szükséges némi átalakítás. Egy beltéri egységet azonban összekötöttem a kültérivel, hogy legalább az működjön. De nem működik: csenget, és bekapcsol a beltérin a képernyő, de nincs rajta kép és a hang sem működik. Mi lehet a gond (azon kívül, hogy kezdő vagyok)?


szomb. dec. 03, 2011 9:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 11, 2011 23:20
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia Vajk959!
Köszönöm a választ! Már majdnem rendeltem az új kaputelefont, de még adtam a réginek egy esélyt. Az összes pontot újraforrasztottam rajta. Láss csodát, megjavult... :) A hiba egyébként az volt, hogy amit a lakáskészülékbe beszéltem, azt baromi halkan lehetett lenn a kapunál hallani.
Üdv: Attila


pén. nov. 18, 2011 19:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia malison!

Ez egy diódás panel.

Üdv: Vajk959


vas. nov. 13, 2011 11:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 11, 2011 23:20
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!
Bekrepált a régi kaputelefonom, ami ha minden igaz Tesla márkájú és így néz ki:
Kívülről (remélem nem gáz, hogy kölcsönvettem a képet egy régebbi hsz-ból):
http://gerlup.uw.hu/kaputelefon/becsukva.jpg
A panel:
http://www.csekedesign.hu/x.jpg
Légyszi írjátok meg, hogy milyen fajta készülékkel tudnám ezt helyettesíteni.
Teslából van olyan, hogy
-1+n MKT
-1+n diódás
Melyik lenne számomra megfelelő?
Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!


pén. nov. 11, 2011 23:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 17, 2011 20:39
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv!

Meg tudnád mondani, hogy az adott lakáskészülékben milyen feliratúak a sorkapocs fészkei, illetve milyen a központ? Ez sokat lendítene a pontos válaszadásban.


pén. okt. 28, 2011 6:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 16, 2011 11:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdvözlök minden fórum olvasót!

Hagyományos analóg kaputelefon témában kérnék egy kis segítséget. A megvásárolt panel lakásban egyáltalán nem is volt már meg a készülék, csak kettő vezeték jön ki a falból, ahol egykoron lehetett az eszköz. A fórum olvasgatása során szerzett ismeretek (és a ház kora alapján :) ) MKT rendszerre tippelek, de még megkérdezem pontosan egy illetékestől.
A kérdésem viszont az lenne, hogy egy MKT készülékben mit kell összekötni mivel, hogy a kapunyitás is működjön, mert gondolom a meglévő vezetékek a beszélgetéshez valók. A folyosói ajtócsengőnek egy különálló berregő van felrakva, gondolom így független a kaputelefontól.

Tippeket előre is köszönöm


pén. okt. 28, 2011 0:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 22, 2011 13:48
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Tisztelt Urak!

Laikusként lenne egy kérdésem:
3 kábel jön be a lakásba, ezen van egy old timer telefon, régi panellakásokban ismeretes. Létezik-e olyan kapcsolás (akár telefon nélkül), amely ha lent megnyomódik a csengő gomb, egyszerüen kinyitja az ajtót csörgés nélkül?

Előre is köszönöm
Üdv!


szomb. okt. 22, 2011 13:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 17, 2011 20:39
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Két kérdésem lenne (van is):
1. Ismeri valaki annak a régi, Tesla MKT LC lakáskészüléknek a kapcsolási rajzát, amelyben - ha jól emlékszem- kéttranzisztoros elektronika van? Sajnos nem tudtam elhozni a lakáskészüléket, hogy visszarajzoljam az áramkört, de nagyon érdekelne. Tud valaki segíteni rajzzal? Ez valami mikrofonerősítő lenne?
2. A kültéri egysége ezen lakáskészülékeknek URMET házba - belebarkácsoltnak tűnő - Tesla TT-85 központ. Piszokul nagy beszélgetéskor a hálózati brumm, de nem a TT-85-ből ered (abban kicseréltem mindkét 1000uF-es kondit, bár jók voltak), mert ha lekötöm a ház lakáskészülékeit és a központnál ráteszek egy külön lakáskészüléket, akkor zajmentes (brumm-mentes). Erre van valakinek valami tapasztalata? Köszönöm előre a választ!


kedd okt. 18, 2011 10:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 18, 2011 8:51
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

A mi házunk gazdag ház, 2 független kaputelefon rendszerünk is van! :)

Lehetőleg mindkét készüléket le akarnám cserélni, mert elég öregek szegények... Ebben kérnék kicsi segítséget:

1, Az egyszerűbb: Proel digitális központ, jelölés nélküli lakáskészülék. Proel készüléket lehet venni, de telhetetlen vagyok, és esetleg egy CodeFon digitális készülékkel akarnám használni. :) Tud valaki valamit, véletlenül kompatibilis a két rendszer?

2, A másik egy Tesla lenne, egy 4FP 110 37.1 készülékkel. Namost erről nem találtam guglin semmit. Vagy MKT, vagy diódás, csak nem vagyok benne biztos. Szétszedtem, van benne 2 dióda, az MKT rajzon (http://comszer.n1.hu/rajzok/mkt/tesla_mkt_lc.pdf) pedig egy darab se. Ebből gondolnám, hogy akkor csak diódás, de azért erősítsetek meg, ha lehet.

Köszönöm!

Tamás


kedd okt. 18, 2011 9:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Azért ide teszem a programozását, hátha valaki rájön
horex.uw.hu/kepek/wekta.tif


kedd okt. 04, 2011 19:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Hali!

Járok én erre sűrűn, csak ha érdemben nem tudok segíteni, akkor inkább meg sem szólalok.

Már 20 éve javítok analóg kaputelefonokat nyomtatott áramköri szinten (pld. manapság megkeresem egy videokaputelefon rendszerben azt az egy-két alkatrészt, ami miatt valamelyik funkció nem megy). A digitális rendszerekben az aktuális kódok ismerete nélkül még a csengető áramkört sem tudom aktivizálni, hogy egyáltalán próba képpen beindítsam a készüléket.
A lakótelepi MKT rendszert még én is telepítettem újonan az "átkosban". Szívtam is vele sokat, onnét a tapasztalat.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


kedd okt. 04, 2011 17:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Megértelek, szívtam már én is ilyesmivel...

Üdv
Inhouse


hétf. okt. 03, 2011 19:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Az egyik mandarin nyelvjárást beszélem, de hiába :roll:
Mintha ez a Wekta lengyel gyártmány lenne, úgy rémlik nekem/nem tudom miért/

Az "egyenáramú" tápegységet áttettem az AC bemenetre az akksi +- helyett, mert ki tudja milyen egyenáram egy kinai gagyi adapter
Egyböl jobb lett
Lehet nyomulok mégegyszer a szervizesnél, aki elküldte a programozását,
persze hogy' emlékezne ő is részleteiben, de hátha

Most hagyom kicsit lógva, más meló van, és a kapuzárat is ki kell cserélni,
mert éppen forditott, feszültségre zár
Majd a kliens elmegy venni másikat. Kicsit düdörgök, mert most jó vagyok ugye, amikor gond van
Vasárnap mondtam a kliensnek hűtsőn be egy karton pezsgőt legközelebbre, csak heherészett

Csak akkor megyek megint oda , ha kimondottan hívnak, a leirást/programozást persze nem hagytam ott !-F

Anno telepitettem egy szintén Wektát, más tipus/más programozás
A számeltolás hibásan volt leirva. Vissza a boltba, főnök az asztalon összerakta a kapcsolást
és kitökölte hol a hiba
Most ugye műszaki támogatás nincs, mert nem boltban vették, "spórolásbol"
Így is örülök hogy ennyit megszereztem


hétf. okt. 03, 2011 14:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sajnos nem tudok neked ebben segíteni, de azt elmondhatom, hogy általában ezek a leírások vagy hibásak, vagy nem egyértelműek, vagy hiányosak...többnél jártam már így. Kis segítség lehet, ha az "eredeti" angol nyelvűt (vagy ha ismered a kínait, azt :)) megszerzed, mert a magyar szokott igazán botrányosan rossz lenni.
Vajk lehet, hogy tudna neked segíteni, csak mostanában ritkán jár erre...

Üdv
Inhouse


hétf. okt. 03, 2011 9:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Senki nem ismeri ennek a Wekta ccd98 programozását?
Megvan a program leirás de elég zavaros

Odáig eljutottam, hogy lehet csengetni-beszélni-kaputnyitni
Viszont kóddal nem lehet kivulröl bejutni
Valahol le van tiltva az egész ház számzár kódja
Meg is van hol lehet be- kikapcsolni, de oda egyszerűen nem tudok bejutni a programba
Nagyon szerencsétlen a leirás és az egész programozása ennek a központnak

by horex


szomb. okt. 01, 2011 18:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
horex írta:
Elöbbre léptem


Megvan a programozása a kaputelefonnak
Központi egység valószínű rossz,merthogy átkötéssel sem megy a zárnyitás
Normális tápegység helyett egy telefontöltő betéve az akksi helyére,
az meg nem ugyanolyan egyenáramot ad, mint egy akksi
Lehet itt is lesz hiba
Hét végén meglátom

by horex


pén. szept. 30, 2011 21:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség