Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:32



Hozzászólás a témához  [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Kaputelefon 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 21, 2009 17:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Kaputelefon - automatikus nyitás
Sziasztok!

Most próbálom beazonosítani a kaputelefonom vezetékeit. Úgy tűnik az én kaputelefonom is régi Teslás, sőt az egész rendszer régi, de sajnos még nem akarják lecserélni, csak a gond van vele (beragadnak lent a gombok stb.)
Ha azt szeretném, hogy ha hozzám csengetnek a kaputelefonon keresztül automatikusan nyiljon az ajtó, akkor mely vezetékeket kell összekötnöm?


Előre is köszönöm.


szomb. feb. 21, 2009 18:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 08, 2006 21:55
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: néha itthon de most nincsen itthon....
Hozzászólás Codefon
Szia!
Nem tudom ,hogy megoldódott e a problémád de ha beviszed a gát utcába simán megoldják neked a panel gondját talán így az egyszerübb régebben még én is próbáltam de egyszerübb volt megcsináltatni velük...
További szép estét


vas. dec. 28, 2008 22:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Tisztelt szakik!

Codefon2 panelt próbált már valaki javítani?
Ilyet: http://motohacker.fw.hu/TEL.JPG

Egyszercsak elment az utcai hang, csak egy nagyon halk zúgás maradt belőle. Elektret kapszulát kicseréltem, semmi javulás. Elkókat is cserélgettem, arra sem igazán javult. Potmétereket meg amit értettem az áramköri környezetből, azt leellenőrizgettem, semmi rendellenes.

Végül találtam benne két limiter(?) diódát szembefordítva, ha azokat kiszedem, megjön a mikrofonhang, de hihetetlen sistergő alapzaj kerül a egész vonalra, alig lehet érteni amit mondanak.
Most visszaraktam így, de valami nagyon nem érzi jól magát benne :(


vas. dec. 21, 2008 18:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 21, 2008 5:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hello Vajk!

Nem emlékszem már pontosan, 5 éve volt, de mintha szépen, tisztán szólt volna a Tesla, gondom nem volt vele más, csak az, hogy igen nagyon megviselt volt a kinézete.
Amit írtál, azt ki fogom próbálni és megírom az eredményét.
Köszönöm a segítségedet!


pén. nov. 07, 2008 6:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello gyaci!

Amíg a régi amortizált Tesla volt felszerelve, az is halk volt a kaputól?
A szomszédban milyen a hangerő?

Csak azért kérdezem nehogy központi hiba legyen (nagyon visszaszabályozták a hangerőt mert valamelyik lakás gerjedékeny volt, de nem azt a lakáskészüléket javították, mert így gyorsabb. Neki már nem gerjed, csak a többiek nem hallnak semmit. Akár az erősítő is lehet rossz.)

Vagy.

Megpróbálhatod a hallgató betét "érzékenységét / rezonanciáját állítani, ugyanis a Tesla műanyag hallgató betétekben van egy kis állító csavar. Szétkapod a kagylót, a hallgató betét hátulján találsz egy kis fehér műanyag dugót. Egy 2,5-es lemezcsavar belehajtásával ki birod tépni, alatta van a csavar. A hallgatóbetét nem dinamikus, hanem mágneses rezgőnyelves, mint az ős hangszórók. Az aluminium membránt a rezgőnyelven keresztül tudod előfeszíteni. Erre szolgál a kis csavar, ha nagyon kihajtod, akkor kiesik a helyéről és kampec a hallgatónak.

Kicsit csavar->próba, kicsit csavar->próba, oda-vissza irányban, ha szerencséd van találsz egy beállítást, ahol a beszéd is hallható a kaputól, ugyan is a kapucsengő, az ajtócsengő és a beszéd "érzékenységi pontjai" soha nem esnek egybe.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


pén. okt. 31, 2008 12:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 21, 2008 5:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
kabes írta:
Szia Vajk!

Óriási köszönet a segítségedért! Számomra, "aki tök hülye a témában", nagyon érthetően írtad le a tennivalókat. Nagyjából működik a rendszer a kapcsolási rajzod alapján. Cseng a bejárati csengő, lentről is fel lehet csengetni, lent jól lehet hallani, a kaput is nyitja, csak fent a kagylóban a lenti beszédet nem lehet hallani. Pontosabban sejteni lehet, hogy valaki halkan valamit mond. Ha erre is lenne tanácsod, azt köszönettel venném.
Üdvözlettel
Kabes


Szia Vajk!
Ugyanez a gondom. Minden rendben működik, viszont a bejárati panelbe beszélőt csak nagyon halkan vagy egyáltalán nem hallom. Kicseréltem a Legrand kézi beszélőjében levő hanszórót a Teslában levő hangszóróra, de nincs változás, hallhatatlan a lent beszélő ember, üvöltenie kell, hogy halljam.
Valami tipped lenne még, mit lehetne rajta barbárkodni?

Köszönöm!


hétf. okt. 27, 2008 13:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 21, 2008 5:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszönöm szépen!


szer. okt. 22, 2008 5:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello gyaci!

Jól látod a dolgokat, így kellene csinálni.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


kedd okt. 21, 2008 15:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 21, 2008 5:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Kedves Vajk,

segítséged kérem az "örök" témában: MKT rendszerre kötni egy Legrandot.

2003-ban megvettem a (panel)lakásom és le akartam cserélni az erősen amortizálódott kinézetű Tesla kaputelefont egy Legrand 3742 00-ra. Rövid okoskodás után rájöttem kötögetnem kell ahhoz, hogy működjön, meg is csináltam a Tesla alapján, majd valamilyen ok folytán kinyírtam a kondenzátort az egyik kísérletben (nem tudtam a 3 vezeték szerepét), aztán hagytam is a francba az egészet, hogy majd megcsinálom később, ha veszek egy új kondit. Rövidre zártam azt a két vezetéket, ami által ha lent a kapunál megnyomják a csengőt, kinyílik az ajtó csengetés nélkül. Így szépen el is feledkeztem róla.
Be akarom végre rendesen kötni, de nem tudom a 3 vezeték közül melyik-melyik, hogy lehet megállapítani ezt? Az általad lerajzolt Legrand kaputelefon MKT-re alakításását én is megcsináltam annak idején, de elhagytam azt a rajzot, ahol levázoltam a bekötést a Tesla-ba és azt lefordítottam Legrand nyelvre, és a vezetékek jelölése is "elveszett".

A Legrand->MTK rajzod alapján: a két rövidre zárt vezetékem közül lenne az egyik a közös szál, a másik pedig egyéni? A harmadik pedig az ajtó csengő, így kössem rá? Illetve cseréljem fel a 2-4-es rákötést, ha nem működik így.
(A központ dallamcsengővel csönget, vagyis negatív földelésű lehet.)


kedd okt. 21, 2008 5:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Mindenki!

Kedves xanax és wenerb!

Ebben a topikban már többször le lett írva, hogy a kaputelefon egy olyan szerkezet, amire az érintésvédelmi szabványon kívül semmi más nem vonatkozik. Az érintésvédelmet egy biztonsági trafóval letudják és utána a konstruktőr a rendelkezésre álló pénzügyi keretek között szabad kezet kap. A tervezés leg lényegesebb pontja, hogy a konkurencia készülékeivel lehetőleg minél kevésbé legyen hajlandó együttműködni. Működési rendszer szintjén a magyar lakótelepi MKT-LC kaputelefonok semmi féle más magyarországon forgalmazott kaputelefon rendszer készülékeivel sem mutatnak hasonlóságot. Tervezésekor a hagyományos analóg postai telefonok működése alapján jártak el. A kb. 1969- 1970-től gyártott HKT tipusú germánium tranzisztoros őskövület és a legújabb digitális MKT kompatibilis központok bármilyen tipusú és évjáratú működőképes MKT-LC lakáskészülékkel képesek üzemelni.

Megértem, hogy azért dobjátok ki mert ronda, törött, nem szól stb. De azért bármit ami viszonylag jól néz ki vagy olcsó vagy ingyen van mert megmaradt valahol..., nem lehet beépíteni és még az átalakítása sem lehetséges. Ez különösen vonatkozik az ilyen feltehetőleg "egzotikus" készülékekre.

Sajnos ha szakismeret vagy idő híján nem tudod a készülékben található nyomtatott áramkörről visszarajzolni a belső kapcsolását, összehasonlítani az előbbiekben látható TESLA MKT_LC-vel és értelmezni a különbségeket amik alapján meg lehet kisérelni az átalakítást, akkor csak egy járható út marad.

Nagyon óvatosan a kezedbe veszed a lakáskészüléket, feldobod a levegőbe és amikor esik vissza erősen koncentrálsz és akkorát rúgsz bele, hogy minél messzebb repüljön. Ezután elmész és veszel egy MKT-LC kompatibilis készüléket ami lehet, hogy nem lesz elég dizájnos, de biztosan működni fog.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


kedd okt. 14, 2008 11:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 13, 2008 14:54
Hozzászólások: 1
Hozzászólás uj kaputelefon
Sziasztok!
A problémám a következő: lecseréltem a panellakás régi kaputelefonját, de nem jövök rá, hogy hogyan kellene bekötni.
A falból 6 egyszínű szürke vezeték jön ki, ezek közül 2 össze van kötve, tehát marad 4 vezetékem.
A régi készülék: http://kepfeltoltes.hu/view/081013/r_gi ... es.hu_.jpg
A vezetékek az 1,3,8,9 csatlakozókra voltak kötve.
Az új készülékkel (Tegui T-230 típusú) az a bajom, hogy 4 bemenete van, de ezek számozása: 1,2,Z,Z
Ezzel a számozással sajnos nem tudok mit kezdeni, a kapott leírás semmit sem ér. Az új készülék ilyen: http://kepfeltoltes.hu/view/081013/ujke ... es.hu_.jpg

Kérem, aki tud segítsen, hogy mit hova kellene kötni! (A lakásban külön csengő van).
Köszönöm!


hétf. okt. 13, 2008 15:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 13, 2008 14:17
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hali, lenne egy nagyon fontos és sürgős kérdésem.

nnahm az van, hogy vettem egy kaputelefont, valami noname nemtommi :D és egyszerüen nemtom bekötni... panelban lakom és összesen 2 tök egyforma szürke kábel lóg ki a falbol, a telefonban meg ezek a bekötési pontok vannak: B, 1, 2, 3, 4/5, 6, 7, 8
a leíráson egyszerüen nem lehet kiigazodni, remélem valaki tud segiteni, előre is köszi.


hétf. okt. 13, 2008 14:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Mindenki!

spidasd

Ha rám hallgatsz MKT kompatibilist vegyél, mert akkor nem kell görcsölni az átalakítással.
A leírásod alapján a telefonod valószinüleg a régi bolgár gyártmány, 10 csavaros csatlakozási pontja van.
Ez a belső kapcsolása:

http://comszer.n1.hu/rajzok/mkt/

1-es az egyéni vonalad

3 vagy 7 a közös vezeték

5 vagy 8 az ajtócsengő

9 kapunyitó nálad összekötve egy darab dróttal a közössel (rövidzáras vezérlés)

A 8-asra kötve leakasztott kagylónál is működik az ajtócsengő, ha véletlenül beszélsz a kapuval jól bele tudnak dudálni a füledbe.

Az MKT kompatibilisnek legalább 4 csatlakozója van, 1-3-6-A, mint a régi Teslán

http://comszer.n1.hu/rajzok/mkt/

Azt írod a fekete az ajtó csengő, kösd be az A-ra. A másik kettőt 3 és 6-ra. Letett kagylónál csengetni az ajtótól, ha nem szól a vonal két ágát a 3-6 pontokon fel kell cserélni. Ha a készülékben gyárilag nincs átkötés a rövidzáras nyitáshoz, akkor egy külső vezetékkel az 1-est át kell kötni a 6-ossal.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vajk959 szer. okt. 27, 2010 11:48-kor.



vas. okt. 05, 2008 15:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 03, 2008 12:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok,

A segítségeteket kérném. Le szeretném cserélni a kaputelefon beltéri egységét. (lakótelepi, panel lakás)

Amit tudok:
Kültéri egység:
- digitális
- beszélgetés alatt nem kell nyomvatartani semilyen gombot sem

Beltéri egység:
- 70-es évekbeli, szürke nagy készülék (típusát nem tudom).
- csengetéskor nem egyfolytában sípol, megszakításokkal kis dallamot játszik
- 3 vezeték csatlakozik hozzá. Piros, kék,fekete. Ebből a fekete a kapunyitóhoz kapcsolódik.

Milyen készüléket vegyek, amit nem kell átalakítanom? (1+1 v 4+1 vezetékest?? MKT kompatibilist??? stb...) Ill. hogyan kell majd bekötnöm az újat?

köszi


pén. okt. 03, 2008 12:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 09, 2008 12:36
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Kedves Vajk959!

Köszönöm szépen a válaszod. Akkor azért lehet, hogy érdemes megpróbálni egy azonos készülékkel, hátha elegendő lesz a tápfeszültség, vagy ez ki van zárva?

Üdv
-fabee-


szer. szept. 24, 2008 17:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

kabes

Az a gond, hogy a 470nF-on keresztül a kagylóban lévő kis hangszóró nem tudja jól kiadni a hangokat. Ha még meg van a régi, érdemes lenne megpróbálni áttenni a hallgatóbetétet. Ha Tesla volt a régi, akkor abban alumínium membrános hallgató betét van és az sokkal érzékenyebb.


fabee

Digitális kaputelefonokban nem vagyok nagyon jártas, mert a digitális vezérlés rajzok és a mikrovezérlő programja nélkül nem könnyen javítható, az analóg erősítők meg addig be sem kapcsolnak amig nem kapják meg a vezérlést, ráadásul felület szerelt az egész cucc.

Azt tudomásul kell venni, hogy egyetlen magyarországon kapható digitális kaputelefon rendszer sem működik teljes körűen a konkurens cég készülékeivel. Tehát csak a saját készülékek képesek együtt működni.

Azt nem tudom pontosan hány készülék képes egy vonalon párhuzamosan működni azonos hívószámra programozva, de tartok tőle, hogy csak 1 készülék magában. Ezt onnét gondolom, hogy a vonalat valószinüleg áramgenerátorosan táplálják, hogy bírja a rövidzárat. Mivel a lakáskészülék tápellátása is a vonalon keresztül történik, 2 párhuzamos készülék miatt nagyon le eshet a feszültség.

A lakáskészülék jumpereivel lehet beállítani a 2 hatványaival a hívószámot (a hagyományos digitális lakáskészülékek hívószám dekódere egy CD40103 programozható bináris lefelé számláló, ennek a program bemenetein vannak a jumperek). A Codefon "új" készülékeiben mikrovezérlő van a dekóderben de még mindig jumperes a programozás. Felső árkategóriás olasz lakáskészülékben már EEPROM tárolja a hívószámot és a kaputól programozható.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


kedd szept. 23, 2008 18:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 19, 2008 17:31
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Szia Vajk!

Óriási köszönet a segítségedért! Számomra, "aki tök hülye a témában", nagyon érthetően írtad le a tennivalókat. Nagyjából működik a rendszer a kapcsolási rajzod alapján. Cseng a bejárati csengő, lentről is fel lehet csengetni, lent jól lehet hallani, a kaput is nyitja, csak fent a kagylóban a lenti beszédet nem lehet hallani. Pontosabban sejteni lehet, hogy valaki halkan valamit mond. Ha erre is lenne tanácsod, azt köszönettel venném.
Üdvözlettel
Kabes


hétf. szept. 22, 2008 16:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 09, 2008 12:36
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Szervusztok!

Néhány hozzászólással lentebb felvezetett problémámra (két lakáskészülék bekötése) nem tud véletlenül vamelyiktek megoldással szolgálni? Ha kicsit pontosítsam a paramétereket, szóljatok, megkísérlem.

Köszönöm,
fabee


hétf. szept. 22, 2008 12:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Mindenki!

kabes

Amennyiben a Legrandot az alábbi kép szerint alakítottad át, 1E - 5 átköt, 4 - 5 közé 470nF.




Kép


A régi 1-es pontra kötött kapunyitó vezetéket különféle módokon lehet bekötni:
- Régi nyomógombos központ, a gombot folyamatosan nyomva kell tartani és a kaputól is egyszerű sípoló hanggal csönget. A kapunyitó vezetéket a nyomógombbal az "egyéni" vezetékkel kell ósszekötni, tehát az eredeti nyitó gomb nem használható, mert az a közös pontra zár. A P - P pontok közötti gombot kell bekötni, egyik P a 4-esre, másik P-re a kapunyitó vezeték. A legnagyobb probléma az, hogy ezek a régi központok pozitív földelésű rendszerek, szemben a mai negatív földelésűekkel (érthetőbben fogalmazva a vonal "közös" vezetéke az eredeti erősítőn +, az utángyártott rendszereken - tápfesz pontra van kötve. Ez hagyományos szénmikrofonnal szerelt lakáskészülékeknél nem okoz problémát, de a Legrand mikrofon erősítője nem fog működni. Jelen esetben sajnos fordítva nem lehet bekötni, mert az ajtócsebgő és a kapunyitó miatt kötött a "közös" vezeték polaritása. Két megoldás létezik, vagy a nyáklapon átvágod a mikrofon erősítő kivezetéseit a 2-es pont és a beszédváltó kapcsoló érintkezője között és egy egyenirányító hid egyenáramó átlójába polaritáshelyesen bekötöd a váltó áramú pontokat pedig a 2-es és kapcsoló érintkezőre vagy az áramkörben az elkót, az esetleges diódát megfordítod és a tranzisztort kicseréled PNP-re (pld. BC327, BC557, BC212, BC178 stb).

- Amennyiben a központ dallamcsengővel csönget a kaputól vagy már lecserélték digitálisra (MKT kompatibilis) akkor negatív földelésű. A legrandot a rajz szerinti átalakítással simán bekötheted. Lehet hogy kapunyitó vezeték nem is kell mert az új központok rövidzárral is nyitnak (3 - 4 pontok összekötése).

A maradék vezetéked az "egyéni" (a kaputáblától jövő vonal), a 4-es pontra kell kötni.

Ha minden szükséges átalakítás megtörtént, de a mikrofon erősítő nem működik és az ajtócsengő sem megy, akkor valószinűleg a vonal két ága a 2 - 4-es pontokon fel lett cserélve.



Apali

Amennyiben leelenőrizted, hogy az ajtócsengő gombja jól működik (zár-e az érintkező), illetve a vezetékek jók-e (a csengő gomb egyik pontja a lakáskészülék A pontjára megy a másik pontja a lépcsőházi közös csengővezetékre van kötve ami a kapukészülék másik csengőgenerátor kimenete) akkor,mivel neked hagyományos szénmikrofonos a lakáskészüléked ezért más jelekből nem vetted észre, hogy a vonal két ága , a Teslánál 3 -6 pontokon a vezetékek fel vannak cserélve. Helyes polaritással bekötve valószinüleg szólni fog az ajtócsengő


Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


szomb. szept. 20, 2008 16:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 19, 2008 18:24
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Codefon kaputelefonhoz ajtócsengő bekötése
Üdvözlet mindenkinek!
Elolvastam a topik összes ide vonatkozó leirását, de azt hiszem ez a kérdés vajk-nak szól!
Adott egy Codefon 113-as kaputelefon, aminek a lakásban a beltéri egysége egy Tesla régi telefon. A régi tulaj kikötötte az ajtócsengőt, és én szeretném visszakötni, de nem megy. 4 vezeték jön be a lakásba, lentről minden jól működik, de az ajtócsngő csak akkor szól, ha nincs a helyén a beszélő! Ha a szabadon lévő vezetéket összekötöm az egyik +13V-os kábelle, akkor müködik az ajtócsengő letett beszélőnél, de a kapunál felcsngetéskor azt irja ki hogy off. Tehát nem megy.
Mit tegyek? hogyan kössem be a vezetékeket?
Pali


pén. szept. 19, 2008 18:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 19, 2008 17:31
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Segítség!!!

Panelben lakom. Tönkrement a kaputelcsim, és naívan elmentem a boltba venni. Vettem egy Legrand 374201 tip. készüléket, gondolván a régit lekapom, az újat felteszem. Ha-ha.
Az írásaitokat végigböngészve gondoltam, hogy sikerűl, de így se.
Négy vezeték van, és a csengő is a telcsin szól. A régi készüléken a következő volt a kiosztás:
piros vezeték.... A Én az 1E-re kötöttem
csíkos " .....1 3-ra kötöttem
fekete " .....6 2-re kötöttem
kék .....3 nem jöttem rá hova kéne
Lehet, hogy a többi sincs jó helyen, kérlek benneteket aki tud segítsen.

köszönöm!
Kabes


pén. szept. 19, 2008 17:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 16, 2008 16:38
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ajánlanék a figyelmetekbe egy első osztályú német kaputelefon márkát. Ezek a TCS-TürControllSystem (www.tcs-germany.de) termékei. Most kezdtük el a magyarországi forgalmazását, bevezetését. A legegyszerűbb otthoni megoldástól kezdve a komplett épület automatizálásig tudunk megoldást kínálni. Amennyiben felkeltettem az érdeklődéseteket keressetek bátran, tudok adni demo példányokat - megnézhetitek, kipróbálhatjátok, véleményt alkothattok róla.

Köszönöm figyelmeteket

Üdv

Krasnya


kedd szept. 16, 2008 17:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 09, 2008 12:36
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Szervusztok!

A tanácsookat szeretném kérni.
Egy imerősöm irodájában kellett korábban áthelyeznem egy egyszerű kéteres (piros/fehér +/-) vezetékhez kapcsolodó lakáskészüléket. Nem ismerem a rendszereket, de számomra "hagyományos" (úgy értem mostanában igen elterjedt) számkalimpálos csöngetős, illetve kódra ajtónyitós rendszerről van szó. A napokban újra jártam náluk, mert egyrészt ismét át kellett helyezni a telefont, illetve a régi már elfáradt, ezért vettek egy újat. Mivel a bejárati ajtóhoz közelebb kellett (vissza)hozni a készüléket, ezért érdemesnek találtam meghagyni az amúgy rondán, szegélylécen végigvitt régi vezetéket (hátha később ismét szükség lesz rá), és a bejárati ajtó feletti elágazódozból új vezetéket vezettem el a kívánt helyre.

Ekkor merült fel az igény arra, hogy mindkét helyen legyen egy-egy lakáskészülék. Lehetséges ez egyszerű párhuzamos kötéssel, vagy valami külön egység is szükséges a művelethez?

Mellesleg megpróbáltam a saját otthoni telefonomat párhuzamosan bekötni, de nem volt hajlandó csörögni. Ezek után kiváncsiságból megpróbáltam kizárólag az én telefonomat bekötni, de egyedül sem csörgött. Valami kompatibilitás-probléma lehet? Az új telefonon láttam jumpereket (nem kapcsolós, hanem "kalapos" kivitelben). Esetleg az enyémen is érdemes ugyanúgy beállítani őket. Bár az újon 8 db van, míg az enyémen csak 7. Próbálkozni nincs sok kedvem, de azt sem szeretném, hogy feleslegesen vegyenek egy újabb telefont és utána derüljön ki, hogy a kettő együtt nem megy.

Javaslataitokat előre is köszönöm,
-fabee-


kedd szept. 09, 2008 13:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Gafly írta:
... Szerintem jelolj ki egy neked megfelelo idopontot es akit erdekel erdeklodik privatban.
Legalabb lesz aki segit lehordani :)

Így van. Mellesleg nem le, henem felhordani kell, mert domboldalon van a ház. :D


pén. szept. 05, 2008 19:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Inhouse:

> még a végén hoznék az én vackaimhoz...

Ne is mondd. A muhelybe en mar csak oldalazva tudok bemenni, pedig ketto is van.
Marmint muhely is meg oldal is :)

Laci_L:

Szerintem jelolj ki egy neked megfelelo idopontot es akit erdekel erdeklodik privatban.
Legalabb lesz aki segit lehordani :)


pén. szept. 05, 2008 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Bakker, még jó, hogy nem pesti vagyok, még a végén hoznék az én vackaimhoz... :D

Üdv
Inhouse


pén. szept. 05, 2008 7:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Gafly írta:
... Menjunk szervezetten lomtalanitani?

Miért ne? :D


csüt. szept. 04, 2008 16:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Szept. 12.-én van nálunk a lomtalanítás (Budapest, II.ker északi része),

Menjunk szervezetten lomtalanitani?


csüt. szept. 04, 2008 15:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Rengeteg apró-nagyobb gyengeáramú, videotechnikai elektronikai, mechanikai alkatrész van, ingyen elvihető.
Szept. 12.-én van nálunk a lomtalanítás (Budapest, II.ker északi része), akkor ki fogom rakni, mert nekem már nem kell.
Részletezni nem nagyon tudom, annyiféle.


csüt. szept. 04, 2008 15:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Ritkán iszom sört, csak úgy mondtam... :)
Ha belegondolok mennyi elektronikai vacak van itthon...kéne keresnem egy börzét, ahol meg lehetne szabadulni a nagyjától...
Van most pl. még horvát tengeri sünváz is egy dobozzal, akváriumba nem kell valakinek? :)

Üdv
Inhouse


csüt. szept. 04, 2008 13:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Gafly írta:
... Es mar itt is van az asztalomon ...

Gondolom, egy valódi sörrel együtt. :D


szer. szept. 03, 2008 16:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Megoldjuk, holnap nálad lesz, ingyen.
> De így már 2 virtuális sör!

Es mar itt is van az asztalomon :)
Tenyleg nagyon galans...


szer. szept. 03, 2008 16:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Szia Vajk959!

Köszi a segítséget. Felhívom őket.
Üdv


szer. szept. 03, 2008 9:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Hapcii!

Ez az IQ120M, a Mikrolog Kft. gyártja. Honlapjuk nincs, de talán tudnak segíteni telefonon, vagy személyesen, ha Bp-i vagy és felkeresed őket.

MIKROLOG Elektronikai Kft.

Cím: 1161 Budapest
Rákospalotai határút 23.

Telefon: (1) 405 00 85
Fax:
Web:
Nyitva tartás: H-P: 8.00-16.00

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


kedd szept. 02, 2008 20:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy központ kezelési leírására. De sajna nem tudok róla semmit, mindössze egy képet tudok róla mutatni, hátha valaki ismeri.
Köszönettel
Hapci
Kép


kedd szept. 02, 2008 15:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Megoldjuk, holnap nálad lesz, ingyen. :)
De így már 2 virtuális sör! :D
Írtam privátot.

Üdv
Inhouse


kedd szept. 02, 2008 9:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Gáláns ajánlat, mert a telefon nem virtuális.

Tenyleg az es halas is vagyok erte.
Meg nem virtualis sort is adnek erte.
Egy gond van csak vele: Borzaszto messzire van...


hétf. szept. 01, 2008 16:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
inhouse írta:
... Ha érdekel, 1 virtuális sörért a tied! :D ...

Gáláns ajánlat, mert a telefon nem virtuális. :D


hétf. szept. 01, 2008 15:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Van egy (meg nem mondom fejből, de több vezetékes) szettem, pont neked találták ki. A kültérinek nincs meg a burkolata, a belső telefon komplett. Még dobozt is el kezdtem csinálni a kültérinek, fémlemezből... :)
Pár karakter elkopott, mire rátaláltam a neten egy hasonló bekötési rajzra, és visszakövetve sikerült kitalálni, de működik, kipróbáltam anno...
Már vettem egy másikat (olcsót) így megmaradt, nem használom semmire, de sajnálom kidobni, műgyűjtő vagyok... :wink:
Ha érdekel, 1 virtuális sörért a tied! :D

Üdv
Inhouse


hétf. szept. 01, 2008 13:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Látom nem nyugszol, mindenképpen barkácsolni akarsz.

Ja, kutyabol nem lesz szalonna :)

Koszonom szepen, ezzel elvagyok egy darabig :)

Majd szolok ha megcsinaltam/bebuktam...


hétf. szept. 01, 2008 8:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Látom nem nyugszol, mindenképpen barkácsolni akarsz.

Rajzoltam neked egy garantáltan működő képes kaputelefont a legprimitívebb kapcsolással. Ennek a táppal és csengőgenerátorral kiegészített változata több mint 10 év óta folyamatosan gyártásban van, magas árkategóriájú készülékben.

Íme a kapcsolás:
http://kepfeltoltes.hu/080831/kaputelefon_Gaflynak_www.kepfeltoltes.hu_.gif

A tápvezeték negatív ágát a kapukészüléknél kell összekötni a beszélgetés közös vezetékével!
A kapukészülék hangszórója nem tévedés, 50ohmos 50mm átmérőjű. Lehet próbálkozni 16ohmtól felfelé vagy 8ohm+ellenállás alapon vagy zsebrádio kimenő trafóval, a BD-t esetleg hűteni kell. Az alkatrészek értéke nem kritikus. A lakáskészülék hallgatója 32-260ohm között ami kéznél van (eredetileg 50ohmos hangszóró). A nagyobb impedanciás változatokon, ha túl nagy lenne a feszültség esés és elfogyna az erősítő tápja célszerű ellenállással söntölni.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


vas. aug. 31, 2008 23:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Szia Vajk,

koszi, jo gyors voltal es szakszeru mint mindig :)

Tehat en nem bantanam a kapucsengot, kapunyitasrol
meg szo sem lehet (na meg csak az kellene...).

Tehat en parhuzamosan epitenek ki egy "ugafont".
Vagyis becsonget valaki a meglevo csengon, majd
az oreg kiszol/tud vele beszelni a parhuzamos
rendszeren...

Szabvany feher negyeres lapos vezeteket pluszban
konnyen fel tudok rakni (es meg annyira nem is
latszik/csunya).

Kozben korbeneztem, Deltonnal van Golmar T-700
1.930 +afa illetve Concorde C-902 1.391 + afa.
Mind a kettonek van kezibeszeloje, kezibeszelo
leemelesekor kapcsolokapcsoloja (tudom hogy nem
ez a hivatalos neve :) a belsejet meg ugyis ki
kell dobni (T-700-et talan nem).

Ha az erosito(k) csak a kezibeszelo leemelesekor
kapnak tapot, akkor a telep jo sokaig kihuzza...

A bejarati ajtora (ajtora, nem falra!) meg inkabb
nem tennek "kulteri" egyseget, inkabb csak ket
"diszkret lyukat" (kicsi fejmagassagban mikrofon,
masik fentebb, hangszoro...).

Ha van valakinek bontott belteri/falra szerelheto
(uzemkeptelen is) telefon akkor adomanyokat
elfogadok :)

Ooops, most jovok ra, hogy a csengoreduktor pont
feluton van. Akkor viszont szinte vezetekezni sem
kellene az 1+1 rendszerhez (halozat ott van,
csengonyomo ott van) viszont azok kb 10. folott
kezdodnek... (bar a multkor volt valami akcio a
Lidl-ben).

Akkor maradt az eredeti kerdes :) is...

Udv,

G.


vas. aug. 31, 2008 14:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Gafly!

Szerintem szinte bármilyen általad szimpatikusnak itélt kaputelefont vegyél, működnek azok elemről is (kérdés, hogy meddig :D ).
A direkt 1 lakásos szettnek gyártott tipust érdemes venni, mert azok általában speciális kivitelűek.

1+1 vezetékes rendszerek (a konnektortól az elektromoszárig kizárólag 2 vezeték szükséges, villanycsengő kiváltására, tápfesz betáplálási pont a lakáskészülékben).
Az európai tipusok általában feszültség kétszerezővel kezdődnek (12V-os trafó van hozzá), ezért az elemes táplálás nem megy. Azért kell nagyobb tápfesz, mert az egyébként A-osztályú beálításban működö 3 erősítő fokozatot (lakáskészülék mikrofon, kapu készülék mikrofon és hangszóró erősítő mind tranzisztoros kivitel) valamint a névtábla világítást egyszerűen sorbakötik egyenáramúlag, kb 5V-ot lehet számítani fokozatonként. A táplálás áramgenerátoros, csengetés ,kapunyitás vezérlés feszültség szint változtatással megy, a kaput sok esetben feltöltött kondival nyitja impulzus üzemben. Üresjárati vonali áram 5-100mA, a névtábla világítás függvénye, led vagy villany körte.

A távolkeleti Commax vagy bármilyen kínai klón (Obi, Tesco, stb...), 9-12V DC-ről simán megy mert párhuzamosan lógnak a vonalon az erősítők, sok esetben önhangcsökkentő trafókkal illesztve. Az erősítők többnyire IC-sek.

A 4+1-es rendszereknél a tápot általában a kapukészüléknek kell külön érpáron adni. Elemről simán megy, ha külső DC tápos akkor közvetlenül, ha AC tápos kis átalakítással (az átlagos RC szűrősben az ellenállást rövidrezárni, mert az állítja be a 8-10V-os tápfeszt, ha véletlenül stab kocka van benne, akkor azt kell hatástalanítani. Üresjárati áramfelvétele nagyon kicsi, ha a kapukészülék mikrofon erősítője tranzisztoros , mert a lakáskészülék hallgatóján keresztül kap áramot és a hangszóró erősítőre is csak akkor jut tápfesz, ha a kézibeszélőt felveszik és záródik a mikrofon áramkör. Ha nem világítod meg a névtáblát, csak a csengető generátor IC-je fogyaszt valamit (cmos kapu vagy spec IC LS1240A)

Én azért a helyedben valahonnan kerítenék neki hálózati táplálást. A trafótól akár 30-50m-re is elvezetheted a 12V-ot 2x0,5-ös dróttal mert nem akarsz elektromos zárat, tehát a trafót szinte bárhol elhelyezheted.


Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


vas. aug. 31, 2008 13:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Sziasztok!

Valami egyszeru kutyure lenne szuksegem,
amivel ha becsenget valaki az oregekhez,
akkor meg tudja kerdezni hogy ki az, es
ha olyan akkor tudjak mondani hogy varjon,
megyek. T.i. mire letotyog a kapuhoz, a
postas, ujsagos stb. mar hetedhet hatarban
van :)

Azt leszamitva hogy laposelem + 2xLM386
+ telefon kezibeszelo + mikrokapcsolo
(ez utobbi ketto helyett bontott PSTN
telefon) osszeepitesevel en is meg tudom
csinalni, valami egyszeru es tobbe kevesbe
kesz cuccot most lehet kapni valahol?
(Nagyban gyorsitana a megvalositast :) )

Telepes taplalasban gondolkozom, mert a
kozelben messze s tavol meg veletlen sincs
konnektor...

Otlet?
Addig is megyek, korulnezek a neten...

Udv,

G.


vas. aug. 31, 2008 10:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 20, 2008 13:48
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok,

Itt kínlódok a panellakásunkban egy új kaputelefon bekötésével.
A telefon:
http://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp?oldal=cikk&pozicio=04.04.02&cikk=6478
Itt 4 eres kábelküteg van és a elfeonon is négy hely.
Idáig annyit sikerült kideríteni,h a narancssárga és züld kombináció nyitja a kaput, de maradék piros és citromsárga vezetéket bekötve a telefon állandó csörgéssel felel.
Aki tud kérem segítsen.


szer. aug. 20, 2008 13:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 08, 2008 20:18
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a mi társasházunkba lévő Codefon kaptelefonnál aki beszerelte a telefont nem alakította ki a belső kapunyitó nyomógombot.

Na már most az lenne a kérdésem, hogy az ilyen kaputelefonokhoz elég egy egyszerű billenőkapcsoló?

A másik kérdésem az lenne, hogy a panelen hova kell bekötni a kábelt, hogy nyissa a belső kapunyitó a mágneszárat.

A kaputelefon száma ha minden igaz akkor Codefon 113 .

Válaszotokat előre is köszönöm..

Gábor


pén. aug. 08, 2008 20:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello netferry_!

Kizárólag csak MKT-LC kompatibilis készülék jó átépítés nélkül a hagyományos lakótelepi rendszerekhez!
Jó lesz a Codefon is, ha rá van írva a csomagolására, hogy MKT.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


pén. aug. 01, 2008 17:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Hello!

Panellakás, falból 2 szürke vezeték jön ki. Milyen lakáskészüléket tudtok ajánlani? Amit már eddig néztem Legrand 7800-ért és Codefon 2800-ért. Utóbbi jó 2 vezetékeshez és 4 vezetékeshez is (az eladó szerint).


pén. aug. 01, 2008 9:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 16, 2007 15:08
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Valaki tudna segíteni?
Van egy Codefon egy lakásos kaputelefonom. Mükodik csak olyan gondom van vele hogy irtó zajos a lakáskészüléknél meg halk, és hiába teszek még a kültérin a mikrofonra mert akkor begerjed. Mi lehet a gond?


csüt. júl. 17, 2008 17:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 10:08
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszönöm, köszönöm, köszönöm - mire leírtam, sikerült élőben kibontanom a panelfalból a régi, tömör réz telcsizsineget... Így már tudom, mitől NEM fog dögleni (tovább) a kínnyai kaputelcsi... (Se telefonzsineget, se világításit nem szoktam toldani, se főd alatt, se fölött..., de köszönöm a tényleg kimerítő és alapos válaszokat, a segítséget!)


csüt. júl. 10, 2008 10:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség