Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 23:56



Hozzászólás a témához  [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Kaputelefon 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Nem halott, csak Vajk959 mester nem allandoan itt log es ki kell varni amig benez (gyanitom mas dolga is van ezen kivul).


pén. nov. 27, 2009 8:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 20, 2009 16:45
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Úgylátom halott topic...


csüt. nov. 26, 2009 20:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 24, 2009 20:49
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!
Kérdésem a következö lenne, egy társasházban lévö kaputelefon-rendszerrel kapcsolatos. Sajnos nem tudom a központ típusát, a lakás készülék valamilyen "Laskomex" típus. A témát olvasgatva, úgy tippelem, ez digitális központ (két vezeték, L- L+ jelzéssel), az egyik hsz-ben olvastam, hogy az érpár rövid idöre történö rövidrezásása kapu nyitást idéz elö. Kérdésem, kb 1mp rövidzár nem károsítja a központot? Ha csengetés közben történik a rövidzár, akkor is nyitja a kaput, és a csengetés abbamarad? (A beszélgetés funkció nem lényeges, csak a kaput kéne nyitni, mikor felcsengetnek, a kézibeszélö felemelése nélkül.)
Köszönöm a segítségeteket!
Üdv: Ryche


kedd nov. 24, 2009 21:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 20, 2009 16:45
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném! Panelban lakom, le akartam cserélni a kaputelefonomat, a közös képviselő mondta, hogy itt a régi mkt-s rendszer van. Vettem egy Codefon nem tudom milyen típusú kaputelefont, 2 db csatlakozási lehetőség van benne (K és C). Nekem a falból 3 kábel jön ki, teljesen egyszínű, próbálgattam egy pár variációt, de addig tudtam eljutni, hogy ki tudom nyitni az ajtót, tudok beszélni, de viszont ha felcsengetnek azt nem hallom csak a telefonkagylóban. Hangerőt nem tudok állítani rajta. Mi lehet a gond?

Előre is köszi!


pén. nov. 20, 2009 16:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kedves Attila!

A Budai Kaputelefon Centrum-ot ajánlom.
Náluk biztos találsz MKT kompatibilis készüléket.

Itt vannak:

http://www.kozuleti.com/hun/map.php?cegnev=Budai+Kaputelefon+Centrum&irsz=1027

Üdv: Vajk959


kedd nov. 17, 2009 12:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 16, 2009 19:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Kedves Vajk959!

Segítségedet kérem! Egy Tesla gyártmányú kaputelefont kellene kicserélnem.
Az egyik előző hozzászólásban volt egy link, ami megmutatta hogy milyen készülékről van szó.
http://kepfeltoltes.hu/view/090913/9213 ... es.hu_.jpg
Nos ez egy tesla Mkt, milyet lehet helyette használni?tudsz esetleg helyet is ahol be lehet szerezni?
Szakértelmedhez a fórum bizonyítja, hogy nem fér kétség, bízom benne, hogy tudsz segíteni.

Előre is köszönöm

Attila


hétf. nov. 16, 2009 19:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello yoss !

A Farfisanál valószinüleg hurokellenállás növekedés lesz, mert a többi lakás nyit. Próbáld meg közvetlenül a lakáshoz történő leágazásnál a vezetéket rövidrezárni, hátha csak a lakáson belül haldoklik a drót.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


szer. okt. 28, 2009 20:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 28, 2009 5:15
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: Codefon Kodtabla
nlq írta:
Sziasztok!

1 kis help kellene!

anno a hazban szerltek egy codefon kaputelefont aztan mikor atalakitottunk a lakast a masik lakreszhez, a kaputelefonos altal kiadott tartalek kodot megkaptuk mi...
20 kulcs 0539 a kod

viszont mivel ez volt a kozos felhasznalasunak megjelolve ezert a kozos kepviselo ezt a kodot adta ki a felujito munkasoknak akik ugye jarkalnak ki be folyamatosan...

szoval kellene nehany kod a kodtabla tetejebol (ezert is irtam be a sajat kodomat hogy a kodtabla beazonosithato legyen)

illetve ha nem nagy keres akkor az egeszet szivesen latnam akar privatban

PLS PLS!!!! mar kezdek megorulni !!!


Lapozz vissza zsokía 2008 február 3-i hozzászólásához.
Kell a szerelői kód.
Ha nincs, ki kell resetelned a központot.

Üdv:

Sanyi


szer. okt. 28, 2009 5:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 28, 2009 5:15
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Farfisa
Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.

14 lakásos társasházban Farfisa típusú kaputelefonrendszer működik.
Az egyik lakónak az a gondja, hogy a lakáskészüléke nem nyitja a lépcsőházi bejárati ajtót.
Felcsengetés működik, tökéletesen hallja egymást a központ és a lakáskészülék, de hiába nyomják a kapunyitó gombot, csak egy kis kattanás hallatszik.
A többi lakásból működik a kapunyitás.
Megpróbáltam rövidre zárni a problémás lakásban a bejövő két szál vezetéket, de ekkor sem nyit a kapu.
Kérdésem az lenne:
A hurokellenállás nőtt-e meg annyira, hogy nem nyit a kapu, de még a felcsengetés és a beszélgetés működik
illetve a központban lévő cuccon lehet valami rontás?

Köszönöm a válaszokat.

Sanyi


szer. okt. 28, 2009 5:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 20, 2009 15:53
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Codefon Kodtabla
Sziasztok!

1 kis help kellene!

anno a hazban szerltek egy codefon kaputelefont aztan mikor atalakitottunk a lakast a masik lakreszhez, a kaputelefonos altal kiadott tartalek kodot megkaptuk mi...
20 kulcs 0539 a kod

viszont mivel ez volt a kozos felhasznalasunak megjelolve ezert a kozos kepviselo ezt a kodot adta ki a felujito munkasoknak akik ugye jarkalnak ki be folyamatosan...

szoval kellene nehany kod a kodtabla tetejebol (ezert is irtam be a sajat kodomat hogy a kodtabla beazonosithato legyen)

illetve ha nem nagy keres akkor az egeszet szivesen latnam akar privatban

PLS PLS!!!! mar kezdek megorulni !!!


kedd okt. 20, 2009 19:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Tesla 4FP1106118
Tisztelt Guruk! Segítséget kérnék a feni type-u kaputelefonhoz. Adott 2x2 vezeték, az egyiken kb. 8V-ot mérek, a másikon semmit, viszont ha a fesz. nélküli érpárat összeérintem, felkapcsol a lépcsőház világítása... Állítólag működött, kaputelefonként, ajtónyitó funkcióval. (Lakótelep Székesfehérváron) Előre is nagyon köszönöm a választ!


kedd okt. 06, 2009 7:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 21, 2009 20:34
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Laskomex cd 2500 as kaputelefon rendszerhez vásároltam kaputelefont, a régi lf-8 as készülék nagyon viharvert már. A boltban az eladó egy lm-8w s készüléket adott azt mondta ez is kompatiblis a rendszerrel. A régi készüléket szétszedve vettem észre hogy az lf-8 as készülékbe három vezeték megy be L- L+ és egy harmadik aminek nem találtam meg a jelölését.
Az új készülékben az L- és L+ nál van egy -egy csavar gondolom hogy forrasztás nélkül is be lehessen szerelni a vezetékeket.
Ezen kívül még egy BR és egy U jelölésű hely van(csavarok nélkül).
Hová kell kötnöm a régi készülék 3. vezetékét?
Vagy ezt csak szerelő fogja nekem megoldani?

Előre is köszi a választ.
Gyula


hétf. szept. 21, 2009 20:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Köszönöm Vajk959!
Akkor nem kötöm be, mert bim-bam csengőjük van, ami jól működik.


szer. szept. 16, 2009 12:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szia x00!


A harmadik vezeték az ajtócsengő. Az A pontra kellene kötni, de csak akkor, ha nincs más csengetési lehetőség kiépítve (dallam csengő, bimm-bamm, stb.). Ha valóban a kaputelefon dudált régen is és bekötötted az A pontot, akkor a kagyló letett helyzetében próbálj meg becsengetni. Ha nem szólal meg, akkor a vonal (3 - 6) két ágát fel kell cserélni.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


szer. szept. 16, 2009 9:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szia Vajk959!

Segítségedet kérem! Egy Tesla gyártmányú kaputelefont kellene festés után bekötnöm rendesen egy ismerősnél, aki egy panelházban lakik. Az alábbi kép fogadott:
http://kepfeltoltes.hu/view/090913/92137568420090913_001__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A harmadik eret hová kellene kötnöm?
A leírásod alapján az 1,3,6 pontokra kell. Itt ugye a 3 és a 6 van bekötve, valamint a 6 és az 1 között egy rövidzár van. A kaputelefon ugyan megfelelően működik, de ez a harmadik ér miért nincs bekötve?

Előre is köszönöm a segítséged!


vas. szept. 13, 2009 19:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 31, 2006 15:41
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Kedves Vajk959!

Köszönöm szépen a válaszod és a segítséged!

Üdv:R_TOM


pén. aug. 21, 2009 12:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kedves R_TOM!

Sajnos nem lehet átalakítani 2 vezetékesre, illetve mindent meg lehetne csinálni, csak nem éri meg görcsölni vele.

Üdv: Vajk959


szer. aug. 19, 2009 11:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 31, 2006 15:41
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Kaputelefon
Sziasztok!
Lehet, hogy hülye kérdést teszek fel, de azért próbálkozom :)

Megoldható e, hogy egy MKT 4+1 rendszert átalakítani 2 vezetékes rendszerré (régi csengő helyére).
Az sem baj, ha nincs zárvezérlés.

A válaszokat és segítségeket előre is köszönöm. Üdv.


vas. aug. 16, 2009 15:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 06, 2009 11:43
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Szerbia
Hozzászólás 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis szakmai tanácsadásra, az összes fórum közül talán itt leltem a legtöbb hozzáértőhöz.

Van egy Somogyi gyártmányú kaputelefonunk két beltéri egységgel DP 012 tipusú. Gyönyörűen dolgozik, de...

Szeretnénk megoldani, hogy kint a teraszon is halljuk a csengést(ide már kihúztuk a kábeleket a falban), hogyan lehetne kibővíteni a készüléket ? Párhuzamosan rákapcsolni? Egy régi telefont hogy lehetne esetleg rákötni?
Sehol sem találok bővebb technikai leírást, még azt sem ,hogy milyen jelekkel dolgozik a készülék.

Előre is kösz a segítséget!


csüt. aug. 06, 2009 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 08, 2006 21:55
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: néha itthon de most nincsen itthon....
Hozzászólás 
Szia!
A Codefonhoz csak a saját készüléke jó! esetleg ha meg tudod csinálni akkor a codefon belső rész átépíthető egy másik készüléke de ez eléggé macerás történet.Illetve ha a házban maradtak a régi lakáskészülékek és csak a központ lett lecserélve akkor több az esélyed arra,hogy másik készüléket tudsz felszerelni ilyenkor az MKT típusok jók hozzá.
Üdvözlettel Zsolt


kedd júl. 07, 2009 15:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Codefone
Sziasztok! Most kötöztünk egy panelházba, ahol egy Codefon kaputelefon rendszer van. A kérdésem az lenne, hogy a lakásban levő készülék lecserélhető-e egy eszétikusabb változatra. Mondjuk nyomógomb + hangszórós, falra szerelhető készülék lenne jó.
Előre is köszönöm


hétf. júl. 06, 2009 15:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Köszi a hozzászólást Vajk959!
Szerintem ez még nincs 10 éves max 5 ,de akkor marad a gányolás. 1-2 évet az is kiszolgál.
Üdv


hétf. jún. 29, 2009 16:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kedves Hapcii!

Tudtommal a Videx kaputelefonokat kb. 10 éve nem forgalmazzák Magyarországon. Marad a gányolás, vagy valamilyen hasonló méretű táblát kell beépíteni. Esetleg el lehet kezdeni takarékoskodni a házban, hogy ki lehessen cserélni az egészet egy újra.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


hétf. jún. 29, 2009 8:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Sziasztok!
Videx audio kaputelefon úgyemlékszem 10 gombos. A probléma hogy a gombok benyomáskor a rugó teljesen összenyomódik és a mögötte lévő műanyag kitörik.
Tudja -e valaki hogy ez a tipus kapható-e valahol vagy alkatrész hozzá?
Nem találtam semmi forgalmazót.
Üdv


vas. jún. 28, 2009 14:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Etterke!

A Comelit "ciao" 6 féle belső elektronikával készült, egymással nem felcserélhetőek a készülékek. Ránézéssel a gombok szinéből (zárnyitó gomb a fali dobozkán és a beszédváltó a kagylón) lehet beazonosítani a tipus változatokat. Létezett: fehér, piros, barna, szürke, kék , zöld. A tied vajon melyik lehet?. Tudtommal manapság csak a kék gombosnak megfelelő elektronikával szerelt "Style" fantázia nevű készülékek kaphatók szinesben.
Itt kaphatsz bővebb felvilágosítást személyesen vagy telefonon és megnézheted, hogyan is néz ki.
Kizárólagos magyar importőr, nagy és kiskereskedés:

http://hardy.hu/comelit_hu.htm

Sok sikert a további munklához!

Üdv: Vajk959


hétf. jún. 22, 2009 17:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 20, 2009 11:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Comelit ciao fehér készülék helyett szeretnék fekete, esetleg sötétbarna színben valami kompatibilis készüléket. Milyet ajánlatok és hol tudnám beszerezni?
köszönöm!
üdv,
E


szomb. jún. 20, 2009 11:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 24, 2007 9:11
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Sziasztok!

Villanyszerelőként egy társasházban való egyéb javítgatások alakalmával megkért a közös képviselő meg tudnám-e nézni mi a gondja a kaputelefonnak az egyik lakásban.
A rendszer: DIGI-TECH (erről nem találtam szinte semmit a neten) a lakáskészülék: LASKOMEX Unifon LF8N.

A hibajelenség: Lentről felcsengetve egy csengetés után elhallgat (a csengetés) és nem hallani a fentről a beszédhangot ill. a zárat sem nyitja.
Miután kicsit átnéztem a lakáskészüléket láttam, hogy elég sok érintkezési hiba van benne ill. nehezen mozog a kagyló felvételének a rudazata is.
Gondoltam, legegyszerűbb ha egyszerűen kicserélem a lakáskészüléket. Elballagtam a kaputelefon szaküzletbe, és ott adtak ehhez a rendszerhez egy LASKOMEX LM-8W készüléket.
Kicseréltem, kiszedtem a jumpereket is ugyan úgy mint a régiben, legalábbis szerintem. A polaritás is stimmelt, az alaplapon mindkét készüléknél jelölve volt.
Ezek után már csengeni sem csengett fent.
Nem kínlódtam, visszaraktam a régit, mert az legalább egyet csenget :)
Van elképzelésetek, mit ronthattam el (azon kívül, hogy hozzányúltam ;) )


csüt. jún. 11, 2009 16:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kedves Karaba Zoltán!

Az MKT kaputelefonok bekötésével kapcsolatos tanácsaimat, a hagyományos analóg központtal szerelt rendszerekhez írtam.

A digitális központokkal felépített rendszereket sajnos nem ismerem olyan behatóan mint kellene. Nekem is utánna kellett nézni ennek a Rainmann központnak. Ezt találtam:

http://www.arday.hu/kft%20elemei/start%20elemei/termek%20elemei/down%20elemei/rain%20mkt.pdf

A leírás szerint akkor ad E-2 hiba kódot, ha a vonalon rövidzár van, amikor rá akar csengetni. Ez nem üzemszerű állapot, ezt nem szereti, rövid időn belül képes tönkre menni. (A tervezője kapja be amire én gondolok!). amikor a hiba kódot kijelezte, akkor zártad rövidre a vonalat, tehát megtaláltad a csengető/beszélgető vezetékeket.

Mivel a lakás készüléked akkor is csenget, ha felveszed a kagylót, nagy valószinüséggel nem záródik a mikrofon áramkör. Meg kell vizsgálni a lakáskészülék beszédváltó kapcsolóját, a kézibeszélő zsinórt különös tekintettel a csatlakozó sarukra (a kagyló belsejében is), de az is lehet hogy már gyárilag szakadt benne valamelyik ér. A mikrofont, vagy mikrofon erősítőt, és főleg a nyomtatott áramkör forrasztásait.

És végül a legfontosabb kérdés. Van-e a háznak illetve a közös képviseletet ellátó cégnek szerződtett szerelője. Csak azért kérdem mert lehet hogy jobban járnál, ha ő görcsölne vele.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


szer. máj. 27, 2009 10:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 25, 2009 13:18
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Kedves Vajk 959!
Az előző beszélgetések alapján próbáltam megoldani kaputelefon problémámat de sajnos nem sikerült. A központi egység Rainmann CD 2000 a lakáskészülék Tesls 4 FP 110 69-es . Próbáltam kideríteni a korábbi tanácsaid alapján, hogy melyik a megfelelő kábel de nálam se reccsenés sem pedig ajtónyitás nem volt ha összekötöttem a vezetékeket egy-egy esetben egy E-2-es kódot írt ki a készülék.A bekötésem alapján csöngeni csöng de ha felvesszük akkor tovább csöng és nem lehet rajta beszélni és kaputnyitni.
Várom mielőbbi válaszodat Üdvözlettel és köszönettel Karaba Zoltán


hétf. máj. 25, 2009 13:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 08, 2006 21:55
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: néha itthon de most nincsen itthon....
Hozzászólás 
Hááát legegyszerübb megoldás venni egy olyat ami oda való...és akkor müködik ...amúgy át kell alakítani a készülék belsejét egy kissé..
üdv nektek...


csüt. máj. 07, 2009 20:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 15, 2009 14:41
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hello mindenkinek!

Vettem egy Legrand (374200) kaputelefont…
Itt kezdődött a probléma.

A házban az Elvox csodarendszere van kiépítve, a lakásba két vezeték jut belőle. Az egyik gondolom a hang, meg a csengés, a másik meg a kapunyitás. A kaputelefont már úgy, ahogy működésre bírtam, mindent csinál, csak nem jelez, ha le van téve. Segítséget szeretnék kérni, már majdnem jó…

Hogy kell ezt a fránya ketyerét bekötni, hogy tényleg jó legyen?


szer. ápr. 15, 2009 14:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Mint tudjuk Vajk-ban lehet bizni :)


pén. ápr. 10, 2009 7:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Szia!

Nem semmi vagy, nagyon hálás vagyok! A kültéri dobozzal kapcsolatban van annyi fejlemény, hogy emlékeztem rá van itthon valahol egy ilyesmi...meg is találtam, ránézésre teljesen ugyanaz, csak ez felvonóhoz! van, de ugyanúgy néz, ugyanúgy van a 4 gomb... :)

Megnézem, ha át tudom szerelni, persze hangszóró csere, a mikrofont is meggondolom, bár az még működik.

Mégegyszer kösz!

Üdv
Inhouse


csüt. ápr. 09, 2009 21:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bonyolódik a dolog.

Ilyen vagy változtatás nélkül használható kültérit tudtommal nem lehet kapni. Ha nagyon ráérsz 10-es fúróval kifúrod a zárbetétet és kibelezed a cuccot. Drótokat megjelölöd vagy felírod, hogy a kábel hogy volt bekötve. Gondolom rozsdás és málik lefelé a műanyag bevonat. Leszereled a dobozt és valamilyen gáz lánggal (disznóperzselő) leégeted a maradék műanyagot. Drótkorong és smirgli. A felesleges gombok és névtartók helyét egy csavarozott vagy szegecselt műanyag vagy fém lemezzel letakarod. Lefújod 2 réteg zománccal. Ha van használható névjegytartó akkor azt, ha nincs akkor egy plexit csavarozz belülről a névjegytaró helyére. Papírcetlit a névvel celluxal belülről ráragaszt. Az egyik nyomógombot szétszeded (vigyázz kis rúgók vannak benne, hajlamos elugrani), ezüstözött vörösréz lemez az érintkezője, feketére oxidálódva. Az érintkező felületeket Cif-fel vagy valamilyen fémtisztító pasztával vagy polírkoronggal megtisztítod (ha más nincs lefújod kontaktsprével és addig dörgölöd egy rongyon amíg tiszta nem lesz). Összeszerelés közben szilikinos sprével befújni, akkor többé nem oxidálódok el. A kültéribe érdemes kondenzátor mikit tenni egy kis erősítővel. Régi vízcsapról kitermelt 7-8mm körüli átmérőjű vörösréz csődarabot az egyik végén élesre kell reszelni és máris kész a lyukasztó. Polifoam szivacsba vagy hasonló anyagba lehet vele akkora lyukat csinálni, amiben szorosan illeszkedik a kondenzátor miki.

A mikrofon erősítő egy lehetséges megoldása:


Kép

A lakáskészülék kapcsolója mindig szorul mert műanyag csúszik műanyagon és még az érintkezők rúgói jól össze is szorítják. Szilikon olajos kenést meghálálja.

A lakáskészülék belső kapcsolási rajza:

Kép

Az elkókat kicserélheted 2 x 1000uF-ra, a köztük lévő 47ohmot nézd meg nincs-e megpörkölődve. A hangszóró erősítő tranzisztorán jó ha van hűtőcsillag. Az emitterében lévő 12kohmot ha nem zárja rövidre a kapcsoló a kagyló felemelt helyzetében, akkor nincs hallható hang a kapunál beszélgetéskor (a csengetési kontrollhang erejét csökkenti a kapunál, mert a csengető jel majdnem tápfeszültségnyi).

Ha nem akarsz ennyit tökölődni, akkor pld. itt vannak olcsó készülékek:

http://www.kaputelefon.hu/index.php?page=termekek&kategoria=9

És még itt is:

http://www.robitel.hu/

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


csüt. ápr. 09, 2009 17:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Egy konkrét kérdés az előzőeken túl:

Lehet-e ehelyett a kapu egység helyett venni egy csereszabatosat? Tehát ezt leverni a falról és egy másikat bekötni helyette, úgy, hogy semmi máshoz nem kell nyúlni?

Üdv
Inhouse


csüt. ápr. 09, 2009 14:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Kössz a segítséget. A cucc a főnököm lányáé...
Azt gondoltam, hogy a nyílások nem a rengeteg hőt vezetik el, csak a felismerhetőség miatt írtam. Az előbb nyílások helyett, nyalásokat írtam... :)

A vezetékek valami többeres kábelként indulnak a külső egységtől, be a padlásra, aztán a következő látható pont a belső egységnél 5 szürke, MNfalra hajazó vezeték...a minőségükről és kötésekről semmit sem tudok...

A búgás miatt esetleg érdemes azt a kondit kicserélni amin a 18V-ot mértem? A kagyló felvételét érzékelő gomb szorulása tipikus és kapcsoló gond lesz vajon, vagy érdemes megfújkálni? Persze, ha ez marad...de leginkább most arra hajlanék, hogy a külső egység új dobozba (valahol van is ilyen fémdobozom) és hangszóró csere, bent egy kis repair és felejtsük el...
A többi kérdés a főnök ötleteit tükrözi, jelzem csengővel indult a dolog...

Mégegyszer kössz!

Üdv
Inhouse


csüt. ápr. 09, 2009 11:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello inhouse!

Hát akkor változatok egy témára:

A jelenlegi kültéri egység természetesen már nem kapható, a gyár 1990 körül megszűnt.
A dobozon lévő "szellőzők" a hangszórót és mikrofont védő rácsok.
A nagy dobozban szinte semmi nincsen: szénmikrofon erősítő nélkül, 8ohmos hangszóró, csengető gombok, névtábla világítás.
Amennyiben ez egy családi akció, van időd és kedved hozzá, szinte ingyen fel tudod újítani.

Ezen az 5 vezetéken, amennyiben megfelelő minőségű, audio és videokaputelefon is képes működni.
A megvalósítást kizárólag a pénzügyi keretek korlátozzák.
Régebben írtad, hogy vettél a Lidlben egy original kínai kaputelefont olcsón. Egy ugyan olyat ide is felszerelhetsz.
Ha márkásabb kell, számtalan tipus kapható 30000Ft-ig.
Valahol láttam a neten 13-15000Ft körül kínai videokaputelefont, feltehetőleg a 4 vezetékes Commax klónja.
A márkásabb fekete/fehér videokaputelefonok brutto 125000 körül kezdődnek, de ha szineset akarsz mélyebben kell a zsebedbe nyúlni.
Természetesen minden videokaputelefon panelkamerája rendelkezik infra Led-es megvilágítással, 0,5-1m-ről felismerhető az emberek arca a tök sötétben is.
Az "olco" készülékekben minden fixre van állítva és a panelkamera is a legolcsóbb példány.
A "márkásokban" a beszélgetés és a csengetés hangereje készülékenként állítható, a kamera érzékeny tűoptikás, minden irányban kb: +/- 30 fokban elforgatható.
A kültéri névtartója meg van világítva. Természetesen dizájn a köbön. Egyes termékeket az antracit szürkétől, a faerezetűn át, a párduc mintásig mindenféle dobozzal megrendelheted, csupán pénz kérdése az egész.
Röviden ennyi.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


csüt. ápr. 09, 2009 10:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Adott egy családi ház, ahol fel volt szerelve egy 4 lakásos rendszer anno. A belső készülékben van egy cimke, ezen ez szerepel:
MKT 1-4 LAKÁSKÉSZÜLÉK
HITEKA MKT családhoz
alkalmazható
Bekötése a 1305 00 00 004sz.
rajz szerint.
HTG-ETG
gysz.: ...... év 1987 :)

Régóta nem használták a házat, most már igen és kellene valami csengő/kaputelefon. A kapunál levő egység az a szellőzőkkel ellátott hosszúkás fém doboz, rajta 4 gomb. Teljesen szétrohadt, a kulcs nincs meg, még nem lett megerőszakolva...
Bent a lakásban 2 kézibeszélős egység van egymás mellett (volt régen a hátsó helységekben is, de le lett bontva), az egyikben a pufferkondin 18V van és ha leveszem a kagylót (és kézzel kihajtom a kapcsolót), akkor hallom az utcazajt, bár kicsit búg és kicsit zajos, de gondolom újonnan sem tökéletes, meg pár kondi kiszáradhatott. Kint nem hallani amit mondok, de szerintem a mikrofon jó (ha belefújok siseg), inkább a kinti egység hangszórója rohadt szét...
A benti egységbe 5 vezeték megy. A trafót még nem tudom, hol lehet...

Mik a lehetőségek?
Lehet-e egy új külső egységet venni ehhez? Nem kell a 4-es elég 1 belső egység.
Esetleg lehetne-e a belsőt is valami modernebbre cserélni, olyanra ami dallamot játszik?
Erre az 5 vezetékes topológiára lehetséges-e videósat kötni?

Előre is kössz a segítséget:

Üdv
Inhouse


szer. ápr. 08, 2009 11:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 01, 2009 14:45
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Vajk959 írta:
Igen!



Nagyon köszönöm a segítséget!!!!!


pén. ápr. 03, 2009 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen!


pén. ápr. 03, 2009 9:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 01, 2009 14:45
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Vajk959 írta:
Kedves BMWsSatya!

A megoldás az előző hozzászólásom végén található.
Mégegyszer összefoglalom.
Csak a saját lakáskészülékével fog normálisan működni.
A készülék tipusa: Comelit 2308 (barna gombos).
Itt tudod megvenni vagy ha vidéki vagy megrendelni:

Hardy Kereskedelmi Bt.

1119 Budapest, Ormay Norbert utca 20.

Tel/fax: +36-1/208-55-57 vagy +36-1/208-56-30

E-mail: hardy@hardy.hu

Web: http://hardy.hu

Nyitvatartás: hétfőtől péntekig 8:30 - 16:30

Bekötési rajz itt található:http://comszer.n1.hu/1107_2308.pdf

A bekötés menete: Vegyél valamilyen 2 eres vezetéket, amiben szinezett erek vannak pld. MTkábel (éjjeli lámpa zsinór), telefon vezeték, hangfal kábel (legolcsóbb, legvékonyabb) stb. Megnézed a régit. A kagylóból két vezeték jön ki. Az egyik kék szinű a közös 4-es pontra van kötve. A másik fehér S/P1 a te egyéni vonalad. A zárnyitó gomb 2 kivezetéséről párhuzamosan leágaztatod az új vezetéket. Feljegyzed a színsorrendet az új kábel bekötésénél. Az új lakáskészülék azonos jelölésű pontjaira, helyes sorrendbe rákötöd a vezetéket. Az új készülék formailg már nem így néz ki, de a bekötési pontjai ugyan így vannak jelölve. A bekötést áram alatti vezetéken végzed, nem ráz, csak 7,5V van benne. Ha véletlenül össze ér a két vezeték, legfeljebb kinyitja a kaput (fél órára azért ne zárd rövidre, mert leég az elektromos zár tekercse).

Üzembe helyezés: bekötés után ha felemeled az új kagylót, hallanod kell az utcai zajt. Megkérsz valakit, hogy menjen le a kapuhoz, de ne csengessen be, hanem szóljon bele a mikrofonba, amikor a kapuhoz ért (ha nem akarsz sokáig hallgatózni felszólhat mobilon is). Próbéljatok meg beszélgetni és zárat nyitni. Amennyiben ez működik meg lehet próbálni a csengetést. Azért ilyen bonyolult az üzembe helyezés, mert a kagyló csengető áramköre fordított polaritású bekötés esetén károsodik.
Amennyiben van valamilyen műszer kéznél (voltmérő) rá kell mérni a vezetékre. A kék (4-es) a minusz, a fehér (S/P1) a plusz. Ennek megfelelően kell bekötni és akkor nem kell játszani a kapunál.
Amennyiben a kagyló mikrofonjának az érzékenysége nem lenne megfelelő (nagyon hosszú vezeték a kapuig, van aki suttogva, van aki ordítva beszél) a lakáskészülék nyomtatott áramköri lapján található trimmer potméterrel lehet korrigálni (ha nagyon eltekered, akkor az egyik végállásban nem lesz mikrofon hang).
Naggyából ennyi.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959



Nagyon köszönöm a Tartalmas leírást.
Tehát azt mondod, ha ugyan olyan készüléket veszek ( Comelit 2308 (barna gombos). és ugyan úgy hozzá kötöm ( ahogy leírtad ) működni fog a szobába is, mint kitt az előszobában?


pén. ápr. 03, 2009 9:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kedves BMWsSatya!

A megoldás az előző hozzászólásom végén található.
Mégegyszer összefoglalom.
A kapukészülékben található Comelit 1107 tipusú erősítő csak a saját lakáskészülékével fog normálisan működni.
A lakáskészülék tipusa: Comelit 2308 (barna gombos).
Itt tudod megvenni vagy ha vidéki vagy megrendelni:

Hardy Kereskedelmi Bt.

1119 Budapest, Ormay Norbert utca 20.

Tel/fax: +36-1/208-55-57 vagy +36-1/208-56-30

E-mail: hardy@hardy.hu

Web: http://hardy.hu

Nyitvatartás: hétfőtől péntekig 8:30 - 16:30

Bekötési rajz itt található:http://comszer.n1.hu/rajzok/comelit

A bekötés menete: Vegyél valamilyen 2 eres vezetéket, amiben szinezett erek vannak pld. MTkábel (éjjeli lámpa zsinór), telefon vezeték, hangfal kábel (legolcsóbb, legvékonyabb) stb. Megnézed a régit. A kagylóból két vezeték jön ki. Az egyik kék szinű a közös 4-es pontra van kötve. A másik fehér S/P1 a te egyéni vonalad. A zárnyitó gomb 2 kivezetéséről párhuzamosan leágaztatod az új vezetéket. Feljegyzed a színsorrendet az új kábel bekötésénél. Az új lakáskészülék azonos jelölésű pontjaira, helyes sorrendbe rákötöd a vezetéket. Az új készülék formailg már nem így néz ki, de a bekötési pontjai ugyan így vannak jelölve. A bekötést áram alatti vezetéken végzed, nem ráz, csak 7,5V van benne. Ha véletlenül össze ér a két vezeték, legfeljebb kinyitja a kaput (fél órára azért ne zárd rövidre, mert leég az elektromos zár tekercse).

Üzembe helyezés: bekötés után ha felemeled az új kagylót, hallanod kell az utcai zajt. Megkérsz valakit, hogy menjen le a kapuhoz, de ne csengessen be, hanem szóljon bele a mikrofonba, amikor a kapuhoz ért (ha nem akarsz sokáig hallgatózni felszólhat mobilon is). Próbéljatok meg beszélgetni és zárat nyitni. Amennyiben ez működik meg lehet próbálni a csengetést. Azért ilyen bonyolult az üzembe helyezés, mert a kagyló csengető áramköre fordított polaritású bekötés esetén károsodik.
Amennyiben van valamilyen műszer kéznél (voltmérő) rá kell mérni a vezetékre. A kék (4-es) a minusz, a fehér (S/P1) a plusz. Ennek megfelelően kell bekötni és akkor nem kell játszani a kapunál.
Amennyiben a kagyló mikrofonjának az érzékenysége nem lenne megfelelő (nagyon hosszú vezeték a kapuig, van aki suttogva, van aki ordítva beszél) a lakáskészülék nyomtatott áramköri lapján található trimmer potméterrel lehet korrigálni (ha nagyon eltekered, akkor az egyik végállásban nem lesz mikrofon hang).
Naggyából ennyi.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vajk959 szer. okt. 27, 2010 11:38-kor.



pén. ápr. 03, 2009 8:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 01, 2009 14:45
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Vajk959 írta:
Hello Mindenki!

Kedves BMWsSatya!

Ha jót akarsz magadnak és a társasház többi lakójának sehogy ne kösd rá az új készüléket!
Hol lehet venni ilyen gagyi sz.a.r.o.k.a.t mint ez a Teguni T-230?
Ebben a topikban már többször leírtam, hogy a kaputelefon egy olyan szerkezet, ami nem akar működni csak a sajátjával, mert direkt így van tervezve.

A bal oldali képen, ami hosszában meg lett nyújtva, így elég nehezen ismertem fel, egy Comelit 2308 tipusú kaputelefon lakáskészülék látható. Ez a tipus sajnos nem csereszabatos egyetlen más tipusú 2 vezetékes diódás készülékkel sem. Amíg az általános 2 vezetékes diódás készülékek a közös vezetékhez képest negatív feszültséggel csengetnek és pozitív feszültséggel beszélgetnek, addig a Comelit 2308 pozitív feszültséggel csenget és beszél is.
Ezért a lakáskészülék csengető áramkörében egy 12V-os küszöbérték kapcsoló van, hogy az üresjárati 7,5V-os vonalfeszültségre ne terheljenek be a csengetésre váró 50ohmos hallgatók, mert az erősítő letiltaná a csengetést és beszélgetésre kapcsolna.

A további azonosítás végett nézd meg a kagyló hátlapját a mikrofon felőli végen, ott egy CIAO felirat olvasható. A kagyló oldalán lévő beszédváltó gomb barna színű, ugyan úgy mint a kapunyitó gomb. Csak azért írtam ide mert ez a fényképen nem látható.

Amennyiben valóban az adott tipusról van szó, személyesen megvásárolható vagy vidékről megrendelhető a magyarországi importőrnél 2 év garanciával.

Hardy Kereskedelmi Bt.

http://hardy.hu

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959




Hal Vajk959 !

Köszönöm a válaszod !
Valami megoldásod van a problémámra? Amit a régi típusról írtál az-az .
Nem tudok hozzákötni semmi más tipust sem ? Ugyan olyan típust?
Muszáj lenne a szobába is bevinnem egy másikat. Tudsz segíteni benne? Mit csináljak? előre is köszi !
Üdv BMWsSatya


csüt. ápr. 02, 2009 6:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Mindenki!

Kedves BMWsSatya!

Ha jót akarsz magadnak és a társasház többi lakójának sehogy ne kösd rá az új készüléket!
Hol lehet venni ilyen gagyi sz.a.r.o.k.a.t mint ez a Teguni T-230?
Ebben a topikban már többször leírtam, hogy a kaputelefon egy olyan szerkezet, ami nem akar működni csak a sajátjával, mert direkt így van tervezve.

A bal oldali képen, ami hosszában meg lett nyújtva, így elég nehezen ismertem fel, egy Comelit 2308 tipusú kaputelefon lakáskészülék látható. Ez a tipus sajnos nem csereszabatos egyetlen más tipusú 2 vezetékes diódás készülékkel sem. Amíg az általános 2 vezetékes diódás készülékek a közös vezetékhez képest negatív feszültséggel csengetnek és pozitív feszültséggel beszélgetnek, addig a Comelit 2308 pozitív feszültséggel csenget és beszél is.
Ezért a lakáskészülék csengető áramkörében egy 12V-os küszöbérték kapcsoló van, hogy az üresjárati 7,5V-os vonalfeszültségre ne terheljenek be a csengetésre váró 50ohmos hallgatók, mert az erősítő letiltaná a csengetést és beszélgetésre kapcsolna.

A további azonosítás végett nézd meg a kagyló hátlapját a mikrofon felőli végen, ott egy CIAO felirat olvasható. A kagyló oldalán lévő beszédváltó gomb barna színű, ugyan úgy mint a kapunyitó gomb. Csak azért írtam ide mert ez a fényképen nem látható.

Amennyiben valóban az adott tipusról van szó, személyesen megvásárolható vagy vidékről megrendelhető a magyarországi importőrnél 2 év garanciával.

Hardy Kereskedelmi Bt.

http://hardy.hu

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


szer. ápr. 01, 2009 17:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 01, 2009 14:45
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Bekötés?
Helló skacok !

Kéne egy kis segítség. / nagyon laikus vagyok /
Adott egy régi kaputelefonom és hozzá szeretnék kötni egy másikat amit a szobába szeretnék be vinni. / ne keljen mindig kirohangálni az ajtóhoz./
A lakásba két vezeték jön be .
Segítsetek !!!
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


szer. ápr. 01, 2009 16:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 01, 2009 14:45
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Kaputelefon
Hali , sziasztok !

Segítségre lenne szükségem. segítsen valaki , hogy a francba kössek hozzá egy már meglévő régebbi típusú kaputelefonra egy valamivel újabbat.
A réginek nem tudom a típusát, csak annyit hogy a falból 2- vezeték jön be.
Az új típusa Teguni T-230.
Szeretnék a szobába is egy kaputelefont. Ezért szeretnék hozzákötni egy másikat, hogy mind a két helyen is tudjam használni.


szer. ápr. 01, 2009 15:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A törpefeszültség miatt nem is, de pont az ilyen esetek megelőzésére szerintem csak kéne egy érintésvédelmi földelés egy kültéri fém telefondobozhoz. Bár ez csak vélemény, még nem kerestem rá a vonatkozó érintésvédelmi előírásokra. A lakásokhoz menő két vezeték behálózza az egész házat. Azt sem tudom, kötelező ezt külön csatornában vinni, vagy mehet együtt a 3 fázissal? Akárhogy is van, szerelési hiba miatt bármikor feszültség alá kerülhet. Ha a kezelő doboz földelt, akkor lemegy egy automata és kész, de így meg áramütést okoz.


kedd márc. 31, 2009 14:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 08, 2006 21:55
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: néha itthon de most nincsen itthon....
Hozzászólás 
Sziasztok!
A kaputelefon törpefeszültségről müködik ezért a házát nem kell földelni szerintem.
Üdv Zsolt


kedd márc. 31, 2009 14:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Szervusztok!

Bérház, digitális vezérlésű kaputelefon téglafalba besüllyesztve. Az egyik lakó felújított és bambaságból stabilan benyomta a kaputelefonos érpárba a 230-at. Gyerek meg egyik kezével fogta a kilincset, a másikkal ütötte volna be a kódot. (Most kórházban van kivizsgálás alatt.) Olvastam, hogy vannak itt akik szerelnek ilyeneket. Kérdésem: Szoktátok (kell?) az ilyen kaputelefonok fém házát földelő vezetékkel külön leföldelni? Tehát csak a felújító hibázott, vagy a kapucsengő kivitelezője is?


kedd márc. 31, 2009 12:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 23, 2009 18:06
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kb. 1éve vettem egy DP1020-as kaputelefont (2 beltéri egység+1 kültéri). A kérdésem az lenne, hogy valaki ki tudna-e segíteni egy bekötési rajzzal, mert amit kaptam hozzá sikeresen elkeveredett :( és nem jövök rá a bekötésére. Előre is köszönöm!


hétf. márc. 23, 2009 18:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség