Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 23, 2024 22:25



Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Videoton Tv 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 15, 2011 10:56
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Videoton Tv
Sziasztok!
Örököltem egy Super Infracolor 2000-es tv-t. A hátán TS 5327 TXT J felirat található.Tökéletesen működik, de próbálgatásom alatt rátaláltam az AV csatornára, s az lenne a kérdésem, hogy ezt hogyan tudnám aktivizálni,mert csak egy antenna dugalj van a hátulsó részén.Elöl egy fülhallgató, és egy magnó csatlakozót látok.Egy régi videót próbáltam hangolni a tunerrel,de csak a helyi adókat találta meg a videót nem.Ha valaki tudna nekem segíteni ebben a dologban megköszönném.


hétf. aug. 15, 2011 11:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
laci6662 írta:
..ha kihajtom az NF (hátulról nézve a baloldali) panelt a búgás megszűnik.


Szia! Gondolkozzunk logikusan!

Ha kihajtod-behajtod, attól a kapcsolás v. a széria nem változik meg.
Két dolog lehetséges, a kert földelése megváltozik, vagy mágneses-elektrosztatikus csatolás jön létre.
Ezeket kell ellenőrizni és elhárítani.

üdv! proli007


csüt. márc. 13, 2008 19:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, a következőben:

Vidi TS4329 tip. TV-m hangját zavarja valószínűleg az eltérítőtekercs, és egy viszonylag mély búgást lehet hallani, ha kihajtom az NF (hátulról nézve a baloldali) panelt a búgás megszűnik.

Kicseréltem próbaképpen a hangmodult egy régebbi típusúra (olyanra mint ami a TS4325-ben van)ezzel megszűnt a búgás, de ebben meg nincs bemenet az AV hangjához.

Szerintetek valami alkatrész hibásodhatott meg a hangmodulban, vagy ez valami széria hibája lehet ennek a modulnak (0-2411-432)?

Kipróbáltam azt is, hogy kiemeltem a TBA120 kiemente és a TBA800 közötti csatolókondit, így megszűnt a búgás, ebből arra következtetek, hogy nem a végfok részben lehet a gond.

Esetleg van ötletetek hogyan lehetne a búgást kiküszöbölni?
(Az ELKO-kat és a 2 tranyót már kicseréltem benne)

Itt fent van a rajza: http://elektrotechnika.uw.hu/doksik/TS4329-1.jpg

Üdv: Laci


hétf. márc. 10, 2008 19:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
laci6662 írta:
A TS4329-esemnél kép bal oldalán van egy sor párosodási csík, ...


Hát ez érdekes, mert a sorpárosodást, már elég rég elfelejtették, szerintem e te hibád nem is az. Ismereteim szerint, ott a sorok, függöleges irányban egymásracsúsznak. Tehát a váltotsoros letapogatás hibája a jelenség.
Ha a kép bal szélén függőleges csík van, azt a sorfokozat lengése szokta okozni. Ez szinte minden esetben van, csak esetleg nem feltünő.

üdv! proli007


szer. jan. 30, 2008 15:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
A TS4329-esemnél kép bal oldalán van egy sor párosodási csík, és egyszerűen nem tudom megszűntetni, pedig már kciseréltem a szinkron modultól kezdve szinte az egész nagyfeszpanelt, de csak nem szűnt meg a csík, vajon ezt mi okozhatja?

Észrevettem, hogy a szinkronjel nem szabályos : http://www.elektrotechnika.extra.hu/forum/11.jpg

ha lekötöttem a sorvégtranyót akkor a szinkronjel rendes négyszög lett, arra rájöttem, hogy azt a kis tüskét amit a fotón is lehet látni a kábel szedi össze a nagyfeszpanel, és a szinkron modul között, de még a tüskét leszámítva sem szabályos négyszög a jelalak.

Vajon honnan juthat ez a zavar a szinkronjelbe, egyáltalán ez lehet a sorpárosodás oka?


hétf. jan. 28, 2008 23:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
laci6662 írta:
Nem annyira vészesen vibrál, csak nekem úgy tűnik, hogy mintha picit jobban vibrálna, mint ami a normális.

Vibrálás alatt azt értem, mint pl. amikor kamerával felveszel egy CRT monitorról vagy TV ről képet, csak természetesen megközelítőleg sem olyan erősen kell ezt érteni, mint ahogy egy videofelvételen látnád.


- Ha nem olyan zavaró, hagyd a fenébe! Az 50Hz-es TV-k egyébként is vibrálnak. Nekem most egy 100Hz-es van. A képe, lehet kevésbé jó, mint az 50Hz-esé, de az hogy nem látom a vibrálását, mindennél többet ér. Egyszerűen "allergiás" vagyok rá. (fénycső, TV, még az MPX kijelző is zavar)
- Ezeket a "digitális" képeket a régi készülékek amúgy is sokkal rosszabbul dolgozzák fel. Ha a sorban van egy ferde csík, akkor már minden bajuk van. De láttam Én már GRUNDIG-ot, ahol a Secam szűrők egyszerűen hiányoztak. Hát volt régen valami "képreklám" v. ilyesmi. Láttad volna annak a képét! Pedig volt benne 2x25W meg hangfal.... mi szem szájnak ingere, meg pocsék Secam coder.
- A monitorról "levett" kép több okból is lehet rossz. Eltérő frekik, meg a sugarat is látni, ahogy rohan.

De, hogy ne csak anneknótázzunk.
A Tuner AGC-nek úgy 2mV körül kell belépni (66dB)
Ha lenne valami értelmes szkópod (digi v. két időalapos), akkor a visszafutás sorokban van egy teszt sor, amiben egy csökkenő luminenciás jel van. Ha azt kikapuzod, látható még a KF (vagy a központi) átvitel hibája is, mert a lépcsők nem egyforma méretűek. Itt meg lehet nézni, a homokvárat, vagy a fekete vállat, de a szinkron-video méretét is, mert ez a sor állandó. (Remélem, még ott van, a TXT jelek körül)

üdv! proli007


csüt. jan. 03, 2008 14:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Jelentkezett ez a hiba nekem antennánál és kábeltv-nél is egyaránt, sőt AV-n keresztül is.
Nem annyira vészesen vibrál, csak nekem úgy tűnik, hogy mintha picit jobban vibrálna, mint ami a normális.

Vibrálás alatt azt értem mint pl amikor kamerával felveszel egy CRT monitorról vagy TV ről képet, csak természetesen megközelítőleg sem olyan erősen kell ezt érteni, mint ahogy egy videofelvételen látnád.

És főleg a kép fehér részeinél lehet ezt észrevenni, sötétebb teltebb sznű képnél nem veszek észre ilyesmit.

A KF modul (és az egész TV) gyári beállításokkal megy, kivéve a fehérszintet, meg az AGC késleltetést mert ezek el lettek állítva, de a fehérszintet megközelítőleg visszaállítottam most az eredeti állapotába, az AGC késleltetést pedig akár fentebb, akár az eredeti állapotába, akár pedig lentebb veszem ugyanúgy látom ezt a kis vibrálást a képen.


szer. jan. 02, 2008 23:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
laci6662 írta:
..Nagyon fel lenne véve esetleg a KF modulban a fehérszint?


Nem tudom mit értesz vibrálás alatt, de mivel a TXT-nél is látod, inkáb szinkron hibára gyanakszom.
A szinkron bizonytalanságot, elsősorban a szinkronjel helytelen szintű leválasztása okozhatja. De ugyan ilyen jelenség lehet, ha valamilyen okból a szinkronjelet "levágja" valami. Ez lehet rossz munkapont beállítás, túlvezérlés a video vagy KF fokozatban. Egyes TV-k nem tudják lekezelni a kábelről érkező 70dB feletti jeleket. Ezt esetleg egy egyszerű csillapítóval megállapíthatod. A videotartam túlvezérlését esetleg a képen is megfigyelheted.

Előfordulhat még az is, hogy tényleg vibrál a kép. Ha a video fokozatban hibás, vagy zajos kondi van, ami rángatja a munkapontot. Elég ritka jelenség volt.

üdv! proli007


szer. jan. 02, 2008 22:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Sziasztok!

A TS4329-es Vidi tvmen az utóbbi időben, mintha kicsit jobban vibrálna a kép a szokásosnál, főleg 16:9-es adásoknál, vagy ha a TXT-t nézem akkor lehet ezt észrevenni, hogy a fekete háttér előtt a betűk illetve 16:9-nél a kép széle eléggé vibrál, szerintetek ez mitől lehet?
Nagyon fel lenne véve esetleg a KF modulban a fehérszint?


szer. jan. 02, 2008 18:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
laci6662 írta:
Sziasztok!

Sikerült beállítani az L1-et :) , mostmár jónak tűnik, nem sípol, a kép is jó.....Viszont a csatornávltásnál az elhangolódás megszűnt :)


Végre valami jó hír :D

A vasmagot, nem célszerű csavarhúzóval állítani, mert az ék alakú és feszít.
Valaha, plexibe olvasztottunk be, sérgaréz lemezből, és acéllemezből(köszörült rugó) egy darabot, ami bepasszolt a résbe, csak az éle forgatott. Így nem törik oly könnyen a vas. Ha kell, előbb melegítettük.
Esetleg sárgaréz hegesztőpálcából reszeltük a csavarhúzót, szigorúan laposra. (A réz kevésbé hangol el)

üdv! proli007


vas. aug. 12, 2007 20:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Sziasztok!

Sikerült beállítani az L1-et :) , mostmár jónak tűnik, nem sípol, a kép is jó.

Viszont lenne egy kérdésem:
Az AGC-t a KF modulban az L6 jelű trimmer tekerccsel lehet állítani?
Ha igen, ti milyen szerszámmal szoktátok tekergetni a tekercs ferritjét?
Mert olyan keskeny rés van benne, hogy csak valami pici csavarhúzóval tudom állítani, és kipróbáltam egy kiszedett ilyen tekercsen, és annyira meg volt szorulva a ferrit, hogy inkább eltört a teteje, minthogy elforduljon.

Azért kellene állítani egy kicsit az AGC-n, mert kicseréltem a tunert egy ilyen VT-hez átalakított Philips hyper tunerre, csak így az amúgyis gyenge vétel még gyengébb lett valamivel.
Viszont a csatornávltásnál az elhangolódás megszűnt :)


vas. aug. 12, 2007 19:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Abból gondolom, hogy a tengely nem "beállítós" ,hogy nincs rajta sehol jelölés, meg csak egy kerek lyuk van benne, nem lehet semmilyen szerszámmal rendesen állítani.
Ha egyszer körbefrdítottam a mágnest akkor kezdődik elölről az állítás, nem?
Ha így van akkor elvileg csak 360°-on belül kell eltalálnom, hogy hogy álljon a mágnes :)
A tengely nem tűnik mágnesesnek, akkor az mind1, hogy áll, ugye?


szer. aug. 08, 2007 21:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Hát akkkor nincs más megoldás, "vadul" tekergeted. :D
Valószínüleg a két mágnes együttes hatással van a vasmagra.
A piros pötty helyzete akkor is látszik hozzávetőlegesen, mert a mágnesen volt, van.
Miért okozna kárt :?:
Ha a tengely mágneses igen, de félek tőle nem az!


szer. aug. 08, 2007 20:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Ja, látom mostmár, ez úgy van kitalálva, hogy a felsőt beállítjuk a jelöléshez, az alsót meg lehet a nyákon keresztül allítani.
Most a felsőt beállítottam, kb, még látszik rajta a piros festék beállítottam kb, olyan pozícióba ahogy volt.
Már csak az alsót kell hozzáállítani, lehet ezt működés közben állítgatni, mármint, hogy nem okoz kárt a TV-ben ha működés közben állítgatom?

Az, hogy a tengely maga esetleg elfordult, az is számít?


szer. aug. 08, 2007 20:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Értem, azt hittem azért van benne, hogy a ferrit ne tudon mozogni.
Azt meg tudod mondani, hogy tudom visszaállítani?
Ugyanis a fotón lévő piros pöttyöt nemtom használni, mert átettem magát a tekercset meg a mágnest egy másik műanyag házba, meg alul nincs jelölés, vagy az alső mágne mind1, hogy áll?


szer. aug. 08, 2007 20:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Egyszerű józan paraszti ész:

Te beletennél valamit, valamibe, ha annak semilyen szerepe nincs :?: :D

(A mágnes, kigerjeszti a tekercs közepében elhelyezett vasmagot, amitől annak induktivitása változik. Olyan, mint egy "manuális" transzduktor. Persze erre csak a kép alapján következtetek, mert ezzel a tekrincsel még nem találkoztam. Amúgy rajta a fotón, a beállítást rögzítő piros pötty!)

üdv! proli07


szer. aug. 08, 2007 20:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Biztos, hogy mindenért a tekercs felelős.
A mégnesen azt a kicsi kb 1cm átmérőjű henger formájú mágnest érted ami ből 2 db van a tekercs 2 végénél?

Ha az állít valamit akkor már értem, hogy miért állítódott ennyire el.... :oops:
Én azt kiszedtem (meg az egész tekercset a lakkozás maitt) meg visszaraktam bele, de nem pont úgy áll ahogy volt, nem gondoltam volna, hogy annak bármi köze is van a beállításhoz....


szer. aug. 08, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Kicsit túl sok a jóból!
Biztos, hogy mindenért ez a tekercs felel?

Ha elállítódott, a mágnesen, nyugodtan tekerhetsz egyet, most már mindegy. :wink:

A beszabályozásnál, követni kellene a gyári utasításokat, szép sorban, ami persze nincs :(

üdv! proli007


szer. aug. 08, 2007 20:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Kicseréltem a tekercset, mostmár nem sípol, csak természetesen elállítódott néhány dolog :(
Pl.: képgeometria kicsit össze van nyomva a kép függőlegesen, így a bal oldalt fekete csík (kb 7-10cm-es)látható, aztán az adott TV adó logója is "mozog" egy kicsit jobbra balra, amikor változik valami a képen, meg mintha kicsit az elénkebb színeknél vibrálna is.
Tudtok segíteni abban, hogy hogy lehet pontosra belőni?

Gondolom azért állítódhatott el, mert biztos elmozgott valamennyire a tekercs a lakkozásnál.


szer. aug. 08, 2007 19:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Ha esetleg befújom lakkal magát a tekercset az is jó 5let?

Nincs ott hő vagy ilyesmi ami miatt gondot okozhatna a lakk vagy esetleg a ragasztó?


hétf. aug. 06, 2007 21:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Egy kis jétkomponensű ragasztóval meg lehetne kínálni, ne tudjanak mozogni a menetek, se a vasmag a tekercshez képest...


hétf. aug. 06, 2007 11:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Akkor nem hiába erőszakoskodtam :D

Amúgy próba cseresznye. A sorlinearitáson majd meglátod. :shock:
Nem akarlak elkeseríteni, de minegyik tud fütyölni!

üdv! proli007


vas. aug. 05, 2007 21:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Természetesen a pacát, rendes forrasztásként értettem, csak arra céloztam, hogy nagyobb mennyiségű ónt forrasztok rá :)
Úgy néz ki megvan a bűnös, az L1 tekercs,
itt van egy kép róla: http://www.elektrotechnika.extra.hu/forum/kep1.jpg
Valyon orion CTV-156 (Jácint) TV ben lévő ilyen tekercsre lehet ezt cserélni?
Itt egy kép erről is: http://www.elektrotechnika.extra.hu/forum/kep2.jpg
Vagy esetleg Vidi TS-4350ben(super infracolor) lévőre?


vas. aug. 05, 2007 15:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
laci6662 írta:
Ha nagyobb ónpacát teszek a sorkimenő trafó lábaira az jó 5let?


A paca, soha nem jó ötlet!
A jó forrasztás szépen ívelt, mint az 1/x függvény, a tükörben :D
Inkább ónszívóval tisztítsd le, és friss jó cinnel forraszd újra.
(Nem könnyű valamit egynél többször megforrasztani, mert a forrasz anyag beötvöződik a másikba.
Egy precíz csatlakozót, szinte lehetetlenség kétszer szépen beforrasztani.) :shock:

A kőkorban kapható volt, egy talán francia gázforrasztó készlet.
Ahhoz adtak egy tekercs ónt, szuper jó, de vastagkolbász.
Még ma is őrizgetem a kb. 1m-t belőle, ha valamit nem tudok megforrasztani, azzal sikerül. Pedig azóta már találkoztam pár kiló méregdrága vacakkal.

De véleményem szerint, a kisebb tekercseknél keresd a hibát. :!:

üdv! proli007


vas. aug. 05, 2007 5:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
A sorki ferritmagjai nem mozognak egymáshoz képest, és a tekrcs magra ragasztása sincs eltörtve.
Néha sípol, néha abbahagyja, amikor nem sípol akkor egy halk mélyebb berregő hangot ad ki a TV amit csak egészen közleről lehet hallani, de ez sztem normális.
A sorki egyik lábánál még régebben elolvadt a panel amikor a BU-508 zárlatos lett, de átforrasztottam, csak ott nem olyan stabil természetesen a vezető, mint máshol, esetleg ez okozhat iylen hibát? Vagy a sorkimenő lábainál az "ónszegény" forrasztás?
Ha nagyobb ónpacát teszek a sorkimenő trafó lábaira az jó 5let?


szomb. aug. 04, 2007 21:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
laci6662 írta:
Sípoló hangot lehet hallani a TS4329-esem nagyfesz részéről valamiért, eleinte csak néhány percig lehetett, de most már egyre hosszabb ideig sípol, szerintetek mi okozhatja ezt?


Sipolni sok minden tud egy TV-ben.
Sorkimenő vasa, linearizáló tekercsek, raszterkorrekció tekercsei, vagy akár a kondijai is.
(Még kontakthibás forrasztás is lehet, a sornál, vagy a tápban)

Kis ütögetéssel a hiba behatárolható. :D
De hogy el is hárítható, az már nem mindig sikerül. :?

(Még a képcső is képes hangok kiadására. Kedvelem is érte!) :evil:

üdv proli007


szomb. aug. 04, 2007 20:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Sziasztok!


Sípoló hangot lehet hallani a TS4329-esem nagyfesz részéről valamiért, eleinte csak néhány percig lehetett, de most már egyre hosszabb ideig sípol, szerintetek mi okozhatja ezt?

Előre is köszönöm a segítséget.


szomb. aug. 04, 2007 12:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Belerakhatod. Rengeteg ilyen átalakítást csináltunk többféle típusú tunerrel. Sosem volt panasz.


vas. júl. 29, 2007 21:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Úgy gondolom, hogy a tuner okozza a hibát, szerintetek, ha egy iylen tunerre cserélném a régit az jólenne?
Valyon stabilabb az iylen tuner mint a vidi saját tunerje?

http://www.vatera.hu/videoton_tv_be_kab ... 12669.html

Az ilyen barkácsolt tunereknél észre lehet venni valami különbséget a hangolásnál, vagy csak azt, hogy jön a hyper sáv is?

Üdv: Laci


szomb. júl. 28, 2007 23:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Ma megint egy furcsaságot tapasztaltam:
Kb 5 órát néztem a TV-t amikor egyszercsak magától egyik pillanatról a másikra az összes csatorna elhangolódott a gynegébbel nézhetetlenné az erősebbeknek csak romlott a minősége.
Úgy néz ki nem az AFC okozta, mert miután levettem az AFC-t akkor sem állt helyre.

Szerintetek ez mitől lehet? Annak lehet köze hozzá, hogy kb 30°C-os környezeti hőmérsékletben ment a TV?


pén. júl. 20, 2007 18:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
- Értelmes módon, csak wobblerre tudod vissza hangolni, de itt leg egyszerűbb, ha jobb híjján próbálkozol, hiszen itt valószínüleg csak egy alkatrész rossz. (több azonos típussal is, mert tűrés is van)

- Nem olyan katasztrófa a hőfokfüggés, azzal a tervező is számol. (más készülékek jók!) A választott kondi katalógusában a hőfokfüggés és a tűrés adott. (már amennyiben a típus megállapítható. A régit, ha jól emlékszem a Kőporc gyártotta, csak szerintem már mindenki kidobta a több tonna katalógusát.)


vas. júl. 08, 2007 10:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
proli007 írta:
Én egy fekete kb. 3x3xmm-es kondival, régebben hőmérsékletet mértem, mert olyan hőfokfüggő volt.

Minden kondinak van hőfüggése, kisebb-nagyobb, és van pozitív és negatív is. Csak a katalógusból derül ki. (Az meg ugye ezekhez...)
A hidegítő kondikat, símán kicserélheted, de a rezgőkörieknél lehet, hogy újra kell hangolgatni, vagy próbálgatni kell. Leg vacakabbak az elkók. Azokat 10-15 év után, szinte mind cserélni kellene.
(Szovjet nF-os narancssárga kondiknál voltak olyanok, amik átvezettek és az átvezetés mértéke változott a hófokkal. Jó kis szívatás volt.)

üdv. proli007


Az ELKO-kat kicseréltem a TV-ben szinte mindet.
Szóval akkor ha kondikat cserélek a rezgőkörben újra kell hanhgolni a KF-et?
Hogyan kell újrahangolni a KF-et?

Valyon melyik fajta kondi a legjobb a KF rezgőköreibe, úgy értem melyik a legkevésbé hőfokfüggő?


szomb. júl. 07, 2007 20:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Én egy fekete kb. 3x3xmm-es kondival, régebben hőmérsékletet mértem, mert olyan hőfokfüggő volt.

Minden kondinak van hőfüggése, kisebb-nagyobb, és van pozitív és negatív is. Csak a katalógusból derül ki. (Az meg ugye ezekhez...)
A hidegítő kondikat, símán kicserélheted, de a rezgőkörieknél lehet, hogy újra kell hangolgatni, vagy próbálgatni kell. Leg vacakabbak az elkók. Azokat 10-15 év után, szinte mind cserélni kellene.
(Szovjet nF-os narancssárga kondiknál voltak olyanok, amik átvezettek és az átvezetés mértéke változott a hófokkal. Jó kis szívatás volt.)

üdv. proli007


szomb. júl. 07, 2007 6:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Most néztem a TV-t és egy rettentő érdekes dolgot tapasztaltam, szinte 100%-osan megszűnt a zúgás :shock:
gondolom azzal van összefüggésben, hogy előtte vagy 20 percet néztem AV-n a TV-t és addig bemelegedett a KF modul, lehet már megint olyamsmi hiba van, mint az AFC-nél amikor elhúzott (régebben írtam erről), hogy egy rezgőköri, (gondolom AGC, vagy AFC rezgőköri) kondenzátor hidegen el van mászva, de melegen beáll.
Pont ez volt akkor is amikor az AFC elhúzott, csak akkor sokkal brutálisabban, mert nézhetetlenné húzta a képet, most meg csak éppen egy kicsit állít sztem rajta, és ez éppen elég ahhoz, hogy részletesebb képeknél zúgjon a hang.

Bár ez csak feltételezés, majd akkor derül ki ,ha következőleg nézem, és ha hidegen zúg akkor lehet ,hogy tényleg ez lesz.

Szerintetek ez így lehetséges?


szomb. júl. 07, 2007 0:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
A 1293-at kellene átböngészni, nyilván a távvezérlő vevő vezérli.
Én nem találtam róla, semmit, csak a programozásáról leírást.


pén. júl. 06, 2007 16:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
proli007 írta:
Ha a hangolásban van egy kis "gödör" (nullpont), akkor az AFC képes ezen a ponton megfogni a hangolófeszt, és így mellé van hangolva az állomás. Amikor megnyomod a programváltót, az AFC hatástalanodik, mert különben nem lehetne elhangolni a csatornát, különösen közeli csatorna esetén. Később, mikor a hangolófeszültség már beállt, az AFC újból bekapcsol. Ha indokalatlanul előbb kapcsol be, és akkor még pont a "gödörnél" jár a hangolás, akkor azt fogja meg, és a második nyomásnál, tovább megy és beáll a helyes helyre.
(Persze ez csak spekulatív okfejtegetés)

A gondosan tervezett és pontosan hangolt KF és hangrész esetén, viszont a hangolófesz "széles" tartományában jó a hang. Az OFW szűrők, számomra nem a hangolás mintaképei, csak olcsó egyszerű és nem kell hozzá szakértelem.

(Már mint a behangolással eltöltött időráfordítás/szakember.)
VIDI-sek! Mennyi is volt a behangolási idő anno? 5 perc? 10 perc? Egy pausz papírra húzott két csík között? :?:

üdv. proli007

Az AFC csatornaváltás utáni bekapcsolását nem lehet valahogy egy kicsit késleltetni, hogy ne kapcsoljon be hamar?
Szerintem is tényleg ez lehet a TV-ben amit leírtál, teljesen illik erre a hibára.


pén. júl. 06, 2007 12:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Ha a hangolásban van egy kis "gödör" (nullpont), akkor az AFC képes ezen a ponton megfogni a hangolófeszt, és így mellé van hangolva az állomás. Amikor megnyomod a programváltót, az AFC hatástalanodik, mert különben nem lehetne elhangolni a csatornát, különösen közeli csatorna esetén. Később, mikor a hangolófeszültség már beállt, az AFC újból bekapcsol. Ha indokalatlanul előbb kapcsol be, és akkor még pont a "gödörnél" jár a hangolás, akkor azt fogja meg, és a második nyomásnál, tovább megy és beáll a helyes helyre.
(Persze ez csak spekulatív okfejtegetés)

A gondosan tervezett és pontosan hangolt KF és hangrész esetén, viszont a hangolófesz "széles" tartományában jó a hang. Az OFW szűrők, számomra nem a hangolás mintaképei, csak olcsó egyszerű és nem kell hozzá szakértelem.

(Már mint a behangolással eltöltött időráfordítás/szakember.)
VIDI-sek! Mennyi is volt a behangolási idő anno? 5 perc? 10 perc? Egy pausz papírra húzott két csík között? :?:

üdv. proli007


pén. júl. 06, 2007 10:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Igen, nekem megvan mind a 2 féle könyvsorozat, sajnos konkrétan olyan típusú TVről mint az enyém nem írnak de elég közlei rokonairól (TS-4326stb.) igen.
Az RT-s cikket melyet idéztél én is olvastam, és utánna végignéztam 87-90-ig az összes lapszámot, de egyikben sem találtam konkrétan erről a típusról leírásokat, de azért voltak benne hasznos infók Tuner hibáiről stb.

A csillapítót kipróbáltam, talán valamit csökkentett a zúgáson, de azért halkan még néha mindig megvan, viszont a képminőség romlott, így úgydöntöttem, hogy inkább zúgjon egy kicsit néha a reklámok alat, de legyen szép a kép :)

Ezzel az elhangolódással, meg nekem olyan érzésem van (bár lehet, hogy ez hülyeség), hogy mintha "beragadna" csatornaváltáskor a hangolófesz, szal nem rögtön áll át csatornaváltáskor.
Szerintem inkább a hangolóegységben van a hiba oka, mint a kezelőpanelen, csak azt nemértem, hogy valyon mi?
Mert az addig ok, hogy lehet, hogy nem a legjobban oldották meg, ahogy mondtad, de amikor új volt a TV akkor jó volt, szal msot is jónak kellene lennie.


csüt. júl. 05, 2007 21:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Kösz Attee! Ez jólesett, jobb volt, mint egy kavinton :!: :D


csüt. júl. 05, 2007 20:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
A könyv címe "színes Tv készülékek szervizkönyve" , 3 kötetes, az első kettőben még a csöves TV-k vannak (Munkácsy Color, Color Star, Raduga701) a harmadikban vannak a modul alaptípusok, a "japán (Hitachi) képcsövesek" azaz a Vidi TS3301, illetve az Orion CT451.. A könyvet Rózsa Károly írta, a II-III kötet megvan djvu formátumban, ha érdekel, egy emailben megprószálhatom elküldeni...

De ha a valamivel újabb típusokról kell, (FET tuner, TXT, IR távszab. Unitra képcső, stb.), akkor azt a "Modul TV készülékek szervizkönyve"-ben találod meg, ez szintén 3 kötet, Gyurkovits Attila "tollából"...


csüt. júl. 05, 2007 19:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Hej Laci!

Hát a könyvek sehol! A címe talán,"Szines TV készülékek javítása" vagy valami ilyesmi. A Rózsa, lehet hogy Feri, de lehet Rózahegyi, Rózsavölgyi. Anno még az S Tóth-tal húzták együtt az igát, valahol a GELKA-ban. Jó pontosak az infók nem? :oops:

Van viszont néhány megkövült RT ujságom abban megnéztem, csak "kissé' hiányosak a sorozatok. Az 1987/10 számban, az 510. oldalon, regélnek valamit az AFC-ről. Kb. az az élmény, mint amit leírtam ezelőtt.
A szerző, viszont itt megvan, Garai Barnabás.
Sajnos itt is csak a TS4320-ról van szó, tehát a megoldások mások, de a hibajelenségek.... azok ugyan azok, és ködösek. Meglepő viszont, hogy a KF fokozat rajza más, pont az AFC máshogy van megoldva! (Gyanús!)

Egy kis idézet:
" A készülék előlapján elhelyezett nyomógombok közül az első kettő az AFC + és - jelü gomb. Rövid idejű megnyomásával a készülék kismértékben hangolható, a kép élességét tudjuk ezáltal javítani. Az AFC fokozat hangolt köre amely 38Mhz-re van hangolva, a kép KF-modulon található. A modul 1 sz. kivezetése az AFC hangolófeszültség kimenet, amely a távszabályzóra csatlakozik, a 15.sz. kivezetésen keresztül pedig a távszabályzó fokozat automatikusan semlegesíti, ill. leállítja az AFC működését.
Az alábbi esetekben a távszabályzó vevőnek le kell tiltania az AFC működését. 1. programváltáskor, 2. állomás kereséskor, 3. a készülék bekapcsolásakor... (Itt egy kis hadovázás jön, hogy hogy van felépítve, de a Te készülékedben ez más, tehát az ott javasolt AFC-t késleltető elkó csere itt nem jó)... B csatlakozó 7-es pontján (AFC ki) a szabályzó feszültség változása, +4V-tól +16V-ig lehetséges.

Hiba jelenség:
a programváltás nem működik tökéletesen. Ez azt jelenti,hogy ha az 1. műsorról átváltunk a kettesre, vagy más adóállomásra, majd újra vissza az 1-esre, akkor az 1-esen a kép csíkos, vonaglik, a hang érthetetlen, zúg. A jelenség elbírálásánál körültekintőnek kell lennünk, mert az esetek többségében, ezt nem konkrét hiba okozza. Előfordul, hogy az antenna beállítatlansága vagy rossz vételi körülmények miatt a készüléktulajdonos, hogy élesebb képet kapjon, jóhiszeműen az AFC-gombokkal félrehangolja a készüléket. Programválasztáskor, illetve utána az AFC, amely helytelenül szélsőértékre volt állítva, automatikusan elhangolja a készüléket. Éppen ezért fel kell hívni a beállítást végző személyek figyelmét arra, hogy a képminőséget figyelemmel kísérve lehetőleg törekedjünk az optimumra, vagyis a kép ne legyen túl éles, se túl elmosódott. Csak ebben az esetben biztosítható, hogy a készülék programváltáskor ugyan azt a képminőséget őrizze meg, amelyet betápláltunk."

Kísérteties! Nem de bár? A készülék más, a típushiba azonos. Oka a tulajdonos.
Van még néhány hibajelenség, csak únom a gépelést, a jelenségek ugyan azok, elugrásl, félrehangol, elmászik, mindig a távvezérlő IC csere a javallat. Megoldást nem igen tud a szerző. Ezért állítom, hogy a kapcsolások nem kellő körültekintéssel voltak megtervezve.

Lehet, hogy a Te készülékedről is írnak valamit, át kellene nézni az RT korabeli számait.

ui.
Ne idézd be a szöveget, mert feltelik a memória! :P

Kissé rezignált vagyok, mert a T68m "elvtársai" reggel, megélhetési címen lelopták az öszibarackfámról az összes barackot (kb. 40kg), egy lehullott kivételével. Még meg sem kóstoltam, viszont egész évben gondoztam. Már most üzenek nekik, lesz másik fajta is, azután meg alma, dió....!

üdv. proli007


csüt. júl. 05, 2007 14:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
proli007 írta:
A csillapító igazán nem gond, a boltban veszel koaxos elosztót, az egyik felét lezárod 75ohm-al, a másik felét használod. Ha kétfelé oszt, akkor is legalább -3dB-es, ha három, vagy négy felé, akkor több. Meg kell nézni mi van ráírva. Nem drága, és azután is tudod használni. (Ezek jó esetben iránycsatolók, visszafele sokkal nagyobb a csillapításuk kb.16dB)

Az antenna erősítőkkel az a baj, hogy azok többsége, (ha nem profi cucc) szélessávú. Így minden jel bekerül. Csak nem szabadna a jelek között 6dB difinek lenni, mert akkor összekeveri őket, min egy jó keverő.
Az erősítő feladata, az lenne, hogy a mögötte lévő kábel csillapítását pótolja, nem a jelet erősítse. Az öregek szerint " a legjobb antenne erősítő az antenne" és ez még ma is áll. Gondold el, hogy mögötte, a Fett-es szelektív tuner, kis zajával együtt, egy kalap sz. sem ér. Nekem az említett ITT, az erkélyen elhelyezett egyszem dipollal olyan képet adott, hogy a központi soha nem lenne képes rá. (Nem digitális) Már tíz méter koax is látható romlást okozottt a képen. (reflexiók)

A könyvre nem igérhetek biztosat, a Rózsa Gyuri írt valamikor ezekről. (ha jól emlékszem) A festéskor bedobozoltam és elvittem a tanyára, vagy elajándékoztam, most fel kéne túrnom az egészet. De majd lesz valami. Addig is nézz körül a hálón. Hátha valaki feltette már.

üdv. proli0007

Igen, szélessávú erősítő, azért van rá szükség, mert itt nagyon gyenge a jel.
Van itthon egy iylen 2-es koax osztó, akkor azzal ma megpróbálom, hogy használ-e?

A könyv címére esetleg nem emlékszel? úgy jobban tudnék keresgetni.


csüt. júl. 05, 2007 10:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
A csillapító igazán nem gond, a boltban veszel koaxos elosztót, az egyik felét lezárod 75ohm-al, a másik felét használod. Ha kétfelé oszt, akkor is legalább -3dB-es, ha három, vagy négy felé, akkor több. Meg kell nézni mi van ráírva. Nem drága, és azután is tudod használni. (Ezek jó esetben iránycsatolók, visszafele sokkal nagyobb a csillapításuk kb.16dB)

Az antenna erősítőkkel az a baj, hogy azok többsége, (ha nem profi cucc) szélessávú. Így minden jel bekerül. Csak nem szabadna a jelek között 6dB difinek lenni, mert akkor összekeveri őket, min egy jó keverő.
Az erősítő feladata, az lenne, hogy a mögötte lévő kábel csillapítását pótolja, nem a jelet erősítse. Az öregek szerint " a legjobb antenne erősítő az antenne" és ez még ma is áll. Gondold el, hogy mögötte, a Fett-es szelektív tuner, kis zajával együtt, egy kalap sz. sem ér. Nekem az említett ITT, az erkélyen elhelyezett egyszem dipollal olyan képet adott, hogy a központi soha nem lenne képes rá. (Nem digitális) Már tíz méter koax is látható romlást okozottt a képen. (reflexiók)

A könyvre nem igérhetek biztosat, a Rózsa Gyuri írt valamikor ezekről. (ha jól emlékszem) A festéskor bedobozoltam és elvittem a tanyára, vagy elajándékoztam, most fel kéne túrnom az egészet. De majd lesz valami. Addig is nézz körül a hálón. Hátha valaki feltette már.

üdv. proli0007


csüt. júl. 05, 2007 9:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
proli007 írta:
Kedves Laci!

- A "mosott" képre, változatlanul a hangolási hibát gyanítom. A gyenge képet, a kis videó jel teszi, a homályosat a rossz felső frekis átvitel, a sötétet meg a munkapont.

- Az AGC kettős, első a KF-ben, majd a tunerben. A második, úgy 1-2mV antenna jelre szokott megszólalni, ami azért ritka. (60-70dB) Egy egyszerű csillapítóval kipróbálhatod, hogy ott van-e a hiba. (antenna bemeneten)

- Az AFC viselkedésére van magyarázat, mert ha már közel van az adó, akkor könnyebben rá áll. Ha valahol van egy kis "gödör" az átvitelben, akkor lehet, hogy odakapja. Ha kioldod odébb megy. Néha egy kis félrehangolás is segít, mert akkor visszahúzza. Egyébként emlékeimben az van, hogy az AFC soha nem volt jó, hol kikapcsolva, hol bekapcsolva voltjó a kép. (szerintem nem elég korrek megoldású, persze ez csak vád)
Persze ha "minden KF-re meg van az elhangolódás", akkor még is végig kell túrkálni az AFC útvonalát. Mérni kellene a hangolófeszültség változásokat, hogy abból mi derülne ki?

Öregedni, elsősorban az elkók szoktak, de láttam már 47pF-os kondiban is vacakot. A tekercsek csak rossz tervezés és mechanikai kialakítás mellett változnak. (azért volt rá sok példa) A IC meg tapasztalatom szerint, vagy nem működik, vagy megy. A felületi hullámszűrő öregedéséről nincs tapasztalatom, de símán el tudom képzelni, hogy egy kis levegő hatására a felvitt fém felületek oxidálódnak, és sanyi.

Nekem az első olyan TV-m, ami nem zúgott, egy ITT volt, de az frekvencia szintézeres volt, állt mint Katiba a gyerek. (annak meg a képcsöve berregett, fütyült, meg amit akarsz) A kétnormás készülékek szinte mind csak "buherálások" voltak. (Lehet, hogy egyesek az orromat fogják ezért leharapni, de vállalom, így legalább beleszólnak majd!)

A régi TV-k általában útálják a nagy jelet, meg a sok adót. (Kivétel ez a FET-es tuner, mert az már valami) Alig van olyan, amely a digitálisan készült képeken, szövegeken nem adott volna interkarier zúgást.

Azt hiszem, hogy most már lefújtam, mint a kukta. Sajnos csak elméleti tanácsot tudok adni, mert már közelemben sincs ilyen TV, és nem tudom kipróbálni, sőt megmérni sem az ötleteimet.
Most már jó lenne, ha beleszólna, az akinek nagy gyakorlata (tapasztalata) van, ennek a készüléknek a javításában. Ha a műszeres mérés nem megy, csak a praxi segíthet!


ui. Ha megtalálom a régi könyveimet, megnézem, írnak-e róla valamit is. (Ha nem ajándékoztam már el.)
üdv: proli007

Hát először is köszönöm, hogy iylen részletesen leírtad nekem a gnodolataidat.

Én is a zúgással kapcsolatban arra gondolok, hogy mivel ilyen oclsó "legyel" erősítős antennám van amin nem állítható az erősítés, esetleg ez vezérelheti túl a TV-t.

Mondtad, hogy valamiylen csinllapítót kellene megpróbálnom az antenna bemementre kötni, esetleg egy rajzot tudsz mutatni?

Az AFC kikapcsolásával problémáim vannak, mert nekem AFC nélkül mindig egy órán belül elkezd elhangolódni...
annál már az is jobb ha 2x kell megnyomni a gombot és aztán tökéletes.

Meg még az is eszembe jutto ,hogy lehet, hogy úgy van ahogy mnodod, hogy ez a zúgás normális, mert digitálisan készült részletes feliratos képeknél van csak, és lehet, hoyg a többi KF-el azért nem zúg, mert azoknál le van véve rendesen az AGC...
Csak azoknál meg, ugye emaiatt nem is iylen szép a kép.

Ha van leírásod és elküldenéd mailban, vagy valahogy az jólenne, mert sajnos erről a típusról még egyáltalán nem láttam eddig semmiféle leírást, és az még jól jöhet egyszer.


szer. júl. 04, 2007 22:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Kedves Laci!

- A "mosott" képre, változatlanul a hangolási hibát gyanítom. A gyenge képet, a kis videó jel teszi, a homályosat a rossz felső frekis átvitel, a sötétet meg a munkapont.

- Az AGC kettős, első a KF-ben, majd a tunerben. A második, úgy 1-2mV antenna jelre szokott megszólalni, ami azért ritka. (60-70dB) Egy egyszerű csillapítóval kipróbálhatod, hogy ott van-e a hiba. (antenna bemeneten)

- Az AFC viselkedésére van magyarázat, mert ha már közel van az adó, akkor könnyebben rá áll. Ha valahol van egy kis "gödör" az átvitelben, akkor lehet, hogy odakapja. Ha kioldod odébb megy. Néha egy kis félrehangolás is segít, mert akkor visszahúzza. Egyébként emlékeimben az van, hogy az AFC soha nem volt jó, hol kikapcsolva, hol bekapcsolva voltjó a kép. (szerintem nem elég korrek megoldású, persze ez csak vád)
Persze ha "minden KF-re meg van az elhangolódás", akkor még is végig kell túrkálni az AFC útvonalát. Mérni kellene a hangolófeszültség változásokat, hogy abból mi derülne ki?

Öregedni, elsősorban az elkók szoktak, de láttam már 47pF-os kondiban is vacakot. A tekercsek csak rossz tervezés és mechanikai kialakítás mellett változnak. (azért volt rá sok példa) A IC meg tapasztalatom szerint, vagy nem működik, vagy megy. A felületi hullámszűrő öregedéséről nincs tapasztalatom, de símán el tudom képzelni, hogy egy kis levegő hatására a felvitt fém felületek oxidálódnak, és sanyi.

Nekem az első olyan TV-m, ami nem zúgott, egy ITT volt, de az frekvencia szintézeres volt, állt mint Katiba a gyerek. (annak meg a képcsöve berregett, fütyült, meg amit akarsz) A kétnormás készülékek szinte mind csak "buherálások" voltak. (Lehet, hogy egyesek az orromat fogják ezért leharapni, de vállalom, így legalább beleszólnak majd!)

A régi TV-k általában útálják a nagy jelet, meg a sok adót. (Kivétel ez a FET-es tuner, mert az már valami) Alig van olyan, amely a digitálisan készült képeken, szövegeken nem adott volna interkarier zúgást.

Azt hiszem, hogy most már lefújtam, mint a kukta. Sajnos csak elméleti tanácsot tudok adni, mert már közelemben sincs ilyen TV, és nem tudom kipróbálni, sőt megmérni sem az ötleteimet.
Most már jó lenne, ha beleszólna, az akinek nagy gyakorlata (tapasztalata) van, ennek a készüléknek a javításában. Ha a műszeres mérés nem megy, csak a praxi segíthet!


ui. Ha megtalálom a régi könyveimet, megnézem, írnak-e róla valamit is. (Ha nem ajándékoztam már el.)
üdv: proli007


szer. júl. 04, 2007 16:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
proli007 írta:
- Én mégis elő venném a wobblert, mert lehet, hogy az többet lát a KF-ből.
A KF egység, 15-ös pontján mérnék feszt, abból tájékozódhatnál, hogy mikor mit csinál az AFC. Persze kisebb jelnél hatástalanabb az AFC is. Kapcsold ki, meg be az AFC-t és úgy próbáld a csatornát váltani.
A másik KF-el is rossz az AFC?

- Ha az L8 el van hangolva, félrehúzhatja az oszcit.
- Overal mérésnél, ha a hang pad nem látszik, vagy meredek oldala van a KF-nek ott, akkor a kép belemodulálódik a hangba.
- A kép persze élesebbnek látszik, ha a TV félre van hangolva, csak a hang rossz. Azért lehet a hangpanel is elhangolva, de ha az KF átvitel jó, akkor a vacak hang is jó szokott lenni.
- OFW egyforma a két KF modulban? A jó képet elkefélheti a két hang szívó is. (L9,L10 zárókör)

Minden esetre Én ezeket a kérdéseket tisztáznám.

Bocsi, hogy csak ötletelek, már rég volt, ami rég volt. Egyébként nem nagyon szúrtam ezeket a felületszűrőket. Nem korrekt szerkezetek, csak baromi egyszerű lett vele a KF. Meglepődnél, ha a régi dobváltós TV hangolását meglátnád, milyen szépen volt az kidolgozva, míg nem jött a PCF200. (vagy EF183-184? már nem emlékszem) Rend addig volt, míg EF80 volt a maga kis 2-es meredekségével.

üdv. proli007

Mindegyik KF-el megvan ez az auto elhangolódás. De az az érdekes, hogy ha 2.-jára megnyomom minden esetben, kivétel nélkül rögtön jóleszs a kép.
Ennyire komoly méréseket, mint amiket te mondassz én nemtok cisnálni, nem vagyok még annyira benne a TV-nek ezen részében.
Esetleg megteszed nekem ,hogy kicsit bővebben kifejted, hol, mit, hogyan kellene megmérnem a zúgás kérdésésben?

Szeintem nem félrehangolás van a dolgoban, hanem az lehet amit írtál ,hogy túl van vezérelve és a videó jel belemodulálódik a hangba.
Az is látszik, hogy nagyon KF modul függő a dolog, mert a többi KF modullal nincs a zúgás, csak ott meg sötétebb, kevésbé kontrasztos a kép. (gondolom az AGC van máshogy belőve)

Ja igen, és ha valami el van állítódva, az csak magától állítódhatott el ,mert még az egész TV beleértve hangpanel video fokozat, stb. a gyári beállításokkal van.
Biztos az alkatrsézek öregedése miatt mászott el valami.


kedd júl. 03, 2007 22:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Vasti!

A távszabályzó vevő "A" csatijának 7. pontjára rá kellene akasztani a digitet, akkor kiderülne, hogy a hangolófesz megy-e el, vagy a tuner.

üdv. proli007


kedd júl. 03, 2007 22:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
- Én mégis elő venném a wobblert, mert lehet, hogy az többet lát a KF-ből.
A KF egység, 15-ös pontján mérnék feszt, abból tájékozódhatnál, hogy mikor mit csinál az AFC. Persze kisebb jelnél hatástalanabb az AFC is. Kapcsold ki, meg be az AFC-t és úgy próbáld a csatornát váltani.
A másik KF-el is rossz az AFC?

- Ha az L8 el van hangolva, félrehúzhatja az oszcit.
- Overal mérésnél, ha a hang pad nem látszik, vagy meredek oldala van a KF-nek ott, akkor a kép belemodulálódik a hangba.
- A kép persze élesebbnek látszik, ha a TV félre van hangolva, csak a hang rossz. Azért lehet a hangpanel is elhangolva, de ha az KF átvitel jó, akkor a vacak hang is jó szokott lenni.
- OFW egyforma a két KF modulban? A jó képet elkefélheti a két hang szívó is. (L9,L10 zárókör)

Minden esetre Én ezeket a kérdéseket tisztáznám.

Bocsi, hogy csak ötletelek, már rég volt, ami rég volt. Egyébként nem nagyon szúrtam ezeket a felületszűrőket. Nem korrekt szerkezetek, csak baromi egyszerű lett vele a KF. Meglepődnél, ha a régi dobváltós TV hangolását meglátnád, milyen szépen volt az kidolgozva, míg nem jött a PCF200. (vagy EF183-184? már nem emlékszem) Rend addig volt, míg EF80 volt a maga kis 2-es meredekségével.

üdv. proli007


kedd júl. 03, 2007 22:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
laci6662 írta:
tehát nézem, (akármennyit, szal nálam időtől független) átviszem egy másik csatornára, és vissza akarom vinni arra amit előzőleg néztem, és akkor az már el van hangolódva, viszont ha mégegyzser megnyomom az adott programgombot rögön helyrejön.


A szüleimé is hasonlóan műkösik: akkor mégsem stab. IC hiba?
Mondjuk ez a készülék kb. mindig ugyanannyi idő után vacakol, ugyanannyi ideig, és akkor szinte egy csatorna sem jön be... Annyiban viszont hasonló a helyzet, hogy ha többször nyomom egy csatorna gombját, esetleg ide-oda kapcsolgatok, akkor előbb-utóbb, 4-6 próbálkozás után bejön a csatorna, de aztán másodperceken belül általában el is megy.

Nem tudom, jelent-e valamit, de ugyanezt csinálja kikapcsolt és bekapcsolt AFC-vel (mármint ha világít a kis pötty a csatornaszám alatt, meg ha nem ;-)))

Üdv!


kedd júl. 03, 2007 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Attee írta:
A HQvideo-nál pl kapsz TAA550-et 78Ft-ért,


Köszönöm, akkor ezek szerint tudok rendelni a helyi alkatrészboltban is... Azt hittem, hogy ilyen alkatrész már beszerezhetetlen ;-)

Üdv!


kedd júl. 03, 2007 21:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 141 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség