Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 3:41



Hozzászólás a témához  [ 319 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
GSM-SmS alarm 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 23, 2007 6:30
Hozzászólások: 72
Hozzászólás Re: GSM-SmS alarm
Sziasztok !

Szükségem lenne egy olyan alarm eszközre ami egy analóg audió jelet figyelne és amikor az a jel megszűnik akkor tárcsázza a megadott számot vagy számokat. Az sem fontos,hogy GSM legyen,bár előnyös lenne. :)


csüt. dec. 16, 2010 14:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: GSM-SmS alarm
Sziasztok!
Van Motorola G24-es gsm/gprs modulom. Model: F6403AAB
Esetleg, ha valakit érdekel, akkor eladó, vagy cserélhető.


A globális piacra gyártók részére ajánlott GSM modul típus.

• 850/900/1800/1900 MHz GSM sávok
• Multislot class 10 GPRS üzemmóddal
• 2 feltöltési 4 letöltési irány, max. 5 egyszerre
• két UART port és egy USB2.0 port
• -20 +60 C működési hőmérséklettartomány
• mmcx antenna csatlakozó
• antenna detect funkcióval rendelkezik
• 8 GPIO hozzáférhető
• 3 A/D konverter
• Tápfeszültség: 3,3-4,2 V
• 1,8 vagy 3V feszültségű SIM kártya "


pén. dec. 10, 2010 15:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 26, 2006 20:31
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok

megcsináltam én is ezt a gsm hívót.http://www.dhservis.cz/dalsi_1/dalsi_alarmy.htm
de nem kommunikál a telefonnal.

Az az érdekes hogy a pic rx tx lábain ha nincs rádugva a telefon van rajta 2 volt.
De a tx-en nem 4,5 körül kellene lenni?
Az rx .en pedig nem nullának?

Van itthon 3db 16f628a piccem, de mind ezt csinálja ugyanazzal a hex tartalommal.
Vagy nem jó a hex, vagy mind a 3 pic rossz ?
Vagy mi van ilyenkor?

----------------------

most úgy is kipróbáltam hogy nem írtam bele semmit (töröltem)
akkor is 2volt van mind a kettőben.


szomb. máj. 01, 2010 1:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Az enyém is LM317-es tápról ment. Lehet, hogy az elkó mellé nem ártana valami kisebb induktivitású kondenzátor is a lábakhoz. Szerzek egy sim kártyát, és megnézem, mit csinál az A50, mert már rég volt a C35-ös kalandom.


pén. jan. 23, 2009 0:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 02, 2007 14:57
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
És mivel csináltad a tápot neki? Nekem egy LM317-tel megy, és egy 4700 uF-os elkóval közvetlenül a telefon akkucsatlakozóján. Először 3,6 V-tal csináltam, de hívásnál azonnal kikapcsolt. Utána felemeltem 4-re, akkor ment teljesen jól. Felhívtam, küldtem neki SMS-t, hívtam róla más telefont, küldtem róla SMS-t, és ment. Viszont hagytam 5 napig menni, és amikor küldtem neki egy SMS-t, kikapcsolt. Utána felemeltem (most 4,2 felett van, majdnem 4,3), egy hétig ment, aztán próbáltam hívást, SMS-t, és stabilnak tűnik.


pén. jan. 23, 2009 0:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nekem most nem megy, de úgy emlékszem, 3,7V környékén már stabilan ment a C35. Van itthon egy A50-es, de nincs hozzá sim kártyám, hogy kipróbálnám, mikor megy stabilan. :(


csüt. jan. 22, 2009 20:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 02, 2007 14:57
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
potyo írta:
Nem muszáj, ahonnan a telefon kapja a tápot, mehet onnan.


Ja, az világos, de nekem 4,3-at kap, alatta nem volt stabil kondenzátorral sem. Azt meg nem mertem rákötni a telefon soros portjára. Bár, 1-2 diódán átvezetve ráköthettem volna...

Erről jut eszembe, nektek mekkora feszültségről megy a telefon?


csüt. jan. 22, 2009 20:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
bkati32 írta:
potyo írta:
A másik irányhoz.


De akkor kell külön egy 3,3 V táp is, nem?
Nem muszáj, ahonnan a telefon kapja a tápot, mehet onnan.


csüt. jan. 22, 2009 20:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 02, 2007 14:57
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
potyo írta:
A másik irányhoz.


De akkor kell külön egy 3,3 V táp is, nem?


csüt. jan. 22, 2009 20:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
bkati32 írta:
Ahogy Galfy is írta, a 3,3 V -> 5 V konverzióhoz kell az IC. Bár nem értem, mihez kell a két kapu, én csak egyet használok, így:

Kép
A másik irányhoz.


csüt. jan. 22, 2009 20:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 02, 2007 14:57
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
lyon21:
Ahogy Galfy is írta, a 3,3 V -> 5 V konverzióhoz kell az IC. Bár nem értem, mihez kell a két kapu, én csak egyet használok, így:

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bkati32 csüt. jan. 22, 2009 20:25-kor.



csüt. jan. 22, 2009 20:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nem rejtegettem, csak nem tartozik a tárgyhoz közvetlenül...


hétf. jan. 19, 2009 20:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 24, 2005 12:03
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Idézet:
Mondjuk ezt sosem értem, hogy ha valaki mikrokontrollerekkel foglalkozik, akkor egy 7407 bekötése miért okoz problémát? Meg annak a meghatározása is, hogy mi mehet közös tápfeszről...


Ha már olyan nagyra tartod magad, akkor legközelebb vállald fel azt amit írsz. Ne rejtegesd!!!!!!!!!!! Kösz


hétf. jan. 19, 2009 20:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Mehet az AVR is 3,3V-ról. Bár nem vagyok AVR-es de kinyitottam az ATMega 48 adatlapját, és abban az áll, hogy 3,3V-ról 10MHz-en is elmegy.


Mondjuk ezt sosem értem, hogy ha valaki mikrokontrollerekkel foglalkozik, akkor egy 7407 bekötése miért okoz problémát? Meg annak a meghatározása is, hogy mi mehet közös tápfeszről...


hétf. jan. 19, 2009 16:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Gafly írta:
...

Akkor az AVR is mehetne 3.3V-ról és nem kell IC? (Ha a hardver és szoftver engedi.)


hétf. jan. 19, 2009 16:20
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Fentebb ajánlottak volna egy megoldás egy 7407-es IC-vel, csak nem találtam róla semmi bekötési sémát.

http://focus.ti.com/lit/ds/symlink/sn7407.pdf

Azert javasoltak neked a 7407-et mert az nyitott kollektoros kimenetu nem invertalo meghajto IC.
Raadasul a magas bemeneti szintje viszonylag alacsony (2V) igy jol alklalmazhato 3,3V <-> 5V kozotti szintillesztesre.

Ket kaput kell felhasznalnod, a maradek negy bemenetet kosd a tapfeszre (+5V) a kimenetuket pedig hagyd szabadon...

A tobbit pedig mar leirtak a tobbiek.

Mondjuk ha a uC-re en irnam a programot akkor egyszeruen egy-egy NPN tranzisztort hasznalnek helyette...


hétf. jan. 19, 2009 16:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
lyon21 írta:
Igen közös. Fentebb ajánlottak volna egy megoldás egy 7407-es IC-vel, csak nem találtam róla semmi bekötési sémát. Vagy te tudsz vmi más megoldást, esetleg ezzel kapcsolatban?

Nincs ötletem, még sosem csináltam ilyet.


hétf. jan. 19, 2009 15:06
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 24, 2005 12:03
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Idézet:
A testük közös?


Igen közös. Fentebb ajánlottak volna egy megoldás egy 7407-es IC-vel, csak nem találtam róla semmi bekötési sémát. Vagy te tudsz vmi más megoldást, esetleg ezzel kapcsolatban?

Idézet:
Ha nyomós okod van rá, hogy külön tápot használj, akkor szintilleszteni kell. Ez történhet egyszál tranzisztortól az optokapuig sokféleképpen.
Egyébként meg használj közös tápot, sokkal egyszerűbb az élet, háttértelep, vésztáplálás így is egyszerűen megoldható.


És ha közös a táp, akkor a telefon Rx lábával sem kell foglalkoznom(?), azaz mehet mindkét csatorna(Rx/Tx) közvetlen az Avr-ről a telefonra??


hétf. jan. 19, 2009 10:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
lyon21 írta:

Nem a telefon tápjáról használom az AVR-t. Ekkor mi lehet a megoldás?

Ha nyomós okod van rá, hogy külön tápot használj, akkor szintilleszteni kell. Ez történhet egyszál tranzisztortól az optokapuig sokféleképpen.
Egyébként meg használj közös tápot, sokkal egyszerűbb az élet, háttértelep, vésztáplálás így is egyszerűen megoldható.


vas. jan. 18, 2009 23:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
lyon21 írta:
Szia!

Nem a telefon tápjáról használom az AVR-t. Ekkor mi lehet a megoldás?

A testük közös?


vas. jan. 18, 2009 22:45
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 24, 2005 12:03
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Tom12 írta:
Ha az AVR a telefon tápjáról működik, akkor egy soros korlátozó ellenállás (párszáz ohm) azért nem árt közéjük, ill 10k-val lekötve láttam föld felé.
Rakhatsz az AVR-re LCD kijelzőt (HD44780 kompatibiliset), vagy USART-on beviheted a PC-be (MAX232 + HyperTerminal)


Szia!

Nem a telefon tápjáról használom az AVR-t. Ekkor mi lehet a megoldás?


vas. jan. 18, 2009 22:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Ha az AVR a telefon tápjáról működik, akkor egy soros korlátozó ellenállás (párszáz ohm) azért nem árt közéjük, ill 10k-val lekötve láttam föld felé.
Rakhatsz az AVR-re LCD kijelzőt (HD44780 kompatibiliset), vagy USART-on beviheted a PC-be (MAX232 + HyperTerminal)


vas. jan. 18, 2009 21:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 24, 2005 12:03
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Tom12 írta:
lyon21 írta:
A lábkiosztás jó, mert ha a max232 loopback-ban van kötve, akkor lehet írni a terminalban.
Ezek szerint, akkor szerinted szoftver hiba lehet.?

Ha a MAX vissza van hurkolva, akkor a TX visszajut az RX-re a PC-nél. -->látod amit beírsz.
Ha az AVR programja nem küldi vissza a vett jelet, akkor honnan látnád, hogy mit vesz. Javaslom próbából egy olyan programocskát írni, hogy az AVR amit vesz adjon hozzá +1-et és küldje vissza.
A HyperTerminal alapból nem jeleníti meg az általad leütött billentyűt, de a tulajdonságok/beállítások/ASCII beállítások/helyi visszhang pipa után látod, mit gépelsz.


Szia!

Köszönöm szépen igy tényleg működik. Már csak az lenne a problémám, hogy a telefonról jövő jeleket, hogy tudom megjeleníteni.? Vagyis hogy van a telefon Tx lába bekötve az avr Rx lábába???


vas. jan. 18, 2009 13:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
lyon21 írta:
A lábkiosztás jó, mert ha a max232 loopback-ban van kötve, akkor lehet írni a terminalban.
Ezek szerint, akkor szerinted szoftver hiba lehet.?

Ha a MAX vissza van hurkolva, akkor a TX visszajut az RX-re a PC-nél. -->látod amit beírsz.
Ha az AVR programja nem küldi vissza a vett jelet, akkor honnan látnád, hogy mit vesz. Javaslom próbából egy olyan programocskát írni, hogy az AVR amit vesz adjon hozzá +1-et és küldje vissza.
A HyperTerminal alapból nem jeleníti meg az általad leütött billentyűt, de a tulajdonságok/beállítások/ASCII beállítások/helyi visszhang pipa után látod, mit gépelsz.


vas. jan. 18, 2009 12:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 24, 2005 12:03
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Idézet:
Nézd meg, hogy az AVR Rx lába az soros port csatlakozó 2-es lábába megy-e a MAX232-n keresztül, ha igen, akkor szerintem a szoftverrel lehet gond.
Itt egy lábkiosztás, a felsőt kell nézned.


A lábkiosztás jó, mert ha a max232 loopback-ban van kötve, akkor lehet írni a terminalban.
Ezek szerint, akkor szerinted szoftver hiba lehet.?


vas. jan. 18, 2009 11:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
lyon21 írta:
Mire gondolsz?

Nézd meg, hogy az AVR Rx lába az soros port csatlakozó 2-es lábába megy-e a MAX232-n keresztül, ha igen, akkor szerintem a szoftverrel lehet gond.
Itt egy lábkiosztás, a felsőt kell nézned.


vas. jan. 18, 2009 11:36
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 24, 2005 12:03
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Variszabi írta:
lyon21 írta:
Szia!

Most meg olyan problémám lenne, hogy a PC-nek tudok adatot küldeni avr-ről, de viszont vissza felé nem. Mi lehet a gond? Egyáltalán még leütni sem engedi a billentyűt a terminál. A bekötés elvileg jó.

Szerintem az AVR Rx lába környékén lehet gond.


Mire gondolsz?


vas. jan. 18, 2009 11:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
lyon21 írta:
Szia!

Most meg olyan problémám lenne, hogy a PC-nek tudok adatot küldeni avr-ről, de viszont vissza felé nem. Mi lehet a gond? Egyáltalán még leütni sem engedi a billentyűt a terminál. A bekötés elvileg jó.

Szerintem az AVR Rx lába környékén lehet gond.


vas. jan. 18, 2009 11:04
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 24, 2005 12:03
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Variszabi írta:
lyon21 írta:
Szia!

Én is "kinyírtam már egy párat. És én is a fuse bitekkel, és a ponyproggal. De már megtanultam, minden égetés előtt fuse read, majd OK ekkor biztos nem változik át magátol. Az órajel számításhoz pedig a neten fellelhető fuse calculatort szoktam használni: http://www.engbedded.com/cgi-bin/fc.cgi/
Javításra már megépítettem a hobbielektronikán található nyákot, de még nem próbáltam.: http://uc.hobbielektronika.hu/kapcsolasok_seged_orajel_generator.html

Én az adatlap alapján szoktam őket beállítani, eddig még sosem volt gond. És arra is mentem, Read, kiszedtem a pipát ahova nem kellett, majd Write.
Azért köszönöm!
Üdv!

Szerk.: Sikerült megcsinálnom, programozáskor is kell neki órajelet adni, én pedig a Fuse bitekkel külső órajelet állítottam be. Kapott egy 4MHz-es quartz-ot és 2db 22pF-os kondenzátort és felismerte a PonyProg.


Szia!

Most meg olyan problémám lenne, hogy a PC-nek tudok adatot küldeni avr-ről, de viszont vissza felé nem. Mi lehet a gond? Egyáltalán még leütni sem engedi a billentyűt a terminál. A bekötés elvileg jó.


vas. jan. 18, 2009 11:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 24, 2005 12:03
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
bkati32 írta:
Nálam PIC van és C35i, de a lényegen nem változtat. A PIC TX lába egy 698 ohmos ellenállással megy a telefon RX lábára, a telefon és az ellenállás közt egy 3,3 V-os zener vágja le a 3,3 V feletti feszültséget. A telefon TX lába egy 7407 egyik kapujára megy, onnan a PIC RX lábára, amit egy 2,2 k-s ellenállás húz fel 5 V-ra. A telefon földje össze van kötve a PIC földjével. (Ezek mind a telefon alsó csatlakozójára vannak kötve.) A telefon 4,3 V-ot kap az akkucsatlakozón. Akku nincs rajta.

MAX akkor kell, ha akarod nézni a gépeden, mit beszélget a uC és a telefon. Viszont semmiképpen nem sorosan a uC és a telefon közé! Ha jól emlékszem, a MAX232-ből 5 V tápfeszültség mellett -5 V jön ki, ha a TTL-bemenet 1-en van. Ha azt a telefon megkapta, lehet, hogy nem fog többé kommunikálni a soros portján.



Szia!

A telefonos kommunikációban a telefon rx lábánál említett 7407-nek tudsz valami kapcsolási vázlatot linkelni? Mert nem értem, hogy miért kell közzé.


pén. jan. 16, 2009 20:47
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
lyon21 írta:
Szia!

Én is "kinyírtam már egy párat. És én is a fuse bitekkel, és a ponyproggal. De már megtanultam, minden égetés előtt fuse read, majd OK ekkor biztos nem változik át magátol. Az órajel számításhoz pedig a neten fellelhető fuse calculatort szoktam használni: http://www.engbedded.com/cgi-bin/fc.cgi/
Javításra már megépítettem a hobbielektronikán található nyákot, de még nem próbáltam.: http://uc.hobbielektronika.hu/kapcsolasok_seged_orajel_generator.html

Én az adatlap alapján szoktam őket beállítani, eddig még sosem volt gond. És arra is mentem, Read, kiszedtem a pipát ahova nem kellett, majd Write.
Azért köszönöm!
Üdv!

Szerk.: Sikerült megcsinálnom, programozáskor is kell neki órajelet adni, én pedig a Fuse bitekkel külső órajelet állítottam be. Kapott egy 4MHz-es quartz-ot és 2db 22pF-os kondenzátort és felismerte a PonyProg.


szer. jan. 14, 2009 21:19
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 24, 2005 12:03
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Variszabi írta:
Üdv,

lyon21 írta:
... De én AVR-t (tiny2313) használok. ...

Én most nyírtam ki véletlenül kettőt a Fuse bitekkel, miután beégettem, nem tudtam többet olvasni semmit se, se Flash, EEPROM, Fuse bit.
lyon21 írta:
Nem tudom, akkor kell-e max232 a ucontroller után vagy sem. És vmi kapcsolási rajzott nem-e tud vki ajánlani.?

Az uC és telefon közé nem kell, de ha gépre is kötöd, akkor mindenképp, a gépnél ha jól emlékszem a +12V a magas, a -12V az alacsony szint, ezért kell ez az illesztő IC.
Kapcsolási rajzot találhatsz az adatlapjában is: http://www.hqelektronik.hu/datasheet/7/795.pdf
Vagy Szilva PIC-es forrasztóállomásából is "kihalászhatod": http://szilva.info/pic-sold/V3/V3_sch.png. A potméter csak az LCD kontraszt állítása miatt van, el lehet hagyni.

OFF:
Nincs valami ötleted a Fuse bitekkel kapcsolatban?
Ezeket a biteket állítottam be PonyProg-ban: SUT1, SUT0, CKSEL1, CKSEL0. A többi mind ki lett kapcsolva.


Szia!

Én is "kinyírtam már egy párat. És én is a fuse bitekkel, és a ponyproggal. De már megtanultam, minden égetés előtt fuse read, majd OK ekkor biztos nem változik át magátol. Az órajel számításhoz pedig a neten fellelhető fuse calculatort szoktam használni: http://www.engbedded.com/cgi-bin/fc.cgi/
Javításra már megépítettem a hobbielektronikán található nyákot, de még nem próbáltam.: http://uc.hobbielektronika.hu/kapcsolasok_seged_orajel_generator.html


szer. jan. 14, 2009 20:58
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Üdv,

lyon21 írta:
... De én AVR-t (tiny2313) használok. ...

Én most nyírtam ki véletlenül kettőt a Fuse bitekkel, miután beégettem, nem tudtam többet olvasni semmit se, se Flash, EEPROM, Fuse bit.
lyon21 írta:
Nem tudom, akkor kell-e max232 a ucontroller után vagy sem. És vmi kapcsolási rajzott nem-e tud vki ajánlani.?

Az uC és telefon közé nem kell, de ha gépre is kötöd, akkor mindenképp, a gépnél ha jól emlékszem a +12V a magas, a -12V az alacsony szint, ezért kell ez az illesztő IC.
Kapcsolási rajzot találhatsz az adatlapjában is: http://www.hqelektronik.hu/datasheet/7/795.pdf
Vagy Szilva PIC-es forrasztóállomásából is "kihalászhatod": http://szilva.info/pic-sold/V3/V3_sch.png A potméter csak az LCD kontraszt állítása miatt van, el lehet hagyni.

OFF:
Nincs valami ötleted a Fuse bitekkel kapcsolatban?
Ezeket a biteket állítottam be PonyProg-ban: SUT1, SUT0, CKSEL1, CKSEL0. A többi mind ki lett kapcsolva.


szer. jan. 14, 2009 20:13
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 24, 2005 12:03
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
bkati32 írta:
Nálam PIC van és C35i, de a lényegen nem változtat. A PIC TX lába egy 698 ohmos ellenállással megy a telefon RX lábára, a telefon és az ellenállás közt egy 3,3 V-os zener vágja le a 3,3 V feletti feszültséget. A telefon TX lába egy 7407 egyik kapujára megy, onnan a PIC RX lábára, amit egy 2,2 k-s ellenállás húz fel 5 V-ra. A telefon földje össze van kötve a PIC földjével. (Ezek mind a telefon alsó csatlakozójára vannak kötve.) A telefon 4,3 V-ot kap az akkucsatlakozón. Akku nincs rajta.

MAX akkor kell, ha akarod nézni a gépeden, mit beszélget a uC és a telefon. Viszont semmiképpen nem sorosan a uC és a telefon közé! Ha jól emlékszem, a MAX232-ből 5 V tápfeszültség mellett -5 V jön ki, ha a TTL-bemenet 1-en van. Ha azt a telefon megkapta, lehet, hogy nem fog többé kommunikálni a soros portján.


Szia!

Köszönöm a gyors és a korekt választ! Meg fogom próbálni.
Akkor szerinted akár ki is pukkant a gsm modemje?


szer. jan. 14, 2009 19:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 02, 2007 14:57
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Nálam PIC van és C35i, de a lényegen nem változtat. A PIC TX lába egy 698 ohmos ellenállással megy a telefon RX lábára, a telefon és az ellenállás közt egy 3,3 V-os zener vágja le a 3,3 V feletti feszültséget. A telefon TX lába egy 7407 egyik kapujára megy, onnan a PIC RX lábára, amit egy 2,2 k-s ellenállás húz fel 5 V-ra. A telefon földje össze van kötve a PIC földjével. (Ezek mind a telefon alsó csatlakozójára vannak kötve.) A telefon 4,3 V-ot kap az akkucsatlakozón. Akku nincs rajta.

MAX akkor kell, ha akarod nézni a gépeden, mit beszélget a uC és a telefon. Viszont semmiképpen nem sorosan a uC és a telefon közé! Ha jól emlékszem, a MAX232-ből 5 V tápfeszültség mellett -5 V jön ki, ha a TTL-bemenet 1-en van. Ha azt a telefon megkapta, lehet, hogy nem fog többé kommunikálni a soros portján.


szer. jan. 14, 2009 14:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 24, 2005 12:03
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Sziasztok!

Hasonló problémával küszködök én is. De én AVR-t (tiny2313) használok. A jelenség a következő: AVR-ben az USART-ot használom. Max232-vel illesztem a PC RS232-es portjára, ott a kommunikáció létrejött. De viszont a telefont először nem a MAX232-vel használtam, hanem direkt-be összekötöttem (a többi cullanggal együtt - ellenállás, zener). De valami oknál fogva a telefon nem reagált. egyébként Siemens M35-ös. Az AT-t én is látom a terminálban. Majd amikor rájöttem, hogy nem jó, akkor a MAX232 után kötöttem, de úgy sem működött.
Kérlek titeket, hogy segítsetek.!

Nem tudom, akkor kell-e max232 a ucontroller után vagy sem. És vmi kapcsolási rajzott nem-e tud vki ajánlani.?

Köszönöm!


szer. jan. 14, 2009 11:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Te vagy az én emberem. :D

A ChipCAD árul TC35-höz pici nyákot, ha nem akarsz a 0,5mm-es szalagkábeles csatlakozóval bajlódni. A doksik letölthetők, ha érdekel, mailben elküldöm. Bár ha keresel, neten is megtalálod, de nekem van sok CD-n. Ebben a doksiban benne van a SIM bekötése. Nem egy nagy was ist das.

Illesztés. Itt a lényeget felejtetted el, hogy mihez szeretnéd illeszteni. Nem mindegy. Ha MCU, hány volt, ST/TTL, ha PC, akkor MAX, de kell handshake vagy sem, ...

Ja, és modult is tudok jó áron adni, ha érdekel.


pén. aug. 22, 2008 19:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 02, 2007 19:58
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Antony írta:
Azért vettem a modult és nem a terminált,mert olcsóbb volt és nem volt annyi helyem. Meg aztán úgysem volt szükséges a külön MX232. Mondjuk az egyik nagy probléma a modul csatalakozója. Erre a chipcad legyártatott kis nyákot, amivel egy egyszerű 1 raszteros tüskesorral lehet csatlakozni, annak árán,hogy nincsen minden láb kivezetve, de nekem nem is kellett.


Szia!

Tudom, hogy már régi a téma, de azt szeretném megkérdezni, hogy tudnál-e segíteni a TC35-ös modul illesztésében. A riasztóm már remekül működik Siemens telefonnal (C35, M35, C45). de szeretném a telefont kiváltani egy TC35-ös modullal. Tulajdonképpen a kommunikációs vonal illesztésében és a SIM kártya foglalat illesztésében volna szükségem tanácsokra és segítségre.

Üdvözlettel:Belami


pén. aug. 22, 2008 18:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Sziasztok!
Lehet ismeritek.
http://www.dhservis.cz/dalsi_1/dhs003.htm#0
Épp most tervezem lakásomba építeni.
Mozgásérzékelő+fűst jelzző lesz rajta!Egyenlőre más nem.
Mi a véleményetek?
Van e jobb egyszerűbb,ólcsobb.


kedd ápr. 01, 2008 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem tudom ki mennyire olvasgatja még ezt a témát, de azért megkérdezem.

Olyan kérdésem lenne, hogy egy pic18f4620-ast kötöttem egy tc35i modulra, a kiküldött parancsokra válaszol ugyan valamit, de nem azt mit várna az ember. Tudja azt vki, hogy alapértelmezetten, bekapcsolás után milyen sebességgel kommunikál a modul?


kedd márc. 25, 2008 10:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Most van itthon Siemens TC35 terminálom is és TC35 modulom is. Utóbbiból több is. A terminál ugyebár kényelmes, abban minden készen van, csak küldeni kell neki az utasításokat és teszi a dolgát. Viszont a modul jóval olcsóbb, szóval kellene a modulból terminált csinálni. Foglalkozott itt már valaki hasonló átalakítással? A tartozékokkal vagyok bajban, mint pl. SIM kártya olvasó és tartó fiók, szalagkábelek, csatlakozók, antenna+csatlakozó, ... ,ami az átalakításhoz kellene. Kérdeztem a ChipCAD-et, válaszoltak is, de igazán részletes infót nem kaptam, a nélkül meg nehéz... Nekem meg 250km Pest felmenni megnézni :(


csüt. feb. 07, 2008 22:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Megoldottam, igazából nem tudom hogyan, de úgy tűnik, hogy ha az oncomm rutin nem szereti ha a bejövő adatot formázom is egyből.


kedd feb. 05, 2008 21:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Sziasztok,
A következő dologgal szívok, hátha vki tudja a megoldást csípőből.
Ha terminálból komunikálok egy SE T610-vel akkor a következő formában kapom a a válaszokat:
Kód:
AT+CGMI

SONY ERICSSON

OK

ATI

T610 series

OK

AT+CSCS="UTF-8"

OK

ATI3

T610 series Serial Modem

OK


Ha Visual Basic ből csinálom mindezt
Kód:
AT+CGMI
AT+CGMI

RICSSON

ATI
ATI

eries

ATI3
ATI3

eries Serial Modem

OK

Vmi bolhafasznyi beállítási különbség van de nem birok rájönni, hogy micsoda.


kedd feb. 05, 2008 20:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 09, 2007 17:57
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Azért vettem a modult és nem a terminált,mert olcsóbb volt és nem volt annyi helyem. Meg aztán úgysem volt szükséges a külön MX232. Mondjuk az egyik nagy probléma a modul csatalakozója. Erre a chipcad legyártatott kis nyákot, amivel egy egyszerű 1 raszteros tüskesorral lehet csatlakozni, annak árán,hogy nincsen minden láb kivezetve, de nekem nem is kellett.


hétf. dec. 17, 2007 19:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Érdekes, hogy a TC35 modul és terminál között van bő 10k árkülönbség. Azért, mert betették egy műanyagdobozba és hozzátettek még egy MAXot, meg egy antennát? Viszont ha csak modult vettél, akkor még azzal van munka bőven.
(valahogy nekem a dobozolás nem az erősségem)


vas. dec. 16, 2007 11:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 09, 2007 17:57
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Hello!

A GSM modul RS-232 portjai 3,3V-ról mennek. Ezzel még semmmi baj nem lenne, mert már elég sok PIC megy 3V körüli tápról. De a baj az, hogy a logikia kiadott 0 szint az lehet 0,8 V is akár. Viszont a GSM modulnál 0,4V-ig van a logokai nulla határa. PIC24 és PIC33-as családnál már ez 0,4V maximálisan. Én azért használtam 24-es PIC-et , mert ebből van TSSOP tokozású, míg s 33-asokból nem lehet kapni, csak TQFP-t


szomb. dec. 15, 2007 21:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Antony írta:
s ha PIC24-et használsz, akkor nem kell a szint illesztéssel bajlódnod sem.
:hm:


szomb. dec. 15, 2007 18:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 09, 2007 17:57
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szevasztok!

Én csináltam egy olyan HW-t ami egy riasztó központhot csatlakozik és adott eseményekre (pl. riasztás) reagál (SMS-t küld).
Ezt egy TC35i GSM modulal csináltam. Ez a chipcad-nél 14e ft. Pontosan nem tudom,de olyan 18-20 e Ft körül kijöttem. és ha PIC24-et használsz, akkor nem kell a szint illesztéssel bajlódnod sem.


szomb. dec. 15, 2007 17:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 12, 2007 16:35
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Itt egy oldal probáljátok ezt 8 bemenet 3 kimenet ideális riasztókhoz

http://lea.hamradio.si/~s57nan/ham_radi ... sms01.html

bár szlovénul van de nemkell sok tudás hozzá

sok szerencsét :roll:


szer. dec. 12, 2007 16:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Eddig Siemens telefonokat használtam, nem rosszak, de igényesebb helyekre nem az igazi. Jobban örülnék valami olyan szerkezetnek, mint pl. a gsm terminál (Siemens TC35i), amiben szépen dobozolva benne van minden és egy RS232 (vagy valami szabványos) elérése van. Normálisan meg lehet oldani a tápellátását, nem buherátor megoldással. Ami tetszik az, 25-30ezer Ft. Ez too much. Vagy vannak a chipes cuccok, 7-8-10 k körül, de azokhoz még kell antenna, nyák (nem is egyszerű), SIM kártya olvasó, ... meg dobozolhatok én. Macerás, és a vége ennek se olcsó.

Nem akarom elhinni, hogy nincs a Siemens telefonoknak elfogadható árú alternatívája. Valaki ajánljon már valami tuttit!


szer. nov. 28, 2007 17:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 319 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség