Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 22, 2024 16:52



Hozzászólás a témához  [ 370 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Forgó-morgó Reloaded 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
Megkövetlek, Te győztél :oops:. Azt hiszem az Én álláspontomra szokták mondani, hogy a törvény nem ismerete nem mentesít.

Gilszkilabor

amúgy a leírt esetig én is azt hittem, hogy nem az én dolgom... viszont logikusan végiggondolva a fogyasztóé, hiszen neki nem kerül pénzébe ránézni néha az órára ;) Mellesleg ugyan ez a helyzet a különböző szolgáltatók mérőóráival! Mivel ők csak "kölcsön adják" ezért a felelősség a tiéd :)


hétf. jan. 03, 2005 0:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Megkövetlek, Te győztél :oops:. Azt hiszem az Én álláspontomra szokták mondani, hogy a törvény nem ismerete nem mentesít.

Gilszkilabor


hétf. jan. 03, 2005 0:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
na meg is van!
http://e-iroda.eon-eszakdunantul.com/download/Altalanos_szerzodesi_feltetelek_20040801.pdf
4.4.1 3. bekezdés:
"A fogysztó köteles figyelemmel kísérni a fogyasztásmérő és tartozékai rendeltetésszerű állapotát, s bármely rendellenesség esetén, illetve ... A bejelentés elmulasztása szerződésszegésnek minősül."

a 4.13-ban pedig ott van hogy számláznak ilyen esetben. Mármint ha jelented! :)

továbbá kedves topictársak figyelmét felhívnám a 4.16.2 pont f szakaszára ;)

4.21-es pontban pedig a vis major, vagyis pl az elemi kár van, de hogy ilyenkor mi a teendő az nincs itt...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára .djsms. hétf. jan. 03, 2005 0:04-kor.



vas. jan. 02, 2005 23:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
Djsms! Nem értek egyet!

Tudomásom szerint nem vagyok köteles rendszeres időközönként azt ellenőrizni, hogy működik-e az áramszolgáltató tulajdonát képező mérő. Pláne a 80 éves Marinéni... Mi van akkor, ha tényleg nem veszem észre? Akkor is megbüntetnek? Miért? Sőt, nem lehet megállapítani és bizonyítani azt sem, hogy az elromlás óta átlagfogyasztásnyi mennyiséget használtam-e el.

Gilszkilabor

Ez kb az az eset, ha a te autóddal okoznak balesetet, de nem te vezettél épp. Mivel a te autód a te biztosításod rovására megy (és ugrálsz szépen a Bonus-Mauls rendszerben)
Mivel az óra a te házadnál van ezért te vállalod érte a felelősséget is. Rongálás esetén is te fizeted a javítási költségeket! ... (max ha megvan az elkövető polgári peres úton behajthatod rajta a pénzt stb) szóval még ha ez igazságtalanul is hangzik ez van. Nagymamán szembeszomszédjának fia kissé illuminált állapotban szétverte a villanyórát baltával, mer' sok volt a számla. Mivel az óra a barátnője szülei nevén volt így nem ő, hanem a barátnője szülei fizettek. (persze ő lerendezte velük)
Mondjuk elemi kár esetén nem tudom mi a "szokás", de hogy jelenteni kell az tuti! Mégpedig pont azért, mert ellenkező esetben az áramszolgáltató feljelentést tesz szándékos rongálás/áramlopás stb miatt, aminek az ellenkezőjét igen nehéz lesz bizonyítani!
Persze tény, hogy a 80 éves Marinéni nem nézi naponta az órát, de bizony ha nem jelenti baja lesz belőle... Mondjuk az első leolvasáskor kibukik a hiba villámcsapás esetén az tuti :D Ha meg nem akaródzik neki akkor az első áramszolgáltatónál jelentkező nagyobb differencia esetén indítanak vizsgálatot!
hu ez hosszú lett!


vas. jan. 02, 2005 23:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Djsms! Nem értek egyet!

Tudomásom szerint nem vagyok köteles rendszeres időközönként azt ellenőrizni, hogy működik-e az áramszolgáltató tulajdonát képező mérő. Pláne a 80 éves Marinéni... Mi van akkor, ha tényleg nem veszem észre? Akkor is megbüntetnek? Miért? Sőt, nem lehet megállapítani és bizonyítani azt sem, hogy az elromlás óta átlagfogyasztásnyi mennyiséget használtam-e el.

Gilszkilabor


vas. jan. 02, 2005 23:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
Érdekes, mennyire eltérően is gondolkozhatnak az emberek. Ti itt azt szeretnétek, ha nem mérne a "Forgó-Morgó". Baromarcú ismerősömnek a szomszédjánál bevágott a villám a hálózatba, neki meg többé nem működött a fogyasztásmérője. Az emberek 99%-a ha ilyet tapasztal, nem rohan azonnal bejelenteni. Ő a maradék 1%-hoz tartozott :D.

Gilszkilabor

ugyanis ha nem jelenti be és később kiderül (mert ki fog ez egyértelmű) akkor ráverik az összes különbözetet meg kap mellé szép kis büntit is! Viszont ha (ésszel) csalsz akkor legrosszabb esetben is ha rád tippelnek akkor leszerelik az órádat és elviszik bemérni. Mivel az jó lesz így megúszod ;)
Persze mi csak a lehetőséget próbáljuk kitalálni, hogy erről tájékoztathassuk az aktuális szerveket UGYE? :D


vas. jan. 02, 2005 22:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Érdekes, mennyire eltérően is gondolkozhatnak az emberek. Ti itt azt szeretnétek, ha nem mérne a "Forgó-Morgó". Baromarcú ismerősömnek a szomszédjánál bevágott a villám a hálózatba, neki meg többé nem működött a fogyasztásmérője. Az emberek 99%-a ha ilyet tapasztal, nem rohan azonnal bejelenteni. Ő a maradék 1%-hoz tartozott :D.

Gilszkilabor


vas. jan. 02, 2005 22:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Sajna órával nem szolgálhatok. Egy van, nem hiteles, orosz, alórának használtuk, és még kellhet a régi helyére. Még én sem kaparintottam meg.(de erősen rajta vagyok a témán. :-))) )
Az áramszolgáltató árul órákat. Ha csak szöszmöszhöz kell, és nem kell hitelesnek lenni, akkor félliteres okmánybélyeg a szerelő uraknak (Pálinka). Szerintem még tanácsot is adnak.

A kandúr nagy mágnes elvileg jó. Gyakorlatilag pár dolog miatt halott:

-mágneses erőtér szóródik->közel kellene lennie. (már írtam a hangszórómágnest, de hatástalan volt)
sok egyéb vaskonzol mágnesesen kisöntöli a forgómorgót
-izmos elektromágnes-> amit nyersz a réven veszted a vámon. (tápszufla)
-telítésbe vinni a vasat-> hatalmas elektromágnes-> kékkabátosnak nem fog feltűnni, hogy egy szekrényméretű patkómágnes karvastagságú vezetékkel feltekerve éppen a villanyóra előtt üveghangon hörög-morog??? :-)

nekem még vagyon egy igen gusztustalan ötletem:
az óra után, de a biztosíték előtt meddőárammal (majd pont a beavatkozással fogom felpörgetni...) úgy megterhelni az óra tekercsét, hogy felhevüljön, és menetzárlatos legyen... :shock:
Persze ez is halott ötlet, ui. az óra előtt ott van a szakaszolóbizti.
Ha az nem pukkan el, akkor a vezetékek izzanak fel.
Eddig szerencsére motort/trafót nem égettem le. Hogyan is kell? :wink:

Be kell vallani, hogy az impulzusüzemű kisfeszejes (és legális) cuccon kívül igazán használhatóra -eddig- nem bukkantunk. Ki van ez találva!
Nem ismer vki. áramszolgáltatós szakembert? Meg lehetne kérdezni :lol:
lehet, hogy fognánk a fejünket :shock:


vas. jan. 02, 2005 21:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
binyu írta, hogy az áramtekercs nem a földágban van. Hibásat írtam!!!!
Úgyhogy a földelős megoldás nem megy ilyen eccerűen. Árultak is ilyen kis trafót, adapter dobozába volt építve, de ott be kellett dugni az óra elé egy drótot. Az pedig törvénytelen. Olyat nem csinálunk.

No a 3 fázis már érdekesebb dolog. Elvileg ha nincs kiegyenlítve jól, akkor rá lehetne mozdulni erre a hibára. De hirtelen semmilyen ötletem nincs.

Az elektromos rezonanciának azért nincs sok értelme, mert az alap áramkomponens mindenképpen megmarad, és az pedig mozgatni fogja.
Érdekes ötlet az áramtekercs nagyfrekvenciás előmágnesezése. elképzelhető, hogy a magnak megváltoznak a mágneses tulajdonságai, és csökken az indukció...

mi lenne ha az óra kapna egy "fülest" azaz egy bazi nagy elektromos gerjesztésű (n*KW) patkómágnest? Természetesen nem a korongra hatva, hanem az áramtekercs főmezejével ellentétesen. Igaz, az majdnem zárt vasmag, de egy ilyen nagy mágnessel tán bele lehet indukálni...

Van egy 1000%-os módszer a megállításra, és nem is kell megbontani, de ez az óra károsodásával jár. Ez csak ott jó, ahol postán jelentik az állást, és neked kell "generálni" a fogyasztást. Amúgy is 1-2 évente ellenőrzik. Persze ha van 1-2 Pitt bull készenlétben, nem kell beengedni őket :)
Ha kell pü-ben elküldöm. Eccerűbb mint gondolnád...

Iranytu: ha tucc szerezni órát, az engem is érdekelne. (Persze csak kölcsön) Eljáccanék vele...


vas. jan. 02, 2005 15:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Elkezdtem a tárgyalást apámmal, hogy megkaparinthassam a villanyórát, de azt hiszem gyanút fogott... Pedig orosz konstrukció!!! Túlélne engem!
A csapágyazás úgy van megoldva, hogy a tengely 1+1 db csapágygolyón nyugszik (két vége van a tengelynek :-) )
Túlságosan kicsi a tömege, és viszonylag vékony a tengely. Szerintem a mechanikus rezgetés nem okozna kárt a csapágyazásban. Az elektromos rezonacia érdekesebb. Az áram, és feszültségvektor szétpofozása meddőáramot produkál, azt pedig nem érzékeli az óra.

Érdekes az a nullázós trükk is. Nem tudom, hogy a régi lakótelepi házaknál hogy van a nullázás. Földelőcölöp, vagy a nullázás van.
Odamentem a röfihez: elenyésző(még szerencse...) a nulla - védőföld feszültség. A régi lakásomnál kb 6V volt a feszej! Vagy a nullázás volt rossz, vagy csak földelés volt. A szivárgóáram is jó. Az a gond, hogy erről
csak nagyon kis áramerősséget lehet leszedni, ezen kívül a földelést elrozsdásítom. (elvileg magnéziumtömbbel védeni kell)
Nincsen valakinek VÉLETLENÜL egy arany, vagy egy platina földelőnyársa? :-)
Légvezeték mellé "laza csatolásban" egy böszme nagy tekercset tenni?
Kékkabátos lemenne csigába... :-)

A régi villanyóráknak nem volt visszaforgást gátló racsnija.
Van egy tekerenc az órán belül. ez az előlapon egy csavarfejként látszik, és egy gyermeteg " + 0 - "skála van rajta. Ha minden igaz ezzel lehet kikompenzálni a hálózatot. Ha a régi óránál a három fázis közül egyet kikapcsolunk, akkor terheletlenül az óra nagyon lassan(!) visszafelé forog. Ezt nem értem, de biztos, hogy így van, mert láttam.
Gondolom gyesznólkodtak ezzel (is) az emberkék, és ezért cserélték le a régi órákat.


vas. jan. 02, 2005 14:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Igen, én is azt mondom, hogy üresjáratban okozza. úllátszik 30-40W-ot még elvisel, és megmarad az effektus. De mi okozza??

Srácok! Vegyétek elő a nagy trafókat!!!


vas. jan. 02, 2005 14:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Ros-Co.

A visszaforgás nem a munkálkodás közepette történt, vagy ha történt is azt nem láttam, mivel közben nehéz lett volna az egy emelettel fentebb lévő órát sasolni. Ez jóval később derült ki, és állandó jelleggel meg is maradt. Az állandóan üzemelő stby. fogyasztók (per sacc kb. 30-40W) mellett az óra még nem a helyes :) irányba forgott. Ha kapott még egy 40-es izzót, akkor volt hajlandó megállni.
A trafó nem volt állandóan rákapcsolva a hálózatra, csak ha használtam.
Egyébként egy 2.5kW-os biztonsági trafó lett átalakítva olymódon, hogy a primer maradt a régi helyén középen, a szekunder pedig a két szélső oszlopon megosztva. Diódákkal, kondikkal és ventivel bedobozolva, ahogy illik.
A méregetés már nehéz lenne, mivel több éve eladtam, azóta már az óra is le lett cserélve. :(


vas. jan. 02, 2005 14:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem úgy van a! A hegesztőtrafó nagy induktivitása okozza a dolgot. Elvileg ugye a tekercs 90 fokot tol fázisban. Azt nem tudom hogy a búbánatba, de ez okozhatja a viszaforgást. Amint azonban ohmos terhelés jelenik meg, rögtön hazavágja az effektust.
Ezért van a visszaforgásgátló pöcök. Lassítani nem lehet úgy láccik , csak visszafelé forgatni.

Másnál is hallottam már a nagy trafó esetét. Nekem nem ment, pedig egy 230/24V 1000W-os trafót tettem rá üresjáratban.

Viszont egyszer sikerült a forgást lassítanom egy pillanatra, amikor a hálózatra előzőleg rákötött 100uF-os motorindító kondit levettem, majd újra hozzáérintettem. A szinuszt pont úgy kapta el, és visszatáplált. Vszleg ez még önmagában semmire sem jó, hiszen a kondit tölteni kell...

Sajnálattal hallom, hogy a tekercsek úgy vannak bekötve. Törlöm is a rajzot.

Nagyon úgy néz ki, hogy marad a fázishasítás. Erős gyanú gyötör, hogy a spóroló kütyüben egy UPS volt :twisted:


vas. jan. 02, 2005 12:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. dec. 19, 2004 19:58
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Db-Bp.
Hozzászólás sdfghjk
Charlie61:
" ez a poltergeist jelenség"

Félig már lehet , hogy meg is oldottad a problémát ..
A hegesztővel olyan csúnya impulzusokat generáltatok vissza ,
ami rossz irányba tekerte a berendezést .
Kellene hozzá egy tárolós szkóp megnézni a jelet a belső hálózaton a tevékenység gyakorlása közben.


rosco:
te mivel rajzoltad ezt a rajzot ?


szomb. jan. 01, 2005 23:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: vas. dec. 19, 2004 19:58
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Db-Bp.
Hozzászólás asdfghjk
hi !
rosco:
"DE: lehet hogy az óra nem így van keötve, hanem a fázis felől van az áramtekercs."
és valóban.
Fordítva túl könnyű lenne, és még meg is büntetnek , de rendesen.
Mert ebben az esetben képzeld el , hogy a fogyasztót nem F-N-re akasztod ,
hanam egy marha jó földelés és a fázis közé.
Így már nem is kell külső segédeszköz.
Engem egyszer egy ilyennel majdnem megetettek.
De úgy zavartam el őket a qrva annyukba , h csak na.

A szabványos vagy helyes bekötés az áramszolgáltatók ****:
Fázis méretlen(betáp)--kismegszakító--áramtekercs--fesztekercs le a nullára.
Nulla méretlen(betáp)--mérő nulla sorkapocs+fesztekercs alja--fogyasztó+EPH-nál föld.
Az áramtekercs és a fesztekercs közös pontjáról meg a fogyasztóra.

by


szomb. jan. 01, 2005 23:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Na akkor én is leírnék egy saját tapasztalatot.
A régi szép békeidőkben történtek az alábbiak, amit le fogok írni, szándékosan nem merült fel bennem az az ötlet, hogy hogyan lehetne az egyébként is filléres áramot lopni.
Történt, hogy egy kis kereset kiegészítésképpen páran kigondoltuk, hogy ezt azt meg lehetne alkotni egy bérházi lakás pincéjében. Vasrácsos bejárati ajtó, pince vasajtó, biztonsági rács, stb. Elkészült általam egy egyenirányítóval felvértezett hegesztő trafó, volt egy 2.2kW-os és egy kisebb sarokcsiszolónk, és némi szaktudás, no meg pár sör. :) Dolgozgattunk, volt megrendelés (a szomszédok legnagyobb örömére) készültek a biztonsági rácsok. Egy idő után azt vettem észre, hogy a villanyóra nem a megszokott módon működik. Értem ezen azt, hogy a különböző állandóan működő fogyasztók, pl. digitális órák, riasztó, videó mellett az óra visszafelé forgott!!! Anélkül, hogy bármiféle buher történt volna. Akkor volt hajlandó megállni, ha a fentebb említett fogyasztók mellett még egy 40W-os izzót is bekapcsoltam.
Az akkori órákban ezek alapján nem hinném, hogy bármilyen retesz, vagy egyéb ABS lett volna. :)
Azóta már kiderült, hogy a hegesztő trafó volt, ami nem volt jótékony hatással az órára, mert aki megvette, nála is jelentkezett ez a poltergeist jelenség :)


szomb. jan. 01, 2005 20:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Csá!

A ZPE tekintetében nyitok egy topicot. Ne offoljuk szét ezzel a jelenlegit :)

A villanyóra tekintetében a korong mechanikai rezonanciájára gondoltam. Talán el lehet kapni egy olyan módust, ahol a korong elkezd ide-oda billegni, és megnövekszik a csapágysúrlódás. Bár a készítők vszleg erre is gondoltak.
Marad a fázishasítás, illetve mingyárt firkantok valamit a védőföldes elgondolásommal kapcsolatban.

No megvan.

http://www.hvlabs.hu/tmp/villanyora2.gif

A kékkel jelölt részhez ugyebár nem illik nyúlni. (tilos)

A lakás védőföldje a 0-val össze van közösítve normál lakásokban. Ha nincs, akkor is közösíthető, a 0 szabadon van. Ezt nem tiltja semmi. Így az első esetben az áramtekercs kiherélése nem okoz gondot, egy ellenáramot generáló trafóval.

Ha a védőföld az órával van közösítve, akkor már nehezebb a dolog, mert csak a nagy betáp felől lehet áramot visszanyomni. Itt már kérdéses, hogy lehet-e akkora áramot visszafolyatni, ami eredményt hoz. Ront a helyzeten más fogyasztók jelenléte, mert ezek a nulla vezetéken eső feszültséggel méginkább csökkentik a hatást.

DE: lehet hogy az óra nem így van keötve, hanem a fázis felől van az áramtekercs. Ebben az esetben elég nehéz a beavatkozás :(
De nem adom fel...

Ezt a hozzászólást nem akarom sokáig fent hagyni, nem részelezhető okok miatt...


szomb. jan. 01, 2005 19:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. dec. 19, 2004 19:58
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Db-Bp.
Hozzászólás asdfghjk
Hi !
Bódog újévet !

Alig látom a monitort , de arra gondoltam , h használhatnánk
Tesla switch-et , a 2 kapacitis-t .....
Vagy még túl homályos vagyok ?


szomb. jan. 01, 2005 15:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Huh' mennyi betűelütés. Még a számok sem stimmelnek! 10 Hz-> 50Hz.
És még semmit nem ittam!
Mi lesz itt még az este??? Morális szétesés. :lol:
Búék!


pén. dec. 31, 2004 9:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Senki nem mondta, hogy hüle vagy.
Csak én vagyok szkeptikus/hitetlenkedő.
Azt hiszem volt egy pár emberke akinek korát megelőző ötletei voltak.
Kopernikusnak ~95 tétele van. ebből 91 megdőlt.
azon a csoffadt 4 darabon viszont egészen jól elmegy a folygómozgás modellezése...
Pill. a tudomámy modellalapú, ugyanis a valóság olyan összetet, hogy lehetetlen matematikai alapokon leírni. Külön fizikája van a Kvantummechanikának, a kolloid rendszereknek, valós testeknek(ezt tanuljuk a suliban), és a bolygóknak. Átfedések vannak, de eddig nem sikerült univerzális leíró nyelvet találni. Például nekem még mindig hatalmas talány, hogy a mosógépből hova tűnik egy fép pár zoknim... :lol:
vagy, hogy ha a számológépeken van dupla, és triplanullás gomb, akkor hola klaviatúrán a cs, zs, sz, billentyű :-)

A technika/fejlődés nem állt le. Csak úgy tűnik. Mechanikában nagy újdonságot már nehéz találni. sokan matattak vele, és egészen jól leírható. Nem lehetetlen, hanem nehéz! Az elműlt ~100 év eléggé pergős volt. Talán emberileg, érzelmileg, erkölcsileg utól kellene érni...

Ami ingoványos, az az elektronszintekkel való liftezés (kvantumfizika)
Azért nem tudsz róla, mert ipari titok, ha meg le lenne írva, sem értenénk... (Ájstájn mi e' he? sorminta? Mi ez a nagy S betű az elején? szebbet pisilek a hóba...)
A leírásról meg annyit hogy az elektrongyorsítókkal a gyakorlati fizikusok úgy bánnak mint a hülyegyerek a kisautójával. Kéltátgy: kisautó, eszköz: nagykalapács, művelet: rácsap, vizsgálat: néddmá' fogaskerék....
No ezen a területen pill. pont ilyen szinten vagyunk. :oops:

Mit értetek az alatt, hogy rezonanciába hozni a forgómorgó tárcsáját? Csapágyazott.
A tekercseket nem lehet? (soros, párhuzamos rezgőkör (10Hz-re hangolászva) ?
Próbáltam utánnanézni a vill.órának, de mindenütt sematikus rajz, meg az, hogy működik. Csak bele túrok egybe.
Mai grafomániámnak vége:-)


pén. dec. 31, 2004 9:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Iranytu és tab120:
Ahoz a mágneses kütyühöz mit szoltok amit én mondtam?
Mert az addig oké hogy "becsapjuk" a forgomorgot,de attol az még ugyan
ugy áramot vesz fel,ez a mgneses kütyü meg ha igaz akkor ramot termel.
Szerintem a mágneknél lévö taszito és vonzo eröt kellene kihasználni és
valahogy energiát termelni.
Most mondjátok hogy hülye vagyok,de ha kb. 50éve aztmonda nektek valaki,
hogy smd technikáva,többréteges nyákon kamerás mobiltelefon lesz
akkor ti kiröhögitek egy R107 vagy hasonlo "hátitáska" felépitésü
"mobil" adovevövel(hozzá teszem aki nemtudja miröl van szó az képzeljen
el kb. 20literes kanna méretü htra akaszthato iszonyat nehéz elektroncsöves
mobilnak nevezett adovevöt)

NEKTEK NEMTÜNT FEL,HOGY AZ UTOBBI ÉVEKBEN LEÁLTT A TECHNIKAI
FEJLÖDÉS?

Megint mondjátok hogy én vagyok a hülye de egy rövid példa
igaz ez már OFF ebben a topipcban:
pár éve mikor még az A1018S "féltégla" csucs telefonak
számitott,mondtam is hogy de jo lenne ha végre valaki több memoriát
rakna a telefonokba és univerzálisabb lenne,és lás csodát
egyre korszerübb mobilokat lehet kapni.

Amig van böven olaj,benzin addig marad ez a gépjármüvekre
Amig van böven atomerömü lesz 230 a konektroba.
Valami elfogy? no problem... elöveszik a titokban kidolgozott uj technikát

Szerintem megérne nyitni egy "ENERGIA FORRÁS" cimü topicot
ahol kibeszélhetnénk az ilyen ötleteinket

Politika ide,oda 2alapvetö dolog ami ma már kell a létezéshez:elektromos
áram,és valamilyen üzemanyag,ugye az elektromos hajtás csak
kötött pályás elyen jó(pl. vonat,metro)


pén. dec. 31, 2004 6:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. dec. 19, 2004 19:58
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Db-Bp.
Hozzászólás ?
hi !
ros-co:
Erre kíváncsi vagyok , hogy érted ?


pén. dec. 31, 2004 3:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Na, holnap /vagyis ma/ tényleg kipróbálom ezt a fázishasításos cuccot, mert ma /tegnap elfelejtettem/. Régen csináltam fúrógéphez fordulatszámszabályzót, azt fullra le lehet tekerni. Ráakasztok egy-két 12V-os autóizzót, aztán majd kiderül hogy mit művel az órával.

A tiltott találmányok könyv valahol biztos meg van neten, mert én már letöltöttem. Szerintem nem sok használható van benne.

Erről mi a véleményetek: http://tuvok1.fw.hu

Most találtam, de ilyenkor már semmi kedvem nincs ezt olvasgatni :)


pén. dec. 31, 2004 3:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hamarosan kipróbálom a nemlineári terhelést. Az az érzésem, nem olyan eccerű a dolog. Próbáljátok ki a szobai fényerőszabályzót! Az is fázishasítással megy, és az óra forog. Igaz, van egy elég komoly szűrő benne, ami simítja az áramfelvételt.

Vszleg egy PWM-et is be kell építeni, ami adott karakterisztikával változtatja az áramfelvételt. Ez egyfajta fordított fi-korrektor lesz :)
A megfelelő energiatárolást nagy elkókkal (ésszel) illetve akkumulátorokal látom kivitelezhetőnek. Nem eccerű. Valószínűleg a "free energy" üzemmódban más fogyasztó nem lehet a hálózaton. Úgyhogy vagy profi inverter kell utána, vagy pl. csak éjszaka megy.
Az sem biztos, hogy periódusonként ki lehet venni a nagy áramot, mert lehet hogy a korong elindul, és a mechanikai tehetetlensége miatt már másképp veszi az impulzusszerű lökéseket. Elvileg a tapadási súrlódás nagyobb.
Visszaforgatni meg minek? Elég ha áll v. lassaban megy.
Éerdekes lenne még mechanikai rezonanciába hozni a korongot.

A bőrönd kütyü a védőföldet is használja. Erre is van egy ötletem. A védőföld össze van kötve a 0-val az óránál. De előtte. Ha megfelelő áramot tudunk visszafolyatni a 0 vezetéken, itt már eshet annyi feszültség, hogy az áramtekercset ellengerjeszteni tudjuk. Előfeltétele, hogy a kinti oszlopon is össze legyen kötve a 0 a védőfölddel.

Megpróbálok rajzolni, hátha világosabb. Bár kicsit szerintem is sántít még a dolog.


pén. dec. 31, 2004 1:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Napelem->ebben a formában Magyarországon -szerintem- halott ötlet.
A napos óák száma ideális csak a többi paraméter:
Drága, és nagyon érzékeny (por, beesési szög, jégeső :-) )
A gondozásmentessége szimpatikus. Segélyhívó telefonnál pl. elsőrangú.
Kicsit beleástam magam az alternatív energiaforrások témába. (főleg az épületgépészeti rész tetszett)

Az a "gond" hogy a hőenergia egy spec. energia. Azért végenergia, mert minden energia közvetlenül, vagy közvetetten azzá alakul.
Visszafelé nagyon rossz hatásfokkal lehet visszafelé alakítani.
A fényből nyert energia, févezetős elektronlökdösős módsterével nekem bonyolult.
Szerintem a hidrogén lesz a hunyó. Vagy a sivatagban napsütésből, tengerből árapályerőműből, vagy bármiből hidrogént előállítani (elektrolízis), majd mindenki azt csinál vele amit akar. Magfúzió, hidrogénüzemű elekktromos cella, autó, gáztűzhely... ...egyre megy.

Az a villanyórás szösszenet ne tűnjön már el. Valakinek nincsen kedve kipróbálni? Néztem fényerőszabályzós kapcsolót, de olyan szélsőségesen nagy gyújtásszögre nem tudom állítani, hogy kialudjon a lámpa.
a tudásom kevés a beletúráshoz...
Tudjátok a 2 lábam van. Igaz nem lehet őket forrasztani csak csavarozni, mégsem akarok áramjárta szénellenálásként fűteni a lakást... :shock:


csüt. dec. 30, 2004 20:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd márc. 30, 2004 19:42
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Sistema Solar
Hozzászólás 
A napelem az jo megoldasnak tunik, de figyelembe veve, hogy 1m^2-en kb 1700W energiat lehet kinyerni, a mai napelemek hatasfokaval szamitva(10-20%) ez meglehetosen keveske. :(


csüt. dec. 30, 2004 20:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
...............
Ez a tiltott találmányok c. köny nincs meg neten pdf vagy egyéb letölthetö formátumban?(ftp?dc++?)[/quote]


Egyenlőre csak egy kis részletet találtam belőle
http://www.tertek.emg.hu/menu.html


csüt. dec. 30, 2004 19:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
http://forum.index.hu/Article/showArtic ... a=35760935

itt az egyik topic,de tudom hogy volt egy ami csak ezzel a mágneses motorral foglalkozott!

Érdekel valakit,vagy feleslegesen keresem?


Ez a tiltott találmányok c. köny nincs meg neten pdf vagy egyéb letölthetö formátumban?(ftp?dc++?)


csüt. dec. 30, 2004 16:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Állitolag mágneseket helyezett el megfelelö szögbe,és nem végig elektromos után "pörgeti" meg a motort,és igy a mozgási energia amit sima mágnesekböl nyer ki annyival több szedhetö le rola ha vissza alakitjuk elektromos energiának.
Ha érdekell a cikk vissza kereshetek az indexen.
automotor forumba olvastam,ahol különbözö energiaforrásokrol kisérletekröl volt szo,mert ugye drága az olaj,benzin és az olajmaffia,stb.

Viszont mindenki addig nyujtozkodjon....
...amig a maffia :)

Érdekes beleolvasni abba a könyvbe is aminek asszem "tiltott találmányok"
vagy valami hasonlo cime van,nekem nincs meg sajnos de egyik ismerösömnél beleolvastam.
Meg ugye hallotunk már olyat hogy h2o hajtásu kocsival kiserletezö ember véletlen öngyilkos lett.


csüt. dec. 30, 2004 16:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Hazánkban is rengeteg alternatív energiaforrás létezik, melyet nem használunk ki. (Geotermikus energia, szél, nap,...), és ezek egy része házilag is kiaknázható. Sajnos lakótelepen lakom, így a szellőzőn át csak a szomszéd budijából szívhatnám el a meleg levegőt. Bio, de nem az igazi. :lol:
Sajna mániákusan ragaszkodunk az áramhoz.
Se tárolni, se átalakítani nem tudjuk(főleg végenergiából).

A villanyóránál a tirisztoros gyujtásszögvezérlést kipróbálhatná valaki.
O.K. hogy 100A, de olyan kis ideig szólal meg, hogy nem okozna gondot.
Ja' aki kipróbálja, az minden video, PC, óra, és egyéb háttérfogyasztókat is kapcsolja le, mert ezek összesen ~15-50W-ot a háttérben megkajálnak.

Több energiát szed ki????
Ha ez igaz, odaadni a Nobel Díjat!
(Viszont összeomlana a fizikát leíró modellünk... (~pár száz éve stabil, nem féltem...))
Olyan vagyok, mint a vak ember: Hiszem, ha látom...) :lol:


csüt. dec. 30, 2004 15:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
ugyértem piát venni,lakást berendezni,stb

ON: itt vagy indexen volt régen olyan topic hogy energiaforrások?
Szo volt vizenergia,napenergia,stb hasznositsárol
meg szélenergia,voltak fényképek is belinkelve külföldi oldalakrol
hogy pl. szélenergiával világitottak stb
Inkább ezen kellene gondolkozni!

Olvastam indexen 1 ciket hogy olyan mágneses "motort" csinált valaki
hogy több a kinyert energia mint a befektetett!
Ha ez igaz akkor ezen kellene gondolkodni.


csüt. dec. 30, 2004 14:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
medmeksz írta:
én kb. 3éve dec 31. épitetem egy FM adót haveromnak,hogy még estére a
házibulit tuda fm -n nyomni :)))
Egésznap mig mindenki készülödött én adót épitetem :DDD

nem értem mit kell annyit készülődni... ;-) fürdök egyet (kb 10-15 perc) felöltözöm (5 perc max) és már indulok is! Nem értem miért tart ez a nőknél órákig ;)


csüt. dec. 30, 2004 14:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
én kb. 3éve dec 31. épitetem egy FM adót haveromnak,hogy még estére a
házibulit tuda fm -n nyomni :)))
Egésznap mig mindenki készülödött én adót épitetem :DDD


csüt. dec. 30, 2004 14:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Tab120L írta:

U.i.:látom nem csak én vagyok ilyen őrült, hogy ilyenkor fórumozok :)

az haggyán, hogy te csak fórumozol ;) én éjjel raktam be a kispókomba az e-gyuszit ;)


csüt. dec. 30, 2004 11:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Kaninjo írta:
Hallottam régebben valamit, hogy egyes stand-by tápokat nem engedtek tovább gyártani, mert úgymond "nem igazán volt hatással a villanyórára". De lehet, hogy csak én értettem félre valamit...


Igen!

Ott nem volt SB táp, hanem 1/sec-el periodikusan "pittyent" egyet a főtáp.
A trafón meg olyan áttétel voolt, hogy pont 5-6V lett impulzusban, ezt pufferelték, tekercssel simították.
Van is ilyen táp(csak panel) nálam.
Elég érdekes SMPS vezérlése van az tuti.


csüt. dec. 30, 2004 8:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Szóval ti a nullátmenetnél akartok csapolni? Ez inkább csak azért hűjítheti meg az órát, mert nem tud azonnal elindulni a rövid impulzusoktól. A COS(fi) marad, ezért szvsz a nyomaték is. Viszont bejön egy bibi: 12 V-on egy 100 W-os izzóhoz kb 8 A-kell. Ha valóban csak a nullátmenet környékén (+/-2 fok = +/-12 V) akartok csapolni, akkor a hálózatot, a kis folyási szög miatt, kb 100 A-val kell terhelni csúcsban.

Ha csak a fázishasogatót használjátok, akkor egy egyszerű integrálással kijön, hogy egy 12 V-os izzóra kb(sacc) 10 fokot rá kell engedni a 180-ból, hogy meglegyen a szufla. A 300*sin(10) meg elég nagy(kb 50 V) értéket ad. Szóval kb 50 V-nál rá kell kapcsolni az izzóra szuflát....
....de a puding próbája(, hmm ez k)evés!(Galla)

Üdv, Funkee


csüt. dec. 30, 2004 7:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Tab120L írta:
U.i.:látom nem csak én vagyok ilyen őrült, hogy ilyenkor fórumozok :)


Lehet, hogy a "kékkabátosok" helyett a muszálydzsekisek jönnek?! :roll:

Hallottam régebben valamit, hogy egyes stand-by tápokat nem engedtek tovább gyártani, mert úgymond "nem igazán volt hatással a villanyórára". De lehet, hogy csak én értettem félre valamit...

Üdv.:Kaninjo


csüt. dec. 30, 2004 3:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Djsms!

Asszem ezt holnap ki is próbálom, már én is kiváncsi lettem :)

U.i.:látom nem csak én vagyok ilyen őrült, hogy ilyenkor fórumozok :)


csüt. dec. 30, 2004 2:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
hm hm hm nullátmenetkapcsolós fényerőszabályzó! ismerősen hangzik?
Szerintem ki kellene próbálni, hogy 12V-os izzót egy ilyen szabályzóval rákötni a kettőhúszra és lesni az órát! A fentebb leírt logika alapján alig, vagy egyátalán nem fog pörögni! 2db autóizzó megteszi a célnak ;) De ha nagyon rámegy valaki a részletekre, akkor 6V az ideális! Ott aztán tuti nem lesz forgatónyomaték! ;)
aki megcsinálta számoljon be!
jah és ebben aztán még csak semmi törvénytelen sincs! Zavarokat sem csinál elvileg! Ha ez működik az egész lakásban lecserélem a világítást ;)

na tovabbgondoltam az otletemet! hasznositani kellene a periodus vegen levo feszt is! ;) akkor dupla adag szabad áramunk lenne ;)


csüt. dec. 30, 2004 2:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. dec. 19, 2004 19:58
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Db-Bp.
Hozzászólás sadfghjkl
hi !
Egyébként az elején írtam , h én is ezt kerestem , de nem találtam még meg.
Bár az 50 oldalból még csak 32-t lapoztam vissza a témáknál.
Vagy csak bamba vagyok.


szer. dec. 29, 2004 21:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Funk írta:
Na ja!

Offban ottvagyunk aszeren...
Itt van mégegy:
Öreglányok pletykálása+mikrofonnal+akku. A pletyka így megújuló energiaforrásá lészen :-)


On:
Volt annó(LX) egy topic, ahol kitárgyaltuk/ták, hogy milyen lehetőségek lennének a villany "legális" megcsapolására. Itt is mindenféle csúnya jelalakkal mahináltak, de már nemtom mi lett a vége. Nem tudná előszedni valaki az egészet?

Üvd, Funkee


Hi!

Mi volt a címe, mikor volt ez?!
Előszedem, mint hardveres régi topicokat is.


szer. dec. 29, 2004 21:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Na ja!

Offban ottvagyunk aszeren...
Itt van mégegy:
Öreglányok pletykálása+mikrofonnal+akku. A pletyka így megújuló energiaforrásá lészen :-)


On:
Volt annó(LX) egy topic, ahol kitárgyaltuk/ták, hogy milyen lehetőségek lennének a villany "legális" megcsapolására. Itt is mindenféle csúnya jelalakkal mahináltak, de már nemtom mi lett a vége. Nem tudná előszedni valaki az egészet?

Üvd, Funkee


szer. dec. 29, 2004 20:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. dec. 19, 2004 19:58
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Db-Bp.
Hozzászólás AQWASAAS
Funk írta:
Szomszéd bácsi fingját felfogni és elégetni. :D

Járdára beléptető kapu(ami az állatkertben is van) és aki elmegy megforgatja+generátor+akku. Belvárosban jelentős spórólás! 8)
Aki meg panaszkodik, annak elmondod, hogy ha meg lopom az áramot, azt is te fizeted, ezért ha nem akarsz fizetni menj át kétszer!


:shock: :D eZJóVóT !


szer. dec. 29, 2004 15:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Szomszéd bácsi fingját felfogni és elégetni. :D

Járdára beléptető kapu(ami az állatkertben is van) és aki elmegy megforgatja+generátor+akku. Belvárosban jelentős spórólás! 8)
Aki meg panaszkodik, annak elmondod, hogy ha meg lopom az áramot, azt is te fizeted, ezért ha nem akarsz fizetni menj át kétszer!


szer. dec. 29, 2004 10:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 15:50
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás Re: ?
binyu27 írta:
hi !
Vagy egy másik megoldás :
a "kozmoszenerdzsiátalakító"-ból(Henry Moray) kivesszük a villanyt és berakjuk
egy szünetmentes akkujába.
eheheh
Teccikérteni ??
by....


-Mókuskerék : 2-3 mókus, 1-2 marék mogyoró/nap szünetmentes akksija töltve róla

-Szobabicigli : hiperaktív kisgyerek 12 v- os generátor szünetmentes akksija

:D


szer. dec. 29, 2004 7:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. dec. 19, 2004 19:58
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Db-Bp.
Hozzászólás ?
hi !
Vagy egy másik megoldás :
a "kozmoszenerdzsiátalakító"-ból(Henry Moray) kivesszük a villanyt és berakjuk
egy szünetmentes akkujába.
eheheh
Teccikérteni ??
by....


szer. dec. 29, 2004 0:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Addig fajult a dolog, hogy kimentem a lakás elé, és megnéztem a villanyórámat. Hát ez forog. Olyan fajta. A tárcsa tengelye úgy néz ki, hogy egy mezei csap. Azt tanultam, hogy a mágneses csapágynak nincsen surlódása. De a csúcsnak is nagyon pici. feltéve, ha nem kopott, sérült, élesen törött, vagy nincsen sűrű anyaggal kenve. Sajna mindegyikhez a kegytárgyban mélyművelést kell tartani.
Apámnak van egy elfekvő, a hétvégén szétszedem, és körbenézek benne.

Az az impulzosos kisfeszes zaklatás jópofa, de annak is van rákfenéje. pl. zajos, könnyen kimérhető a zajforrás.
Bár egy kefés Rakéta porszívó is szép munkát tud végezni :-)
Nomeg mit lehet csinálni egy sörétzaj szerű tápfesszel?
Az elkók hogyan viselik az ilyen jellegű töltést?
Én úgy tudom az elkók is felcsavart kivitelűek, emiatt a nagyfrekis (~tűimpulzus sorozat!) tulajdonságaik nagyon gyérek. (?!?)
Végén Szalacsinak lesz igaza. Elektromos vízbontás.
VÍZBŰL VESZI KI A ZOXIGÉNT! Teccikérteni? :lol:


kedd dec. 28, 2004 22:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. dec. 19, 2004 19:58
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Db-Bp.
Hozzászólás bibibibibi
iranytu & Fef :
hi !
Nem .
A szó szoros értelmében vett csapágyazás nincs az órában , ezt onnan tudom , h a haverok cseréltek mérőket és
többet szétbuheráltunk , kiváncsiak voltunk rá , h milyen belülről.
Pedig tanultuk is annak idején.
A visszaforgásgátló pedig mechanikus.
Egy karmos-fogaskerekes megoldás.
Szó sincs elektronikáról.

Ros-Co.:

A szélkerék megtérülési ideje meg valami 20-25 év , asszem.
Az unokáinknak már jól hozna.
Én sem az anyagi haszonszerzés miatt csinálom, mert ha valaki belemerül , ebből biztos nem tud kimászni.
Ez csak a hack-mániám egy része.
Ha kész van valami , akkor hátradőlök , elmondom magamról , h milyen ****@ gyerek vagyok és keresem a következő
problémát , amit meg kell oldani.

Szerintem nem old le , bár nem árt a b25A-es kismegszakító.
Ugye , ez a "kisfeszültségenkiveszemavillanytésátkonvertálom" szerintem is jó ötlet, mert akkor
még valószínűleg nincs nyomaték ?
Ki kellene próbálni , már csak meg kell írni a vezérlést mikrovezérlőre és kész.
Valami többlépcsős kapcsolt kapacitásos dolog.
üdv.
Imi a ködbűl....


kedd dec. 28, 2004 20:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hali!
Én egyszeregy... 1970-es évek beli villanyórát szedtem szét, ami elromlott és a tulajnál lett hagyval.
Nem értek hozzá de mechanikai résznél nem láttam semmi visszapörgésvédelmet, én is csak eletktronikai oldalon tudom max elképzelni.
Odafele majdnem ugyanúgy pörög mint vissza, fent egy csiga forgat fogaskereket (számláló), lehet hogy ez adná a védelmet, mert visszafele kicsit hamarabb áll le mint odafele pörgetve :?:
Kicsi a különbség.


kedd dec. 28, 2004 18:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Vagyon egy barátom aki anno rá volt gerjedve a napelemekre...
letett róla, amint hozzájutott egyhez, és elkezdett méricskélni vele.
Azt nem mondják el róluk, hogy:
-nagyon érzékeny a porra, szennyeződésre
-nagyon irányfüggő (pár fok eltérés, és 50%-ra esik vissza a teljesítmény)-a felső kvarcüvegréteg törékeny... ... ha ráteszel egy üvegréteget oda az UV, aminek energiája is van... ha nem teszed rá akkor jön a jégeső. Plexi? Na ennyit az OFF-ról!

említette vki, hogy villanyórában visszapörgésgátló van. Bátortalan kérdés: Ez mechanikus? szerintem... Elektromosan valahogyan nem tudom elképzelni.
Volt vkinek még egy szösszenete(ha jól emlékszem), amit nem értek:
meddőáram kinyerése... Olyanról hallottam/számoltam, hogy kompenzálás.
Nagyot lehetne belőle kaszálni!
Vízóránál hallottem ilyenről hogy cérnát elemi szálakra babrálnak szét, és a szűrő mögé juttatják. vékony, nem látszik, és jobb esetben csak lassít.
A villanyóra csapágyazása felől meg lehet közelíteni a dolgot.
Persze azt mondják, hogy mágneses lebegtetett csapágyazás.
Igaz?
ha nem, akkor "ami elromolhat, az el is romlik"
:twisted:


kedd dec. 28, 2004 18:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 370 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség