Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 20:28



Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
biztosítéktábla cseréje/bizti "ciripelés" 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
petyamester írta:
inhouse írta:
Ha megoldható, szorítsátok ki a költségvetésből a teljes villamos felújítást, ezt a jelenlegit megbontani és toldozni-foldozni nem igazán szabad.


Tehát a jelen helyzetben mi a teendő? A megszakítókat se cseréljem/cseréltessem ki?


Inkább arra, hogy a megszakítócsere nem jelent teljes megoldást és arra, hogy semmiképp se rakj nagyobbat, valamint arra, hogyha egyszer megbontasz egy ilyen rendszert, akkor annyi kisebb-nagyobb járulékos problémával fogsz szembesülni közben, hogy fogni fogod a fejed miért nem a komplett felújítással kezdtél.
Minden esetben elképzelhető kivétel... :)
Azt mindenképpen javaslom, hogy szakemberrel csináltasd meg. (ne ezermesterrel :lol: )

Üdv
Inhouse


kedd jan. 11, 2005 9:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Idézet:
Én is panelben vagyok, hihetetlen mit voltak képesek gányolni az akkori villanyszerelők.

Én az ilyeneket nem nevezném villanyszerelőnek! :twisted:


kedd jan. 11, 2005 8:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Van olyan "csoki" összekötő, ahol az egyik fél alu, a másik réz, és a két rész speciálisan össze van sajtolva. Így az adott rész mindig a neki haver fémmel találkozik. Én is panelben vagyok, hihetetlen mit voltak képesek gányolni az akkori villanyszerelők.

OFF: állítólag egy ismerősünk egy -a falban lévő anyaghiba helyén- egy sörösüveget talált. Azt tapétázták be, és amikor szöget akartak beverni, az bement...

Egy másik ismerősnek fura lett, hogy télen csíkokban más színű a fal. Kiderült, hogy újságpapírral betekert csupasz rézdrót volt bevakolva a falba!!!!!!! Ez télen a nedvesség hatására fűtött....


kedd jan. 11, 2005 2:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
A réz vezeték és alu összecsavarását magam is erősen ellenzem.
3 éve fater nem hagyta, hogy nekiálljak villanyt szerelni, hívtam egy "szakembert". Na, most hogy felujítottam a lakás többi részét is, csak most láttam meg, mit barmolt az állatja. Volt egy doboz kötés, ahol a szobai új 0.75-ös rezeket (3-at) összecsavart, rá meg a később felujításra kerülő konyhai elmenő alu vezetéket MÁSFÉL (!) menettel és fél kiló szigszalaggal. Mondanom se kell, a szigszalag csonttá volt égve, a doboz belülről szén fekete..... Ha leég a ház, nemtom ki fizetett volna.
Létezik a különnemű vezetékek toldására spéci krimpelhető hüvely is, de ahhoz meg spéci fogó is kell. De ez is mindenképpen csak átmeneti megoldásra jó. Úgyhogy én is szakmbert javaslok, de előbb alaposan informáld le a fickót :)
Üdv :vénkecsi


hétf. jan. 10, 2005 23:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
A megszakítókat mindenféleképpen.Főleg amelyik "ciripel".Ha a méretlen részen is van ilyen akkor azt jelentsd be az áramszolgáltatónak.
Megszakítócsere előtt jó lenne lakatfogóval megmérni, hogy mekkora áram folyik át az egyes megszakítókon.
Ha nagyon nem vagy biztos a biztonságos kivitelezésben, akkor inkább hívj szakembert, nehogy a "ciripelés" kiköltözzön a megszakítóból.
Ha most jelenleg nem akarjátok újravezetékezni a lakást, annyit még mindenféleképpen érdemes megtenni, hogy a kötéseket újrakötni, főleg azokat amelyikeken viszonylag nagy áramok folynak.Sorkapcsos kötés sokkal biztonságosabb, mint az összetekert, leszigszalagozott kötés.
Ehhez is jobb szakembert hívni.
Sok sikert!
Üdv!
Pákaforgató


hétf. jan. 10, 2005 18:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
inhouse írta:
Ha megoldható, szorítsátok ki a költségvetésből a teljes villamos felújítást, ezt a jelenlegit megbontani és toldozni-foldozni nem igazán szabad.


Tehát a jelen helyzetben mi a teendő? A megszakítókat se cseréljem/cseréltessem ki?


hétf. jan. 10, 2005 18:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
inhouse írta:
Láttatok ti már csokit? :o :)
A csoki éritnkezői ötvözetből vannak, talán ez lehet a titok nyitja...
Üdv
Inhouse

arra a fémlapra gondolsz, ami a sárgaréz házban van és baromi gyorsan ki szokott esni? :D


hétf. jan. 10, 2005 14:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
akkor miben jobb az, ha csavarral rögzítem egy "csokiban"? ott is réz-alu reakció lesz akkor elvileg...

Nemcsak az lesz, még hozzájön a vascsavar is.


Láttatok ti már csokit? :o :)

A csoki éritnkezői ötvözetből vannak, talán ez lehet a titok nyitja...

Üdv
Inhouse


hétf. jan. 10, 2005 13:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
ónozott vezetékkel körbetekerni az aluvezetéket majd ezt mégegyszer leónozni? :) gyakorlatilag én ezt csináltam és mint írtam 7 éve semmi gond vele! Lecsúszni sem tud róla, mert pici szakállakat is reszeltem az aluba. Annak idején bowdenre is így csináltam véget, mikor elszakadt a kismotoromon! Az ilyen forrasztás soha nem jött le :)


hétf. jan. 10, 2005 11:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 15:24
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Összesodorható a réz és az alu vezeték is, DE ELŐBB ÓNOZNI KELL A RÉZ vezetéket a teljes érintkezési felületen. Így már nem lép fel (akkora) elektrokémiai korrózió. (ez igy szabványos volt régebben)
Én az ónozott rézzel csavarnám össze, majd ónozott csokival szorítanám össze...(végszükség esetén)


hétf. jan. 10, 2005 11:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
djsms írta:
inhouse írta:
A réz és az alu vezeték összesodorva nem nyerő. Kémiai reakció indul és ott minden lesz később csak érintkezés nem!

akkor miben jobb az, ha csavarral rögzítem egy "csokiban"? ott is réz-alu reakció lesz akkor elvileg...

Nemcsak az lesz, még hozzájön a vascsavar is.


hétf. jan. 10, 2005 11:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
inhouse írta:
A réz és az alu vezeték összesodorva nem nyerő. Kémiai reakció indul és ott minden lesz később csak érintkezés nem!

akkor miben jobb az, ha csavarral rögzítem egy "csokiban"? ott is réz-alu reakció lesz akkor elvileg...


hétf. jan. 10, 2005 8:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
A réz és az alu vezeték összesodorva nem nyerő. Kémiai reakció indul és ott minden lesz később csak érintkezés nem!

Petyamester!

Ha megoldható, szorítsátok ki a költségvetésből a teljes villamos felújítást, ezt a jelenlegit megbontani és toldozni-foldozni nem igazán szabad. A főhálózat ami bejön a lépcsőházba szép nagy keresztmetszet, ott valószínű nem lesz baj még pár évig.

Üdv
Inhouse


hétf. jan. 10, 2005 8:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
hm ez esetben ilyen csokibelsővel fogom legközelebb összeforrasztani az alu és réz vezetékeket ;) Hogy miért nem csavar? Mert az meglazulhat! :P


hétf. jan. 10, 2005 7:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
a csoki a réznek egy ötvözete, és állítólag ez ugy van megválasztva hogy a két fém békésen megférjen egymás társaságában.
mellesleg bbrrr de utálom az ilyen fázisos, lobbanós, durva dolgokat :P


hétf. jan. 10, 2005 3:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
ha jól tudom a csoki is rézből van... innentől kezdve nem értem miért jobbb a sorkapocs, mint a forrasztásos megoldás :?:
amúgy valóban nagyon le van rövidülve a szerelhető vezeték, ezért is forrasztottam így. Az alu forrasztással nem kínlódnék, mert reménytelen. Azért köszi a felajánlást :)
Legjobb lenne átkábelezni az egész lakást, de az nem 10Ft mert mindent szét kell vésni stb... Panelban nem tudom ez mennyire kivitelezhető amúgy.
Jah ez a "sapka" lassan 7 éve stabilan működik már, pedig terhelve van rendesen! Hűtő, mikró robotgép stb. A többi nem forrasztott hely meg zizeg néha :?


vas. jan. 09, 2005 22:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> egyéb mûködõ megoldás vésés és vezetékek cseréje nélkül?

En szemely szerint alut es rezet csokival (azaz sorkapoccsal)
szoktam osszekotni ha muszaj (lehet rajta vitatkozni hogy ez
mennyire OK).

Ha ragaszkodsz hozza (marmint az alu forrasztashoz)
es februar vegen Pesten jarsz akkor esetleg adok egy
keves "csodatrutyit" hozza...

Ellene szol, hogy ugyis rovid lehet mar a drot vege, es mire
jol beonozod, vajon mi lesz a szigetessel????

Nem lehetne csak szepen femtisztara lekaparni a vezetek
veget es jol meghuzni a csavart (esetleg meg egy uj
konnektor is)?


vas. jan. 09, 2005 15:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Gafly írta:
>
Ganyolas tipikus esete. Mas neven idozitett bomba....

egyéb működő megoldás vésés és vezetékek cseréje nélkül?


vas. jan. 09, 2005 14:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Átmenetileg úgy oldottam meg a dolgot, hogy óvatosan
> körbereszeltem az aluvezeték végét, majd vékony
> rézdróttal körbetekertem jó szorosan, majd az egészet
> befuttattam ónnal. Így kaptam normálisan szerelhetõ véget

Ganyolas tipikus esete. Mas neven idozitett bomba....

Aluminiumot LEHET forrasztani, de nem igy....

Az aluminiummal egyebkent az a gond, hogy "folyik"
azaz meglazul a kotes egy kis ido (par ev) mulva.
Idonkent utana kell huzni....
Meg vastagabb kell belole mint rezbol.

Nem dicsekveskent mindom, de en mar lattam alu-rez
kotest tartalmazo dobozt terheles alatt "belobbanni".
Latvanyos a korom utana a falon...


vas. jan. 09, 2005 11:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Szevasztok mint gyakorló villanyszerelő az alábbiakat tudnám elmondani.Az autómaták régi eba nevü förmedvények ezeket nyugodtan ki lehet cserélni persze eloszóval eggyütt más tipusra mondjuk legrand vagy trakon vagy akármilyen tipusra a lényeg álltalában két fajta autómatát használnak b és c típusút a b háztartási gyors leoldásu a c pedig lomha leoldásu a második képen a zöld pedig csatlakozva az elöttem szólóhoz egy hőkioldós kapcsoló ami tuláram hatására leold de főkapcsolóként is használható a szerelésről annyit célszerü egy szakemberrel cseréltetni még ha drágább is de utánna olcsóbb ha valami kérdésed van csak irj


vas. jan. 09, 2005 11:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Üdv!

Egy másik fórumon olvastam, hogy a ma kapható kismegszíktók karakterisztikája más, mint a régieké, így esetleg az új hamarabb (kisebb terhelésnél) lekapcsolhat. Ez igaz?


szomb. jan. 08, 2005 22:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
hát igen őseimnél (mert már egy ideje nem lakom velük ;) ) is alu van a falban, mivel panel épület. Annyit spóroltak a szerelésnél, amennyit csak lehet. Semmi kötődoboz, a falra szerelt konektornál osztották a vezetéket és így megy a következő dugaljhoz, ahol ismét osztás... Persze a konyha volt a legtávolabb, így a mikro használatakor szabályosan zenélt az első dugalj... Átmenetileg úgy oldottam meg a dolgot, hogy óvatosan körbereszeltem az aluvezeték végét, majd vékony rézdróttal körbetekertem jó szorosan, majd az egészet befuttattam ónnal. Így kaptam normálisan szerelhető véget és a zizergés is megszűnt ;) Persze jó lenne az egész lakást átrezelni, de az egész lépcsőházat is kellene, mert a fővezetékek is aluból vannak... Persze ehhez vésni kell, mert nincsenek kábelcsatornák! Még jó, hogy már nem használják ilyen célra sehol!


szomb. jan. 08, 2005 19:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Hi!
Nekem az a 10 A-es megszakító nagyon gyanús.Hogy miért is? Vasaló kb.1200W -> kb 5A ; mikro kb 900-1000W -> 4A ; mosógép -> (ha automata) akár 2200W-ot is felvehet, ami 9.5A.És akkor nem beszéltünk a PC-ről, TV-ről ás egyéb kütyüről.Ez még 3 fázisra elosztva is igen nagy terhelés.Még az a szerencse, hogy csak a megszakító ciripel, és nem a doboz a falban.(ami késik nem múlik.)Jó lenne a kötéseket megnézni, és újrakötni!
Újravezetékezni nem lesz olyan egyszerű, mert általában panel és társasházakban MM Fal vezetékkel kötöttek mindent.(még a cipőt is :) )
Ez egy olyan vezeték amit nem kell védőcsőbe tenni, hanem közvetlenül mehet a vakolat alá.Cseréje csak bontással,véséssel oldható meg.Ha mégis lenne védőcső a falban akkor érdemes lenne újravezetékezni az egész lakást.25 év az 25 év.Főleg alu esetében.
Természetesen nem véletlen, hogy 10A-os megszakítók vannak fennt.Az Alu vezetékekre nem is lehet többet ráengedni.A legjobb lenne Cu-ra áttérni.Ezen már futhatna a delej, és nagyobb megszakítókat is lehetne feltenni.Nagyobb megszakítókat, ne rakj fel, mert nem véd majd semmit, max. zárlat elllen.
Azért van 2 nulla vezetőd, mert ezt hívják nullázásnak.Ez a leggyakoribb érintésvédelmi mód.A főelosztó szekérnyben a bejövő nulla vezetőt két felé osztják, az egyik a nulla a másik a védelem.
Remélem tudtam segíteni!
Sok sikert!
Üdv!
Pákaforgató


szomb. jan. 08, 2005 18:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 229
Hozzászólás 
Egy rézdrótos csere már húzósabb, pláne ha most "falba gyógyított" drótjaid vannak. Ha védőcsövek vannak, akkor csak behúzószalag és kábelhossz kérdés. A leírtak alapján inkább villanyszerelőre kellene bízni a kérdést, Petya, inkább ne fogj hozzá. Először csak árajánlatot kérj, pontos műszaki tartalommal(ne legyen később gond, ez, meg az nem volt benne az ajánlatban).
Ha nem vagyok indiszkrét, a PC-n és a hűtőn kívül mi fogyaszt még? Ha ettől nincs több, akkor a ciripelés elég aggasztó. Mikró, vasaló bekapcsolásakor a ciripelés hogyan változik (erősödik minden bizonnyal)?
Az alu drótról még csak annyit, hogy mindenki ódzkodik tőle, kettőt hajlítasz rajta és már törik, a konnektornál, kapcsolónál ezt sokszor nem lehet eljátszani. A kötődobozban régebben csak úgy összesodorták a két három drótot, tudvalevőleg az alumínium felületén oxid van, az meg nem igen szereti a delejt vezetni.


szomb. jan. 08, 2005 17:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Alumíniumból vannak :(


szomb. jan. 08, 2005 14:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 229
Hozzászólás 
Petyamester és Iránytű (az Úrban)!
A második kép, az a nagy zöld doboz egy hőkioldó, ilyen van nekem is, mifelénk a kerti szivattyúk léégése ellen szokták beépíteni. Rá van írva a beállítható áram tartomány, mit mondjak, nem egy precíziós műszer :D .
Petya, ha még áloméniumból vannak a drótok a házban, nem vagy könnyű helyzetben :( .


szomb. jan. 08, 2005 14:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Ja, tényleg, nem írtam, a fűtés kapcsolója (zöld) a központi fűtés keringtető szivattyújának a főkapcsolója (ősszel bekapcsolom, tavasszak kik, egyébként nincs fukciója, a termosztát vezérli a szivattyút)

Nem is értem miért kellett ehhez ilyen böhöm nagy kapcsoló...

Egyébként a földelés sincs kiépítve a melegpadlós helyiségekben, a konnektorok mögött 3 szürke kábel van, az egyik a fázis, a másik 2 nulla...

tehát pl. a számítógép is földeletlen (ill bekötöttem a második nullát földelésnek...) szóval nem oldana le, ha megfogom a szg. házát?

Petya


szomb. jan. 08, 2005 13:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Na lassuk akkor pontonkent:

LEGFONTOSABB:
-------------
Melott barmihez hozzanyultok, MINDEN KAPCSOLOT KISMEGSZAKITOT
MEG AMINEK KET ALLASA VAN KI ALLASBA KAPCSOLJ...

> Egyébként a lépcsõházban, a villanyóra alatt is van 1 ilyen,
> az is ciripel, de ennek cseréje tudtommal az áramszolgáltató
> dolga, mert le van plombálva.

Igen, pontosan. Hozza ne nyulj! Ha bejelented a DEMASZ-nak hogy
ciripel a villanyora melletti kismegszakito es a lakasban ennek
utemeben villognak a lampak lohalalaban ingyen kicserelik.
Talan csak szirenazni nem fognak hozza...

> De a belsõket én szeretném kicserélni, vagy cseréltetni.
> Szerintetek ehhez szakembert kell hívni, vagy házilag is
> megoldható?

Ha ilyeneket kerdezel akkor NE TE!! csereld ki hanem keress
egy hozzaertot. Masreszt pedig igen, nem nagy ugy es koltseg
kicserelni. Cakk-pakk huszasbol kijon szerintem...
Es akkor abban benne van az is, hogy nem furja meg tiplizes
kozben a meretlen fovezeteket :))))

> A 3 kismegszakító alatt van egy másik kapcsoló is, ami a
> fûtés fõkapcsolója.

Ner ezt nem tudom hova tenni. Mi az a futes fokapcsoloja????
Villany futes van nalatok? Biztos nem. Bovebb info (ha nem
titok)?

> Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen megszakítõkat (vagy
> fi-relét? nem tudom..) kell vennem, ha ezeket le akarom cserélni?

Nos en vennek egy:
- Muanyag zarhato dobozt amit foelosztonak hivnak, es belefer
az osszes kismegszakito, Fi-rele, esetleg csengo, stb.
- egy 30mA-es Fi-relet ami tulajdonkeppen egy
hi-ba-a-ram-ve-do-kap-cso-lo es akkor kapcsol le ha nem annyi
aram folyik ki mint be. Pl. ha az asszony hajsutovasa
testzarlatos. A kollegemnal eddig ketszer oldott le. Egyszer
villanyszereles kozben nem aramtalanitott es megfogta a
a fazist. Masodszor amikor ez neki annyira tetszett hogy
megint elfelejtett aramtalanitani es ugy vagott el egy kabelt.
Na lehet gondolkozni. Szerintem megeri a majd 10.00 HUF-ot.
Marmint az eleted vagy a csaladode...

Egyebkent jobberezesu boltos olyanokat ad ami kell, ha elmondod
neki az alapadatokat.

> Esetleg lehet még kapni a régi típusból is, hogy csak a hibásat
> kelljen kicserélni?

Nem lehet kapni a regibol mar...

Ja, a B es C tipus kozott az a kulonbseg hogy az egyik "lomha".
Azaz pl. a mikro nem rugja le...


szomb. jan. 08, 2005 13:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Ezt találtam:

Schneider S32 KISMEGSZAKÍTÓ 1P B10 4,5KA 507 Ft

Ez jó lesz?
Mi a különbség a B és C típus között?
Mi kell a beszereléséhez? Csak simán leveszem a régit, és felteszem az újat? Ennek ugye csak 2 érintkezője van, fázis be és fázis ki?


pén. jan. 07, 2005 21:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Gázos a téma!!!
Feltehetőleg az érintkezők oxidálódtak el.
Ésszel kell velül lenni, mert melegednek, és összeolvadhatnak, vagy tüzet okozhatnak. Persze csiszolás + kontaktspay, de én a a csere mellett vagyok. Instabil működésű ejtőernyőt nem szoktak garanciális cserére visszahozni....
A második kép az nem bizti, hanem egy öntartó kapcsolású telé, melynek ortzáját nagyapám szalagfűrészéről ismerem.... :-)

Ésszel a kontakthibával azért is, mert ez a ciripelés nem csak akusztikai!!!
Bizony-bizony böszme méretű elektromos feszültségtüskék is kódorognak.
A PC tápjának az elején 2x200V-os kondik vannak, melyek elvileg elbírják az egyenirányított ~230V-ot. Gyakorlatolag a szakdolgozatommal ment el örök vadászmezőkre a gépem... (1 floppymaghajtó, és a proci élte túl...)
Sok elekrtomos dolog van a lakásban, éjjel-nappal bekapcsolva.
A bizti előre szólt!!! Kegyeskedjél bejelenteni, és nem játszani a véletlennel, mert az nagyon biztos!!! (szent Mutphy a műszaki emberek védőszentje. Nem gyilkos, de gonosz, alattomos, és mindig a sarokban ül, és úgy vigyorog mint aki már tudja, hogy mit fog tenni vele.......


pén. jan. 07, 2005 19:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás biztosítéktábla cseréje/bizti "ciripelés"
Üdv!

A következő lenne a probléma. Több, mint 25 éve épült társasházi lakásban a "kisautomaták", kissé elöregedtek, cserélni szeretném őket. Az egyik, legnagyobb terhelésnek kitett darab feltűnő, ciripelő hangot ad, és melegszik is (erről megy az összes világítás, és a szobai konnektorok, így a PC is). Most az tűnt fel, hogy az izzók is a ciripelésnek megfelelően villognak. Félek, hogy egyszer elszáll a megszakító, és ülhetek a sötétben. Egyébként a lépcsőházban, a villanyóra alatt is van 1 ilyen, az is ciripel, de ennek cseréje tudtommal az áramszolgáltató dolga, mert le van plombálva. De a belsőket én szeretném kicserélni, vagy cseréltetni. Szerintetek ehhez szakembert kell hívni, vagy házilag is megoldható? A 3 kismegszakító alatt van egy másik kapcsoló is, ami a fűtés főkapcsolója. Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen megszakítőkat (vagy fi-relét? nem tudom..) kell vennem, ha ezeket le akarom cserélni? Esetleg lehet még kapni a régi típusból is, hogy csak a hibásat kelljen kicserélni?

Itt vannak a képek:

http://www.stud.u-szeged.hu/Molnar.Peter.10/bizt1.jpg
http://www.stud.u-szeged.hu/Molnar.Peter.10/bizt2.jpg

A megszakítól 10A-esek.

Petya


pén. jan. 07, 2005 18:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség