Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 8:45



Hozzászólás a témához  [ 809 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő
Építsünk CNC-t olcsón! 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Ez tényleg aranyos...Az a pneumatikus fékakármi az a tokány fix pozícióban való rögzítését hivatott eszközölni?


hétf. jan. 08, 2007 17:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Most talaltam, tetszett:

http://www.astlab.hu/egyeb/fog12m1/f32rx.html


hétf. jan. 08, 2007 14:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Nekem is az első verzió lesz a nyerő mert én is olyan elven készítem el..egyébként mi van akkor ha a csapágyfészket nem teljesen marjuk ki hanem mondjuk 6 mm-t,ekkor 1 mm-t kilóg a csapágy.Rakni egy nagyobb alátétet ami a külső gyűrűn támaszkodik fel és simán összerakni.Akkor megfo9gja a bútorlap oldala és simán el is tud forogni....


hétf. jan. 08, 2007 7:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Én az első megoldást használom. Kb. olyan 2mm-es lemezt használnék oda.


vas. jan. 07, 2007 23:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Hello!
Nagyon szépen köszönöm,így már világos a dolog.Egyébként milyen vastag lemezzel szorítod oda?Tehát mennyire kell annak ott tartani?


vas. jan. 07, 2007 22:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Kicsa írta:
Tab120L
Tudnál linkelni közvetlenüól olyan aképet amiről beszéltél? Mert ezt a lemezes megoldást em nagyon látom,csak annyit hoy egy 4negyalakú támasztóban vannak befogva a végei a tengelynek.
üdv Péter


http://sziget.mine.nu/~tAB/temp/csap%e1gy.GIF


vas. jan. 07, 2007 21:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Tab120L
Tudnál linkelni közvetlenüól olyan aképet amiről beszéltél? Mert ezt a lemezes megoldást em nagyon látom,csak annyit hoy egy 4negyalakú támasztóban vannak befogva a végei a tengelynek.
üdv Péter


vas. jan. 07, 2007 13:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Gravir!
Gondolom a potom 5ezres golyósorsóra gondolva írtad ezt:
Idézet:
Ne haragudj, de láttál Te már golyóscsapágy árlistát?


Igen, az új árához képest potom, de 3 tengelyre 15kHUF lenne. és a hossz sem egy bajnok, jó, ha X-Y 300X300-as munkasík kijön belőle (Z tengelyhez mondjuk meg ez is sok.)
Barkács géphez első építésre sokallom, talán egy kiforrott másodikba...


szomb. jan. 06, 2007 20:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Bibus kft (gógli megmutatja) forgalmaz trapéz orsót

kösz! megnézem
Üdv.:NDR


szomb. jan. 06, 2007 18:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
Bibus kft (gógli megmutatja) forgalmaz trapéz orsót, de az anya amit adnak hozzá az hatszög házban van ezért picit macerás a felfogatása.
Én sárgarézből csináltam hozzá anyát.


szomb. jan. 06, 2007 15:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hali!
Tud valaki tippet adni, hogy Bp.-n hol kapható trapézmenetes orsó méterben, anyával. d= 16-20 x 1,5-2 -es érdekelne.
Üdv.: NDR


szomb. jan. 06, 2007 14:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Tom12 írta:
Kitűnő elfoglaltság néha végigtúrni egy-egy ilyet :D A törött porcelánbilitől kezdve a PCI-E videokártyáig mindent lehet találni (alkudni kötelező) :D .
Felénk egy állandó árus komplett golyósorsókat is árul, de még bontottan is horribilis áron (ha jól emlékszem kb 40cm-es úgy 5kHUF/db)


Ne haragudj, de láttál Te már golyóscsapágy árlistát?
Ha tudsz venni nem kopotat ilyen árban kompletten, akkor hülyeség teflonanyával meg egyéb dolgokkal játszani.


szomb. jan. 06, 2007 14:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
A progi egy házi készítésű, nem én írtam. Majd szólok a srácnak aki csinálta hogy nézzen be ide.

Csapágy rögzítés: Úgy is jó lehet ahogy te mondod, de én egy lemezzel lezárnám, szorítanám. Vagy nézd meg én hogy csináltam. Műanyag csapágyház felcsavarozva a bútorlapra.


szomb. jan. 06, 2007 13:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Ejjjha!!! Ez igen....Gratulálok hozzá! Esetleg szívesen venném (szerintem mások is) hogyha írnál egy kisebb útmutatót erről a papírra rajzolás részről..sajnos én pl neten nem találtam magyar és hasznos leírást hogy egy gépen lévő képet hogyan lehet papírra vetni....
és mégegyszer gratula hozzá,nagyon jó lett!
Lenne közben egy kérdésem : A D=22 mmes csapágyat aminek vastagsága 7 mm,hogyan lehet rögzíteni 19es MDF lapba? elég hogyha belemarjunk a 22es kört és akkor jól belenyomjuk és megáll?Vagy van valami szakszerűbb rögzítése is?


szomb. jan. 06, 2007 13:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Tegnapelőtt jáccottam kicsit a cnc-vel :) 2 tengelyem kész van már, gyorsan összedobtam rá egy elektromágneses toll emelőt, és rajzolgattam vele :)

http://sziget.mine.nu/~tAB/nem_megnezni ... 150031.JPG

Ezt A/4-es méretben 5 és fél óra alatt sikerült produkálni :S Sajnos az eredeti kép egy szkennelt jpg volt, ezért ilyen "szőrös."

További képek, ötleteknek, vagy csak böngészni: http://sziget.mine.nu/~tAB/nem_megnezni/CNC/


szomb. jan. 06, 2007 13:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
OK..Akkor jó mert mén már korábban vettem orsók de natúrban,akor nem is veszke horganyzottat.
Hát a trapézmenet szerintem nekem felelsleges 1enlőre meg drága is...


szomb. jan. 06, 2007 12:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
Hát szerintem nem sok értelme van. Amiben volna poén az a trapézmenet csak annak meg kb2500 ft métere (TR 12x3)
Jó rendben ha mégis kell a teflon csak küldj egy emailt.


szomb. jan. 06, 2007 12:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Tehát akkor teljesen felesleges horganyzottat venni?
Jól értem?
Egyébként köszi az ajánlatot de úgy néz ki hogy tudok szerezni 20-25ös átmérőben...úgyhogy egyenlőre nem tartok igényt rá de ha nem jön össze akkor visszatérünk rá...így viszont nem kell tervezgetni,az eredeti 5let szerint meg lehet valósítani...


szomb. jan. 06, 2007 9:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
De gondolj bele miért lenne jobb a horganyzott mint a sima. Hiszen a horgany lágyabb a vasnál, tehát csak ront a kopásállóságon.
Persze ha keménykróm lenne az egészen más.
Az igaz hogy a horgany korrózióálló, na de ezt egy csepp olajjal is megoldhatod szobakörülmények között.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mcejence kedd ápr. 24, 2007 15:16-kor.



szomb. jan. 06, 2007 6:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Igen csak az a baj hogy ez neten van :-) de sebaj...majd írok nekik egy e-mailt...
Egyébként azt tudom h összefüggés nincs a horgany meg a din között...csak azthittem hogy van a minőség (pl 8.8) és a din között... :-) de akkor tévedtem :roll:


pén. jan. 05, 2007 21:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
mcejence írta:
Szerintem nincs összefüggés az anyagminőség és aközött hogy horganyzott e vagy sem.

Szerintem sincs összefüggés, DIN975 inkább vonatkozik a méreteinek a szabványosításra, mint az anyagminőségre, ahol megveszed ott biztos megtudják mondani milyen minőségű. :)


pén. jan. 05, 2007 19:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Csak azért kérdem mert én már vettem natúr szárat és találtam neten horganyzottat csak nemtom az jó lesz-e...Gondolkozom ezen a teflonon de eddig nem sok siker... :-(


pén. jan. 05, 2007 18:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
Szerintem nincs összefüggés az anyagminőség és aközött hogy horganyzott e vagy sem. Amit én vettem horganyzottat az sima mángorolható anyag lehorganyozva. Nem használtam.
A menetes orsó felülete sok esetben szőrös érdes kézzel végigsimítva érezhető. Ez nagy baj mert megeszi a teflont. Esztergapadba megpörgetve át kell csiszolni fényesre simára a festékboltokban kapható szivacsos szerű csiszolóval, ez a menetek közözz is működik.


pén. jan. 05, 2007 18:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Értem..hát szerintem egyenlőre marad a MDF...
Hát az asztalok nem sinen fognak futni hanem !végig! alátámasztott köszörült tengelyeken.Úgyhogy én úgy érzem,a kottyanásokat minimalizálni,sőt megszünetetni lehetne,feltéve hogy egy jó teflonos meghajtást tudnék csinálni.Hát az nem túl jó,viszont 'megálmodtam' egy másik dolgot... (na jó,ezt nem álmodtam hanem gondoltam :D )Tehát nem M10es hanem M8as menetesszár...Mindjárt számolok,rajzolok aztán kiderül a helyzet...
apropó! A DIN975ös szabvány szerinti Horganyzott menetesszár minőségét tekintve 8.8as? Tudom jó kérdés,nemtudjátok hol lehet utánanézni ennek?


pén. jan. 05, 2007 17:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
Na azért lehet hogy ezzel az MDF dologgal túl sarkos voltam és jól kitalált konstrukcióval az is adhat jó megoldást, és ha sikerűl kontúrmarni olcsón akkor tényleg pontos is lesz. De legalább ne a bútorsines megoldást használd, vagy ha mégis akkor a nagy irodai másológépekből lehet kitermelni nagyon jó minőségű sineket. Van a lomjaim között egypár ilyen.
A teflont megmértem és sajnos csak 15.7mm az átmérője tehát abból tisztára esztergálva csak 15 mm marad úgyhogy ezzel számolj ha igénybe veszed a felajánlásom.
Na hali szép álmokat


pén. jan. 05, 2007 17:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
gratulálok a tagsághoz...
Hát az elemek szintén Hobby Cncvel lesz kimarva tehát szerintem a pontosággal nem lesz gond.Ezen az alu dolog viszont elgondolkodtató...
Egy szintén géppel rendelkező netes ismerős segít megtervezni illetve majd ő fogja kimarni csak még nemtudom mennyiért.Mos csinálom a terveket és szerintem a napokban fogom átküldeni árajánlat érdekében.Nemtudom mennyi lesz a vége,viszont érdekelne hogy ezt az alu dolgot hogy gondoltad.Teljesen új és más váz felépítése? Vagy ugyan ezen terv aluból kivitelezve?Csábító az alu de az mdf lap könnyebben megmunkálható...tényleg mdfbe ugyan úgy sima menetfúróval lehet menetet vágni? (furatba).A kérdéseim fennállnak de szerintem maradnak elméleti síkon,bár nagyban függ az mdf lapos verzió költségétől...
a motorjaimra az van írva kézzel h kb 0.5 Nmesek...5.2 V,1.4A 1.8fok/lépéses Miniangle Stepper motor.Viszont tényleg nemtudom hogy hogy legyen ez a teflonos dolog...éjjel lehet megint megálmodok egy verziót... :-)


csüt. jan. 04, 2007 21:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
HÚÚÚ ezüst-tag lettem, megyek pezsgőt bontok :D :D


csüt. jan. 04, 2007 20:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
Jó mereven kell rögzíteni az anyát a házban mert pl egy 1 Nm-es motor egy menetes orsón keresztűl elég nagy erőt tud kifejteni ha a gép a végponton vagy más okból kiakad akkor kihúzhatja az egészet. Jártam már így.


csüt. jan. 04, 2007 20:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
És hogyha nem menetet vágnék kívülre hanem 2 db zéger gyűrűvel rögzíteném? Akkor csak 2 db kb 1-2 mm széles beszúrás kell csak de az mondjuk nagyon jó helyre hogy ne lötyögjön :-)


csüt. jan. 04, 2007 19:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
Ha MDF párti vagy Én nem bánom de:
Egy A4 méretű gép alu szükséglete kb 15 000 ft, ezt megspórolhatod de nincs egy jó síkod amire építhetsz, nemtudsz egy rendes menetet sem fúrni csak pluszmunkával elkészített betétbe amit még külön pozicióba kell raknod, a géped merevsége közelébe sem jöhet a jól megválasztott alu profil merevségének, az alut marógépen halálpontosan megmunkálhatod, míg a préselt fát egy valamire való marós fel sem rakja a gépére mert nem porolja vele össze--azaz marad a colostokkal mérő asztalos műhely, a pontatlanságok eltüntetésére mindenféle umbuldát kell kitalálnod ami felesleges ha egyszer csinálod meg jó anyagból és pontosan.
Tehát amit nyersz a vámon elveszted a réven
Szerintem.


csüt. jan. 04, 2007 19:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
Ha a 16mm-es rúdra M16 menetet vágsz akkor a magátmérő 13.402mm.
Tehát a belső M10 menettel a falvastagság eggyes helyeken csak kb 1.5 mm ami szerintem nagyon kevés ha teflon az anyag.


csüt. jan. 04, 2007 19:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Üdv! Hát így belegondolva... :oops: :oops:
Viszont ha kicsit módosítok a méreteken... :-) Szóval 16os az alap.Induljunk belülről kifelé.M10es szárban gondolkozzunk.Ez azt jelenti hogy ennek kell előfúrni egy 8.5 fúróval.Kész lesz a Menet és akkor az egész átmérője belső menettel 10 mm.Tehát akkor elvileg marad 6 mm tehát 3 mm falvastagság.Ebből ha le kéne venni akkor is 1-1 mm-t a peremnek...tehát akkor az eredeti 5let szerint lenne 2 mm falvastagásgú anyag,szerintem ez elég.Ám ha mégsem,akkor ott a másik megoldás : marad a 3 mm falvastagság (ami szerintem tuti elég :) ) és mind2 végére megy egy-egy önzáró anya. (sajna itt pontos méretet nem tudok de ha jól gondolkozom,M16os menetet lehet vágni rá) Tehát ez a terv. Így működne a dolog? :-)
Másik dolog: Ez HobbyCNCnek készül és amit a suliban láttam...tehát 19es mdf lappal dolgozunk főleg,elég merevnek érzem...A kritikus részeken (pl csapágyak rögzítése) úgyis fém lesz használva,véleményem szerint meg a többi részhez megfelelő az mdf lap.Hát hogy pártban hogy is van,inkább ne menjünk bele. (személy szerint törölném az összes pártot :D )


csüt. jan. 04, 2007 18:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
Szia Kicsa
1.:Az MDF-et sem pártnak sem cnc gép szerkezeti anyagának nem választanám mert nincsen tartása.
2.:Azt mondod álmodtad--hát akkor ez egy rossz rémálom volt csak és felejtsd el mert teljesen megvalósíthatatlan. Ha méreteket is adtál volna és léptékhelyesen megrajzolod akkor kiderűl hogy a levegőre vágtad a menetet.
12mm es rúdba fúrsz egy 8-as lyukat, abba vágsz egy M10 menetet, és még kívűlről is a rögzítő anyának menet---tehát kívül belül menet a semmin hisz a falvastagság csak 1mm.
Ha rosszul értem akkor természetesen bocs.
Ha kitalálsz egy jó megoldást akkor ingyen adok 16mm-es teflont ami 1 géphez elég lesz, még marad is.
:D


csüt. jan. 04, 2007 18:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Szevasztok! Tehát akkor :
www.kicsa.atw.hu/teflonrud.dwg
www.kicsa.atw.hu/t1.JPG
www.kicsa.atw.hu/t2.JPG
Itt vannak a képek illetve a dwg.Röviden : mcejence által említett rúg + mdf lap.Az mdf lapba fúrni mondjuk 12es lukat..a 16od rúd nagyrészét leesztergálni 12esre hogy belemenjen a fába,a maradék kis perem pedig feltámaszkodik a lapra.Másik felén hosszabbra hagyni a az mdf lap,és a kilógó részre menetet vágni és egy anyával fixre rögzíteni.Ezáltal könnyen,egyszerűen cserélhető ha kell és mégis fix rögzítés.Közepébe pedig bele lehetne vágni a menetet. Szerintetek mennyire lenne tartós/pontos?
üdv Péter


csüt. jan. 04, 2007 17:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Micsoda tagcsoport lehetőségek!!!
vas, biliacél, szénacél, ötvözött szerkezeti acél, ötvözött szerszámacél, magasan ötvözött szerszámacél, stellit...
:D


csüt. jan. 04, 2007 8:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Kicsa írta:
Üdv! Sajna most nincs sok időm mert még meg kell írnom a házit meg be is kéne érni suliba de délután ha hazajöttem írok bővebben az 5letemről amit éjjel megálmondtam :-)
Valami hozzávetőleges árat tudsz írni a rúdra? Amúgy ez 16os tömör rúd?
Egyébként én isúgy gondoltam hogy magam vágom bele mert ezek a mángorolt menetet sajna csak szemre 100 %osak...
üdv Péter


ui.:ez a rozsdamentes acél szöveg király :D :D :D


csüt. jan. 04, 2007 7:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Üdv! Sajna most nincs sok időm mert még meg kell írnom a házit meg be is kéne érni suliba de délután ha hazajöttem írok bővebben az 5letemről amit éjjel megálmondtam :-)
Valami hozzávetőleges árat tudsz írni a rúdra? Amúgy ez 16os tömör rúd?
Egyébként én isúgy gondoltam hogy magam vágom bele mert ezek a mángorolt menetet sajna csak szemre 100 %osak...
üdv Péter


csüt. jan. 04, 2007 7:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
Most látom csak hogy vas tag vagyok. Persze inkább vastag szeretnék lenni.
Hányszor kell még hozzászólnom hogy legalább rozsdamentes acél legyek??


szer. jan. 03, 2007 18:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
Hali Kicsa
Ha belevágnám a menetet akkor a már megvett orsón vagy lötyögne vagy szorúlna. Ezek a mángorolt kommersz orsók nem egyformák AS minőség. Úgyhogy azt legjobb ha Te csinálod. Szerzel (ha nincs) 10-es menetfúrót és annyiszor átvágod hogy pont jó legyen. 16 mm-es teflonrúdban tudok segíteni, de akkor annak házat kell csinálni.


szer. jan. 03, 2007 18:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Na igen! Én is ilyenre gondoltam...
Hát én M10es menetes szárra gondoltam és má meg is vettem...viszont ha a csavar nélküli sem kotyog akkor lehet hogy megpróbálkoznék azzal.Viszont nem kaptam még választ : csinálnál nekem olyanokat?
üdv Péter


kedd jan. 02, 2007 11:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
Szia Kicsa
Már egy ideje használom ezt a sima állíthatatlan teflon anyát és semmi kopás. Azért is van húzott alu 20x20 -as teflon házban hogy ha cserére kerül a sor akkor a szabványos méret miatt ez ne legyen gond.
Ha állíthatót akarsz akkor annak kicsit nagyobb a helyigénye, és az anyagigénye. Ha sima metrikus menetes szálat használsz akkor a lehető legnagyobb átmérőt ajánlom mert ezek már talán nem olyan girbegurbák.
Állítható teflon anyának valami ilyesmire gondolok--az oldalán nem látható de van egy csavar ami a két anyarész feszítését adja.
Kép


kedd jan. 02, 2007 10:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Hehe :-)
Akkor máshogy : Tud valaki eladó teflonról? Kellene nekem 3 kisebb darab...azt viszont akkor én úgy csinálnám hogy állítható legyen :-) Szóval akkor tud-é vki ilyet szerezni...ja és még jól jönne tengely olyan 12 mm átmérő körüli,sztem kb 1 méter kéne.
üdv Péter
ui.:bocsi ha kicsit 'aprósra' sikeredett


hétf. jan. 01, 2007 20:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Kicsa írta:
Csak azt nem értem hogy a képen hol a csavar amivel ha kotyog,össze lehet huzatni... :-)

Ha kotyog, akkor csere :)


hétf. jan. 01, 2007 18:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Esetleg nem vállalsz yártást? jó pénzért 3 ilyet :-)
Mert én nem tudok hozzájutni az alapanyaghoz viszont ez sokkal egyszerűbb lenne...Csak azt nem értem hogy a képen hol a csavar amivel ha kotyog,össze lehet huzatni... :-)
(priviben is jó)


hétf. jan. 01, 2007 13:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
A teflonrúdból elkészített anyát én még a rögzíthetőség és csereszavatosság miatt még egy húzott alu házba sajtolom és azt rögzítem a gépreKép
BUÉK mindenkinek!!!


hétf. jan. 01, 2007 12:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Üdv!
http://www.hobbycnc.hu
belépsz és bal oldalt keresel olyat h mechanikai 5letek..és ott lesz valahol középen...


hétf. jan. 01, 2007 2:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hali!

"A teflonanyás a legjobb és a legolcsóbb és gondos kivitelezésnél szinte teljesen kottyanásmentes. "

Kissé tájékozatlan vagyok, elmondaná valaki ennek a lényegét? Kösz!
Üdv.: NDR


vas. dec. 31, 2006 21:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Üdv! Hát sajnos nem nagyon tudok fehérváron olyan helyet ahol tudnék venni telflon anyát:-( Pedig tény h az e legegyszerűbb de ha nem nagyon van rá módom... :-(Azért próbálok meg valami ilyesmit mert rugók tudnék szerezni (igaz h rendelni neten :-).
.!.!.!.B.Ú.É.K.!.!.!.


vas. dec. 31, 2006 19:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
Bocs most látom hogy új vagyok itt ezért elmondanám magamról hogy:
régóta olvasgatom ezt a fórumot, de most vettem a bátorságot az első hozzászóláshoz.
Jómagam is cnc maró építésén fáradozok.
Egy fémvázas hobby cnc gépet már sikerűlt építenem, de tovább szeretném fejleszteni--főleg nyákgravír irányban.
Az x és y teflonos anyával megy alu házba sajtolva, a Z pedig réz anyás.
Buék Mindenkinek!!


vas. dec. 31, 2006 16:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 11:41
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás 
Szia Kicsa
Ne bajlódj ezzel a rugós cuccal mert csak a gond van vele.
A teflonanyás a legjobb és a legolcsóbb és gondos kivitelezésnél szinte teljesen kottyanásmentes. Nekem legalább is sok kínlódás után ez jött be, de mások is sokan erre esküsznek.


vas. dec. 31, 2006 16:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 809 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség