Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:43



Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
CD tuning 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Hogy feledt ez a hat eves topic :)
De nem baj. Annyit pontositanek hogy nekem csak annyi kozom van a dologhoz hogy Mazsa csinata a tuningot es a kepeket, en csak feltettem anno a web-re...


szer. márc. 25, 2009 11:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 22, 2007 11:28
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Kecsó
Hozzászólás 
Üdv!

Nem okoskodni akarok, de van némi tapasztalatom a témában.
Galfy kolléga kihagyott valamit a tuningból.
A kimeneti "muting" tranzisztorok eltávolítása elég kritikus pont.

Kb két éve szedtem ripityára a CD játszómat (Maratz CD63 MKII),
és megpróbáltam jobb hangzást kicsikarni belőle.
Szinte mindent elkövettem ami fentebb is le van írva több kolléga által,
de nem lett az "igazi". Jobban beleástam magam a témába és rábukkantam a "muting transistors" témakörre.
A CD újbóli szétszedése után megnéztem hogyan vannak kapcsolva ezek a "készülékek" és rájöttem hogy a kimeneti jelet valamilyen mértékben "földelik". Eltávolításuk után olyan lett a hangzás hogy padlót fogtam.
Mintha egy másik CD lejátszót hallgattam volna.
A tér kinyílt, a hangszerek a helyükre kerültek, a dinamika (CD-hez képest) javult.

Ennyi mára.


szer. márc. 25, 2009 9:40
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
A tápot 1az1be nem akarom kicserélni, mert az elég nagy munka lenne.
Olyasmiken gondolkozom, hogy kicserélem azt a 7805-öt, esetleg 1-2 szalagkábelt kicserélek utp-re, meg ilyesmik.


hétf. nov. 24, 2003 13:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hát igen... Én is nézegettem már a DVD lejátszómat, de mivel hasonlóan kevés az alkatrész, meg nehezen "megbontható" a konstrukció, én sem tudnám, hogy hol álljak neki :-( Mondjuk ez nem újság, mert nem is értek hozzá ;-) De tényleg: a tápon lehetne ezt-azt javítgatni esetleg (szűrés, mittudomén), de a "lényeg" az jóformán 2-3 nagy IC: ezekhez nehéz hozzányúlni...

Üdv!


hétf. nov. 24, 2003 9:23
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Íme a képek:
http://web.interware.hu/kontor/temp/cor ... kepek/dvd/


szomb. nov. 22, 2003 21:47
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Na, nagy lelkesen szét is szedtem már a (DVD) lejátszómat tuning felmérés céljából. ;-)
Az egész 4 nyákból áll:
- tápegység
- kezelőszervek
- kimenetek
- midnenféle processzrok

Gondolom a front panelt nem kell tuningolni, és a kimenetek nyákján
sem láttam sok babrálni valót. Marad a decoder rész meg a táp.
A decoder nyákon (majd teszek fel képeket is) sok soklábú proci van,
meg sok kisebb elko, gondolom ezekhez sem érdemes hozzányúlni.
Marad a táp. 1-2 perc alatt felismertem, hogy kapcstáp lesz ez.
Első kérdésem, mi a vélemény a pwm tápokat illetően hi-end
szempontból ? Láthatóan 2 része volt: 1iken előállította a kisfeszeket
a másikon meg elosztotta tovább szűrte. 2 kisebb trafó van benne.
Az egészben nincs túl sok alkatrész. A végén van 3 to220-as
alkatrész, egyik egy régi jó ismerős egy 7805-ös, aztán van egy
mbr1045-ös schottky dióda, aztán egy AMS2910 jelzésű nemtompontosan micsoda. Mind3-on szép kis hűtőzászló.
A kábelezés egyszerűnek tűnik, minden tápvezetéken ferritgyűrű van,
a 220-as részen is, 1-1 menet mindenhol.
Így elsőre 7805 csere jutna eszembe meg esetleg elko-csere tantálra
Egy kvarcot láttam a decoder panelon, ami 27.000 Mhz-es volt.


pén. nov. 21, 2003 18:46
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Addig is 1-2 link:
http://diyparadise.com/75ohmtweak.htm
http://diyparadise.com/cdptweak.htm

Aki talál még írja meg !!

Egyébként 1ik óra után kikérdeztem a digitálistechnika tanáromat
erről a témáról. Kicsit félve mentem oda, hogy majd kinevet, mint
mérnökember, de nem ez történt. Mondta, hogy abszolút elképzelhető
a digitális rendszerekben mindenféle jeltorzulás, és hogy a digit
kábel is sokat számíthat a CD és a DAC között. Örültem a
beszélgetésnek...


csüt. nov. 20, 2003 23:27
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Olyat is halottam már, hogy a futómű töbebt számít mint a DAC...
Persze nyilván talán kicsit túlzás, de sztem bőven számít a DAC előtti rész is !


csüt. nov. 20, 2003 23:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Üdv!

Lehet, hogy hülye a kérdés, de azért felteszem:
Külsõ DAC-ot használva is van értelme bajlódni a CD tunninggal?
Gondolom az eddig ecsetelgetett táp tunning feleslegessé válik...vagy mégsem?

Üdv: Deka


csüt. nov. 20, 2003 23:05
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Gondoltam felhozom a témát kicsit, hátha azóta más is végzett vmi tuning-ot vagy bármi fejlesztést a cd játszóján.
Én is gondolkodom hogy esetleg majd végzek egy ilyesfajta módosítás a lejátszómon.
Várok minden infót !


csüt. nov. 20, 2003 21:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
oshifis!
Előszöris a uA723 kiváló IC,ha megbízható,kis belső ellenállású tápegységet akartam,ezzel csináltam nem audio célra,arra nem igazán jó hangminősége okán.
Jó a kérdés mert én nem soros ellenállást használtam,hanem egy áteresztőtranzisztort(nem stabilizál),aminek bázisáramával pontosan beállítottam az áramkörnek megfelelő belső ellenállást.Ha túl kicsi túlságosan melegszik,ha nagy akkor nem elég erős.Ezt követi a párhuzamos stabilizátor.
Végerősítőben sem mindegy a csőfűtés,de én csöves meghajtófokozathoz használtam,ahol nagyon hallatszik a minősége.
A stabilizátor első fokozata egy 10000mF-os pufferről megy közvetlenül,vastag nyákfóliával kialakítva.Ezen a fokozaton nincs nagy feszültségesés,így 4 csőnél sem melegszik.
Megpróbálom mielőbb felrakni.


kedd feb. 18, 2003 19:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Érdekel! A soros ellenállás közvetlenül a pufferről megy, vagy egy azt megelőző soros stabilizátorról? Jobb a stabilizált csőfűtés, mint az AC közvetlenül a trafóról (persze végerősítőnél)?
Lehet, hogy ki leszek nevetve, de a uA723 külső tranzisztorral beköthető párhuzamos stabilizátornak. Elavult?


kedd feb. 18, 2003 10:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Ha valakit érdekel én egy speckó stabilizátort építettem az erölködőmbe a csőfűtéshez(ugyanis piszkosul meghallatszik a csövek fűtése is).Bárhol használható,pl.cd-ben is.Azt tapasztaltam hogy semelyik stabkocka(78..,lt1085 stb)nem olyan jó mint egy diszkrét stabilizátor,de még ezek sem elég jó hangúak.Ezért én soros áteresztő stab.helyett párhuzamos elven működő stabot terveztem.
A lényege,hogy műv erősítő hasonlítja össze a tápot egy referenciával,ami nálam lt1085(drága,de a legjobb stabkocka).Azután egy fet-tranyó erőgép lerántja és eldisszipálja a felesleges feszt és zavarokat,így a soros ellenálláson feszültséget ejt.Nem energiatakarékos,de olyan semleges majdnem mint egy aksis táp.A műv erősítő azért belehallatszik,én opa277p-t használtam.Sok műv.erősítőt kipróbáltam sok helyen,és ezek tetszettek még a legjobban,de ebből is csak a p-s sorozat.
Ha valakit érdekel publikálom a rajzot.


hétf. feb. 17, 2003 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Tibi és Többiek!

Érdekes készülékek, az biztos.
A főtáp 78L15-ös, +5V6 Zener, megfejelve áteresztő-tranzisztorral, 2X20V-os kimenőfeszültségre. Majd ebből minden panel kap külön 7815/7915-IC-vel stabil tápot. Gondolom, így jobb az egyes áramkörök tápfeszültség-elválasztása, szűrése, zavarmentesítése.
Mivel minden panel +15V és -15V-ot kap, így érdekes, hogy a főtáp az különállóan, de azonos felépítésű-stabilizátorokból áll. Ezt is megépíthették volna +/- szimmetrikusra, megoldható lett volna, de mégsem, mi az oka, nem tudom.
Üdv! SMA


hétf. feb. 17, 2003 10:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Bocs, ezentúl csak ritkábban szólhatok bele egy darabig, magánéleti okokból :-((

EGY STABKOCEK SEM lehet olyan jó. amit ne lehetne felűlmúlni pár tranyával, + egy-két műveleti erősítővel.Mint alantabb említettem /szerentem/ a másik nagy "titok" a fokozatok közti emitterkövetők használata. Bár ez MINDEN hangfrekis cuccban csak hasznos lehet. Van egy-két gyári erőlködő a világban, /nem névtelenek, nem olcsók, viszont igen jó hangúak/ ahol a tápban kétszer annyi alkatrész van, mint a hangfrekis részben... /reVox ; Sansui ; RCA etc.../


hétf. feb. 17, 2003 8:42
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Amennyiben nem közösítették a földeket sehol sem, úgy csupán egy izoláció lehetett a cél. Ha közösítették, akkor szerintem a földelésen múlik, hogy jobb vagy rosszabb eredményt kapnak. De pl. ha LT1085CT-vel akarunk pozitív és negatív tápfeszt, akkor kénytelenek leszünk külön szektunder tekercset, külön egyenirányítást és szűrést használni, mivel az IC-nek nincs negatív változata. Milyen stabilizátor volt abban a hang-processzorban? Stab IC?!


vas. feb. 16, 2003 19:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

Mi lehet a pláne abban, amit már nem egy készülékben láttam, hogy azonos "+" stabilizátorok vannak benne külön tekercsről, Graetz, kondik stb.- és nem egy Graetz+közös tekercs, +/- stab. IC és egyebek.
Valami oka van, hogy így építettek meg tápegységeket, méregdrága hang-processzorokhoz?!
Jobb a zavarelnyomás?
Esetleg mindegyik tápvezetéken megjelenik a zavaró-feszültség és azt az erősítőáramkörök szimmetrikus működésük folytán kioltják?
Mi az igazi oka? - Ti tudjátok?
Üdv! SMA


vas. feb. 16, 2003 16:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
"Kár, hogy nincs az LT-nek negatív változata."

Ez igaz, de ha két szekunder tekercsünk van, akkor be tudjuk kötni negatívként is.


szomb. feb. 15, 2003 16:23
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
> Szerintem lehet, hogy egy LT1085CT jobb, mint a Kenwood-odban
> levő táp. Én gyakran használom ezt az IC-t, mert egy 78xx helyére
> könnyű berakni. Az LM317T-hez képest inkább csak a részletek
> terén van különbség, sokkal kifinomultabb hangot ad, viszont a
> karakterük nagyjából azonos.
Kár, hogy nincs az LT-nek negatív változata.


szomb. feb. 15, 2003 15:51
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szerintem lehet, hogy egy LT1085CT jobb, mint a Kenwood-odban levő táp. Én gyakran használom ezt az IC-t, mert egy 78xx helyére könnyű berakni. Az LM317T-hez képest inkább csak a részletek terén van különbség, sokkal kifinomultabb hangot ad, viszont a karakterük nagyjából azonos.


szomb. feb. 15, 2003 12:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves vasti és Többiek!

Ferenci Ödön: Tápegységek Amatőröknek(?), Elektronikai készülékek tápellátása, Kapcsolóüzemű tápegységek, stb.
Rózsa Sándor: Mérőkészülékek Amatőröknek, - ebben is vannak stabil-tápok ( Ennek volt egy régebbi és egy újabb kiadása is ).
Nagyon hasznos lehet, ha a netről letöltjük az egyes táp-IC-adatlapjait, ezekből is lehet okulni, ellesni dolgokat.
Üdv! SMA


szomb. feb. 15, 2003 11:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hát szóval komolyan érdekel a dolog, de sajnos magamtól nem túl sokra tudok jutni: megnézegettem újra a tápját a lejátszómnak (kapcs. rajzon), de nem lettem okosabb tőle :-((
Nekem ez már bonyolult. Meg gondolom annak nem sok értelme van, hogy egy akármilyen stab. IC-ből fabrikáljak tápot bele, mert azzal még talán meg tudnám valósítani a külön tápokat: de most vmilyen tranzisztoros stabilizárot van benne (ha jól látom ;-) , azt pláne nem hiszem, hogy érdemes IC-re cserélni.
Tudna nekem valakisegíteni abban, hogy valami olvasmányt ajánljon a feszültségstabilizátorokkal kapcsolatban? Mert sajnos pár éve kidobtam az összes sulis könyvemet :-((

Üdv!


pén. feb. 14, 2003 15:53
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
És akkor még szót sem ejtettem a procik/fokozatok emitterkövetővel való tápleválasztásáról...
-És ez még míndíg csak a táp... Hol van még a servo, a dac, a szűrők, a hf fokozat...


pén. feb. 07, 2003 22:41
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szia Domy!

A táp egy kritikus kérdés, remélem nem lesz sértődés abból, ha nem publikálom az általam kreált táp rajzát. Amúgy sem nagy szám, lehet sokkal jobbat csinálni. Viszont a leggyakrabban használt stabilizátor IC-k mindegyike elég gyengécske, hogy finoman fogalmazzak. Az általam eddig kipróbált legjobb stab. az LT1085CT típus, ez beszerezhető pl. az Elektro Kontha-nál, az Üllői úton (Klinikák). De még ez is gyenge egy jó táphoz képest. Diszkrét alkatrészekből sokkal jobbat lehet csinálni, mazsa-nak igaza van, amikor gyors tranyókról ír...


pén. feb. 07, 2003 20:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Vigyázat!
Ha valaki aksizni akar,azt nem érdemes összehányni.A töltőnek stabilnak kell lenni,mert ha túltölti jó esetben **** megy,rossz esetben szétmar mindent a kifújó savas anyag.Rövidzárt véletlenül se csináljunk.Az erölködőmben csatornánként 4 db 38 Ah-ás aksi van.Ha ott rövidzár lenne,kő kövön nem maradna!Vigyázni a megfelelő szellőzésre,ja és karbantartásmentes legyen mert a tökét elhagyja aki mindig töltögetni akarja desztvízzel.


pén. feb. 07, 2003 18:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Az aksi hátránya a nagy helyigény,súly,magas ár,korlátozott,bár azért elég hosszú élettartam és a megbízható(!)töltés szükségessége.A tápellátás simaságát,az energiaszolgáltatás egyenletességét,kis belső ellenállását tekintve nem lehet űberelni.Dinamikus tulajdonságait kondival javítani lehet.Félelmetes ahogy feltárja a zene finom szöveteit.Az erősítőben még a csöves fokozatok tápját is akkuról állítottam elő egy inverterrel.Ezt cd-ben sem kell kizárni,ha valaki csöves kimenőfokozatot szeretne.A csövek hangzását nem kell ecsetelnem azt mindenki ismeri,de hogy mit tudnak aksiról azt már nem írom le mert úgyse hinné el senki.


pén. feb. 07, 2003 18:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
A cd-ben különválasztom az analóg és digitális részek tápjait,ez evidens.Még egy müv.erösítönek sem mindegy az energiatartalékok megléte!Az aksit nem lehet űberelni a táp zavarmentességét és folyamatos energiaszolgáltató képességét tekintve.Párhuzamos kondival lehet javítani a dinamikus tulajdonságait.Hátránya a helyigény,a súly és a megbízható(!!)töltés megléte és magas ára,korlátozott(de elég hosszú)élettartama.Válytfülüeknek melegen ajánlom,mert a zene szöveteit félelmetes tagozódással tárja fel.Az erősítőben még a csöves meghajtást is akkuról táplálom egy inverter segítségével,a magas tápfesz sem okozhat gondot.


pén. feb. 07, 2003 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
T.ppeterka és mások is!
Én pl. akkumulátorról járatom a cd-játszómat,de még az erősítőimet is.Meg is van a hatása,az erősítők monoblokkonként majd 1 mázsát nyomnak!A hangzásra az óriási erő és dinamika jellemző ami olyan tisztasággal párosul,amit hálózatra kapcsolt készülékek nem igazán tudnak megszólaltatni.A cd-nél maradva a szükséges tápfeszültségeket diszkrét elemekből összeállított stabilizátor állítja elő.A hatása az erősítővel megegyező,tiszta,telt,analógos.


pén. feb. 07, 2003 17:25
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Istenem! Egy-másfél éve még úgy leugatott valaki csuklóból, amikor felhoztam 5letként az akkumulátort mint tápegység alternatívát... :))) Fejlődik a tudomány... :)))


pén. feb. 07, 2003 15:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Aaaah! Yeeeah! Party time:-) Mi csak este megyünk... Még kb. 1 órám van, ha gondolod:-)


pén. feb. 07, 2003 14:52
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szívesen, bár péntek van, és kezdődik az alcohol-time :-))

-----------láttál már labor-tápban IC-t?-----------------


pén. feb. 07, 2003 14:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
"Kutyából nem lesz szalonna, mint ahogy stabkocekből használható tápegység. Csakis gyors tranyókból, minimum három pontról figyelve visszaható szabályzással."
Ha erre célzol, dobj valami konkrétat mailba. Végfokhoz esetleg tipp? Ha nem akarod szétoffolni a topicot, mert én nem akarom szétvágni a tiédet, akkor írj magánba... Köszi!


pén. feb. 07, 2003 14:42
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Én írtam...............vazze............. :-))))))


pén. feb. 07, 2003 14:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Ja, szójjá hogy ez nem tuning! Stabtápos kérdést láttad??? Az is ott van!


pén. feb. 07, 2003 14:35
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ja, és ami kimaradt, és ami a lényeg; NINCS jó IC a végére /a te megközelítésed szerint -és az enyém szerint sem ;- TUBE FOREVER!!!!!!!!!!!!!!/

-----csakhogy NEM erről szól a topic vazze!-------------


pén. feb. 07, 2003 14:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Ha ez nekem jött, akkor megnyugtatlak hogy mindent
végigolvastam és kérdeztem is... A műverősítő meg
szubjektív... Anno gondoltam rá hogy építek egyet
tranyókból, lehet jobb is lenne:-)


pén. feb. 07, 2003 14:32
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nekem végképp semmi közöm hozzá;-de idáig még "igazából" csak a tápnál járunk, ami pont a túlsó vége...
Tán végig kellene olvasni mindent az elejétől...


pén. feb. 07, 2003 14:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Érdekesnek találom a véleményed, de nem vitatkozom, ha
úgysem árulod el a titkod:-) Füled meg neked is van, és ha
neked bevált, akkor hajrá!


pén. feb. 07, 2003 14:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Szia Domy!

Nem beszólni akarok, de a műv ic ami most van benne, az
igen jó hangú darab (NJM4565D). Persze lehet nála jobbat
találni, csak kérdés érdemes-e, s főleg melyik az? Az
NE5532 biztos nem jobb! Hiába használja a fél világ, akkor
sem jó. A BB általad említett fet-es ic-i sem jobbak nála,
főleg nem ebben a funkcióban. Meg ne kérdezd, hogy a
nagyképernyős hozzászólásom után mit tartok jónak, mert nem
árulom el :-))) Ne a spéci típusok közt keresgélj!


pén. feb. 07, 2003 14:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Szia mazsa!

Nem beszólni akarok, de a műv ic ami most van benne az egy ****! Vannak nála sokkal jobbak nem is drágán akár az 5532 ami szinte minden háztartásban van. Persze aki jót akar az szerez egy jobb AD-t vagy BB-t esetkeg LT vagy National... Nálam OPA2134 és 2604 kombó van hugom 597-es Sonyjában, a tápdiódákat cseréltem és máris sokkal szebben szól, igaz az én fülemnek még nem muzsikál, de már sokkal hallgathatóbb!

Tibi!

Hogy éred el hogy egy stabtáp oly frankó legyen, vagy még jobb mint egy elem, esetleg aksi??? Komolyan kérdezem! És végfokhoz mi az unikum? Ha titok, akkor valamit dobj amiről talán el tudok indulni! Köszi!


pén. feb. 07, 2003 13:26
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Tovább megyek : még egy táp a legvégén; mikor az OPA-k csőre cserélődnek...
És egy újabb lavina indítása: innentől egy komolyabb DAC-os gép is mehet a p. fenébe...


pén. feb. 07, 2003 12:55
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szerintem megéri, ha van bontott barkácsanyagod. Én három táposra építeném.Hely van bennük elég, az eredmény pedig füllel hallható...


pén. feb. 07, 2003 10:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Maradva a Kenwood-nál ;-) : tehát akkor a hálózati szűrő pasaméterei összefüggésben vannak a táptrafóval? Nem lehet beletenni akármilyen szűrő elektronikát? Mert van nekem otthon (ha még megtalálom) valami egész komoly hálózati szűtő panelem, még a suliból mentettem: valami műszerféleségé (vagy labortápé?!) volt, de még be sem volt építve...

Meg kérdeztem mát, hogy Tibitől és mazsa-tól is, hogy lenne-e értelme különválasztani a tápot (külön trafó meg minden) mondjuk a mechanika meg a hang részek számára? Bár félek, hogy egy ilyen "gagyi" lejátszónál nem éri meg ennyit befektetni...

Üdv!


pén. feb. 07, 2003 10:20
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kutyából nem lesz szalonna, mint ahogy stabkocekből használható tápegység. Csakis gyors tranyókból, minimum három pontról figyelve visszaható szabályzással.


pén. feb. 07, 2003 7:57
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kedves mazsa!

"> Én tettem egy próbát, egy hasonló kategóriájú CD játszót nem hálózatról
> működtettem, hanem AKKUMULÁTOROKRÓL, kikerülve a tápot. Azt az
> ÉLMÉNYKÜLÖNBSÉGET csak az érti meg, aki hallotta."


Ezt én is megtapasztaltam, nem akartam hinni a fülemnek, amikor annó egy stabkockával összehasonlítva meghallottam egy CD-játszó hangját sorba kötött (!!) ceruzaelemekről hajtva. Azóta új mérce van nálam a tápegységek terén: addig, amíg egy tápegység nem éri el egy jó minőségű elem minőségét, addig az egy pocsék tápegység. Ma már tudom, hogy el lehet érni nagyságrendekkel jobb minőségű tápegységet is, mint amilyen egy elem vagy akku (az akku egy kicsit gyengébb hangot ad, de az is nagyon jó), de nem könnyű feladat. Ha valaki ezt a "küszöböt" átlépi, azt tekintem jó konstruktőrnek.

Üdv: Tibor.


csüt. feb. 06, 2003 17:59
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Én is csak tantálkondival hidegítek minden IC-t. Nagyságrendekkel jobb mind auditíve, mind mérve. Persze itt is van egy nagy szórás, én az orosz és német katonai cuccokat preferálom, de egy közönséges elkónál szinte bármilyen tantál jobb.


csüt. feb. 06, 2003 15:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Amit kuldesz felteszem. A vorosbort meg
majd a kovetkezo forumos talalkozon :))))


csüt. feb. 06, 2003 15:09
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Bocs. Hogy javít-e? Erről szólt az egész eddigi történet és duma.


csüt. feb. 06, 2003 14:24
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Beszéljetek Gafly-val. / A vörösbort szereti/ Én szívesen elküldöm neki a szakközepes könyvekből beszkennelt képleteket. A bort ti küldjétek neki, mondtam, a net-hez /is/ f@asz vaqgyok...


csüt. feb. 06, 2003 14:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Nekem nagyon szimpatikus mazsa megközelítése, a "kis lépésekkel, olcsón nagy javulást" elv.

A tápszűrő felett egyelőre elegánsan átsiklottál. Szerinted javít és nem ront? Ha igen, akkor megfelelnek az alábbiak?

- A tápvezetékbe sorba köthető szűrőblokk (kb 100 nF a fázis-null között, kb 33 nF mindkét vezetéktől a védőföldre). Ez ami a porszívóban stb is van.
- Készen kapható LC-tagos szűrőblokk, amiben van valami vasmagos tekercs az előbbi kondikon kívül. A fázis és nulla bifilárisan van a vasmagra tekerve, a vasmag sokszor egy kis ferritgyűrű. Ilyen van pl. a tirisztoros fényerőszabályzókban. Sok gyári CD-játszóba tesznek ilyet, vagy kiöntött blokk formájában, vagy külön panelen diszkrét elemekből.

Hogyan kell a szűrőt méretezni a hálózati trafóhoz?


csüt. feb. 06, 2003 12:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség