Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 6:45



Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Éjszakai áram bekapcsolása bojlerhez 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
A VII. kerület Alsóerdősor utcában van egy "Hajdusági Mintabolt", az Erzsébet kórházzal szemben. Minden alkatrészük van, egyet kell tudni, hogy a kétfajta alaplap közül melyik a tied. Az egyiken egy, a másikon két cső van a hőérzékelőkhöz. Érdemes alaplapot is venni, az utolsóról az anód maradékát nem tudtam lebányászni.
Tehát alaplap, fűtőbetét, anód, tömítéskészlet (1 az alaplaphoz, 2 a fűtőbetéthez meg 1 vagy 2 az anódhoz).


kedd júl. 25, 2006 18:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én azt ajánlom, megfelelően áramtalaníts, mert a boyler "mindenhol" földelve van, és bármihez érsz te is földelődsz! Megrázó élményhez néha még az is elég, ha a föld és nulla közötti maradékfeszültség rajtad folyik át. Ha megnyitod a tartályt készülj fel, hogy elég víz marad benne a leeresztés után is. Rögtön vehetsz egy tömítést is, lehetőleg szilikonost. Ami vízkő van benne az a tartályfenéken leüllepszik, kibontva a fedlapot slaggal kimoshatod a maradékot. Összeszerelés után, a csúszósarukat érdemes kissé összenyomni, a jobb kontaktus érdekében, esetleg megtisztítani.


kedd júl. 25, 2006 16:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
LEHEL bojlerünk van nekünk is, szal tényleg 1500Ft körül van a fűtőszál. Anódot is érdemes cserélni ha nagyon ótvar (letakarítani azt is kell!), majd utánamegyek hol lehet beszerezni, mert nekem is aktuális lenne újra a fűtőszál csere is és az anód mindenképp, mert már utoljára is kalap gagyi volt, de vissza lett téve mert azt elfelejtettem hozatni.

Gáz? Fene tudja. Ki erre, ki arra esküszik. Nem is tudok érdemben hozzászólni.

szerk?: lehel a frászt, HAJDU, csak belezavartál :D


kedd júl. 25, 2006 14:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Köszi, bár a fűtőszálra nincs találat.

Esetleg érdemesebb lenne gázbojlert venni?
Kisebb helyet foglal, nem fogyaszt annyit (legalábbis villanyt :) ).
Viszont sok helyen nem adja folyamatosan a kívánt hőmérsékletű vizet, hanem folyamatosan hül majd bekapcsol a fűtés, de akkor meg forró lesz.
Kis mennyiségű vízzel pedig abszolút nem boldogul. Vagy forró vagy hideg.

Anódot is cseréljek? Mit kell tudnom róla?


kedd júl. 25, 2006 13:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Hol kapok fûtõszálat ócsóé...és milyet kell vennem(LEHEL)?

www.orczy.com


kedd júl. 25, 2006 13:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Isten ments, CB csak poén volt ;)

Saru? Hol? Inkább lekapcsolom az egész házban...fő a biztonság :)

Hol kapok fűtőszálat ócsóé...és milyet kell vennem(LEHEL)?


kedd júl. 25, 2006 12:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Árpy írta:
Áramot lekapcsoljam addig? Nem ártana, mi? :)
Mit értessz mechanikai tisztitás alatt? Kalapács, véső, vasreszelő, sikító, flex?

Maj öntök bele Cilit...és remélem lesz nagy Bang...ha nem beperelem a céget, hogy sz*rt sem ér a vízkő ellen a szmötyijük.


Ha nem vezeted az áramot akkor nem kell kikapcsolnod :) Egyébként meg sarukat széthúz és onnantól már semmi köze az áramhoz.
A tisztítás az említett sorrendben kb. jó lesz, de amúgy 1500Ft-os tétel egy új fűtőszál bele, talán nem éri meg szívni vele, ráadásul ha már egyszer vízköves lett a felülete akkor sokkal hamarább le tud rá rakódni újra.
C*ll*tet meg semmi anyagot én nem öntenék bele, mégiscsak ivóvízes tartály.


kedd júl. 25, 2006 12:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
az éjszakai szakaszt tekintheted úgy is, mint a mérés előtti részt. (az más kérdés, hogy azt az éjszakai óra méri, de az most lényegtelen)


hmmm.. végülis ha eltekintünk az éjszakai órától, akkor valóban előtte van. Na ki fogom próbálni, az a biztos.


kedd júl. 25, 2006 12:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
snapscan írta:
Fűtőszálat? Marha egyszerű: kiszeded és csere. :) Ha nincs cserealkatrész akkor mechanikai tisztítás, mert a vízkőoldó soha nem fogja levinni az ujjnyi vastag követ. Egyébként fogyasztást nem igazán okoz többet, de akkor is érdemes néha kitakarítani a bojler alját, mert hihetetlen menntyiségű vízkő szokott ott lenni. Pár éve több kilót szedtem ki!!

Áramot lekapcsoljam addig? Nem ártana, mi? :)
Mit értessz mechanikai tisztitás alatt? Kalapács, véső, vasreszelő, sikító, flex? :twisted:

Nálunk is pár éve volt nézve, de előtte talán soha...legalábbis nem emléxem rá. Akkor több kiló undorító vízkövet szedtünk ki.
Maj öntök bele Cilit...és remélem lesz nagy Bang...ha nem beperelem a céget, hogy sz*rt sem ér a vízkő ellen a szmötyijük.


kedd júl. 25, 2006 6:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
snapscan írta:
binyu27 írta:
Fogsz egy 230/1-2 V-os trafót , a primert rákötöd a bojlerre , a
szekunder egyik végét a bojler fázisára , a másik végét pedig a nappali
áram UGYANAZON fázisára, minél közelebb a nappali mérõhöz konnektorba bedugva .
Ha a nappali mérõ begyorsulva megy elõre , akkor a trafó primerjét megfordítod .
Elméletileg ennek mûxenie kell .


Szépen hangzik, de miért fog ettõl a nappali órán áram folyni? Ha az óra elõtt kötnéd a fázisra, akkor mûködne, de így nem.


pedig müxik!

az éjszakai szakaszt tekintheted úgy is, mint a mérés előtti részt. (az más kérdés, hogy azt az éjszakai óra méri, de az most lényegtelen)

na, akkor, ha lenne egy 1:1,01-es tarfód és azt rákötnéd a méretlenre és a mértre, akkor világos, hogy visszafele pörögne? (ugyanis fázishelyesen, de nagyobb delej van a kimenetén)

mivel a 1:1,01-es trafót nehéz kapni, ráadásul a leválasztás sem szükséges, ezért jó a fenti bekötés is.


kedd júl. 25, 2006 0:36
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
binyu27 írta:
Fogsz egy 230/1-2 V-os trafót , a primert rákötöd a bojlerre , a
szekunder egyik végét a bojler fázisára , a másik végét pedig a nappali
áram UGYANAZON fázisára, minél közelebb a nappali mérőhöz konnektorba bedugva .
Ha a nappali mérő begyorsulva megy előre , akkor a trafó primerjét megfordítod .
Elméletileg ennek műxenie kell .


Szépen hangzik, de miért fog ettől a nappali órán áram folyni? Ha az óra előtt kötnéd a fázisra, akkor működne, de így nem.


hétf. júl. 24, 2006 21:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
Először is arra gondoltam, hogy vízkőtelenítem a fűtőszálat.
De hogyan?


Fűtőszálat? Marha egyszerű: kiszeded és csere. :) Ha nincs cserealkatrész akkor mechanikai tisztítás, mert a vízkőoldó soha nem fogja levinni az ujjnyi vastag követ. Egyébként fogyasztást nem igazán okoz többet, de akkor is érdemes néha kitakarítani a bojler alját, mert hihetetlen menntyiségű vízkő szokott ott lenni. Pár éve több kilót szedtem ki!!


hétf. júl. 24, 2006 21:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Elég sok a villanyszámlánk és köze lehet a bojlerhez is.
Mit tegyek ellene?
Először is arra gondoltam, hogy vízkőtelenítem a fűtőszálat.
De hogyan? :)


A másik a fagyasztóláda...felettébb gyanús, főleg amióta az ajtajánál több helyen kicsapódik a jég. Rosszul zár. Raktam rá egy 5 kilós súlyt.

Mennyi az optimális hőmérésklet "odabent"?


hétf. júl. 24, 2006 20:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. dec. 19, 2004 19:58
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Db-Bp.
Hozzászólás 
gris írta:
vissza ugyan nem, mert ez ellen már védik, de meg lehet állítani.
mire gondoltál?


Az újakat H10 ,stb. persze , de a régiekkel érdemes próbálkozni .
(feketék egy része és 1-2 fajta üvegbúrás)
NE HIBÁZZ , MERT FÜSTFELHŐ LESZ !
Fogsz egy 230/1-2 V-os trafót , a primert rákötöd a bojlerre , a
szekunder egyik végét a bojler fázisára , a másik végét pedig a nappali
áram UGYANAZON fázisára, minél közelebb a nappali mérőhöz konnektorba bedugva .
Ha a nappali mérő begyorsulva megy előre , akkor a trafó primerjét megfordítod .
Elméletileg ennek műxenie kell .


vas. júl. 24, 2005 14:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
vissza ugyan nem, mert ez ellen már védik, de meg lehet állítani.
mire gondoltál?


vas. júl. 24, 2005 7:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. dec. 19, 2004 19:58
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Db-Bp.
Hozzászólás 
Egyébként az eszetekbe jutott már , hogy abban az esetben , ha
egy fázison van a nappali és az éjszakai mérő is ,
simán vissza lehet az éjszakai villannyal tekertetni a nappali órát ?
Elvileg legalábbis , most jutott eszembe .


vas. júl. 24, 2005 2:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 22, 2005 7:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Ma sikerült nekem is rögzíteni a jelet amivel bekapcsolják bojlert.
A kérdés már csak az hogy 50 Hz-et hogyan lehetne leválasztani,és a kapcsolójelet újra a hálózatra adni :roll:


szomb. júl. 23, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 14:17
Hozzászólások: 262
Tartózkodási hely: Kispest
Hozzászólás 
szerintetek mennyibe kerül egy ilyet megrendelni? Megy itthon a szerver, és éjszakairól simán tölthetném az akksiját, amiről nappal menne... Ráadásul akkor nem kéne cipelnem a pinyóba a 25 kilós akksit :D


pén. júl. 22, 2005 12:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 22, 2005 7:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Nekünk valami ősrégi 1989-ben gyártott kapcsolóóra van nem hiszem hogy túl bonyolult lenne.
A frekije 216.7 Hz a gyártmánya pedig Landis & Gyr


pén. júl. 22, 2005 10:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
És hogy lehet programozni? Ahhoz szét kellene szedni... Vagy van valami csatlakozó rajta?


pén. júl. 22, 2005 10:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 22, 2005 7:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hali!Sikerült már valakinek bekapcsolni házilag az éjszakai áramot?
Engem is érdekelne a dolog, ha egyáltalán lehetséges.


pén. júl. 22, 2005 7:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
_optikus_ írta:
töfi írta:
Van ennél egyszerübb is, a kapcsolóóra epromja programozható, igy a 24 órának a kb.80% ában van "éjszakai" áram.

Ezt nem ertem, nem a hangfrekis jel kapcsolja be es ki a delejt?

Az kapcsolja be és ki, csak az eprom határozza meg azt a szekvenciát, amire bekapcsol/kikapcsol. Lásd: http://www.elstermesstechnik.com/products/files/LCR500_540_Flyer_D.pdf


szer. ápr. 06, 2005 16:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
töfi írta:
Van ennél egyszerübb is, a kapcsolóóra epromja programozható, igy a 24 órának a kb.80% ában van "éjszakai" áram.

Ezt nem ertem, nem a hangfrekis jel kapcsolja be es ki a delejt?


szer. ápr. 06, 2005 14:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 21:53
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Ez a mondat nem igazán lett jól megfogalmazva. végül is a lényeg: a nappali áramot meg kell szakitani arra az időre amig van éjszakai és helyette az éjszakai mérőről jövőt kell rákapcsolni az egész hálózatra.a nappaliról addig nincs fogysztás ,áll az óra.Az átkapcsolást semmilyen fogyasztó nem veszi észre annyira gyorsan lezajlik.
töfi


kedd ápr. 05, 2005 22:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
"Ezt aztán egy izmos mágneskapcsolóval a nappali hálózatra is rákapcsolják" ezt nem nagyon értem, elmagyaráznád létszi !!


kedd ápr. 05, 2005 10:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 21:53
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Van ennél egyszerübb is, a kapcsolóóra epromja programozható, igy a 24 órának a kb.80% ában van "éjszakai" áram. Ezt aztán egy izmos mágneskapcsolóval a nappali hálózatra is rákapcsolják. Mifelénk sokan használják ezt a verziót.sajnos nálam épitkezés miatt most nincs ez a megoldás, de kb.két hónap mulva bekötik a 3 fázist nappalira és éjszakaira is, igy lesz megoldva ujra. A nagyobb baj az lehet,hogy többféle kapcsolóóra is forgalomban van,a programozásuk nem egyforma,de ezt a félét - ABB LCR 504 - tudják herélni. A volt DÉDÁSZ ilyeneket rakott fel errefelé.
töfi


hétf. ápr. 04, 2005 22:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
hmli írta:
Felpakoltam a cumót. http://hmli.uw.hu/night.zip

Én úgy figyeltem meg, hogy a jel nem folyamatos, csak be- és kikapcsoláskor van a hálózaton. Az LCR vevőn van egy piros LED is, az jelzi, ha van kapcsolójel.

Egyszer végiglapoztam a DÉDÁSZ üzletszabályzatát, de nem találtam benne utalást az éjszakai áram felhasználására. Mondjuk lehet felületes voltam..

Előzetes észrevételeim (Goldwave használatával):
  1. A leghasználhatóbb a 2. mp3.
  2. 1. eredmény: Normalizálás+100-200-Hz-es sáváteresztő+újbóli normailizálás után még markánsabban megláthatóak a szinuszhullámra ráültetett kapcsolójelek (ha azok egyáltalán a körülbelűl 2 dB-es kiemelkedések).
  3. 2. eredmény: Compressor/Expander használatával (Expander mode, Multiplier: -60 dB, Threshold: -2 dB, Attack: 0,05 s, Relase: 0 s, Anticipate attack: off, Use Shmoother: off) még inkább láthatóbb a jel.

Az eredmények letölthetőek: http://hdt.fw.hu/tfcs/results.zip (149,2 kByte).


pén. ápr. 01, 2005 14:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Felpakoltam a cumót. http://hmli.uw.hu/night.zip

Én úgy figyeltem meg, hogy a jel nem folyamatos, csak be- és kikapcsoláskor van a hálózaton. Az LCR vevőn van egy piros LED is, az jelzi, ha van kapcsolójel.

Egyszer végiglapoztam a DÉDÁSZ üzletszabályzatát, de nem találtam benne utalást az éjszakai áram felhasználására. Mondjuk lehet felületes voltam..


pén. ápr. 01, 2005 10:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Ja tényleg írta valaki, hogy indító jel és kikapcs jel, ez szerintem sem igaz. Amig jön a jel addig megy.
Az, hogy külön jel menne a különböző készülékeknek csak úgy oldható meg, hogyha eleve ahhoz a készülékhez szerelik fel a neki megfelelő jelet fogadó kapcsolót. Én inkább úgy tudom, hogy topológia szerint kapcsolnak, ha a hálózat valamelyik részén úgy érzékeli az automatika, hogy belefér, akkor kapcsol.
Egyébként valami olyasmi is volt régen, hogyha az éjszakai (kedvezményes) fogyasztásod túllép egy szintet, akkor onnatól rendes tarifával ketyeg.

Üdv
Inhouse


pén. ápr. 01, 2005 7:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 20:22
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
egy szaki mondta, hugy többféle jelet küldenek a hálózaton. Külön a boylereknek, külön a hőtárolós kályháknak, stb... Sőt külön a csókosoknak(áramszolgáltatós dolgozóknak). Egy érdekes megfigyelés: meglévő éjszakai áram- a kismegszakitóval le majd visszakapcsolva kb. 2-3 perc mulva áll vissza. Tehát a jelet periodikusan küldhetik és ennek az megszünése kapcsolhat ki.Mint egy ujrainditható monostabil. Bízzunk benne, hogy a jel nem ugrókódos...


csüt. márc. 31, 2005 21:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
easy írta:
egyre figyeljetek oda, hogy anno amikor az elektromos szerződést megkötöttétek akkor ott elvolt rejtve, hogy az éjszakai áramról csak fixen bekötött berendezések müködhetnek, pld bojler vagy elektromos kályha.

Nekem nincs szerzodesem mert a lakast mar ugy vetelezetem, hogy bent volt a delej, az elozo tulaj semmilyen ilyen targyu papirt nem hagyott ram (azota meg elhalalozott). Ettol fuggetlen a bolyler fix meg a futes is, de mi van ha en a tv-met is bekotom (levagom a dugot es bekotom a fali csokiba)?
(Jo igy persze csak eccaka tudnam nezni, de most az elvrol lenne szo. )

off:Ezerszer bejelentettem mar a tulajdonosvaltast, voltam bent szemelyesen is, de a mai napig a regi tulaj nevere jon a papir, viszont csudalatos mod a folyoszamlas atutalast at birtak rakni az enyemre...


kedd márc. 29, 2005 9:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 28, 2005 15:14
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok!

egyre figyeljetek oda, hogy anno amikor az elektromos szerződést megkötöttétek akkor ott elvolt rejtve, hogy az éjszakai áramról csak fixen bekötött berendezések müködhetnek, pld bojler vagy elektromos kályha.
elméletileg ha szabálytalankodtok mágneskapcsolóval akkor egyből nem büntetnek /tavaly/ csak felszólítanak. mivel sokan azt csinálták/ják/ hogy amikor bejön az ájszakai jel a mágnes átkapcsolja az egész házat az éjszakai olcsóbb áramra.

az éjszakai áramra is van megoldás, elvileg az erős mágnes is megoldás, mert láttam, tapasztaltam ilyet.
de van egy egyszerűbb az óra után a vezeték az már mért áram nemde?
ezzel azt teszel amit akarsz.
tehát csinálsz egy rövidzárt és a hangfrekisvevőben kiég egy kis kapcsoló, ha sikeresvolt akkor épp amikor behuzott állapotban van.
lehet, hogy többször kell durrantani, de általában bejön.
ha nincs szerencséd akkor nem a behuzott állapotban ég össze.
de akkor be kell jelenteni és kikell cseréljék. :)


hétf. márc. 28, 2005 15:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Nalunk nem igy van. Az iccakai a 3F a nappali az 1F. Raadasul valami gixer van mert vilaglik a lampa ami azt jelenti, hogy valahol 2 vagy 3 fazis kozositve van. Minket ez nem zavar (futes+bojler) de az elmu mar probalkozott kijavitani. Egy napig bolyongtak itt a kornyeken de nem talaltak honnan jon az epuletbe a delej, volt terkepuk de koze nem volt a valosaghoz. Talaltak par legkabelt (meg egy csomo dolgot ami nincs a terkepukon) de hiba kapcsoltak le az osszes kornyezo haztombben minalunk megmaradt. Ez csak akkor xar ha nalunk megy el (mert akkor nem tudjak hol kene visszakapcsolni, volt mar ra pelda) meg feszej alatt szereltek a bejovo biztositektablat mert nem tudtak lekapcsolni:)


hétf. márc. 28, 2005 0:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Skori: Megvan valahol a zörej, megkeresem, és közzéteszem. Otthonról nem tudok netezni, így nem megy olyan hirtelen. MP3-ban van tárolva.

_optikus_: Családi ház, 3F+N jön befele. Nappali mérőn keresztül fix 3F, kapcsolóórán + éjszakai mérőn keresztül 1F. Szerintem ha 3 fázisú a hálózat, akkor muszáj, hogy az éjszakai is ezek közül legyen..


vas. márc. 27, 2005 14:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
A kapcsolóórában nem fér el egy akkora aluláteresztő szűrő, ami 10-15 A-t átenged. Ott van az a jel a bojleren is.


csüt. márc. 24, 2005 16:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
hmli írta:
Szerintem hozzáférek. A folyamatos, nappali áramkörön bármit ki lehet küldeni, a mérőtől eltekintve végülis közvetlen kapcsolat a hangfrekis vevő bemeneti oldalával.


Nalatok kozos fazis a 'nappali' delejjel? Nalunk nem, kulon 3 fazis jon a hazba es az van szetkuldve az 'eccakai' delejekhez. Elvben nem lehet hozzaferni a mero elott sehol sem mert plombalva van. Viszont nalunk a masik lepcsohazban lattam ahol bejon (elmu is ott mericskelt mikor valami hiba volt). Az egy nagy alu dobozban, keseles biztositokkal es onnan megy a szetosztas. Ez a doboz nincs plombazva barki ki tudja nyitni de kicsit furan mutatnek ott egy pc-vel (meg nemi elektronikaval) es varnam a bekapcsolasi idopontot...

Az eccakai mero utan nezni meg nincs ertelme (logikusan akkor ad ki delejt ha mar kapcsolt) max talan a kikapcsolo jelet lehetne megfogni a mero utan.


csüt. márc. 24, 2005 15:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Kíváncsian várjuk a fejleményeket !!!


csüt. márc. 24, 2005 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
hmli írta:
Szevasztok!

Egy időben rákattantam a témára, nálunk is 183Hz-es a kapcsolójel. Ha brummos egy hálózati tápos audiorendszer, még hallani is lehet. Gépen rögzítettem a jelsorozatot, megfiltereztem,és gyönyörűen látszik a digit jel.
Viszont arról fogalmam sincs, hogy lehetne megfelelő amplitúdóval visszajuttatni a hálózatra a 183Hz-es jelet. Mert elég közel van az 50Hz-hez. Erre van valami ötletetek?

hmli

Hali! Már én is gondoltam, hogy nekiállok kisérletezni egy kicsit. Kérhetek egy szivességet? El tudnál küldeni nekem az eredeti és a filterezett felvételröl 1-1 wav fájlt mailban? (vagy fel tudnád tenni valahová? esetleg mp3 is jó, ha a wav túl nagy lenne) Köszi.
Kép


szer. márc. 23, 2005 20:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Árpy írta:
Nekünk kevés a melegviz. Hogy lehet megcsinálni (gondolom csak illegálisan), hogy nappal is fütsön a bojler?
Ki jön el megcsinálni?


kedd márc. 22, 2005 14:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
> Az ora elotti vezetekhez ugye nem nem fersz
hozza.

Szerintem hozzáférek. A folyamatos, nappali áramkörön bármit ki lehet küldeni, a mérőtől eltekintve végülis közvetlen kapcsolat a hangfrekis vevő bemeneti oldalával.

> lehet hogy a fel utcat ki/be kapcsolgatod :-)))))

Nem gond, legalább másnak is lesz melegvize. :-) Komolyra fordítva lehet trükközni a kimenőteljesítménnyel, de ez már részletkérdés.

> Kell egy jo felulatereszto szuro, amivel re lehet ultetni a jelet.

Engem ez érdekelne... Oktávnál azért nagyobb a távolság, de még így is nagyon közeli. Erősítőket mennyire zavarja, ha áramforrásra dolgoznak?


vas. márc. 20, 2005 15:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Gafly: A leírtak alapján felejtõs próbálkozni?

Nem, szerintem meg lehet csinalni.

Kell egy jo felulatereszto szuro, amivel re lehet
ultetni a jelet.

Persze egy dolog azert izgalmas:
Az ora elotti vezetekhez ugye nem nem fersz
hozza. Ha hozzafernel akkor ugye alapvetoen
mas szitu. Kerdes akkor hogy a fogyaszto felol
is ugyanolyan erzekeny-e kutyu mint a halozat felol?
Valoszinuleg igen, de nem biztos...
Ketto, ha magad generalsz kapcsolojelet es azt
benyomod a halozatba, akkor lehet hogy a fel
utcat ki/be kapcsolgatod :))))))


pén. márc. 18, 2005 14:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
hmli írta:
sevenhill: Nem tudom pontosan a progi nevét. Othon van valamelyik CD-men. Rengeteg funkciója van, parametrikus EQ, keverés stbstb. Lényeg az, hogy az 50 Hz-et elég jól el lehet vele nyomni, úgy, hogy megmarad a 183 Hz-es jel.


A program(ok) neve:
Goldwave,
Audacity
Adobe Audition
Sony Sound Forge

Az 50 Hz-es összetevőt felüláteresztővel lehetne könnyen kiszedni.
A 183 Hz-re ráültetett digitális jelet meg úgy, hogy generálunk egy 183 Hz-es szinuszt (Ha az a 183 Hz-es jel szinusz egyáltalán), és ezt lehetőleg fázishelyesen kivonjuk a filterezett jelből.


pén. márc. 18, 2005 12:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
sevenhill: Nem tudom pontosan a progi nevét. Othon van valamelyik CD-men. Rengeteg funkciója van, parametrikus EQ, keverés stbstb. Lényeg az, hogy az 50 Hz-et elég jól el lehet vele nyomni, úgy, hogy megmarad a 183 Hz-es jel. A végeredmény megvan MP3-ban, majd igyekszem közzétenni.

Gafly: A leírtak alapján felejtős próbálkozni?

ElektroFan: http://www.elstermesstechnik.com/produc ... lyer_D.pdf Nálunk is ilyen van felpakolva.


pén. márc. 18, 2005 12:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Erről tud valaki valamilyen infót :

ABB Energir KFt.
Hangfrekvenciás vevő LCR 500 NV4-R12

Típus: GJR2 3893300R1

Vannak képek is, ha valaki tud segíteni !![/img]


szer. márc. 16, 2005 8:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> A 183Hz-es jelet talán differenciáltranszformátorral lehetne
> visszajuttatni a hálózatba. Azt hiszem ilyesmi van a régi tárcsás
> telefonokban. A telefonosok ezt hibridtranszformátornak hivják.
> Persze lehet, hogy csak más áttétellel, más menetszámmal
> lenne jó.

Ez tetszett :))))

Erd utan ha balra nezel akkor latsz egy erdekes
villanyoszlopot, bazinagy tekercsekkel. Ennyit
a mas attetelrol es menetszamrol. Amikor arra
jarok mindig megbamulom. Egyszer meg fogok
menni az elottem haladonak :))))


vas. márc. 13, 2005 14:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 20:22
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Hmli!
Milyen eszközzel "filterezted" a 183Hz-et a hálózatról? Érdekelne engem. (Meg gondolon a többieket is)


vas. márc. 13, 2005 8:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 22:29
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: budapest
Hozzászólás 
Attee írta:
Csak ha úgy lett méretezve anno a hálózat, hogy a bojlert éjszakaira tervezték, nem számoltak a nappalin az esetleges többletterheléssel, akkor kell kismegszakítót, biztosítót, esetleg vezetékeket cserélni a megnövekedett terhelés miatt. De ezt inkább csak akkor, ha régi a ház, illetve a villanyhálózata.

Remélem érthető voltam.

hát elvileg igazad van de mivel az éjszakai áram nem külön vezetéken megy :D ezért vezeték cserére nincs szükség max egy kismegszakitót kell nagyobbra cserélni de az sem valószinü


vas. márc. 13, 2005 8:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 22:29
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: budapest
Hozzászólás 
Attee írta:
Azért, mert a bojlert kötheted akár "nappali" áramra is, nem muszáj "éjszakaira". Természetesen a nappali KWh-onként nem is kicsit drágább. De viszont akkor kapcsolod be, amikor akarod. (ha beiktatsz egy mágneskapcsolót. Ha fixre kötöd, akkor meg mihelyt kihűl. De úgy iszonyat sokat fogyaszt.)
Legálisan így tudod megoldani. Ha éjszakain marad, akkor a szolgáltató fogja kapcsolgatni központilag.(Illetve lehet, hogy van, ahol még kapcsolóórával, bár én mostanában már nem találkoztam olyannal...) Ha áthidalod az éjszakai áram kapcsolóját, (vagy átállítod az órát) az nem legális.

igen de ha beiktatsz egy relét ,mágneskapcsolót. amit az éjszakai árammal vezérelsz akkor nappal a "nappali" áramot használod ha szükséges(lehült a viz) viszont ha megjön az éjszakai a relé meghuz és onnantol az éjszakai áram dolgozik :D


vas. márc. 13, 2005 8:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 20:22
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
A 183Hz-es jelet talán differenciáltranszformátorral lehetne visszajuttatni a hálózatba. Azt hiszem ilyesmi van a régi tárcsás telefonokban. A telefonosok ezt hibridtranszformátornak hivják. Persze lehet, hogy csak más áttétellel, más menetszámmal lenne jó.


szomb. márc. 12, 2005 20:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Szevasztok!

Egy időben rákattantam a témára, nálunk is 183Hz-es a kapcsolójel. Ha brummos egy hálózati tápos audiorendszer, még hallani is lehet. Gépen rögzítettem a jelsorozatot, megfiltereztem,és gyönyörűen látszik a digit jel.
Viszont arról fogalmam sincs, hogy lehetne megfelelő amplitúdóval visszajuttatni a hálózatra a 183Hz-es jelet. Mert elég közel van az 50Hz-hez. Erre van valami ötletetek?

hmli


pén. márc. 11, 2005 11:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség