Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 21:08



Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Éjszakai áram bekapcsolása bojlerhez 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Éjszakai áram bekapcsolása bojlerhez
kicsilany írta:
... Tudna valaki segíteni,hogy mit ronthattam el?

Lehet, hogy semmit. A változás lassú, kell hozzá akár egy óra is.
Az 5 a fagymentesítő helyzet (+5 fok), evvel ellentétes irányba (+) kell tekerni a gombot, és várni.
Ha nincs változás, rossz a termosztát. De ez nehezen hihető, ha eddig tartott egy kisebb hőmérsékletet.

Mellesleg akkor jó a beállítás, ha nem sokkal melegebb a víz, mint a használat (kb 42-45 fok). Ha ennél nagyobbra van véve, nő a hőveszteség, a vízkövesedés, stb. Bár így több meleg vizet lehet előállítani hígítással.


kedd márc. 12, 2013 21:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 02, 2013 13:12
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Éjszakai áram bekapcsolása bojlerhez
Sziasztok!
Kristal villanybojlerünk van ,és szeretnénk feljebb venni a víz hőfokát (nem kívül van a szabályozó,hanem a burkolat alatt)szóval akár merre tekerem nem lesz melegebb a víz .Van rajta egy + és - jel ,meg -5. Úgy gondoltam balról jobbra az óra mutató járásával megegyezően kell emelni a hő fokot....a gyakorlat szerint ez nem működik.Nem lett melegebb a víz,eltekertem a másik irányba ...most várom a csodát!
Tudna valaki segíteni,hogy mit ronthattam el?


kedd márc. 12, 2013 21:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Éjszakai áram bekapcsolása bojlerhez
1: 30mA áramszivárgást egy 6-7 kOhmos átvezetés is tud produkálni. Hajdú bojlereknél többször észrevettem pl, hogy az alsó fedélben pont a bejovő kábel sorkapcsánál tud összegyűlni a csöpögő víz. Ennyi elég a FI relének. De ugyanígy átvezethet egy benedvesedett kábel (aki nemtuná, most szólok: a PVC képes vizet felvenni az anyagába!) vagy egy szintén nedves termosztát.
2: Automatákat és hasonló dolgokat eddig úgytudtam (remélem lesz valaki aki megmondja az igazit), hogy felülről jön a be, és alul jön ki. Bár valóban, ez a relé működése sszempontjából mindegy.
2b: Ahogy már írtam is: ha a FI relé előttről kap tápot a bojler és még mindig lemegy a FI, akkor ott más gond is van. Az, hogy kihúzott bojlernél men megy le, mindössze annyit jelent, hogy az áram kisebb, mint amire működnie kell.
Namost itt lehet, hogy egyébként van valahol mondjuk 10-20 mA szivárgás, de erre még ugye nem kapcsol. Aztán jön a bojler. És akkor már lehet, két külön hibáról beszélünk, amik (Ohm bácsi törvénye alapján) jó 10 kOhm átvezetést feltételeznek. Ezt kimérni kéziműszerrel elég nehézlesz.


kedd okt. 05, 2010 9:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: Éjszakai áram bekapcsolása bojlerhez
1. ha nem a fűtőszál, akkor mi mehetett még tönkre?
2. mi lehet a gáz a fi relé előtt bekötéses dolognál? A fi relé alulról kapja a betápot és felül megy ki. Gondolom mindegy, hogy lentről fel, vagy fentről le. De mi lehet a gáz? Ha ki van húzva a bojler, akkor nem veri le semmi.


hétf. okt. 04, 2010 17:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Éjszakai áram bekapcsolása bojlerhez
Üdv!
1: Igen, lehetséges, hogy 1 év alatt létrejött valahol egy olyan áram szivárgás, ami veri a relét. Nem feltétlen a fűtőszál ment tönkre.
2: Ha a táplálást az Fi relé ELŐTTről kapja, akkor NEM SZABAD levernie. Vagyis ott más gáz is van.
3: ha a szivárgó áram a 30-100 mA tartományban van, akkor a kicsit természetesen lenyomja, a nagyobbikat meg nem.


hétf. okt. 04, 2010 10:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: Éjszakai áram bekapcsolása bojlerhez
Sziasztok!
Régi kertes házban cseréltem biztosítéktáblát. Egy 30 éves 100mA-es fi-relét (3 fázisú) lecseréltem egy új 30mA-esre. Főkapcsoló bekapcsolása után, folyamatosan verte valami. Sikerült rájönni, hogy az egyik fázison lévő, egy 1 éves hajdu villanybojler a hibás. A bojler villásdugóval volt szerelve és konnektorba volt dugva, fázishelyesen. Ha lehúztam a fűtőszálakról a termosztátot (de be volt dugva), akkor nem verte. Lehetséges, hogy 1 év alatt tönkre ment a fűtőszál? Utána ideiglenesen bekötöttük ezt az áramkört a fi-relé elé, de úgy is ugyan úgy verte, pedig a fázist és a nullát is a fi-relé elől vettük. Ez miért van? Amúgy a régi 100mA-es fi-relét nem veri le. Letesztelve (fázis-föld közé pár wattos izzó) természetesen veri.


vas. okt. 03, 2010 17:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Ez akkor olyasmi lehet mint a frankfurti DCF77?

Bizonyos szempontbol igen.
Mondjuk a celja mas es a frekvenciaja is, de muszakilag gyakorlatilag igen...


vas. okt. 05, 2008 9:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
A fortyogó hang akkor is jelentkezik, amikor még hideg a víz a tartályban. függetlenül attól, mekkora hőmérsékletet állítok be.


Akkor már tele lehet vízkővel, sürgősen vízkőtlenítsd!
A vízkőrétegen át csak néhány apró lyukon keresztül érintkezik a víz a fűtőtesttel, azonnal felforr, és a gőz bugyborékol.


vas. okt. 05, 2008 8:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 20:22
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
A szomszédban új kapcsolóórát(vezérlőt)szereltek fel. A villanyszerelő mondta, hogy ez nem hangfrekvenciás, hanem rádiófrekvenciás vezérlő. A vivőfrekvencia 135.6Khz (rádióhullám- hosszúhullám) Nincs belőle még sok felszerelve, de ez a jövő.Valami PROLIN gyártmány. Rákerestem googlén, és ezt találtam: http://forum.hasix.org/smf/index.php?ac ... opic=963.0
Rádiófrekvenciás vezérlő Lakihegyen (rádióamatőrök fórumában)
Ez akkor olyasmi lehet mint a frankfurti DCF77?


szomb. okt. 04, 2008 21:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Kösz, kösz mindenkinek!

Ez valószínű a visszakapcsolós verzió lehet. Nem nyúltam még mindig hozzá, asszony nem bírt várni, és megjavította. :O Aszondta, amikor mondtam neki, hogy megjavult: Nemhiába, akkor használt a tüzijáték.

Kiderült, hogy a termosztát két késes érintkezőn adja a delejt a fűtőszálnak, és valamiért nem érintkezett.. megmozgatta, kisebb szikra, és működött.. Persze nem voltam boldog, mikor mindezt elmondta. Kibírhatta volna, míg hazaérek.

A fortyogó hang akkor is jelentkezik, amikor még hideg a víz a tartályban. függetlenül attól, mekkora hőmérsékletet állítok be.

És a jelek szerint a lámpát a termosztát kapcsolhatja, függetlenül a fűtőszáltól. Na majd holnap megnézem jól. Ma inkább lefürdök.


vas. okt. 15, 2006 19:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 14, 2006 14:07
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Szeva

Mostanában biztonsági elemként hőbiztit szerelnek a bojlerekbe, ami 105 c után megszakad.
Vanbelőle egyszer használato és töbször használatos,bimetál.
Egy pici nyomogomb formájában a termosztát oldalán.
Szeva


szomb. okt. 14, 2006 16:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Adott egy elektromos vízmelegítő, ránézésre 80 literes. ISEA márkájú. Rövid pályafutásom során kettővel is volt dolgom. Mélyebben nem foglalkoztam a belükkel, tehát nem bontottam még szét őket. Kérdésem a következő:
Bojler áram alatt van, piros fény világít, de nem hajlandó fűteni. Szakadt lehet a fűtőszál? Asszem multiméter a barátom, este lebontom a takarófedelet, és megmérem.

A fűtés közbeni szokott fortyogó hangot sem hallatja, és nem jön belőle melegvíz sem.
Valószínűleg szakadt a fűtőszál. De az is lehet, hogy a termosztát előtt van a lámpa, és a termosztát hibásodott meg.

A fortyogó hang szerintem arra utal, hogy forralja a vizet. Kicsit lejjebb kellene venni a hőmérsékletet, ha ilyent hallasz.


csüt. okt. 12, 2006 17:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Szakértői segítséget kérnék!

Adott egy elektromos vízmelegítő, ránézésre 80 literes. ISEA márkájú. Rövid pályafutásom során kettővel is volt dolgom. Mélyebben nem foglalkoztam a belükkel, tehát nem bontottam még szét őket. Kérdésem a következő:
Bojler áram alatt van, piros fény világít, de nem hajlandó fűteni. Szakadt lehet a fűtőszál? Asszem multiméter a barátom, este lebontom a takarófedelet, és megmérem.

A fűtés közbeni szokott fortyogó hangot sem hallatja, és nem jön belőle melegvíz sem.

előre is kösz.


csüt. okt. 12, 2006 14:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
"Udv Uraim!
Ugy érzem ide tartozik
A kovetkezo a problémám:
adott 1 elektromos cirkókazán, 1 boyler es az éjjeli villany."


??
by horex


pén. szept. 01, 2006 20:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 13, 2004 23:49
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
ki lehet számolni konkrét adatok alapján, hogy mekora térfogatú boyler kéne, nem hiszem hogy megvennéd, meg beengednéd a lakásba.... :D


pén. szept. 01, 2006 9:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Udv Uraim!
Ugy érzem ide tartozik
A kovetkezo a problémám:
adott 1 elektromos cirkókazán, 1 boyler es az éjjeli villany.

Ha jon a villany és szükséges, indul a cirkófűtés/elektromos!/ és ha nincs eleg melegvíz tárolva a boylerben, akkor az is felfűt.
Ha nincs éjjeli villany, de fűteni kell akkor indul a boylerről a fűtés.
Ha közben bejön az éjjeli villany akkor a fűtés átvált a cirkóra.
Hogy 2 keringeto szivattyu van, vagy elektr.szelep a 2 készulek elvalasztasanal, nincs eldontve, rátok bizom.

Milyen elektronikus elem van , amivel ezt meglehetne csinálni?
Figyelembe véve, hogy csak egy lakás termosztát van.

Elfogadnék kapcs.rajzot is :D , mert én csak erősáramú vagyok.

Mágneskapcsolóval nem csinalnám meg a drágaság és "korszerutlenseg"
miatt.

by horex


pén. szept. 01, 2006 5:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
A dal miatt 8 óra. (munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás) ;)


szer. aug. 23, 2006 17:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
NA VÉGRE!

Megkaptam a levelet az EON-Magyarországtól az áram-típus megnevezéssel és számlázással kapcsolatban. (hihetetlen hogy "csak" 1 hónapot kellett rá várni)

Íme a levél:
"
Köszönettel vettük levelét, mellyel megkereste részvénytársaságunkat. A levelében közölt kérdéseire a következő információkkal szolgálunk.

A lakossági fogyasztók részére a közüzemi szolgáltató által szolgáltatott villamos energia díjai az alábbiaknak megfelelően kerülnek megosztásra:

Napszaki fogyasztás:
-wattos energia egésznap I
---Ide tartozik a napszaki fogyasztás 1320 kWh/ év-et meg nem haladó része.
-wattos energia egésznap II
---A napszaki fogyasztásnak az I. tömböt meghaladó része.

Vezérelt fogyasztás
-wattos energia vezérelt
---Az összes vezérelt fogyasztás.

Továbbá közöljük, hogy a vezérelt fogyasztás mértéke 8 óra terjedelemben van megállapítva, mely időszak/időszakok a nap 24 óráján belül bármikor kezdődhet/kezdődhetnek egyedi (fogyasztónként változó) beállítás alapján.

Részvénytársaságunknak nem áll szándékában a fogyasztók megkárosítása, hanem mindent megteszünk annak érdekében, hogy ügyfeleinket minél színvonalasabban, korrektebben szolgáljuk ki.

Bízunk abban, hogy sikerült felmerülő kérdéseire kielégítő választ nyújtanunk.

Debrecen, 2006. augusztus 23.
"

A vezérelt fogyaszás természetesen az éjszakai áramot jelenti. Azért nem semmi hogy 8óra a nap bármely szakában 8)
Na meg a "..Részvénytársaságunknak nem áll szándékában a fogyasztók megkárosítása..." szöveg.
Megkárosítása nem is, de..... :lol:


szer. aug. 23, 2006 15:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Hát a legolcsóbb nem biztos, hogy megéri...
Ha saját célre kell és hosszabb távra, akkor én a KF-Gáz, vagy a FÉG gyártmányait javasolnám, nem a legolcsóbbak, de gagyit nem éri meg venni...

Üdv
Inhouse


kedd aug. 22, 2006 8:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Hol tudok legolcsóbban gázbojlert venni?
Gyártó?


kedd aug. 22, 2006 4:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Feltaláló bemutatja a kütyüjét. Energia megy be, meg ki, meg így meg úgy... A bizottság megkérdezi:
-Ez akkor egy örökmozgó?
-Nem, ez annál jobb!

:)


csüt. aug. 17, 2006 15:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
Nahát ekkora elméleti vitát nem akartam kirobbantani :-)
Fogalmi keveredéseket okoztam. A hatásfok tényleg a hasznos/befektetett. Ott kezdődik a dolog, hogy mit tekintünk hasznosnak és mit befektetettnek. Ha a befektetett az amit az óra mér és a hasznos az ami kijön a csapon, akkor elég sok a veszteség.
Én ténylegesen maga az adott egységnyi vezetéken átfolyó elektromos áram által keltett hőmennyiségre gondoltam. Itt arra is gondoltam, hogy a 100% nem egyenlő a 99,99999%-kal, bármennyire is közel van. Persze gyakorlati szempontból elhanyagolható (csak az optikában találkoztam ennél sokkal durvább elhanyagolásokkal). Tehát jobban belegondolva, veszteség akkor is történik. Bármilyen is az a vezető, az elektronok (avagy töltéshordozók) egy kvázi nyugalmi állapotban vannak. Nagyon szabadok nem lehetnek, mert akkor leesnének a földre :-D , avagy a legközelebbi égitestre. Ebből kiindulva a töltéshordozókat mindenképpen ki kell mozdítani a nyugalmi állapotukból, ami energiát igényel, és ez az az energia ami már nem hővé alakul. Még ha egy kvantumnyi, de akkor sem nulla. Talán van más energiamennyiség is ami nem hővé alakul, még nem tudom, de most már felcsigázott a kérdés. Pontosabban utána nézek majd.
Elnézést kérek Didi-től, nem kötözködni akartam, csak éppen megemlítettem.

U.I.: Ha valaki említené a 0 Kelvin fokot (szupravezető), az is csak elméleti érték. Nem elérhető, csak megközelíthető.


szer. aug. 16, 2006 8:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Pont ez a baj,nálunk nincs fűtés télen a fürdőszobában,tapasztalatból tudom,hogy a veszteség óriási.Ilyenkor jó időben nyáron a bojler nem kapcsol be csak ha pl emlosogatok,télen szinte nem kapcsol ki,akkor a hőveszteség.
A fűrdőszobát csak elektromosan tudom szabályosan fűteni,ahogy már van is egy fali hősugárzóm,de mivel az is árammal megy,tulajdonképpen csöbörből vödörbe.


kedd aug. 15, 2006 12:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Nem vonom kétségbe a fűtőszál hatásfokát, de mégegyszer beilleszteném ide a vitaindító sort:

Didi írta
>ja, a villanybojler hatásfoka az 100%

Erre jött a válasz,
KFelix írta
>Semmilyen energiaátalakítás nem 100%-os hatásfokú.

scapscan írta
>Semmilyen energiaátalakítás nem 100%, kivéve a villamos fűtést, lévén a veszteség is hővé alakul. Tehát valóban 100%

Nos, úgy gondolom, hogy nem figyeltem oda, ezért elnézést kérek, és akkor most elmondom mit gondolok(szvsz)

-Didinek nincs igaza ebben a formában mert a bojler tényleg elveszti azt a hőmérsékletet amit belepumpálunk (mert nem lehet teljesen elszigetelni a külső hőmérséklettől és a többi alkatrésztől)
[szerintem véletlenül elírta, a fűtőszálra gondolt, és akkor már igaza van]

-Félixnek is igaza van, ha bele gondolunk a villamos berendezések nagyrésze veszteséges, így maga a bojler is (cakumpakk) tehát a bojler NEM 100%

-Scapcan-nek is igaza van, mert tényleg nagyon jó hatásfoka van magának a fűtőszálnak, és ha környezet hőmérsékletének növelését nézzük (ha eltekintünk a fény, és elektromágneses hatástól ami picike) akkor tényleg vehetjük 100%-nak


kedd aug. 15, 2006 0:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Skori írta:
az egy más dolog , hogy tudjuk, 100%-nál egy bolhakukac néhány ezrelékével kevesebb is lehet
Mérnöki szemmel nézve pedig az a bolhakukac nulla, és a villamos energia átalakítása hőenergiává 100%-os. Az már más, hogy a bojler a hőenergia egy részét elvezeti, de maga a fűtőszál 100%-os hatásfokkal dolgozik.


kedd aug. 15, 2006 0:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Elektromágneses sugárzásként tényleg lehet némi (nem hö formájú) veszteség, de tényleg olyan kicsi, hogy elhanyagolható és beszélhetünk 100%-ról (az egy más dolog , hogy tudjuk, 100%-nál egy bolhakukac néhány ezrelékével kevesebb is lehet)


hétf. aug. 14, 2006 23:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
a tárolás nyilván nem 100%, maga a bojler összességében sem az. De amíg az energiát veszi fel a _fűtőszál_, addig az _odavezetett_ _villamos_ energiát 100% hővé alakítja, na jó, legyen 99,999999%, a többi lehet veszteség...
Az, hogy egy lakás energiafelvétele és a vesztesége mennyi, annak semmi köze ahhoz, hogy az egyes fogyasztók vesztesége mennyi. Nyilván mivel nincs szupravezető, így lesz veszteség, a vezetéktől és csatlakozásoktól függően több vagy kevesebb. Az egész bojlert tekintve is lesz veszteség a környezeti hatás miatt. De a fűtőszál attól még 100% hatásfokkal alakítja a villamos energiát hővé. Ez nem kérdés, hanem fizika.

tubika, te az alapján nézed a hatásfokot, hogy mit kell fizetned? Mások a fizika felől közelítenek...
Az offtopic topicot pedig ne gunyoros szeméjeskedésre használd, nem arra találták ki! A tudásod ettől nem lesz nagyobb. Anyázni magánban, mert különben én is itt foglak a listán, mint ahogy tettem is!


hétf. aug. 14, 2006 21:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
a csajszinak igaza van abban, hogy nem szabad csak a fűtőszálat nézni, hisz pl. egy motorhatásfoknál sem szabad eltekinteni a súrlódási veszteségtől.

sőt, ha nagyon erősen kapargatjuk, akkor kiderül, hogy biztos van elektromágneses kisugárzása is a fűtőszálnak, stb., azaz még ott sem 100%-os.

annakidején én szememet is bántotta a "ja, a villanybojler hatásfoka az 100%, mivel nincs füstgázveszteség, a bevezetett energia teljes mértékben hõvé alakul. "
mondat, csak nem akartam flémet kezdeni Didi-vel.

Ui. ha 100%-os volna, akkor a felfűtés után nyugodtan ki lehetne kapcsolni rajta a power-t! :lol:


hétf. aug. 14, 2006 19:38
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
A másik bekezdésre elfelejtettél válaszolni!

A hatásfok a hasznos/befektett energia, mi hasznom van abból ha a bojler oldalát is fűtöm, mikor a vizet kellene?


hétf. aug. 14, 2006 19:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Amondó vagyok, hogy ne akarj elektroméröknek tanulni. Minek erőlteted...
Ha a vezetéken esik feszültség akkor értelemszerűen az nem a fűtőszál által felvett teljesítmény hővé alakulását befolyásolja. A fűtőszál annyi teljesítményt fog elfűteni, amennyi jut neki a vezeték után!!! De azt 100% alakítja át! Próbálhatod csűrni-csavarni, de ez van.
Van elektromos szakember a közelben, vagy ez az 'itt esik-ott esik teljesítmény' is a 'nagyapád is tudja' kategóriába tartozik mint a pozitív megszakítgatós hülyeséged??


hétf. aug. 14, 2006 18:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Scapscan!

Én kétlem hogy minden befektett energia a víz belső energiájnak növekedésére fordítódna.(hiszen a vizet kell néznünk és nem a hővé alakulást)

A villamosenergia ellátás szempontjából a fogyasztásmérő utáni rész fontos számunkra (me ezért kell fizetnünk)
Ha úgy vesszük a fogyasztásmérőtöl kezdve az elektronok vándorlása hővé alakul már a fali vezetékben, véges-végig a villamos vezetéken a bojlerig. (ez itt azért nem elhanyagolható mert nagy áramok folynak... és nagy áramok ugyanazon ellenálláson nagyobb teljesítményt adnak I-négyzet*R=P

Aztán meg tapasztalataim szerint éjszaka ha hozzáérek az oldalához akkor meleg, ami arra enged következtetni hogy nem adiabatikus változás történik odabent (külső hőmérséklettől nincs teljesen elszigetelve) tehát ez is egy veszteség, amit további melegítéssel kell kompenzálnunk. Meghát ugye a fűtőszál nincs elszigetelve a bojler vasköpönyegétől, tehát azt is melegíti.

Amondó vagyok hogy nagyon nem 100% a hatásfoka.


hétf. aug. 14, 2006 15:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
T68m linkje miatt lett ilyen széles ez a topic? :roll:
Átcsúsztam, az előző oldalra vonatkozott...

Üdv
Inhouse


hétf. aug. 14, 2006 15:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
Idézet:
ja, a villanybojler hatásfoka az 100%...


Semmilyen energiaátalakítás nem 100%-os hatásfokú. Az már elsőfajú perpetuum mobile lenne. Amit említesz az jó hatásfokú, de még egy elektromos transzformátor is csak ~98%-os hatásfokú.


Semmilyen energiaátalakítás nem 100%, kivéve a villamos fűtést, lévén a veszteség is hővé alakul. Tehát valóban 100%. Hogy aztán az erőműben mennyi teljesítményt kell bevinni ahhoz, amit te átalakítasz hővé, az megint más kérdés. Ezért nem lehet belőle perpetum mobile.


hétf. aug. 14, 2006 14:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
tubybb írta:
Apropó hogyér' adják ott a nappali és éccakai áramot? 1KWh mennyi Ft?
Ez nem is olyan egyszerű. Kéttarifás elszámolásnál (ami az utóbbi 30 évben normális) a háztartási áram az első 350kWh-ig(zöld zóna) 12,81/3,20Ft, a 350 és 1600kWh közötti(kék zóna) 18,32/4,58Ft, 1600kWh feletti 36,18/9,04Ft(piros zóna).
A számla kiszámítása pedig a következő: ha az össz(éjszakai+nappali) fogyasztás 350kWh alatt van, akkor egyszerűen összeszorozzuk az adott értékeket a zöld zóna áraival, és kész. Ha 350kWh felett van, akkor kiszámoljuk, hány százaléka jut az össz fogyasztásnak a nappali és az éjszakai áramra. Majd ezen százalék szerint elosztjuk a 350kWh-t nappali és éjszakaira, az így kapott fogyasztást mint zöld zónásat számoljuk. A 350kWh és 1600kWh közöttit szintén a százalék szerint két részre osztjuk, de azt már kék zóna áraival szorozzuk. Ha az össz fogyasztás meghaladja az 1600kWh-t, akkor az 1600kWh feletti szintén a százalék szerint két részre osztódik, és a piros zóna áraival számolódik.
Tehát ha én mondjuk elfogyasztok egy hónapban 2500kWh-t, amiből a nappali 950, az éjszakai 1550, akkor a következőképpen néz ki a számlám:
950/2500=0,38
350*0,38*12,81+350*(1-0,38)*3,2+
(1600-350)*0,38*18,32+(1600-350)*(1-0,38)*4,58+
(2500-1600)*0,38*36,18+(2500-1600)*(1-0,38)*9,04
=1703,73+694,4+8702+3549,5+12373,56+5044,32
=32067,51Ft
Ehhez jön még egy 634Ft-os fix rész, illetve 5% kezvezmény, ha az ember időben fizeti, meg még most valami tv előfizetési díjat is ráraktak, ami 1160Ft, de talán ez nem lesz hosszú életű.


hétf. aug. 14, 2006 13:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Pécs néha Miskolc
Hozzászólás 
Közben megtaláltam a linket:
http://e-iroda.eon-deldunantul.com/musz_elokeszuletek.php
Nem "alanyi jogon" hanem "alapellátásnak minősülő".


hétf. aug. 14, 2006 13:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Pécs néha Miskolc
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Vajdaságban alanyi jogon jár a 3fázis? Érdekes lehet..és Marinéni vajon mit kezd vele? Ha nem ők (az áramszolgáltató) osztják ki mit melyik fázisra kötnek,hanem a helyi villanyszerelő csap a hasára,"ez a ház az L1 ről az a másik amit holnap csinálok mondjuk az L2 ről megy",hogyan kerülik el minden 3fázisú hálózat egyik fő ellenségét az asszimetrikus terhelést?


Ha tévednék javítsatok ki.
Magyarországon is alanyi jogon jár a villamosenergia törvény szerint 32A. Ezt szétoszthatod 3 fázisra is pl. L1 16A L2 10A L3 6A (1 hónapja köttettem be így magamnál), és felhasználhatod egyben. A bekötés díja mindkét esetben ugyan az, ha lehetőség van a 3 fázis bekötésére, ha ott ahol vagy csak egy fázis áll rendelkezésre akkor is beköttetheted de ezt a költséggel valamilyen szinten neked kell állni. 32A felett minden egyes „A” kb. 2500 ft.
A villamos hálózatra egyfázisú fogyasztó maximum 40A-ig csatlakozhat, ettől nagyobb teljesítményű fogyasztó 1 fázisra nem köthető.


hétf. aug. 14, 2006 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Potyo! Micsoda Kánaán van akkor nálatok villamos szempontból!
Megyek oda lakni! :D

Apropó hogyér' adják ott a nappali és éccakai áramot? 1KWh mennyi Ft?


hétf. aug. 14, 2006 12:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Végülis az épület(lakóház) itt is 3 fázisra csatlakozik a kapualjban.Csak aztán megvan,hogy kinek melyik fázis megy fel a lakásához.
Itt a különbség, nálunk mindenkinek felmegy a lakásban levő elosztótábláig mindhárom fázis. Aztán onnan mindenki oszthatja, ahogy akarja. De szerintem jó ez, hogy mindenkinél ott van a 3 fázis, és ha szüksége van rá, akkor nem kell **** az áramszolgáltatóval / akik majd a jövő héten jönnek, stb / hív az ember egy villanyszerelőt, aki némi falvésés után megcsinálja 2 óra alatt. De már építéskor szoktak tenni a szobákba és a konyhába 1-1 háromfázisú konnektort. A konyhai folyamatosan feszültség alatt van, míg a szobákban levők átkapcsolhatóan csak éjszaka, vagy folyamatosan kapnak feszültséget.


hétf. aug. 14, 2006 12:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
Sziasztok!
Mást keresve kavarodtam erre, de megosztok pár tapasztalatot.

Először is árak és gázbojler:
Kb. 1 éve 150+30 eFt-ért beszereltettem egy átfolyós gázkazánt (ARCO Pocket 28F-olasz, kéményes, a szomszéd háza 10-15m-re van a mienktől, szakember szerelte be). Erről megy a 100 m2-es ház fűtése (nappal 23°C, éjszaka 21°C), a 6 fős család melegvize (mosogatás is benne van, ami nem semmi :-) ), no és a főzés is benne van a gázfogyasztásban. Korábban vezérelt (éjszakai) áramról ment a melegvíz, fa/szén tüzelésű kazánról a fűtés. Gázkazán beszerelés után az éves gázköltség átlaga 200eFt lett, míg korábban: csak az éves fa ára volt 300eFt (nem mindenki tudja sumákban beszerezni), vezérelt áram havidíja ~7eFt (a villanybojlerrel keltett melegvíz) és az átlag 1eFt havi gázdíj (a gáztűzhely). Nos ez így is átlag 396eFt/év, míg az új felállásban a díj 200eFt/év lett. Ez akkor is ~49,5%-os költség csökkenést jelent. Még egy 20%-os is jó lenne már, nem beszélve pár komfort javulásról:
- a fűtés rádió-távvezérelt, nem kell folyton a tűzre figyelni, ”kismillió” képen programozható. Ja! Az érzékelő falra szerelhető, de van kis asztali tartója is. Akárhova teheted.
- a melegvíz nem fogy el, mivel átfolyós vízmelegítő, no és mindig van (korábban 3 fő után már várhattál, 120 l-es a villanybojler)
Lehet, hogy egy 3 fős családnak jobb a tartályos, de a sok fősnél már jobb az átfolyós (főleg pénteken este jön rá minden kölökre a fürdés mert bulizni és nőzni megy :-) ).
Az éves felülvizsgálatról meg azt mondom, hogy még az 5000Ft/év=416,(6)Ft/hó sem sok (vizsgálat és portalanítás). Tessék perselyt rendszeresíteni és havonta 500Ft-ot beledobni :-D
Ezzel az átfolyós kazánnal pedig semmi gond, úgy állította be a manusz, hogy már kis vízhozamnál is kapcsol, a víz hőfokát pedig én tekerhetem ahová akarom és nem szokott ingadozni vészesen, még ha az asszony mosogat is. Előtte be van szerelve egy foszfátos vízlágyító (5000Ft az első patronnal, további patron 2000Ft). Amint az imént néztem még csak fele golyók fogytak el, pedig rendesen van használva.

Didi írta:
ja, a villanybojler hatásfoka az 100%...

Semmilyen energiaátalakítás nem 100%-os hatásfokú. Az már elsőfajú perpetuum mobile lenne. Amit említesz az jó hatásfokú, de még egy elektromos transzformátor is csak ~98%-os hatásfokú.

Vízkövetlenítés:
Tényleg jó dolog. Én így csináltam (ugyancsak HAJDU):
Tettem érte, hogy ne legyen melegvíz a bojlerban. Elzártam a vizet (itt a bojlert külön lehetett elzárni), megnyitottam egy melegvizes csapot. A bojler befolyó ágában lecsavartam a falról a kis vízvezetéket (22-es villáskulccsal), és kiengedtem a kádba a vizet. Nem tartom jónak a fűtőszál tömítésénél kiereszteni, mert nem mindenkinél van a kád (vagy teljesen az) fölött a bojler, no meg úgy a víz folyása nem irányítható (megy a világba szanaszét). Esetleg kellhet két vájling is. Mikor kiürült, lecsavartam azt a 8 csavart és kirámoltam a fűtőszálat. Én viszont úgy jártam, hogy a vízkő annyi volt, hogy a tartály 1/3-át (nem írtam el) betöltötte, a fűtőszál kirámolása csak az elgörbítésével volt lehetséges, így kénytelen voltam újat venni. Tömítést is ajánlatos újat venni (pár száz Ft). Belülről már csak fizikailag lehet eltávolítani a vízkövet (villáskulcs, kalapács, asszonytól elbuherálni valamilyen húsvillát, ha meg nem öl érte stb.), a fűtőszálat is lehet, ha nem nagyon görbe. Lényeg hogy apró ütésekkel be kell rezegtetni, előbb-utóbb lejön a vízkő. Utána mindent visszaszerelni. A tömítést mindenképp ajánlatos cserélni (talán a régi is megteszi, ha jól lepucolod és ugyanúgy rakod vissza). Én úgy voltam vele ”a rest kétszer fárad”, újat raktam. Én úgy jártam hogy nedves állapotban 8 kg vízkövet szedtem ki (nem írtam el, direkt lemértem), és több mint 2 órát szenvedtem. A biztonsági szelepet nem babrálnám, hacsak nem akarod cserélni (érzékeny jószág). A levegő, is, a feltöltésnél ott távozik miután eléggé megnő a nyomás, ha nem nyitsz meg egy melegvizes csapot.

Inhouse-szal egyetértek. Talán ha olcsóbb volna a legális út talán többen folyamodnának hozzá, és talán kevesebbet kellene szánni az illegalitás üldözésére. Habár nem tudom… Nekünk már a génjeinkben van a buherálás :-) , azt hisszük az ingyen van.

No és a topic eredeti témája:
Nálam a vezérelt áram órájánál semmilyen kapcsoló sincs. Gondolom máshonnan kapcsolják. Napközben is alig szokott megszakadni a vezérelt áram. Ezért aztán rákötöttem a fagyasztóládát és a mosógépet is. Nálunk sokat kell mosni, a napi átlag 1-2 mosás. Nem tudom, hogy legális-e, de hát csak úgy nem engedek be senkit a házba. Ha pedig gyanús, hogy muszáj beengedni, akkor gyorsan kicsavarozok pár csokit és minden a régiben.


hétf. aug. 14, 2006 11:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Végülis az épület(lakóház) itt is 3 fázisra csatlakozik a kapualjban.Csak aztán megvan,hogy kinek melyik fázis megy fel a lakásához.
Az új hálózat kiépítéséhez az egészet szét kellene verni,bár nem lenne utolsó dolog,ha nem a 70éves kátrányos kanócok vinnék az áramot.De végülis működik ez így is,szóval így marad.


vas. aug. 13, 2006 16:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Jár vagy nem jár, csak régi épületeknél (>30 év) találkoztam egyfázisú csatlakozással. Szerintem itt sem nagyobb a probléma, mintha az áramszolgáltató elosztja a fogyasztókat, ott is tud keletkezni aszimmetria. Másrészt középiskolai gyakorlaton jártam az áramszolgáltatónál, és ott az egyik mérnök mutatta, hogy milyen nyilvántartásokat vezetnek, és volt az aszimmetriával kapcsolatos is. Úgyhogy figyelnek ők azért erre. Az aszimmetrikus terhelést úgy osztják el(legalábbis a villanyszerelők), hogy a házban a fogyasztókat elosztják a három fázisra. Nálunk apám csinálta, aki elektromérnök volt, itt még a világítás is szét van osztva. Nagy számok törvénye alapján meg a végén úgyis szimmetrikus lesz a terhelés.


pén. aug. 11, 2006 23:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Vajdaságban alanyi jogon jár a 3fázis? Érdekes lehet..és Marinéni vajon mit kezd vele? Ha nem ők (az áramszolgáltató) osztják ki mit melyik fázisra kötnek,hanem a helyi villanyszerelő csap a hasára,"ez a ház az L1 ről az a másik amit holnap csinálok mondjuk az L2 ről megy",hogyan kerülik el minden 3fázisú hálózat egyik fő ellenségét az asszimetrikus terhelést?


pén. aug. 11, 2006 22:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Azért írtam, hogy nálunk itt Vajdaságban van így. Magyarországon elhiszem, hogy más a szabályzás, azért is érdeklődtem, hogy milyen. Nálunk is lehet 3x16A-t is tenni, az olcsóbb, de még senkinél nem láttam. Az is lehet, hogy 3x10 is megengedett, de nem hiszem, viszont a három fázisból nem engednek, azt muszáj.


pén. aug. 11, 2006 20:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Hát ez nem éppen így van. A három fázis ipari áramnak számít és jóval többe kerül a bekötése még puszta lakóház esetén is.


pén. aug. 11, 2006 19:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Értem. Így már világos, hogy miért vannak ezek az ügyeskedések(konnektor a bojlerhez). Nálam a bojler nappali bekapcsolása csak annyi, hogy egy kapcsolót átbillentek másik állásba, és a bojler folyamatosan kap áramot(természetesen ekkor többe kerül, konkrétan négyszeresébe 1kWh). De nincs limitálva a mennyiség, amit így elfogyaszthatok. Az a 20A és 1 fázis viszont nekem vékonykának tűnik. Nálunk új házakba, lakásokba nem is lehet csak egy fázist bevezetni, a fogyasztásmérőig biztosan el kell mennie mind a 3 fázisnak, de az is lehet, hogy szét kell, hogy legyen osztva a terhelés.


pén. aug. 11, 2006 18:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Az éjszakai áramnak megvan a limitje,amennyit egy fogyasztó kivehet.
Néhol egyszerűen 15ös biztosítékot lehet(ne) feltetni a nappali bejövőre max,mert ennyit bír a hálózat.
Ma már ezt fogyelmen kívül szokás hagyni,kijön a félmaszek ELMŰ plecsnis ürge,és bekókányolja amperonként X forintért a nagyobbat.
Aztán néha leég valami,meg meghal pár ember,mint most az egyetemen :(
Éjszakai áramnál a hálózat akármit is bír,megvan az az árammennyiség amit fogysztónként hajlandóak kedvezménnyel értékesíteni az éjszakai időszakban.
Annyira nem hülyék,hogy egy X-Y gyári adatokkal rendelkező bojlerről elhiggyék hogy 2x annyit vesz fel.Vagy a kismegszakító hibájára,vagy lakáson belüli zárlatra,vagy (jogosan :) ) "ügyeskedésre" fognak gyanakodni.
Ugyanakkor van a másik oldal,megfelelő ismeretséggel és zsebbe csúsztaott bankóval minden megoldható..kérdés érdemes-e megkockáztatni.

A szoszéd gázcsöve miatt én meg nem aggódnék,elég aggódni mikor már gázszag van,nem véletlenül büdösítik a gázt ennyire.Nyílt területen rengeteg gáz baj nélkül eloszlik,már mindeki émelyeg a környéken a gázszagtól,de gyulladásképes keverék még a cső közvetlen közelében sincs.


pén. aug. 11, 2006 16:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás -
A dijszabás?
Nos úgy megy, hogy akinél be van kötve az éjszakai áram annak két villanyórája van. Az egyik az egész napos (drágább) a másik pedig az éjszakai. Namost az éjszakai áram olyan éjfél előtt kapcsol be, és reggel 6 előtt ki, de ez változó. Előfordult már hogy nappal bekapcsolt kis időre.
Na és erre jön rá hogy az éjszakainak kötött a használata, amit fentebb írtam.
Amikor megérkezik a számla akkor külön tételnek számlázzák, értelemszerűen az éjszakait olcsóbban.
Ja és az éjszakai 10A a nappali meg 20A-es.(86 előtti a panel) Természetesen egy fázis jut el a lakásokba.

J.


pén. aug. 11, 2006 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Magyarországon hogy működik ez a kedvezményes díjszabás? Mert nálunk ez úgy megy, hogy a fogyasztásmérő két számlálóval rendelkezik, és egy kis mágneskuplung kapcsolja össze az alumínium tárcsa tengelyét egyik vagy másik számlálóval. 07.00-tól 23.00-ig az egyik kijelzőt hajtja, 23.00-07.00 időszakban pedig a másikat. A házba is jön be egy plusz vezeték, aminek segítségével(ha az ember építkezéskor gondolt erre) bármelyik fogyasztót tudja ki-be kapcsolni. A fogyasztókat pedig mindenki úgy kapcsolja a hálózatra, ahogy akarja(természetesen azért előírásnak megfelelően). Tehát amit éjszaka csinálok, az mind a kedvezményes díjszabásban számolódik. Meg mifelénk 3x25A a szokásos főbiztosíték.


pén. aug. 11, 2006 14:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Elmondtam apának ezt a "lecsap a biztosíték, ha egyszerre megy éjszakai áramról a mosógép és a bojler"
- már tudom próbáltam
- hmm, és mi volna ha nagobb fűtőszálat tennénk a bojlerbe, hogy biztosan kioldjon, aztán elhívnám az EON-osokat hogy cseréljék ki. Akkor kapnánk egy jobb biztit amivel már nem volna gond. (nálunk sok a régi bizti, és mindig levágódnak)
- hiába, egy idő után észrevennék a fogysztást és kijönnének ellenőrizni.
- dehát, mit láthat meg kívülröl, ha meg bejön addigra szétszednénk és ráfognánk a bojlerre
- azt nem lehet, és egyébként is nem szabványos ahogy nálunk van megoldva
(az éjszakai áram vezetékén egy konektor van, és abba van bedugva a bojler)
azért lett ilyen - folytatta -, mert amikor kicsi voltál és nem volt melegvíz át kellett dugni a bojlert nappali áramra.
-akkor ezek szerint az a szabványos ha egy kapcsolón keresztül a bojlerhez megy, és semmi lehetőség nincs elágazásra, igaz?
- Igen, benne van a szerződési feltételekben.
Egyébként meg - tette hozzá - régen még amikor voltak ezek a villamos hősugárzók, be kellett jelenteni, és hálózat hozzájárulási díjjat kellett fizetni, vagy mi volt a neve.
- be kellett jelenteni?
- igen ha éjszakai árammal használta valaki.

Ezek a megkötések a szolgáltatótól szerintem nagyon durvák. Inkább örülnének hogy használom amikor üresjárat van. Mi volna ha senki nem használná az áramot éjszaka, csak a közvilágítás?
Bár ki tudja azt is mi fogyasztók szívnánk meg, mert az árakat az egekig emelik.

J.


pén. aug. 11, 2006 14:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás -
Hali!

Ez egy komoly erkölcsi dilemma. (mármint a szomszéddal)
Az egyik oldalon az van hogy ez az ő háza és nekem semmi közöm hozzá. A másik oldalon a többi lakó életének veszélyeztetése van.
De ha nincs veszélyben senki és mégis megérkezik az a névtelen telefon, akkor nagyon kiszúr valaki azzal a csókával.
Ha meg szakszerűtlen a dolog, és nem teszünk semmit, olyankor komoly baj lehet.

Ezt személyesen kell elintézni, mert másképp mindenkinek rossz lesz.
J.


csüt. aug. 10, 2006 16:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 183 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség