Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 7:33



Hozzászólás a témához  [ 1439 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Gainclone 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Ha valakinek kellene nyákterv az L3875 IC-hez , jelzi szívesen elküldöm.
http://img.tar.hu/hajduz/img/11253344.gif#3
Üdv.: el34


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára el34 kedd márc. 15, 2005 12:34-kor.



kedd márc. 15, 2005 12:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Mire gondolsz, mit szeretnél tudni ?


kedd márc. 15, 2005 9:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Én spéci még mindig Funk kérdéseire várnám a választ, mert senki nem reagált rá. Tőlem lehet fekete doboz is, eddig sem mondtam mellette sem pro sem kontra, épp ezért várnám a választ...

hozzászólása:

Hétf. Márc. 14, 2005 9:05 am

valaki esetleg?


kedd márc. 15, 2005 9:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
hqp!

> Ne tegyünk úgy, mint ha a világon nem lennének triviális dolgok.
Ok !

> Én sem nyitok topikot arról, hogy a csont széria trabantom akár ki akár
> mit mond, igenis jobban gyorsul, mint az összes Subaru Impreza WRX
Csakhogy az LM3875-nél egyáltalán nem ennyire triviális, hogy rossz lenne !
Éppen ez itt a lényeg, hogy páran mindenféle infó és tapasztalat nélkül írjátok le.
Tekintsd egy fekete doboznak, hogyan tudnád mi van benne, és hogyan szól ?!

> és ha valaki ezt úgy meri megcáfolni, hogy nem vett trabantot és nem próbálta ki, az fogja be !!
A hasonlat kb úgy lenne korrekt, hogy valaki azt mondja, hogy van egy új típusú auto,
most dobták piacra, fekete színű és 4 kereke van, és iszonyat jól megy.
Namost, ha ennyi infó alapján valaki trabantot csinál belőle, én arra mondtam,
hogy előtte fontolja meg, hogyan véleményezi. Remélem érthető.

> Ha erőszakkal éritek el a kívánt eredményt, attól boldogok lesztek?
Mi nem akarunk elérni semmit, nekünk már jó, ha úgy tetszik. :)
Éppen az zavarja a magunkfajtát, hogy tudjuk hogy milyen jó, akik meg
még csak nem is hallották, jobban tudják nálunk, hogy mennyire rossz.

> Engem csak az zavar, hogy komplett hülyét csináltok mindazokból a
> műszaki kérdésekben nem kellően tájékozott jó szándékú hifistákból,
> akik bedőlnek ennek az ipari hulladék hozsannáztatásnak....
Ne viccelj már, szó nincs ilyenről! Mindig is csak ajánlva volt a dolog, és
szerintem jobb egy 2000Ft-os IC-t ajánlani, amiről meg vagyunk győződve,
hogy milyen mint egy 200.000Ft-os neves cuccot, amire a kezdő hifistának
valszeg semmi esélye anyagilag.

> (Ha pedig a chip gyártó szponzorálja a lelkes kollégákat,a kkor írjátok ki, hogy fizetett reklám. Akkor semmi baj nincs. Bocs...)
Éppen, hogy a közösség iránti jóindulatból van az egész, hogy megosszuk, amire rátaláltunk...
Ha ezek után valaki kapásból elutasítja, anélkül, hogy végiggondolta volna a dolgot,
vagy akár elment volna meghallgatni pl vbv-hez, arról nincs több mondanivalóm.

De ha szabad tanácsolnom, sose hagyjuk, hogy partalan viták, és személyeskedések irányítsák indulatainkat.
Szerintem legbelül ha őszinte akar lenne magához az ember, érzi, hogy
mikor tesz valamit az igazi ügy érdekében, és mikor kötexik csak úgy céltalanul.
Nem is értem, mért kell támadni egy jóindulatú élménymegosztás-alapú topicot.
Szóval részemről nincs harag, de annyit kérnék, tényleg gondoljátok meg mit írtok.

Béke veletek ! :)


kedd márc. 15, 2005 8:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Hozzászólás 
hqp,

És mi lenne, ha te is azt csinálnád, mint Akki. Ő is sokszor leírta fenntartásait, de összerakta és véleményezni fogja.
Ő magatartása így már korrekt, mert saját tapasztalatát fogja megírni, míg te továbbra is jössz a könyvszagú trabantos dumáddal.

Jól beillesz a mostani politikusi szinvonalba, de csak a mindenkori elenzékébe, mert azoknak nem kell felmutatni semmit, elég ha nagy a szájuk.

Azt hiszem ritkán fogok ide benézni, mert csak felhúzom magam.


kedd márc. 15, 2005 7:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jan. 12, 2005 21:45
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Sárbogárd-Székesfehérvár
Hozzászólás 
Cortez !

Ne tegyünk úgy, mint ha a világon nem lennének triviális dolgok. Én sem nyitok topikot arról, hogy a csont széria trabantom akár ki akár mit mond, igenis jobban gyorsul, mint az összes Subaru Impreza WRX és ha valaki ezt úgy meri megcáfolni, hogy nem vett trabantot és nem próbálta ki, az fogja be !! Legalább ezen a fórumon maradjunk már meg a józan ész határain belül.
Ha erőszakkal éritek el a kívánt eredményt, attól boldogok lesztek? Akkor moderálj ki minden kritikai hangot, így a kívánt eredmény előáll.
Engem csak az zavar, hogy komplett hülyét csináltok mindazokból a műszaki kérdésekben nem kellően tájékozott jó szándékú hifistákból, akik bedőlnek ennek az ipari hulladék hozsannáztatásnak....

(Ha pedig a chip gyártó szponzorálja a lelkes kollégákat,a kkor írjátok ki, hogy fizetett reklám. Akkor semmi baj nincs. Bocs...)


kedd márc. 15, 2005 0:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
Köszi a válaszokat!
Gilszki!
A RIAA tuning megfordul nekem is a fejemben,már csak atért is,mert utt csücsül még egy példány a szekrényemben,csak pont attól tartok,hogy többet rontana a hangon,mint amennyivel egyáltalán jobb tudna lenni ez a g.klón a jelenlegi erősítőmnél riaa-stúl mindenestül.
Az egész ötlet,mármint hogy az lm-es iccét kipróbáljam az adta,hogy lapul a szekrényemben egy végfok nélküli integrált(ezt jó megaszontam),és ebbe gondoltam,és mivel ebben az előfok csak illeszt,nem erősít,ezért kellene a nagyobb erősítés.Annyit meg nem ér meg nekem a dolog,hogy további (meghajtó)erősítővel kínylódjak.Úgy hogy az lesz,hogy majd kipróbálom úgy ,hogy egy potis gánnyal adagolom a visszacsatit,azt majd meglátjuk(vak is aszonta).
Nem vagyok egy lebeszélős fajta,de azért azt elmondom(tehát lebeszéllek),hogy a canopus számomra csalódás,nem az én világom az a fajta hangzás,amit képvisel,de azt is tudom,hogy több embernek tetszik,mint a másik erőködőm,viszont akinek meg nem,annak talán hitelesebb lenne az ítélőképessége,bár ez sem számít,mert hát úgy is az én fülimet gyötöri,de azért,ha van módod ejts szerét egy meghallgatásra,kivéve persze,ha vállalkozóbb típusú vagyol.Na ez jó kerek lett.
Mindenkinek!
A másik,akkor felteszem korrektebbül a kérdést,hátha valaki próbálkozott már evvel,miszerint az lm3875 milyen legkisebb visszacsatolás mellett műxik még stabilan?

Előre is köszi!


hétf. márc. 14, 2005 21:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Cortez írta:
Csakhogy itt általában nem a fejlesztés mellett szoktak kötekedni, támadni, hanem csak úgy l'art pour l'art, kb kivagyiságból.
De mind1, aki tudja értse meg, aki nem, az kössön belém! :)


Nem mind1!
Az alázat az egyéb kapcsolásoknak és sok ezer fejleszt?nek is kijár.

Annyit hozzátennék a l'art pour lar-hoz :-), hogy a bab nem hús!

Üdv, Funkee

ON:
Nem esett szó, hogy milyen típusú alkatrészekkel lesz megfelel? a hangzás és azokat honnan lehet beszerezni. A másik topicban is elövettem, hogy nem szerencsés a potira bízni a visszacsatolás egy részét, s?t... Ezeket senki nem bírálta/jellemezte csak a fényesítés kapot hangot.
Annyit elmondott Vbv, hogy ha ****(???) a rendszered, akkor nem jön ki a hatás. Emiatt esélytelen vagyok a véleményezésben, maradok a kötekedésnél. :roll:


hétf. márc. 14, 2005 21:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Érdekes topic:)

Alázat dologgal egyetértek az előttem szólóval.

Várom Funk kérdéseire a választ, nem ám elsiklani felette!

Függetlenül attól, hogy milyen ez a kapcsolás...


hétf. márc. 14, 2005 21:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Csakhogy itt általában nem a fejlesztés mellett szoktak kötekedni, támadni, hanem csak úgy l'art pour l'art, kb kivagyiságból.
De mind1, aki tudja értse meg, aki nem, az kössön belém! :)


hétf. márc. 14, 2005 20:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Cortez írta:
Alázat...

Kedves Cortez, a világot mindig a kételkedés vitte előre, az alázatos emberek még a kereket se találták volna fel, hanem csúszótalpakon szállítanák a kőtömböket a fáraó piramisához.


hétf. márc. 14, 2005 20:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Annyit kérnék mindenkitől, hogy aki még nem hallotta, ne "merészeljen" semmit mondani róla.
Nem értem, amikor valaki leírja, hogy miért nem lehet jó, amikor nem is próbálta, sőt
akár nem is szokott jó minőségben zenét hallgatni...
Alázat, és tapasztalatszerzés legyen a 2 kulcsó ezzel a témával kapcsolatban.
De mind1, aki kötekedni akar, mindig tudni fog...


hétf. márc. 14, 2005 20:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DDL szer. márc. 16, 2005 22:15-kor.



hétf. márc. 14, 2005 19:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
..


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára DDL szer. márc. 16, 2005 22:14-kor.



hétf. márc. 14, 2005 19:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
esetleg egy alacsony erősítésű csöves (pl. ecc88) meghajtó a riaa és a gainclone közé?


hétf. márc. 14, 2005 19:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Szia Doki!

Ugyan nem engem kérdeztél, de hagy ajánljak valamit. Miért nem próbálod meg a RIAA korrektor kimeneti szintjét normál nagyságúra hozni? Próba képen állíts be +3 vagy +6 dB többlet-erősítést. Ha nem romlik a hangja, már sínen is vagy. Ha nem tudod, mely alkatrészek értékén változtass, segítünk!

Ami pedig a génklónt illeti, valahonnan letöltöttem egy olyan rajzot, ahol az erősítés 22 kOhm és 680 Ohm értékekkel van beállítva. Ez 3 dB-el érzékenyebb, mint a fenti ajánlás. Ennyit tehát valószínűleg lehet rajta spannolni.

Egyébként Én is gondolkodom az LM3875-ön, csak alternatívaként 1993 óta a szekrényemben pihen egy pár beültetett Piret végfok panel. Lehet, hogy jobb az LM, de az a másik már több mint tíz éve ugrásra készen áll... :oops: Sőt, szimpatizálok a Canopus kapcsolással is. :roll: Na, nemsokára kész a Beyma-Monacor ládám, osz' maj' akkor hajrá(f). :)

Gilszkilabor


hétf. márc. 14, 2005 18:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
Lancelot írta:
...Dokigyg!
A 37dB körüli erősítés igen sok ennek a kapcsolásnak!
Nem igazán értem, miért kell ez a hatalmas erősítés?
A szokásos vonali kimenetekről (CD, DVD, TUNER, RIAA) tökéletesen kivezérelhető a kapcsolás, akkor meg minek az a hatalmas erősítés?


Minden jót Mindenkinek: Lancelot


Tisztelt Lancelot,vagy VBV?!

Azért,mert a RIAA korrektorról nem hajtódik ki rendesen,mivel viszonylag magas impedanciájú,és nem túl érzékeny hangfallal rendelkezem,tehát kell(ene) a nagy kimenőfeszkó is.
Azért azt leírhatnád,hogy mekkora lehet a max erősítése ennek a toknak ami még biztonságos üzemet takar.

Üdv!


hétf. márc. 14, 2005 13:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Idézet:
Vlezlee!
Nagyon el vagy tévedve a High End világában, de legalább nem vagy egydül!
Mi a bajod a dupla graetz hiddal? Filléres holmi, és csak így tökéletes a kapcsolás!


Lancelot: Én nem vagyok eltévedve hi-end terén, hanem abszolút tudatlan vagyok ezt el kell ismernem :oops:
Nincs bajom a dupla graetz híddal, csak nem használtam még soha ilyen kapcsolásban, ezért kérdeztem meg, hogy miért jobb :idea:

Nagyjából ennyi... Ha megépítettem a kapcsolást, akkor nyilatkozok, hogy milyen lett :arrow:


hétf. márc. 14, 2005 12:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves hqp és Többiek!

Műszaki szempontból egyetértünk, mérnöki szemmel nézve, valóban nem kiugró teljesítményű-minőségű eszköz az az IC.

Mégegyszer rákérdezek:
Mihez képest jobb?
Mivel hasonlítottátok össze, milyen hangsugárzókon hallgattátok?
Mi az, amiben jobb, mint egy másik, akár IC-s végfok?

Kérem, hogy erre válaszoljon az, aki megépítette és jobbnak kiáltja ki más végfoknál.
Üdv! SMA


hétf. márc. 14, 2005 10:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Vbv!

Annó 1000 uF-os pufferral ajánlottad.
Egyébként a 2200 uF/8Ohm már jó méretezés.

Idézet:
- A zsúfolt tok termikus torzítás szempontjából inkább előny mint hátrány! Ideális esetben minden félvezetőnek azonos hőmérsékleten kell működnie, amit diszkrét eszközökkel lehetetlen elérni!

Miért is el?nyös? pl jó az nekünk ha egy áramgenerátor árama folyamatosan változik a chip pillanatnyi h?mérsékletét?l?

Végfok összehasonlítás:
Elviszem a végfokot, mindkett?t meghallgatjuk és majd te eldöntöd, hogy melyik a jobb? Ezt hogy gondoltad? Vagy én mondjam meg? Szerinted mit fogok mondani?
Vagy áthívjuk a független szakért? szomszéd Rozinénit a süt?t?l, hogy tegyen igazságot?

Remélem világos, hogy hasonlóan értékelem azt az állíásodat is, hogy 2-3 M forintig nincs jobb kapcsolás. Nem állítom, hogy vacak a végfok és azt sem, hogy botfül? vagy, de a mögé került misztikumot sokallom.

Csatlakozom az elöttem szólóhoz, hogy mások vajon miért nem használják ezt a kapcsolást?

Üdv, Funkee


hétf. márc. 14, 2005 9:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 137
Hozzászólás 
"slow rate" :)))

Freudi elszólás (mindketten így írtátok) ? :?:


hétf. márc. 14, 2005 6:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Hozzászólás 
vlezlee,

igen fontos a dupla greatz híd és még az is, hogy shotky (talán jól írom) legyen. A sima greatz híd nem annyira jó.
A tápkondi se legyen túlméretezve 1000-2200u max.
És még fontos a kimeneten lévő ellenálás is.
tehát első próbának úgy kellene megépíteni, ahogy kapcsirajzon van.
a LAB47 ről láttam fotót és az nyák nélkül volt megcsinálva.

Én a következőt ugyanígy légszereléssel fogom kipróbálni, hogy milyen.

aztán a következő lépés lehet, amit régebben Lancelot javasolt, hogy az ellenálások értékét növeljük meg. ezt már a TDA7294 (talán) - nél láttam ajánlva, hogy így a szórt kapacitások is besegítenek.


hétf. márc. 14, 2005 2:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jan. 12, 2005 21:45
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Sárbogárd-Székesfehérvár
Hozzászólás 
Lancelot !
A szűrőkondival nem is igazán a mérete, hanem a minősége a baj. Egy elkó néhány kilohertz fölött már nem igazán csak kondi a hatalmas belső induktivitása miatt, ezért elemi dolog, hogy vele párhuzamosan több kisebb értékű kondit is illik betenni. Ez persze csak szőrszálhasogatás, a jelek szerint amíg a hangminőség hit kérdése, nem igazán fontos ilyen apróságokkal törődni . . .
A termikus probléma pedig nyilván csak annak a számára gond, aki tisztában van a félvezető lapka és a tok, valamint a tok és a hűtőborda közötti hőellenállással, illetve azzal a ténnyel, mekkora gondot okoz hirtelen kivezérlésváltozáskor a félvezető paramétereinek hőfüggése, illetve ennek szinte állandó változásából adódó folyamatos és szinte kézbentarthatatlan torzítás.
Tudom, hogy fájdalmas beismerni, de hifivel okos és pénzes emberek is foglalkoznak, akik megtehetik, hogy szinte mindent kipróbáljanak a minél jobb hangminőség érdekében. És ők mindannyian egybehangzóan arra a következtetésre jutottak, hogy normális félvezetős végfokot csak A osztályú munkaponttal lehet megvalósítani. Tévedés ne essék, vannak nagyon jó, sőt kiváló végfokok, de itt most azt kéne elfogadnom, hogy egy vacak integrált végfok modul képviseli az abszolút minőséget több évtizedes fejlődés és rengeteg kísérletezés eredményeképpen született erősítőkkel szemben. Sajnálom, nem megy.
Ezért nem is írok ide többet, átadom a terepet a kritikátlanul áradozóknak, való igaz, hogy így sokkal kellemesebb az élet. Ti boldogan hallgatjátok a ti szerkentyűiteket, mi meg maradunk a hifinél . . . Byyy


hétf. márc. 14, 2005 0:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Nem kívánok offolni, ill. megzavarni a topikot, ezért nem teszem be a Lancelot által említett Naim NAP-250 rajzát. Ha vkit érdekel, megnézheti a "Minőségi erősítő" topikban.

Sorry, Lancelot :oops:


vas. márc. 13, 2005 22:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia hqp!

Nagyon jó kérdéseket tettél fel!
Amiben egyetértünk, ránézésre tök röhej, hogy ez a kapcsolás hangot ad ki magából!
Nekem is gondom volt az ötlet befogadásával, de kipróbáltam, és nagyon kellemesen csalódtam!

Vegyük sorra a kifogásaid:
1./ Puffer: Gondolom minden szakirodalmat átvizsgáltál a szavaid bizonyítására.
Nem kívánok Veled vitatkozni, itt a konkrét mérés az LM3875T tokkal megépített erősítőről:
táp +/-36V
puffer 2200uF
trafo 250VA
8 ohmon mért max. teljesítmény:
20Hz-41,5W / 200Hz-51,5W / 2kHz-51,8W / 20kHz-51,8W

2./ IC-adatok:
- A tok adatlapja tényleg elég siralmas (láttál már csöves erölködő adatlapját?)!
Nekem sem tetszet, és ezért kipróbáltam minden szóba jöhető teljesítmény IC-t, de nincs szebb megszólalású tok a jelenlegi kínálatban.
- A kvázikomplementer kimenettel mi a bajod? A QUAD-405 borzalmas erölködő! A Naim NAP-250 viszont egészen hallgatható!
- A zsúfolt tok termikus torzítás szempontjából inkább előny mint hátrány! Ideális esetben minden félvezetőnek azonos hőmérsékleten kell működnie, amit diszkrét eszközökkel lehetetlen elérni!
- A gyártó mérési adatai NEM az invertáló kapcsolásra vonatkoznak, vagy Te találtál ilyen adatokat is?
- Az igen kicsi nyugalmi áramok egyrészt nem kicsik, a végfokozat nyugalmi árama pedig külső eszközökkel beállítható.
- A megadott slow rate értéknél minimum 10x többet tud az invertáló kapcsolás, ami szerintem már elég!
- Elvonatkoztatva a műszaki adatoktól, a Gainclone kapcsolást minimum 100.000 zenebarát hallgatja, és nem tudják mire lecseréli, mert nincs jobb!

A hangfal (legyen inkább hangsugárzó, a hangfalam most nincs), és egyéb kérdésedre csak a saját lehetőségeimről tudok beszámolni, amit itt találsz meg:
www.vibavoice.hu
A hangforrás és egyébb: Philips 720SA DVD, 20nm szoba, kárpitozott bútorok, parketta+szőnyeg

Ha van még kérdésed, tedd fel, de addig, amíg meg nem építed a kapcsolást ne véleményezd, mert nem ismered!


Funk:
Ha véleményed szerint a megjavított régi teknics végfokod felveszi a versenyt olyan végfokokkal, mint a KRELL, PATHOS, PRIMARE,COPLAND, LINN, MISSION, MUSICAL FIDELITY, ROTEL stb..., akkor elhozhatod hallgatózni! Ezek már mind elvéreztek a vacak IC-s végfokom mellett!
De még mielőtt elhoznád, köss rá a végfokod kimenetére közvetlenül (direktben) egy komolyabb fejhallgatót, és hallgasd meg! A Fostex FE206E igen érzékeny hangszóró, a végerősítő minden hibáját belekiabálja az arcodba!


Dokigyg!
A 37dB körüli erősítés igen sok ennek a kapcsolásnak!
Nem igazán értem, miért kell ez a hatalmas erősítés?
A szokásos vonali kimenetekről (CD, DVD, TUNER, RIAA) tökéletesen kivezérelhető a kapcsolás, akkor meg minek az a hatalmas erősítés?


Vlezlee!
Nagyon el vagy tévedve a High End világában, de legalább nem vagy egydül!
Mi a bajod a dupla graetz hiddal? Filléres holmi, és csak így tökéletes a kapcsolás!

Minden jót Mindenkinek: Lancelot


vas. márc. 13, 2005 21:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Üdv,

Kollégák, nem értem mi ez a szitkozódás teljesen felesleges ...szerintem... Hi-end végfokot biztos hogy nem ezzel a kapcsolással fog építeni az ember, bár átlagos otthoni zenehallgatásra szerintem tökéletesen megfelel. Én is meg fogom építeni, ahogy lesz egy kis időm rá.

Ennek a kapcsolásnak a "nagyszerűsége" az egyszerűségében rejlik, szinte bárki meg tudja építeni...


Ui:
1 technikai kérdésem még lenne a rajzzal kapcsolatban: muszáj a 2db graetz híd használata? Miért így van megrajzolva a kapcsolás?


vas. márc. 13, 2005 20:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Hozzászólás 
hqp,
Szépen leírtad az elméletet, azokat amit az iskolában tanultunk.
De az iskolában olyanról sem hallotunk, hogy különböző kábeleknek más-más hangot produkálnak. És ezt még lehetne tovább sorolni.

Azt mondod, hogy hifisták nem hallgatják. Gondolom a LAB47ről már hallotál. Az a különbség, hogy legalább jó drágán adják, így már nagyon sok embernek jó.

De szerintem felesleges tovább vitatkoznuk veled, míg ki nem próbálod, vagy meg nem hallgatod. Az első kb. 10 000,-Ftba kerül a második meg csak az utazási költségbe.

De ennek csak akkor van értleme, ha egyáltalán érdekel a dolog.

És ami még fontos, nem kötelező ide írni! Nyugodtan elkerülheted ezt a topicot.


vas. márc. 13, 2005 19:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Ha jól értelmeztem a gain cloneosokat, akkor ezek az IC-k kommersz célra készültek, éppen ezért olcsóak, és belül olyan felépítésűek, amilyenek.
De, "véletlenül" kiderült, hogy jól szólnak a vele készített erőlködők.
És itt van az előnyük. Építhetünk mi akármilyen saját tervezésű elektronikát, az eredmény akármilyen lehet. De, ha kész végfokokból válasszuk ki a nekünk tetszőt, akkor nem érhet ilyen gond. Pláne, hogy szinte minden bele van integrálva, alig kell hozzá külső alkatrész. Nagyon nem lehet elrontani.
Mit számít, hogy mi van a tokon belül?
Csak szóljon jól a zene. :) Nem igaz? :wink:


vas. márc. 13, 2005 16:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jan. 12, 2005 21:45
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Sárbogárd-Székesfehérvár
Hozzászólás 
Hát akkor egy-két MŰSZAKI érv arról, ki is a gyermeteg:
1. aki lerajzol egy ilyen kapcsolást és azt gondolja, most alkotott valami nagyot, annak erősen javaslom, hogy kicsit nézzen utána az elektrolit kondenzátorok működésének (tápszűrés...)
2. vettem a fáradságot és alaposan elolvastam a tok datasheet-jét.
- kvázikomplementeres végfoka van (!!!!) így már eleve nem lehet egy nagy durranás, feltéve hogy a hallgató találkozott már quad405-nél jobb eszközzel is....
- egy ekkora tokba zsúfolt teljesítményerősítőnél a fizika törvényei miatt (amelyeket nem szégyen megtanulni) akkora termikus intermoduláció keletkezik, ami eleve lehetetlenné teszi a jó hangminőséget
- fenti állításomat bizonyítja, hogy a gyártó olyan gagyi mérést ad meg az intermoduláció megadásánál, amit bármelyik közepesnél jobb félvezetős végfok játszva teljesít
- igen kicsi nyugalmi árama révén a végtranzisztorok menthehetlenül torzítanak kis szinteknél, ami szintén fizika
- a megadott slow rate igen szerény, ezzel nem igen lehet büszkélkedni

Kicsit elvonatkoztatva a műszaki oldalról, nekem mindig felmerül ilyenkor a kérdés, ha tényleg ilyen tuti ez az eszköz, akkor miért nem ilyeneket hallgatnak a hifisták? Én megkérdeztem néhány ezzel a területtel igen komolyan foglalkozó barátomat, a legfinomabb válasz az volt: én is voltam fiatal . . . . Ezt ne vegyétek bántásnak, de kicsit nehezen hihető, hogy mindenki hülye, csak az a 20 ember nem, aki erre a tokra esküszik.
Azért az érdekelne, milyen hangforrással, milyen hangfalakon, milyen kábelezéssel és milyen körülmények között születnek ezek az eredmények ?
Lehet vagdalkozni, lehet hangosabban kiabálni a másiknál, de ettől még nem biztos, hogy igazatok lesz . . .


vas. márc. 13, 2005 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Lancelot írta:
Hqp!

Nagyon gyermeteg a hozzászólásod, de ennek ellenére reagálok rá!

Vállalod annak az ódiumát, hogy Te hozol bármilyen erősítőt az én integrált erősítőmmel szemben,
és az viszi el a másikét, amelyiknek tökéletesebb a hangzása?
Az integrált erősítőm ára 120.000.-Ft+áfa!
Jelenleg még nem találtam legyőzőre, igaz még csak 2-3milliós értékű elektronikákkal tudtam csak összehasonlítani, hátha most Te viszed a bankot!
....
Várom a jelentkezésed!

Ha nem jelentkezel, húzz el innen a gagyi minőségi erősítő topicba!

Lancelot


Vbv!

Én most benevezek egy régi teknics végfokkal. Igaz még nincs megjavítva, de lassan kész lesz. A hangját még nem hallottam. Piaci értéke kb 25 eFt.
Ha az enyém a jobb, akkor nem viszem el a végfokod.

Idézet:
Azok, akik nem építik meg a kapcsolást, ne irkáljanak mindenféle idiótaságot, és ne járassák le magukat a többiek előtt!


Látom tanultál a régi topicok tapasztalataiból.

Üdv


vas. márc. 13, 2005 12:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
Megoldható-e,hogy eme kapcsolás úgy módosuljon,hogy az erősítése legalább 37dB körüli legyen,illetve ezzel mennyire maradna stabil,mennyire romlana a hang?


vas. márc. 13, 2005 8:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hqp!

Nagyon gyermeteg a hozzászólásod, de ennek ellenére reagálok rá!

Vállalod annak az ódiumát, hogy Te hozol bármilyen erősítőt az én integrált erősítőmmel szemben,
és az viszi el a másikét, amelyiknek tökéletesebb a hangzása?
Az integrált erősítőm ára 120.000.-Ft+áfa!
Jelenleg még nem találtam legyőzőre, igaz még csak 2-3milliós értékű elektronikákkal tudtam csak összehasonlítani, hátha most Te viszed a bankot!
Csak egy apró észrevétel: Csöves erősítővel fölösleges benevezni!
A körülmények:
Philips DVD-720SA, Mini DAC, Fostex FE206E tölcsér a maga 102dB/m-es érzékenységével (átvitel: 18Hz-18kHz), UTP és vékony réz kábelek.

Várom a jelentkezésed!

Ha nem jelentkezel, húzz el innen a gagyi minőségi erősítő topicba!

Lancelot


szomb. márc. 12, 2005 19:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Hozzászólás 
hqp írta:
Szerintem meg az égeti le magát, aki megépíti és vár tőle valamit . . . . bocs :(


Köszönjük a hozzászólást. Magadat megfelelően minősítetted.


szomb. márc. 12, 2005 18:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
http://www.diyaudio.com/forums/forumdisplay.php?forumid=40


szomb. márc. 12, 2005 15:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jan. 12, 2005 21:45
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Sárbogárd-Székesfehérvár
Hozzászólás 
Szerintem meg az égeti le magát, aki megépíti és vár tőle valamit . . . . bocs :(


szomb. márc. 12, 2005 14:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
I_M_I írta:
[...]
Hangja a magas tartományban kicsit fedett (dolgozni kellene még vele, lehet, hogy az
[...]


Milyen az a fedett magashang?


szomb. márc. 12, 2005 9:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Hozzászólás 
Megvan!

Csak úgy előolvasatnak:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... highlight=

Ez ne azt jelentse, hogy most már ne kelljen ez a fórum, inkább itt a tapasztalatokat, módosításokat beszéljük meg.

topicgazda ez íg jó?


szomb. márc. 12, 2005 6:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Hozzászólás 
Jelentkezem.

Eddig két megépített példányom van.

1, egy autós erősítőben próbanyákon. Az eredeti kapcsolóüzemü táp maradt, a trafó át lett tekerve 4 független tekercsre. Egy hiba miatt most 20k környékén rezeg.

Hangja a magas tartományban kicsit fedett (dolgozni kellene még vele, lehet, hogy az RCAkén használt UTP vagy a meghagyott gyári csati és nyákrász csinálja)
Összehasonlítottuk más autós erősítővel és még ígyis jóval a 150eFt kategóriának megfelelő szinvonalat nyújtotta.

2, egy igazi deszka model
2 toroid trafóval már nyákra szerelve. Azért deszka model, mert az alaplap MDFből van, erre van rácsavara a hűtőborda.
A magas tartomány ennél is egy kicsit fedett.
Majd keresek fotót és berakom.

3, még fejben.
van két rossz számítógép tápon. annak a dobozába akarom belerakni teljesen légszereléssel. 1 doboz 1 végfok. Hűtőborda gyanánt marad a doboz. normál hangerőnél szerintem elég lesz a hűtés.


Ami mindkető megépítettnéll van, hogy nagy hangerőnél (már tényleg a végénél) megnő a torzítás


Amúgy volt egy fórum itt (talán Lancelot éppen te hoztad létre) "csak zenebarátoknak" vagy mi címmel, ahol végigfutott ez a téma


szomb. márc. 12, 2005 6:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás Gainclone
Kalandra fel!

A világ számos országában található Gainclone klub, itt az ideje, hogy magyar nyelven is létezzen fórum a közösen gondolkodóknak!

Az alapkapcsolás itt található, aminek megépítése alapfeltétele a klubtagságnak!

http://gainclone.com/invertedLM3875_r2_1.gif


Ha valaki már megépítette a kapcsolást, kérem írja le tapasztalatait, hogy a többiek közelebbről megismerhessék azt a világot, amit a minimál koncepció jelent!

Várom a klubtagok jelentkezését!

Lancelot

Ui.: Azok, akik nem építik meg a kapcsolást, ne irkáljanak mindenféle idiótaságot, és ne járassák le magukat a többiek előtt! Köszönöm.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lancelot kedd aug. 22, 2006 21:18-kor.



pén. márc. 11, 2005 23:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1439 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség