Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 04, 2024 1:09



Hozzászólás a témához  [ 2907 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 59  Következő
Csöves erősítő 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Szerintem az SP 8 nem sokkal bonyolultabb , az jobb azt próbáld.
Kimenete is ideális a katódkövető miatt , könnyebben illeszthető bármilyen végfokhoz .


kedd ápr. 29, 2008 7:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Azt hiszem megepitem a 6F12P -vel epitett RIAA korrektort.
Lenne viszsont egy aggodalmam es egy kerdesem.
Az elso fokozatban ugye nem trioda van, de gondolom nem lesz gon a linearitassal a kisjelu mukodes miatt, a masodik fokozat meg ugy is triodas.Viszont ott nem fog bekavarni a linearitasba az elso racs es a katod kozti felevzeto ?Vagy meg ott is tul kicsi a jel amplitudoja ahoz, hogy ez eszreveheto torzitast okozzon? :?:


hétf. ápr. 28, 2008 22:46
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
SMA-> én is pont erre jutottam. :?
Nincsen szívem belekontárkodni. A kicsórt alkatrészeket (forgatógonb, kapcsoló, biztosítékaljzat, skálaizzó...) pótoltam, azt az 1-2 leszakadt vezetéket visszaforrasztottam. Bekapcsoltam, és ment. Ma este teszek a kimenete izzót, belövöm a "0" pontját, beállítom az üresjárati áramot, és porszívózom egyet, és úgyhagyom. Bár babrálja a fantáziám, hogy gitárerősítőnek jó lenne... Van egy kész Quad405 panelem, beültetve...

De attól félek, hogy a gitár a sok túllövés miatt egyszerűen agyoncsapja.
Ráadásul elektromos gitárhoz meg nem is kell egy nagy hangminőség. Inkább dinamika.
A másik ok, hogy ha már a végfokot üzembiztosra tervezték, akkor az előkörét is. Feltehetőleg nem szép hangú, de nem is gerjed...
Gondolom ezt, mivel hangosításra találták ki...

Már csak azt tudnám hava tegyem. Úgy vagyok az erősítőkkel, és a műszerekkel, mint más a kóbor jószágokkal. Befogadom, rendberakom,... majd nem férek tőlük. :twisted:
Majd a végén hangfalba temessetek.
:twisted: :twisted: :twisted:


hétf. ápr. 28, 2008 15:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Iranytu és Többiek!

Nem jó az a kimenőtrafó PL-csőhöz, mert, ha jól emlékszem, légrés nélküli és az így együtemű csövesbe nem jó. Az AET453-ban, mivel a kimeneti DC-szintje "0V" nem szükséges légréses trafó.
Ez az erősítő gyári állapotában jó, ahogy van, vagy másikat kell építeni, sokat nem lehet "feljavítani" a hangján.

stubiflex!

Tudnék csöves RIAA-fokozatról rajzot küldeni, ha sikerül bemásolni a gépbe, E-mail címet kérek, ahová mehet, ha érdekel, persze.

Üdv! SMA


hétf. ápr. 28, 2008 9:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Lassan elkeszul:

http://stubiflex.gallery.ru/watch?a=sBb-Z0b

sajna meg hangszedot nem sikerult szereznem , de ha sikerult volna is, akkor sincs meg RIAA correctoros eloerositom.Termeszetesen csovest szeretnek.Tud valaki ajanlani olyat, amit szemelyesen is megepitett es meg volt vele elegedve?Felek raguglizok valami hibas rajzra. :?

Jahh, alul a masodik oldalra is klikkeljetek, ott lathato , hogy nez ki most. :D


vas. ápr. 27, 2008 20:12
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 12, 2007 11:08
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
- Mixa - írta:
Szerintem erre gondolt (Budapest / Budapost rádió):

http://www.vatera.hu/budapest_radio_rrg ... 91539.html

De kapcsolásom nincs hozzá.

H. István: egyenlőre elég lesz kísérletezni a táppal, van egy M102-es trafóm 2x365V-al, meg 2 használt AZ4 csövem, amihez tekerve van a 6,3V-os fűtéseken kívül. 6L6PP-s rádióból lett kiszerelve, majd elcserélve. :) Fojtóm nincs, de egyenlőre más gondom igen. :D

Hamarosan rendelek csévetesteket, ha valakit érdekel az szóljon! (Gyártó: www.weisser.de)


M102B hez van nekem egy felesleges csévetestem meg van két serlegem 1400+posta.


pén. ápr. 25, 2008 5:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Lenne egy "furcsa" kérdésem. Lehet, hogy hülyeség is (mint ahogyan ez elő szokott fordulni)... :oops:

Van 2 AET453 erősítőm. át lesznek alakítva (csak a végfok, hogy "minőségibb" hangja legyen.) A 100V-os kimenőtrafókat ki szeretném hagyni a történetből.

Ha én ezeket kitermelem, akkor lehet-e használni csöves készülék kimenőtrafójának. Mielőtt még valaki hülyébbnek nézne, mint vagyok :roll: , a PL500 képes 100V anódfesz mellett üzemelni (csak pici lesz a teljesítménye...). Nem akarok 50W-ot kipaszírozni az tarafóból/csöves végfokból!!! Tudom, hogy réteges kis önkapacitású tekercselés kell(ene). Nem HighEnd erősítőre, csak egy szórakozásra/próbának érdekelne. Van-e reális esély a csöves felhasználásra?
:P
És, ha 2 trafót egynek használom (primerek sorba kötve, szekunderek párhuzamosan? 200V már reális anódfesz!) :shock:


csüt. ápr. 24, 2008 6:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 22, 2008 12:03
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Koszonom Zoli...
igen erre gondoltam....

Megegyszer koszi!


szer. ápr. 23, 2008 10:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Már birtokodban van !

Nézd meg , erre gondoltál ?


szer. ápr. 23, 2008 8:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 22, 2008 12:03
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Igen Bese Attilanak az erositojere gondolok...

Es olvastam a topicban hogy valamikor fel volt a keptarba toltve a rajz...de mar reg volt es azota....
Tudnal segiteni?


szer. ápr. 23, 2008 8:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Bese Attila teljesen pentódás PP erősítőjére gondolsz ?


szer. ápr. 23, 2008 8:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 22, 2008 12:03
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sajnalom, hogy felre ertettetek, engem a Black Pepper csoves erosito kapcsolasi rajza erdekelt volna...

Tud meg valaki segiteni....


szer. ápr. 23, 2008 7:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 05, 2007 22:02
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Szerintem erre gondolt (Budapest / Budapost rádió):

http://www.vatera.hu/budapest_radio_rrg ... 91539.html

De kapcsolásom nincs hozzá.

H. István: egyenlőre elég lesz kísérletezni a táppal, van egy M102-es trafóm 2x365V-al, meg 2 használt AZ4 csövem, amihez tekerve van a 6,3V-os fűtéseken kívül. 6L6PP-s rádióból lett kiszerelve, majd elcserélve. :) Fojtóm nincs, de egyenlőre más gondom igen. :D

Hamarosan rendelek csévetesteket, ha valakit érdekel az szóljon! (Gyártó: www.weisser.de)


kedd ápr. 22, 2008 23:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
- Mixa - írta:
Nyugtassatok meg, ebbe ugye lehet használni akkor sima 6L6-ot is, nem kell a GC változat?

http://www.kepfeltoltes.hu/view/080418/ ... es.hu_.gif

Link javítva.

Szerintem gond nélkül bele lehet tenni a sima 6L6G-t, ígyis-úgyis munkapontba kell állítani a csövet.
Érdemes kicsit fűlre is kisérletezni az anódárammal, mert tapasztalatom szerint nem mindig a szimmetrikus kivezérelhetőségnél van legjobb hangja a csőnek (6P3C-E pl. 300V/40mA-nál szebben szól, mint 300V/60mA-nál (persze halkabban, és lehet, hogy a trafóm miatt, nem a cső miatt, de nem árt szem előtt tartani a kérdést a végső hang beállításakor). :roll:


kedd ápr. 22, 2008 22:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás Re: Csoves erositok...BP
katonalaci írta:
Udv. mindenkinek!
a BP kapcsolasi rajza erdekelne!
Tudna-e valaki segiteni ebben?

Mi az a "BP" ? :oops:


kedd ápr. 22, 2008 21:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 22, 2008 12:03
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Csoves erositok...BP
Udv. mindenkinek!
a BP kapcsolasi rajza erdekelne!
Tudna-e valaki segiteni ebben?


kedd ápr. 22, 2008 12:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Kozben megoldodott a problema. :D
ramertem a katodaramra.Jol el volt allitva.Akkor jutott eszembe, hogy voltak a sracok a wlanos netemet telepiteni egy masik szolaltatotol.Amikor megjottek, meg nem voltam itthon, aztan munka kozben az egyik kerdezte mi "AZ"?Mondtam , hogy csoevs erosito.Aztan kerdezte, hogy es azzall ott mit kell allitani?(kozben a munkapontbeallito potira mutatott).Azt nem mondta, hogy mig nem voltam otthon, allitott is rajta... :D


pén. ápr. 18, 2008 20:42
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Valami fura dologra lettem figyelmes.
Megcsinaltam azt a 6F5P-n felepitett erositot(PCL85).Nagyon jol mukodott.Beallitotam a munkaponjat.Szepen szolt.Egy ket nap mulva kasas let a hangja.Beraktam egy masik csovet.Eeleinte az is jo volt, utana az is megkasasodott.Valaki tudja az okat? :shock: :?:


pén. ápr. 18, 2008 12:52
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
- Mixa - írta:
Hajgató István írta:
(Iaeffnégyzet*Ra)


Valóban 15V azt nem is láttam, de ha ([15V/390Ohm]]*1,41)^2*4500Ohm, az ~ 14 krumpliszsák.

Nekem azt mondták SE-ben 25%-os a cső hatásfoka A osztályban. Ami itt 6W-nál kicsit több.

Kép

Tehát 10W az okés kimenőnek, De az a 39mA hogy jön ki 4500 Ohmnál.

Nyugtassatok meg, ebbe ugye lehet használni akkor sima 6L6-ot is, nem kell a GC változat?

http://tinpan.fortunecity.com/saints/66 ... 6l6-se.gif

Valóban 14 krumpliszsák 5 krumplival. :lol:
Én is 25 % körüli hatásfokról tudok negatív rácselőfesznél, csak az aktuális anóddisszipációhoz viszonyítva, nem az adatlaphoz viszonyítva (22*0,25=5,5 Watt, betett kapcsolásnál: 25*0,25=6,25 W. 90 mA katódáram 140 Ohm, 90*0,75*2/2,82=47,5 mA Iaeff. 47,5*47,5*3000=6,77 W kb. (de nevezhetjük tőlem 18 W-nak is), mert a 25 % is kb. és a 0,75 is kb.)
39 mA nem tudom honnan jött, azt katódáramnak írtam, anódáramnak 33 mA-t írtam bőkezűen, kb. 30 helyett ("ha feltételezzük" kifejezés utal erre)
-Node rácsáramos a kapcsolásunk vagy nem, az itt a kérdés. :roll:
A betett link olvasható, vagy csak én vagyok béna. :?:


csüt. ápr. 17, 2008 21:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 05, 2007 22:02
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Hajgató István írta:
(Iaeffnégyzet*Ra)


Valóban 15V azt nem is láttam, de ha ([15V/390Ohm]]*1,41)^2*4500Ohm, az ~ 14 krumpliszsák.

Nekem azt mondták SE-ben 25%-os a cső hatásfoka A osztályban. Ami itt 6W-nál kicsit több.

Kép

Tehát 10W az okés kimenőnek, De az a 39mA hogy jön ki 4500 Ohmnál.

Nyugtassatok meg, ebbe ugye lehet használni akkor sima 6L6-ot is, nem kell a GC változat?

http://www.kepfeltoltes.hu/view/080418/ ... es.hu_.gif

Link javítva.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára - Mixa - pén. ápr. 18, 2008 1:51-kor.



csüt. ápr. 17, 2008 19:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
akki írta:
és vezérléssel?

Hát, ha rácsáramos üzemmódot nézünk, persze egész más a helyzet, minden bizonnyal ezért 4,7 K a meghajtás munkaellenállása....velem lehet alkudni :D


csüt. ápr. 17, 2008 17:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Hajgató István írta:
- Mixa - írta:
T.H.István le tudnád vezetni a saccolásod?

A 807-esnek automatikus rácselőfesze van, 15 V esik a 390 Ohmos katódellenálláson, az 39 mA nyugalmi katódáram lesz nem ? Ha a kimenőtrafó primer váltóáramú ellenállása 4,5 K (az van írva a kapcsolásra), akkor 5 W körüli kimenőteljesítmény várható (Iaeffnégyzet*Ra), vagy neked hogy jön ki a 10 W ? :?:


és vezérléssel?


csüt. ápr. 17, 2008 15:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
- Mixa - írta:
T.H.István le tudnád vezetni a saccolásod?

A 807-esnek automatikus rácselőfesze van, 15 V esik a 390 Ohmos katódellenálláson, az 39 mA nyugalmi katódáram lesz nem ? Ha a kimenőtrafó primer váltóáramú ellenállása 4,5 K (az van írva a kapcsolásra), akkor 5 W körüli kimenőteljesítmény várható (Iaeffnégyzet*Ra), vagy neked hogy jön ki a 10 W ? :?:


szer. ápr. 16, 2008 18:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Azert kertem, hogy nezzetek meg, mert nem vagyok tisztaban a dolgokkal.Valahol olvastam, hogy akkor jo az SE-nel a gerjesztes , ha a DC es AC osszetevo egyenlo mertekben gerjeszti a vasat.A progi megengedi az adott gerjesztesi szintet, amit lathattok is a kepen.Akkor mit rontok el?
Mixa, tudom nagy vagy matekban, Hajgato Istvan pedig nagy gyakorlati es elmeleti tudassal rendelkezik a csoves erositok teren(is?), es a gyakorlatnak es elmeletnek egyeznie kell, ha helyes minden.Ugy, hogy remelem konszenzus szuletik. :D Tehat mit rontottam el?


kedd ápr. 15, 2008 22:01
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 05, 2007 22:02
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Hajgató István írta:
stubiflex írta:
Itt a kapcsirajz is, meg a szamolmany is.valojaban mar ott elakadtam, hogy hany W lesz a kimeno teljesitmeny.A ajz alapkan talan kiderul.( A tapfesz 600V). :shock:

http://gallery.ru/watch?a=sBb-YET

Szerintem olyan 5 W körül lesz a teljesítmény, 38 mA a nyugalmi katódáram. 4,5 K az anód munkaellenállás. Ha feltételezzük hogy az eff. anód váltóáram 33 mA, akkor a primer oldali teljesítmény 4,9 W. A cső 22 W-ot disszipál kb. -Vagy nem jó így a saccolás ?
A trafó amúgy jónak tűnik.


T.H.István le tudnád vezetni a saccolásod?

Én a progiban azért egy két dolgot kapásból átírnék: 100mA, 1mm légrés, 0.1-es szigetelés, 3-2-es osztás sorban, 8Ohm szekunder. Kezdetnek, gerjesztés (Btotal) 1,38. Háát drága lesz ilyen jó vasat szerezni, vagyis amit 2T-ig gerjeszthetsz. (ez egy ellentmondás akart lenni) 0.8T fölé én nem mennék, de ehhez ismerni kéne a vasat, ami nem lesz lemérve tudtommal. Ezen alap után lehet játszadozni a tekercsekkel, légréssel és ... A tökéletes tervnél meg megnézni a valóságban a csévén ez hogy néz ki. Huzalból sem raknék pont akkorát, mint amit a progi kalkulated, merthát rézveszteség, ezért szívok SE-vel SM102B magra, hogy 10W-ból ne csak 6W jöjjön át.

Fész, APT 100 mennyi? Csak a kíváncsiság, de szerintem 2 választásod van: 1 restaurálsz, 2 erősítőt építesz. Eladni még restaurálva se könnyű (> Vatera keresés Apx 100). Nem arcoskodás, 7-8 APX-re is van 15K-s ajánlatom, vagy 4x10K-s (4db egyben), mármint amit megvehetnék. Szóval nem egyszerű. :?


kedd ápr. 15, 2008 21:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
stubiflex írta:
Itt a kapcsirajz is, meg a szamolmany is.valojaban mar ott elakadtam, hogy hany W lesz a kimeno teljesitmeny.A ajz alapkan talan kiderul.( A tapfesz 600V). :shock:

http://gallery.ru/watch?a=sBb-YET

Szerintem olyan 5 W körül lesz a teljesítmény, 38 mA a nyugalmi katódáram. 4,5 K az anód munkaellenállás. Ha feltételezzük hogy az eff. anód váltóáram 33 mA, akkor a primer oldali teljesítmény 4,9 W. A cső 22 W-ot disszipál kb. -Vagy nem jó így a saccolás ?
A trafó amúgy jónak tűnik.


kedd ápr. 15, 2008 21:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Üdv. Urak!
Aubeck úr a nyerő hangszóró javitásban.
A Bajcsy Zs.uton 8000Ft lett volna, ő 3000-ért tekercseli és impregnálja a 300mm-est.
Kedd-szerda-csutörtök 10-16-ig van nyitva
A gugli helytelenul dobja ki :)
Talán még pickup ugyben is tud segiteni.

by horex


kedd ápr. 15, 2008 18:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van most nálam egy gyári állapotú APT100.A kimenő is benne.
Kérdés:lehet ezzel a trafóval valamit kezdeni?Van egy kimenő nélküli APX-em.Gondolom,csak akkor tudnám használni,ha benne lenne az eredeti 100V-os,és akkor ezt bekötném utána fordítva.
Mert van rajta egy pár"vak"kivezetés(igazából a kimenőkhöz nagyon nem értek),be lehetne-e kötni csak simán?Fú,gondolom most sokan kiröhögtök :D
Ha nálam marad(még nem biztos,h.kell),akkor estleg kéne -e valakinek?Nagyon jó állapotú.
Üdv:Fész


kedd ápr. 15, 2008 15:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Bonyhád
Hozzászólás 
Hajgató István írta:
togyooo írta:
Az a baj, hogy nemtudom eredetileg is iylen zajos volt e. Erdekes azonban hogy maga az elso fokozat, ami a 10mV-os bemenetet illeszti kb 250mV-ra, teljesen csondes. .

Nekem is van egy AEX 650-em, teljesen zajtalan a 250 mV-os bemenet.
Szerintem azért próbáld meg az EF 86 rácsát egy fix ellenállással földre tenni (470 K-1 M), mert gyárilag csak a pótméter a rácslevezetője, és ennyi idő után már nem túl megbízható.
Milyen jellegű zaj hallatszik, sus vagy brumm ?
Ha Hifi erősítőnek akarod használni, szerintem is az EF 86 kiiktatása a legjobb módszer. Ha így teszel akkor a kimenőtrafóról érkező hurkos visszacsatolás változtatásával (csökkentésével) lehet beállítani a szükséges erősítést (és hangminőséget).
Lehet az EF 86 anódellenállását is kettéosztani (a felső felet ilyenkor hidegíteni kell pl. 2*47 K sorosan, a felső 47 K-ról testre 10 uF, vagy csak egyszerűen áthidalni a hidegítő kondival).



Nah, akkor viszont valami problema van vele, es nem gyarilag iylen zajos.
A zaj SSS jellegu, brumm nagyon pici, kicsereltem a 350V os elkokat 300mikrora, valamint a futeseket felemeltem 40V ra. Sokat javult a brumm de a sustorgas sajnos maradt. Hetvegen ha hazajutok kiprobalom amiket irtatok de ha van meg valami tippetek esetleg hogy mi okozhatja szivesen meghallgatom ;)


hétf. ápr. 14, 2008 22:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Nagyobb formatumban talan olvashatobb.......

http://gallery.ru/watch?ph=sBb-Faj5&viewsize=big

http://gallery.ru/watch?ph=sBb-Falq&viewsize=big


hétf. ápr. 14, 2008 18:31
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Itt a kapcsirajz is, meg a szamolmany is.valojaban mar ott elakadtam, hogy hany W lesz a kimeno teljesitmeny.A ajz alapkan talan kiderul.( A tapfesz 600V). :shock:

http://gallery.ru/watch?a=sBb-YET


hétf. ápr. 14, 2008 18:24
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Ok, megprobalom. 8)


hétf. ápr. 14, 2008 18:08
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 18, 2007 21:03
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Baranya megye
Hozzászólás 
stubiflex írta:
Progival kiszamoltam egy trafot.Mielott kiviteklezesre kerulne, szeretnem, ha megszakertene valaki a kiszamitott adatokat.Mailben kuldom , annak, aki tud segiteni.Elore is koszi. :)


Szerintem tedd fel valahova, hogy több szem többet lásson. :D


hétf. ápr. 14, 2008 17:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Progival kiszamoltam egy trafot.Mielott kiviteklezesre kerulne, szeretnem, ha megszakertene valaki a kiszamitott adatokat.Mailben kuldom , annak, aki tud segiteni.Elore is koszi. :)


hétf. ápr. 14, 2008 17:45
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
togyooo írta:
Az a baj, hogy nemtudom eredetileg is iylen zajos volt e. Erdekes azonban hogy maga az elso fokozat, ami a 10mV-os bemenetet illeszti kb 250mV-ra, teljesen csondes. .

Nekem is van egy AEX 650-em, teljesen zajtalan a 250 mV-os bemenet.
Szerintem azért próbáld meg az EF 86 rácsát egy fix ellenállással földre tenni (470 K-1 M), mert gyárilag csak a pótméter a rácslevezetője, és ennyi idő után már nem túl megbízható.
Milyen jellegű zaj hallatszik, sus vagy brumm ?
Ha Hifi erősítőnek akarod használni, szerintem is az EF 86 kiiktatása a legjobb módszer. Ha így teszel akkor a kimenőtrafóról érkező hurkos visszacsatolás változtatásával (csökkentésével) lehet beállítani a szükséges erősítést (és hangminőséget).
Lehet az EF 86 anódellenállását is kettéosztani (a felső felet ilyenkor hidegíteni kell pl. 2*47 K sorosan, a felső 47 K-ról testre 10 uF, vagy csak egyszerűen áthidalni a hidegítő kondival).


hétf. ápr. 14, 2008 17:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Togyooo!
En ugy tudom a gitarerositok trafoja ugy van meretezve, hogy tulvezerlodik a gitar hangszedojetol.Ha sima erositonek akarod hasznalni, akkor mar csak ezert is igazitani kell az erzekenysegen, hogy ne legyen ugy kivezerelve, hogy torzitasok lepjenek fel emiatt.(Ami ugye a gitarerosito eseteben soxor nem hogy csak megengedheto, hanem eleve kivanatos is).


hétf. ápr. 14, 2008 9:02
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Bonyhád
Hozzászólás 
Koszonom a tippet Gafly, kifogom probalni! Mennyit csokkent ez a dolog az erzekenysegen azt kilehet szamolni valahogy?
Stubi: Ez egy gitarerosito vegfokja, az egyszerusites miatt vagtam csak ki a reszt, amugy van racslevezeto. Az eredeti rajza ez lenne:
http://cruisher.digitaltrip.hu/beag/AEX650/diagram.gif
Mocsing: Azt is kifogom majd probalni, de ha a Gafly altal javasolt modositas segit a dolgon akkor az jobb lenne. Az a baj, hogy nemtudom eredetileg is iylen zajos volt e. Erdekes azonban hogy maga az elso fokozat, ami a 10mV-os bemenetet illeszti kb 250mV-ra, teljesen csondes. Az EF86 vagy az utolso ecc808 lehet a zaj forrasa.
Csereltem mar benne az Ef86ost, mert az eredeti mikrofonias volt, de az uj is kb 3 nap alatt azza valt. Uh ezt a csovet ezentul kerulni fogom.


vas. ápr. 13, 2008 20:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Az első fokozatot ,nem lehetne kihagyni ?


vas. ápr. 13, 2008 20:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Togyooo! A kapcsirajzon csak veletlenul maradt le az elso cso elso racsarol a lehuzoellenallas?Remelem igen, es a valosagban be van epitve.Maskulonben eleg fura dolgokat produkalna. :)


vas. ápr. 13, 2008 17:34
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Fel oraja let kesz egy 6F5P (ECL85) SE erosito.Meglepoen jo a hangja es meglepoen jol megmozgatja a hangfalamat.(35 AC-1, hasonlo az S90-esekhez).Hagyom mukodni egy par iorat aztan ujra megnezem a munkapontjat.Velem egyidos cso van benne. :D


vas. ápr. 13, 2008 17:15
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Arra gondoltam hogy az ecc808 elso felenek
> katodellenallasat nagyobbra cserelem

Nem jo mert akkor elmegy a munkapontja..
Akkor mar inkabb forraszd ki a katod hidegito elko
felso labat, es koss vele sorba egy 2k2 ellenallast...


vas. ápr. 13, 2008 16:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Bonyhád
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy kis segitsegre lenne szuksegem: Az alabbi rajzon levo erosito bemeneti erzekenysege 250mV, ezt szeretnem kisebbre venni, olyan 500mV korul megfelelo lenne, mert a jelenlegi allapotaban hihetetlenul zajos.
Arra gondoltam hogy az ecc808 elso felenek katodellenallasat nagyobbra cserelem, ez megfelelne a celnak, vagy hogyan kivitelezheto a dolog?
A segitseget elore is koszonom!
udv!
http://cruisher.digitaltrip.hu/beag/AEX ... vegfok.JPG


vas. ápr. 13, 2008 16:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Köszi,megpróbálkozom vele.


vas. ápr. 13, 2008 12:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Fész írta:
Sziasztok!

Új projektbe kezdenék,mégbedig egy előerősítő építésébe,amely egy tranyós gyári hifi végfokhoz csatlakozna.
A lényeg,(persze,ha tudtok ajánlani ilyen kapcsolást),hogy lehetőleg ECC83-assal mennyen,és illeszkedjen a végfok bemenetére.1V/10K van írva a bemenetre.ez egy 100W-os bipoláris tranyókkal szerelt szörny,nem muszáj teljesen kihajtani,de azért,olyan 60-70W-ot ki tudjon azért adni.
Valami egyszerű kapcs.-ra gondoltam,semmi hókusz pókusz,lényeg,hogy azért legyen egy kis csöves hangzása:)
Előre is köszönöm a segítségeket(és a linkeket:))
Fész


mailban kaptál egy rajzot


vas. ápr. 13, 2008 8:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 18, 2007 21:03
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Baranya megye
Hozzászólás 
stubiflex írta:
sziasztok, koszi a tanacskat.Meg csak az erdekelne, hogy a most gyartott LP lemezek szerintem ugyan ugy digitalis studioban kszulnek, mint a CD-k, akkor meg mitol lennenek zeneiebbek a CD-tol? :(

Szerintem a stúdiókban azért kicsit komolyabb A/D - D/A átalakítás van, mint egy komersz CD játszóban, nagyobb felbontással és mintavételezéssel.


szomb. ápr. 12, 2008 17:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Sziasztok!

Új projektbe kezdenék,mégbedig egy előerősítő építésébe,amely egy tranyós gyári hifi végfokhoz csatlakozna.
A lényeg,(persze,ha tudtok ajánlani ilyen kapcsolást),hogy lehetőleg ECC83-assal mennyen,és illeszkedjen a végfok bemenetére.1V/10K van írva a bemenetre.ez egy 100W-os bipoláris tranyókkal szerelt szörny,nem muszáj teljesen kihajtani,de azért,olyan 60-70W-ot ki tudjon azért adni.
Valami egyszerű kapcs.-ra gondoltam,semmi hókusz pókusz,lényeg,hogy azért legyen egy kis csöves hangzása:)
Előre is köszönöm a segítségeket(és a linkeket:))
Fész


szomb. ápr. 12, 2008 17:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
stubiflex írta:
sziasztok, koszi a tanacskat.Meg csak az erdekelne, hogy a most gyartott LP lemezek szerintem ugyan ugy digitalis studioban kszulnek, mint a CD-k, akkor meg mitol lennenek zeneiebbek a CD-tol? :(

Amennyire én tudom (és javítson ki aki tájékozott ebben a témában, mert sajnos csak pletyka szinten vagyok), gyártanak (pl. Németországban) telejesen analóg eljárással is bakelit lemezeket, igaz meglehetősen borsos áron.


szomb. ápr. 12, 2008 10:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
sziasztok, koszi a tanacskat.Meg csak az erdekelne, hogy a most gyartott LP lemezek szerintem ugyan ugy digitalis studioban kszulnek, mint a CD-k, akkor meg mitol lennenek zeneiebbek a CD-tol? :(


szomb. ápr. 12, 2008 9:52
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
stubiflex írta:
Sziasztok.
A napokban adodott a gondolat, hogy ebszerzek egy LP lemezjatszot.Aztan elgondolkodtam.....Ami hanglemezek regebben keszultek es hasznaltak, azoka tulnyomo reszben karcosak.Az ujak meg ugy is digitalis studioban keszultek.Akkor meg mar nem mindegy , hogy CD egy jo D/A atalakitoval? :?


Ez így nem igaz , ma is gyártanak LP-ket ....
Használtan is lehet kapni teljesen jó állapotúakat is .
pl. itt : http://www.hanglemezek.hu/main.php?lang=1&lp=1
Ha meghallgatsz egy jó bakelitet és ua.azt 1 jó DA átalakítóval CD -ről , nem hiszem , hogy ragaszkodni fogsz a digitálishoz ....


pén. ápr. 11, 2008 22:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 12, 2007 11:08
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
stubiflex írta:
Sziasztok.
A napokban adodott a gondolat, hogy ebszerzek egy LP lemezjatszot.Aztan elgondolkodtam.....Ami hanglemezek regebben keszultek es hasznaltak, azoka tulnyomo reszben karcosak.Az ujak meg ugy is digitalis studioban keszultek.Akkor meg mar nem mindegy , hogy CD egy jo D/A atalakitoval? :?


Sosem lesz jobb egy mintavételezett jel mint az eredeti bakelit még ha karcos is , igaz jó lemezjátszó és nagyon faintos tű kell oda (20-30e körül csak a tű)


pén. ápr. 11, 2008 22:34
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2907 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 59  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség