Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 18, 2024 5:09



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 974 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Következő
Filcezzem? Ne filcezzem? 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
hableány írta:
és szeretettel várunk mindenkit itt:
http://www.kavehazak.hu/pictures/fotoal ... ter561.jpg

Csak a tájékozatlan gyagyások használnak alkoholos filcet. Az igazi gyagyások lakkfilcre esküsznek :-)


csüt. jún. 02, 2005 8:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. jún. 04, 2004 5:40
Hozzászólások: 231
Hozzászólás 
Nos hogy ilyen nagyszerűen bebizonyítottátok hogy gyagyások vagyunk,akkor meg kéne vizsgálni azt a kérdést hogy ki is indította útjára ezt a topicot.
Egy gyagyás?
oshifis,ne bújj ki a felelőség alól,ha hallottál különbséget akkor te is gyagyás vagy és kész.
Az igazi gyagyások filcezési módszereiért mi közönséges gyagyások nem vállalunk felelősséget.Ugyanis minden gyagyás filcezőnek egyedi módszere van,mivel mindenki másképp hallja.Különben is a filcgyártó kamara szponzorál bennünket!


csüt. jún. 02, 2005 6:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Az indiánok is azért hallottak olyan jól, mert befilcezték a fülüket, még az arcukat is :)


csüt. jún. 02, 2005 2:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 30, 2004 21:36
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Isten ments, hogy bedrogozva CD szellemeket lássak?


csüt. jún. 02, 2005 2:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
hableány, nem jöttél el a szeánszra, pedig hívtalak. De még nem késő, a lemezek megvannak, állok elébed! :)


csüt. jún. 02, 2005 2:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 30, 2004 21:36
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
költői kérdés:
És lőn, ha esetleg jobbáteszi a hangzást, akkor
vajon mért nem lehet kapni gyárilag filcezett CD-t?
:lol:
És az adatátviteli sebességet is javítsa?


csüt. jún. 02, 2005 1:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 30, 2004 21:36
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Igen,
és itt lehet kapni direkt erre a célra kifejlesztett fekete,
alkoholos száj filcet is, hogy jobban csússzon a kávé.

Meg tulajdonképpen bármit befilcezhetsz,
a lényeg, hogy minél több filcet vásárolj.


csüt. jún. 02, 2005 1:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Itt a kávésbögrék széleit filcezik?


csüt. jún. 02, 2005 1:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 30, 2004 21:36
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
és szeretettel várunk mindenkit itt:
http://www.kavehazak.hu/pictures/fotoal ... ter561.jpg


csüt. jún. 02, 2005 1:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 30, 2004 21:36
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Nagymama, mért olyan lila a szemed? Befilceztem, hogy jobban láthassalak!


csüt. jún. 02, 2005 1:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
edl: asztem már a koax melegerének filcezését javaslod a kollegáknak... :D
bár a helyzet egyre érdekesebb... minden dolog jelentős javulást mutat a filcezés hatására, mennyivel egyszerübb lenne a fülkagyló peremét befilcezni, és akkor mindent sokkal részletgazdagabban hallanátok.
ezzel ellentétben a szemgolyó filcezése nem az élesebb és részletgazdagabb látást eredményezi, hanem ennek éppen az ellentétét! (szóval most már senki sem mehet a bíróságra azzal az indokkal, hogy nem mondtam, hogy az élő macskát nem tesszük be a mikróba) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:


szer. jún. 01, 2005 18:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
oshifis írta:
Ajjaj, én eddig filcezés nélkül néztem a videokazettáimat... Akkor ezért volt olyan rossz a kép :-)
Ha lesz időm, felmegyek a tetőre, és befilcezem a parabolaantenna szélét is.


Az antennakábel belét meg cseréld le "négykilences" ezüstre.


szer. jún. 01, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Ajjaj, én eddig filcezés nélkül néztem a videokazettáimat... Akkor ezért volt olyan rossz a kép :-)
Ha lesz időm, felmegyek a tetőre, és befilcezem a parabolaantenna szélét is.


szer. jún. 01, 2005 13:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
oshifis, szerintem gyári CD-n sem hallhattad, mert rosszul filceztél.
Bakelitlemezen is meghallod a különbséget?


fdsamano írta:
Nagyon kevesek vagytok ehhez a filcezéshez :DDDDDD
A CD és az LP külső élét az alábbi módon kell bekenni a lila tollal:
Kép

majd a belső élét a fekete tollal:
Kép

Nem mindegy a csíkok meghúzásának iránya sem, ha fordítva húzzátok, akkor pont ellentétes hatást értek el vele.

Az audio- és videokazettákat így kell kezelni:
Kép

a minidiszket és a floppylemezeket pedig így:
Kép

A fenti képek magának Peter W. Beltnek a saját honlapjáról származnak, akinek az ötleteit Darvas átvette.

Úgy látom, hogy eddig teljesen rosszul alkalmaztátok a filcezést, tehát aki eddig azt állította, hogy hallja a különbséget, az finoman szólva se mondhatott igazat, mert a rosszul alkalmazott filcezés miatt nem is hallhatta. :D :lol: :twisted: :idea:


szer. jún. 01, 2005 12:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
fdsamano írta:
Van különbség - vakteszten egyértelműen bizonyítva - vagy csak van, aki azt állítja, hogy hallja???

Nem ugyanaz!

Egyelőre csak az utóbbi. Én csak a saját nevemben beszélhetek: gyári CD-n általában hallom, irott CD-n nem. Vaktesztet nem végeztem - mindig tudtam, éppen mi szól.


szer. jún. 01, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
oshifis írta:
... Mégis van hallható különbség a visszakapott analóg jelben, noha sem a lézer által kiolvasott jelen, sem a feldolgozott bitsorozaton, sem a visszakapott analóg jelen nem tudunk különbséget mérni.

Van különbség - vakteszten egyértelműen bizonyítva - vagy csak van, aki azt állítja, hogy hallja???

Nem ugyanaz!


szer. jún. 01, 2005 12:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
arn írta:
mivel csak a digitalis mediakhoz ertek (ahol tenyleg digitalisan hasznaljak is fel - szamitogep), ahhoz szeretnek hozzaszolni.

cd eseten azert nem merek hozzaszolni...

Na de itt éppen a CD-ről van szó :-)

Nyilván mindenkit az zavar, hogy a CD filcezés a többszöri átalakitás és digitális feldolgozás után hallható. A többszöri átalakitást arra értem, hogy analóg kiolvasás történik, a kiolvasott jelet (ld. szemábra) digitális bitsorozattá alakitjuk, feldolgozzuk, majd analóg jellé alakitjuk. Mindenki számára evidensnek tűnik, hogy a feldolgozott bitsorozat ugyanaz marad, akármit csinálunk a CD-vel. Mégis van hallható különbség a visszakapott analóg jelben, noha sem a lézer által kiolvasott jelen, sem a feldolgozott bitsorozaton, sem a visszakapott analóg jelen nem tudunk különbséget mérni.


szer. jún. 01, 2005 11:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Várom az élménybeszámolót a filcezésről ! :)


szer. jún. 01, 2005 11:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
arn, mennyiért filceznek ma egy CD-t?


szer. jún. 01, 2005 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. máj. 20, 2005 16:29
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
mivel lancelot irta, hogy ossze akarja filcezni a cdmet (meg jo, hogy csak irt), kivancsi voltam, hogy mi is ez a moka. elolvastam az elozo oldalt... mivel csak a digitalis mediakhoz ertek (ahol tenyleg digitalisan hasznaljak is fel - szamitogep), ahhoz szeretnek hozzaszolni.

tehat szamitogepnel (floppy, cd etc), tenyleg csak az van, hogy lehet e az adatot olvasni vagy nem. alapvetoen minden mediat olyanra keszitenek, hogy lehet (meg jo), ezen nem hinnem, hogy barmilyen filcezes segitene... legalabbis a beolvasott adat attol nem lesz mas (egyaltalan mi a jo digitalisan??). baromsag. plane, hogy az egyik magneses a masik meg optikai tarolo (szezont a fazonnal).

cd eseten azert nem merek hozzaszolni, mert cdlejatszoknal egy csomo olyan parameter van, ami gepnel mit sem szamit (jitterek, idozites, mittomen)... de annyi biztos, grabbelesnel nagyon egyszeru leellenorizni a dolgot. ketszer egymas utan (filcezes elott es utan), leolvasod a tartalmat, binarisan osszeveted (byterol bytera). ha egyezik akkor biztos lehet benne, hogy nem tortent valtozas a leolvasasban.

en speciel nagyon meglepodnek ha kulonbseg lenne. ennel pontosabb osszehasonlitast nem lehet csinalni, de mint emlitettem asztali cdlejatszoknal tobb olyan dolog tortenik, amihez en nem tudok hozzaszagolni. ezek szerintem az analog jellegevel osszefuggo dolgok, mert mint adatot csak egyfele keppen lehet digitalis adatrogzitesnel kiolvasni. ha ketszer kiolvasod, es mind a ketszer mas lett, akkor az a media rossz, serult.


szer. jún. 01, 2005 10:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
OFF
Funk írta:
ui.: Egyébként, ledekkel kapcsolatban szerettem volna megtudni néhány dolgot, de asszem egyedül is megoldom a problémát.


Természetesen így semmi gond nincs és a másik témában elmondom amit tudok. Annak helyéül válaszd pl. a "Száraz-féle generátor" topikot, ott egyébként is erről tárgyalunk egy jó ideje.

Üdv.:Balu1


kedd máj. 24, 2005 11:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Akar a franc erről beszélni, azért annyira nem érdekel. Igazából jelezni szerettem volna, hogy zavaró, de kicsit túllendült a ügy.

Üdv, Funkee

ui.: Egyébként, ledekkel kapcsolatban szerettem volna megtudni néhány dolgot, de asszem egyedül is megoldom a problémát.


kedd máj. 24, 2005 6:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem nyiss egy helyesírás topikot ha ez neked ennyire fontos :D
...igaz már rég voltunk negyedikesek, hogy ezzel foglalkozzunk.
Persze ilyent is ki lehet tárgyalni de magánban...? Ennyire azért nem lehet fontos, amikor sokan egyéb topikokban nem tudnak magyarul beszélni. Ezt te sem gondolhatod komolyan :roll:
Magán nyelvtanárt meg, majd én választok ha úgy érzem nem tudok magyarul. Bocs.

"Funk írta:
..Tiszteletben tartom a véleményed. További jó munkát!

Funkee"

Ezt akkor komolyan vettem. Úgy látszik, te nem!


kedd máj. 24, 2005 3:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Balu!

Nem sikerül szétoffolnom ezt a topicot. :-(

Tudnál adni egy email címet? Ha nem publikus, akkor írj nekem egyet!

Köszi, Funkee


hétf. máj. 23, 2005 9:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Funk írta:
...ui.:Balu!

Ne köszönd!
Remélem nem átvitt értelemben értetted.
Szerintem tök jó dolgokról írsz(pl LED), de ezzel a szerkesztéssel nem értek egyet. Másoknak nem ütötte meg még a szemét?


Azt köszöntem, hogy írtad: "Tiszteletben tartom a véleményed."
Én hüle meg komolyan vettem.

Általában mindig így szerkesztem az irományokat de eddig ha egyáltalán bárhol szóba jött az írás és fogalmazás módja akkor csak dicséreteket kaptam másoktól.
Ennyi...

Minden jót neked, Balu1


vas. máj. 22, 2005 23:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
istipisti írta:
floppylemezeket kezelni? :shock:

Visszakérdézek: CD lemezeket kezelni? :wink:

fdsamano írta:
Nem mindegy a csíkok meghúzásának iránya sem, ha fordítva húzzátok, akkor pont ellentétes hatást értek el vele.

Cortez ezekenek az irányoknak merőlegesen filcezett, mert ő már előre ismerte. Emiatt sem hallhattuk a hatást. :-)

Üdv, Funkee

ui.:
Balu!

Ne köszönd!
Remélem nem átvitt értelemben értetted.
Szerintem tök jó dolgokról írsz(pl LED), de ezzel a szerkesztéssel nem értek egyet. Másoknak nem ütötte meg még a szemét?


vas. máj. 22, 2005 13:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Itt a másik:

Idézet:
Light scatter is often to blame for poor sound potential. Light scatter moves randomly through CDs and audibly deteriorates reproduction. Using black or green felt tips on the edge of a CD could never solve the problem satisfactorily. Just a few years ago a series of experiments came up with a remarkably effective process: the outer edge of the CD was ground or bevelled to nullify the light scatter. The blackening of the bevel absorbs the remainder of the straying laser light.
Audiodesksysteme Gläss has developed the CD Sound Improver based on this ground-breaking research. In just a few minutes it optimises the sound characteristics of your CDs permanently and above all, noticeably.


Itt leírják, hogy a lemez szélének egyszerű filctollal való bekenése soha nem oldja meg a problémát, csak ha az általuk gyártott és forgalmazott készülékkel 36 fokos szögben leesztergálod a lemez szélét, és utána fested feketére. Ezzel egyben kiegyensúlyozod a lemezt, és a már olvashatatlanná vált adat CD-id is újra olvashatóvá válnak.

A cég másik terméke a lemezmosó gép:

Idézet:
A CD lemez pitjeinek letapogatása (leolvasása) a hordozó polykarbonát rétegén keresztül valósul meg. Sajnos a gyakorlatban reflexió lép fel, és így az információ „kétszer” (fáziskülönbséggel) ér a leolvasó egységbe. Ezt a rendszer csak hibajavítás után tudja lejátszani. A hang így eltávolodik a valóságtól; keménnyé, a közbeszédben CD-sé válik. Ezért, ha a polikarbonát törésmutatójával összhangban leesztergáljuk a hordozó lemez szélét, majd fényelnyelő réteggel látjuk el, az előbb említett jelenség nem lép fel. Az így „leesztergált” lemez egyszerűen „csak” jól szól.
A lemez sajtolásakor parafin alapú formaleválasztó anyagot alkalmaznak a technológia során, nem törődve az így felvitt réteg negatív auditív hatásával. Ennek a rétegnek a lemosására szolgál a CD lemez lemosó készülék, mely nagy nyomáson, speciális mikroprocesszoros program segítségével, az erre a célra kifejlesztett mosószer alkalmazásával valósítja meg a tisztítást. A CD lemezt mintegy kicsomagoljuk ebből a parafin rétegből, a hang hihehetetlen módon kitisztul a lejátszáskor. Aki a lemezeit, illetve a belőlük lejátszható természetes élő zenét szereti, szívesen „kényezteti” a CD-it ezzel a korszakalkotó berendezéssel.


vas. máj. 22, 2005 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Kiváncsiságból befilcezem legközelebb a fizetési boritékomat, kiváncsi leszek hat e a főnökre. (egy 9-est írok a havi illetményem után, s ha véletlenül forgatgatja, s 6-osnak nézi, még ugy sem lesz rossz).
Éljen a filcezés!


vas. máj. 22, 2005 12:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Ugyan egy hamisított PWB gyártmányról valamikor kiderülne-e hogy az? Észrevenné-e valaki? :roll:


vas. máj. 22, 2005 12:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Cortez írta:
fdsa: ennyi energiával nem akarsz inkább ...

Ehhez sokkal kevesebb energia kellett. Csak a Google-ba kellett beírni, hogy PWB, utána már az erőfeszítéseim nagy része annak az eldöntéséhez kellett, hogy két kézzel fogjam a hasamat a röhögéstől, vagy csak eggyel, hogy a másikkal tudjam görgetni a képernyőt. :lol:

Persze nem árt tudni nyelveket, mert ha az ilyen információkat nem első kézből szerzed, hanem csak hallottad valakitől, aki 20 évvel ezelőtt olvasta a Hi-Fi Magazinban Darvas írását, akkor megetethetnek veled bármit. A szájhagyomány által közvetített információ mindig torzul, ezért van a népmeséknek is annyi változata.


vas. máj. 22, 2005 12:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Lancelot írta:
Oshifis!

A lakkfilc belsejében lötyög mindig egy golyó, és NITRO bázisú.

Lancelot

Akkor megnyugodtam, nekem ilyen (is) van. Lötyög benne valami tárgy, és a hegye rugós. Gondolom, nitro alapú lehet, a szaga alapján. Mindenesetre a den.szesz nem viszi le, mint a közönséges permanent markert. Volt régen nyák rajzoláshoz EDDING tollam, ahhoz hasonlit, csak jóval vastagabb.


vas. máj. 22, 2005 12:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Én nem jelentem ki, hogy ezek nem működhetnek, de mindenképpen
az első, hogy műszakilag legyen valami rendben, aztán jöhetnek ezek,
akinek igénye van rá, de szerintem akkor is csak kisebb hatást hozhatnak
azt is valószínűleg főleg a tudatra.

fdsa: ennyi energiával nem akarsz inkább a minőségi erősítős topicban
ténykedni ? :) Pl kitűzhetnénk egy olyan részcélt, hogy milyen az ideális
tápegység.


vas. máj. 22, 2005 12:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Cortez írta:
Látom, a rögeszméddé vált a téma, nem tudsz leállni vele... :D
Amúgy a képek mellé ad valami magyarázatot is a szerző ?

Rögeszmém? Nekem? :)

A képekben ott a link, jobb gombra előjön, de itt az összes termék listája: http://www.belt.demon.co.uk/product/product.html


vas. máj. 22, 2005 12:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Emberek!

Azért ez se semmi!
http://www.belt.demon.co.uk/product/crt/crt.html

Egyébként érdemes az egész oldalt átböngészni!

(ui.: egy ilyen "komoly" ürgének vajon miért van ilyen suttyó honlapja? :) talán nem megy jól a bót?! :lol: )


vas. máj. 22, 2005 12:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Látom, a rögeszméddé vált a téma, nem tudsz leállni vele... :D
Amúgy a képek mellé ad valami magyarázatot is a szerző ?


vas. máj. 22, 2005 12:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
floppylemezeket kezelni? :shock:


vas. máj. 22, 2005 12:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Nagyon kevesek vagytok ehhez a filcezéshez :DDDDDD
A CD és az LP külső élét az alábbi módon kell bekenni a lila tollal:
Kép

majd a belső élét a fekete tollal:
Kép

Nem mindegy a csíkok meghúzásának iránya sem, ha fordítva húzzátok, akkor pont ellentétes hatást értek el vele.

Az audio- és videokazettákat így kell kezelni:
Kép

a minidiszket és a floppylemezeket pedig így:
Kép

A fenti képek magának Peter W. Beltnek a saját honlapjáról származnak, akinek az ötleteit Darvas átvette.

Úgy látom, hogy eddig teljesen rosszul alkalmaztátok a filcezést, tehát aki eddig azt állította, hogy hallja a különbséget, az finoman szólva se mondhatott igazat, mert a rosszul alkalmazott filcezés miatt nem is hallhatta. :D :lol: :twisted: :idea:


vas. máj. 22, 2005 12:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Oshifis!

A lakkfilc belsejében lötyög mindig egy golyó, és NITRO bázisú.

Lancelot


vas. máj. 22, 2005 11:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
oshifis írta:
Akkor most alkoholos vagy olajos filccel végeztétek a kisérleteket?
Időközben meglettek a SZTEREO magazin teszt-CD-im másodpéldányai, be is kentem az egyik sorozat élét. Tesztelni még nem volt időm.

Egyiksem :)
-> fekete lakkfilccel (ha jól tudom ez nem olajos alapú)


vas. máj. 22, 2005 10:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Funk írta:
..Tiszteletben tartom a véleményed. További jó munkát!

Funkee

Köszönöm, Funkee!


vas. máj. 22, 2005 10:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Akkor most alkoholos vagy olajos filccel végeztétek a kisérleteket?
Időközben meglettek a SZTEREO magazin teszt-CD-im másodpéldányai, be is kentem az egyik sorozat élét. Tesztelni még nem volt időm.


vas. máj. 22, 2005 9:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
balu1 írta:
OFF
Funk írta:
OFF ...Határozottan van benne valami, főként, ha azt is hozzáveszem, hogy a fórum nem támogatja bekezdések szerkesztését.
Technikai szempontból nem támogatná?

Szerintem nem támogatja. Én konkrétan a sok szpész vagy tab gombra(mint a wordben) gondoltam.
balu1 írta:
..mert az működik és még áttekinthetőbb is lett.

Fogalamam sincs, hogy mire írtad
balu1 írta:
Funk írta:
Én így írtam volna le az előbbi hozzászólásod, ha hasonlóan akarnék fogalmazni: ...
Visszaolvasva, találtam olyan részt ahol valóban nem lett volna helye az üres sornak (az téved aki dolgozik). Szerintem viszont szükség van rá egy bővebb logikai eszmefuttatásban. Ha ez a te írásod lenne vagy akár Vágó Istváné akkor biztosan bármelyikünk egymástól eltérő formába öntené. Mindenki külön egyéniség és ezért másképp fejezi ki magát.

Tiszteletben tartom a véleményed. További jó munkát!

Funkee


vas. máj. 22, 2005 5:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
OFF
Funk írta:
OFF ...Határozottan van benne valami, főként, ha azt is hozzáveszem, hogy a fórum nem támogatja bekezdések szerkesztését.
Technikai szempontból nem támogatná? ..mert az működik és még áttekinthetőbb is lett.

Funk írta:
Én így írtam volna le az előbbi hozzászólásod, ha hasonlóan akarnék fogalmazni: ...
Visszaolvasva, találtam olyan részt ahol valóban nem lett volna helye az üres sornak (az téved aki dolgozik). Szerintem viszont szükség van rá egy bővebb logikai eszmefuttatásban. Ha ez a te írásod lenne vagy akár Vágó Istváné akkor biztosan bármelyikünk egymástól eltérő formába öntené. Mindenki külön egyéniség és ezért másképp fejezi ki magát. Ez a jó benne. Végülis nem vagyunk egy programra gyártott robotok. Talán ismered a molnár a fia és a szamár meséjét. Mennek az országúton. Egyszer üresen megy a csacsi aztán mindig más ül fel a hátára egyedül és ketten. Közben mindig újabb faluba érnek és mindenhol mást kifogásolnak az emberek. Na de kérem szépen, mindenkinek nem lehet eleget tenni. Neked így össze zsúfolva és ömlesztve jobban tetszett?

Cortez: köszönöm a véleményed.


szomb. máj. 21, 2005 21:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
OFF
balu1 írta:
Pl. ennek a tagolását átláthatóbbnak találod?

Határozottan van benne valami, főként, ha azt is hozzáveszem, hogy a fórum nem támogatja bekezdések szerkesztését.

Én így írtam volna le az előbbi hozzászólásod, ha hasonlóan akarnék fogalmazni:
Értem, amire gondolsz, viszont én azt próbálom meg ezzel a tagolással elérni, hogy ne egy olyan összefolyó szövegmennyiség legyen egyben, ahol az előző sorra visszatéved az ember szeme. Célom, hogy jobban követhető és áttekinthető legyen, amit írok. Ha nem folytonosan van a szöveg, akkor talán van egy lélegzetnyi idő arra, hogy értelemet nyerjen a leírtak lényege.
Azért írom így, hogy legyen valamennyi távolság az egyes mondatok és mondatcsoportok között, különben egybe folyna. Legalábbis így tapasztaltam.

Így, ha tömörebben szeretném leírni a lényeget:
Azt próbálom elérni a tagolással, hogy ne egy összefolyó szöveget kapjunk, ahol eltévedhet az ember szeme. Szvsz, így jobban követhető és áttekinthető az írásom, és a sorok közti szünetekben marad idő az értelmezésre is.

Üdv, Funkee

ui.: nem volt szükség a tömörebb esetben a kihagyott sorokra!


pén. máj. 20, 2005 8:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Nekem tetszett, amit most Balu írt, értettem is, és a tagolás is tetszett,
én is szeretek így tagolni, sokkal jobban szétválnak a külön dolgok.
Ezt nem lehetett volna 1-2 dorban leírni, de lényeg tényleg az, hogy
DL nem állította, hogy minek mi az oka (amennyire tudom), és emiatt
nem is lehet támadni. Lelkesen kipróbált mindenféle körülmény-változtatást
a zenehallgatás alatt, és ezeket tapasztalta.
Én ezt a részét a fejlesztésnek (már ha lehet ezt mondani) mindenképpen
a legutolsó fázisba tenném, ha minden műszaki részt már a tudásunk
alapján a maximumra vittük, és csak ilyenek maradnak hátra, nyilván
nem arról szól a filcezés (meg a hasonlók), hogy megváltja a világot, és
a szokolból megcsinálja a legnagyobb hiend-et. Olyasmi lehet ez, mint
amikor sok ember megigazítja a frizuráját: igazából semmit nem csinál
vele, minden a helyén mard mint előtte, csak a fejében (tudatában) rendezi el.
Nyilván a kínos részek a határterületek, mint pl a filcezés, mert nehéz
eldönteni, hogy műszakilag működhet ha működik vagy tudatilag.
És ha tegyük fel is-is, akkor ezt az esetet kezelni a legnehezebb...


pén. máj. 20, 2005 8:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Azt értem amire gondolsz, viszont én azt próbálom meg ezzel a tagolással elérni, hogy ne egy olyan össze folyó szöveg mennyiség legyen egyben ahol az alőző sorra vissza téved az ember szeme.

Azt próbálom elérni, hogy jobban követhető és áttekinthető legyen amit írok.

Ha nem egyfolytában van a szöveg akkor talán van egy lélegzetnyi idő arra, hogy átértelmeződjön mindenkinek a saját egyéni agyi mondanivaló szervezésére a leírtak lényege.

Azért írom így, hogy legyen valamenyi távolság az egyes mondatok és mondat csoportok között, különben egybe folyna.
Legalábbis így tapasztaltam.

Pl. ennek a tagolását átláthatóbbnak találod?


pén. máj. 20, 2005 2:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
OFF

Balu!

Nagyon fontos!
Kérlek szépen, hogy mielött elküldenél egy hozzászólást, nézd meg az írásod, fejtsd meg a tagolásokat! Borztasztó nehézkesen olvasható számomra, amiket írsz. Nem csak a vesszők használatára(vagy nem használatára) gondolok, hanem a sorok törésére és a kihagyott sorokra, amik valójában egy gondolathoz tartoznak. Mivel komplett regényeket szoktál írni, ezért fontos, hogy érthető is legyen.
A másik megoldás az lenne, ha rövidebben és tömörebben tudnál fogalmazni, de ezt nem várhatom el, amikor én is tudom, hogy egy fórumon kersztül igen nehéz átadni a gondolatokat. Ennek a típusú kommunikációnak ez a hátránya, de legalább legyen olvasható és áttekinthető.

Köszi, Funkee

ui.: Ha szeretnéd megmutatom, h mire gondolok.


csüt. máj. 19, 2005 23:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Idézet:
...ezzel együtt vagy ettől függetlenül érdekes, elgondolkodtató dolgokat írt.

Még csak nem is a saját gondolatait írta le, hanem egy Peter W. Belt nevű angol úriember agyszüleményeit, aki - Darvassal ellentétben - anyagilag is érdekelt a népbutításban, mert saját termékeit próbálja rásózni a megvezetettekre.
http://www.google.co.hu/search?hl=hu&q= ... ktus&meta=
http://www.belt.demon.co.uk/product/product.html


csüt. máj. 19, 2005 22:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Észrevette már más is rajrtam kívül, hogy akkor is kicsit megváltozik a hang vagy a (közérzetünk?), ha a zenehallgatás közben felfele tekintünk, illetve, ha magunk elé nézünk.


csüt. máj. 19, 2005 21:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
fdsamano írta:
Darvas László írta:
Idézet:
Véleményem szerint bárminemű fémkarika a csuklón: eredendően káros
az emberi egészségre, teljesen függetlenül attól, hogy fel-, avagy
lefelé nyomja a vérnyomásunkat. A fémpánt hatását elsősorban auditíve
lehet felismerni: eltűnnek a sávszélek, a felső basszus feldúsul, a
felső prezensz érdessé válik, a hangkép veszít levegősségéből és
könnyedségéből, a zene benyomul a szobába - mintha az audiofil,
kevésmikrofonos felvételt hirtelenében a szokásos tucatmikrofonos
tucatfelvételre cserélték volna. Némi gyakorlattal fel lehet ismerni
egy enyhe szédülésérzetet is, furcsa nyomást valami meghatározhatatlan
helyen: a fültövön, a dobhártyán, a fej két oldalán. (Én most
"kinagyítottam" az effektust, a valóságban természetesen nem ennyire
drasztikus.)
Fémpántot nem kötelező viselni, szemüvegre azonban előbb vagy
utóbb szüksége lesz az embernek. Én például közelre jól látok, de
moziban-színházban bizony már fel kell biggyesztenem az ókulárét
(egyelőre csak 1 dioptriásat). Természetesen az Operában is, ahol
időnként balettet adnak. A balettet látni is kell, felteszem újdonatúj
szemüvegemet, a látvány egyszeriben megelevenedik - és legnagyobb
megdöbbenésemre a zene teljesen tönkremegy! Lekapom a pápaszemet - a
zene helyreáll, a látvány elmosódik. Nekem ez a kettő együtt, úgy
látszik, többé már nem lesz tökéletes. Vigye el az ördög
Csajkovszkijt! Történetesen a rézkarika fiziológiai hatását is
Csajkovszkijon ismertem fel. A kettőnek teljesen azonos a hatása. Az
én szemüvegem fémkeretes; eleinte abban bíztam, hogy a bajt a fémkeret
csinálja. Hiú remény. A műanyagkeret éppúgy tönkreteszi a muzsikát. És
megint nemcsak zenehallgatásról van szó, hanem általános emberi
közérzetről. Ha szemüveget hordok, minden megváltozik körülöttem: még
ha behúnyom is a szemem, másképp érzékelem a teret, másképp érzékelem
a körülöttem állókat - mintha egy idegen közegbe cseppentem volna.


Úgy látom, amit Darvas László írt az mindenkiből eltérő véleményt váltott ki.

Az, hogy Darvas László őrült vagy "állat" lenne...
Szerintem nem kevésbé és nem jobban mint bárki aki hasonló misztikus és nehezen bizonyítható dolgokat állít,
mint pl. a filcezés hatásossága vagy hatástalansága, de mindenféle bizonyíték nélkül.
Miután mégis összejött a bizonyítás a "szeánsz", vagyis egy társaság akik veszik a fáradságot és kipróbálják így is úgy is és abból kijön valami eredmény akkor azt nem fogadjuk el mindenféle kifogást felhozva.


Pedig a teszt megtörtént. Aki nem tartja megfelelőnek a körülményeket az szerintem szervezzen meg és vezényeljen le egy "szabályos" tesztet amire nem mondhatja senki, hogy nem volt megfelelő.

Igaz, akkor is lenne más aki az illető személy által létrehozott feltételeket és személyeket nem tartaná kompetensnek.

Mindenki elvárásainak sohasem lehet eleget tenni.
Egyelőre a teszt bármilyen eredményt is hozott akkor is az a 0-hoz képest az 1.
Amíg nincs "jobb" körülmények között végrehajtott másik, addig a 0-hoz képest az 1 a végtelent jelenti.


Amit Darvas László írt abban van néhány a filcezéshez hasonlóan nem bizonyítható dolog (óvatosan fogalmaztam mert nem akarom a meggyőzödésem bele vinni), viszont ami az elektronika üzemi állapotra beállását jelenti, abban van konkrétum. Vegyük csak az elektrolit kondenzátorok fegyverzeteinek felületén kialakuló jól szigetelő hatásu réteg létrejöttét a feszültség hatására és a félvezetők hőfok függését.

Persze ezek nem olyan hatalmas különbségek, de ha az nem egyértelmű, hogy hol és min teszteltünk és tesztelhetünk filces lemezeket akkor ez annál (a negatív erdménynél) nagyobb változást okozhat.

Amíg az elkóknál a hosszabb kikapcsot állapot utáni szivárgó áramok útjában nem alakul ki a szigetelő oxid réteg bekapcsolásokat követően addig ezek a kicsi szivárgó áramok elhúzhatják az áramköröket valamilyen mértékben. Már pedig az elkók némi pihenés után feszültségre kapcsolva így formázódnak.

Sőt, ami a szemüvegben történő zenehallgatást illeti, abban is több lehet mint csak valami. Ha felveszem a napszemüvegem (mivel mást nem hordok) már csak az, hogy az orromon ül valami ami keretet tesz elém ez önmagában megváltoztatja azt ahogy a világot látom.
Más hangulatot kölcsönöz, megváltoztat valamit abban ahogy érzékelek.

Ezen kívül ha csak becsukom a szemem az is óriási különbséget jelent ahhoz képest ha nyitott szemmel hallok vagy akár végig gondolok bármit.
Kicsit másképp érzékeljük a világot magunk körül ha megváltoznak egyéb körülményeink.
Az sem mindegy, hogy állva vagy ülve, esetleg fekvő testhelyzetben hallunk bármit.

Sok minden hatással lehet az érzékelésünkre nem csak ennyi, rengeteg egyéb dolog amit itt nehéz lenne leírni röviden és pontosan.
Tehát nem feltétlen a zene lesz más, néha csak másképp halljuk.


Szóval csak annyira "őrült" Darvas László mint bármelyikünk. Az "állat" szót szándékosan nem használom ismét mert az semmiképp nem illik ide.

Szerintem mindegy, hogy prófétának vagy minek nevezzük, az csak egy jelző
de ezzel együtt vagy ettől függetlenül érdekes, elgondolkodtató dolgokat írt.

Persze itt is ki kell szűrni a lényeget, kell tudni disztingválni minek mennyi a jelentősége.
Mindennek a maga valós értéke szerint érdemes jelentőséget tulajdonítani, persze nem csak az ő írásaiban hanem mindenhol az életben.

Nekem az a véleményem, aki ilyen dolgokról vitázik mélyrehatóan mint a
cd lemezek filcezése és nem filcezése annak nincs joga elitélni másokat hasonlókért .


csüt. máj. 19, 2005 21:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 974 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 42 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség