Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 2:43



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Én még annó víz nélkül kevertem be a hidrogénperoxidot.
Érdekes reakciót figyeltem meg egyszer-kétszer.
Elkezdtem maratni a nyákot, persze akváriumban( akkora volt a nyák csak abba fért bele9 és amikor kész lett kivettem lemostam stb. A marószert nem öntöttem ki. egyszercsak sistergés, látom kezd pezsegni és egyszercsak úgy fellforrt majdnem kifutott a habja az akváriumból, egy kicsit bexartam hirtelen nem tudtam hova dobjam az egészet.

A kétforintos teszt csak a régi 2 forintossal működik, annó én is kipróbáltam egy tömény oldatban, csúcs volt.


csüt. márc. 08, 2007 17:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az melyik keverék, ahol bemutatták, hogy a mérőhengerben a 2 forintos nem ér le az aljára? Gyanítom ez...


csüt. márc. 08, 2007 17:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Persze, én a 30%-oshoz tartozó keverési arányt írtam! 20%-oshoz sem árt egy kicsi víz, de ha ez kipróbált dolog, akkor nem kell. :)
Én csak 33%-os sósavat használok, mert az van sok! :)


csüt. márc. 08, 2007 16:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én úgy szoktam a keveréket, hogy 20%-os sósavat öntök a panelra annyit, hogy ellepje. Utána rálöttyintek a peroxidból egy keveset és kész (kb 1-2 kupakkal, nyák méretétől függően).
A panelok nálam 3-4 perc alatt elkészülnek. A rekord kb 50cm2-es kétoldalas panelnál nem viccelek, 5 másodperc. Persze akkor elég tömény volt a lötyi :D .
Ha megfogadsz egy tanácsot, 30%-os sósavat soha, de soha ne használj!! :!: Iszonyat hogy miket tud művelni...


csüt. márc. 08, 2007 16:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Vettem peroxidot 35% sat 120Ft ért.
Ez jó lesz?

Teljesen jó! Röviden a maratás: 2/3 víz, 1/3 sósav, üditős kupaknyi H2O2. Bele a nyák. Ha barnul és nem buborékol, akkor kicsike H2O2 belelötty, ha nagyon világosodik és peszeg, akkor sósav bele, ha nagyon heves, akkor víz bele. Mindig kicsit öntsél és soha nem a nyákra, és gyorsan összelötybölöd. A dolog kb 3-10 perc, attól függően, hogy an sikerült a lötty. Jobb ha 3-5 perces időt tartod(tapsztalati reakciós jelekből majd ha már sokat marattál kialakul). Nem kell nagyon pezsegnie, és ahogy melegszik egyre hevesebb lesz, ilyenkor kicsi víz bele, ha nagyon megszaladna.
Juteszembe, óvatos légy, mert mindkét anyag igen veszélyes a szemre. A bőröd kibírja, ha nem fürdesz benne, és ha fél percen belül lemosod vízzel.


csüt. márc. 08, 2007 16:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Tökéletes !


csüt. márc. 08, 2007 16:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
Sziasztok!

Vettem peroxidot 35% sat 120Ft ért.
Ez jó lesz?
itt a kép róla


csüt. márc. 08, 2007 16:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Tapasztalatom szerint bár a festék igen jól ellenáll a maratóanyagnak, nem teljesen pórusmentes. Hasznos segítség neki az a műanyagréteg, ami a papírról ráragad (persze szőrmentesen). (Kevésbé jó nyomtató is elég.) Így kevésebb festékkel lehet tökéletes fedést elérni -> vasalásnál nem terül szét!

Lehet benne valami. Maratni még nem marattam, csak vasalgattam, ezért a valós fedést még nem csekkoltam le. Most lesz időm, próbálkozok egy két dologgal, amit írtatok! Köszi!


csüt. márc. 08, 2007 16:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Vagy már nem is olvasol engem,mert nem szereted,hogy sokat írok....
Ne hülyéskedj! :wink:

A matrica hátuljára gondoltál? Nem nagyon van matricám, de az ötlet jó lehet, mert elég fényes, és nem nagyon tud rátapadni a festék. Kérdés lehet e rá nyomtatn? Szerzek valahonnan és kipróbálom!

A lázer nyomtató működési elve nem nyomta ki a szemem, köszi hogy figyelmeztettetek! :oops:


csüt. márc. 08, 2007 16:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Watt mester!
Egy tippet adtam már mi az amire lehet nyomtatni és nem papír.Kipróbáltad?
Vagy már nem is olvasol engem,mert nem szereted,hogy sokat írok.... :?

Vezető felületre a festékporos,sztatikus alapelven működő nyomdák(led,laser,optikai fénymásoló,stb) nem működnek.


csüt. márc. 08, 2007 13:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Az alufólia a vezetőkápességén túl még karcol is :cry:
Ugyan ezt érheted el az etikettcimke alapjával is, arra se (mindeggyikre) ragad rá a festék.
Tapasztalatom szerint bár a festék igen jól ellenáll a maratóanyagnak, nem teljesen pórusmentes. Hasznos segítség neki az a műanyagréteg, ami a papírról ráragad (persze szőrmentesen). (Kevésbé nyomtató is elég.) Így kevésebb festékkel lehet tökéletes fedést elérni -> vasalásnál nem terül szét!

Chipi!
Ha nem akarsz sokat bajlódni vele, akkor a 20%-os háztartási sósavat ráöntöd a NYÁK-ra, majd dobálod rá a Hiperol tablettákat egyesével, ahogy fogynak + ecsettel kavargatod. A pontos recept szerintem le van írva itt a topikban, olvass vissza esetleg szűrővel a sósavra.
Én speciel TN150 gyorsmaratót használok, a végletekig kimerítve az oldatot (többször felhasználva), sokáig elég.


csüt. márc. 08, 2007 13:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
Sziasztok!
Akarom kérdezni, hogy hidrogénperoxiddal még soha nem maradtam, eddig csak is vaskloriddal, de az sajnos elfogyott itthon és nem nagyon fognak hozni a gyógyszertárba :(
A hidrogénperoxid mennyire jó és milyen gyorsan van meg vele a panel?
És adadolgni hogy kell hozzá?


csüt. márc. 08, 2007 12:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Ha fotózásról lenne szó, akkor inkább legyártatnám. Azért ki szeretnék próbálni néhány dolgot, meglátom mire jutok...
A nyákot itt találod: www.watt_tar1.tvn.hu/vegyes/PIC18F8x20_ ... verter.PCB


csüt. márc. 08, 2007 11:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
watt írta:
A helyzet az, hogy a papírt csak speciális cellulózbontó baktériumok képesek bontani. Ezért az oldó, maró szerek felejtősek. Jó lenne találni valami anyagot a papír helyett. Ezért godnoltam az alufóliára, mert arról az átmelegítés után le lehetne melegíteni helyi melegítéssel a rajzolatot. Csak nem merem beletenni a lézernyomtatóba a háztartási vékony fóliát, mert félek, hogy a henger feltekeri. Szereznem kéne papír vastagságút...


Sztem fotózással többre mennél. ha átküldenéd a rajzot, vagy csak részletet, vagy csak lábtávolságot, kikisérletezném neked millen vastagot lehet még pauszról levilágítani, ha meg nem megy, lehetne nyákfilmet csinálni.


csüt. márc. 08, 2007 11:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
A helyzet az, hogy a papírt csak speciális cellulózbontó baktériumok képesek bontani. Ezért az oldó, maró szerek felejtősek. Jó lenne találni valami anyagot a papír helyett. Ezért godnoltam az alufóliára, mert arról az átmelegítés után le lehetne melegíteni helyi melegítéssel a rajzolatot. Csak nem merem beletenni a lézernyomtatóba a háztartási vékony fóliát, mert félek, hogy a henger feltekeri. Szereznem kéne papír vastagságút...


csüt. márc. 08, 2007 11:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Szerintetek egy lézernyomtató tudna alufóliára nyomtatni? (miután ráragasztottam egy A4-es papírra)


csüt. márc. 08, 2007 8:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Próbálj ki más papírokat is, ha egy nem tökéletesen válik be :) .Ilyenkor az archívum-irattár-titkárnő átmazsolázása szokott segíteni :) :) :) Egy óra alatt egy tucat papírfajtát le lehet tesztelni. És nem kerül pénzbe. :) Már eltelt két hónap az évből. Az első két lapot el lehet kunyerálni. :)
A hátoldali nyomtatást fel lehet karmolászni kicsit, hogy a víz bejuthasson a papír belsejébe. (Vagy a nyomtatott felületre nyomtatni, nem biztos, hogy a papír két oldala azonos minőségü.)


csüt. márc. 08, 2007 7:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Köszönöm a tippeket, mindegyik beválik normál nyáknál, de írtam, hogy nekem extrém nyák kéne. Ez a TQFP-t jelenti. Próbáim során csak a papír okoz gondot, sok helyen tökéletes lenne, míg vannak helyek, ahol a papír makacsan beleragad. Az áztatás annál a papírnál amit naptárból nyerten nem válik be, mert gyakorlatilag nem ázik a másik oldalára nyomtatott festék miatt.

Én is kísérleteztem módszerekkel. A nyákot P600-as vizes csiszolással készítem elő. Készítettem egy videomagnó nyomógörgőből egy kis lenyomó hengert. Nem a papír oldalról vasalom, hanem a nyákra ráteszem a vasalót, rajta hagyom 2 percre, majd gyorsan megfordítom és a görgővel lenyomatom. Így a festék nem terül szét, csak ráragad a nyákra, nem is rosszul(gyakorlatilag a nyák kb.98%-án P600-as vizes csiszolással sem jön le egyből, ahhoz erősen kell csiszolni!)

Normál nyáknál a papír eltávolítását úgy csináltam, hogy megvártam, míg kihűlt a nyák, majd a papír oldalon egy rövid melegítést után egyszerűen lehúztam a papírt minden áztatás nélkül. A naptár papírjával ez szinte hibátlan felületet okozott(ez egy fényes papír). Vigyázni kell a melegítéskor ne nyomjuk rá a vasalót, és nagyon rövid ideig melegítsük, hogy csak a papír legyen forró a nyák ne! Ezt elég nehéz elsőre érezni, kb. 3-4 sec. Így is marad beleragadt papírszál a festékbe, de ezt ki lehet mosni. Erre kéne inkább valami vegyszer, mert a normál (0,3-nál szélesebb) sávoknál nem okoz gondot a lemosás, de már egy 0,2-esnél igen, mert a sáv magassága kezd közelíteni a szélességéhez és így könnyen letörik.
Vannak itt bent jó vegyészeink, kiderítem mivel lehetne oldani a papírt. Első körben jó erős nátriumhidroxid oldatra saccolnék.


csüt. márc. 08, 2007 6:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
watt írta:
Próbálgatok extrém vékony nagyon közeli vonalakat vasalásos technikával megoldani. Ha le lehetne szedni a papírt tökéletesen, akkor sikerülne szerintem.

Kérdés, mivel lehetne feloldani, vagy lemaratni a papírt úgy, hogy a festéket ne bántsa a szer?


Megszaradt szilikon kaucsuk ragasztoval (mint egy kis radir) szoktam dorzsolni (viz alatt).Ugy tapasztaltam,hogy a muanyag festeken nagyon kis surlodassal csuszik.Meg kifejezeten eroteljes dorzsoleskor sem serti meg festeket,a papirt viszont kiszedi,meg 0.2 mm vonal tavolsag eseten is.


csüt. márc. 08, 2007 1:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
A repi falinaptárral nincs szőr a festékbe ragadva, annyira erős a felületi műanyagréteg a papíron (és annyira finom a rostanyag a papírtestben), hogy inkább ezt a műanyagréteget kell lekoptatni a szűk szigetelősávok fölül. SSOP20 lábai között szépen megoldható (0,4mm vezetősáv, 0,25mm szigetelősáv :!: ), valamint a furatokat fedi le előszeretettel ->körzőhegy. A festék annyira összegyógyul ezzel a műanyagréteggel, hogy le se jön róla Hiperdol nélkül :D .
A papírtakarékosság jegyében kinyomtatom a rajzot egy A4-es közepére, levágom a megfelelő méretű naptárdarabot ~1cm-es margóval, lézerbe való etikettcimkével kétoldalt ráragasztom az A4-es lapra, majd mehet mégegy kört a nyomtatóban. (Kaptam a tippet egy kollegától, aki a drága transzferfóliához találta ki a módszert! Köszönet Neki!)
A NYÁK-lemezt nagyon finom smirglivel oxidmentesítem, keresztbe és hosszába is, hogy a festék jól bele bírjon ragadni a rézbe. A polírozott felületre kevésbé tud feltapadni! Vasalás előtt a NYÁK-lemezt egy kicsit előmelegítem a hátoldal felől.


szer. márc. 07, 2007 21:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Leáztatod.A papír rostjait roncsolja a víz,a festéknek ha már megszilárdult nem árt.Ami a baj ezzel,hogy a papír kis szálai beleragadnak a festékbe ha erősen vasalod és vagy zárlatot csinálnak,vagy ha később a marólébe zuhannak ki,akkor meg szakadást.
Ezért kell a matrica hátulja,az forrón le lehet húzni úgy,hogy a festék 100%-a a nyákon marad,a lehúzott hordozó üres.Ha marad rajta pár pötty,akkor szentségelünk,majd kézzel retusáljuk.


szer. márc. 07, 2007 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
watt írta:
Kérdés, mivel lehetne feloldani, vagy lemaratni a papírt úgy, hogy a festéket ne bántsa a szer?
Vasalás után forró vízbe tenni, akkor nem tépi le összehúzódáskor a papír a festéket. Jó darabig áztatni, és finoman ujjal dörzsölgetni, hogy a lejőjjön a papír. Ott, ahol makacskodik, pl két láb között, ott körző hegyével egy kicsit az összefüggő papírfelületet fel kell szakítani (természetesen a víz alatt, hogy a papír el legye ázva). Utána már az ilyen fecniket a sósav lekapja. De lehet, hogy körzőzés nélkül is leszedi a sósav a maradék papírt.


szer. márc. 07, 2007 19:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Próbálgatok extrém vékony nagyon közeli vonalakat vasalásos technikával megoldani. Ha le lehetne szedni a papírt tökéletesen, akkor sikerülne szerintem.

Kérdés, mivel lehetne feloldani, vagy lemaratni a papírt úgy, hogy a festéket ne bántsa a szer?


szer. márc. 07, 2007 19:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Igen levilágításnál könnyű kimaszkolni az egyik oldalt,sőt a gyári nyák már jó erős ragaccsal védve is van,az egyik oldalt lehúzod a másik mindent kibír.
Egy elrontottat(a sokból :( ) benne hagytam 10 óráig a langyos vaskoridban.
Nem sérült meg a réz a gyári ragacs alatt..ugyanakkor maradéktalanul lejön egy mozdulattal...hát ja,ez ipari minőség,nem szigszallag meg cellux :)
Akár ki is lehet fúrni előre a ragacson keresztül,azán a filmet könnyű a furatokra illeszteni,ezzel nincs baj,csak maradna fent normálisan a rajzolat.


Elfelejtettem mondani, hogy én csak gyári előérzékenyített nyáklemezt használok. De hozhatod kikisérletezzük a levilágítási időt. De szerintem 5 másodperc bőven elég. igaz találkoztam 40 másodperces levilágítási idővel is 4KW-on.


csüt. feb. 08, 2007 18:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Igen levilágításnál könnyű kimaszkolni az egyik oldalt,sőt a gyári nyák már jó erős ragaccsal védve is van,az egyik oldalt lehúzod a másik mindent kibír.
Egy elrontottat(a sokból :( ) benne hagytam 10 óráig a langyos vaskoridban.
Nem sérült meg a réz a gyári ragacs alatt..ugyanakkor maradéktalanul lejön egy mozdulattal...hát ja,ez ipari minőség,nem szigszallag meg cellux :)
Akár ki is lehet fúrni előre a ragacson keresztül,azán a filmet könnyű a furatokra illeszteni,ezzel nincs baj,csak maradna fent normálisan a rajzolat.


csüt. feb. 08, 2007 14:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Ha elhozod hozzám, levilágítom neked.
Pauszról is megy a levilágítás.
4000W-al adunk a pofájának aztán jól előhívjuk. Próbáljon meg szőrösödni. :P

kétoldalas nyákot én montírozással oldom meg. Megcsinálom komplettre az egyik oldalt, a nyákot a kész oldalról filmre ragasztom, ráteszek egy másik filmet amire ráragasztom a másik oldal nyákfilmjét és kész is, mehet levilágítani. Tehát montírozással.


csüt. feb. 08, 2007 13:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
Rányomtatod mind a két oldalt a papírra, egy pár centire egymástól, és utána csak simán összejatod a papírt, hogy a 2 minta egymáson legyen. Már csak be kell közé csúsztatni a nyákot, és lehet is vasalni. Így egyszerre vasalod fel és a végén leszeded a papírt mind a 2 oldalról. Remélem érthető:)
Nekem ez a módszer bevált, bár kicsi elcsúszás mindig van, de azt a kézifúróval tudom korrigálni.


csüt. feb. 08, 2007 13:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kép

A házilagos gyártás örömei.
A fotózással meg jól megkoppantam,nem akar ez a szilikonos módszer működni a gyárilag fényérzékeny 2oldalas paneloknál.

És a papírral is valami baj lehet..akármit csinálok mindig hibás foltos pöttyös,szőrös...a bosszantó,hogy nem alapvető a baj,mert előjön a minta,és hivással fent is marad..lehet,hogy inkább megpróbálom fóliával..

Már utálok vasalgatni...a multháten vagy 50oldalt vasaltam fel,az elrontottakkal együtt....brr

Jut eszembe,Ti hogyan csináltok 2oldalas nyákot? Vasalással mint látható tudok 2 oldalt,de rettenetes küzdelem van vele...vasalás után mikor már rajta van a minta,ragasztgatom le a hátulját,hogy ne marja le..persze közben vigyázni kell,hogy ne sérüljön a rajzolat.
Próbáltam 2oldalt felvasalni és egyszerre maratni..de csak próbáltam volna..
A második oldal vasalása annyira átmelegíti a panelt,hogy a festék leválik róla tuloldalt..örült az asszony a tönkretett vasalókészségnek :?


csüt. feb. 08, 2007 13:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Idézet:
A kémiai ónozás kifejezetten akadályozza a terülést még a csupasz rézhez képest is.

jesz it íz


hétf. jan. 08, 2007 20:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Nekem bejött a kémiai ónozó. ... Jah, és a forrasztással még nem volt gondom, pedig smd alkatrészeket is használok ezerrel. Bár lehet csak hozzászoktam


Biztos! Ég és föld a különbség a tüziónozott és a kémiai között. A kémiai ónozás kifejezetten akadályozza a terülést még a csupasz rézhez képest is. Ezt az általad gyártott paneleken tapasztaltam.

Ha házi készítésű nyákhoz jutok, inkább lekenem vékonyan gyantaoldattal, így száradás után nagyon kevés ónnal lekenhető egy pákával. Épp csak "meg kell mutatni neki" a pákát, máris ezüstös színűvé válik. Egy 10*10 centis telefóliához 10 centi 1 mm-es ón még sok is.


pén. jan. 05, 2007 16:30
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Ez a textilfilc nem vastag, kb 1 mm-es csaíkot rajzol, de vékonyabbat is lehet vele. Mondjuk van vastagabb fajta is...


pén. jan. 05, 2007 15:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A lefolyótisztító nem NAOH?
A szövethez való filctoll (régen pólókat dekoráltunk ilyennel) szerintem túl vastag.

Akkor már közönséges lakkfilctoll,ami minden papírírószerben van.
Egy időben lehetett kapni 0,5mm-eset is belőle,évekig használtuk nyák rajzolásra.Kemény festékréteggé szilárdul,nem lehet lemosni csak higitóval vagy acetonnal.

Aztán megint eltüntek a vékony lakkfilcek,próbáltuk tustollba tölteni,meg hasonló,de igazán jó sosem lett.Ami nagy előnye,"fél szilárdan" tökéletesen kaparható.Nem egy nyákot csináltam még a "kőkorban" úgy,hogy meghúzgáltam lehetőséghez képest vékonyan a drótokat,a forszemek egy pacni,az IC lábakat meg szép szögletesre körbekapartam vonalzó mellett :D

Ami ennek a lakkos trutyizásnak az előnye,hogy nincs "rátörlés" tehát nem az történik mintha alkoholos filccel akarsz az előző tetejére húzni,hogy némelyik szinte jobban "letörli" az előző vonalat mint amennyi festéket otthagy.A lakkfilc ha 2* húzod át akkor dupla vastag,ha elrontottad kikaparod,ha mégis kellene megint odarajzolod.
Mivel 100% marásálló akár oxidos,mocskod,összefogdosott panelon is lehet dolgozni,forró agresszív maróoldatban benne lehet hagyni "akármeddig",sosem mar alá komolyabban.

Egyetlen hibát lehet elkövetni,a "fél szilárd" ragacsos "kaparék" ha ott marad valahol,az egy pöttyöt,rossz esetben zárlatot hoz létre.De ez marás közben úgyis látszik,vagyis még akkor is lehet javítani.


pén. jan. 05, 2007 14:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
A textilfilc cényege, hogy textilre írva vele nem jön ki az anyagból pl mosásnál. Szerinten már közepes méretű papírírószer-boltban kapható, de barkácsboltokban is biztosan.

Kép róla:
http://kepfeltoltes.hu/070105/DSCI0003_ ... es.hu_.jpg


pén. jan. 05, 2007 14:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
eddinget én is használok, főleg akkor, ha a vasalásos teknika valahol lekopik. Azt a részt ezzel a filccel pótlom. De ahol a filc volt, ott besötétedik a nyák(oxidálódik), tehát azért alá mar, míg a lasernyomtató festékét nem bántja.


pén. jan. 05, 2007 14:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
watt írta:
Mi az a textil filc? Hol kapható? Esetleg egy kép róla?
Egyébként az EDDING filccek sem maródnak alá, csak oda kell figyelni a rajzoláskor.


Nekem is volt Edding filcem és ha nem fedezem fel a nyákfotózás precizitását, talán még ma is azt használom. Remek kis filc volt, vastag réteget hagyott maga után és sosem maródott alá, mert rendesen le volt takarítva a nyák.


pén. jan. 05, 2007 12:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Mi az a textil filc? Hol kapható? Esetleg egy kép róla?
Egyébként az EDDING filccek sem maródnak alá, csak oda kell figyelni a rajzoláskor.


pén. jan. 05, 2007 5:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Mellékesen jegyzem meg, hogy kisebb nyákok esetén (ha nem éri meg fényképezni, vagy hasonló) van másik megoldás: Textilfilccel megrajzolni a nyákot és úgy a maratóba. Azért jó, mert ez a cucc rendes vastag réteget hagy maga mgött, nem úgy, mint a sima alkoholos filc, 100, hogy nem maródik alá, és nagyon pontos.


csüt. jan. 04, 2007 21:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
_geli_ írta:
Fluxus kérdésére:
Ha ismersz olyan helyet ahol még foglalkoznak lúgos akksikkal ott van bőven KOH, én is ezt használom előhívásra évek óta.


Vagy háztartási boltban kellene venni lefolyó tisztítót. Régen láttam,de még létezik, kicsi hengeres kékszinü müanyag dobozban adják és "lúgkő" van benne, csak vízben kell feloldani.


csüt. jan. 04, 2007 19:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Fluxus kérdésére:
Ha ismersz olyan helyet ahol még foglalkoznak lúgos akksikkal ott van bőven KOH, én is ezt használom előhívásra évek óta.


csüt. jan. 04, 2007 18:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
'// /\ l\l D /\' L írta:
Van egy nagyon komoly kérdésem. :)

A nyák fotózáshoz UV-A, v. UV-B fény jó? Azt tudom, h. a C jó, mert az mindkét tartományt leadja - de ez ugyebár veszélyes dolog...

Továbbá érdekelne konkrét fénycsõ-típus, 14-15 W-osban - amivel lehet nyákot levilágítani.

Üdv: fk


Szerintem egyetlen egy vilagito testet sem erdemes bamulni, a szolariumban sem nyitott szemmel fekszik az ember. A Tungsramban tudsz venni germicidet, raktaron ugyan nem volt, de nekem hoztak 2db-ot. Amilyen veszelyes vegyszerekkel kell dolgozni, amellett talan ki lehet birni ezt a plusz veszelyforrast.


pén. dec. 01, 2006 23:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
'// /\ l\l D /\' L írta:
Van egy nagyon komoly kérdésem. :)

A nyák fotózáshoz UV-A, v. UV-B fény jó? Azt tudom, h. a C jó, mert az mindkét tartományt leadja - de ez ugyebár veszélyes dolog...

Továbbá érdekelne konkrét fénycső-típus, 14-15 W-osban - amivel lehet nyákot levilágítani.

Üdv: fk


Azt nem tudom milyen kell neked, de a milyenknek szép lila szine van. Hátha ez segít valamit :?


csüt. nov. 30, 2006 11:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
hx-2 írta:
Sziasztok !
Olvasom a topikot es a vasalasos modszernel az lenne a kerdesem,hogy ennek a munyomofolianak mennyi is lehet az ara? Darabra aruljak vagy tetelben.Eddig en azt a foliat hasznaltam amit a fenymasoloba lehet tenni(a nevet nem tudom), de nagyon valtozo a minosege a vegeredmenynek.


Én 3Ft/db áron veszem. A/4-es.


szer. nov. 29, 2006 22:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Van egy nagyon komoly kérdésem. :)

A nyák fotózáshoz UV-A, v. UV-B fény jó? Azt tudom, h. a C jó, mert az mindkét tartományt leadja - de ez ugyebár veszélyes dolog...

Továbbá érdekelne konkrét fénycső-típus, 14-15 W-osban - amivel lehet nyákot levilágítani.

Üdv: fk


szer. nov. 29, 2006 22:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
PMPO írta:
Ha látja , hogy már megint tuti csokiszíned van , így télvíz idején akkor tudja... :)


Az biza, egyszer bexart a lámpa nyitogató retesz és valami fadarabbal kellett nyitogati, na akkor félóra alatt leégett a pofáról a bőr, meg a szőr is. De még maradt rajta vastagon :lol:


szer. nov. 29, 2006 19:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Ha látja , hogy már megint tuti csokiszíned van , így télvíz idején akkor tudja... :)


szer. nov. 29, 2006 19:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
PMPO írta:
TypoGrafika szerviz<- asszem igy kell írni. 38000 Ft.+ áfa volt.

Ezt a sort olvasva azt gondoltam, hogy konzekvensen egy nullával mindig többet írsz véletlenül. :)
Nade 4000 W ???
Én 250W-os HGLi-t használok 40cm-ről, persze az életem is elunom azalatt a két perc alatt... :)


Nem tévedés, a 38000+áfa az annyi és a 4000W is 4000W, eddig én is azt hittem hogy 5000-es de a szerelők felhomájosítottak, hogy csak 4000W-os a kicsike. De a 3másodperc is 3 mádodperc. Szivesen vállalnék levilágítást, de maxreggel 6tól 7ig, mert a főnököm kitérne a hitéből ha megtudná mire használom a masinát. Nekem is szokott morogni "már megint fusizól?". De nem vészes!

üdv


szer. nov. 29, 2006 18:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
TypoGrafika szerviz<- asszem igy kell írni. 38000 Ft.+ áfa volt.

Ezt a sort olvasva azt gondoltam, hogy konzekvensen egy nullával mindig többet írsz véletlenül. :)
Nade 4000 W ???
Én 250W-os HGLi-t használok 40cm-ről, persze az életem is elunom azalatt a két perc alatt... :)


szer. nov. 29, 2006 18:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Honnan szedtél ilyet?


TypoGrafika szerviz<- asszem igy kell írni. 38000 Ft.+ áfa volt.
Na jó a főnököm fizette, én csak kihasználom a lehetőségeket.

Ja aki ilyt vesz az számoljon 14A-es üzemszerü fogyasztással. ;)

Ja rendelkezem fényes műnyomó papírral, ha valakinek kell. 100-as csomagban. Licitálni is lehet, akinek kell. meg megmaradt egy reklámszatyornyi öntapadó ictokfólia, különböző strippek, tranzisztorláb fóliák, ha valaki nem szeret ilyet rajzolgatni, csak felragassza a nyákra és lefotózza asszem erre használták, de lehet olyan mint asz alfaszett és le lehet húzni a nyákról. igazából sosem volt rá szükségem csak a padláson porosodik.

üdv


szer. nov. 29, 2006 13:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Honnan szedtél ilyet?


szer. nov. 29, 2006 9:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
4000W ?


szer. nov. 29, 2006 9:34
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 100 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség