Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 15:37



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
A fényre igazítás stimmel (halogén 35W bőwen elég) de nem zsák formát csináltam, mert féltem hogy lekaparom a panellel a rajzolatot amikor beledugom." L" alkúra tüztem, majd beleraktam óvatosan a panelt. Fény előtt beállítottam a pontos helyét, ezután leszorítottam az asztallaphoz hogy ne mozduljon el, ( az összetűzendő rész persze lelógott az asztalról) és olyan közel tüztem hogy még a papír ne szakadjon el. (A panel 1 milkóval kisebb lett :oops: )
A görgőt megtalálva én is csak röhögtem "minek ekkora?". De nem okozott gondot a mérete. Az asszony mikor meglátta: Mit sütsz? Mondom nyákot! Pont úgy görgőztem mint ő a tésztát. Aszongya fordítsd meg a másik felét is meg kell! :lol: :lol:


kedd jan. 29, 2008 18:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
A rögzítési módod figyelemre méltó, ki fogom próbálni!
Én úgy képzelem, hogy a két rajzolatot fénynél egymásra igazítani, majd zsákformát tűzni, a zsákba a nyák, beigazít és lezár a vége. Te hogy csináltad?
Jó a görgőd is, csak kicsit nagy. Én is körülnézek, hátha van bent valami kiszuperált fénymásoló(múltkor elmentem egy mellet, már nagyon bánom!)
Egyébként gratulálok, hogy ilyen jól sikerült elsőre!


kedd jan. 29, 2008 17:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Ilyen ócska fénymásolót találtam: http://kepfeltoltes.hu/080129/Vasal_s_t ... es.hu_.jpg
A vasalókkal is van egy kis bi-bi: http://kepfeltoltes.hu/080129/Vasal_s_t ... es.hu_.jpg
0,7mm rés van köztük, úgy hogy zsanéros trükk elvetve,ezt símogatni kell! The system: http://kepfeltoltes.hu/080129/Vasal_s_t ... es.hu_.jpg
Írógép henger, király! http://kepfeltoltes.hu/080129/Vasal_s_t ... es.hu_.jpg
Reggel arra ébredtem először így próbálom rögzíteni a rajzokat: http://kepfeltoltes.hu/080129/Vasal_s_t ... es.hu_.jpg
Bevált!! http://kepfeltoltes.hu/080129/Vasal_s_t ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080129/Vasal_s_t ... es.hu_.jpg
Nem gondoltam volna hogy a fénymásoló álltal bénázott recés, pöttyös széleket ilyen tökéletesen viszont látom! http://kepfeltoltes.hu/080129/Vasal_s_t ... es.hu_.jpg Keresnem kell egy jó fénymásolót.
Négy pecig vasalgattam közben 4-szer megfordítottam, utánna villám hengerezés mind két oldalon. 1-2 percig ázott, lehúztam, újjal dörzsölgettem, legvégén finoman fogkefélés. Sósav meg H/Oxid lögybölés fordítás. (Milyen szép ződ lett tőle!) Vízben lemos, Etil-Metil-Keton-nal festék lemos.
Mindenkinek szeretném megköszönni hogy elsajátíthattam ezt a módszert. Minden esetre a két oldalas módszert ajánlom továbbfejleszteni. Azt hiszem a vasalóim mennek a gyalupadra, hogy ne kelljen annyit szöszmötölni. :wink:
Az jutott még eszembe hogy az első "érintés" 15-20 mp mozdulatlan volt. Gondoltam ragadjon oda kellőképpen mielőtt el kezdem maszírozni, nehogy elmozduljon.


kedd jan. 29, 2008 17:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Helllo mindenki!
Jelentem a két vasalós technika működik!! :lol: Életem első nyákja ilyen technikával (filccel már rajzoltam 4 db-ot) és elsőre jó lett. :!: Csináltam képeket később jövök!


kedd jan. 29, 2008 12:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 10, 2007 19:22
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Dunaujváros
Hozzászólás 
Lehet kapni hengert (profit). A PVC,-Polipropilén - stb. hegesztésnél hasznélatos (Hölég-technika) Durva az ára! 13 000. Megprobáltam régen a cégemnél van, de inkább 1 jó vasaló , mármint aminek ok a talpa! (nem homorú). Különben én nekem a PNP folia a legjobb ami bejött. szinte 100%, csak drága.De sporolok vele.


hétf. jan. 28, 2008 19:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Termotranszfer helyett laminálógépet és átalakított lasernyomda kemencét láttam már ilyesmire használni.
Ennek mindegyiknek az a baja,nem igazán lehet biztosítani,hogy a két oldal ne csússzon el.


szer. jan. 23, 2008 17:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Gumihenger pedig: fénymásoló, nyomtató, írógép, pénztárgép...stb


szer. jan. 23, 2008 13:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A kölönböző nyákvastagságokhoz pedig elég a nyák vastagsásának megfelelő hézagoló lemez. PL 1.6-os lemezhez 2db 0,8-as lemez. Honnan?

Ugyanabból a nyáklemezből levágunk egy-két csíkot - és meg van oldva a dolog... :D


szer. jan. 23, 2008 13:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Én megvárom, míg forró lesz a vasaló és kb. 3-5 percig valalom a nyákot. Nem szoktam élével vasalni, nem brutál erősen, de határozottan rányomom a vasalót és lassan körkörös mozdulatokkal rávasalom. Közel 100% -ban jó a végeredmény.


szer. jan. 23, 2008 11:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Mi a görgőd, ami bírja a hőt? vagy sima gumihenger?

Egy videomagnó nyomógörgőjéből fabrikáltam. Bármilyen gumigörgő megteszi, aminek a palástja egyenes.


kedd jan. 22, 2008 5:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Mi a görgőd, ami bírja a hőt? vagy sima gumihenger?


hétf. jan. 21, 2008 23:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Én soha nem mozgatom a vasalót! Görgőzöm, tudod!


hétf. jan. 21, 2008 15:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Ez az amivel pólókat vasalnak fel?
A Balcsin láttam ilyet rengeteg kép volt és a kiválasztottat felvasalták.
Tényleg, miért kell mozgatni a vasalót? Ha nem sík a felület, és az élével gyömöszkölöd azt értem de ... :roll:


hétf. jan. 21, 2008 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Amit próbáltok "kitalálni" azt úgyhívják,hogy termotranszfer prés,kapni is lehet,nem egy olcsó dolog.

Egyébként nekem csak leszorítással, mozgatás (vasaló mozdulatok) nélkül
sosem sikerült még elfogadható nyákot csinálni, tehát késtégeim vannak, hogy mi lenne belőle a termotranszferben, de egyenlőre gy próba erejéig sem engedte senki, hogy a drága gépével bohóckodjak.

Nomeg a félbehajtott lapnál a furatok pozícionálása is kérdéses eléggé..
De nem vagyok semmi jónak elrontója,jelentkezzen akinek sikerült ilyen módon elfogadható 10mil-es panelt gyártani!!

(3mm vastag vonalak és 5mm-es forrszemekkel nekem is menne,de azt egy vastag lakkfilccel a plotter is megrajzolja 5perc alatt..)


hétf. jan. 21, 2008 15:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Neked olyan zsanérra lenne szükséged aminek 2 tengelye van és kész is. Akkorára nyilik amekkorát belefogsz a két vasaló közé.


hétf. jan. 21, 2008 14:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
watt írta:
Nagyon nagy macera maratni, ragasztgatni, újravasalni, újramaratni stb.
Én eddig is így csináltam, szerintem ez egyszerűbb mint a kétszeri marás:
1.- Egyik oldal vasalása
2.- Pár pozicionáló furat kifúrása
3.- Másik oldal vasalása
4.- Marás
5.- Tinta lemosása
6.- Fúrás

Én nem szeretnék házagoló lemezekkel játszani. Inkább valamiféle rugós összeszorító mechanika kellene. A hajkrimpelőnél ez nagyon egyszerűen működne csak át az kicsi. A két vasaló szembefordítása nem annyira rossz, de ahhoz kellene még egy vasaló. Marad a palacsintasütő. Remélem arra lehet csinálni valami rugós összeszorító mechanikát.


hétf. jan. 21, 2008 14:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Jól van! Látom felizgult a csapat! :lol:
Minek a pénzt költeni! A két vasalóra csak egy zsanért kellene csavarozni!
Két percig sütöd, aztán kikapod egy csipesszel és két a oldalon legörgőzöd! Elmozdulni meg nem fog, így is pont az a bibi hogy naon odanő! A pozícionálás sem lehet probléma, a nyomtatóval kell húzatni egy vonalat a két nyák közé egyenlő távolságra. Ide kell illeszteni a nyákot. :D
A kölönböző nyákvastagságokhoz pedig elég a nyák vastagsásának megfelelő hézagoló lemez. PL 1.6-os lemezhez 2db 0,8-as lemez. Honnan? Mondjuk trafó lemezből a megfelelő mennyiség. 8)Persze mégegyszerűbb egy flexibilis zsanér mint a sütőkön van.


hétf. jan. 21, 2008 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Meg az is, hogy nem kell az asszony vasalóját kétes műveletekre használni, amitől feláll az összes haja szála! :D

Egyébként én is a kétoldalas macera miatt gondoltam az egymenetre! Nagyon nagy macera maratni, ragasztgatni, újravasalni, újramaratni stb. Viszont a pozicionálás nem túl egyszerű! Néhány furattal azért meg lehet oldani talán!


hétf. jan. 21, 2008 13:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hmm, a kétoldalas melegítésnek meg van az az előnye, hogy egyszerűbb és gyorsabb kétoldalas panelokat, vagy egyoldalas de pozicióábrás panelt készíteni! 8)
Veszek egy ilyen kétoldalas palacsintasütőt és meglátjuk mire jutok vele. :wink:


hétf. jan. 21, 2008 13:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
watt írta:
A görgőzés meg nem értem miért ekkora probléma! Sokkal jobb a feltapadás, és nem kenődik szét.
Fene tudja, ki kellene próbálni élesben. Én próbáltam már úgy vasalni nyákot, hogy csak ráraktam a forró vasalót és a vasalóra egy nehéz toroidot a nyomás miatt. Úgy emlékszem hogy nem lett olyan jó, mintha kézzel (és vasalóval) végigsimítgattam volna alaposan mindenhol. A forró lap nem mindenhol nyomja oda eléggé a papírt.
A hajkrimpelő cucc is jó lenne, csak annak kicsik a felületei.
A hőmérséklet-szabályozás nem gond. Lehet kapni hőelemet és hőálló ragasztót...


hétf. jan. 21, 2008 13:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Jaja! Gofrisütőből is lehet csinálni!
Hogy mekkora a távolság? Alulemezekkel le lehet vinni elég kicsire.
A görgőzés meg nem értem miért ekkora probléma! Sokkal jobb a feltapadás, és nem kenődik szét.


hétf. jan. 21, 2008 13:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
nyák-gofri :)


hétf. jan. 21, 2008 13:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
watt írta:
Én már nézegettem kétoldalas palacsintasütőt is, nem lenne rossz, ha megoldanám a hőfokszabályzását!
A hőfokszabályozás annyira nem is lenne gond, csak az a baj hogy végig kellene görgőzni is a panelt, különben nem olvad át rendesen a tinta.
A kétoldalas palacsintasütő jó ötlet! De abban mekkora a távolság a két felület közt?


hétf. jan. 21, 2008 12:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 10, 2007 19:05
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
...lenne egy ötletem a két oldalas nyák vasaláshoz....

Üdv Topiktársak!

Ha valakinek nem volna ismert : A pontatlan forrhelyek elkerülésére, és a forrhelyek pontos fedésbe hozása okán kétoldalas nyákot úgy is készítettem már, hogy EGYOLDALAS 0,8 mm-es nyák-lemezre vasaltam külön külön a két oldalt. Nem kellet azzal törődnöm, hogy a félbehajtott papír miként csúszkál el a nyákon. Maratás után, és a pontos méretre vágás után egymásra helyeztem őket, és úgynevezett tájoló furatokkal (átlós irányban) pontos fedésbe hoztam a két oldalt. Ezt lehetőleg a föld rajzolatoknál kell megtenni. Így a két lemez együttes vastagsága a megszokott 1.6mm-es lesz. Amikor az alkatrészak beültetésre kerűlnek kell egy kicsinyt nagyobb figyelem, hogy ha szükséges a forrasztás mindkét oldalon megtörténjen.

Üdv: Gyuri


hétf. jan. 21, 2008 8:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Én már nézegettem kétoldalas palacsintasütőt is, nem lenne rossz, ha megoldanám a hőfokszabályzását!


hétf. jan. 21, 2008 5:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Hi mindenki!
Most ismerkedek a nyák nyomtatás mikéntjével. Végigolvasva a topikot lenne egy ötletem a két oldalas nyák vasaláshoz. A papírt félbe hajva (nyák a két papír közöt) és egy ragasztószalaggal rögzítve ( a vasalótól biztonságos távolságban),Két vasló között megsütögetni. Vagy a watt-os módszerrel utánna görgőzni. :?: :roll:
Így talán érthetőbb:
1. vasaló talppal felfelé a satuban
2. Félbehajtott lap a megfelelő nyomatokkal (nyák benne) a vasalóra ráhejez
3. Másik vasalóval másik oldalra rányom
Valószínüleg sütési idő némileg csökken a kétoldalról való támadás miatt. :wink:
Valaki esetleg tesztelné? Nem sokára kapok a nyomdából 90gr-os műnyomót de addig tehetetlen vok. Nyomtatóm sincs még. :oops:


vas. jan. 20, 2008 22:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Esetleg pár ívet lehetne kunyizni? Vagy az nem lesz jó nyákhoz?


csüt. jan. 10, 2008 19:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Attila86 írta:
gerry írta:
Éppen most kell felvagdosnom 8000 iv 64cm*90cm 90g fényes műnyomót 31,7*44,7-re, hogy beférjen a nyomdagépbe.
Én a Pantonban szoktam venni, ott feldarabolják amekkorára kérem.


:hm:

Én is felvagdosom amekkorára kéred.

1500 ívet berakok a gépbe, szépen kiütöm, aztán 1 tonnával lepréselem és rákapcsolom a vágást. Viszi mint kés a vajat, már ha zoli bácsi megélezi normálisan a vágókést.

Valakinek szelhetek 90g fényest! igen? hány dekát parancsol az úr? :)


csüt. jan. 10, 2008 14:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gerry írta:
Éppen most kell felvagdosnom 8000 iv 64cm*90cm 90g fényes műnyomót 31,7*44,7-re, hogy beférjen a nyomdagépbe.
Én a Pantonban szoktam venni, ott feldarabolják amekkorára kérem.


csüt. jan. 10, 2008 13:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Idézet:
Igaz kárt nem okozott, de amikor még a 110g-ossal kisérleteztem és bevittem fénymásolószalonba aztán elég vastag és sűrű vezetősávok voltak a rajzolaton, felhólyagzott a papper. A hölgy értetlenül állt az eset előtt


Nem csodálkozom rajta. Ne tudjátok meg milyen minőségüek a mai műnyomó papírok!!!
Éppen most kell felvagdosnom 8000 iv 64cm*90cm 90g fényes műnyomót 31,7*44,7-re, hogy beférjen a nyomdagépbe.
Visszatérve a minőségre, a mai műnyomók két réteg összepréselésével is készülhetnek, ezért ha nagy hő éri, akkor szépen felpuposodik, ha pedig folyamatosan melegíted szét is lehet szedni az egész ívet.
A felhólyagosodás gáz/gőz képződése miatt következik be, amely gázok/gőzök, ha a papírt tűzben égetjük, még be is gyulladhatnak.
Kipróbáltam 10cm*10cm*10cm papirkockákat csináltam 300g fényes papírból és bevált mint brikett a kazánban, nagyon jól égett :) .


csüt. jan. 10, 2008 12:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
watt írta:
Genelec írta:
A műnyomóval még az a gond, hogy rendkívül "csúszik" és nem minden nyomtatón megy át hibátlanul. Illetve bele is ragadhat a lap bevonata miatt. Erről már korábban is írt valaki ezen a fórumon.

Sok helyen nem is nyomtatnak bármilyen papírra. De az igazsághoz tartozik, hogy a műnyomóról még nem hallottam, hogy kárt okozott volna nyomtatóban.


Igaz kárt nem okozott, de amikor még a 110g-ossal kisérleteztem és bevittem fénymásolószalonba aztán elég vastag és sűrű vezetősávok voltak a rajzolaton, felhólyagzott a papper. A hölgy értetlenül állt az eset előtt :D


csüt. jan. 10, 2008 0:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Vagy, ha műnyomó, akkor az nem volt az, amivel én próbálkoztam korábban...


Idézet:
Nem hinném, h. minden boltos ismeri annyira a különbséget két sima papír között..


Ezt pedig a legnagyobb problémának látom, és említettem is, csak valahogy nem kristályosodik ki mindenkiben.

Egyszerűen nem tudják milyen papír az a műnyomó, nagyon kis eséllyel kapod azt, amit szeretnél.
Egy ismert típusszámú fotópapírral ilyen gond nem fodulhat elő! Nem érdemes rizikózni 10Ft-ért(laponként.)


szer. dec. 19, 2007 20:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
:D Nem műnyomó az, amivel ilyen preciz FPGA-s paneleket lehet csinálni... Vagy, ha műnyomó, akkor az nem volt az, amivel én próbálkoztam korábban... :roll:

Nem hinném, h. minden boltos ismeri annyira a különbséget két sima papír között.. ;)
"Vevőnek sima papír kell, vevő szava aranyból van, jó ez neki itten ni, sima ez is, hát nem műnyomó, hanem igazi! Annál jobb!" :P

Üdv!


kedd dec. 18, 2007 21:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
'// /\ l\l D /\' L írta:
Szóval, köszönöm Watt, TAB120L, és a Többiek!

Nekem ne köszönd, én még mindig műnyomózok :)


kedd dec. 18, 2007 18:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
és ami a legjobb, h. langyosvizes áztatásban rögtön lejön az egész papír, alig marad fenn vmi. Ami meg marad, azt az ujjamal le tudom simítani (nem dörzsölni fogkefével, mint a műnyomó maradékát!

Igen, talán ez a leglényegesebb. Látszólag nem fontos, mert meddig tart lesikaálni, de a sikálás nem mindig sikerül kár nélkül, azaz lejön a nyomat is.

Köszi, az új nyomtatópapír típust! A HP helyett simán megfelel szerintem is, sőt talán meg lehet kockáztatni, hogy 130g körüli bármilyen lézer fotopapír jó lenne!


kedd dec. 18, 2007 16:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hali!

Egyetlen dolgot nem szabad egyik fajta "sima" papírral sem: úgy beletenni a lézernyomtatóba, h. a nyomtatási oldalán legyen bármilyen lézernyomtatós (v. fénymásolt) dolog korábbról (elvileg a hátulján lehet, az most nem releváns). Másodszori felmelegítéskor ugyanis leválik, mintha a panelra vasalnád - és az életben nem jön ki a hengerből.. Lehet, h. nem az egész ragad fel - nekem pl. egy kis két mm-es pötty - de ez épp elég ahhoz, új hengert kelljen venni..

Egyébként, a direkt lézernyomtatóba szánt fotópapír valóban a legjobb! (lehet, h. "tojáspapír" néven adtak már el valakinek ilyet... Kedves Rendkívüljólsikerült Paneles Fórumtársaim? ;)) Én ugyanis Ég-Föld különbséget éreztem a tojás-műnyomó kontra lézernyomtatós fotopapír között.. Utóbbinál szinte látszik a hátulján, mikor ragad fel a vasalástól - nem "terül" a minta, nem csúszik - és ami a legjobb, h. langyosvizes áztatásban rögtön lejön az egész papír, alig marad fenn vmi. Ami meg marad, azt az ujjamal le tudom simítani (nem dörzsölni fogkefével, mint a műnyomó maradékát! ;)). Ja, és elsőre sikerült úgy, h. mindenütt ép volt a minta. Ezek a "valódi" tojáspapírnál, ill. műnyomónál nem mondhatóak el - legalábbis az én tapasztalatom szerint. Azokkal is készítettem szép paneleket, de sokkal több utómunkája volt (kiegészítés alk. filccel, ledörzsölés nagy óvatossággal...stb)
Ja, és mégvalami: A fotópapír úgymondd könnyebben "elengedni" a mintázatot vasalás és áztatás után - ergo, nem válik fel mikor húzom le a papírt! Konkrétan, a papír szerkezete szinte "leolvad" a mintázatról víz hatására.

Egyébként, a lézernyomt. fotopapír látszólag teljesen úgy néz ki, mint az ún. "tojáspapír" - annyi különbséggel, h. a tojáspapír nekem pl. púposodott egyes nyomtatókban - mintha több rétegből lett volna - ami kettéválik.

Én sajnos nem találtam HP papírt, de amit kaptam helyette, azzal tökéletes eredményt értem el (HP-val nem tudom összevetni, révén nem próbáltam) - mindenesetre, ez is szerintem kihozta a technikából a maximumot! (Miazhogy!! ;))

A papírom:

Márka: Mondi (Made in Italy)
Color Copy for digital colour laser systems
COATED GLOSSY
135g/m2
Reorder No.: 138953

250 lap van egy csomagban, és 2500Ft-ba került (Miskolc, Vicopy - az EMO melletti fénymásoló szerviz/üzlet, Hunyadi u. 48.)

ui.: és köszönöm azoknak, akik itt a fórumon közzétették a fotópapírral elért eredményeiket, nélkülük ugyanis soha nem próbáltam volna ki ezzel a papírral - a tojás/műnyomó által okozott csalódások miatt az utóbbi időben csak fotóztam, de az nagyon macerás és drága hozzá a P20...
Fotópapírral viszont majdnem ugyanolyan szép paneleket sikerül összehozni, mint fotózással - csak 1/3-ad annyi idő alatt, 10 Forint/fotópapír költséggel (2500 Ft - 250db), és nem utolsó sorban, kevesebb vegyszerrel (úútálom az előhívónak még a szagát is.. :D) Ja - és 0 hiba százalékkal!! Itt nincs alávilágítás, nem kap fényt...stb.

Szóval, köszönöm Watt, TAB120L, és a Többiek!

ui2.: a "hi b a s z ázalék" szót azért kell külön írnom, mert ez egy nagyon "csúnya" szó a fórum-motor szerint! :lol:

Üdv!


kedd dec. 18, 2007 16:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Kárt nem okoz, csak annyi a gond vele, hogy összegyűri a papírt és elakad a nyomtatóban (nem ragad bele, mint ahogy írtam - csak képletesen gondoltam a beleragadást.)
Más célra már használtam ilyen papírt, azért tudom ezt. (Pl a HP4Plus nem szereti, tintasugarasban pedig elcsúszott a nyomtatás, nem mindig tudja folyamatosan továbbítani)


kedd dec. 18, 2007 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Genelec írta:
A műnyomóval még az a gond, hogy rendkívül "csúszik" és nem minden nyomtatón megy át hibátlanul. Illetve bele is ragadhat a lap bevonata miatt. Erről már korábban is írt valaki ezen a fórumon.

Sok helyen nem is nyomtatnak bármilyen papírra. De az igazsághoz tartozik, hogy a műnyomóról még nem hallottam, hogy kárt okozott volna nyomtatóban.


hétf. dec. 17, 2007 20:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
A műnyomóval még az a gond, hogy rendkívül "csúszik" és nem minden nyomtatón megy át hibátlanul. Illetve bele is ragadhat a lap bevonata miatt. Erről már korábban is írt valaki ezen a fórumon.


hétf. dec. 17, 2007 13:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
A HP papírral tisztább és biztonságosabb a munka.
Tudod mit kérj, nem úgy mint a műnyomónál, ahol a legtöbb helyen nem azt adják amit kérsz!
Aki olyan helyen vásárol, ahol értik a szavát, az szerencsés, én maradok a HP papírnál. Azért is, mert könnyebben leázik és az eredmény garantált!

Ezzel nem azt mondom, hogy a jó műnyomó az nem megfelelő!
Nem is mondhatnám, hiszen elég csak Tab120L belinkelt nyákfotójára pillantani, ami szerintem tökéletes!


hétf. dec. 17, 2007 13:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
Tab120L írta:
Asszem maradok a 3Ft-os műnyomó mellett
A4-es ? Azért áruld el, hol vetted.
Mert ez a HP 16Ft / A4 :!:


Kaposváron egy írószerben. 50db-os A/4-es csomag 150Ft.


vas. dec. 16, 2007 11:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
Tab120L írta:
Asszem maradok a 3Ft-os műnyomó mellett
A4-es ? Azért áruld el, hol vetted.
Mert ez a HP 16Ft / A4 :!:
A Pantonban 32Ft a B1-es méretű 90gr-os műnyomó, amiből bő 9db A4-es jön ki.
Jó, a darabolásért is kell fizetni 50 vagy 100Ft-ot, de az egy lapnál és 100 lapnál is ugyan annyi.


vas. dec. 16, 2007 9:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 19:42-kor.



vas. dec. 16, 2007 9:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Genelec írta:
[url] http://www.dreamcomp.hu/product_info.ph ... s_id=36049

Az ára 3995Ft (a webáruház szerint), és 250 lap van egy csomagban.


Asszem maradok a 3Ft-os műnyomó mellett :)

http://sziget.mine.nu/~tAB/nem_megnezni ... 050025.JPG
http://sziget.mine.nu/~tAB/nem_megnezni ... 050003.JPG
A gyufafejnél 10mil-es vonalak, 0,5mm-es pitch. Mindezt 3 forintból :)


szomb. dec. 15, 2007 21:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 19:43-kor.



szomb. dec. 15, 2007 15:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
[url] http://www.dreamcomp.hu/product_info.ph ... s_id=36049

Az ára 3995Ft (a webáruház szerint), és 250 lap van egy csomagban.


szomb. dec. 15, 2007 15:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 19:44-kor.



szomb. dec. 15, 2007 14:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Papír ügyben végra sikerült kideríteni, mi az igazság.

A HP Q6547A papírt kivonták a forgalomból, ezért nem volt sehol, és nem is rendelhető. A helyette gyártott típus a HP Q2552A, ami ugyan nem 120, hanem 130g-os.
Mindezek az információk a DreamComp-ban dolgozó egyik eladónak köszönhetőek, aki nem ismeri azt, hogy nincs. Addig ment, amig meg nem oldotta a problémámat. Igaz, nála is rendelnem kellett, de legalább már lesz. Gondolom, máshol azért raktáron is van belőle, de én náluk veszem meg, mert segítettek.

Üdv: Genelec


szomb. dec. 15, 2007 9:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Persze. Baumax, Budaörs 13990Ft. (utolsó darab volt, de biztosan lesz még). Arra figyelni kell, hogy a 300-as fúrók nem jók bele, csak a MultiPro és a 400-asok, de rá van írva a matricájára.
Ez az:
Egész stabil és közepesen jó kivitel. Láttam már sokkal profibbat is, de ennyiért nemigen.


kedd dec. 04, 2007 21:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
watt!
Szabad megtudni, hogy az állványt hol és mennyiért vetted?


kedd dec. 04, 2007 21:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 64 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség