Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 25, 2024 21:52



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Beszállnék 3-3 db 0.6 és 0.8 fúróért, ha esetleg lesz belőle valami..


hétf. márc. 03, 2008 8:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Akkor érdemes lenne egy csoportos beszerzést indítani! 5db fúróért kb. 3ezer Ft nagyon megéri!


hétf. márc. 03, 2008 7:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
Pontos árat nem mondtak, de kb félár.


vas. márc. 02, 2008 22:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Százalék?


vas. márc. 02, 2008 21:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
watt írta:
Ti adnátok 1200Ft-ot egy olyan fúróért, ami 10ezer üvegszálas nyákba való fúrás után is éles marad? 0.3mm tõl 1mm-ig kb. egy árban vannak. (én igen...)

Azt mondták, hogy ha azonos méretből megveszünk egy csomaggal (25db), akkor jóval olcsóbban tudják adni...


vas. márc. 02, 2008 18:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Néha nekem úgy sikerül a vasalás, hogy a papír kis áztatás után egyben (vagy max 2 darabban) lejön a nyákról. Jó dolog, mert nem kell dörzsölgetni a kefével, és a lehúzott papíron látom hogy hol nem olvadt át a tinta rendesen.
KÉP1
A képen jól látszik, hogy a vasalásnál mindig a nyák szélei a kritikusak.
Amúgy eddig ez talán a legszebb nyákom. (KÉP2, KÉP3)


csüt. feb. 28, 2008 22:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 15:46-kor.



szer. feb. 27, 2008 16:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
watt írta:
Ti adnátok 1200Ft-ot egy olyan fúróért, ami 10ezer üvegszálas nyákba való fúrás után is éles marad? (én igen...)
Én aztán nem. :wink:
Hála az SMD technikának, sok nyákra elég a sima HSS.
Na jó, az az igazság,hogy töröm őket mint állat. :)

Üdv!

Az volt a bajom, hogy nem tudtam a 0.3mm-es sávokhoz normális átkötőfuratszemeket tervezni, mert ami fúróm volt korábban, az leszedte a túloldali szemet, mint a huzat, én meg mentem tönkre agyilag! Persze a mérete sem volt kellően kicsi.
Most 0.3mm-es furatokat tervezek(a fúró már megvan, de még nem mertem használni, mert remeg a kezem ha ránézek, pedig állvány is van! :shock: ). Eddig 0.5mm-es méretet használtam, amivel semmi galiba nem volt, azon kívül, hogy bénán leejtettem! Annyira vigyáztam rá(mivel ebből a méretből 1db volt csak), hogy ettől simán kiesett a kezemből le a betonra. Agyrém! Na mindegy, dühömben rendeltem kettőt. Így most van 0.3, 0.5, 0.8 és 1mm-es méretekben 2-3db méretenként. Nem mondom drága, de nem bánom.
A fúró úgy megy át a rezen és a panelen is, mint ha ott sem lenne! Nagyon kemény és rideg, de lehet kezelni. Ha nem ejted le, akkor szerintem nem nagyon lehet vele baj, mivel fúrás közben nem fejt ki ellenállást. Megjegyzem hogy csak a 0.8mm felett ajánlott kézzel fúrni, alatta csak állvány jöhet szóba.


szer. feb. 27, 2008 6:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
DjYdur írta:
Gafly írta:
> És helyileg hol? Vecsésen?

Nem hinnem. Ott kaposztat erdemes :)

Ott van, vannak kapcsolataim a céggel, ha valakinek nagyon kell cucc el tudom vinni pestre...
Bocsi Watt, hogy régebben nem sikerült összehozni az üzletet :(

Semmi baj, még jöhet kutyára úthenger! :)
Köszönjük a felajánlást!


szer. feb. 27, 2008 6:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Attila86 írta:
És helyileg hol? Vecsésen?

Nem, postán! :)


szer. feb. 27, 2008 6:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
Gafly írta:
> És helyileg hol? Vecsésen?

Nem hinnem. Ott kaposztat erdemes :)

Ott van, vannak kapcsolataim a céggel, ha valakinek nagyon kell cucc el tudom vinni pestre...
Bocsi Watt, hogy régebben nem sikerült összehozni az üzletet :(


kedd feb. 26, 2008 20:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
:shock: Hát ez szerintem nem fúró, hanem inkább maró.
A kis középső rész azért ilyen kiképzésű hogy megvezesse a fúrót. Vagyis nem kell a nagyobb fúrónak előfúrni hogy pontos furatot kapjunk. A szélesebb nagyobb átmérőjű résznek viszont semmi hátszöge hincs " 1-5"° tehát ez a része inkább maróra utal.
Léteznek ilyen fúrók direkt imbusz ( belső kulcsnyílású ) csavarok egymenetben történő furathelyeinek elkészítéséhez, de azok kisebb átmérőjű része akkora mint a csavar átmárő ( +0,3-0,5 mm) a külső átmérő pedig a a csavarfej átmérőnek ( +0,3-0,5 mm ) felel meg, és logikus hogy a méretek nem 0,1 vagy 0,5 mm-enként növekednek hanem a metrikus vagy egyébb csavarméreteknek megfelelően. Illetve a kisebb átmérőjű rész sokkal hosszabb ( 2-3 cm ) hogy a csavarfej megfelelő mélységű bessülyesztésekor a kisebb ámérőjű rész már biztosan kiérjen az anyag másik felén.
Érdekes egy összvér megoldás.
Léteznek olyan lapkás fúrók amivel fúrtam már át HSS anyagot SIMÁN! :lol: De hogy ennyire pici méretben létezik-e ilyen azt nem tudom, de miért ne. Gondolom a nyákiparban sem cserélik 15 percenként a fúrókat. :)

szerk:
Jut eszembe BNV! Itt mindig vannak ilyen cégek gépi fűrészlapokat reszelőket szoktak reklámként átfurkálni ott kell venni! Már ha lesz ilyen pici. Meg ha lesz tavaszi BNV! (vagy őszi?) :hm:


kedd feb. 26, 2008 20:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Gafly írta:
> És helyileg hol? Vecsésen?

Nem hinnem. Ott kaposztat erdemes :)
A watt által említett "EQUIP-TEST Kft." ezen weboldal szerint Magyarországon Vecsésen található.


kedd feb. 26, 2008 17:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> És helyileg hol? Vecsésen?

Nem hinnem. Ott kaposztat erdemes :)


kedd feb. 26, 2008 16:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 15:34-kor.



kedd feb. 26, 2008 16:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
És helyileg hol? Vecsésen?


kedd feb. 26, 2008 16:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Akkor megnyugodtam! :)
Én a EQUIP-TEST Kft. nél vettem. Van több minőségi lépcsőben is.


kedd feb. 26, 2008 15:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én már csak és kizárólag ilyen tuning csigafúrókat használok egy ideje. A sima 200Ft-os nálam max 2 panelt ha kibír (80-100 furat), utána már nagyon elgányolja az anyagot. Engem legalábbis ez eléggé zavar.
Ezek a jóval drágább fúrók nagyonis megérik az árukat! Én egy ilyen 0,8-assal kb 15-20 panelt fúrtam ki, panelonként átlag kb. 200(!) furattal, és ugyan olyan szép furatokat csinál. Sajnos sikerült eltörnöm, de meglepett hogy mekkora igénybevételt kibírnak! Ez a 0,8-as nem egyszer volt hogy felkapott fúrás közben egy nagyobb méretű panelt (>10cm^2)az egyik sarkánál és úgy forgott tovább párezres fordulaton. De ettől nem tört el.

Ti hol veszitek az ilyen fúrókat? Én a Hizlaló térnél tudok egy üzletet, ott 490Ft volt egy ilyesmi 0,7-es fúró.


kedd feb. 26, 2008 14:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
watt írta:
Ha már fúró, van egy kérdésem. Ti adnátok 1200Ft-ot egy olyan fúróért, ami 10ezer üvegszálas nyákba való fúrás után is éles marad? 0.3mm től 1mm-ig kb. egy árban vannak. (én igen...)


Még tavaly vettem .8-as fúrószárat(asszem így mondják).
Kérdeztem, hogy 1mm-es van-e valami spéci anyagból, ami tartósabb, mondta az eladó, hogy persze, mire én, akkor egyet kérnék (kipróba gondoltam). 800 pénzbe került, csilli villi a kinézete és nagyon-nagyon
tartós. Érdemes befektetni egy-egy ilyen apróságba !!!


kedd feb. 26, 2008 14:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Ha már fúró, van egy kérdésem. Ti adnátok 1200Ft-ot egy olyan fúróért, ami 10ezer üvegszálas nyákba való fúrás után is éles marad? 0.3mm től 1mm-ig kb. egy árban vannak. (én igen...)


kedd feb. 26, 2008 12:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Korábban volt itt fúrókról szó, nekem van ilyen készletem, 2-8mm-ig 0.5mm-es felbontásban. Ez barkácsboltokban kapható, de meg is lehet köszörülni a normál fúrót. De alumíniumhoz szerintem jó lenne a fafúró is. Ez biztosan beszerezhető olcsón.
Néhány képet készítettem
http://kepfeltoltes.hu/080226/PICT0070_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080226/PICT0072_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080226/PICT0074_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080226/PICT0077_ ... es.hu_.jpg


kedd feb. 26, 2008 11:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
el34:
Valami paramétereket is írhatnál,így lóg a levegőben....
Milyen lámpával világítod 10percig,mivel szorítod le (mezei ablaküveg lap?) stb.


Ezek nem nagyon számítanak , ezért nem is tértem ki rá .
Ha a fekete megfelelően (98-100%) takar akkor nem számít a világítás ideje .
Napfénnyel nyáron , az min . 10perc ,télen a kissebbeket 2db hgl lámpával 15-20perc .Télen is csináltam már majdnem teljesen felhős időben hosszú megvilágítási idővel .
Nagyméretű nyákokra nem ok a lámpa széleken nem világítja át megfelelően , esetleg távolról , de az meg hosszú idő .
Sima üveggel leszorítva , csökken az UV rajta , de gondolj bele a papíron mennyire és mégis jó .
Tudom elméletben ez nem igazán hihető , de ha kipróbálod teljesen működik .
A lényeg , hogy a fekete tökéletesen takarjon , sima papírra még tintasugaras nyomtatóval is tudok nagyon jó feketét nyomtatni , itt a lakkozás nem segít , inkább ront , mivel nem oldja a festéket .
Próbáljátok ki megéri !!


pén. feb. 22, 2008 17:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
el34:
Valami paramétereket is írhatnál,így lóg a levegőben....
Milyen lámpával világítod 10percig,mivel szorítod le (mezei ablaküveg lap?) stb.


pén. feb. 22, 2008 16:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Iranytu írta:
Akrilan? :) Ügyes... Erre a dologra nem gondoltam! Mivel nem vizes ezért nem is penderedik fel a papír. Hogyan oldod meg, hogy száradás során ne ragadjon le a papír?


Nyomtatott oldalára szórok kevés lakkot , szárítás vízszintes meleg helyen , tiszta papír alá , nerm ragad le mivel nincs átáztatva .
Meglátod a lefújva sokkal homogénebb , feketébb felületeket kapsz , ez azzal az előnnyel is jár , hogy a megvilágítás idejével sem kell bajlódnod.
Ha tökéletesen fedett a fekete és úgy nyomtattad ki , hogy a nyomtatott oldal kerül közvetlenül a lefestett nyákra , akkor sokszorosan is túllépheted a megvilágítás idejét , nem okoz semmi gondot , persze leszorítva .
Én nem is mérem meddig világítom , csak kb . minimum 10 perc , de inkáb több , a papír miatt amúgy is tovább kell átvilágítani , de ha a fekete tökéletes akkor inkább hosszabb időt válassz , nem lesz túlvilágítva


pén. feb. 22, 2008 13:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 10, 2007 19:05
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Üdv Topiktársak!

Nem tudom, hogy azok a topiktársak akik még ma is bíznak a régi technikában mennyire tartják macerásnak a plusz munkát, vagy mennyire érnek rá, amikor a fotoeljárást alkalmazzák. Jómagam is a hagyományokhoz ragaszkodva "lakkoztam", "fotóztam", usw.... Ma már csak vasalok. És ugyanolyan jó hatásfokkal, mint anno, a "Pozitív 20" korában.
Nekem is csak egy "snaszz" HP nyomtatóm van, amivel elő tudok készíteni minden másolatot sima papírra, amit lézernyomtatóval már műnyomóra másoltatok, ott, ahol van lézernyomtató. (Papírbolt, önkormányzat, satöbö....) Viszont álltalában sehol nincs műnyomó-papír. Én még ezidáig műnyomó papírt csak nyomdáknál találtam, ott viszont volt szerencsém minden esetben azt a pár ív papírt barátilag megkapnom. Azzal, meg a "mester" példánnyal meg már akárhol másolták a "hozott anyagra" a kért másolatot. (Volt, ahol mivel a papírt én vittem, még az öt Ft/másolat árat sem kérték.)
Valszeg nekem szerencsém van, vagy öreg koromra "hízelgő" a dumám, és le tudom dumálni a .... lányokat, hogy engedjenek a másológéphez, vagy, ha látom, hogy a kedves hölgyből van, még kezdő, akkor nyílván "tanítgatom". Persze türelemmel! :lol: :D :oops:
A lényeg: Ez a vasalós technika a No_1!
A kétoldalas nyák macerás előállításáról meg már írtam, hogy vékony (0.8-as) egyoldalas nyákra kell vasalni, azt összeforgatni és majd az alkatrészek kétoldalas beforrasztása meghozza a kétoldalas nyákot. (Mért? A profi PC áramkőrgyártóknak megfelel, és jó. Csak ők össze is ragasztják a két vékony nyákot, úgy, hogy azt észre sem veszed.)
A "telioldalas" kétoldali nyáknál én a maratás elött a teli oldalt öntapadós tapétának a megfelelő méretre vágott darabjával fedem le. Ha a méretre vágott nyers nyák lemezt gondosan készítem elő, a széleit is beleértve, nálam soha nem fordúlt elő "alámarás".
Jó munkát: F.Gyuri


pén. feb. 22, 2008 13:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
De,jó a sziló,a levilágított panelt lemoshatod meleg szappanos vízzel előhívó előtt,a fotólakkal nem csinál semmit.


pén. feb. 22, 2008 12:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Akrilan? :) Ügyes... Erre a dologra nem gondoltam! Mivel nem vizes ezért nem is penderedik fel a papír. Hogyan oldod meg, hogy száradás során ne ragadjon le a papír? Ahogy melegszik az idő, és az erkélyen nem fagyok meg, kipróbálom! Van egy csomó panel, amit fotóznom kell...
Én Pausclear(azt hiszem így írják le) sray-vel szórakoztam.
A szilikonolaj nem jó, ui. a fotolakkot nem éri az előhívó oldat... :twisted:


pén. feb. 22, 2008 12:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Már sokszor javasoltam , sima géppapír majd AKRILAN -nal lefújva simán használható .(Nem tintasugaras nyomtatásra érvényes !) A lakk kicsit feloldja a festéket (feketébb telítettebb lesz) + áttetszővé teszi a papírt .Fotozáshoz gyors és jó megoldás .
Pausz sokkal rosszabb !!!!!


pén. feb. 22, 2008 10:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Vágattam műnyomópapírt.
De el sem tudtam kezdeni.
Melóhelyen normál papírra olyan nyomat kerül, kogy ujjal ki tudom tapintani a dudort. (nyomtató, és a fénymásoló egyaránt!)
de ott még a nyomtatható fóliát (írásvetítő) sem engedik. :evil:

Azz otthoni nyomtató nyomata olvasható, de nem takar rendesen. Kivettem a tonert, megráztam, álligattam a gépen. takarékos mód kiütve, gazdag mód feltekerve, de még így is közelről nézve pöttyökben foltos, és nem lehet kitapintani a dudort. Szöveghez jó, de annyira kevés a festék, hogy nem is próbáltam. :evil:
Most arra gondoltam, hogy pauszra kinyomtatom, és azt fotózom át. Arra talán elég a festék. :?


pén. feb. 22, 2008 10:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 15:35-kor.



csüt. feb. 21, 2008 14:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hát igen,csak ez már olyan meleg,hogy meghajlik a nyák a vasalt oldal kidomborodik.
Még egy kicsivel több kellene és felhólyagosodna a fólia.
Bakelit nyák robbant már szét a vasaló alatt..

Szerintem az a festék amit mondassz sem vasalhatatlan,csak nem volt elég meleg a vasalója annak aki próbálta.
Esetleg beszívódott a hordozóba,akkor aztán vasalhatja.

Ennek a xerox festéknek is 300-350C-ra becslem az olvasápontját,a HP tonerek már 250C-on ragacsodak,a PNP fóliához is maximum 250-280C-ot ajánlanak.
Nem is működik a legtöbb új festékkel..


csüt. feb. 21, 2008 14:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Tekerd feljebb a vasalót és melegítsd tovább mint 2 perc. :D
Nekem nem ez a nyák lett a legfinomabb, hanem a TQFP-s nyákkonverterem(a vasalásos leírásomnál vannak képek az oldalamon). Ezután nem is fogok konverterrel biztonságimezőzni, egyből a nyákra vasalom.

Juteszembe, valaki nemrég mondta nekem, hogy vett egy lézernyomit és annak a festéke nem akart felmelegni a panelre. Lehet hogy ezek az új nemrákkeltő festékek lennének? :shock: Leáldozóban a nyákvasalás? :cry:


csüt. feb. 21, 2008 13:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A pickit már nagyon finom SMD nyák,tetszik..
meg kellene tanulnom ezt a kétoldaltvasalós módszert..
A legnagyobb akadály,hogy ennek a xeroxnak a festéke sokkal magasabb hőfokon olvad,mint a HPnak mondjuk.. :roll:


csüt. feb. 21, 2008 13:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Én mostanában egyszerre vasalom a két oldalt. A PICKit2-nél tökéletesen bevállt a tűzőgépes technika. Előtte én is szigszalaggal fedtem le, az jó volt.


csüt. feb. 21, 2008 6:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Cellux az egy vicc,csak a papírra ragad.A széles barna csomagoló szallag is jó,átfedéssel kell csinálni,"rákasírozva",légbuborékot kiszorítva,a szélén visszahajtva.
Mivel nem tudok két oldalt a matricahordozós technikával vasalni,mindig ezzel a ragasztgatással kínlódok.
Sajnos nekem furatom is van a pozícionálás miatt már a másik oldal marásánál,nagyon jó rá kell nyomni a ragasztót,nehogy a furaton át "léket kapjon" a már kész hibátlan oldal...!


csüt. feb. 21, 2008 2:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
"Én cellux csíkokat ragasztottam rá, de sajnos a szélein leázik és alámar a sav."

Használj szigszalagot. A jobb minőségűek bírják a strapát. Összetételeknél, ahol egymásra kerül a szalag, ott egy vonalzót végighúzol rajta - kiszorítva a levegőt. Nyák szélénél pedig vissza lehet hajtani a szigszalagot a panel másik oldalára - de úgy, h. legyen egyfajta "feszültsége", vagyis nyújtod. Így nem mehet alá a sav.

Jó minőségű szigszalag alatt azt értem, h. nem olyan merev, mint pl. az ATC. Pl. nekem bevált a tesa, ill. Plymouth nevű. Bár utóbbit már egy ideje nem látok sehol.

Az is jól jön még ebben az esetben, ha csak akkor készíted el a furatokat, amikor már minden oldalát kimarattad.

...vagy Te az alkoholos filc, meg a P20 v. vasalás..stb. előtt nem szigszalaggal, meg szikével készítetted a "kétledes villogókat"? :roll:


szer. feb. 20, 2008 23:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Tab120L írta:
Paszta nyomtatáshoz kellene nekem stencil...

Elsőre kicsit beteges lett, de lesz ez még jobb is :)
**** volt már a vasklorid, másfél órát úszkált benne :)

http://sziget.mine.nu/~tAB/nem_megnezni ... 060008.JPG
http://sziget.mine.nu/~tAB/nem_megnezni ... 060010.JPG


szer. feb. 20, 2008 21:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Létezik kis méretű fénycső, olyasmi, mint a pénzvizsgáló, bár annál nagyobb (kb. 30 cm hosszú) és abban a tartományban sugároz, ami levilágításhoz kell. Keveset fogyaszt, egyenletesen világít, ...
Régebben ilyet használtam, de már jóideje vasalok. Egyszerűbb.
Az enyém Philips gyártmány, de szerintem az Tungsram, Osram, ... is gyárt ilyeneket.


szer. feb. 20, 2008 13:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Használhatod,de inkább bontott "energiatakarékos izzó" elenkronikát használnék,15W-20W simán eljár róla.Az ugyanis nagyfrekvenciásan hajtja a csövet,így nem villog a fénye 50Hz-el...a csövet is kíméli,pénzbe sem kerül,stb :D

A pauszt simán átvilágítja az uw,bár lehet vele szívni,egyik pausz jó,másik nem jó,harmadiknál pöttyös lesz az egész nyák..
Ha egyszer kikísérletezed,onnantól tuti.

A szkenner üveg jobban átereszti az UW-t,valamennyire az ablaküveg is..

Reflektorral inkább 25-40 perc az,és szívás az egész.
Mivel kevés benne az UW és az égése során folymatosan változik a kibocsájtott mennyiség,ezért függ a lámpa hőmérsékletétől,a panel hőmérsékletétől,a fújás vastagságától,a +20 korától,meg ilyenektől az idő..


szer. feb. 20, 2008 13:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Vasalós technika úgy látszik nálam nem jön be. A Xerox Phaser nyomtató még emelt festékkel sem ad elég anyagot. Környéken egy fénymásoló sem engedi meg a hozott papírt (valaki megszívatta őket...). melóhely túl nyűgös.
Vissza az alapokhoz->fotó, +20 !

szereztem egy régi halott szkennert, és 4 germicid csövet!
Kérdéseim:
-hány W-os a germicid cső? (~15W méret szerint)
-2 db-ot 40W-os fényszőfojtóval használhatok?
-pauszt átvilágítja az UV?
-szkenner üvege speciális? (keményebb mint az ablaküveg!) Átmegy rajta az UV?
-plexilapot hol tudok szerezni?
-valahol hallottam, hogy 150-200W-os reflektorral 15cm távolságból 20 perc a levilágítás. Próbálta már valaki?


szer. feb. 20, 2008 13:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Aceton , nitró .. stb , biztos .


vas. feb. 17, 2008 17:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ezeket az aromás higító leszedi?


vas. feb. 17, 2008 17:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
gask írta:
Akrilán lakk spray :?:

OK...


vas. feb. 17, 2008 17:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Akrilán lakk spray :?:


vas. feb. 17, 2008 17:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Nitró , vagy más gyorsan száradó festékkel lefújni , biztonságosan megvédi .


vas. feb. 17, 2008 11:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Az alkatrészoldali teliföld megvédésére, hogy a sav ne marja le van valami jól bevált módszeretek? Én cellux csíkokat ragasztottam rá, de sajnos a szélein leázik és alámar a sav. :(


vas. feb. 17, 2008 10:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
gask írta:
http://kepfeltoltes.hu/080129/Vasal_s_teszt008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:)

gask írta:
Egyébként műkszik még a kicsike? Jaj bocsi ez itt off.

Jaja, ketyeg még, bár most télen semmi nagyobb munkára nem használtam, csak itt-ott pöttyintgettem vele. Tavaszra fater úgy is kitalál megint valamit, tuti lesz hegeszteni való :)

Na, /ON.


kedd jan. 29, 2008 22:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
MotoHacker!
Tegnap este fogmosás közben jött az ötletem. :lol:
Az elektromos fogkefére márcsak egy tokmány kell ha az a régebbi fajta, ami "csak" forgott, ( a mostaniak fel-le pulzálnak és balra-jobbra forognak) és kész a nyákfúród! http://kepfeltoltes.hu/080129/PICT7321_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080129/PICT7322_ ... es.hu_.jpg :lol: A fogása jó, ugyanakkor állványba is könnyen befogható. Kapcsoló beleépítve, azt nem tom akksiról hogy bírná - meddig - de nem okozhat gondot madzagosra átalakítani. :wink: http://kepfeltoltes.hu/080129/PICT7323_ ... es.hu_.jpg Az a véleményem ha olyan kis átmérőre csinálod a házát mint az a toll, akkor nem lesz igazán jó fogása.
Ezzel az állítható kis tokmánnyal engem is megdobhatna valaki. :wink:


kedd jan. 29, 2008 22:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Ó nagy Manitu!
Igen. Tudod mivel a nyáktervező progi nekem magas, az meg hogy melyik alkatrész mire jó pláne, ezért elővettem a Photo Shopit. Azt hiszem holnap lesz egy jó fénymásoló amit megpróbálhatok és szép lesz a rajzolatom. :) Ha minden OK lesz, csinálom a többit is. Csak azok a fránya gyűrűk vagy toroidok vagy mik nem tom honnan lesznek. :hm:
Erről biztos egyből beugrott volna: http://kepfeltoltes.hu/080129/Vasal_s_t ... es.hu_.jpg (Lassan kitanulom amit kell) Egyébként műkszik még a kicsike? Jaj bocsi ez itt off.


kedd jan. 29, 2008 21:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
gask írta:
...


Ejj, de ismerős volt ez a nyák...
Aztán rájöttem :)

http://kepfeltoltes.hu/080129/Vasal_s_t ... es.hu_.jpg
vs.
http://sziget.mine.nu/~tAB/nem_megnezni ... 010047.JPG

http://kepfeltoltes.hu/080129/Vasal_s_t ... es.hu_.jpg
vs.
http://sziget.mine.nu/~tAB/nem_megnezni ... 010045.JPG

Képekről klónoztad? :)


kedd jan. 29, 2008 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 163 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség