Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:07



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
watt írta:
Mennyi lehet most egy tábla nyák?
0.5-ös, vagy 1mm-es kéne?

Az első kérdés jó, a másodiknál az elsőre szavazok:)
1mm-est nem sok értelme van venni, vastag. Nekem 0.3mm-es volt itthon, de az meg már túl vékony (ellenben lehet hajtogatni). A 0.5-0.7mm kb. ideális.


szomb. okt. 20, 2007 19:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
watt írta:
Észrevettem valamit!
Ha csak lemosom vízzel, vagy bármilyen oldószerrrel a nyákot, és utána lelakkozom, akkor a lakk alatt is bebarnul. Ennek oka szerintem a visszamaradó maratószernyomok.
Ezért most legutóbb polírpapírral(1000-es) szépen felpolíroztam forrasztás előtt és úgy lakkoztam le mikor kész volt. Most tökéletesen megtartotta az oxidmentességét a nyák. Valószínű, hogy némi maratószer alákerül a festéknek, valamint a nyák üvegszálszövet felületébe is beszívódhat, a lakk alatt marad, és ez elég az oxidációhoz. Ezt felületet a csiszolás leszedi, ezek szerint...


A maratást követő öblítés után, vízbe egy kevés trisót vagy szódát kell tenni, ebben egy kicsit áztatni, utána körömkefével lekefélni, majd bő vízzel lemosni. Ezután jöhet az oldószeres festékeltávolítás majd a vizes polírpapír. Ezt én mindig a fúrás után szoktam, mert ha marad egy kis sorja, azt is leviszi.
Érdemes kipóbálni, néhány panel után szemmel látható kicsapódás lesz a vízben, a maratószer maradványából.
Üdv.: NDR


szomb. okt. 20, 2007 18:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Mennyi lehet most egy tábla nyák?
0.5-ös, vagy 1mm-es kéne?


szomb. okt. 20, 2007 14:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Az egyoldalas vékony nyák engem is érdekel.


szomb. okt. 20, 2007 11:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Észrevettem valamit!
Ha csak lemosom vízzel, vagy bármilyen oldószerrrel a nyákot, és utána lelakkozom, akkor a lakk alatt is bebarnul. Ennek oka szerintem a visszamaradó maratószernyomok.
Ezért most legutóbb polírpapírral(1000-es) szépen felpolíroztam forrasztás előtt és úgy lakkoztam le mikor kész volt. Most tökéletesen megtartotta az oxidmentességét a nyák. Valószínű, hogy némi maratószer alákerül a festéknek, valamint a nyák üvegszálszövet felületébe is beszívódhat, a lakk alatt marad, és ez elég az oxidációhoz. Ezt felületet a csiszolás leszedi, ezek szerint...


szomb. okt. 20, 2007 10:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
összefognánk és akár egy táblával is vehetnénk. Akkor már csak könnyebben szóba állnak az emberrel. Vagy nem..

Én benne vagyok!


pén. okt. 19, 2007 21:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Mindenesetre ha valaki talál vékony NYÁK lemezt, ne kíméljen bennünket, úgy látom többünket is érdekel (nekem is már csak mutatóba maradt..), összefognánk és akár egy táblával is vehetnénk. Akkor már csak könnyebben szóba állnak az emberrel. Vagy nem..


pén. okt. 19, 2007 19:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Faiparban filmenyvnek hívják:
vékony papír átitatva ragasztóval...
és nincsen gond a ragasztó egyenletes terítésével.

Vagy ha nem gond ha nem hőálló, akkor kétoldalas cellux. Az összeillesztés macerás. Derékszöges illesztősablon kell neki. (ütköztetni az egyik élt+ a satkát, és ráhajtani a celluxozott lapra. Aztán puha gumikalapáccsal adni az arcának :twisted: )


pén. okt. 19, 2007 8:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
No,az ami nincsen,nem lehet kiskereskedelmben kapni.Kétoldalas vékony nyák.
Pedig régebben gyakran használtuk,mert papírvágó ollóval is vágható,fúrás helyett néha szó szerint lukasztottuk.
Ami volt,azt még a telefonkártyás okosításhoz szereztük ;) ,de elfogyott,elkallódott azóta :(


csüt. okt. 18, 2007 22:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Vagy négyrétegűt úgy, hogy a középső kétoldalas! :)
Na midegy, nekem akkor is tetszik a módszer és szerintem kúltúráltan meg lehet csinálni úgy, hogy tökélesen jól működjön és ne legyen vele gond. Szerintem sem kell feltétlenül ragasztgatni. Az átforrasztások simán összetartják. Persze nem döngölőgépbe(digitális, döngölőgép! :D ) kell az ilyen nyákot szerelni!


csüt. okt. 18, 2007 20:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Igen, én is erre készülök most,a plotterrel ugyanis lehetetlen eltalálni a két oldalt pontosan,de manapság már egy oldalas nyák csak legritább esetben elfogadható.

A nyák nem más,mint speciális műgyantával kiöntött üvegszövet.Lehet kapni műgyantákat,azzal majdnem olyan minőség elérhető,mint a gyári nyák.De felesleges,a közönséges jóminőségű pillanatragasztó elfogadható kötést ad.
Annyira nem hajlítható a kész panel,mint a gyári vastag,mert elpattan,de ez lényegtelen hátrány.

Nagy méretű panelt jól összeragasztani nehéz,mert a pillanatragasztónál a nyomás erőssége a lényeg.Namost egy kis panelre 200kg nyomást gyakorolva,egyenletes eloszlásal számolva elég az erő,pl két acéllap közt.

Egy A4 méretű panelre már kocsival is ráálhatok,akkor sem elég az a 4000n ami egy kerék alatt ébred körülbelül,több kellene,az meg már golyósprés kategória.

A három réteget azért nem lehet kultúráltan megcsinálni,mert lehetlenség normálisan csatlakozni a belső réteghez.
Lehellet finoman beforrasztott hajszáldrót a vastag ragasztóban,házilag az egyetlen működő hótgány módszer.


csüt. okt. 18, 2007 19:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
stinkydiver írta:
Nem tudom miért egyszerűbb, mint eleve 2 oldalast gyártani. Viszont néha jól jönne egy harmadik oldal....

Nincs az a vészély, hogy elcsúszik a film. Nekem könnyebb 2 egyoldalast csinálni, mint 1 kétoldalast.

2*1 =/= 1*2 :D


csüt. okt. 18, 2007 19:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Mivel nem tudok furatgalvanizálni, így drótot mindkét oldalon be kell forrasztani, ill. vannak alkatrészlábak, amiket szintén mindkét oldalon be kell forrasztani. Ez megfogja. Ragasztani nem szoktam.

Egyébként mint írtam, ez csak próbadarab. Ha jó, akkor a rendes nyákokat már gyártatom.

Sokmindent meg lehet csinálni otthon, de szerintem azt a minőséget, amit egy nyákgyártó produkál, azt nem igazán lehet elérni. Az egyszerű egyoldalas nem gond, de ha 2 oldal, furatgalván, soldermask, pozicióábra, .... kell, az reménytelen.

Csak azért szórakozok otthon el az első darabbal, mert elég költséges nyákgyártóval fullextrás nyákból selejtet gyártatni, mert valamit elnéztem tervezés közben. (ritka, de van ilyen)

Szal időben és pénzben is jobban járok, ha az első darabot otthon drótozom össze, és csak akkor adom le gyártatni, ha már a tutti minden.


csüt. okt. 18, 2007 19:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 22, 2006 18:22
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Ercsi
Hozzászólás 
Nem tudom miért egyszerűbb, mint eleve 2 oldalast gyártani. Viszont néha jól jönne egy harmadik oldal....


csüt. okt. 18, 2007 19:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
NickE írta:
Kétoldalas nyákot szoktam néha úgy csinálni, hogy külön megcsinálom a top és külön a bottom layert.

Régen én is játszottam ilyennel, de nem sikerült megfelelő ragacsot találni hozzá. Te mivel fogatod össze őket, hogy hőálló legyen, mechanikailag stabil, és ne váljanak el két hónap múlva egymástól?


csüt. okt. 18, 2007 18:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Kétoldalas nyákot szoktam néha úgy csinálni, hogy külön megcsinálom a top és külön a bottom layert.

Miket nem tanul az ember! Ez szerintem egy zseniális megoldás, és soha nem láttam sehol. Nekem is kell vékony nyák! :)


csüt. okt. 18, 2007 18:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Mi készül? Telefonkártya? :)


Hát igen, a vékony nyákról gondoltam, hogy rosszra gondol mindenki :-)

Kétoldalas nyákot szoktam néha úgy csinálni, hogy külön megcsinálom a top és külön a bottom layert. Csak vékony nyák kell hozzá. Ez csak prototípus. Ha jó, akkor leadom gyártatni.


csüt. okt. 18, 2007 18:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
TAb120:Bocs,tényleg nem értettem,saját bajaimmal voltam elfoglalva :oops: :oops:


Húú, nekem meg kicsit este volt már. Ma elolvasva a "ki-importálni" is leesett... :))


MotoHacker írta:
A Tcream Bcream rétegekkel mi a baj? Ahogy nézem a legtöbb alkatrésznél okésak.
Esetleg a Tstop,Bstop rétegekkel lehet trükközni,ott minden SMD pad "kivágható" a rétegen,akárhogy is van az alkatrész megtervezve.
Legalábbis nekem úgy tűnik.


Hm, ezeket a "krémes" rétegeket nem is láttam, megpróbálom mindjárt.

Szerk.:Ezaz! Pont ez kell nekem. Megint csak néztem, de nem láttam :) Köszi!


csüt. okt. 18, 2007 18:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hitelap-ot vagy a Turboplus-t fel kellene hívni, van-e esetleg hulladék 0,5-ös nyák. Mi készül? Telefonkártya? :)


csüt. okt. 18, 2007 15:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
TAb120:Bocs,tényleg nem értettem,saját bajaimmal voltam elfoglalva :oops: :oops:
A Tcream Bcream rétegekkel mi a baj? Ahogy nézem a legtöbb alkatrésznél okésak.
Esetleg a Tstop,Bstop rétegekkel lehet trükközni,ott minden SMD pad "kivágható" a rétegen,akárhogy is van az alkatrész megtervezve.
Legalábbis nekem úgy tűnik.


csüt. okt. 18, 2007 15:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Elektrokonthában nemrég volt vékony,(0.5mm ?) de csak egy oldalas.Remélem még lesz nekik,nem csak egyszer rendelték!!


csüt. okt. 18, 2007 14:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Nézegettem a boltokban a nyákokat (SOS, RET, ...) mindenhol 1,5mm vastag nyák van csak. Nem tudjátok, hogy lehet véknyabbat kapni? Esetleg valakinek van feleslegbe, írjon, csak pár darab kellene.


csüt. okt. 18, 2007 14:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Tab120L írta:
Paszta nyomtatáshoz kellene nekem stencil. Ehhez akarom kivarázsolni csak a padeket gerberbe.


Sűtőben szeretnél forrasztani? :D


csüt. okt. 18, 2007 14:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Nem vitázni akartam,egyszerűen nem értettem a kérdésed.
Felmerült bennem,hogy a chopper layer-eken az SMD pad-ekkel van valami bajod,esetleg lötstop-ot szeretnél és ott nem jó valami..
...vagy passz.


Paszta nyomtatáshoz kellene nekem stencil. Ehhez akarom kivarázsolni csak a padeket gerberbe.


csüt. okt. 18, 2007 14:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem vitázni akartam,egyszerűen nem értettem a kérdésed.
Felmerült bennem,hogy a chopper layer-eken az SMD pad-ekkel van valami bajod,esetleg lötstop-ot szeretnél és ott nem jó valami..
...vagy passz.


szer. okt. 17, 2007 22:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Izé..milyen az a "stencilhez gerber"..és hogyan kell ki-importálni ? :D


Na, nincs időm most ilyen hülyeségeken "vitázgtani' :)
Aki akarja, úgyis érti mire gondolok :)


szer. okt. 17, 2007 22:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Izé..milyen az a "stencilhez gerber"..és hogyan kell ki-importálni ? :D
Egyáltalán milyen stencil..szitáztatni akarod a nyákodat millió példányban? :D


szer. okt. 17, 2007 22:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Csinált már valaki eagle-ből stencilhez gerbert?
Próbálkoztam, de pl. csak az SMD pad-eket nem tudtam gerberbe kiimportálni...


szer. okt. 17, 2007 21:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Köszönöm a leírást,bár már egyszer volt itt,ha jól rémlik! :D

Megvan a válasz saját kérdésemre,tökhülye vagyok :roll:

A cam processorban pl HPGL kimenetet választva (akármilyen közönséges vektoros,apertúrát nem tartlmazó kimenetet) megjelenik a DIAMETER és a VELOCITY paraméter.
Magyarul: "áruld már el,te szerencsétlen,mekkora tollal kell satíroznom?,és milyen gyorsan szabad a tollnak mozogni?..!!" :D
Namost aki ott 0-t hagy,majd a fórumon sítánkozik,hogy üresek a poligonjai,csak a gerber nézegető satírozza be neki (megtévesztésül),ha bekapcsolva hagyja a megfelelő opciót (auto fill. poly.) ...az magára vessen !-]


szer. okt. 17, 2007 21:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Nem tudom, hogy ezzel segítek-e, de Krizsán Zoltánnal szoktam nyákot gyártatni és ezt küldte. Ez alapján szoktam a gerbereket generálni. Szóval nem saját szerzemény a leírás. (remélem, nem baj, hogy közzéteszem) A megadott GC-PREVUE sw-ben érdemes megnézni az eredményt.

Íme:

Gyártófile-ok készítése Eagle-el
A példa egy "terv.brd" nevű nyákterv legyártásához szükséges gyártó (gerber+fúró) file-ok készítését írja le kivonatosan.
1 . A forrás brd egy külön könyvtárba másol. Mondjuk a terv.brd a terv könyvtárba.
2. Eagle Control panel elindit
3.CAM jobs / gerb274x.cam elindít
4. File / open / board ban a terv könyvtár megkeres. terv.brd betölt.
5. A felső fülek mutatják a lehetséges variációkat úgymint:
component side - alkatrész oldali huzalozás
solder side - forrasztás oldali huzalozás
silk screen cmp - pozíció ábra
solder mask cmp - lötstopp maszk az alkatrész oldal felől
solder mask sol - lötstopp maszk a forr oldal felől
6. Amennyiben olyan réteget akarunk felvinni a nyákra amelyik nincs a listában azt megtehetjük az ADD gomb (jobbra lent) segítségével
*(bővebben a dokumentum végén)

FIGYELEM A TÜKRÖZÉS OPCIÓT MINDEN LAPON KI KELL KAPCSOLNI!
Ha a "FILE" ablakban a kiterjesztésen kívül más is szerepel azt törölni kell! Ha PL.: a component réteg file ablakában %N.cmp szerepel,
akkor azt át kell javítani .cmp-re Ezt valamennyi rétegnél meg kel csinálni.


7. Process job-ra kattint
8. gerb274x.cam bezár

Megjegyzés:
A panel széleit jelző keretet vagy vágójelet legalább 0.1 mm vastag vonallal jelöljük, annál vékonyabb nem biztos hogy látszani fog maratás után.
Az EAGLE OUTLINE-ja NEM ELEGENDŐ!!

*****************************************************************

Fúró file készítés:
1. terv.brd megnyit a szerkesztővel
2. File / run menüben drilcfg.ulp kiválasz és elindít.
3. Kérdésre Inch kiválaszt
4. Edit ablakra OK
5. Save file ablakban Mentés (save)-re kattint
6. Szerkesztőből kilép.
8. Eagle Control panelban CAM jobs / excellon.cam elindít
9. DEVICE -> EXCELLON-ra beállít
10. File / open / board ban a terv könyvtár megkeres. terv.brd betölt.
11. Rack ablakban terv.drl vagy .drl kell szerepeljen , ha nem akkor Rack gombra kattintva terv.drl megkeres
12. Ellenőrzendő, hogy a File ablakban terv.drd .drd vagy. van-e, ha nem akkor a gombra kattintva könyvtár és file név beállít.
13. Process job-ra kattint
14. excellon.cam bezár


Az eredmény megtekintéséhez a www.graphicode.com oldalról letölthető egy GC-Prewue nevű ingyenes Gerbernézegető program.
A kész gerber illetve fúró file-ok a file/import menüvel megnyithatóak.
Végül a led könyvtár a brd file kivételével betömörít és nekem elküld a

nyak@t-online.hu

e-mail címre.

------------------------------------------------******----------------------------------------------------

Gerberrétegek készítése:
Az ADD gombra kattintással létrehozhatunk új Gerberréteget.
Az ADD-ra kantintáskor az aktuális réteget megkettőzi. Az így keletkezet réteget módosíthatjuk. Kedvünk szerint.

Ablak: beírandó:

Job/section a Gerber réteg neve.
Output/Device A listábó a gerber rs274x választandó ki!
Output/file .xxx formában a Gerberréteghez tartozó file kiterjesztése adható meg pl.: bot; top; bms; tms; slk; out ... .
Ez alapján lehet egyértelműen megkülömböztetni a gerberszerkesztőben a rétegeket egymástól.
Offset/x 0
Offset/y 0
Layer A terv rétegeiből a Gerber rétegen meg jelenítendő rétegeket lehet beállítani.


szer. okt. 17, 2007 20:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
XP alatt,oda nincs saját drivere sajnos.
Viszont a roland DXY-990 fantázianevű cuccos állítólag teljesen kompatibilis vele a gép felől nézve.
Nemhiszem,hogy driver gond lenne,de adtál egy jó ötletet,holnap kipróbálom Win98 alatt is :)


szer. okt. 17, 2007 19:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Ehhez a plotterhez van neked megfelelő drivered? Mi alatt használod?


szer. okt. 17, 2007 19:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
stinkydiver:
Noigen,de ha legalább valamilyen tool-al ki "akarná" tölteni a poligonokat,akkor lenne a közepében egy vékony vonal,(pl ha megnézed a csatlakozósávot),na az lenne egy másik eszköz amit most ezzel húzott meg,és ezért nem tölti ki a felületet,mert vékony és nem megfelelő alakú a toll....de mégcsak ilyen sincsen. :(
asszem szereznem kell valami gerber editort elsőre,ha nem akarok megőrülni... :nane:
Az volna a legjobb,ha a gerber generálásánál meg lehetne adni apertúrákat,hogy nesze süsü,nincsen csak egy vékony tollad,ezzel satírozzál ki mindent.


Potyo:
Dehogynem a gerber amit a nyákgyártónak is csinálsz,az vektoros file.
Sőt ha file-ba nyomtatsz (nem bmp-t exportálsz!),akkor a nyomtatás helyett képződött file tulajdonképpen egy vektoros un. windows metafile.


szer. okt. 17, 2007 18:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nincs előttem az Eagle, de nincs ott valami fájltipus, ami vektoros :?: Mintha lett volna...


szer. okt. 17, 2007 18:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 22, 2006 18:22
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Ercsi
Hozzászólás 
Esetleg valami vektorgrafikus rajzolóprogi , vagy másfajta CAD. De az a baj, hogy a gerberben nem csak az van, hogy honnan hova húzza a vonalat, hanem az is, hogy mivel. A toll formája lehet kör vagy négyzet is, a mérete is változik (apertura). Ha a vonalakat be is húzza, a forrszemek nem lesznek szépek.
szerk. Látom sok újat nem mondtam.


szer. okt. 17, 2007 18:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A plotter csak vonalakat tud rajzolni,raszteres képet nem ;)
A szövegeket azért írja ki,mondjuk egy word doksit simán kirajzolgat, mert a truetype fontok vektorfontok...
Nem akarok jobban belemenni,ez elektro fórum :)
(Ha progiztál C++-ban vagy delphiben tudod mi az a "canvas".. :)

Itt azzal vagyok viharban,minden gerberhez van apertúra,de itt nincs apertúra,illetve tőlem lehet,de jobb volna mindent egy vékony tollal kirajzoltatni.
Ha muszáj,akkor nekiesem tanulmányozni a gerber-ek lelkivilágát,meg a nyomtató parancsnyelvét... nem embernek való feladat, nem vágyom rá annyira .... :roll:


szer. okt. 17, 2007 18:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Csak egy ötlet: Eagle-ből Export-al elmented mondjuk bmp-ként a képet (valami jó nagy felbontással, én 600x600-ba szoktam), a képet megnyitod paint-al, invertálod a szineket, majd a képet beilleszted egy akármilyen dokumentumba, és azt nyomtatod :?: Tudom, hogy nyakatekert, de hátha. :roll: Én így nyomtatok egyszerre több rajzolatot ugyanarra a papírra.


szer. okt. 17, 2007 18:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Még mindig én, és a plotteres hülyeségeim .. :D

Vettem magamnak ilyen plottert,végre :macso:
http://motohacker.fw.hu/HP7475.JPG

Pár hete kérdeztem,hogyan lehet nyomtatni rá.Namost az eagle nyomtat is,csak éppen összevissza,ahogy eszébejut,dirib-darabokból rakja össze a vonalakat,tiszta paca,rece,fice az egész.

Ha megcsinálom a gerbert és arról nyomtatok,az már tűrhetőbb,akkor meg ilyen lesz:

http://motohacker.fw.hu/PLOTT.JPG

Egy dolog,hogy a forrszemek itt el vannak kurjantva, (két körben egy kocka,ki kért ilyet és hol ? :shock: ) node nincs kitöltve a poligonok belseje.
De hangsúlyozom ez mind nyomtatóként készült,nyomtatás menüponttal..
Olyan programot nem is tudok,amivel kimondottan plottolni lehetne,vagyis közvetlenül a gerbert küldözgetné át a plotternek.
Pedighát azért van a gerber,hogy azt a plotter megértse.... ?

Esetleg valakinek valami ötlete a bajok áthidalására ? :rulez:


szer. okt. 17, 2007 18:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Na egy kicsit nézelődtem a nyomtató témában, és nagyjából azonos vélemény alakult ki bennem mindkét tipusról. Azt a fényhengeres dolgot én is olvastam, mintha 15000 lapot írtak volna, hogy nagyjából annyi után kell cserélni. A Samsunghoz való toner ára viszont meglepett szépen Ha azt nézem, hogy eddig nyomtattam évente vagy 200-250 oldalt, akkor elég sokáig birni fogja. Mondjuk nem sürgős a vásárlás számomra (most is van hol nyomtatnom 9-21 óra között, még hétvégén is), csak szeretek időben utánanézni a dolgoknak. Kösz mindenkinek a segítséget, majd ha lesz valami, beszámolok az eredményről. :D


szer. okt. 17, 2007 17:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
......


Nem tudom, de szerintem mindenki abban dolgozzon, ami neki leginkább megfelel. Persze emiatt előfordulnak kompatibilitási problémák, amit maximum a gerber file átadásával tudunk kiküszöbölni, de azzal az a probléma, hogy nem tudom átalakítani az adott kapcsolást saját szájízem szerint.

A megoldás valami XML alapú leíró nyelv lenne, aminek értelmezését minden programba implementálni kéne. Sajnos ez sem járható út, mert a program gyártók érdeke az, hogy csak az ő teremékeiket használd.

Marad a fusizás, a törés , és az összes fórumtárs által használt programverzió gépre telepítése.


szer. okt. 17, 2007 12:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 22:16-kor.



kedd okt. 16, 2007 20:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 22:16-kor.



kedd okt. 16, 2007 19:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Transztyuszeres!
E-mail ment!


kedd okt. 16, 2007 18:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Az MSWord is beszól, ha azt írjátok, hogy "sebesen siklik a fa_szán" (mármint fából készült szánkó egyben)

Asszongya hogy "ilyen szót nem illik papírra vetni". Pedig ez egy gyermekversből van, nem is értem, hogy feltetelezi... :-)

DPI, azaz dot per inch. 600dpi = 25,4mm/600pont =0,042... Namost ha valaki azt mondja, hogy ő 4 századmilimétert lát, akkor jó.
Persze nyilván örülünk a nagyobb felbontásnak, de egyébként is csalnak az ilyen számokkal mindig. Olyan ez, mint a CNC esetén hiába van tutti léptetőmotor nagy áttétellel, amivel elvileg ezredmillimétereket is lehetne léptetni, ha kotyog az egész cucc.
Ezzel nyilván nem azt mondom, hogy a nagyobb felbontású nyomtatóknak rosszabb lenne a mechanikájuk, hanem azt, hogy a DPI önmagában nem minden.

Nyomtattam ferde vonalat, de én akárhogy sasolom, nagyon élesek az élek, szemmel nem látható lépcső.
Nekem HP1018 van.
Tesómnak van Samsung, pontos típust nem tudom, de kb. 1 éve vette 22k körül, tehát valami olyasmi lehet, mint amit Potyo írt. Ránézésre is. Ő nincs igazán megelégedve vele, mert a fényhenger (vagy mi) nem sokkal több nyomtatást bír, mint a toner töltöttsége. Tehát sűrűn kell eredetit venni. Míg pl. a Minolta nyomtatójának fényhengere kibír 4-5 töltést.

Mondjuk ettől még lehet jó nyomtató, csak kicsit költséges az üzembentartása. Nyákgyártást nem próbáltuk vele. Én nem nagyon nyomtattam még vele, de bátyám elég sokat panaszkodik rá.

Nekem bejött a HP1018. Egyébként az érdekes még az, hogy 600x600dpi -s, de a sw-ben van 1200dpi -s beállítás. Valami softveresen csinált okosítás, de sose használtam. Viszont a hp esküdözik, hogy a nyomtatás minősége olyan, mintha tényleg 1200dpi lenne.


kedd okt. 16, 2007 14:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Szarad be! A mindenit, nehogy kifogjon rajtunk ez a motor!
Egyébként le vagytok tiltva erről a megoldásról, mert nem véletlenül van kitalálva! :)

A másik, hogy Potyo dobta fel a printer témát, ne ékeskedjünk más tollával! :D :wink:
Bár az is igaz, hogy talán volt némi behátassal a teszt is, amit köszönünk szépen :!:
Ja jut eszembe, elküldtem 3 A4-es lapot, remélem még a héten odaér!


kedd okt. 16, 2007 14:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 22:17-kor.



kedd okt. 16, 2007 13:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
**** be -> ~ szikkad ki :)

Ha gyozod forrassal, akkor
halozatban mukodtethetot
vegyel (azaz ethernettel
felteszed a LAN-ra)...


kedd okt. 16, 2007 13:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 22:18-kor.



kedd okt. 16, 2007 13:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 22, 2006 18:22
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Ercsi
Hozzászólás 
Nem szárad be! Ezért is szeretjük. (a tinta vagy inkább festék por alakú).


kedd okt. 16, 2007 13:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Szerintem a laser nyomtato nem
**** be, korlatlan ideig eltarthato.

En is pont ezert vettem inkabb azt :)


kedd okt. 16, 2007 13:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség