Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:43



Hozzászólás a témához  [ 2618 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Következő
Általános erősítős topic 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Hozzászólás 
Sanx!

Ketten is ajánlottátok és működik a kondival (igaz kellett mindkét darlingtonra); mindenféle bemeneti jel nélkül gerjedt, így nem tudtam a nyugalmi áramot sem beállítani.
Majd ha fülre és analóg műszerre jónak tűnik, akkor keresek valahol oszcilloszkópot, megnézni mit tud a kicsike.
És mégegyszer kösz:
Rag


csüt. júl. 07, 2005 7:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

Rag: Szerintem vizsgáld meg pontosan, hogy milyen természetű az a gerjedés! Ha darlington rész gerjed (ami általában nem szokott), akkor próbálj meg kis kondit betenni valamelyik tranzisztor-pár kollektora és bázisa közé. Általában nem ez az, ami gerjedést okozza. Legtöbbször a visszacsatolásban keresendő a hiba. Én terveztem már saját erősítőt, és az első indításkor a nagyobb amplitudójú jelnél gerjedt nagy frekvencián. Egyszerűen kivettem a visszacsatolásból a kondit, és a gerjedés teljesen megszűnt. Oszcilloszkóp nélkül nem érdemes ilyen hibát keresgélni.


szer. júl. 06, 2005 7:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Hozzászólás 
És még egy apró probléma:

Gerjed midkét oldal a HTA30-as erősítőben, elméletileg egy-két kondival meg lehet szüntetni a darlington környékén.
Ebben valaki tud segíteni?

Köszönettel:
Rag


szer. júl. 06, 2005 7:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
2.4k, ha minden igaz.


szer. júl. 06, 2005 4:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 08, 2005 23:38
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hello
Segitség kellene smd ügyben , hogy van smd számozás mert ic csere történt
és az egyik smd ellenállás fél lábba rajtamaradt az ic-n az smd-n ez a számvolt 242 ez volt ráirva. Tudja valaki megmondani az értékét?
köszi


kedd júl. 05, 2005 21:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
A rövidzárvédelmen egy kicsit módosítani kellene.


kedd júl. 05, 2005 18:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Hozzászólás 
Hi!

Ha már egyszer olyan gyorsan válaszoltatok, akkor most is kérdezek :-)
Építek egy erősítőt (HTA30, leírás: http://kep.tar.hu/pocsaizoltan/27595239#2 )
Sikerült eindítanom éppen finomítgatom-dobozolom, de lenne egy kérdésem:
48V-os trafóról 68V egyen lesz a tápban elméletileg, de nekem egy 220/2*25V-os trafóról 78V-os tápon van üresjáratiban. A 230V egy kicsit felnyomta, de olcsón kaptam ezt a trafót.
Szerintetek (vagy aki ismeri ezt a kapcsolást, melyet régen Vadász (Huszti Zsolt) közölt le) kell-e valamit változtatni pl ellenállás értékét növelni?
Sajna csak sima műszerem van és amatőr vagyok erősítőépítésben.
Eddig nem néztem így oszciloszkópon sem.

A válaszokat előre is köszönöm:
Rag


kedd júl. 05, 2005 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
hi

volt szo mar arrol az IC-rol itt a forumban, ott szo esett a beszerzesi lehetosegerol is. Keress ra!

emlekeim szerint nem olcso darab....


szer. jún. 29, 2005 11:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
nekem a
http://www.elatec.hu

-t ajánlották.


szer. jún. 29, 2005 11:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A Class-T az a Tripath cég találmánya. A lényege az, hogy nem fix frekvenciás kitöltési tényező modulációt használ. A frekvencia 50-től 600 KHz-ig vátozhat a bemenő jel függvényében, ha nem tévedek. Továbbá DSP-t használ a jel minél tökéletesebb átvitelére. Valamint a legfontosabb, hogy a DPP (Digital Power Processing) technológiával el tud érni 95% körüli hatásfokot. Digitálisan elemzi a vég FET-et kapcsolási karakterisztikáját is.

www.tripath.com

Jó lenne beszerezni egy ilyen IC-t valahonnan.

Üdv: SanX


szer. jún. 29, 2005 10:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Funk írta:
Gafly írta:
Megnezted a forrast is?
www.karotta.hu

Nem. Mit kell róla tudni?


Hát annyit, hogy totalcar-os srác, és arról híresek, hogy mindent lefikáznak :) A 30 millás BMW-t szemrebbenés nélkül :) stb...
Azért ütötte meg a szemem, hogy mi is ez, amitől hanyattesik.


szer. jún. 29, 2005 0:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Ez a T-Amp miert nem lila?
Van rajta T-Gomb is? :-D


kedd jún. 28, 2005 23:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. feb. 23, 2005 14:41
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Üdvözletem!

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol találhatnék olyan kapcs rajzokat, amelyek az aktív hangfalak "automatikus bekapcsolásáért felelősek"?
Vagy egyáltalán mi ennek a rendes neve, hogy rá tudjak kereseni? :?:


kedd jún. 28, 2005 18:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Gafly írta:
Megnezted a forrast is?
www.karotta.hu

Nem. Mit kell róla tudni?


kedd jún. 28, 2005 16:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Egyébként borzalams kamunak hangzik az írás.

Megnezted a forrast is?
www.karotta.hu


kedd jún. 28, 2005 16:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
W-T!

8 db ceruza = 12 V. Kapcsüzem, hídban 20 W, tényleg belefér egy szappanosdobozba.

Egyébként borzalams kamunak hangzik az írás.

Üdv


kedd jún. 28, 2005 16:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Sziasztok! Erről hallott valaki valamit? Tud valaki valamit?


"Hihetetlen történet következik.

Egy hete levelet kaptam autóhifi- és high-end szakírónktól és személyes hifigurumtól, Busánszky Lajostól. Azt javasolta, hogy vegyek meg egy erősítőt, dobjam ki a jelenlegit, és használjam helyette az újat. Küldött mellé két linket is, a többit pedig rám bízta.

A fenti írások szerint a Sonic Impact T-Amp egy kicsike digitális erősítő, ami hordozható, elemről megy, és jól szól. Ennyire csak a gyártó szerény, a tesztelők kerekre tágult szemmel hitetlenkedtek, és konzervatív becsléssel a 3000 dolláros - azaz 600 000 forintos árkategória hangzásszintjére lőtték be a T-ampot. A T-amp fogyasztói ára 39 dollár. Azaz harminckilenc dollár, azaz 7950 Ft.

Lajos rendelt egyet, és azt mondta, jó. Én rögtön megkérdeztem, hogy abszolút értelemben jó, vagy ahhoz képest, hogy 8000 forint, ami persze marhaság; a 8000 forintos árhoz képest akkor is jó volna, ha Hankiss Elemért csinálna Gyurcsány Ferencből.

Az ebayen találtam egy fickót, aki Angliából küldözgeti a terméket raktárról, így nem kell annyit várni és izgulni, mintha Amerikából jönne. Két darabot vásároltam, mert ha jó, akkor ennyi biztosan kell, ha mégse annyira jó, akkor is el tudom használni. 62.49 fontot fizettem végül összesen, ez 23.245 Ft a két erősítőért, a szálításért és a biztosításért. Egy munkanap alatt megjött, PayPal-lel fizettem, biztonságosan, gyorsan. Mert végre nálunk is van, megelőzve Tadzsikisztánt, Mongóliát és a kénköves poklot.

Ma érkezett meg, és a szerkesztőségben kollektíve kiröhögtük. Színes, súlytalan papírdoboz, benne ****, ezüstös műanyag házban az erősítőnek hazudott kis hitványsággal. A dokumentáció egy sajtfecni, a gyárilag mellékelt, jackdugókban végződő összekötőkábeltől most is prüszkölve nevetnem kell, ha eszembe jut.



Hazafelé bementem egy pláza villanyszerboltjába, és megvásároltam a szükséges kiegészítőket. Egy szabályt követtem: halál a dekadens high-endre, mindenből a legolcsóbbat. A terv a következő volt: bekötöm először magában, aztán párban, bi-amping felállásban, ahol az egyik gyösz hajtja a mély, a másik a magashangszórókat. Ezeket vettem:

- 2 db RCA elosztó
- 2 db RCA to Jack kábel
- 24 db ceruzaelem
- 10 m legolcsóbb hangszórózsinór
------------------------------
Total: 8.765 Ft.

Ha beértem volna egyetlen T-amp bekötésével, akkor elég lett volna egy sima RCA-Jack kábel 1590-ért. Azért ilyen drágán, mert sajnos csak aranyozott csatlakozós kivitelben létezett, pedig én direkt a bénaságra hajtottam. Mindegy, Csontos mester ettől is szédülten támolyogna.

Első kísérlet: Magányos Erősítőcske vs Ocsmány Nagy Doboz
Elővettem az egyik kis nyomorultat, megtömtem a hasát 8 db ceruzával, és folyamatosan vihorászva rákötöttem a Sony SACD-lejátszót és a két embernagyságú Mission 703-as állódobozt. Ha ez megszólal, az olyan, mintha egy elefánt egész nap eljárna egy reggelire kapott sportszelettel. Bekapcsoltam, és a kis led kigyúlásán kívül nem történt semmi. Semmi puffanás, semmi zúgás. A hangerőt feltekertem 40% környékére - a gyártó 6, azaz hat Watt zenei teljesítményt ad meg maximumnak - és nyomtam egy playt.



Barátaim, kedves olvasó, ha nem csönget rám a pizzásfiú, most is ott nyálzanék üveges tekintettel a szobám közepén, ahol a széklet belémdermedt az első hangra. Forradalom, paradigmaváltás, új univerzum meg minden, ez k***a jó. Még mindig kicsit nehezen szánom rá magam, hogy leírjam: ceruzaelemekről hallgatok zenét, alig fél hangerőn, úgy, hogy rettegek a szomszédok vérbosszújától. Szegény kedves NAD-om, mit élhetett át közben, mintha a Fábryt ledumálná egy koraszülött heréc, született földi kutya.

Elképzelni sem tudom, hogy a Class-T miféle működési elvet takar, de ha ez a kis IC, ami benne van, ilyen hangot tud csinálni egy szappantartóba építve, két macskavékonybélből keszült drót között, akkor a világegyetem valami nagy feltalálással gazdagodott.

Meglepő részletgazdagság, sok finom teremhang, nyekergő székek a zenészek feneke alatt, rengeteg kakaó. És mindenféle kis tökéletlenségek, de az ég szerelmére, az én ismerteim szerint itt semmiféle hangnak nem lett volna szabad érdemben megszólalni, erre ez a berendezés megsemmisíti a korábban általam használt rendes, nagy, igazi NAD3020-ast, felgyújtja az emlékét, és levizeli a hamvait.



Persze nem bírtam ki, bekötöttem a másikat is, de erről még nem tudok nyilatkozni, mert a társasház nem alkalmas teszkörnyezet így hajnali három táján. A Sonic Impact T-amp nem a világ legjobb erősítője, de jobban szól az általam hallott hificuccok túlnyomó többségénél, és a high-endnek hazudott drága egzotikumok egy részénél is. Így, elemről, összegányolva. Holnap kipróbálom rendes akksiról és falitápról is. És rádugok egy iPodot. És kap normális madzagokat, megérdemli.

És veszek még egy csomót, az autóimba, a nyaralóba, a barátaimnak, és az összes olyan ismerősömnek, aki azt állítja, hogy nem hall különbséget egy Sokol és egy Ongaku közt. Lehet, hogy tényleg nem, de ennyiért már megéri megtudni, hogy tényleg süket-e az illető."


forrás www.karotta.hu


kedd jún. 28, 2005 15:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
ja. de leginkabb azert, mert az oldala csak internet explorer akatt megy.
:)

Próbálj tőle vásárolni. Utána visszavonod ezt az állításod. :)


kedd jún. 28, 2005 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
ja. de leginkabb azert, mert az oldala csak internet explorer akatt megy.
:)


kedd jún. 28, 2005 9:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
edl írta:
http://www.barcikaikampi.ingyenweb.hu/

Ez egy gyökér.


kedd jún. 28, 2005 8:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
2*100 W nem egyenértékű 1*200 W-tal. Ráadásként ez nem otthoni célra összerakott sporolós végfok lesz.
Bótban lehet kapni 40 eFt-ért vadi új, számlás, garis, 2*200 W-os végfokot. lyet már nem érdemes csinálni. Gondolom, hogy gagyi a cucc, de ennyiért???

Sanx!

Én csinálok 200 W-os végfokotmodulokat 8 ropiért. Van benne rövidzár-és túláramvédelem, meg hűtőborda...és össze is rakom ennyiért. Azért akartam, hogy csinálj nekünk egy költségvetést, mert ezek az IC-k nagy teljesítménynél már nem költséghatékonyak.
Én így számolok:
100 W kimenőnként 400 W végtranyó + 1000 Ft (gyártott nyák) + 1000 Ft (kisalkatrész)
Ezután megnézem a lomex árlistában, hogy mennyibe lenne az adott végtranyómennyiség. (lomex: 200 W tranyó = 900 Ft)

Ez még nem akkora különbség, hogy megérje diszkrét cuccokkal vacakolni, de bridge módban több a veszteség, nagyobb áramokkal kell vacakolni és a rövidzár-és túláramvédelem nehezen oldaható meg üzembiztosra.

Üdv, Funkee


kedd jún. 28, 2005 8:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
http://www.barcikaikampi.ingyenweb.hu/

http://www.vatera.hu


kedd jún. 28, 2005 8:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Akármelyik használtcikk kereskedésben. :) Nézz szét nyugodtan. Lehet, hogy kicsit talán többe kerül, de tutira 20 alatt van. Pláne, ha nem túl márkás.


hétf. jún. 27, 2005 21:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
www.apronet.hu


hétf. jún. 27, 2005 21:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
istipisti: Hol lehet azt megvenni? Már rohanok is...


hétf. jún. 27, 2005 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Ha az olcsóság számít, akkor:

kb. 10e Ft-ért lehet venni kész/gyári, használt 2x100W-os erősítőt...


hétf. jún. 27, 2005 17:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
istipisti írta:
Ha többhangszórós hangdobozhoz lesz, akkor miért nem külön végfokokról hajtod az egyes szpíkereket? Nem kellene hídba kötnöd, stb.


Ez általános végfok lenne, nem csak gitárhoz, hanem bármihez, amit rádugnak. :) Nem árt ha 4 Ohm-os minimális impedanciát bírja.

Funk írta:
Csináltál költségvetést, hogy mennyiből jönne ki egy 2 és egy 4 IC-s végfokmodul? Érdekelne, hogy mennyibe lenne összesen nyákkal, bordával együtt egy ilyen.


Szóval megnéztem Stratofan honlapján az erősítőket, és úgy döntöttem, inkább azt építem meg, méghozzá a 4 db TDA7294-es változatot. Asszem ez van egyes Marshall modellekben.

Be is vásároltam már a hozzávalókat, ma pontosan 10300 Ft-ot fizettem a Lomexben. Ebben volt:
4xTDA7294 = 4x1200 HUF
3xKék LED 5mm
Hűtőborda = ~3000 HUF
Potméterek
Pufferkondik : 4x10000uF 35V és 4x1000uF 63V
Egyenirányító híd 35A

Ehhez jön még hozzá a trafó, ami kb 9000 HUF, és a doboz, ami nem tudom, hogy mennyi mert azt 12-es OSB lemezből csinálom, és az van itthon. Szóval ha megvan néhány hozzávaló, akkor kb 20 ezer Ft, ha jól gazdálkodsz.
Ezek szerint ez tud kb 250W szinuszos teljesítményt 4 Ohm-ra. Vagy tévedek? :) Nem tudom, hogy mennyibe kerülne egy tranzisztoros vagy FET-es végfok, amiben védelem is van, de szerintem ez így olcsóbban kijön...

Üdv: SanX


hétf. jún. 27, 2005 17:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Ha többhangszórós hangdobozhoz lesz, akkor miért nem külön végfokokról hajtod az egyes szpíkereket? Nem kellene hídba kötnöd, stb.


hétf. jún. 27, 2005 17:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sanx!

Csináltál költségvetést, hogy mennyiből jönne ki egy 2 és egy 4 IC-s végfokmodul? Érdekelne, hogy mennyibe lenne összesen nyákkal, bordával együtt egy ilyen.

Üdv, Funkee


hétf. jún. 27, 2005 12:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Funk írta:
_Danko_ írta:
Ha jol tudom, az a Marshall. nem tudom, hogy igy irja-e a nevet...

Igen, a Marshall. Nem jutott eszembe, hogy melyik követte el :)

Stratofan lekompintotta asszem. De az ő végfokjában két IC-re emlékszem. Mondjuk ő csak +/-25 V-ról járatta a gitárjához.

Tényleg! Mi frásznak 200 W gitárhoz? Többhangszórós gitárdobozhoz lesz?

Üdv


StratoFan is 4 IC-t nyomatott, ha jol emlekszem.


hétf. jún. 27, 2005 11:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bizonny többhangszórós! :)
De ilyesmi lesz a basszgitárhoz is.
Köszi a hozzászólásokat!

Akkor valószínűleg azt a változatot építem meg, amelyikbe 2-2 TDA párhuzamba van kötve és 2-2 hídba, vagyis összesen 4 db lesz benne.
Valamikor talán már volt ez a kapcsolás itt a fórumban, ha jól emlékszem Cortez tette fel, de nem vagyok biztos benne:
http://users.atw.hu/sanx/Elektro/Hangte ... vegfok.pdf


hétf. jún. 27, 2005 10:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
Ha jol tudom, az a Marshall. nem tudom, hogy igy irja-e a nevet...

Igen, a Marshall. Nem jutott eszembe, hogy melyik követte el :)

Stratofan lekompintotta asszem. De az ő végfokjában két IC-re emlékszem. Mondjuk ő csak +/-25 V-ról járatta a gitárjához.

Tényleg! Mi frásznak 200 W gitárhoz? Többhangszórós gitárdobozhoz lesz?

Üdv


hétf. jún. 27, 2005 10:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A 8 Ohm 150 W-ra a max áram és fesz a magyarázat, a 16 Ohm 200 W-ra meg, hogy papok állnak a végfok mellett, és nyomják az imát. :)

Abban biztos vagyok, hogy rövid időre le tudja adni vagy otthoni használatra megfelelnő, de egy gitárnál szerintem kisebb max/átlagos teljesítmény aránnyal kell számolni, azaz az átlagos teljesítmény gyakrabban éri el a maxot, mint pl egy otthoni végnél. Ezt az IC-t pedig otthoni használatra tervezték.

Le kell tesztelni egyet, hogy mennyire bírja a strapát.

Üdv, Funkee


hétf. jún. 27, 2005 9:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Funk írta:
Az egyik neves cég (emlékeim szerint) 4 db ilyen IC-t használ a gitárerősítőjében hasonló teljesítményre.
Szvsz ez az IC mindössze 70 W-os, és kommersz felhasználásra találták ki.

Üdv, Funkee


Ha jol tudom, az a Marshall. nem tudom, hogy igy irja-e a nevet...


hétf. jún. 27, 2005 9:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Lehet, hogy járhatóbb út az erősítők párhuzamos kötése, amit ezzel az IC-vel meg lehet csinálni.
Hidalt kapcsolásra én az adatlapban 8 ohm - 150 W-ot, 16 ohm - 200 W-ot találtam.


hétf. jún. 27, 2005 9:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sanx!

Kissé aggaszt a 7293 adatlapjának első oldalán található írás:
100 W, +/-40 V, 8 Ohm, 10 % torzítás
Ezzel szemben te 4 Ohm-mal fogod terhelni az egyes IC-ket(hídban 8 Ohm = egyenként 4 Ohm terhelés), ami ennek a duplája.
Ha ez nem tesz be neki, akkor a másik problémát a PEAK CURRENT = 10 A bejegyzés jelenthet. 40 V-on 4 Ohm-nál ez az absz. max.-ot jelenti. Egy hangszóró impedanciája a legritkább esetben Ohm-os és sokszor megy a névleges alá.
Nagyon a határon mozog ez a méretezés.

Az egyik neves cég (emlékeim szerint) 4 db ilyen IC-t használ a gitárerősítőjében hasonló teljesítményre.
Szvsz ez az IC mindössze 70 W-os, és kommersz felhasználásra találták ki.

Üdv, Funkee


hétf. jún. 27, 2005 8:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
fdsamano írta:
R9-C6 tagot inkább a 2-es láb és a föld közé kösd.
R14-gyel nem ártana sorba szintén egy kondi.


Köszi!
Javítva!


vas. jún. 26, 2005 18:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
sanx írta:
Sziasztok!

Kaptam megrandelést néhány 200W-os gitárerősítő építésére, és úgy döntöttem, hogy egyszerű és nagyszerű megoldást választok, vagyis integrált végfokot fogot használni. Van ez a TDA7293, ami ugyan 100W-ot tud csak, de lehet hídba kapcsolni is, így pont jó is lenne. Az adatlap azonban nem túlságosan részletezi a hídbakapcsolt alkalmazást, így nem sok infóm volt arról, hogy hogyan kell ezt megoldani. Ettől függetlenül megterveztem egy változatot az adatlap alapján, és kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy ez így működőképes-e, valamit minőségileg milyen szintet ér el.

http://users.atw.hu/sanx/Space/200W_amp.png

Előre is köszi!
SanX

R9-C6 tagot inkább a 2-es láb és a föld közé kösd.
R14-gyel nem ártana sorba szintén egy kondi.


vas. jún. 26, 2005 18:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kaptam megrandelést néhány 200W-os gitárerősítő építésére, és úgy döntöttem, hogy egyszerű és nagyszerű megoldást választok, vagyis integrált végfokot fogot használni. Van ez a TDA7293, ami ugyan 100W-ot tud csak, de lehet hídba kapcsolni is, így pont jó is lenne. Az adatlap azonban nem túlságosan részletezi a hídbakapcsolt alkalmazást, így nem sok infóm volt arról, hogy hogyan kell ezt megoldani. Ettől függetlenül megterveztem egy változatot az adatlap alapján, és kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy ez így működőképes-e, valamit minőségileg milyen szintet ér el.

http://users.atw.hu/sanx/Space/200W_amp.png

Előre is köszi!
SanX


vas. jún. 26, 2005 17:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
igen, azt a kondit szoktak kicsatolonak nevezni. Mivel ott az a kondi, igy nincs szukseged arra a vedelemre


szomb. jún. 25, 2005 22:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
el34 írta:
laci6662 írta:
Hy!
A TDA-2030as végfokomhoz meg akarom csinálni ezt a hangszóróvédő kapcsolást: http://elektrotechnika.uw.hu/hangvedo.gif

És az lenne a kérdésem ,hogy hogyan kössem be mert az én végfokom féltápra van kötve trafó okokból!
Úgy kössem ,hogy a -Ut t kötöm a GNDre ? vagy ,hogyan?
Előre is köszi az infót!


Ezt ha jól értelmezem , akkor nem +- táppal működteted , akkor van kicsatoló elkó is , ha igen , akkor nem is kell védelem .

Igen csak egy + táppal megy és van egy 2000uF os elkó a hangszóró előtt ,hogy ne kerüljön rá egyenáram! Azt érted kicsatoló elkón ugye?


szomb. jún. 25, 2005 21:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
laci6662 írta:
Hy!
A TDA-2030as végfokomhoz meg akarom csinálni ezt a hangszóróvédő kapcsolást: http://elektrotechnika.uw.hu/hangvedo.gif

És az lenne a kérdésem ,hogy hogyan kössem be mert az én végfokom féltápra van kötve trafó okokból!
Úgy kössem ,hogy a -Ut t kötöm a GNDre ? vagy ,hogyan?
Előre is köszi az infót!


Ezt ha jól értelmezem , akkor nem +- táppal működteted , akkor van kicsatoló elkó is , ha igen , akkor nem is kell védelem .


szomb. jún. 25, 2005 16:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Hy!
A TDA-2030as végfokomhoz meg akarom csinálni ezt a hangszóróvédő kapcsolást: http://elektrotechnika.uw.hu/hangvedo.gif

És az lenne a kérdésem ,hogy hogyan kössem be mert az én végfokom féltápra van kötve trafó okokból!
Úgy kössem ,hogy a -Ut t kötöm a GNDre ? vagy ,hogyan?
Előre is köszi az infót!


szomb. jún. 25, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Javított már valaki ilyen dvoice végfokot?
Van benne egy védelem, viszonylag szépen megcsinálva lm38x kezeli a ledeket, az erősítő működik, de a protect led világít, ez miért lehet?
A relék is szépen müködnek...


szomb. jún. 25, 2005 10:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
A DVOICE-tól nincs itt senki?
Üzenném nekik, hogy nem úgy ültetünk be ellenállást, hogy elhajtjuk a láb végét mert k**va nehéz javítani az ilyen tré munkát!
A dvoice béllel szerelt CODA nevű erősítő csoda gyártója meg próbálta már összerakni a saját erősítőjét?
Ennél rosszabb hűtőborda felfogatással még nem találkoztam.
A hűtőborda pár hajlított aluminiumlapból áll az egészet pár csavar fogja össze ami a dobozhoz is rögzíti, az anyákhoz hozzáférni nem lehet, nagyon igénytelen tervezés....


szomb. jún. 25, 2005 8:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Kössz!
Én is így gondoltam de nem voltam benne biztos!


pén. jún. 24, 2005 20:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
laci6662!
Nem kell előfok.


pén. jún. 24, 2005 19:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Hi all!
TDA-2030-as végfokhoz ha discman-t meg valkman-t meg táskarádiót akarok rákötni akkor kell hozzá előfok?
Itt a TDA-2030-as rajza: http://elektrotechnika.uw.hu/tda2030.jpg


pén. jún. 24, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Ja, fázisfordító és kimenőtrafó is van benne (meg zajosodásra hajlamos, sávhatárolt germánium tranyók). Sőt, nem is hálózati, hanem elemes (máshol aksis) táplálás. Ez aztán a HIFI. :D


szer. jún. 22, 2005 20:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Álltalános erősítős topic
Köszi az infókat.

Apuskáim a Sokol ragyió hátán befőttes gumival operált laposelemekkel..
Legenda!


szer. jún. 22, 2005 19:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2618 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 45 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség