Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 17:22



Hozzászólás a témához  [ 353 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Hamis tranyók - feketelista: tipusok, boltok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
watt írta:
Hadd kérdezzek valami! A régi képek eltüntek, ezt Ti szedtétek le, vagy mi
más oka van a dolognak?

edl! főleg a Te képeid váltak köddé.

Összeesküvés elmélet, vagy van racionális ok? :D

Ahogy végigolvasom a topicot(ismétlés a tudás anyja), nagyon xar tehetelen érzésem támad! Azért ez nem állapot, hogy ennyire gáz a helyzet és nem javul!!


Én is megnéztem volna edl képeit mégegyszer, de már nincs meg a tárhelye :( Az enyémek megvannak még :)


szer. máj. 17, 2006 15:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Hadd kérdezzek valami! A régi képek eltüntek, ezt Ti szedtétek le, vagy mi
más oka van a dolognak?

edl! főleg a Te képeid váltak köddé.

Összeesküvés elmélet, vagy van racionális ok? :D

Ahogy végigolvasom a topicot(ismétlés a tudás anyja), nagyon xar tehetelen érzésem támad! Azért ez nem állapot, hogy ennyire gáz a helyzet és nem javul!!


szer. máj. 17, 2006 15:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 9:26
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Toshiba 2SD110, pirossal.
Első ránézésre azt mondanám hamis.

Mi a véleményetek erről a tranzisztorról?
Nagyon rosszak a képek...
De talán megállapítható annak, aki ért hozzá.

http://kep.tar.hu/mdmot3019/50284773


szer. máj. 17, 2006 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
SPafi írta:
Az Onsemi a régi Motorola része volt, csak átnevezték a félvezetőgyártó részleget. Ugyanez történt a HP-vel, ők emlékeim szerint most Agilent néven gyártanak.


A Freescale meg a Motorola sensorait gyártja most.


kedd okt. 04, 2005 22:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Az Onsemi a régi Motorola része volt, csak átnevezték a félvezetőgyártó részleget. Ugyanez történt a HP-vel, ők emlékeim szerint most Agilent néven gyártanak.


kedd okt. 04, 2005 20:49
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
:wink:


kedd okt. 04, 2005 18:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen az, csak elkevertem valamit a fejemben :D


kedd okt. 04, 2005 16:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Mármint bipoláris tranzisztor. Ugye?


kedd okt. 04, 2005 14:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello!

Jaja, létezik ilyen jelzésű eszköz, a gyártója: ON Semicondutor...tehát az kell rajta legyen FET-en, hogy ON. És nem hamis, igazából gyártja az ilyen FET-eket az ONsemi.


kedd okt. 04, 2005 14:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Hello! Létezik eredeti Mj15003 as tranzisztor "on" vagy "no" pontosan nem tudom melyik márkajelzéssel (Aki megnézte nekem egy másik városban nem tudta megmondani hogy melyik volt)? köszi. Ja és úgy néz ki teljesen a felépítése meg minden rajta mint az eredeti motorola, csak ott nem az "M" van


kedd okt. 04, 2005 14:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Mestert keresek
Prolude írta:
Sziasztok! Bocs az offért!

Segítség kell. Nem értek semmilyen nyáktervező progihoz és nincs is időm megtanulni. AutoCad-ben van 2 nyákrajzom, amit át kéne vinni valami nyáktervező programba, ami alapján tud dolgozni az alábbi cég.
http://www.pcb.hu/

Vagy
Olyasvalakit keresek, aki elkészítené eme kétfajta nyákból a 10-10db-ot. Egyszerű, egyoldalas.

Természetesen nem ingyen gondolom.
Érdeklődőknek küldök rajzot.
Előre is köszi!
Robi
rfulop@remaut.hu


Ha nem használsz különleges, protelben nem definiált alkatrészt, akkor áttervezhetem. Egyébként ha a progiddal lehet gerbert készíteni, akkor az is jó nekik, vagy ha küldesz a egy jó képet, amit beméretezel, akkor is tudnak dolgozni, mert a furatfájlt rá tudják rakni.
Miért pont velük akarsz dolgoztatni?

Üdv, Funkee


pén. szept. 16, 2005 15:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Mestert keresek
Sziasztok! Bocs az offért!

Segítség kell. Nem értek semmilyen nyáktervező progihoz és nincs is időm megtanulni. AutoCad-ben van 2 nyákrajzom, amit át kéne vinni valami nyáktervező programba, ami alapján tud dolgozni az alábbi cég.
http://www.pcb.hu/

Vagy
Olyasvalakit keresek, aki elkészítené eme kétfajta nyákból a 10-10db-ot. Egyszerű, egyoldalas.

Természetesen nem ingyen gondolom.
Érdeklődőknek küldök rajzot.
Előre is köszi!
Robi
rfulop@remaut.hu


pén. szept. 16, 2005 14:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Egy ötlet a tárolásra: a kisebb alkatrészeket 3 helyen tartom ha nincs túl sok belőle. Egyik fiokos müagyag doboz ez drága, de nekem még van vagy 8 db kb belőle az azért elég sok fiók, meg az smd-k zacskóban ebben a patentos fajtában, ez csak kb 2-3 ft darabja mérettől függően, meg van még két iróasztalban vagy 4 fióknyi régi irógépszalagos doboz ja és még rekeszes horgászdoboz is jó marék a sok egyéb üveg és nagyobb doboz mellett. A lomex-el nekem jóka tapasztalataim,igaz én rendelni szoktam nagykerben és ott eleve minden zacsiban jön felirattal és eddig mindig pontos **** is volt.
OZ


pén. szept. 16, 2005 12:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Norbi!

Hogyan tárolod ezt amennyiséget? Kéne ötlet, de valami furfangosan olcsó :)
Ja persze olyan ötlet, h átlátható legyen a mennyéség minden fajtából, könnyen hozzáférhető legyen az egy adott sor összes eleme, kis hely stb.

Visszatérve a lomexhez. A panaszaim ellenére ezt a boltot tartom a legjobbnak, de bunkóságnak tartom azt, amikor 5 elött 2 perccel már nem szolgálnak a zárásra hivatkozva, pedig rendszeresen elnéznek valamit.
Egyébként amíg alapabb dolgokat kértem és nem volt kihegyezve méretre típusra stb-ra az áramkör(pl elkók esetén), akkor nekem sem volt gondom.
Pl most vettem 35 db mono potit, szerintetek hány darabhoz adtak csavart meg alátétet? Az alátét miatt vegyek többet? Vagy számoljam le helyben? Ez konkrétan egy határidős munka volt, nem volt időm rohangálásra, de régebbi készletekből megoldottam a 10 %-os!!! hiányt.

Üdv


pén. szept. 16, 2005 11:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Csak hogy én is írjak valamit :)

Hagyományos ellenállásokból egy jó nagy kupac...1206 teljes sor ellenállás és kondi szinten is. 0805 teljes sor mindkettőből. 0603 teljes sor mindkettőből. Ja, és itt nem 5 db-okról van szó, hanem száz db-okról. Aztán IC-k megintcsak egy halommal. Relék egy halommal, kisebb fényerejű általános LED-ek ezrével sok színben. Stabilizátorok is százával. SMD tranzisztorok százával...pár cső régebbi PIC (PIC16C505). DIP-es IC foglalatok százával.

Ha meg valami mégis kell, általában Lomexbe megyek, és ott nálam még nem fordult elő, hogy nem adtak volna ki valamit, akár 1 db-ról volt szó egy fajtából (lehet, hogy csak szerencse? :))

Mindenkinek további szép napot!

Ui: én közben meg egy hülye vagyok, nem úgy, mint ti :( Mert nekem hiába vannak ezek itthon, én nem fejlesztgetek semmit...egyelőre még...


pén. szept. 16, 2005 9:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
A Lomexnél én is tapasztaltam már az 1-2 db-os amortizációt a hazaút után. Ezért általában mindenből egy picivel többet kérek, már rutinból. Az esetek többségében nincs erre szükség, de nincs kedvem egy nap kétszer megjárni ugyanazt az utat és sorban állni. Mert akkor tuti, hogy az előttem álló úr fog áfásszámlát kérni az E192-es sor minden ellenállásértékét külön leiratva egyéb nyalánkságokkal együtt. A nap végén meg csodálkozom, hogy az amúgy is kevés szabadidőm mire ment el. A nagyobb értékű alkatrészeket még a villamosmegállóig le szoktam számolni. Egyébként őszintén szólva szerintem abszolút nem szándékos részükről a dolog, csakhát akkor is bosszantó tud lenni.

Minél több alkatrészüzletet ismersz, annál jobban tudod, hogy mit hol érdemes megvenni és melyik helyen mire kell odafigyelned. Múltkor BDX67C típusú transzisztorból a Thomson gyártmányút kértem a HQ-Videoban, de a havert kültem el érte. Akkor a két tranzisztor nem egyezett, ezért visszavittem és cserélték. Legutóbb én mentem el, de elfigyelmetlenkedtem és megint nem Thomson-t kaptam. Az árkülönbség jelentős, gyakorlatilag duplája...De most lenyeltem a békát, mivel egy db-ról van szó és fogalmam sincs mikor fogom egyáltalán felhasználni, csak tartaléknak vettem...viszont legközelebb ez is sarkallni fog arra, hogy jobban figyeljek.


pén. szept. 16, 2005 2:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Tényleg! Ha valaki arra jár, akkor kérjen minden ellenállásból egyet, de random. Ha összeszedte, akkor meg a szeme elött öntsük ki a francba, mondván, h nem is kell :) Ha nem szolgál ki, akkor panaszkönyv. Legközelebb ismét. Végül a fogyasztóvédelem, ha nem szolgál ki.
Ha lesz időm beugrok egy ilyen körért :) Már úgy is szeretnek ott.


pén. szept. 16, 2005 1:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
edl írta:
100ohm, 1K, 10K pl. ezerszámra van, ki fog tartani elég sokáig:) ja, és 100n-s fólia, meg 100u-s elkó, bc546/556, stb.. is már annyi van, hogy "egy hadseregnek elég lenne".
igaz, én inkább (sőt, szinte teljesen) fejlesztek, nem pedig "gyári" rajzok alapján "építkezek", ezért ez a taktika mindenképpen előnyösebb.

Nekem van komplett sorom 1/4 W és 0,5 W-ból, hiányosan a nagyobbakból is. 1206-ból szintén teljes sor. 0805-ből teljes sor. Kondiból majdnem teljes sor. elkóból meg ami kell. félvezető kb 5 kg.
Amikor elmegyek boltba és egyet kérek valamiből az azért van, hogy otthon ne kellejen felállnom egyesével az alkatrészért, hanem csak kiöntöm a zacsiból és jó :)
Az "izmos gyerek" meg arra gyúrjon, h a 2 Ft-os alkatrészekből úgy tudjon kiszolgálni, h nyereséges legyen a boltnak. Remélem nem fog sikerülni nekik és az arvillről csak múltidőben beszélünk majd.

Üdv, Funkee


pén. szept. 16, 2005 1:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
snapscan írta:
...


Én ezért veszem marékszámra az alkatrészeket, főleg a passzívakat, meg a "kisebb"/olcsóbb félvezetőket.
Így otthagyok 10-20ezret, viszont egy jó ideig nem kell rohangálnom, és mindenből van plusz.
Ja, és én pl. még soha nem vettem 1db ellenállást. Min. 10-20, de inkább 100. Elférnek:)
100ohm, 1K, 10K pl. ezerszámra van, ki fog tartani elég sokáig:) ja, és 100n-s fólia, meg 100u-s elkó, bc546/556, stb.. is már annyi van, hogy "egy hadseregnek elég lenne".
igaz, én inkább (sőt, szinte teljesen) fejlesztek, nem pedig "gyári" rajzok alapján "építkezek", ezért ez a taktika mindenképpen előnyösebb.

(ja, konthában van ritka olcsón CDIL-2N3055, menjetek, vegyetek.)
jelszó: akinek nincs a műhelyében 1kg 2N3055, az nem szaki!:)))


csüt. szept. 15, 2005 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
Akkor fogsz csak igazan nezni, ha meg ki is szamlazzak:)

Nem voltam világos. Kiszámlázták, kifizettem, de nem kaptam meg a cuccot. Ezt kétszer vettem észre. Egy szer kb 200 Ft-tal vettek le, másszor meg kb 800 Ft-tal.

Üdv, Funkee


csüt. szept. 15, 2005 7:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Funk írta:
Bevett szokás még a lomexben, hogy megyek a kinyomtatott listámmal, oda adom, hogy szedje össze. Szépen felírja a papíromra az összeget, beüti a gépbe, mindent bepakol egy zacsiba és kész. Otthon meg csak nézek, hogy nincs IC, nincs csatlakozó stb.

Akkor fogsz csak igazan nezni, ha meg ki is szamlazzak:) Mondjuk a lomexben meg igy nem jartam. Amugy en is nyomtatott, esetenkent macskakapart listat viszek, gyakran cikkszammal, igy meg nem igazan adtak mast, mint amire szamitottam. Bar egyszer LM323 helyett kaptam LM324-et (mondjuk megbeszeltuk, hogy jo lesz az, 'biztos hasonlo lehet'). Hat, majdnem:) (LM323: valami stabilizator, LM324: quad OPA:D)


szer. szept. 14, 2005 23:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Ja, minden egyes áramkörömnél futok vagy 3 kört minimum, pedig én is nyomtatott alk. jegyzékkel megyek (vagy Lomex vagy Kontha, ráadásul Konthánál cikkszám is ott van a papíromon). De mindig vissza kell mennem, mire:
-mindent adnak amit kérek
-mindenből legalább annyit adnak amennyit kértem
-olyan értéket adnak amit kértem, nem mást vagy hasonlót.
Az útiköltség gyakran többe kerül, nem beszélve az elb**szott időről..


szer. szept. 14, 2005 23:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 229
Hozzászólás 
intruder01!
Kméten melyik bolt volt?


szer. szept. 14, 2005 20:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nyugodtan írd le a teljes nevét és címét a boltnak. Ha a bolt bevállalja, h kakit árul, akkor vállalja annak következményeit is. Ha meg nem tudja, h mit árul, akkor minek kereskedik. A lényeg, h mi jól informáltak legyünk, mert egy-egy hasonló, kereskedő okozta bakival simán el lehet tölteni órákat vagy akár heteket is.

Kis panaszkodás, bocs az offért:
A lomexben volt egy idő, amikor 33 n-os 1206 smd kondi helyett 3,3 n volt a polcon. Megvettem, beépítettem és csak néztem, h mi van. kb fél nap hibakeresés után kiforrasztottam ezt a kondit és lemértem(komplett nagy rendszer volt, ezért mindenre gondoltamn csak erre nem). Elmegyek a boltba, h rosszat adtál srác, adj másikat. Adottt megint kondit. Hazamentem, beforrasztom, rossz. Visszamegyek, szólok a srácnak, hogy mérje le a kondit, mert folyamatosan rosszat kapok. Elsőnek aszontha, h biztos jó az érték, de végül lemérte. Ezután adott a megfelelő értékből nekem(amit leellenőriztem) és annyit mondott, hogy akkor ez ingyen van.. én meg azt, h anyád.
Sokat járok a lomexbe, ezért már tudom, h kihez kell menni és mikre kell fiogyelni, de valamivel mindig meglepnek. Legutóbb ne msikerült a srácnak eljutni a 132 db-ig, hanem csak 110 db-ot adott valamiből. Láttam, h szép a mennyiség, de nem gondoltam, h smd ellenállásokat fogok számolgatni a pultnál. Megbántam. Pontos értéket semmiből nem tudott adni.
Bevett szokás még a lomexben, hogy megyek a kinyomtatott listámmal, oda adom, hogy szedje össze. Szépen felírja a papíromra az összeget, beüti a gépbe, mindent bepakol egy zacsiba és kész. Otthon meg csak nézek, hogy nincs IC, nincs csatlakozó stb.
Most azt csinálom, h folyamatosan követem a srácot és nézem, hova nyúlkál, mennyit rak be, de így is sikerült átcsesznie. Van egy viszonylag új srác, mondom neki a pontos elkó paraméterket(hőtűrés, méret, típus, értékek, mindent), erre elkezd egy hasonlóból bepakolni a szomszéd fakkból.
Nemrég Jószi szolgált ki(főnök), mondom neki, hogy adjon 40 V feletti smd Z-diódákat. Erre: Olyan nincs(régebben tényleg nem volt ,de kb 1 hónapja árulják). Megmutattam neki, hogy hol keresse. Szóval még a főnök sincs képben, pedig ez a legjobb bolt Bp-en.

Üvd, Funkee


szer. szept. 14, 2005 19:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Funk írta:
edl írta:
Egyébként az "izmos-szolis" :lol: gyereket szoktam szivatni, amikor lábas ellenállások kellenek egy kisspafis végfokhoz. Ebben a végfokban sok a különböző érték, én meg szépen sorolom:
kérek 1 db 10 kOhm-ot, 1 db 680 Ohm... van vagy 20 ellenállás benne meg 6 db kiselkó. A 10 perces szivatás után meg kap tőlem 80 Ft-ot. Ezután átmegyek a pinyóboltba és kikérem a félvezetőket. Úgy is olcsóbb a pinyóbolt. :)

Üdv, Funkee


Akkor biztos hogy mindig egyből jobb kedve lesz amikor meglát... :-)

Voltam olyan boltba ahol kértem 2 mj-t aztán a srác alig tudott 2 egyformát adni. Volt vagy 3 féle hamis fajta legalább... (Ez Kméten fordult elő)


szer. szept. 14, 2005 19:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
edl írta:
A vicc az, amikor 1200Ft egy hamis 15003. (Az eredeti 700-1000Ft körül mozog, a hamis 300-500Ft) A hely, ahol ezt tapasztaltam, nem más, mint az Árwill (ami szerintem inkább szolárium és konditerem, az eladók hozzáállása és kinézete alapján)


2000-ben vettem náluk rendelésre 11-11 mj 15003/4-et 1200 Ft-os áron. Nem kicsit anyáztam, amikor rájöttem, h hamis, mert 1-1-et le szoktam tesztelni és a végén jön a teljesítmény teszt is :) azt nem élik túl. Akkoriban csak kapisgáltam, h vannak hamis tranyók, de nem hittem el, hogy én is be..opom. Persze őket nem érdekelte, hogy én mit tesztelgetek. Rá van írva, h milyen típus. Azt kaptam, amit rendeltem.
Ezekből a tranyókból lett a 2*500 w-os végfokom. Néhány évre rá kicseréltem a tranyókat eredetire és mindjárt 2*800 W-os lett... Ennyit a hamis tranyókról.

Egyébként az "izmos-szolis" :lol: gyereket szoktam szivatni, amikor lábas ellenállások kellenek egy kisspafis végfokhoz. Ebben a végfokban sok a különböző érték, én meg szépen sorolom:
kérek 1 db 10 kOhm-ot, 1 db 680 Ohm... van vagy 20 ellenállás benne meg 6 db kiselkó. A 10 perces szivatás után meg kap tőlem 80 Ft-ot. Ezután átmegyek a pinyóboltba és kikérem a félvezetőket. Úgy is olcsóbb a pinyóbolt. :)

Üdv, Funkee


szer. szept. 14, 2005 18:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
A vicc az, amikor 1200Ft egy hamis 15003. (Az eredeti 700-1000Ft körül mozog, a hamis 300-500Ft) A hely, ahol ezt tapasztaltam, nem más, mint az Árwill (ami szerintem inkább szolárium és konditerem, az eladók hozzáállása és kinézete alapján)

Egyébként tapasztalatom szerint a legtöbb "alk.boltban" az eladó(k) tisztában vannak azzal, hogy az általuk árult adott tranyó hamis. (Bpest)


szer. szept. 14, 2005 18:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
intruder01 írta:
Köszönöm szépen a bizalmat. :lol: Meg is kockáztatom hogy így van ha már a csókának nem tűnt fel hogy valami nincs rendben a tranyókkal (persze ha létezik egyátalán).

Reméltem, h veszed az infót :)
Konkrétan, amikor annó ezzel a tranyával foglalkoztam, akkor az elektrokonthában lehetett venni 250 Ft/ db áron BD249/250-et és kb 400 Ft/db áron is. Szerinted melyik a hamis? :wink:

Üdv, Funkee


szer. szept. 14, 2005 17:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Köszönöm szépen a bizalmat. :lol: Meg is kockáztatom hogy így van ha már a csókának nem tűnt fel hogy valami nincs rendben a tranyókkal (persze ha létezik egyátalán).


szer. szept. 14, 2005 16:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A hamis tranyó nemcsak a teljesítmény miattgázos, hanem van amelyiknek pl a bétája is csapnivaló. Mértem olyan BD242-őt, aminek 200 mA-nél vagy 30-as bétája volt. Máig emlékszem az ívre....ahogy a kukába repült.
Pl ebben az áramkörben számítottam a min. 60-80-as bétára. Nem értettem, hogy miért nyomorog a végfok.

Intruder01!

Kedvelem az ilyen eladókat. Nem értnek semmihez, de azt meg tudják állapítani, hogy ki a szaki, és ki nem. Simán lehet, h többet tudsz, mint az a "profi erősítő éptő csóka". sőt ez biztos

Üdv, Funkee


szer. szept. 14, 2005 13:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Aha, értem. Tehát akkor attól, hogy hamis egy tranyó, nem feltétlen száll el. Csak nem bírja a "lelkiekben előírt" teljesítményt. Hát sebaj :) ezt is megtanultam akkor. Viszont az múltkor én nem azt állítottam, hogy elszálltak a tranyók, hanem hogy nem kelt életre a végfok. Ez persze lehet az elszállástól, de én nem láttam jelét sehol. Nem szállt ki belőle az életet adó füst, nem barnult meg és semmi nyoma nincs az elszállásnak. Lehet, tényleg a rajz a rossz...majd egyszer kimérem a tranyókat, ha lesz kedvem hozzá :)


szer. szept. 14, 2005 6:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
intruder01 írta:
Engem múltkor még le is cseszett egy az eladó hogy hogy találhatok ki ilyen hülyeséget hogy hamis tranyó. Ő ilyenről nem hallott. Meg jár hozzá profi erősítő éptő csóka és ő még nem panaszkodott. Mondtam neki hogy interneten mondták/olvastam. Erre az volt a válasza hogy az interneten hülyeséget írnak, meg azért van hogy sokan kiéljék az okoskodási vágyukat.

Na mondtam is neki hogy ok, majd ha találok viszek neki. Na hát hamis tranyó van, ami nála volt az is az volt, de eredetit nem találok a környéken, úgyhogy nem tudtam még megmutatni neki. Gondoltam megosztom veletek az esetet...


Jó kereskedő, így kell csinálni :wink:


kedd szept. 13, 2005 13:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Engem múltkor még le is cseszett egy az eladó hogy hogy találhatok ki ilyen hülyeséget hogy hamis tranyó. Ő ilyenről nem hallott. Meg jár hozzá profi erősítő éptő csóka és ő még nem panaszkodott. Mondtam neki hogy interneten mondták/olvastam. Erre az volt a válasza hogy az interneten hülyeséget írnak, meg azért van hogy sokan kiéljék az okoskodási vágyukat.

Na mondtam is neki hogy ok, majd ha találok viszek neki. Na hát hamis tranyó van, ami nála volt az is az volt, de eredetit nem találok a környéken, úgyhogy nem tudtam még megmutatni neki. Gondoltam megosztom veletek az esetet...


hétf. szept. 12, 2005 21:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Norbi!

Önmagában a hamis tranyók miatt nem szabad elszállnia, de köze lehet hozzá. A hamis BD tranyók is kibírnak 60-70 W-ot tehát valamennyire szólnia kell. Az elszállás oka lehetett, hogy begerjedt vagy valami impulzusszerű túlterhelés tönkretette, ami eredeti tranyó esetén nem biztos h bekövetkezett volna.

Én csináltam 250 W-os(MJ15003/4) hamis tranyóból végfokot. Tudtam, h hamis, ezért úgy állítottam be a kapcsolást, h max 160 W maradjon a tranyóban, normál üzemben pedig csak 80 W. Nem szállt el a végfok. Egyébként a hamis tranyók(bercsényi utcából vannak) 190 W-on elrepültek, amikor mérés áldozatai lettek. Egyébként ez a típus bőven kibírja a gyári specifikációt, ha nem hamis.

Üdv, Funkee


hétf. szept. 12, 2005 20:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Milyen jó, hogy egyszer létrejött ez a topik :)

Most hasznát vettem valamelyik nap. Egyszer régen ugyanis (kb. 3-4 éve) még szerettem volna építeteni egyik havernak egy erősítőt. Akkor még elég kezdő voltam, alig tudtam az alkatrészekről, hogy mi fán teremnek. Ez az erőlködő BD249/250-es tranyókkal lett volna felépítve. De itt a a topikban rátaláltam a megoldásra, vagyis, hogy miért nem működhetett első perctől kezdve. Bár az sem biztos szerintem, hogy jó volt a rajz, amit a neten találtam, de a nagyobb baj az, hogy ST gyártmányú BD249-et sikerült vennem. Nem égetni akarom a boltot, de szerintem ha már elkezdtem a témát, be is fejezem :) Tehát a LOMEX-ban sózták rám pár éve. Igazából nem haragszok érte, de felmerült itt, hogy a LOMEX mekkora szűz ebben az értelemben a téma területén. Hát most kiderült, hogy nem is 100%-ig. Szóval most került elő a fiók aljáról az erősítő, és a nem működése miatt néztem be ide, mert volt egy olyan érzésem, hogy lehet, azért nem indult, mert rossz tranyó volt benne...mármint hamis...és beigazolódott :)

Úgyhogy utólag is köszönöm, hogy létrejött ez a topik, és hogy ennyien okosították már a népet, és azért jópár alkatrészről derültek ki turpiszságok :)

Szóval, mégegyszer kösz mindenkinek, további szép és hamistranyó-mentes napokat! :D


hétf. szept. 12, 2005 19:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Haliho!!
A gyártók is többféle tipusként adják el az azonos technológiával gyártott,de többségében korrektül tokozott és feliratozott lapkákat.Innentől lehet a gyártó a ludas,egyegy rossznak mért(rosszul sikerült,techn. hibás),mégis "drága tipusnak" tokozott példánnyal,illetve a direkt ilyet rendelő távolkeleti hulladékgyártó,vagy szándékos "csalókereskedő".Sajnos a gyár azt ír a tokra amit kérnek,ha micimackó és malacka felirat kell,ráírja azt is.Aztán létezik még a felirat utólagos megváltoztatása és még kb ezer trükk.Azon sem kell sokat csodálkozni,hogy (még ma is) többségében a műszergyártók és más komoly cégek által rendelt,válogatott,precíz sorozatokból kieső ilyenolyan kicsit beteges példányok kerülnek az általános célú kereskedelembe végül az alkatrészboltokba..sajnos.A tipus meg végképp nem garancia semmire több gyártó esetén..láttam már GHz-en gerjedni hajlamos(!) BC 108akat,illetve olyanokat,amiknek a legegyszerűbb erősítőkapcsolásban a hangfrekis sávban(!) is komoly hiányosságaik voltak már,a béta és egyéb paraméterek ezektől 100% független(!) szélsőséges szórásával együtt.


kedd aug. 16, 2005 18:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Hali!

Nem engedte magát sokáig mérni...
Ami sikerült: a csatornaellenállása kb. 100 és 150mOhm között volt 5A-es drain áram mellett (10V-os gate fesz., 12V tápfesz). 3V felett szépen növekedett a drain áram. 120V-os DS feszültséget elérve (10mA-es drain áram mellett) a FET meghibásodott. (Nem lett teljesen rövidzár, a gate és a source között 177Ohm-ot mutat a műszer, a többi kivezetés között 1.4kOhm-ot...)
Szóval ezek szerint hamis volt :( ?


hétf. aug. 15, 2005 23:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
oshifis írta:
Hogyan működik a hamisitás? Én úgy képzelem, hogy van egy beépitett emberük a gyárban, lopnak egy csomó selejt sziliciumlapkát...........

Lehet hogy nem is lopják a lapkát, hanem vesznek máshol valami vackot "kióra" fillérekért, betokozzák, és ráírnak valamit olyan tipust ami éppen eladható, és persze hasonló tokozásu. Ehhez nem kell beépített ember sem...


hétf. aug. 15, 2005 23:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szinte biztosan hamis. Az IRFP240 az TO247-es tokú. Ha működik, légyszi mérd le az adatait! (Csatornaellenállás, letörési fesz...)


hétf. aug. 15, 2005 22:18
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Hi!

www.kaninjo.fw.hu/images/IRFP240.jpg
Szerintetek a képen látható IRFP240 típ. FET tényleg ST gyártmány??


hétf. aug. 15, 2005 22:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
köszi szépen


szer. aug. 10, 2005 11:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Hogyan működik a hamisitás? Én úgy képzelem, hogy van egy beépitett emberük a gyárban, lopnak egy csomó selejt sziliciumlapkát, betokozzák, felszitázzák, aztán szintén fekete csatornákon piacra dobják. Csak azt nem értem, hogy lesz az ilyen fekete csatorna végállomása egy magyar elektronikai bolt. Ez (nem biztos, hogy magyar, lehet, hogy nemzetközi) rendőrségi ügy.
Kiváncsi vagyok, mikor jelennek meg a hamis Opelek, Fordok, BMW-k ...


szer. aug. 10, 2005 10:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
http://sziget.mine.nu/~danko/aramkor/dscn7342.jpg mj15004, garantaltan eredeti. Sample. Volt. :)


szer. aug. 10, 2005 9:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
edl írta:
Idézet:
Mert amit talaltam adatlapot, abban az 1N4148-as 10mA-ert bir


en ugy tudom, mindig is 100mA-es volt...

edit
megsem: http://www.junun.org/MarkIII/datasheets/1N4148.pdf
itt pl. bikabbnak tunik.

Intruder! Az hamisítvány, már az első képedről látszik.

Az a HTC az kezd elterjedni, jól bírják viszonylag, de ettől függetlenül "fake"-nek tekinthetők.
Van kinyitott eredeti (sample) MJ15003-am. Töltök fel egy makrós fotót.



Hello! VÁrom ám a képet


szer. aug. 10, 2005 9:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 23:58-kor.



kedd aug. 09, 2005 4:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Úgy emlékszem, megírtam, hogy a Lomex-től rendeltem és feltételem volt, hogy eredeti Toshiba felel meg.


Visszaolvastam, de ilyen információt nem találtam. De ha valamikor meg is írtad volna, a releváns infókat egy levélen belül célszerű megírni, mert senkinek sem káptalan a feje. Ezt most ne kötekvésnek vedd, csak tanácsnak a jövőre nézve!

Az alapján, amit edl írt, meg a Lomexet ismerve, valószínűleg tényleg eredetiek, de ez nem a kisjelű paraméterekből derül ki!

Amit írtam, az nem bizonytalan tesztelés, hanem az egyetlen biztos teszt! Az erősítőben való tesztelésnél bizonytalanabb nem is létezik, mert sem a jel, sem a terhelés nem ismert (változó). Lehet, hogy bizonyos hangfallal, bizonyos zenékkel semmi baja a hamisnak sem, aztán egyszer rákötsz egy másféle hangfalat, másféle zenével, és azonnal elszáll. (A másodfajú letörés akkor jön elő, ha a zenében nagy amplitúdóval jelenik meg az a freki, hol a hangfal impedanciája erősen reaktáns.)

Na és persze egy komplett erősítő (meg esetleg hangfal) javítása "kissé" költségesebb, mint egyetlen tranyó tesztelése, de te tudod.


szomb. aug. 06, 2005 14:00
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves SPafi és Többiek!

Úgy emlékszem, megírtam, hogy a Lomex-től rendeltem és feltételem volt, hogy eredeti Toshiba felel meg. Ezt Ők visszaigazolták.
Ismétlem, valószínűleg azok, - költséges, bizonytalan tesztelést nem fogok velük végezni, majd ezt megteszi a végfok kapcsolása. :)
Üdv! SMA


szomb. aug. 06, 2005 13:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
SMA!

Ha jók, akkor csak 1-2 órát vesztettél a teszteléssel, letesztelsz egyet, és így megnyugodva építed be. Ha rosszak, akkor szépen elmész egy másik boltba, és veszel ott 1-et, leteszteled, és ha jó, akkor veszel még, ha nem, akkor goto következő bolt. Ezt a tranyót lehet kapni pár helyen, és szerencsére egyáltalán nem biztos, hogy azonos forrásból származnak.

Egyébként minden esetben ha egy tranyó eredetiségéről számolsz be, célszerű hozzátenni, hogy hol vetted, esetleg azt is, hogy mennyiért, mert még az is előfordul, hogy ugyanazon a helyen árulnak hamisat és eredetit is, más áron!


szomb. aug. 06, 2005 10:52
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves SPafi és Többiek!

OK, értem Én, de mit tehetek, ha ezeket lehet beszerezni?
Üdv! SMA


szomb. aug. 06, 2005 8:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
SMA!

Nekem mindegy, legfeljebb elszáll. Csak akkor mire jó ez a topic?


pén. aug. 05, 2005 21:45
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 353 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség