Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 11:10



Hozzászólás a témához  [ 45 hozzászólás ] 
Opel autórádió csere 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 08, 2010 15:10
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Opel rádió
Sziasztok!

Van egy 2000 évjáratú opel g astrám!
Beleraktam eg Lg Magnót és teljesen megzavarodott az egész!
Nem ment a kilóméter óra a magnó 5 perc után zene közben megállt pár másodpercre..
Aztán a szervizbe mondták hogy vágjam el a kék-piros bemenő kábelt és jó lesz..
Rendben is volt.. a kilóméter óra jó lett!
Viszont még mindig megáll a zene pár perc után..(először akadozik aztán teljesen vége).
A kormányról lehetne vezérelni,de akármelyik gombot nyomom meg azt irja ki hogy - Mute On- ez nem is lenne baj mert nem használom a kormányvezérlőt..de mikor leáll teljesen a zene ugyanazt írja ki a a rádión is!
Segítsetek ha tudtok!
Köszönöm!


csüt. ápr. 08, 2010 15:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 18, 2010 19:53
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok még nagyon kezdő vagyok itt de próbálkozom segitséget kérni. Vettem egy OPEL ASTRÁT F csak ki vették belőlle az aksit igy a rádió kéri a kódot, na de kód a fasorban sincs. Már annyira el tudtam jutni hogy az oldalán van valami számsor és az alapján ki tudnák keresni a kódot. Meg is adtak 2 kódot de nem akar szuperálni. Most ilyenkor mi a manót csináljak!!?? Hogy hogy találok megint ide majd vissza az is lehet érdekes lesz! :oops:


csüt. feb. 18, 2010 20:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio- ... nector.htm itt keresgélj

és itt: http://www.google.hu/search?hl=hu&q=ope ... +pdf&meta=


pén. júl. 31, 2009 8:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. júl. 30, 2009 22:24
Hozzászólások: 3
Hozzászólás segítség vectra B
Sziasztok!

Jó lenne ha tudna valaki ebben nekem segiteni!
Vettem ugy pár napja egy opel vectra b-és autot de rádio az semmi se volt benne!

Igy hát neki láttunk kibogozni mi mi lehet a sok vezeték közül de még igy sem gyözöm idegekkel!
A rádio szól az összes hangszoro vezetéket rákötötem de mégsem tuti a dolog!

van itt egy csatlakozo ami rejta volt de elég sok vezetéket feltételezhetöen az elözö tulajdonos megvagdosott mivel az autot egy kereskedésböl vásároltam!

A gondom hogy miota bent van a cd-és autorádio azota a kijelzo amin a höfok az évszám dátum meg idö megjelenik automatán lenullázodik alapba!

nem tudom mit kéne hova kötni mivel sok olyan vezeték maradt szabadon ami valoszinüleg a gyári rádionak a sok lim lomja!

a kis dugaj amiröl a vezetékek le letek vágva 3 szor 2étsoros kis dolog a középsö sorban 4x2 vezeték van ezek a hangszoroké!

jobb oldalt 5x 2 es de abbol csak igy a felso 2 ben van meg az alata levö kettöben de abbol is ugy hogy csak a bal felén összesen 4 vezeték azoknak a zsine barna-fehér szal kétszinüek a vezetékek de szinre mind egyforma ez ugy tudom a rádio a gyári rádionak valami kis **** ami abba a kijelzöbe menek ami ha nincs bent gyári rádio akkor csak a dátumot idöt meg höfokot mutatja!

és van a bal oldal ott 4x2 sor van abba igy helyezkednek el a vezetékek

piros és melette barna
egyszürke és egy pros-fehér kétszinü vezeték egyben és melette egy szürke-sárga kétszinü vezeték
majd alatta az egyikben semmi vezeték és melette piros
a két also pedig egyforma kétszinü kékpiros vagy kékbarna nem tudom pontosan milyen szint is mondjak rá.

nah ezek közül mi mi lehet?
Piros az tuti hogy a nafta
de melyik lehet az ami gyujtás nélkül is add naftát hogy a kijelzö se menjen el?


csüt. júl. 30, 2009 22:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
SzakiS írta:
Először is meg kellene mondanod a rádió pontos tipusát.

Szia SzakiS!

Én is hasonló cipőben járok, vettem egy muzeális értékű Astrát, kereskedőtől, aki persze nem tudja a rádió kódját, és nem is akar utánajárni.
A rádióm típusa ACR 3250, sorozatszáma BP5501 W3007837.

Segítségedet előre is köszönöm


szer. júl. 22, 2009 17:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 18, 2009 14:50
Hozzászólások: 1
Hozzászólás rádió
sziasztok
érdeklődnék, hogy car400as rádió rds-ét kijelzi-e egy 2000-es évjáratú b corsa kijelzője?ha valaki tudja légyszíves írja meg
kösz


szomb. júl. 18, 2009 14:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 11, 2009 11:06
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy F Astrát. A kérdésem ezzel kapcsolatban a következő lenne: Gyárinak tűnő Grundig rádió van benne (kazettás).
Bekapcsoláskor a kijelzőn (telefon) felirat jelenik meg és nagyon halkan, de szól valami. Viszont állomást sem lehet rajta keresni. Mi lehet a megoldás? Válaszotokat előre is köszönöm.


vas. jan. 11, 2009 11:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 30, 2007 21:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok! A segítségeteket kérném. Az Astrámba(G-s) most cseréltem autórádiót,de nem igazán úgy működik ahogy kell. A probléma az,hogy ha a kulcsot kihúzom akkor nem kap áramot a rádió és nem is lehet bekapcsolni. A másik kérdésem,hogy lehet szétszedni az iso csatlakozót mert próbáltam,de nem nagyon jött össze.Köszönöm előre is.


vas. dec. 30, 2007 21:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 29, 2007 18:43
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
köszönöm a választ. Az a probléma hohy nem egy alapszintü emberrel együtt szereltük és két kábel kötegből (több millió csilllió vezeték) kitudjuk választni méréssel hogy mi micsoda csak egy vezeték színből pl:fekete sárga csíkkal van 6 db és a központi színei 5 plusz a riasztó 6 vezetéke vagyis 6x5x6 elégsok variációt rejt. de köszönöm adtál egy jó ötletet!
üdv kemotox12


hétf. okt. 29, 2007 21:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Én eddig minden autómhoz el tudtam menni a bárdiba és megvenni a szervízleírást.Anélkül bele sem fognék,pedig 120as skoda óta szerelem az autóimat,nem csak rádió és riasztó szinten...
Ha alapszinten sem érted mi micsoda,jobb volna hozzáértőre bízni szerintem.


hétf. okt. 29, 2007 19:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 29, 2007 18:43
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Sziasztok! Nagy problémám van egy opel astra F c14 se tip. csodába szeretnék központizár vezérlőt riasztóval berakni a gond hogy nincs service manualom az autóhoz így csak méricskéléssel tudom meg állapítani hogy mi micsoda és hova tart. De van hogy az is kevés variációk vannak bőven. Pl : a riasztónak 6 kábele van 3 a nyitásra 3 a zárásra de a központ vezérlőnél vagy is a jobb ajótban csak 5 vezeték :shock: ! meg még ezer apróság . úgy hogy segíííííííítséééééééééééég!
ha valaki leírást vagy egyszerűbb ötletet vagy bármit tud ami leegyszerűsíti a folyamatot kérem írja meg !
A választ és a segítséget előre is köszönöm!!!!!


hétf. okt. 29, 2007 18:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Szerintem nincs benne ilyen szám,simán beírod és végül a SET.
A rádió szériaszáma nélkül nehéz lesz,úgy tényleg csak szánakozni tudunk :)
(GRxxxxYxxxxx vagy hasonló )


szomb. okt. 27, 2007 19:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 27, 2007 18:29
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Hozzászólás Ez van :((
Sziasztok!
Könyörgöm szánjon meg vki!
Opel Corsa-ban akksi csere volt és azóta nem működik a rádió magnóm. Gyári magnó és nem tudom a kódját. Nagy a csönd a kocsimban és ez elég uncsi. Grundig SC 303-as. Hogyan kell pl: 9-est vagy 0-át írni ha van a kódban ilyen szám? Előre is köszönök minden lehetséges megoldást!


szomb. okt. 27, 2007 18:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Hali!

A leválasztós keverős módszer nekem működött mikor egy laptopról kellett reklámokat bejátszani egy cirkuszos kocsin.
Igaz nem Car 300 volt benne, de az elv itt is ugyanaz.
A végfok ic-k bemenetéről meg vonalszintű jelet le tudsz venni a subnak.
Kérdés, hogy megéri-e a fáradozás?
Üdv.
SzakiS


szer. szept. 06, 2006 20:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Nincs aux bemenetem. De az ic-n van aux láb. Ha csak 2 forrasztás( 3) akkor hogyan fogom tudni használni az aux lábakat, ha a magnón nem lehet átváltani aux-ra?
A másik: a kimenet jelét szeretném még szintén a végerősítő előtt megcsapolni. Azt hogyan lehet? És mit kell még felhasználnom, hogy végfokra tudjam küldeni azt a jelet?


kedd szept. 05, 2006 20:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
A TDA7348 8,12-es láb a harmadik sztereo bemenet. A menüből nem lehet bekapcsolni esetleg? (AUX)
Vagy a jelenlegi magnó bemenetet felhasználva (9,13), magnóra átkapcsolod, és fog szólni mind a négy kimeneted.
Csak egy "kiherélt" kazetta kell, és kész a kazetta adapter, csak attól jobb minőségben fog szólni.

Közben rátaláltam a többi helyen szétszórt kérdésekre is. :D
A rádiódnak nincs AUX bemenete.
Ha nem akarod szétszedni, akkor vagy FM adó, vagy kazetta adapter. :(
A hangminőség az nem fog annyira tetszeni, hogy még mélynyomót is építs az autóba.
Ha kell kapcs.rajz:
http://charlie61.uw.hu/opelcar300.pdf


kedd szept. 05, 2006 18:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
A leválastásos-keverős módszert elméletileg írtad, vagy tudsz egy vagy több olyan esetről ahol ez működött is?
Mindenesetre van még egy kérdésem:van ennek a rádiónak olyan kimenete amiről meghajthatnék egy plusz erősítőfokozatot? A tda7386ról lenne szóennek 4 csatornáját szeretném szétosztani két mélynyomónak illetve 2 közép-magas sugárzónak.
Ha tudsz segíteni itt isleírtam a bajom bővebben: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=706239#706239


kedd szept. 05, 2006 8:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Nem.

Ha csak szét nem szeded a készüléket, készítesz egy kis keverőt, leválasztod a végfokról a rádió audio prociát, a proci meg a végfok közé beteszed a keverőt amelyen keresztül aztán bármilyen audiojelet bevezethetsz a végfokba.


hétf. szept. 04, 2006 23:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Hali!

Blaupunkt car300-as magnó van az astrámban. Mivel a hangjával elégedett vagyok, nem szeretném lecserélni. Viszont van egy mp3-as discmanem, melyet szeretnék rá kazettaadapter nélkül csatlakoztatni. Lehetséges ez mondjuk úgy, hogy a a magnó hátuljáról mondjuk egy jack aljzatot előre vezetek? Ha nem pont így akkor hogyan?
Másik kérdés ugyanennél a magnónál: Hogyan tudnám levenni a kimenőjelet, hogy meghajtsak róla egy mélynyomót hajtó erősítőt?
Köszi...


hétf. szept. 04, 2006 21:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 5:52
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Hááááát ez az KAMA3, de másképp nem is lehet, mert ha kihúzom a rádiót a tokjából/ megnézni a sorszámot/ akkor már el is felejtette a kódot!


szer. aug. 17, 2005 5:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Idézet:
SzakiS köszi a segitséget, a hétvégén kiszedem a rádiót és megírom neked a számsort. Mégegyszer köszönöm!

Csak aztan a taparamkort ne szakitsd meg, mert akkor azonnal fog kelleni a kod, nem csak akkucsere eseten...!!!


kedd aug. 16, 2005 8:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 5:52
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
SzakiS köszi a segitséget, a hétvégén kiszedem a rádiót és megírom neked a számsort. Mégegyszer köszönöm!


kedd aug. 16, 2005 4:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
SzakiS írta:
Erre készített egy megoldást, baromi drágán, és ráadásul csak skyline csoportba tartozó rádiói tudják kezelni. Pl. Seattle MP74, Madrid C72 stb.


Köszönöm, annyira azért nem fontos az a kijelző ;-))
Azt hiszem, hogy nem foglalkozok vel tovább, majd mutatja szépen a dátumot, az is valami ;-))
A rádión meg még mindig gondolkodok, hogy vegyek egy új készülélet, ami "mindent" tud, vagy vegyek egy MP3 Disman + kazi adapter párost... Az előbbi mellett a kevesebb berendezés, kábel, akku, elhelyezési probléma szól, az utóbbi mellett meg az ára... Na, majd mérlegelek.

Üdv!


hétf. aug. 15, 2005 14:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Először is meg kellene mondanod a rádió pontos tipusát.
Ez a rádió oldalán van jelölve. Tehát ki kell szerelni.
Ha car 300 van benne, akkor elég a BP vagy GM számát megmondod küldök hozzá kódot.
Ha sc 202 vagy más akkor kell a pontos tipusszáma is.
Egy 10 jegyű szám és úgy kezdődik, hogy 7 6......
Gyáriszám BP vagy GM .........

Üdv.
SzakiS 8)


vas. aug. 14, 2005 11:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 5:52
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Lenne nekem is egy kérdésem, nemrégiben vettem egy használt Opelt és abban is Blaupunkt rádiós magnó van, ugye mint rá van írva kódos. A rádió kódját a kereskedő nem tudta megmondani, eddig nincs is semmi gond, de ha az akkut kiveszem elfelejt mindent! Szóval mit kellene tennem hogy meg tudjam a kódot! Ha lehet ne azt válaszoljátok, hogy kérdezzem meg az előző gazdáját, mert az nem fog menni, mert kölföldi!!


szomb. aug. 13, 2005 5:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
A Blau egy saját can buszos interfészen keresztül hajtja meg a kijelzőit.
Ez annyira jól sikerült neki, hogy interface nélkül a többi, afteres azaz kiskereskedelmi forgalomba lévő rádióik sem tudják kezelni.
Erre készített egy megoldást, baromi drágán, és ráadásul csak skyline csoportba tartozó rádiói tudják kezelni. Pl. Seattle MP74, Madrid C72 stb.
Ez az interface köti össze a kijelzőt és a rádiót. A rádión a CD-tár vezérlésére csatlakozik, és mikor a rádió nincs éppen elfoglalva a tárvezérléssel akkor ennek a I2C buszán keresztül lekérdezi az adatokat.
Nekem annyira jól működött, hogy cd hallgatáskor 3-4 másodpercel később jelentek meg rajta az infók mint a rádión. Egyébként 8 vagy 10 digites kijelzőkön működött.
Ha egyéb info érdekel róla, akkor utánanézek, 27-e után.
Üdv.
SzakiS 8)


pén. aug. 12, 2005 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
KAMA3:

Egy ismerősömnek van (szintén F Astra-ban ;-) Discman + kazi adapter, ki kellene próbálnom 1x, hogy milyen hangot produkál... De még eddig eszembe sem jutott ;-)))

Gafly:

Köszönöm, de ugye Zalaegerszeg egy kicsit messzebb van... Amúgy van otthon egy (működő ;-) általam nagyon régen összeszerelt kis Fm adó, de az egyrészt mono, másrészt meg mikrofon bementete van (ez még a kisebbik probléma) Nem is tudom, hogy melyik a jobb megoldás... A kazi adapter egyszerűbb, az biztos.

Majd még elgondolkodok a dolgon ;-)

Üdv!


pén. aug. 12, 2005 13:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Vasti, ha Pesti lennel adnek kolcson egyet kiprobalasra...


pén. aug. 12, 2005 11:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Gafly írta:
Mit fogsz mindjart kapni ilyen eretnek otlet miatt ))))

VALLALOM ::)) forumtarsunk nem elsosorban hangminoseg javitas erdekeben akart uj fejegysegbe beruhazni, hanem a kazettak praktikussagat kerdojelezte meg, technologiailag elrohant vilagunk mostani allapotaban....

Minosege??? egy kellemes oszi avarmetal szinu 4 utemu Wartburgban, egy hozza elkepzelheto minosegu autoradoval hallottam nemreg egy ilyent, es hatarozottan jobban szolt, mint ha sima kazetta lett volna benne.. Es raadasul meg csak egy gagyi USB-s MP3 lejatszo adta neki az erzest, aminek koztudottan nem valami "eross" a kimenete... legalabbis a gagyi CD lejatszokehoz kepest...

Esszerunek tartom, ha elobb ezzel probalkozol, es ha bevalik, akkor miert ne?? negyed aron meguszod az adapterkazi+discman-t mint a kompatibilis autoradiot...


pén. aug. 12, 2005 10:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Van benne valami... Mármint a kazetta adapterben, meg a minirádióadóban!

De amúgy (finoman fogalmazva) nem túl jó minőségű az Opel gyári hifije. A hangszórók lehet egyébként, hogy nem is olyan rosszak, egy jobb rádióval (erősítővel) jobban szólnának...
De az is zavar, hogy rádió eléggé gyenge vételű :-( Pedig Blaupunkt: azok eddig tetszettek, több céges autóban is volt mindféle régebbi Blaupunkt, szóltak mindenhol, még letörött antennával is ;-)))

Mindenesetre utálok beleturkálni gyári cuccokba, úgyhogy nem is tudom, miért nem jutott eszembe egy egy MP3 discman vásárlása. 10.000 körül meg lehet úszni. Csak azt nem tudom, hogy egy ilyan kazetta adapter mennyi ront a hangminőségen, meg hogy egy gagyi discman fejhallgató kimenete "meghajtja"-e eléggé...

Üdv!


pén. aug. 12, 2005 10:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> akkor meggondolando, egy adapterkazetta vasarlasa...

Mit fogsz mindjart kapni ilyen eretnek otlet miatt :)))))

Vagy a miniradio ado....


pén. aug. 12, 2005 10:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Ha csak MP3 lejatszot akarod illeszteni, es emiatt kene a csere, akkor meggondolando, egy adapterkazetta vasarlasa... szol belole az MP3, meg CD is, es a radiot sem kell cserelni... lehet sok hajtepestol kimeled meg magad... viszont valoszinu a kocsid muszerfala jobban fog hasonlitani egy telefonkozponthoz...::))


pén. aug. 12, 2005 10:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
inhouse írta:
De, ha egyszer raksz bele egy széria fejet, akkor minek jelenjen meg 2 helyen ua.?


Mert a felső kijelző olyan jól szem előtt van ;-)) A rádió amúgymeg eléggé lent van...

Na, keresgélek még, hátha találok olyan rádiót, ami tudja a kijelzőt vezérelni. Már leadtam: ha csak simán CD-s, az is elég ;-)))

Üdv!


pén. aug. 12, 2005 9:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Húú, valahova válaszoltam erre, de hova, mert itt nincs... :roll:

Idézet:
Ez az ISO akkor most arra vonatkozik, hogy a táp-hangszóró stb. bekötése szabvány ISO csatlakozóval megy?


Van a táp, és a hozzá nagyon hasonló a hangszóróké, ezek szoktak egybeszerelve is előfordulni, mert fix a pozíciójuk. Ezen felül van a CD-tár, kijelző vezérlés, line in-out, és még ki tudja. Ebből is van öbbféle, eleinte csak a hangszóródugasz fölé pakolták, aztán most már van mellette is...
www.inhouse.fw.hu/carhifi.html , a lap alján
A 2005-ös Opel csati külön történet:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=20928

Idézet:
És azt hogyan-hol tudom végigbogarászni, hogy milyan autórádiók tudják ezt a kijelzőt vezérelni? Mert most megnéztem a két mindentbele kacat adatlapját, de ott egy szóval sem említik :-(( Tudom, ez nem támpont ;-))


A Kenwoodnak biztos volt (van) ilyen, de más gyártó is rémlik, amikor először írtam kerestem egy linket, de most nem fogom újra bogarászni... :wink:
Ja, igen itt még azt írtam, hogy lopásvédelem miatt találták ki ezt a külön kijelzős dolgot, mert így nem éri meg elvinni a magnót (persze enélkül is működik, csak vakon kell kezelni). De, ha egyszer raksz bele egy széria fejet, akkor minek jelenjen meg 2 helyen ua.?

Üdv
Inhouse


csüt. aug. 11, 2005 12:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
De a PIC mi alapján fogja vezérelni a kijelzőt? Értem ezalatt azt, hogy a boltban vett Mp3-as fejegységnek nincs RDS, vagy I2C busz kimenete. Ami a CD tárat vezérli, azon nem hiszem, hogy van ilyen info.


csüt. aug. 11, 2005 7:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Egy PIC-kel vezéreld meg... De asszem a légzsák is I2C-n megy, tehát egy rossz kód és pukk :) (vszínűleg ez így nem igaz, de óvatosan a dologgal...)


szer. aug. 10, 2005 20:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Ha a gyári rádió helyére bármi mást beépítesz, az új rádió RDS jele nem fog megjelenni az Opel kijelzőjén. Kizárólag a pontos idő és a hőmérséklet. A kijelző és a gyári rádió I2C buszon csatlakoznak, ilyen csatlakozó az utólag beépítendő rádión valószínűleg nincs.


szer. aug. 10, 2005 19:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
inhouse írta:
Szinte minden gyártó csinál olyan készüléket, amelyik ezt a kijelzőt is vezérli. Az F Astra hál istennek még szabvány ISO-val készült.


Ez az ISO akkor most arra vonatkozik, hogy a táp-hangszóró stb. bekötése szabvány ISO csatlakozóval megy?

És azt hogyan-hol tudom végigbogarászni, hogy milyan autórádiók tudják ezt a kijelzőt vezérelni? Mert most megnéztem a két mindentbele kacat adatlapját, de ott egy szóval sem említik :-(( Tudom, ez nem támpont ;-))

Üdv!


szer. aug. 10, 2005 16:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
A kijelző egy plusz csatalkozó, a többi a táp és a hangszóró.

Üdv
Inhouse


szer. aug. 10, 2005 16:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
... újabb fejlemény, hogy találtam itt egy kb. Opel autórádiós topicot, ott folytatom. De azt elolvasva úgy néz ki, hogy még egy újabb (RDS-es) Opel F Astra autórádióhoz sem jó ez a kijelző, nemhogy egy Lenco vagy Yakumo kitudjamilyen autórádióhoz...

Üdv!


szer. aug. 10, 2005 15:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
... most jut eszembe (mert azért már építettem be ismerősöknek néhányszor "egyszerűbb" autórádiót), hogy az ISO csatlakozó itt valószínűleg a táp-hangszóró-stb. csatlakozókat jelenti... És nem azt, hogy a kijelzőt rá lehet dugni.

Keresgetem a neten a doksikat, de ha valakinek eszébe jut valami okosság, szóljon ;-)

Üdv!


szer. aug. 10, 2005 14:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Köszönöm a gyors reagálásokat!

A Lenco-nak van ISO csatlakozója. (CS-174) Akkor ez azt jelenti, hogy rá tudom dugni, és kiírja a... it is? Hány számjegyet tud kiírni ez a kijelző?
Azt tudom, hogy a nem sokkal újabb F Astrakban már olyan rádió van, amik tudnak RDS-t: a kijelző ugyanaz? Tehát van rá remény, hogy értelmes dolgokat írjon ki a kijelző?

Mert olyan jól szemelőtt van... Üdv!


szer. aug. 10, 2005 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Autórádiók beszerelése topic???

Ha akármilyen rádiót is teszel bele az óra megmarad, csak a rádiókijelzés tűnik el. Szinte minden gyártó csinál olyan készüléket, amelyik ezt a kijelzőt is vezérli. Az F Astra hál istennek még szabvány ISO-val készült.

A memóriakártyások a márkásból még drágák, az olcsók meg ki tudja...

Üdv
Inhouse


szer. aug. 10, 2005 13:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Hozzászólás 
Helló.
Az Opel Delco az CD-s, viszont nem MP3-as.
Haveromnak raktunk be Astrába egy MP3-as cd-t, a kijelző az ment utána is, a dátumot, órát, hőmérsékletet mutatva.


szer. aug. 10, 2005 12:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Opel autórádió csere
Sziasztok!

Gondolkodok rajta mostanában, hogy a kocsinkban (F Astra) kicserélem a rádiót... Mert az a régi Blaupunkt van benne, biztosan tudjátok, melyik ;-)) (Az a kijelző nélküli, magnós, nem RDS-es) jó-jó, de egyszerűen nincs erőm nekiállni magnóra venni a kedvenc zenéimet, arról nem is beszélve, hogy vagy 30 kazit kellene tárolnom a kocsiban ;-) Viszont egyrészt nem tudom, hogy az a kijelző, ami az óra-hőmérő-rádiókijelző egyben, működni fog-e rádió nélkül? Mert azt azért nem akarom, hogy sötét legyen... Sőt az igazi az lenne, ha rá lehetne dugni az új autórádióra. Szerintetek erre van remény?

Valami olyan kacat kellene, ami CD meg MP3 lejátszó, nem túl csicsás (utálom azokat a rádiókat, amin mindenféle dizájelem izeg-mozog a kijelzőn, csak az ember rápillantva pont a fontos infókat nem látja...), lehetőleg egyszínű kijelzőjű rádióra gondoltam, ezek gondolom mind RDS-es változatok. Aztán mostanában láttam 30 körül több olyat (Lenco (?!?!), Yakumo), ami ezen felül még fogad pendrive-ot meg SD kártyát ;-)) Ez azért praktikus, mert egyrészt nem kell CD-t írni, ha valami meg akarok hallgatni a kocsiban, másrészt meg nincs benne mozgó alkatrész...

Tehát egyrészt a kijelző beköhetősége érdekel, másrészt meg, hogy van-e tapasztalatok ezekkel a CD-MP3-Pendrive-SD-RDS rádió kütyükkel.

Üdv!


szer. aug. 10, 2005 11:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 45 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség