Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 10:34



Hozzászólás a témához  [ 337 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Eagle 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás 
Több nyáktervező kipróbálása után végül kikötöttem az Eagle Light mellett.
Ez volt az egyetlen, aminek a listáján szerepelt DO214AA, SMD 1812, és "1010"-es elkó is. Ezeket még a Tina8 industrial version sem tudja.

Már csak pár dologra szeretnék rájönni. pl.
-hogyan tudok a "Dimension" layeren drótot rajzolni? Nem tudom, hogyan kell layer-t választani hozzá..
- SOT23-as zenert szeretnék használni, de más pin kiosztással, mint ami a könyvtárban van. 1A, 2nc, 3K helyett 1K, 2A, 3nc, de hol tudom ezt beállítani?

A biztonság kevéért megnézem, hátha licensz korlátozás miatt nem megy a pinkiosztás szerkesztése. Az új, 5.9 verzióról bővebben itt olvashattok.


vas. máj. 23, 2010 18:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Vannak az Eagle libekben már berögzített alkatrészek. Ki kellene belőlük nyerni olyan információkat, amik új alkatrész létrehozásához kellenek nekem. Konkrétan a package szerkesztésnél a Hole és Pad elemek Drill beállításai kellenének. Hogyan tudom ezt megtenni ?

Edit: többször láttam emlegetni "Edit" opciót, de én olyat nem találtam az Eagle-ben. Freeware Eagle, lehet ez a baj? Korlátozásnál nem említettek ilyesmit, de attól még lehet hogy hiányzik belőle az editálás opció?


csüt. márc. 25, 2010 20:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2004 20:51
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
KAMA3!

A HE-n Attilától megkaptam a választ. A duplicating_v44.zip-et kell letölteni a cadsoft oldaláról.


kedd feb. 09, 2010 20:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Megvan a válasza saját kérdésemre :D
Leírom hátha valakinek szüksége lesz még rá:

Edit - Design rules - Resting


vas. feb. 07, 2010 0:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Egy kis segítség kellene.
Kaptam egy BRD fájlt, ami alapján el kellene készítenem egy NYÁK-ot. Az a bajom vele, hogy az alkatrészek, főleg az ellenállások forrpontjai túl kicsik és fúráskor felszedi a rezet a fúró.
Az illető aki készítette a rajzot össze-vissza váltogatta a mértékegységeket miközben rajzolt. Így ha eltávolítok egy alkatrészt, akkor már nem tudok pontosan a helyére tenni egy másikat.
Meg lehet valahogy változtatni a már lerakott és összekötött alkatrészek PAD-jainak a méretét? Tools - Drc - Sizes: itt árírtam a "minimum drill"-t 1mm-re de nem működik :( Persze nem csak a furat átmérőjét, hanem a gyűrűk nagyságát is növelni kellene.
Ha valaki tudja mit lehet ilyenkor csinálni, legyen szíves írja meg. Eléggé sürgős lenne.


csüt. feb. 04, 2010 20:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Gelez írta:
Szia Ohm!
Ha még nem válaszolt senki: A boardon Options/User Interface/Layout Black-et kijelölni.

Az én kérdésem: A schematic-ban lehet egy csoportot úgy másolni, hogy a boardon beállított elrendezés megmaradjon? Tehát a másolással keletkezett alkatrészek ne összevissza legyenek?


hát szerintem nem...


csüt. jan. 28, 2010 22:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Elérhető a CadSoft Eagle Professional 5.7.0 + EAGLE PCB Power Tools 5.06 a "megoldással" együtt, itt:
http://www.2baksa.net/news/46126/

De víruskereső mindenképpen legyen a gépen (én nem próbáltam ki a "megoldást"). Sőt, jobb ha a virustotal.com-on is le van vizsgálva. Ha probléma lenne, virtuális gépen kell futtatni, és a kész fájlokat visszamásolni.


vas. jan. 24, 2010 17:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2004 20:51
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Szia Ohm!
Ha még nem válaszolt senki: A boardon Options/User Interface/Layout Black-et kijelölni.

Az én kérdésem: A schematic-ban lehet egy csoportot úgy másolni, hogy a boardon beállított elrendezés megmaradjon? Tehát a másolással keletkezett alkatrészek ne összevissza legyenek?


kedd jan. 19, 2010 10:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 10, 2009 17:53
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Kedves Mindenki!

Operációs rendszer újratelepítése után a Board-om fekete háttere megváltozott fehérre és a fehér négyzetek pedig szürkére.
Hol lehet ezt visszaállítani?

http://images.netbag.hu/20091115/09534279204.PNG


vas. nov. 15, 2009 9:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
pajti írta:
Hát akkor most offfffffolni fogok, és megfordítom a kérdést. Létezik-e egyáltalán bármilyen nyáktervező programhoz magyar nyelvű könyv ? Esetleg leírás bármelyik rádiótechnika évkönyvben / valami mellékletben, vagy akármi hasonló ?

Rákerestem a www.szakkonyv.hu-n pár kulcskifejezésre, és a világon semmit nem találtam. Tényleg ennyire rossz lenne a helyzet ?


7-es tinához van komplett, részletes doksi magyarul kb: 11MB pdf, 154 oldal.
Tango PCB-hez is van de az papíron.


csüt. okt. 08, 2009 12:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Oké, olvastál-e már olyan angol nyelvű szakkönyvet, amit németek írtak ? Ha nem, akkor elárulom, hogy olvashatatlan. Maguk a szavak le vannak fordítva, de sem stílusban, sem szerkesztésben meg sem közelítik egy normálisan letisztult dokumentáció szintjét. A németek attól élveznek el, ha egy mondat 95 oldalon keresztül tart - én meg közben Werther szenvedéseit élem át. Pfuj!


csüt. okt. 08, 2009 12:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
pajti írta:
... De legalább angol nyelven van róla normális könyv ? ...

Szvsz aki megveszi, annak van. :D


csüt. okt. 08, 2009 10:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
silverxen írta:
Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget: a vezetősávokat nem line-val hanem polygonnal szeretném megcsinálni,de hiába állítom be az izolációt 0-ra ,akkor is távol marad a fólia a pin-től/főleg a kisebb alkatrészeknél jelent nagyobb problémát /. Hogy lehet megcsinálni hogy ha körbe veszem polygonnal a lábakat és ne ugorjon le róla a fólia?! /Egyből board-ot akarok csinálni nem csinálok hozzá kapcsrajzot.//4.11/


Ezt úgy lehet, hogy a polygonnak ugyanazt a nevet adod, mint az adott láb neve. Ha földfóliát akarsz, akkor GND, vagy VSS nevet kell a polygonnak adnod.

Nekem az 5.6.0 ban csinál furcsaságokat. VIAkkal kötöm össze a top és bottom layert, mindkét polygonnak, és a viáknak is ugyanaz a neve, a TOP réteget mégsem hajlandó megrajzolni. DRC-t le sem mertem futtatni, mert clearance hibákat dobálna csak.


szer. okt. 07, 2009 21:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Oké, akkor hát Eagle-nek kell lennie, nincs mese. De legalább angol nyelven van róla normális könyv ? Mert még azt se találtam :lol:

Illetve: nem létezik semmi más ingyenes nyáktervező, amiről tudni lehet, hogy normálisan van dokumentálva (angolul) ?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pajti szer. okt. 07, 2009 21:30-kor.



szer. okt. 07, 2009 21:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
pajti írta:
...Egyik lehetőség, hogy fórumokról millió morzsából vadászok össze mindent, de tapasztalatok szerint, ha tényleg jutni is akarok valamire épelméjű időn belül, jobb a könyv....


Könyvet sajnos nem tudok, de morzsákkal szolgálhatok:
http://chfilpo.villamvadasz.hu/drupal/eagle


szer. okt. 07, 2009 21:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
pajti írta:
... Létezik-e egyáltalán bármilyen nyáktervező programhoz magyar nyelvű könyv ?...

Én nem láttam, de ettől még lehet. Már írtam, olyan kicsi a példányszám, hogy korrekt fordítást épeszü kiadó nem vállal be.
Talán abból indulnak ki, hogy aki ilyennel foglalkozik, az egyéb okokból úgyis megtanult (meg kellett tanulnia) angolul. :shock:
És tényleg így van. :D

Sajnos ez van. :roll:


szer. okt. 07, 2009 19:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Hát akkor most offfffffolni fogok, és megfordítom a kérdést. Létezik-e egyáltalán bármilyen nyáktervező programhoz magyar nyelvű könyv ? Esetleg leírás bármelyik rádiótechnika évkönyvben / valami mellékletben, vagy akármi hasonló ?

Rákerestem a www.szakkonyv.hu-n pár kulcskifejezésre, és a világon semmit nem találtam. Tényleg ennyire rossz lenne a helyzet ?


szer. okt. 07, 2009 19:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
pajti írta:
... Egyik lehetőség, hogy fórumokról millió morzsából vadászok össze mindent, de tapasztalatok szerint, ha tényleg jutni is akarok valamire épelméjű időn belül, jobb a könyv...

Az a gyanúm, hogy ilyen nincs. Egyszerűen nem éri meg lefordítani, mert drága és kicsi a példányszám.

Marad az első lehetőség, esetleg egy tudós barát. :D


szer. okt. 07, 2009 19:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Létezik magyar nyelvű szakkönyv eagle-hez? Úgy értem leírás tokkal vonóval legalább a lényegesebb funkciókról? Esetleg internetbook?

Egyik lehetőség, hogy fórumokról millió morzsából vadászok össze mindent, de tapasztalatok szerint, ha tényleg jutni is akarok valamire épelméjű időn belül, jobb a könyv.

Vagy magyar kellene, vagy olyan angol, amit tényleg angolok írtak. Az az angol, amit németek írtak, az nem angol, hanem valami totál-skizo-korcs-mittudoménmicsoda. Olvastam már olyat, és még friss a megrázkodtatás
:lol:


szer. okt. 07, 2009 16:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 24, 2009 16:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Mezőcsát
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget: a vezetősávokat nem line-val hanem polygonnal szeretném megcsinálni,de hiába állítom be az izolációt 0-ra ,akkor is távol marad a fólia a pin-től/főleg a kisebb alkatrészeknél jelent nagyobb problémát /. Hogy lehet megcsinálni hogy ha körbe veszem polygonnal a lábakat és ne ugorjon le róla a fólia?! /Egyből board-ot akarok csinálni nem csinálok hozzá kapcsrajzot.//4.11/


pén. jún. 05, 2009 11:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Megjelent az 5.4.0-ás verzió.


csüt. jan. 08, 2009 13:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Én már nem nyomtatok (így nem próbáltam ki), de találkoztam egy szimpatikus Autorouterrel.

ELECTRA Shape Based PCB Autorouter v2.1.1
Shape-based Technology ELECTRA™ is a new generation of Shape-Based Autorouting software for PC boards. By contrast with traditional gridded maze autorouters, a shape-based approach allows for more efficient use of routing area and is more suited to handle complex design rules requirements of high density SMD or through holes boards and achieve the highest route completion rates. Adaptive Autorouting ELECTRA uses a multi-pass cost- based conflict reduction algorithm to find a routing solution adapting to the natural flow of the nets. Adaptive routing algorithm is the only proven approach to reach high completion rate on today’s complex PCBs. ELECTRA provides immediate feedback on the routing progress and conflict reduction rate. CAD System Plug-in ELECTRA supports industry standard format by reading design file (DSN). Routing results are saved into standard route file format (RTE) or session file (SES). ELECTRA is designed to plug into an existing PCB CAD system environment that is supporting DSN file format such as Protel, P- CAD and other popular CAD systems including Cadsoft Eagle.

Link (a "megoldással", miután shareware): http://www.2baksa.net/news/30993/

Sok szerencsét. :D
Ps: jó víruskereső azért legyen. :!:


hétf. nov. 03, 2008 16:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Idézet:
Meg aztán sokan inkább magunk huzalozunk...

Idézet:
Ez egy autorouter, de KÉZI üzemmódja is van. És valójában itt jön a lényeg: A kézi huzalozás során nem kell vacakolnod a szigetelési távolságok betartásával, mivel a program a beállított értékeket kézi üzemmódban is figyeli (ezt hívják interaktív kézi huzalozásnak, rövidebben: interaktív huzalozásnak)!


csüt. okt. 30, 2008 17:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
gozi írta:
KAMA3 írta:
Valószínűleg azért nem reagáltak, mert nem próbálta ki senki. én letöltöttem, de kipróbálni már nem volt türelmem, túl késő volt.
Meg aztán sokan inkább magunk huzalozunk...
Meg aztán itt marad a később érkezőknek támpontként, ez sem utolsó szempont::))
Látom, valóban nem nézted meg. Akkor miért kell véleményt nyilvánítani róla?


Értesz te magyarul? Olvasd el még egyszer. Azt írtam, hogy nem próbáltam ki, csak letöltöttem.

Arra is kiváncsi lennék, hogy két tényt állítottam:
1 írta:
Meg aztán sokan inkább magunk huzalozunk...

2 írta:
Meg aztán itt marad a később érkezőknek támpontként, ez sem utolsó szempont::))


és ezek közül te melyiket értelmezted negatív véleménynek?


csüt. okt. 30, 2008 13:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Idézet:
Az jobban tetszene, ha egyenként lehetne autoroutolni, vagyis nem kellene kézzel megküsznödni a legegyértelműbb vonalak lepakolásával, sőt mint a régi orcad lehetne több automatikusan beköthető "út" közül választani egy kattintással .. :D
Hű, de szerettem ezt a funkciót...
Idézet:
Jó ötlet, hogy széthúzza a már letett vonalakat, hogy legyen hely, viszont hol megcsinálja hol nem, néha ötször kattintok, mire folytatni tudom a vonalat, nem igazán egy gyors, letisztult, kiforrott cuccos.
Lehet, hogy ez a java szarsága, mert otthon a gépemen csinálja ezt, a munkahelyen pedig nem... Egyébként ez a vonalszéthúzós funkció egyre több tervezőben már implementálva van.


szer. okt. 29, 2008 22:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Mondjuk engem legkevésbé sem érdekel, ha ellenőrzi amit kézzel csinálok.
Az jobban tetszene, ha egyenként lehetne autoroutolni, vagyis nem kellene kézzel megküsznödni a legegyértelműbb vonalak lepakolásával, sőt mint a régi orcad lehetne több automatikusan beköthető "út" közül választani egy kattintással .. :D
Imádom az eagle-t, mindent tud amit kell, elfogadható a kinézete, megszokható a logikája, kicsi, gyors, rugalmas, bővíthető..
De ez a borzalmas autorouter, és a kézi huzalozás körülményessége lerontja az összértékét, ez tény.

Ez a java-s valami ahogy láttam ötletszerűen jó dolgokat tartalmaz, de a megvalósítás már nem az igazi. Tipikus problémáktól szenved, odakattintok és vagy ez történik vagy az..
Jó ötlet, hogy széthúzza a már letett vonalakat, hogy legyen hely, viszont hol megcsinálja hol nem, néha ötször kattintok, mire folytatni tudom a vonalat, nem igazán egy gyors, letisztult, kiforrott cuccos.
Az szép dolog, hogy ingyen adják, de egyenlőre nekem sajnos nem lesz használható munkaeszköz:(
Elfogadom, hogy 10perc alatt nem tapasztaltam ki eléggé, de ha nem bízhatom benne, hogy rugalmasan a kezem alá idomul és nem idegesít halálra, akkor inkább mellőzöm.


szer. okt. 29, 2008 21:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Megjelent az 5.3.0-as verzió.


kedd okt. 28, 2008 18:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Variszabi írta:
Én kipróbáltam, mondjuk az túlzás, úgyhogy inkább megnéztem, nekem a java miatt nem tetszik.
Nekem ez az egyetlen gondom vele. Bár amióta nagy mennyiségben vannak a .NET-es cuccok, azóta kevéssé ódzkodom ezektől sem.


vas. okt. 26, 2008 20:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Valószínűleg azért nem reagáltak, mert nem próbálta ki senki. én letöltöttem, de kipróbálni már nem volt türelmem, túl késő volt.
Meg aztán sokan inkább magunk huzalozunk...
Meg aztán itt marad a később érkezőknek támpontként, ez sem utolsó szempont::))
Látom, valóban nem nézted meg. Akkor miért kell véleményt nyilvánítani róla?

Ez egy autorouter, de KÉZI üzemmódja is van. És valójában itt jön a lényeg: A kézi huzalozás során nem kell vacakolnod a szigetelési távolságok betartásával, mivel a program a beállított értékeket kézi üzemmódban is figyeli (ezt hívják interaktív kézi huzalozásnak, rövidebben: interaktív huzalozásnak)! Egy komolyabb NYÁK esetén hihetetlenül jó dolog... (főleg, hogy az EAGLE-vel baromi könnyű összekötni két össze nem tartozó vezetéket, és nem hiszem, hogy sokan használják a DRC-t...)

Van benne pár példa is, érdemes megnézni kézi üzemmódban mit tud ingyenes létére. (az autorouter része sem rossz, az EAGLE beépítettjét fényévekkel leelőzi)


vas. okt. 26, 2008 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 

Én kipróbáltam, mondjuk az túlzás, úgyhogy inkább megnéztem, nekem a java miatt nem tetszik.


vas. okt. 26, 2008 20:14
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 


Valószínűleg azért nem reagáltak, mert nem próbálta ki senki. én letöltöttem, de kipróbálni már nem volt türelmem, túl késő volt.

Meg aztán sokan inkább magunk huzalozunk...

Meg aztán itt marad a később érkezőknek támpontként, ez sem utolsó szempont::))


vas. okt. 26, 2008 20:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Erre nem reagál senki?
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=892304#892304


vas. okt. 26, 2008 20:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Ugyanezt próbáltam elmagyarázni, de kissé belevesztem a részletekbe..::))

Vss helyett GND-t, Vdd helyett Vcc-t használtam. :oops:


vas. okt. 26, 2008 19:55
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
UI:Megnéztem neked, a 4066 tápját és testjét VDD-nek és VSS-nek hívják.
Adjál hozzá ilyen nevű szimbólum "alkatrészeket" létezik a tápok közt, ezekre kösd az ellenállást és minden jó lesz ;)


Ugyanezt próbáltam elmagyarázni, de kissé belevesztem a részletekbe..::))


vas. okt. 26, 2008 19:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ott a pont, 4.15-nél van már kis lenyitható is ehhez.

4.11-ben is van.


vas. okt. 26, 2008 10:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ott a pont, 4.15-nél van már kis lenyitható is ehhez.


vas. okt. 26, 2008 10:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Többmindent csak parancssorból lehet ám! Pl ritkaság, de néha kell 45fokban "keresztbe" álló alkatrész egy nyákra, az eagle 4.15 már tudja ezt, de csak a parancsot manuálisan beírva!
Ez nem igaz. Elég, ha csak az "Angle"-nél beírom hogy 45 és nyomok egy entert. Utána már be se kell írni, mert megjegyzi. :wink:


vas. okt. 26, 2008 9:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
... Pl ritkaság, de néha kell 45fokban "keresztbe" álló alkatrész egy nyákra, az eagle 4.15 már tudja ezt, de csak a parancsot manuálisan beírva!

A múlt héten pont ilyen kellett volna, de megoldottam máshogy.

MotoHacker írta:
UI:Megnéztem neked, a 4066 tápját és testjét VDD-nek és VSS-nek hívják.
Adjál hozzá ilyen nevű szimbólum "alkatrészeket" létezik a tápok közt, ezekre kösd az ellenállást és minden jó lesz ;)

Sikerült!
Köszönöm a segítséget!


vas. okt. 26, 2008 9:43
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Az eagle a huzal neve (NET name) alapján azonosítja, mi van összekötve és mi nem. Aminek a neve azonos, az egyetlen "kanóc", mindeképpen össze akarja kötni. (Nevet módosítani a baloldali "ellenállásos" ikonnal lehet)

A VCC illetve GND csak egy név, ha az adott alkatrész nem "INVOKE-olt" lábait így hívják, össze lesznek kötve az azonos nevű lábakkal. Azt az ellenállást valami más nevű VCC-re és GND-re kötötted, különben összekötné.
Általában bonyolult cuccoknál nem hívják ugyanúgy az összes használt alkatrész VCC-jét és GND-jét tehát vagy átjavítgatjuk az összes alkatrészt, vagy mégis invoke-olunk mindent.

Ha sok azonos dolgot kell egy bonyolult kapcsoláson csinálni, van ám parancssor is, sőt scriptek is vannak, amik sima egymás után írt parancsok egy szövegfile-ban.
De még az is gyorsabb az alkatrész keresek, kattintok, kiválasztok, invoke-ra kattint, stb-nél, hogy beírom a parancsot egy alaktrészre, majd "fel" gombbal visszahívom a parancsmezőbe és módosítom az alkatrész számát.

(Amikor 60-80db tápot kellet két sorban hidegítőkkel lepakolni, kipróbáltam, egyik módszerrel 5perc, a másikal kb 45perc amíg ideoda görgök és kattintgatok)

Többmindent csak parancssorból lehet ám! Pl ritkaság, de néha kell 45fokban "keresztbe" álló alkatrész egy nyákra, az eagle 4.15 már tudja ezt, de csak a parancsot manuálisan beírva!

UI:Megnéztem neked, a 4066 tápját és testjét VDD-nek és VSS-nek hívják.
Adjál hozzá ilyen nevű szimbólum "alkatrészeket" létezik a tápok közt, ezekre kösd az ellenállást és minden jó lesz ;)


vas. okt. 26, 2008 9:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Emlékeim szerint, ezt azért találták ki, hogy az EAGLE a tápvonalakat önmagától összekötözgesse. próbáld ki, hogy leraksz egy üres schematicra 3 darab CD4060-as bináris számlálót, majd mindenféle kötözgetés és Invoke nélkül generálsz belőle egy boardot. A Boardon már a táplábak össze vannak kötve. Csak annyi a dolgod, hogy a supply .lib -ből a Vss és Vdd tápszimbólumokat használod olyan eszközöknél is, ahol eredetileg kivezették a táplábakat, és GND-nek, meg +12V nek nevezik.

Összekötötte magától, kiegészítettem annyival, hogy egy ellenállás egyik felét a gnd-re a másikat a vcc-re kötöttem, de az ellenállás lábait már nem kötötte össze.


szomb. okt. 25, 2008 23:02
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Variszabi írta:
Nekem azért jobb, mert nem kéne minden alkatrésznél újra az "Invoke" gombra kattintva újabb valamit letenni, hanem egyszerűen az alkatrész lábai közt lennének.
Ha át kell rajzolni, akkor egyenlőre így marad, annyira még nem vagyok
profi a használatában.


Emlékeim szerint, ezt azért találták ki, hogy az EAGLE a tápvonalakat önmagától összekötözgesse. próbáld ki, hogy leraksz egy üres schematicra 3 darab CD4060-as bináris számlálót, majd mindenféle kötözgetés és Invoke nélkül generálsz belőle egy boardot. A Boardon már a táplábak össze vannak kötve. Csak annyi a dolgod, hogy a supply .lib -ből a Vss és Vdd tápszimbólumokat használod olyan eszközöknél is, ahol eredetileg kivezették a táplábakat, és GND-nek, meg +12V nek nevezik.


szomb. okt. 25, 2008 22:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Nekem azért jobb, mert nem kéne minden alkatrésznél újra az "Invoke" gombra kattintva újabb valamit letenni, hanem egyszerűen az alkatrész lábai közt lennének.
Ha át kell rajzolni, akkor egyenlőre így marad, annyira még nem vagyok profi a használatában.


szomb. okt. 25, 2008 20:07
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Pl. átrajzolod a szimbólumot.

De nem értem, mire lenne ez jó, az táplábak olyanra vannak rajzolva, hogy pont passzol az erősítő szimbólum közepére, és így úgy néz ki a rajzon, mintha azok a lábak is a szimbólumon lennének.


szomb. okt. 25, 2008 20:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Hogyan lehet megcsinálni, hogy az alkatrészek (pl. OPA) táp lábait ne az "Invoke" gombra kattintva adhassam meg, hanem az alkatrész ábráján a többi láb mellett szerepeljenek a táp lábak is?


szomb. okt. 25, 2008 19:55
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
MotoHackernek nagyon is igaza van!
A torzulást szinte teljes mértékben a továbbító görgők húzása okozza, mert a papír megnyúlik. Én tesztelgettem is, 17cm hosszú fekete csíkokat nyomtattam hosszanti irányban és keresztben műnyomóra és lemértem a vonal hosszát.
Az eredmény az, hogy keresztirányban szinte alig kimutathatóan nyúlik meg a vonal, inkább csak a hosszanti irányú nyúlás a jellemző, de az nagyon.
Ez ellen én úgy szoktam 'védekezni', hogy a nyákterv kinyomtatása előtt kinyomtatok ugyan arra a műnyomóra egy üres oldalt, mert másodjára már nem nyúlik nagyon tovább a papír. Illetve kétoldalas nyák esetén egyszerre és ugyan arra a műnyomóra nyomtatom mindkét oldal rajzolatát, így még ha meg is nyúlnak, akkor is a nyúlás azonos mértékű és így nem számít.

De miért az "Eagle" című topikban beszélünk ilyesmiről?!


pén. okt. 24, 2008 21:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Akkor oki led nyomtatót kell használni, ott minden pixel egy led, nincsen tükör sem laser.
De szerintem "széltében" az összes laser elég pontos, a gondot a papír ingadozó továbbítási sebessége okozza, tehát inkább hosszában történnek kisebb torzulások.


pén. okt. 24, 2008 21:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
gerry írta:
Sajnos én is ezt vettem észre. Sokat nyomtattam lézerrel pauszra, de a legtöbszőr eltorzult a két oldal egymáshoz képest. Persze ez lehet a pausz hibája is hogy hő hatására tágul-összehuzódik.
Igaz kis méretü nyáknál nem vészes.


Szerintem a problémát a lézernyomtatókban kell keresni. egy hatlapfejű forgó tükör téríti el a lézersugarat a fényhenger hosszában, hasonlóan mint a katódsugárcsöves tévékben mászkál az elektronsugár. Ha a tükör forgási sebességében minimális változás történik, az meglátszik a nyomaton. Fehér alapon fekete szöveg esetén ez az 1-2% -nyi eltérés nem okoz látható problémát. De NYÁK-készítésnél bizony több mint problémás


pén. okt. 24, 2008 20:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Idézet:
Azt vettem észre, hogy tintasugaras nyomtatók csak a legjobb/fénykép nyomtatási minőségben mérethelyesek, normál, vagy vázlat módban nagyon torzítanak. A lézernyomtatók is eléggé torzítanak, ez főleg nagyméretű, kétoldalas nyákrajzoknál tűnt fel nekem.


Sajnos én is ezt vettem észre. Sokat nyomtattam lézerrel pauszra, de a legtöbszőr eltorzult a két oldal egymáshoz képest. Persze ez lehet a pausz hibája is hogy hő hatására tágul-összehuzódik.
Igaz kis méretü nyáknál nem vészes.


hétf. okt. 20, 2008 19:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
NickE írta:
Valamit elqurtak az 5.0.0 verzióban, mert nem mérethelyesen nyomtat. Egy hosszabb tűskesor vagy IC foglalat esetén már látszik az elcsúszás. A régivel sose volt ilyen gondom, vissza is raktam.


Ez egész biztos? Azt vettem észre, hogy tintasugaras nyomtatók csak a legjobb/fénykép nyomtatási minőségben mérethelyesek, normál, vagy vázlat módban nagyon torzítanak. A lézernyomtatók is eléggé torzítanak, ez főleg nagyméretű, kétoldalas nyákrajzoknál tűnt fel nekem.


vas. okt. 19, 2008 13:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Srácok!

Aki gyorsítani szeretné a kézi routolási feladatokat, annak ajánlom a FreeRouting nevű, Eagle kompatibilis kiegészítőt. Támogatja az interaktív huzalozást, így a szigetelési távolságokat automatikusan figyeli.
http://freerouting.net/ Az autorouter része is sokkal jobbnak tűnik, mint a beépített.

Részben online program. Azért nem "igazi" online program, ugyanis a Java JRE az indításkor csak a program legfrissebb verzióját tölti le a netről. A program a saját gépeden, a saját Java értelmeződön fut. Mivel van Java cache, ezért net nélkül is szépen megy. Ehhez le kell tölteni a program honlapjáról a freeroute.jnlp-t. (ez a program indítására vonatkozó "here" szóra jobb kattintással gond nélkül letölthető) Utána csak katt rá és indul is. (net nélkül is) Az indítás után tehát a program már a helyi gépen fut.


szomb. okt. 18, 2008 13:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 337 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 151 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség