Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:31



Hozzászólás a témához  [ 229 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Stroboskop & fénytechnika 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 13, 2015 13:35
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Stroboskop & fénytechnika
Strobi AF-350 nyák rajzot keresek ha tud valaki segiteni meg köszöném


vas. ápr. 19, 2015 8:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 13, 2015 13:35
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Stroboskop & fénytechnika
Sziasztok segitséget szeretnék kérni van egy Astro AF-350 es strobim kaptam de hiányos a panel egy rajzot szeretnék kérni meg esetleg képeket nagyon meg köszöném sehol nem találok rola leirás E-mail:fazekas0606@freemail.hu


hétf. ápr. 13, 2015 14:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 17, 2014 13:57
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Stroboskop & fénytechnika
Az IFK-2000 xenontöltésű, 2000 joule energia elvillantására képes cső. Ezt a 2kJ-t asz'szem, 90 másodpercenként képes elvillantani. Jellemzően 900..1200V körüli feszültségről süthető el (pár kV-os gyújtóimpulzussal), kisebbről nem. Tehát legalább háromszorozni kell a 230V-ot, de inkább négyszerezni. A tartási végfeszültség - áram karakterisztikáját sajnos nem ismerem, egyszer érdemes lenne felvenni. (Abból kiderülne, hogy egy "ezerhetes"-hez hasonló elektronikával megoldható-e a direkt hálózati táplálás, és mekkora kapacitás kell a négyszerezőben, hogy arra a bizonyos negyedperiódusra tartva maradjon a kisülés.)

Btw, valaki legyen olyan jó, és definiálja már a stroboszkópok wattban kifejezett teljesítményét. A fizikai ismereteim meggátolnak abban, hogy érdemben kezdjek vele valamit, ugyanis én a P=U*I, és a P=E/t összefüggéseket ismerem. Ezekből a legkisebb stroboszkópokra is 10kW nagyságrendű teljesítmény jön ki (10 joule nagyságrendbe eső energia milliszekundum körüli idővel). Ha átlagteljesítményt jelentene, az sem oké, mert akkor az 500W-os strobi jó, ha 10W-os van...


szer. dec. 17, 2014 14:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ez egy xenon csõ? Gondolom egy kondit kell rásütni. (De hogy mekkorát, azt nem tudom.)


hétf. jan. 04, 2010 1:23
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 14:53
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy ilyen kis villanócsövem (lomexből, 100Ft).

Kép

Hogy kell meghajtani?
Eladó nem tudott mondani semmit, neten se találtam semmit.


vas. jan. 03, 2010 15:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Nézelődtem a professzionális vakuk között és láttam olyan vakut aminek a megvilágítási ideje változtatható volt 1/250 és 1/8000 másodperc között.
Ez technikailag hogyan oldható meg? Esetleg egy tekercset tesznek a cső elé, hogy korlátozza kezdeti áramot?


szomb. feb. 07, 2009 14:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 08, 2006 20:33
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
it egy... mi is ez? mondjuk hangra forgásirányt válto motor, discolámpába.

http://djlatino.uw.hu/
vagy direktlink a letöltéshez:
http://djlatino.uw.hu/szoftverek/lámpa%20motor.zip


pén. feb. 06, 2009 18:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 08, 2006 20:33
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
itt egy bevált fapados 500W strobi

http://djlatino.uw.hu/
vagy direktlink a letöltéshez
http://djlatino.uw.hu/szoftverek/stroboszkop.zip


pén. feb. 06, 2009 16:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 17:52
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Szia!
A strobielektronika amit legtöbbet épitettem az egy feszülttségkétszerező egyenirányitóval kezdődik,azaz a cső táplábain ugy 600-650V van.
A gyujtófeszültséget már megcsináltam sorkimenővel is,3 cm-t ütött át levegőben,láthatóan villant a cső sötétben,de az csak a gyujtófeszültség energiája volt,ugyanis mikor a csőről a +600V-ot lekötöttem,azaz csak a negativ és a gyujtófesz maradtrajta,ugyanakkorát villant..arra gyanakszom hogy a csöveimmel lehet baj,talán szakadt valahol a burában a tápláb és a belső elektróda közti rész(valami ezüstfólia szerű réteg viszi át az áramot itt,ha jól látom)
Zsolo,merre laksz?
Jó lenne keresztpróbázni a csöveim ha megoldható valahogy....Mert igy hogy 600v-táppal és 2 -3 cm-t átütő gyujtófesszel se villan el...gyanaxom..
Levegős nem lehet szerintem,elvileg akkor a gyujtófeszültségtől sem villanhat picit se egyáltalán(volt levegős patkócsövem,csak pattogott(szikrázott) )
meg tudnánk oldani egy keresztpróbát?
Mekkora feszültségről járatod mekkora pufferrel?
előre is kösz a segitséged!


szomb. dec. 27, 2008 15:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 19, 2004 18:04
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás .
Ja és az 1700-es elektronikája nem tudja vezérelni mert az tul kis feszen gyujt és a hálózatból szívja azután. A kis kondik miatt nem tudja az ifk-t vezérelni. Az xop az érzékeny.


pén. dec. 26, 2008 22:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 19, 2004 18:04
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás strobe
Küld át valahogy a rajzot ha lehet.
Nekem is van ilyen csövem 5 darab és a szemem kivillantja.
Ha jó az elektronika akkor be kell hogy gyujtson.


pén. dec. 26, 2008 22:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 17:52
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Szia!
Az a baj,hogy a kondenzátoron a mi a tápágban van,nem esik le a feszültség mikor a cső megkapja a nagyfeszültségetz,és egy halványat villan,azaz a kondi nem is sül ki rajta....
a cső ionizálódik,sötétben látszik hogy anagyfeszültségű impulzus megvillantja,a tápágban mégse vesz fel áramot.....ez a baj!
Neked IFK-2000 csöved van?


pén. dec. 26, 2008 18:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 19, 2004 18:04
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás strobe
tomppp írta:
Látom senki nem kisérletezik IFK csövekkel:(:(:(


Hell.
Szerintem próbáld meg nagyobb kondikkal.
Nekem olyat villant hogy lecsapta a 16-os kismegszakítót.
Azt pedig még az 1700-es sem verte eddig.:D

http://sound.westhost.com/project65.htm
ezt próbáld.
Üdv


pén. dec. 26, 2008 14:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 17:52
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Látom senki nem kisérletezik IFK csövekkel:(:(:(


hétf. nov. 24, 2008 18:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 17:52
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata orosz IFK-2000 csővel kapcsolatban?
Én épitettem már jópár(>40)strobielektronikát,Gemini stroboszkópokról lett lemásolva a rajz,és mindegyik full üzembiztos,nagyon jó tervezés.
Az IFK csöveket viszont nem tudom elvillantani valamiért!
Próbálkoztam a Gemini elektronikával(kb 600 volt tápfesz,és kb 8 kV gyujtófesz),de csak a gyujtófesz vékony ioncsikja látszik,semmi több,puffereket nem süti ki.
Astro 1700 Superstrobe(gyárilag vagy 40 cm hosszú cső van benne,ez hálózati energiaellátásos elvű,kondi alig van benne)elektronika szintáén nem villantja el,csak a nagyfesz csikja látható..
maga a cső nem lehet gázos,hiszen az ionizáció megtörténik,a pici villanás megvan,de ennyi..
a cső elvileg 300voltról már megy,nekem 1000 volt tápfeszről és 10kV gyújtással se villant el..valakinek ötlet?


hétf. nov. 17, 2008 1:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jún. 06, 2005 21:42
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Bonyhád
Hozzászólás 
Ez igaz.


szomb. nov. 15, 2008 18:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Ha nem pár V-os kellene akkor az optokapuval vezérelhetted volna a stroboszkóp optocsatolóját.


szomb. nov. 15, 2008 18:26
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jún. 06, 2005 21:42
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Bonyhád
Hozzászólás 
Szia!
Köszönöm fáradalmad, de nem egyről beszélünk. Én nem optocsatolót szeretnék vezérelni egy 220v-ról működő stroboszkóp bemenetén. Hanem egy OPTOKAPUT megszakítani és ezzel elvillantani 1x egy vaku csövet. Adott esetben akár másodpercenként 16x szakítanám meg az opto kaput és ennek hatására azonnal kéne villanjon 16x a cső, szinkronban az opto kapuval. Mindezt pár volt tápfesszel. Csak nem akartam új topikot nyitni ezért.


szomb. nov. 15, 2008 18:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
soma6230 írta:
...


Heló!

"Bescanneltem" neked a Baji elektronikás 230V-os stroboszkóp, és a hozzá való "Ütem-villogó" kapcsolási rajzát.
Stroboszkóp
Ütem-villogó

A stroboszkóphoz ugyan ebben az üzletben tudsz venni 250W-os villanócsövet. A vaku villanócsövéhez nem tudom, hogy mit szólna.
A transzformátoráról nem tudok semmit se, egységcsomagban volt.

Én úgy kötöttem össze a két áramkört, hogy az Ütem-villogóba nem forrasztottam be az optocsatolót, a bemenetét kivezettem és a stroboszkóp optocsatolójának a bemenetére kötöttem, a soros ellenállást nem forrasztottam be.


szomb. nov. 15, 2008 16:00
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jún. 06, 2005 21:42
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Bonyhád
Hozzászólás 
Hali!

Szeretnék egy olyan cuccot építeni, ami a következőt tudja. Optokapun áthaladó testre rávillant egy fényképező vakut. Több gondom is van:
-nem találok kapcsolást a kis vakucső felvillantására (rendelkezésre áll a két kis trafó, ami a panelján volt, és egy 350V 160u-s kondi a többit szétmarta az elemből kifolyt trutyi)
-a cuccnak adott esetben másodpercenként 16X is föl kell villani tudni (annyiszor szakaitom meg az optokaput)
-kevés hely miatt minél kevesebb tápfesszel kéne megoldani

Konkrétan van kész termék, de viccesen magas árért mérik, gondoltam megoldom magam. A kész cucc így néz ki:
Kép

Kép

Előre is köszönöm[/img]


szomb. nov. 15, 2008 15:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Nincs villanócsövem, ezért szeretnék előbb tájékozódni, hogy melyik mit hogyan mennyit, mert akkor olyat veszek.


szomb. dec. 29, 2007 13:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Arról tud valaki valamilyen infót, hogy a villanócsövek, vakuk kb. mennyi időre villannak fel? Kellene valami olyan cső, ami 1/4000 vagy 1/8000 másodpercre villan.


Nézd meg egy fotodiódával, és a szkópon megláthatod.

üdv! proli007


szomb. dec. 29, 2007 13:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Arról tud valaki valamilyen infót, hogy a villanócsövek, vakuk kb. mennyi időre villannak fel? Kellene valami olyan cső, ami 1/4000 vagy 1/8000 másodpercre villan.


szomb. dec. 29, 2007 12:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Írj nekem egy mailt, aztán elküldöm...


hétf. nov. 19, 2007 21:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 19, 2007 19:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hali mindenkinek. Uj vagyok az oldalon. Van egy XOP-15 ös villanócsövem semmi pénzért vettem. Van hozzá egy kapcsim is de nem tetszik benne az IC magyarul az IC testje közvetlenül a hálózatra van kötve a 0-ra. Nah ha fázist adok neki akkor az Ic nek vége mint a mesének. A kérésem az lenne hogy valaki dobjon már nekem egy 100%ik működő kapcs rajzot a csőhöz. ha lehet legyen benne fényerő szabályzó is, ha nincs nem gond. a válaszokat előrre is köszönöm.


hétf. nov. 19, 2007 19:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Igen, igen 2-3 buli után a kis cső cserére szorul. Sajna ez van. Még a 22uF-os, kisebb energiatároló kondi is kinyírja.

A 4,7 ohm a bekapcsolási áramlökést korlátozza. Nem sok feszültség esik rajta, így nemigen melegszik.


kedd nov. 13, 2007 9:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 01, 2006 11:07
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Köszönöm a tippet, ha hazamegyek kipróbálom :D Akkor így a 4,7ohmos ellenállás nem fog felforrósodni?

Idézet:
A villanócsövek minősége mostanában nagyon rossz, sajnos nagyon hamar tönkremennek.

Ezt tapasztaltam én is :( Volt úgy, hogy órákon át azt kerestem, hol lehet a hiba, aztán végül arra jutottam, hogy csak a villanócsővel lehet gond. Néha villan, néha nem.


hétf. nov. 12, 2007 23:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
http://www.hvlabs.hu/tmp/strobi_kondis.gif

a 10uF-os kondit úgy kell méretezni, hogy 50Hz-en a megfelelő értékű ellenállást mutasson.

Még1 jó tanács: A villnócsőhöz való energiatároló kodni ha lehet ne elkó legyen, mert nem igazán bírja a sok töltést-kisütést. Egy-két buli alatt nekem kifolyt az elkó bele. Még a jó minőségűnek is.

A villanócsövek minősége mostanában nagyon rossz, sajnos nagyon hamar tönkremennek. Ezen nem kell meglepődni. A hálózatról üzemelő XOP csöveket még nem teszteltem hosszútávon, remélem jobban bírja...


hétf. nov. 12, 2007 16:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 01, 2006 11:07
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Azt megköszönöm :)


hétf. nov. 12, 2007 11:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nemtom mér van hülyére bonylítva? Egy 10uF kondi kell, meg egy 4,7..10 ohm ellenállás a bekapcsolási áramlökés korlátozására. Utána jöhet a graetz-híd, meg a többi "normál" strobihoz való áramkör. Majd rajzolok is.


vas. nov. 11, 2007 20:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 01, 2006 11:07
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Értem, akkor ez vakvágány...
Viszont ez a kondis fojtás érdekel. Egy gyári strobiban láttam ezt a megoldást (az ütemadót és a villanócsövet kihagytam):
Kép
A lényegét viszont nem nagyon értem...
Mi a szerepe a fojtóellenállásokkal párhuzamosan kötött kondinak? Hogy kell méretezni?


vas. nov. 11, 2007 12:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Igen, ez már nekem is megfordult a fejemben. Az elgondolással annyi a bibi, hogy az áram pont nem akkor folyik, amikor a villanócső rövidrezárja a kondit, mert az egy nagyon rövid idő. A tárolókondi töltődésekor kell az áramot korlátozni, ami lehet ellenállás vagy fojtó. Ha zavar a nagy méret, vagy a melegedés, meg lehet trükközni, hogy az elejére beteszünk egy kapcsolóüzemű cuccot, ami mondjuk 60KHz-en megy, és akkor akkora fojtó is elég ami a kompakt fénycsövekben van. (1cm*1cm)

Lehet kondenzátoros fojtást is alkalmazni, ami viszonylag kicsi, és nem is melegszik. De azért egy polarizálatlan 10uF-os kondi sem annyira pici.

Különböző próbálkozásaim. Az utolsó egy más elvű, ott a cső közvetlenül a hálózatról veszi az áramot.
http://www.hvlabs.hu/hobbi/strobi1.gif
http://www.hvlabs.hu/hobbi/simplestrob.gif
http://www.hvlabs.hu/hobbi/xop_strob1.gif


vas. nov. 11, 2007 10:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 01, 2006 11:07
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Hali!

Láttam már sok villanócsöves srtobit, ahol a hálózatot nagy ellenállatokkal védik a villanócső álal okozott rövidzártól. (pl. ez)
Én arra gondoltam, hogy az áramkört a villanás idejére le lehetne választani a hálózatól, így nem kellene nagy ellenállásokkal fűteni a készüléket. A megvalósítását meg valahogy így képzeltem:
Kép
A VEZ a vezérlőimpulzusok bemenete (pl. egy 555ös IC-ből), a VCS a villanócső poz. kivezetésére megy, a GYT pedig a gyújtótrafó primerjére.

A nálam okosabb embereket kérem, hogy értékeljék az elgondolást :roll:


szomb. nov. 10, 2007 23:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
futosoft: milyen csöved van? Ha valamelyik XOP, akkor az érdekelne...


pén. okt. 13, 2006 12:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Ez a fotó úgy készült, hogy tök sötét szobában pattogtatja a gyerek a labdát, miközben a stroboszkóp villog rá. A fényképezőt forgatni kell az alannyal párhuzamosan és hosszú záridőt kell használni. Minden villanásnál kicsit arrébb kerül az alany a fotón. Természetesen AF kizárva. Még előtte, világosban kell beállítsani a fókuszt.

Miért nem lehet forrasztani a cső 2 lábára? És milyen hosszú vezetékeket használhatok a +/- és a gyujtáshoz?


pén. okt. 13, 2006 8:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
bandita írta:
Nem érdemes ilyen nagy csővel kondisat építeni, mert nem az igazi!
Csemegézzetek kicsit ezek strobik a javából, és szerintem az egyik legmegbízhatóbbak is .
Ők csinálták például a balaton körül a viharjelző rendszert ami pár éve már villanócsöves, és ha kell van olyan strobiuk ami 80Kw feletti.



www.hungaroflash.com

ilyen rajza nincs valakinek?


pén. okt. 13, 2006 7:11
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
kispedro írta:
Ugyanisn kem a minél gyorsabb villogás lenne a célom, mert stroboszkópos fotózásra kellene mint pl. ez is:
http://www.rit.edu/~andpph/photofile-c/ ... all-1a.jpg


Ez a kép , hogy készült?
Nekem van 2000 ws es csövem ha érdekel 3000ft ért adok és 1000ft ért tudok 120ws est


pén. okt. 13, 2006 7:06
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kispedro!
Én is vettem a Bajiban egy ugyan ilyen kitet, csak én 250W-os csövet vettem hozzá. Jól gondolod, a sima J-t a középső fém részre kell kötnöd! Forrasztani nem lehet rá (még a kivezetésekre sem). Én úgy oldottam megy hogy egy szigetelt, sodrott vezetéket 3-4 cm-en megblankoltam, összesodortam és rákötöttem a középső fém részre. Aztán összesodortam a vezetéket, így az rászorult a középső fém részre. Végül hogy ne jöjjön szét, az összesodort résznél átfolyattam egy kis ónt a vezetéken.


pén. okt. 13, 2006 5:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
De gáz már! A conradban a 6W-os U alakú villanócső 1.190Ft! Én a bajiból a 120W-osat rendeltem 1.000Ft-ért. A 250-es 2.220 a 2kW-os 5.800 náluk. Akkor a conrad-nál mennyi lehet? Biszont a conrad-os 6W-os csőhöz azt írják, hogy a villanás frekije 1-300Hz. Ezt most én értelmezem rosszul, vagy kicsit elírták azt a 300-at?
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... lXdEZlUT09
Az én strobi kit-emhez azt írta a bakielektro, hogy 2-10 Hz között lehet állítani a pótmétrrel, de kondi cserével lehet gyortítani. Ezek a csövek mekkora frekin használhatóak, amin még nem mennek tönkre. Ugyanisn kem a minél gyorsabb villogás lenne a célom, mert stroboszkópos fotózásra kellene mint pl. ez is:
http://www.rit.edu/~andpph/photofile-c/ ... all-1a.jpg


pén. okt. 13, 2006 2:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Rendeltem bajiból strobi kit-et + egy 120W-os csövet. Még nem raktam össze. A csővel vagyok kicsit gondban? Hogy szokták rákötni az elektronika panelra? Az U alakú csőnek 2 lába van. A panelon pedig 3 kivezetés. Egy J+ egy J- és egy sima J. A csövön a két láb mellett ott van a + és a -. A sima J-t hova kössem? A cső 2 lába közötti kis összekötő fémre? Gondolom a 2 lábon kapja az előfeszített 500V-os egyenfeszt, a kis fémre meg talán megy a gyujtás? De azt hogyan vezessem oda? Arra lehet forrasztani? Amúgy a panelon a J+ és a J- furat távolsága egyáltalán nem akkora, mint a cső 2 lábának a távolsága. Vagy eztvezetékkel köthetem oda? Milyen és valyon milyen hosszút használhatok?
Előre is köszi.


pén. okt. 13, 2006 0:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
SZEGECS írta:
Köszi a tippeket!
Esetleg tudsz olyan helyet, ahol árulnak kimondottan vakuba való csövet? A google-n a "villanócső" szóra nem kaptam sok találatot, és azok is kivétel nélkül strobi csövek voltak...


Késsz a vakud?Csövet sikerült szerezned?Nekem van egypár


pén. máj. 26, 2006 23:26
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
kiprószálom...


vas. márc. 12, 2006 12:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Maradok a veszőparipámnál, mivel ahogy nézem nem xop csőhöz készült a rajz, itt is javasolnám a 4*1K-t kiváltani egy darab 4.7u 400V-os kondival, nem melegszik.


vas. márc. 12, 2006 11:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Közkívánatra bedobtam egy egyszerű strobi rajzát:
(kb. 10 db épült belőle)

http://www.hvlabs.hu/hobbi/simplestrob.gif

Az értékek nem kritikusak.


vas. márc. 12, 2006 11:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
A zavarra nem gondoltam....
Nekem az első dmx-es dolgaim 4mhz-en ketyegő picen futottak....
Igaz az azon kívül nem csinált semmi bonyolultat, relé kapcsolás ilyesmi.


kedd márc. 07, 2006 17:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ha elárasztod, azaz 250kbps-en az egyik byte közvetlenül jön a másik után, at Atmel buffere pillanatok alatt betelik, és nem fogja tudni elvenni az adatot. Thát annyi, hogy le kell ellenőrizni, hogy a gyári vezérlő milyen sűrűn küld adatot.

A nullátmenet sem gond, csak meg kell csinálni, hogy pl. a cső 6KV-os gyújtófeszültsége se okozzon zavart a mellette lévő elektronikában, mert ezt hajlamos nullátmenetnek detektálni (sikerült :) )

Az XOP csövekről jó lenne keríteni egy adatlapot...


kedd márc. 07, 2006 16:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Nem érdemes ilyen nagy csővel kondisat építeni, mert nem az igazi!
Csemegézzetek kicsit ezek strobik a javából, és szerintem az egyik legmegbízhatóbbak is .
Ők csinálták például a balaton körül a viharjelző rendszert ami pár éve már villanócsöves, és ha kell van olyan strobiuk ami 80Kw feletti.



www.hungaroflash.com


kedd márc. 07, 2006 16:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Már miért ne tudná kiválasztani?
Mondjuk amilyen áruk van a prociknak lehet, hogy arra egy külön procit tennék.. egyszerűbb megírni...
A nullátmenetet sem nehéz detektálni, beengeded a AD-ba és nézed, mivel nem kell valami eszméletlen pontos dolog, ha egy kicsit tévedsz nem látszik.


kedd márc. 07, 2006 15:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Zárójelbe tettem, tényleg nagyon jó!!! És nem is rossz hatékonysággal használja a hardvert... Néha gyorsan kell fejleszteni, és akkor nagyon jó.

A DMX vétel nem tűnik vészesnek, illetve akkor ha elárasztod adatokkal, mert nem fogja tudni kiválasztani az ő csatornáját.

A fázisszög-vezérlés egy számlálóval megoldható csak a nullátmenetet kell jól detektálni...


hétf. márc. 06, 2006 22:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Én szeretem a bascomot, pillanatok alatt meg lehet csinálni bármit.
Egy prociból meg lehetne csinálni az egészet dmx-estől.


vas. márc. 05, 2006 11:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 229 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség