Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 28, 2024 13:05



Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Monitor hibák és javításuk 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 22, 2004 20:49
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hello!

Tudnátok nekem egy olyan heylet javasolni, ahol újra tudják alkotni a monitorra a tükröződésgátló védőréteget?

Ez a monitor konkrétan egy EIZO T57S lenne.


csüt. júl. 27, 2006 11:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 17, 2006 19:53
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok, látom ti vágjátok ezt az RGB témát, gondoltam megkérdezlek titeket, hátha tudtok nekem is segíteni.
Adott 1 LG 100Hzes tv, 3 bemenettel ezek közül a SCART1 az RGB bemenetes.
Akármilyen készüléket (dvdlejátszó, műholdvevő) kötök rá (akármilyen RGBs kábellel) a kép 2 oldalán szellemképes lesz....mint régen a VHS videómagnóknál ami volt tesztjel a fekete háttéren 2 fehér csík.
Annyi a különbség, hogy itt csak szellemképes a 2 csík.
SCART2őn semmi zavaró jel, de az nem RGB.
TV előlapján RCA bemeneten is van ilyen zaj, de sokkal kisebb.
Szerintetek hogyan lehetne megszűntetni a hibát? Nincs mágneses készülék sem a tv közelében ami gerjesztené.
Köszi.


hétf. júl. 24, 2006 1:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Függőleges eltérítés IC-je tápjában (18V körül) találtam 1x egy kontakthibás ellenállást. Az ilyesmi hibát okozott. Ez egy pártíz ohmos viszonylag nagy telj. ellenállás. De ez valószínű csak arra a monitorra volt igaz (PGA gyártm.)


szer. júl. 05, 2006 21:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 9 collos fekete-fehér monitor képe nem tölti ki a képernyőt
Van egy gyári új 9 collos fekete-fehér monitorom, szerverhez szeretném használni konzolnak. Az a baja, hogy a képe nem tölti ki a képernyőt. Nem sok féle felbontást tud, 800x600 70 Hz, 1024x768 interlaced 66 Hz. Sajnos nincs rajzom róla, de az IC-k típusait le tudom olvasni (főleg Philips gyártmányúak). A panelen a 12V-os mérőponton megvan a feszültség. Mit nézzek meg rajta így rajz nélkül?


szer. júl. 05, 2006 18:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Üdv !

Nem kell eltekergetni. Ha ütögetésre megjavul akkor az kontakthiba.
Forrasz át minden gyanus érintkezést. A képcső nyakán lévő panelt is !
Az egy kicsit macerássab mert előbb le kell róla az árnyékolást forrasztani . De mégéri.
Sok sikert.


kedd júl. 04, 2006 19:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 03, 2006 17:19
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Monitor kérdés
Üdv.
Van egy monitorom, ami azt csinálja h. bekapcsolás után kicsivel elsötétedik a kép (mintha letekerném a fényerőt), de néha rögtön bekapcsoláskor is jelentkezik a probléma. Ha rácsapok a tetejére akkor viszont rendbejön, csak az a baj h. a percenkénti csapkodás kicsit fárasztó :D A kérdésem az lenne h. mi lehet a probléma, és hogyan orvosolható (a fenti módszert leszámítva). A fényerőt/kontrasztot szabályzó tekerentyűk jól működnek.


hétf. júl. 03, 2006 18:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
De, meg lehet tekerni az RGB végfokot, csak ez az elektronágyúk öregedését még gyorsabbá teszi, így csak egy rövid átmeneti javulást érsz el vele. Bár 1-2 évet még ment az így megtuningolt TV. (a szokásos képcső okozta Videoton hiba volt, amikor az RGB végfokok sorra bexartak)

A RGB-t minek tekergesse ? Ráteker egy kis G2-t (sorkimenő legalsó potija) , és vírítani fog még egy ideig.
A videotonnál meg a PE7058 nem bírta a strapát, ha már öregebb volt a képcső, meg néha jó képcsővel sem. Azért a BF 458-ak nem döglöttek halomra , csak az háromszor annyiba került, és fél év múlva nem mehetett a szerelő megint levenni az ügyfelet, hogy kicserélje a következő PE-t...


csüt. jún. 29, 2006 1:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hát, amennyit ez már ment, bőven megszolgált. Ideje is lenne egy másiknak.
Amúgy nem lenne/lett eddig sem mindig full fényen járatva, csak sötétebb dos-os játékok meg filmnézés közben ami ugyan nem kimondottan sűrűn jön közbe de amikor van akkor mégiscsak kellemes fícsör ha többet látok némi pacáknál :)
Akkor szerelő lesz a vége, én nem igazán túrnék ismeretlenül a lelkiviágába a drágámnak. (:
Furcsamód a fókusz még kiválóan tartja magát, egy ilyen idős moncsi általában már homályosodik nem? (5-6 év)


vas. jún. 25, 2006 19:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
De, meg lehet tekerni az RGB végfokot, csak ez az elektronágyúk öregedését még gyorsabbá teszi, így csak egy rövid átmeneti javulást érsz el vele. Bár 1-2 évet még ment az így megtuningolt TV. (a szokásos képcső okozta Videoton hiba volt, amikor az RGB végfokok sorra bexartak)


vas. jún. 25, 2006 10:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hali!
Nekem csak egyszerűen sötétebb a monitor az elvártnál... Ahány monitort látok, ami újabb, mindegyik csak úgy vakít ehhez képest...
Ezen lehet segíteni? Úgy rémlik, hogy lehet, de ti biztosabbat tudtok mondani sztem. 1. egy poti eltekerésével, 2. a videojel-feldolgozó egység érzékenységének állításával talán? (ez csak amolyan agyament 5let)

5 éves, proview px 566 a típus bár ez gondolom ilyen szempontból lényegtelen (= full digitál vezérlés)


pén. jún. 23, 2006 21:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Egyébként biztos hogy csak öregedés okozza ezt a fókusz problémát? egyébként van egy olyan baja még, hogy néha egy kicsit sárgásabb lesz a szín, de a megütögeti az ember oldalról egy kicsit, akkor visszaál. Az egyébként mi lehet hogy ha ráütök, akkor az egyik oldalt "hullámzik" a monitor. Mármint a kép az állandó, de hullámzik mögötte, hasonlóan mint mikor a degausst bekapcsolja az ember.


csüt. jún. 22, 2006 15:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
qka, vagy nekem van egy zsír új Toshiba csövem, asszem 17"-os. Ingyé odaadom, de attól még nem biztos hogy jó lesz.


csüt. jún. 22, 2006 13:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Hát igen azzal én is próbálkoztam, de úgy volt ahogy te is írtad, hogy hogyha belőttem az egyik terültetet, akkor a másik volt homályos


csüt. jún. 22, 2006 12:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Sajnos ez az öregedés jele... a G2 potival lehet segíteni, de akkor meg máshol mászik el.... De nálam jobban hozzáértők majd megmondják.


csüt. jún. 22, 2006 12:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Hello! Van nekem egy gaba 17" os monitorom. A kérdés az lenne hogy mit lehet tenni azzal, hogy jobb szélén elég homályos a kép, míg másutt normális. Lehet valamit kezdeni a dologgal?


csüt. jún. 22, 2006 8:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 08, 2006 9:57
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás ?
Szal? Van valakinek ötlete?


hétf. jún. 19, 2006 6:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 08, 2006 9:57
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás LG Studioworks 520Si
Van ez a Studioworks 520Si monitorom. A gép bekapcsolása után, amikor a monitort is bekapcsolom köbö 1-2 másodpercre ad képet, majd kikapcsol (elektronikusan). Ezután kinyomom a gombjával, újra vissza kapcsolom, 1-2 mp-ig van kép, majd megint kikapcsol! Van valakinek ötlete, hol kutakodjak? Köszi előre is!


kedd jún. 13, 2006 7:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Színegyensúlynál nem próbáltad a korrekciót a monitor menüjében?

Üdv!


hétf. máj. 08, 2006 17:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 08, 2006 9:57
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Samsung hiba
sse írta:
Nekem 795MB csinálja ezt de már miután megvettem 1-2hét mulva kezdte(uj volt).
Bemelegedés után már nem jön elő.


Nekem bemelegedés után csinálja... !!!


hétf. máj. 08, 2006 11:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás Re: Samsung hiba
DoomMaker írta:
Üdv!

Adott egy Samsung SyncMaster 793MB monitor a köv hibával:

bekapcsolás után kis idővel a jobb oldalán a képnek barna folt-beúszások jelennek meg köbö a képernyő feléig vizszintesen, majd eltűnik. Ez tart köbö 4-5 mp-ig, de megismétlődik pár perc múlva. A következőt tettem vele: kifújtam a port levegőspray-el (elsősorban a NF-ről), azóta nem láttam a hibát. De ha mégis előjönne? Mit tegyek? Mi az oka ennek a hibának?



Nekem 795MB csinálja ezt de már miután megvettem 1-2hét mulva kezdte(uj volt).
Bemelegedés után már nem jön elő.


hétf. máj. 08, 2006 11:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 08, 2006 9:57
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Samsung hiba
Üdv!

Adott egy Samsung SyncMaster 793MB monitor a köv hibával:

bekapcsolás után kis idővel a jobb oldalán a képnek barna folt-beúszások jelennek meg köbö a képernyő feléig vizszintesen, majd eltűnik. Ez tart köbö 4-5 mp-ig, de megismétlődik pár perc múlva. A következőt tettem vele: kifújtam a port levegőspray-el (elsősorban a NF-ről), azóta nem láttam a hibát. De ha mégis előjönne? Mit tegyek? Mi az oka ennek a hibának?

Van egy másik problem: LG StudioWorks 500E. A képen körbe a szélén homályos a kép, köbö ujjnyi vastag területen. Képcső-csere?

Az utolsó nyomorom: Samsung SyncMaster 793S. Olyan a kép, mintha az egyik szin elment volna, erősen piros a kép, DE minden szin megvan, a nézegetett képek kvázi szinesek, csak gazdagon van piros az egész képen! Ötlet?


hétf. máj. 08, 2006 10:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
Sebi írta:
ati-nak írtam, de most olvastam a Tied is Bandiras. Lehet h ua gond van Nálad is. Ütögetésre esetleg reagál?: kontakthiba. 3évesnél régebbieket át szoktam forrasztani.


Megtekergettem; a focus potikat is kellett állítani, de most szép képe van, és nem pislog(csak nagyon ritkán).
A tekergetés annak a következménye volt, hogy SW Rebellion közben szétment a fókusz :shock: :?: :hm: , de a tekergetéstől hejrejött. Most örülök a fejemnek, és remélem hogy így marad még sokáig.


hétf. ápr. 24, 2006 17:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
TFT-ben nem vagyok otthon, ehhez már öreg vok...
Persze hogy nincs sorkimenő. Egyet azért már kibontottam, megcsodáltam a sok 100lábút és azt hiszem ehhez nagy szerencse is kell, hogy vki meglelje a baját.


csüt. ápr. 20, 2006 19:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 19, 2006 22:26
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sebi írta:
ati-nak írtam, de most olvastam a Tied is Bandiras. Lehet h ua gond van Nálad is. Ütögetésre esetleg reagál?: kontakthiba. 3évesnél régebbieket át szoktam forrasztani.


De nekem tft-m van, nem crt monitorom, akkor is ez a megoldás?

miért nem láttam eddig az előző hozzászólást? :roll:
:D


csüt. ápr. 20, 2006 19:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Egy TFT monitorban hol található a sorkimenő? ;-)


csüt. ápr. 20, 2006 19:10
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
Hol kell átforrasztani? Potik nincsenek, menüvel lehet állítani a képet.
A sorkimenőtől meg tartok erősen, a 15KV káros élettani hatásaitól.
Ütögetésre nem reagál.


csüt. ápr. 20, 2006 18:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
ati-nak írtam, de most olvastam a Tied is Bandiras. Lehet h ua gond van Nálad is. Ütögetésre esetleg reagál?: kontakthiba. 3évesnél régebbieket át szoktam forrasztani.


csüt. ápr. 20, 2006 18:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
Sebi írta:
Talán csak a G2 fesz ment fel nagyon. Próbáld a sorkimenőn a SCREEN feliratú(általában az alsó) potit megtekergetni. Ha az osztó talajontja megszakadt, akkor nem fog szabályozni: sorkimenőcsere.


Ez most nekem szólt?
A monitor már tiszta, de még mindig vibrál a képe.


csüt. ápr. 20, 2006 11:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Talán csak a G2 fesz ment fel nagyon. Próbáld a sorkimenőn a SCREEN feliratú(általában az alsó) potit megtekergetni. Ha az osztó talajpontja megszakadt, akkor nem fog szabályozni: sorkimenőcsere.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sebi csüt. ápr. 20, 2006 18:09-kor.



csüt. ápr. 20, 2006 7:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 19, 2006 22:26
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Szervusztok

Egy 15" LG tft monitorral van egy kis gondom, a képernyő tiszta fehér bekapcsolás után, néha elsötétül(a win bootolása alatt), de semmilyen képet nem tudok rajta megjeleníteni, az OSD sem műxik.

Mi lehet a gond?
Mennyibe lehet a javítása?

A válaszokat előre is köszi.


szer. ápr. 19, 2006 22:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
Van egy 17" moncsim, de "billeg" a fényereje. Ez annyiban zavaró, hogy a monitor képe hol kifényesedik, aztán meg visszahalványul. Vagy fordítva. Holnap kitakarítom a nyákot és portalanítok, de amennyiben a probléma továbbra is fennáll mit kell vele csinálni?


szer. ápr. 19, 2006 21:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Valszeg az IC a képcsőpanelen van...de én személy szerint nem vagyok benne biztos, hogy az RGB IC-vel van baj....


vas. ápr. 09, 2006 18:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Üdv!

Egy LG f700b-vel van probléma, fekete-fehér a kép. Egy ismerős azt tanácsolta, forrasszam át, vagy cseréljem a színvég IC-t, ami a képcsőpanelen van, valami LMxxx. Ennek a típusára lenne szükségem, mert csak hétvégén kerül hozzám a monitor, akkor pedig nem tudok alkatrészt venni. Tudtok segíteni? Esetleg valami fontos tudnivaló, mielőtt nekiállok? Mennyire könnyű hozzáférni ehhez az IC-hez? Nagyon szét kell kapni a monitort?

Előre is köszi a segítséget!

Petya


kedd ápr. 04, 2006 22:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 12:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: áramkörben :)
Hozzászólás 
Attee írta:
Chipcad777 írta:
üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni egy monitor javításában. Pénznyerő automata monitárján elment a piros a szín. Hiába tekergetem a potit semmi nem változik. a poti jó, kimértem. a többi színre reagál ha tekergetem.
Tudna vki mondani olyat,h milyen alkatrészt nézzek meg?
Tranyót, kondit,stb...

előre is ezer kösz.


Talán evidens, de azért első lépés: képcső vizsgálata.

Nézd meg, van-e mindhárom ágyúnak fűtése. Előfordul, hogy csak az egyik szín katódfűtése szakad meg.
A képcsövet úgy tudod legegyszerűbben megvizsgálni, hogy lekötöd a piros katódot, és egy pillanatra letesteled. Ha ok a képcső, erősen világít pirosan.
Ha ok. akkor lehet mérni. A katódokon változó, de mondjuk kb. 50-80V feszej mérhető.
Ha a pirosnál ez magas, pl. 200V, nézd át a piros színhez tartozó RGB végtranyókat. Ha ez is ok, lehet szakadt a katódellenállás is. ~1kohm körüli. Ha ez is ok, nézd + a vezérlést. Ez már bonyolultabb tma, ide már jól jöhet egy szkóp is...


köszi szépen Attee az segítséget... a képcső tuti jó, mert van még sok ilyen monitorpanel itthon és többinél jó a szín ugyanazon a képcsövön.
a többi dolgot amit mondtál megnézem.

mégegyszer köszönöm szépen!


pén. márc. 31, 2006 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Chipcad777 írta:
üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni egy monitor javításában. Pénznyerő automata monitárján elment a piros a szín. Hiába tekergetem a potit semmi nem változik. a poti jó, kimértem. a többi színre reagál ha tekergetem.
Tudna vki mondani olyat,h milyen alkatrészt nézzek meg?
Tranyót, kondit,stb...

előre is ezer kösz.


Talán evidens, de azért első lépés: képcső vizsgálata.

Nézd meg, van-e mindhárom ágyúnak fűtése. Előfordul, hogy csak az egyik szín katódfűtése szakad meg.
A képcsövet úgy tudod legegyszerűbben megvizsgálni, hogy lekötöd a piros katódot, és egy pillanatra letesteled. Ha ok a képcső, erősen világít pirosan.
Ha ok. akkor lehet mérni. A katódokon változó, de mondjuk kb. 50-80V feszej mérhető.
Ha a pirosnál ez magas, pl. 200V, nézd át a piros színhez tartozó RGB végtranyókat. Ha ez is ok, lehet szakadt a katódellenállás is. ~1kohm körüli. Ha ez is ok, nézd + a vezérlést. Ez már bonyolultabb tma, ide már jól jöhet egy szkóp is...


csüt. márc. 30, 2006 19:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 05, 2005 19:02
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Hmvh
Hozzászólás 27"-OS tft PANEL 26-42" tft MEGHAJTÓ
Eladó - elcserélhető egy 27"-os TFT panel (1280x720 single LVDS, beépített inverterrel, karcmentes);Egy teljes SANYO LCD TV elektronika (26"-42"!!! táp, tuner, dvi, távvezérlő, 2x15W TFT PIP stb. csak panel kell hozzá 1280x768 dual LVDS).. Sűrgősen eladó.. ezen a héten 20 eFt /db!! (1 panel 2 meghajtó van! ) Nézd meg a honlapomon!!!
http://micilacko.fw.hu


csüt. márc. 30, 2006 18:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 12:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: áramkörben :)
Hozzászólás 
üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni egy monitor javításában. Pénznyerő automata monitárján elment a piros a szín. Hiába tekergetem a potit semmi nem változik. a poti jó, kimértem. a többi színre reagál ha tekergetem.
Tudna vki mondani olyat,h milyen alkatrészt nézzek meg?
Tranyót, kondit,stb...

előre is ezer kösz.


csüt. márc. 30, 2006 18:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 01, 2006 9:10
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Ja ezt tényleg elfelejtettem: Daewoo 21 colos, de szét nem szedtem, hogy milyen képcsö van benne.


szomb. márc. 04, 2006 7:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:16
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Monitor
Keresd meg a tápban a relét. Ahoz közel van egy nagyteljesítményű tranyó vagy fett. Vedd ki és ugy indítsd be a tápot, ha megy utána kereskedj. Ja mégvalami ha nem akasz sokk alkatrészt kinyírni míg kisérletezgetsz,tegyél sorba tápdugóval egy 100-200W-os izzószálas égőt.
Így ha rossz világít,ha jó akkor nem. Mégvalami, kiszáradt kondenzátor is lehet probléma.


pén. márc. 03, 2006 19:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Még mindig nem tudni, milyen tv volt.
Szerintem valami cseh képcsővel szerelt török csoda lehetett, de igy csak találgatni lehet. A cseh csövek szoktak foltosodni kikapcsolás után, egyébként is nagyon ratyi minőség.


pén. márc. 03, 2006 19:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 01, 2006 9:10
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Képzeld Galfy, megértőek voltak, és vettünk helyette egy lg flatron tv-t. Lehet hogy téged k*rvára nem zavarna, de minket igen mert SELEJT. Azt ne mondjátok hogy ez normális, főleg egy ilyen topicban ne. Sok tv-t láttam már és egy se csinált ilyet. A szabadidős tevékenységembe meg ne szoljál bele.
<most nagy levegőt veszek>
.
.
.
<most kifújom>

Szóval PEACE mindenkinek, csak ezen felhúztam magam.


pén. márc. 03, 2006 18:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A 3 pacni sötétben: ha csak teljes sötétben látod, nem káros a képcsőre, de (mivel új) talán konstrukciós hiba: a fénypontkioltás általában úgy jön létre, hogy a kikapcsoláskor (kondival v. más módon) a képcsövet teljesen "ki kell nyitni" , tehát a rácsokon tartani kell a pozitív feszt addig, míg a képcső bevonatok által alkotott nagyfeszkondi kisül, mivel a meleg katódok egy ideig még emittálnak. Szerencsére a fókuszfesz hamarabb kihal, így a pacni már nem égeti a drága fényport.

A hullámzós... először a táp pufferével kötnék paralel 1 47u 400V-os elkót, mert a leírás alapján 50Hz moduláció ül a sorfrekin (meg mindenen...)

Vízszintes csík: függő eltérítés nincs. Leggyakrabban a végfok IC hibája, ha kapható, nem nagy gond. A minimálisra méretezett hűtőborda miatt nagyon meleg lehet, és kihajtja a felerősítő csavar(okat), hővezetés romlik, IC-nek annyi.


pén. márc. 03, 2006 17:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Hello!

Kipróbáltam a monitorokon a McLaca által javasolt alufóliázást, de még mindig ócska a kép. Olyan, mintha hullámozna. 60Hz-től 85 Hz-ig haladva felfelé a frekvenciával, a vibrálás csökken.
Mi lehet ez?


+Van egy másik monitor: A képe összement 1 vízszintes csíkká a képernyő közepén. Itt gondolom a függőleges eltérítés körül lehet gond. Javítható ez általában egyszerűen, vagy próbáljak szerezni másik monitort?


csüt. márc. 02, 2006 10:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> kikapcsoltuk, áramtalanítottuk, lámpaoltás
> (tehát sötétet csináltunk ), és ekkor vettük
> észre hogy világított két helyen a képernyő
> (felső középső szektorban a foltok), mintha
> két kisebb bolygó szélei ládszóttak volna
> halvány vöröses kékesen, ami még 20-25
> percig látszódott.

Jol ertem hogy ki akarod garancialisan csereltetni
a vadi uj TV-t mert kikapcsolva tok sotetben
lattok meg valamit a kepernyon????

Szerintem korbe fognak rohogni....
A legjobb amit kaphatsz nehany tanacs hogy
ha mar sotet van es orul az asszony az uj
TV-nek mivel kellene inkabb foglalkozni :)))))


csüt. márc. 02, 2006 8:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Benő Hill írta:
Tv-s a probléma, remélem nem gond ha itt teszem fel:
Szóval tegnap érkezett a tv, üzembe helyeztük, ment 3 órát rendben (mondjuk amíg nem volt behangolva, a felső rész mintha világosabb lett volna, de a hangolt, akár zajos csatornáknál is nem láttam ezt), kikapcsoltuk, áramtalanítottuk, lámpaoltás (tehát sötétet csináltunk :D ), és ekkor vettük észre hogy világított két helyen a képernyő (felső középső szektorban a foltok), mintha két kisebb bolygó szélei ládszóttak volna halvány vöröses kékesen, ami még 20-25 percig látszódott. Ma felhívjuk majd a boltot vagy a szervízt, de addig is ki látott már ilyet, szokták-e cserélni ilyen hibával a tv-t, és miért van ez?


És mégis, milyen tv ez ? Ha ez kiderülne, talán valami okosat is lehetne mondani.


csüt. márc. 02, 2006 0:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 01, 2006 9:10
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Tv-s a probléma, remélem nem gond ha itt teszem fel:
Szóval tegnap érkezett a tv, üzembe helyeztük, ment 3 órát rendben (mondjuk amíg nem volt behangolva, a felső rész mintha világosabb lett volna, de a hangolt, akár zajos csatornáknál is nem láttam ezt), kikapcsoltuk, áramtalanítottuk, lámpaoltás (tehát sötétet csináltunk :D ), és ekkor vettük észre hogy világított két helyen a képernyő (felső középső szektorban a foltok), mintha két kisebb bolygó szélei ládszóttak volna halvány vöröses kékesen, ami még 20-25 percig látszódott. Ma felhívjuk majd a boltot vagy a szervízt, de addig is ki látott már ilyet, szokták-e cserélni ilyen hibával a tv-t, és miért van ez?


szer. márc. 01, 2006 9:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Itt leírtam néhány javítási ötletet de ugyis egyenként teszik fel ,hogy mi a baj ezzel és ezzel a monitorral :) :

http://kemm001.googlepages.com/muszaki

Szivesen veszek építő jellegű hozzászolásokat esetleg konkrét hibaleírásokat és akkor azt is közzétenném.
(Pl amiket SMA szokott irni )


kedd feb. 28, 2006 20:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
De, a táp közel van hozzá. Majd megpróbálom átrendezni, bár elég kevés a hely. Esetleg kipróbálom az alufóliázást is.


pén. feb. 24, 2006 18:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nincs túl közel hozzá a számítógép (gagyi) tápja?
Egyébként az alufólia remekül árnyékolja az elektromágneses hullámokat (de tényleg! - csak nem valami esztétikus).

Üdv!


pén. feb. 24, 2006 13:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Az ötletek jók, de sajnos nem megvalósíthatók :(
Egyéb gondolat? Esetleg valamilyen egyszerűen kivitelezhető árnyékolás?

Amúgy közben volt Windows 2000 install, és amíg karakteres módban volt a monitor, iszonyatosan ugrált a kép. Grafikus módban nem annyira, de azért ott is mozog. A szememet meg nincs kedvem elrontani.

Egyébként ilyenkor maga a monitor, vagy a kábele szedi össze a zavarást?

Került oda egy 21"-es Nokia is, annak stabilnak tűnik egyelőre a képe, bár az 5 db koaxon kapja a jelet.


pén. feb. 24, 2006 12:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség