Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 14:50



Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szünetmentes akku 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: Szünetmentes akku
Akkor durván 52 perc.
Köszönöm!


szer. feb. 09, 2011 19:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Szünetmentes akku
24V*9Ah/(184W+40W)*90%=0,87 h


kedd feb. 08, 2011 23:06
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: Szünetmentes akku
Digi TV-m van, aminek a beltérije pluszban még 40W-ot eszik.
24V/9Ah-s akkupakk van benne.

http://csepcountryfeszt.fw.hu/SNC00845.jpg
http://csepcountryfeszt.fw.hu/SNC00847.jpg


kedd feb. 08, 2011 20:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Szünetmentes akku
Láma.
Van olyan 2200VA-es APC-nk, ami max teljesítményen 6-8 percet tud.
Meg volt olyan 3000-res, ami 1 akkupakkal 30 percet és további 8 akkupakk volt ráköthető.
Ezen kívül nemtudom, hol szeretnéd használni a TV-t, de ha a házban nincs villany, akkor a fejerősítő se nagyon fog működni. Ha kábelTVd van.


kedd jan. 25, 2011 11:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Szünetmentes akku
Tényleg láma. Az aksi feszültségét és kapacitását kellene megadnod.


hétf. jan. 24, 2011 18:39
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: Szünetmentes akku
Sziasztok!
Egy láma kérdés. Ha van egy 1.450W-os UPS-em, akkor a rácsatlakoztatott 184W-os LCD tv, áramszünet esetén, kb. mennyi időn keresztül képes üzemelni?


hétf. jan. 24, 2011 15:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hupsz, bocsánat, hogy elmaradt a válasz.

Szóval a fejlemények:
Szünetmentes megjárta a szervizt. A 3 átkapcsoló reléből 1 jó volt, 1 olyan átmenet, 1 elég leharcolt állapotú volt. Mindhárom cserélve lett.
Ezen kívül kellett egy újrakalibráció neki. A kimenetén eredetileg 240-250V közötti értékeket mért, ezt rendberakta, illetve talán ezen az érzékenységen állítot.

Így most rendbejött a kis aranyos, működik, ahogy kell.

Köszönöm szépen a tanácsokat :)


pén. máj. 08, 2009 23:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
az átkapcsolás sebessége nem, az érzékenység az, ami változtatható.


kedd máj. 05, 2009 12:47
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Így van, nem sima soros kábellel kell összekötni a géppel. Anno be lett ide linkelve a kábel bekötése.
A képen az 1-es, az egy kimeneti túlterhelés, zárlat esetén leoldó "megszakító".
A DIP kapcsolókkal az átkapcsolási a sebességet nem lehet változtatni. Ilyen opciót a hozzá adott Powerchute programban sem láttam.

Mielőtt szervizbe adnád, ki kellene próbálni két garantáltan jó akkuval.


kedd máj. 05, 2009 12:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
APC-nek nem sima kábel kell. Még annó amikor vettem, próbáltam azzal, de nem működött vele. A másik, hogy nincs soros portom :D

Az UPS eddig működött. Tegnap délelőtt is még normálisan kapcsolt (jópárszor hosszabb rövidebb időre elment az áram, volt itt eső-jégeső minden), aztán este pedig már lekapcsolt a gép.

Hátuljáról mindjárt csinálok képet.

Szerk.: Kép megérkezett: Kép

Elég rossz minőség lett, de sajnos így sikerült. A magyarázat:

1--> : Manualban nem találtam róla. Olyan van aláírva, hogy Overload Protection, Press Reset. Gondolom, ez ilyen kis biztosíték szerűség.
2--> : kis kapcsolók, manual 21. oldalán lehet róluk olvasni.
3--> : sima kapcsoló, teljesen lenyomja az UPS-t.


szomb. máj. 02, 2009 11:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Üdv!
Az adatkábel egy síma nullmodem kábel.
Az átkapcsolás elvileg 20 ms, ezt nem szabadna meglátnod. Nincs véletlen túl alacsony érzékenységre állítva? Néhány típusnál ezt hátul, egy mini nyomógombbal is lehet állítani, néhánynál meg dip-switch -ek vannak.


szomb. máj. 02, 2009 9:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
T68m írta:
Hannibal írta:
Találkozott valaki ilyennel? Megmenthető még szegényke?

Köszi szépen.

Hannibal.


persze. Vagy beállítási baja van, a szünetmenteseknél (progival) állítani lehet az érzékenységet vagy hardwares hiba. Ez esetben szerviz.


Adatkábelem nincs hozzá sajna, úgyhogy keresek valami szervízt, aztán oldják meg :P


szomb. máj. 02, 2009 9:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Találkozott valaki ilyennel? Megmenthetõ még szegényke?

Köszi szépen.

Hannibal.


persze. Vagy beállítási baja van, a szünetmenteseknél (progival) állítani lehet az érzékenységet vagy hardwares hiba. Ez esetben szerviz.


szomb. máj. 02, 2009 2:04
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sziasztok!

Újabb problémám adódott a szünetmentesemmel. Az alany még mindig a fentebb már linkelt példány, de hogy ne kelljen keresgélni: APC Smart 600VA

A jelenség pedig, hogy lassan vált akksi üzemre, ha elmegy az áram. Szünetmentes után van egy elosztó, annak a kapcsolóján is látszik, hogy egy pillanatra kialszik a fénye és a gép is lekapcsolja magát.
Az akksival most nem lehet probléma (legalábbis szerintem), mert miután átváltott és visszakapcsolom a gépet, már viszi rendesen. Vista bebootol, megerőltettem Orthos+GPU Caps kombóval, nem problémázott, nem kapcsolt le.

Visszaváltással nincs gond, az elég gyors, nem kapcsol le a gép.

Ami érdekes, hogy van rajta egy Teszt gomb, ezt megnyomva akksira vált, kicsit megy akksiról, majd vissza hálózatra. Ezt tökéletesen végrehajtja, nem kapcsol le a gép.

Találkozott valaki ilyennel? Megmenthető még szegényke?

Köszi szépen.

Hannibal.


pén. máj. 01, 2009 23:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 229
Hozzászólás 
Köszi az infókat!


pén. ápr. 24, 2009 20:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Jo cikk.


pén. ápr. 24, 2009 20:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
http://www.panelectron.hu/akkumulator_gyik.html

az "amperóra" fejezetet olvasd el!


pén. ápr. 24, 2009 18:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Szia,

ha en csinalnam, akkor egyreszt neha elesben is probalnam hogy "meddig birja". Ez ellen szol az hogy kozben folyamatosan csipog es a csalad idegbajt kap (es ha ido elott lekapcsol, akkor a Windows is esetleg megsinyli (pont tegnap kellett hasonlo okbol helyrehoznom otthon a gepet, de ott nem a szuntmentes volt a hunyo)). Viszont ha kibirja min 5 percig akkor meg jo (hiszen csak arra kell hogy tudj menteni/kilepni).
Masreszt megneznem hogy az akksi mennyire van kiszaradva, azaz pl. egy auto izzoval (javasolt 12V 21W :) leterhelve megmerni a kapocsfeszultseget).

Roviden: Szerintem dugd ra az asztali lampat a PC helyett es huzd ki a konnektorbol. Ha megy vagy egy negyed orat akkor jo. Ha nem akkor lehet venni bele uj aksit...

Udv,

G.


pén. ápr. 24, 2009 8:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 229
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!
Hogyan lehet mérni egy használt szünetmentes táp "jóságát" , magyarul a névlegeshez képest most milyen állapotban van? Elég az akksik terheléses mérése max kimenő áram mellett? Ekkor hogyan lehet megállapítani az akksi töltöttségi állapotát, illetve élete mely szakaszán jár?


csüt. ápr. 23, 2009 19:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Akksicsere megoldotta a problémát. Köszönök szépen minden segítő szándékot. Mostmár szépen megy a szünetmentes :)


szomb. nov. 15, 2008 0:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Köszi szépen a tanácsot, mindenképp megfogadom :)
Azt az alsó két csavart nagyon bután rakták be oda, találhattak volna értelmesebb módot is. Mindegy, kárpótol az, hogy nem egy gagyi csájnííz vacok, hanem azért egy minőségi cucc, mégha idős is :P


hétf. nov. 10, 2008 15:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Szia!
Nekem is ugyanez a típus van otthon (csak az enyém már idősebb), nagyon strapabiró nem a gagyi pár ezer forintos kategória.
Pár éve kellett nekem is akkut cserélni, ugyanígy egyik perccről a másikra megadta magát.
Visszaszerelésnél a panelre menő vezetékből csak az egyiket tedd rá az akksira, és miután az L alakú lemezt visszacsavaroztad, nem egyszerű az alsó két csavart a lemez és a hűtőborda közé betenni, csak azután tedd rá a másik sarut is. (Vagy végig szigetelt legyen a csavarhúzó)
Ha nincs bekapcsolva, a hűtőborda már akkor is az akku pozitív pólusával van összekötve.


hétf. nov. 10, 2008 11:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Megrendeltem az új akkukat, jövőhéten megérkeznek, aztán hétvégén beüzemelem őket :P

Köszönök szépen minden segítséget :)


vas. nov. 09, 2008 14:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Helló!

Ha ennyi idős a szünetmentes, 99,9%, hogy akkut kell benne cserélni.

Akassz rá terhelést (legalább 200W-ot), mérd az akkukon a feszt, és húzd ki a villanyt a szünetmentesből. Ha valamelyik akkun hamar 11V alá esik a feszültség, akkor annak annyi: az alatt már leáll a szünetmentes. Sőt, némelyik 11,5V alatt is.

És ahogy a kolléga is mondta: akkut csak párban, ugyanakkor ugyanott ugyanolyat vásárolni ;-))) Mivel sorba vannak kötve, ez nagyon fontos.

Üdv


vas. nov. 09, 2008 13:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Ez alapján nekem sima soros kapcsolásnak tűnik.

Igen, soros.


vas. nov. 09, 2008 12:24
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Húúú, T68m, köszi a tanácsokat!

Szétkaptam, csináltam egy képet róla: Kép
Ez alapján nekem sima soros kapcsolásnak tűnik.

Nade nem is ez a lényeg. Külön-külön rájuk raktam egy 12V5W izzót, az egyiknél a feszültség lepottyant 6V körüli értékre, a másik maradt szépen 13V. Eszerint megvan a bűnös. :P

Jövőhéten kerítek újakat bele. Nézegettem eredeti APC csereakksikat, de mivel 20K-ért dobálják, marad valami kis 3000 Ft-s :(


vas. nov. 09, 2008 12:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
húúúú, először is egy NAGYON FONTOS tanács!!!

1. HA NEM SIMÁN SORBA VAN KÖTVE A KÉT AKSI, hanem pl. az aksi összekötésnél is be van kötve a szünetmentesbe a dolog, vagy bármi más kétely felmerülhet, akkor NE KÖSS BE 24V-os tápot be helyükre, mert tönkreteheted a szünetmentest!!! 24V-os táp csak akkor játszik, ha a két 12V-os aksi kimenete (az egyik +, a másik - ága) közvetlen, egy drótdarabbal van összekötve, ami sehova máshova nem vezet.

2. az aksik simán tönke tudnak menni így, egyik pillanatról a másikra. Ennek az oka az, hogy 2x6 cella sorba van kötve, bármelyiknek megnő a belső ellenállás (pl. egy törés) miatt, akkor az egész meghal. Ha egy láncszem elpattan, akkor az egész lánc használhatatlan lesz.

3. gyakorlatilag nincs mód az otthoni cella regenerálásra, azaz az egész aksit cserélni kell.

4. mivel az aksik sorba vannak kötve (hacsak nincs töltéskiegyenlítő áramkör, ami kizárt egy low kategóriás terméknél (értsd: 500eFt alatt)), csak azonos kapacitású, és töltöttség aksikat szabad sorba kötni, különben az átfolyó töltés miatt (ami mindkettőn végigmegy a soros kapcsolásból adódóan) tönkre teszi az egyik a másikat. Azaz mindkét aksit egyszerre kell cserélni. Ugyanolyanra.

lényeg:
1. az aksikat úgy tudod tesztelni, hogy megméred az üresjárási feszültséget (amikor csak a multiméter van rákapcsolva), majd ráteszel néhány amperes terhelést, pl. egy fényszóróízzót és közben is méred a feszültséget. Ha az jelentősen esik, akkor az aksi vagy töltetlen, vagy kuka.

2. na, a rossz hír a következő: ha az aksi töltetlen vagy kuka, akkor azt a szünetmetes is okozhatja, amit házilag nem tudsz kimérni. A jó hír, hogy ez valószínűtlen.

3. elmész az aksiboltba a szünetmentessel, ott kipróbálják neked azt tartalék aksikkal, majd veszel két újat és örülsz.


vas. nov. 09, 2008 1:41
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Variszabi írta:
...
Ha nem tudod kipróbálni, és közben más baja van, akkor feleslegesen vettél két akkut.
...


Igen, ezt szeretném valamilyen módon elkerülni. Megpróbálok szerezni egy 24V-s tápot, hátha akad a környéken.

Visszatérve a vásárlásra. Márkák terén tapasztalat? Én úgy vagyok az ilyenekkel, hogy inkább megveszek egy drágábbat, de akkor az bírja rendesen, persze értelmes határok között. :)


vas. nov. 09, 2008 0:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Hupsz azt kifelejtettem, hogy amikor én másfél éve megvettem, akkor lehetett kb 6 éves, úgyhogy a gari nem nagyon játszik :D (Ezért is gondoltam arra, hogy esetleg nem is az akkuk adták meg magukat, hanem valamelyik kis kütyü mondta be az unalmast, aztán hülyeséget jelez.)

Manualt pedig azért linkeltem, mert google nem nagyon mond már erről a típusról használható infót.

Igen, az akkuk sorban vannak.

Akkor próbáld meg két sorbakötött 12V-os autó akkumlátorról vagy egy erősebb 24V-os tápról, ha van.
Ha beindul, akkor vegyél akkut bele.
Ha nem tudod kipróbálni, és közben más baja van, akkor feleslegesen vettél két akkut.
Esetleg azt is megcsinálhatod, hogy csak egyet veszel és az egyik régivel sorbakötöd, ha jó, akkor a párját is megveheted.


szomb. nov. 08, 2008 23:59
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hupsz azt kifelejtettem, hogy amikor én másfél éve megvettem, akkor lehetett kb 6 éves, úgyhogy a gari nem nagyon játszik :D (Ezért is gondoltam arra, hogy esetleg nem is az akkuk adták meg magukat, hanem valamelyik kis kütyü mondta be az unalmast, aztán hülyeséget jelez.)

Manualt pedig azért linkeltem, mert google nem nagyon mond már erről a típusról használható infót.

Igen, az akkuk sorban vannak.


szomb. nov. 08, 2008 23:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Heló!
Hannibal írta:
...

Ha még garanciás, akkor szerintem is vidd vissza.

Valószínű, hogy az akkuk mentek tönkre.
Sorba vannak kötve?


szomb. nov. 08, 2008 22:41
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Az APC szünetmentesekre (is) 24 hónap gari van!!! Úgyhogy először vidd el a garis szervizébe, ott majd megnézik.


szomb. nov. 08, 2008 22:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni elektronikában nálam sokkal jártasabb emberektől.
Van egy elég koros szünetmentesem, manualját innen el lehet érni:
http://www.tolna.net/~zsolteey/apcsmart600.pdf

Ebben a szünetmentesben úgynézki meghalt valamelyik vagy mindkettő akksi (két darab 12V 7Ah-s van benne), legalábbis a szünetmentes ezt mondja.

A jelenség a következő volt: csipogott párat, aztán lett nagy sötétség, lekapcsolta magát (áram folyamatosan volt). Most ha be akarom kapcsolni, akkor folyamatosan világít a Low Battery és a Replace Battery.

Szétkaptam a szünetmentest (egy darabig eltart, mire rájöttem, hogy mi hogy, magától szétesni nem tud az biztos :D), az elektronikai tudásom kimerült ott, hogy szemrevételezve az akksikat nem tűnt fel semmi különös, illetve ilyen kis "tesco gazdaságos" multiméterrel megmértem a feszültségüket, mindkettő olyan 13V körül volt.

Igazából az lenne a kérdésem, hogy tényleg az akksik mentek tönkre? (Ha jól tudom, akkor olyan 1-1,5 évesek lehetnek, ennyi ideje vettem és elvileg új akksikkal, üzemidővel nem voltak problémák, úgy 3/4 órát vitte a gépem.) Számomra kicsit fura, hogy csak így putty megadta magát. Én inkább azt várnám, hogy szépen kezd csökkenni az üzemidő, majd végül cserélni kell, mert már egy pillanatnyi áramszünetet se bír ki.

Másik kérdésem, hogy ha tényleg cserélni kell, akkor meg lehet-e és ha igen, akkor hogy állapítani, hogy mindkettőt cserélnem kell-e vagy csak az egyiket vagy másikat?

Végül még egy kérdés: számít-e a márka az új akksinál? Van-e olyan amit mindenképp kerülni kell? Milyet érdemes megvenni? Hirtelen rákeresve pl ezt találtam:
"12V 7.0Ah Akkumulátor ALARMGUARD 3000 Ft"

Bocsánat ha valami hülyeséget írtam/kérdezek, de az elektronika tényleg nem az erősségem :P

Minden választ előre is köszönök:

Hannibal.


szomb. nov. 08, 2008 19:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 77
Hozzászólás Re: Szünetmentes akku
T68m írta:

olyanok vannak.


Kb. mennyiért válnál meg tőlük?

Mail: tartarus2[kukac]freemail.hu


szer. dec. 28, 2005 16:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Szünetmentes akku
Tartarus írta:
T68m írta:

van két-három felesleges, alig használt aksim. 12v-osak, apc 500-asba valók.


Mekkorák? mármint töltéskapacitásban?
Nekem pont kellene 2db 12V/7Ah körüli.


olyanok vannak.


kedd dec. 27, 2005 14:21
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 14:17
Hozzászólások: 262
Tartózkodási hely: Kispest
Hozzászólás 
Nekem itthon egy 200W os UPS em van, valami Desire márkájú, félig szétbontva....

Belső akksija nem volt, így bugáztam egy 12V 100Ah-s akksit. Ennek eredményeképp a 35W ot kajoló szerver elmegy róla másfél-két nbapig egyfolytában. Tovább is menne, de az akksit lekapcsolja, ha elérte a 10,75V os lélektani határt. Ha jól tudom akkor ez az akksinak az a határa, ahonnan mélykisülési állapotba megy, és ez nem tesz jót neki. Éppen ezért szerintem ne nagyon cseszegesd a komparátort referenciáját belül, mert lehet h kinyírod az akksit.

További terv: Szerzek egy IFA akksit: 24V, 200Ah, van egy kapcsolóüzemű átalakítóm, azzal aztán elketyeg egy darabig a dolog... :twisted:


kedd dec. 27, 2005 9:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 77
Hozzászólás Re: Szünetmentes akku
T68m írta:

van két-három felesleges, alig használt aksim. 12v-osak, apc 500-asba valók.


Mekkorák? mármint töltéskapacitásban?
Nekem pont kellene 2db 12V/7Ah körüli.


kedd dec. 27, 2005 4:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Szünetmentes akku
alpos írta:
Sziasztok,

Vannak ilyen APC UPS-eim, de akksicsere után az a gond, hogy tulságosan hamar érzékeli az elektrónika lemerültnek az akksit. A ledsor is lemegy hamar illetve nekiáll sipolni, de igy elmegy még elég sok ideig. Az lenne a kérdésem, tudjátok-e hogy lehet bekalibrálni az elektrónikát.

Amúgy az aproneten van egy ember, nála vannak olcsón akksik, ha nem találod, megkeresem a teliszámát.




jancsi000 írta:
Hali mindenkinek!
Nem tud valaki valami jó helyet ahol be lehetne szerezni ilyen akkukat.
A cég ahonna rendelni szoktam már 3 hete hiteget hogy küldik az aksikat.
4 telefont engettem el feléjük és mindig azt mondják, hogy ma postázzuk.
Nincs valakinek velemi jó címe??
Elõre is köszi!


van két-három felesleges, alig használt aksim. 12v-osak, apc 500-asba valók.


kedd dec. 27, 2005 3:27
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Szünetmentes akku
Sziasztok,

Vannak ilyen APC UPS-eim, de akksicsere után az a gond, hogy tulságosan hamar érzékeli az elektrónika lemerültnek az akksit. A ledsor is lemegy hamar illetve nekiáll sipolni, de igy elmegy még elég sok ideig. Az lenne a kérdésem, tudjátok-e hogy lehet bekalibrálni az elektrónikát.

Amúgy az aproneten van egy ember, nála vannak olcsón akksik, ha nem találod, megkeresem a teliszámát.




jancsi000 írta:
Hali mindenkinek!
Nem tud valaki valami jó helyet ahol be lehetne szerezni ilyen akkukat.
A cég ahonna rendelni szoktam már 3 hete hiteget hogy küldik az aksikat.
4 telefont engettem el feléjük és mindig azt mondják, hogy ma postázzuk.
Nincs valakinek velemi jó címe??
Előre is köszi!


hétf. dec. 26, 2005 23:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Mint írtam nekem még nem volt ezzel a márkával problémám.
Invertert is hajtok vele igaz csak egy beltéri megy róla de akkor is bírja.


kedd nov. 15, 2005 10:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
hááát te tudod... Nem véletlenül kerül kevesebbe. Mondjuk én invertert próbáltam róla, ami elég sokat (40A) fel tud venni, lehet hogy ezt nem szereti. Bár a szünetmentesben is kap ekkora terhelést...


szomb. nov. 12, 2005 12:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Hali!
Nekem a Diamec bevált.
Már több éve ezeket használom és semmi baj nincs velük.


pén. nov. 11, 2005 22:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ha lehet DSC vagy Yuasa típ akkumulátort vegyél, ne kínait. MOst dobom ki lassan a negyedik példányt... az ár 3000Ft körül alakul a 12V/7,2Ah-s esetén


pén. nov. 11, 2005 13:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
I_M_I írta:
www.modernalarm.hu ?


itt:
12V/7,2Ah 3184Ft
12V/12Ah 7340Ft

Ez draga lesz a topicnyitonak.


pén. nov. 11, 2005 11:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Hozzászólás 
www.modernalarm.hu ?


pén. nov. 11, 2005 2:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Senki nem tud valami hasonlót???


csüt. nov. 10, 2005 21:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Hali!
Ahonnan most elpártoltam ott:
6V/ 4 Ah 720Ft
12V/7,2Ah 2237Ft

De ami nekem kellene elsősorban:
12v/11Ah 3556Ft

Ezek bruttó árak
Ezeket az árakat meg lehet találni:

http://www.delton.hu/

Nekem 3 hete nem külték a csomagot amit már le is mondtam.
Ezek riasztó akkuk és Diamec márkráújak. Ezekkel is elmennek a szünetmentesek 4-5 évet.

Valami hasonló árfekvésű áruházat keresek.


szomb. nov. 05, 2005 13:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
edl írta:
Gondolom 2db 6V-4Ah-sat használsz.
1500-nél olcsóbban ilyet nemigen kapsz...


Én ilyet a Király utcában 1100-ért vettem....


szomb. nov. 05, 2005 12:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
edl írta:
Gondolom 2db 6V-4Ah-sat használsz.
1500-nél olcsóbban ilyet nemigen kapsz...


Lehet más is, az enyémben 2 db 12V/7,2Ah-s van.

jancsi000

Mi a SOS Electronic-nál szoktuk beszerezni.
A 12V-os Panasonic 3.699 Ft, ha hármat veszel, akkor 3.280 Ft, 10 db-tól pedig 3.050 Ft.


szomb. nov. 05, 2005 12:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Gondolom 2db 6V-4Ah-sat használsz.
1500-nél olcsóbban ilyet nemigen kapsz...


szomb. nov. 05, 2005 11:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 53 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot], Google [Bot] valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség