Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 03, 2024 0:34



Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Légifotózás házilag Dig. Cam-mal! 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: Légifotózás házilag Dig. Cam-mal!
Mivel az ebayen lehet kapni már 2500Ftért egész jó kicsi könnyű mikrokamerát, aminek a képminősége is kiváló, így nem nehéz már annyira a dolgunk, ha fel akarjuk emelni. Már rakétában gondolkozom azóta, az emelné fel és ejtőernyővel hozná vissza.

Hihetlenlen visszaolvasva, hogy mennyit ér az oktatási rendszer, diplomások nem tudnak annyit, mint egy 12 éves kislány. Hangsúlyozom, nem a hallgató, hanem az oktatási rendszer hibája. Nem matekkel kénemegutáltatni a fizikát, ráadásul nem ér semmit az ilyen tudás. Érzésből mindenféle képletek nélkül meg kée mondani. hogy 1m3 gáz nem emelhet 10 kilókat. Ha tthon, vagy a suliban a gyerekek kísérleteznénk ilyen érdekességekkel, csak vissza kéne emlékezni mit mértek, sőt ha sokat mértek már érzésből meg tudnának mondani képletek nélkül az eredményt. Mit kell ide barometrikus magasságformula 300m magasságban érzésből mondom, ugyanannyi a légnyomás, mint lent. Sőt többet ingadozik az időjárás változáskor, mint a ilyen magasságok miatt. Kit érdekelnek a pontos eredmények, mit számít, hogy ha fel kell emelni egy 200gs fényképezőt, hogy 454.45 vagy 563.64got emel? Nem határon kell dolgozni, kiszámoljuk és éppen hogy emel, jól túl kell méretezni és sz"rni a képleteke.-)

12 éves kislány megmondja, annyit veszt a súlyából a ballon, amennyi az általa kiszorított levegő súlya. 1m3 levegő 1.29kg, kicsik is el nézik megelőször(még 6.os se voltam talánmikor már tudtam.), mert érdekes, hogy a közönséges levegő milyen nehéz. Tehát 1.29kg a felhajtóerő. Igen jól látjátok, ez független milyen gáz van benne, csak az számít mennyi a térfogata. Ezért szokás megkérdezni érdekességképpe, hogy egy 50kilós vasgolyóra vagy egy
vagy vele azonos méretú pihekönnyű lufira hat nagyobb felhajterő? Választ nem én találtam ki, de: egyforma a rájuk ható felhajtóerő. Viszont hat rá még a súlyerő is, tehát kivonjuk a ballon súlyát és a gáz súlyát is, hogy megkapjuk az emelőerőt és nem fejhajtóerőt. Na ekkor nem mindegy milyen nehéz a gáz, mert akkor kivonhatjuk a teljes felhajtóerő és nem emel nekünk semmit. Mit kell itt hidorgén sűrűségével szórakozni, tudjok, hogy olyan könnyű, hogy számításba se kell venni, elhanyagolható súlyú. Érdekes, hogy a nála viszont legalább 2-3szor nehezebb ballon súlyát meg elhagyagolnátok:-) 1m3 H2 érdességképpen mindössze 70g kb. a ballon 250g. Tehát így is ugyanarra jutunk, mindenféle képeletek nélkül, hogy Jó 1kilót emel 1m3 hidrogén. A fizikát kísérletekkel kéne tanítani, nem elvont hülye definiciókkaé és képletekkel. Ennyit ér a tudás ha a bolond rendszer a fizikát matekként tanítja.


csüt. dec. 01, 2011 10:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 13:17
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Légifotózás házilag Dig. Cam-mal!
Sziasztok! Tud valaki esetleg olyan könyvet vagy weboldalt ahol minél többet lehetne megtudni az ejtőernyővel, légballonnal történő fotózásról. A légifotó.lap.hu oldalon találtam sok érdekességet, de szeretnék minél jobban tájékozódni. Előre is köszi!


szomb. nov. 05, 2011 14:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Hol es mennyiert lehetne leggombot- meteorologiai ballont vasarolni?


pén. dec. 23, 2005 10:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
be kell valljam, nekem is hasonlít a gondolkodásom némelyekéhez...

még általánosba jártam, alsó tagozatba, amikor a lépcső felett lévő tetőn landolt labdát, távirányítós modellhelikopterrel terveztem lehozni.
Amit - persze - még aznap délután össze akartam dobni.

Ma már létre után néznék...


vas. dec. 18, 2005 23:39
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
uraim! A téma rendkívül átment offba. Várok némi időt és zárom, ha nincs ellenvetés


pén. dec. 16, 2005 16:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
A hélium veszélytelenebb...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laali pén. dec. 16, 2005 16:57-kor.



pén. dec. 16, 2005 15:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 50
Hozzászólás 
Hidrogént lehet cink és sósav kombinációjával előállítani...


pén. dec. 16, 2005 14:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Szomoru vagyok.Ezek szerint tobb szaz liter hidrogent kell eloallitanom az antennam levegobe emelesehez :(
Maskor probalkoztam vizbol eloallitott durranogazzal:A cernaval lekotott hutozacsko epp nem lebegett.Tavaly telen kileptem az ajton,kezemben a cernaval:az ajton kiaramlo meleg levego majdnem kitepte a kezembol.Utana sajnos 1 nap elteltevel szepen osszehuzodott a zacsko :(
Valoban erdemes lenne kiserleteket vegezni egy jo gazallosagu,konnyu es tartos anyagbol keszult zsakkal.


csüt. dec. 15, 2005 18:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
Nem, már diplomáztam.
Amúgy tényleg bocsi, egyszerűen túl rég foglalkoztam a témával és nagyon-nagyon rosszul emlékeztem a dolgokra. De javítottam:)) És már kezd előjönni.
T68m- te nem szoktál hibázni :roll:
Ha már szörözni akarunk akkor nem jó a normál állapot, Hanem ki kellene számolni a termikus és a barometrikus gradienst, ahhoz hogy pontosan meghatározhassuk az emelésre szánt ballon felhajtóerejét különféle magasságokban...
És mégegyszer bocsesz a tévedésemért, tényleg szégyenlem, pedig kiválló voltam kémiából és fizkémből, úgy 10 évvel ezelött....
:roll: És igazán sz**ul esik, hogy így elfelejtettem...
amúgy 25 Cfokon (szobahőmérséklet), 1013 mBar nyomású gáz moláris térfogata 24,790 l/mól
pV=nRT képlettel bármilyen hőmérsékletre kiszámítható...(vagy nyomásra)


csüt. dec. 15, 2005 15:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
tényleg jó lenne, ha nem írnátok baromságokat.

a moláris súlykülönbség (29g-2g) 27g molonként jelentkezik. És egy mol gáz térfogata 1légkör nyomáson, 25 fokon (na, ezt mindenki nézze ki a függvénytáblából) 22-24dm3.

azaz egy liter alig valamivel több, mint 1g-ot emel. és egyköbméter emel olyan 1kg körül.


csüt. dec. 15, 2005 13:44
Profil Honlap
Hozzászólás 
steelhand írta:
Amúgy megint hibáztam :evil: , mert g/dm^3 és nem g/cm^3
Hihetetlen.....
És akkor 1 m^3-hidrogénnel emelsz kb. 1 kg-ot!
És ez nagyjából stimmel.

1 liter =1 dm^3=1000 cm^3; nagyon nem mindegy!!!
Ígérem mostmár nem írok le baromságokat :shock:

és ha jól emléxem a statikus felhajtóerőt a sűrűség x g x térfogatból állíthatjuk elő. De mintha hiányoztam volna ezen fizika órán :oops:


tanulsz most vmit, melyik megyében?


csüt. dec. 15, 2005 13:12
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
Amúgy megint hibáztam :evil: , mert g/dm^3 és nem g/cm^3
Hihetetlen.....
És akkor 1 m^3-hidrogénnel emelsz kb. 1 kg-ot!
És ez nagyjából stimmel.

1 liter =1 dm^3=1000 cm^3; nagyon nem mindegy!!!
Ígérem mostmár nem írok le baromságokat :shock:

és ha jól emléxem a statikus felhajtóerőt a sűrűség x g x térfogatból állíthatjuk elő. De mintha hiányoztam volna ezen fizika órán :oops:


csüt. dec. 15, 2005 11:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Hidrogén gáz tömegét írtam le, ami 2 gramm, sűrűsége: 0,08989g/cm^3
A levegő sűrűsége ~1,25 g/cm^3 és egy mólyni levegő tömege 28,84 g.(79V%N2+21V%O2-ből származtatva...)
Tehat akkor levego 1,25g/cm3,hidrogen 0,090g/cm3.A felhajtoero ezek kulonbsege,1,16g/cm3 azaz 1,16kg/liter.Ez is soknak tunik. Bar en lennek a legboldogabb ha 1 liter hidrogennel fel lehetne emlni 1kilogrammot.Mar reg leggombos antennat hasznalnek az adovevoimhez.
Tehat a kerdes a kovetkezo:mekkora 1 liter szobahomersekletu minimalis tulnyomasu hidrogengaz felhajtoereje kb?


szer. dec. 14, 2005 19:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
Szépfiú, gyanítom, ez nekem szólt... A térfogatsúly nem egyenlő a felhajtóerővel.
Amúgy meg tényleg elgórtam, mert 1 mólnyi Hidrogén gáz tömegét írtam le, ami 2 gramm, sűrűsége: 0,08989g/cm^3
A levegő sűrűsége ~1,25 g/cm^3 és egy mólyni levegő tömege 28,84 g.(79V%N2+21V%O2-ből származtatva...)
Megkövetlek drága barátom:)) Ez van ha az ember agya kissé be van rozsdásodva.


szer. dec. 14, 2005 15:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
"Csatlakozott: 2004.10.07., Csütörtök, 11:09
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: purgatorium

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 08, 2005 1:35 pm Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével
A levegő térfogatsúlya 21 g/cm3
A H2-é 2 g/cm3"

Akkor 19g/cm3 a felhajtoero.1000cm3 gaz 19000g felhajtoerot ebreszt.
Tehat allitasod szerint 19 kilot tud a magasba emelni.Akkor egy leggomb kepes felemelni egy 75 kilos embert :DDDDDDDDDDDD
Draga komam,itt valami nagyon el van baxxva :DDDDDDDDDD


szer. dec. 14, 2005 14:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Lehet, hogy a meteorológusoktól kellett volna kérdezni, néhány éve még repkedtek hasonló léggömbök.
Vagy mondjuk sárkányról is lehet:
Kép
Kép

Vagy egy leegyszerűsített helikoter, ami csak függőlegesen emelkedni és sűlyedni tud.


csüt. dec. 08, 2005 23:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
RGB: Építs poloskát, azt könnyebb - és olyan is szerepel a kém-filmekben! :)


csüt. dec. 08, 2005 21:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Ha raketat akarsz epiteni, Nakka mester oldalan nezz korul eloszor... a kozolt keverekek javareszt veszelytelenek, ha az ember rendelkezik a megfelelo szaktudassal.. az amator raketaepitok kaliumnitrat - szorbitum kevereket hasznalnak, eloallitasa egyszeru, mukodese kozben sok gaz fejlodik... persze a raketazas nem all meg a hajtoanyag kikeveresenel... a raketa test megformalasa az elsodleges nehezseg... celszeru, es mindenkeppen javasolt egy 2 lepcsos ejtoernyo nyito elektronika beepitese a szerkezetbe... valoszinu az olcso fenykepezogepet nem fogod sajnalni, ha osszetorik, de a honapokig keszult raketatestet, es az elektronikat megiscsak rengeteg munkaval allitod elo..

Szerintem ne zarjuk... ugyis elsullyed magatol.. addig meg rohogunk egy kicsit a hozzaszolasokon::))


csüt. dec. 08, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Zárjátok már modik!

üdv. RGB


csüt. dec. 08, 2005 14:20
Hozzászólás 
köszi relak a linket!

nincs igy pusztiulás kedves iránytú!

üdv. RGB


csüt. dec. 08, 2005 14:16
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!

RGB->ötlet!
Vízrakéta, vagy pneumatikus impulzuscső.
ne ballont csinálj, hanem rakétát!
Kilő, exponál (akár egy sorozatot is...), ejtőernyővel földrehoz
szórakozhatsz ballisztikával, nagy magasságot is elérhetsz (NEM A LÉGIFOLYOSÓ ALATT!!!)
Látod, meg lehet ezt úgy is oldani, hogy ne pusztuljon bele a fél világ!
üdv:
Iranytu


csüt. dec. 08, 2005 14:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
És az miért jó, ha már előtte van egy rahedli tranyó?

itt az NE555

Ezzel az erővel szvsz +1 tranzisztor nem oszt, nem szoroz. Ha meg ennyire spórolni akarsz, használj FET-et...


csüt. dec. 08, 2005 14:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
tranzisztor fúj, de relét tud kapcsolni, az a lnyeg, hogy a vége relé legyen!


csüt. dec. 08, 2005 14:10
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
Előbb még tranzisztor fúj volt :D:D:D


az egy relé! nézd már meg jobban. ,már ha tudod mi a különbség kinézetre! :lol: :lol:

relét fogok kapcsolni, nem tranzsztort


csüt. dec. 08, 2005 14:06
Hozzászólás 
mi rosszat tettem modik?

üdv, bannolhatltamn!


csüt. dec. 08, 2005 14:06
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Előbb még tranzisztor fúj volt :D:D:D


csüt. dec. 08, 2005 14:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Funk írta:
kem001 írta:
De én nem akarok veled vitatkozni a többi kérdésben , olvasva eddigi hozzászólásaidat (ismerve RGB1 RGB2 RGB3 .....)

Ne felejtsd ki RGB-t, sem :)

RGB!

Keress rá a neten NE555-re. A pdf-ben minden infó benne lesz.
Ezzel az IC-vel meg tudod csinálni az áramkörödet, még relay sem kell hozzá.

Üdv


köszi szépen a segítséget :!:

a topic zárható, a kérdésem megszületett a válasz. a többi melébeszéd nem érdekel!


csüt. dec. 08, 2005 14:04
Hozzászólás 
bann, bann, de itt vagyok édes modik!


csüt. dec. 08, 2005 13:58
Hozzászólás 
steelhand írta:
Bannolnak RGB?? :shock:
Ténylég. Bocs, valahogy elkerülték a számok a figyumat.
Szerintem nem fog menni. Valahogy nekem úgy rémlik, probáltunk tiszta metánnal (hangyasavból) lufit fújni, ami ment is, de nem akart felhatolni az égbe. Csak lebegetet.Aztán megküldtük egy tűzes hurkapálcával. Jól nézet ki, meg mi is szemöldök nélkül.
:lol:
Szerintem hőlégballon. vagy hidrogén vagy helium-ezt talán még szerezni is tudsz egy búvárklubból. Ott használnak légzőgáznak heliumot.



te, most öszintén, fentebb másik kollége írja hogy úgy tudta, hogy a vezetékes gáz nehezebb a levegőnél.
az ilyen az azt se tudja mit használ? vagy tudja hogy metán, de arra már nem tellik, hogy c12g+h4(4g) és belegondoljon? az ilyenek kotyognak, meg viccelődnek 0 tudással... persze én vagyon a hülye, engen kell bannolni :lol: :lol:


csüt. dec. 08, 2005 13:57
Hozzászólás 
steelhand írta:
Bannolnak RGB?? :shock:
Ténylég. Bocs, valahogy elkerülték a számok a figyumat.
Szerintem nem fog menni. Valahogy nekem úgy rémlik, probáltunk tiszta metánnal (hangyasavból) lufit fújni, ami ment is, de nem akart felhatolni az égbe. Csak lebegetet.Aztán megküldtük egy tűzes hurkapálcával. Jól nézet ki, meg mi is szemöldök nélkül.
:lol:
Szerintem hőlégballon. vagy hidrogén vagy helium-ezt talán még szerezni is tudsz egy búvárklubból. Ott használnak légzőgáznak heliumot.


igen bannolnak, de hogy minek? :lol: :lol:


én a metánnal elég sikeresen emelgettem eddig :wink:

üdv. RGB


csüt. dec. 08, 2005 13:51
Hozzászólás 
kicsi, könnyű, ingyen van rossz monitorból:
fúj tranzisztor!

http://rgb.tvn.hu/rele/1.jpg
http://rgb.tvn.hu/rele/2.jpg
http://rgb.tvn.hu/rele/3.jpg
http://rgb.tvn.hu/rele/4.jpg
http://rgb.tvn.hu/rele/5.jpg
http://rgb.tvn.hu/rele/6.jpg
http://rgb.tvn.hu/rele/7.jpg

üdv. RGB


csüt. dec. 08, 2005 13:50
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
Bannolnak RGB?? :shock:
Ténylég. Bocs, valahogy elkerülték a számok a figyumat.
Szerintem nem fog menni. Valahogy nekem úgy rémlik, probáltunk tiszta metánnal (hangyasavból) lufit fújni, ami ment is, de nem akart felhatolni az égbe. Csak lebegetet.Aztán megküldtük egy tűzes hurkapálcával. Jól nézet ki, meg mi is szemöldök nélkül.
:lol:
Szerintem hőlégballon. vagy hidrogén vagy helium-ezt talán még szerezni is tudsz egy búvárklubból. Ott használnak légzőgáznak heliumot.


csüt. dec. 08, 2005 13:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
miért akarok relét?
mert a legpericzebben az kapcsolt. Ha áramot hajtok át a tekercsen akkor bekapcsol, ha nem, akkor kikapcsolt. A trnzisztorokból elegem van, a mechanikus sokkal jobb. relénél nincs szivárgási áram, amitől lemerül a fénykepező pl kikapcsolt állapotban is. mert ezért ajánlják a gyártól, hogy szed le az akksit róla, vagy az elemeket, mert az a fránya tranzisztor kapcsolja ki. Aztán persze szivárog. oké hogy a camimnál nem sok jelentősége, de elég érzékeny, könnyne exponál

üdv. RGB


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég csüt. dec. 08, 2005 13:54-kor.



csüt. dec. 08, 2005 13:44
Hozzászólás 
Iranytu írta:
Béláim az Úrban!

Ötlet:
vízbontás: Hidrogén.
Könnyű, és nagyot szól!

Vajon mi lesz a következő topic?!?
Maradjunkk a kémiai témánál.
Röntgensugárzás, harci gáz, robbanóanyag már volt...

időzített bomba, nukleáris sugárzás, ipari laser, sokkoló, biológiai fegyver(elektromos rája, bélgáz tisztítása nagyfeszültséggel a keletkezés helyszínén)...


minel állítsak elő h2-t? ott van készen a metán,csak kinyitom a gázcsapot... nem hiszem el, hogy...

üdv. RGB


csüt. dec. 08, 2005 13:40
Hozzászólás 
steelhand írta:
Amúgy egy kérdés.- Hogyan akarod irányítani a célterület felé a ballonokat? Vagy csak össze-vissza akarsz képeket csinálni?



csak össze-vissza!

amúgy már kiszámoltam mindent lásd 1 hszom!

üdv. RGB


csüt. dec. 08, 2005 13:38
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
A levegő térfogatsúlya 21 g/cm3
A H2-é 2 g/cm3
számítsd kis a H2 ballon felhajtóerejét. -Ballonköpeny+hevederek+hasznosteher+fent egyre hidegebb van, tehát összehúzodik és csökken a felhajtóereje.
Na most javaslom számold ki a metán felhajtóerejét és akkor tisztában leszel azzal, h mennyi hasznos terhet lennél képes cipelni mekkora ballonnal.


csüt. dec. 08, 2005 13:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
T68m írta:
Csaba_20 írta:
Ezt a projectet már képekkel illusztrálva is láttam vagy 1-2 éve a HWSW-n. Azóta nem tudta kinőni az illető a hülyeségeit, illetve megépíteni a RGB Nasa One Optical Joke készülékét. Egy igazi herpeszes Benőkével van dolgunk... :lol: Világmegmentő projectet indít 0 alaptőkével. Mellesleg a CO nehezebb a levegőnél, nem véletlenül van annyi szénmonoxid mérgezés. Ha javasolhatnám, inkább költsd értelmes dolgokra a zsebpénzed RGB...


a co molekulasúlya 12+16, azaz 28, pont annyi mint a nitrogéné. Tehát szépen keveredik, sem felfele, sem lefele nem törekszik.


igen, tehát nem nehezebb, de a szenyéz mélg H2 is tartalmaz ami igen jól "felhigitja" a sűrűséget. vannak ilyen buták, nem kell foglalkozni vele!


csüt. dec. 08, 2005 13:27
Hozzászólás 
kispedro írta:
KAMA3: eddig nem is tudtam, hogy van olyan, hogy Google Earth! Nem tudtam miért írtad, meg hogy mi lehet az, ezért beírtam a googleba. Talált is egy 11 megás progit. Feltettem és kiderült, hogy egy világ térkép. Megkerestem európát, azon belül magyarországot, budapestet, csepelt és az utcát ahol lakom és a házunkat. Eszméletlen. És ez mind grafikusan, felülnézetben. Ezt a rengeteg várost meg országot hogyan tették bele? Mert nekem úgy tűnik, hogy ez minde igazi fénykép. Ez valami műholdas fotós megoldás lehet?


remek egy átlagemberkének! nem nekem! nekem érdekesebb a következő: lásd nyitóhsz!


csüt. dec. 08, 2005 13:25
Hozzászólás 
balu1 írta:
Háát.. igazán sajnálom de megint azt kell mondanom, hogy egy félterrorista ötlettel jött elő RGB.
kb 15 évvel ezelőtt a Margit híd és Nyugati pu vonalában láttak repülni egy ufót.
Ezt értsük "Unidentified Flying Object"-nek nem azonosítható repülő tárgynak.
Aztán megszűnt az ufó mivolta mert felismerték, hogy egy itt leírthoz hasonlóként
meghatározott neylon zsák volt valami könnyű gázzal felfújva.

Meg is tette a légi közlekedésért felelős hatóság a feljelentését
ismeretlen elkövető ellen aki veszélyeztette a légi közlekedést.
Végül nem került elő a merénylő.

Akkoriban sok szó esett rőla. Mondták, hogy ha ez egy légifolyosón bele kerül a repülő hajtóművébe akkor szerencsétlenség lehet a vége.

Ezen vagyok mindig kissé meglepődve, hogy a fórumos társunk egyszer klórgázt akar palackozni,
aztán a légifolyosókkal telezsúfolt légtérben neylonzsákokat akar eregetni...

Az eregetéssel nincs is baj, otthon tegye meg a saját szobájában
az talán nem olyan veszélyes, de a veszedelmes dolgokat el kéne felejteni.


apukán a légifolyosók a telken felett nem 50-100m magasan vannak! jóval felette! nyugi, vegyél be egy jó adat nyugtatót, ha nem bírod, de inkább ne olvasd a topicot!


csüt. dec. 08, 2005 13:24
Hozzászólás 
T68m írta:
ha valaki olcsón és relatív veszélytelen rakétát akar csinálni, annak a következő módszert ajánlom.

Vegyen egy szódásszifonpatron-t, annak az aljára illeszen egy megfelelő szöget, pl. szigszalaggal, úgy, hogy a szög megütése kiszúrja a patront.

És kell még hozzá egy másfél-kétméteres cső, amiben a patron le tud esni, de ugyanakkor nem kotyog nagyon.

A szöggel megspékelt patront a talajra állított csőbe ejtve, aknavető módjára fog a patron elindulni, kb. 20-30 méter magasságig.

Nem érdemes a csőbe nézni...


Nem rossz!

amúgy a fórumokon a tagok csak veszélytelen dologt művelhetnek? miért? miért csak biztonságos dolgok csinálhat az ember?


csüt. dec. 08, 2005 13:21
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
T68m-aknavető:))
Ugyanez- karbid+víz+kóláspalack-kupakja kifúrva.
De a legbiztonságosabb (a vásárlást eltekintve) ha veszel az oroszoktól valamilyen válról indítható lérakot. :lol:
RGB- a metán sz&rt sem fog érni. Nagyon kicsi lesz a felhajtóereje. Nem véletlenül H2-t használtak a Zeppelinekbe. Ha már úgy is éghetőre készítették :lol:
Miért nem inkább hőlégballon? Viccen kivül. Vegyi melegítővel sokáig fenn lehetne tartani a meleget ballonba. Eleve forró levegőt pumpálsz bele.
Anyaga lehet fólia-de ez szerintem nem jó, vagy rip-stop nylon 24 vagy 32 g/m2 tömegű. Légzáró anyag, varrható, varrás foliázható. És kész a ballon. Hőlégfúvóval felfújod....oszt had szoljon. És robbanásveszély kizárva.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára steelhand csüt. dec. 08, 2005 13:27-kor.



csüt. dec. 08, 2005 13:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
khm... Robbanasrol

A robbanas, mint szo koztudottan, szep langfelhovel jaro latvanyos pirotechnikai elemet jelol... A robbanas szo valojaban egesi sebesseg meghatarozas.... Az eges tovabbhaladasa az anyagban, ha kemiai robbanasrol beszelunk..

1 000-10 000 m/sec egesi sebessegnel beszelhetunk kemiai robbanasrol
10 000 m/sec felett detonacio

Azonban letezik fizikai robbanas is, akkor amikor egy nyomastarto edeny felhasad, es a benne levo nagy nyomasu gaz, hirtelen elszokik..

Szoval nem feltetele a zart ter, a robbanasnak... de ha a szemetes zsakban a metan, es a levego koncentracioja a metan also, es felso robbanasi hatarerteke koze esik, akkor letrejohet a robbanas(felteve, ha zarlatos a vaku gyujtoaramkore!)... es mivel a zsakon belul vagyunk, kesz a zart ter... (az acetilen gaz ARH ja 2 % FRH ja pedig 98% ezzel nem szep dolog jatszani.. a PB gaznak 2 % nyi kulonbseg van az ARH es FRH kozott, tehat eleg valoszinutlen, hogy pont eltalalod a robbanasi koncentraciot.. raadasul, mivel nehezebb a levegonel, meg a gujtasi magassagot is meg kell talalnod(azt a reteget, ahol megfelelo a koncentracio))

Kedves RGBn (n eleme a termeszetes szamok halmazanak) ha legifotot akarsz, akkor javaslom a Google Earth cimu programot... a tejes fold felszine elerheto, es rengeteg egyeb mas szolgaltatast is tud a program.. valoszinu a te kerted is benne lesz...


alapvetően nem írsz hülyeséget, de egy mikronos falvastagságú zsákot ne nevezz már záart rendszernek :lol: :lol: :lol:

Acetilénnel+o2-vel megtöltve a környező ablakokat is be lehet törni, ez igaz. A metán, főleg, hogy nem keverem levegővel se, més tészta! De még levegővel is max ellobbanhat, nem kellemes, vigyázni kell, hogy levegő nem kerüljön bele.
Nem értem ,hogy mitől gyulladna be szerintetek? eszem ágában sincs begyjútani! A vaku mit ér 100mes távolságban több négyzetKM-t nem fog bevilágítani, miért használnám, miért lenne zárlatos? nem szenvedtek paranoiában?


csüt. dec. 08, 2005 13:19
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
Ezt a projectet már képekkel illusztrálva is láttam vagy 1-2 éve a HWSW-n. Azóta nem tudta kinőni az illető a hülyeségeit, illetve megépíteni a RGB Nasa One Optical Joke készülékét. Egy igazi herpeszes Benőkével van dolgunk... :lol: Világmegmentő projectet indít 0 alaptőkével. Mellesleg a CO nehezebb a levegőnél, nem véletlenül van annyi szénmonoxid mérgezés. Ha javasolhatnám, inkább költsd értelmes dolgokra a zsebpénzed RGB...


ne neee! mennyi co lesz benne? vagy 5% ja és hidrogénnel, ami az átlagos sűrűséget igencsak csökkenti! az iulyen buták nem magyarázzanak már, ha kérhetem!


csüt. dec. 08, 2005 13:13
Hozzászólás 
HA5DZS írta:
RGB: Mi van akkor ha nagy magasságba érve a lufi kidurran? A fényképezőgépnek akkor konyec? És ha nem is, akkor "elfújhatja a szél", és a gépnek ismét lőttek. Kell valami nyomkövető rendszer is. Rádióadó, vagy GPS+mobiltelefon Szerintem ez egy kicsit bonyolultabb dió, mert egyéb dolgokra is kell ügyelni. Egyátalán szabad-e az ilyet? Nehogy bekapja a cuccot pl egy repülőgép hajtóműje (pl Ferihegynél) azt sok ember meghal egy szemetes zsák miatt :)


enyire nem kell eldramatizálni :lol: :lol: :lol:

igen messze leszek ferihegytől, sőt a környékemen repülő repülégépek jóval több 100m -eken járnak és nagyobb ritkán. elég nagy szerkezett lesz több mint 1-1.5 m3 fekete, csak meglátják a pilóták :)
Csak lazán is elég megnyomni metánnal, nem kell tartani: lesz elég emelőerő, és a zsákok sem fognak kipukkanni. De ha mégis, akkor 10ből kidurran 2.3.4.5, igen kis valószinűséggel egyszerre, akkor el kezd sülyedni rögtön és a 5 zsákkal szépen lassan lereszkedik. cérna nem fog elszakadni, ilgen minimális felhajtó erő és szél mellett. Ha ez se elég akkor, mibe tellik egy nikecell burkolatot összedobni...


csüt. dec. 08, 2005 13:08
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
ha valaki olcsón és relatív veszélytelen rakétát akar csinálni, annak a következő módszert ajánlom.

Vegyen egy szódásszifonpatron-t, annak az aljára illeszen egy megfelelő szöget, pl. szigszalaggal, úgy, hogy a szög megütése kiszúrja a patront.

És kell még hozzá egy másfél-kétméteres cső, amiben a patron le tud esni, de ugyanakkor nem kotyog nagyon.

A szöggel megspékelt patront a talajra állított csőbe ejtve, aknavető módjára fog a patron elindulni, kb. 20-30 méter magasságig.

Nem érdemes a csőbe nézni...


csüt. dec. 08, 2005 13:05
Profil Honlap
Hozzászólás 
Funk írta:
kem001 írta:
De én nem akarok veled vitatkozni a többi kérdésben , olvasva eddigi hozzászólásaidat (ismerve RGB1 RGB2 RGB3 .....)

Ne felejtsd ki RGB-t, sem :)

RGB!

Keress rá a neten NE555-re. A pdf-ben minden infó benne lesz.
Ezzel az IC-vel meg tudod csinálni az áramkörödet, még relay sem kell hozzá.

Hogyan hozod vissza a földre?

A felmerült projectek közül készült már el valami?

Üdv


tulajdonképpen ezzel is már régebben foglalkoztam. Most újra előszedtem a témát, hogy használható képeket sikerüljön készíteni.
Láthatod a pb hűtésemmel kapcsolatban, a csak a képcső az asztalon monitormod-dal is meg vagyok. De a képet ff csőre terv is készülget és már az lpt videójelforrásként való használható, a progi készülget...

Hogyan hozom vissza? hát egyszerűen visszahúzom a cérnával.

110l zsákokat metánnal felnyomom a vezetékes gázról! cérnával rákötöm a camerát+időzitőt és hosszó cérnával felengedem egy szélcsendes időben. Egyenlőre elég nekem 60-80-100m, mert már ilyen kis magasságokből is ferdén nézve elég jó belátható. Most a fontos az, hogy a földfelszinnel merőleges képet csináljak az egész kertemről. Ehhez elég 50m is. Aztán lehet bonyolítani. több balloon, erősebb rögzítés pl damil, nagyobb magasság, stilizálás, szögbeállítás. Az időzítőm percenként csinálgat képeket. kb 30-50 kép ha meg van, akkor mivel csak véletlenszerűek a képek, sok lesz a teljesen homályos, rossz kép, ki kell a pl 50 képből azt a 2-3-at (remélem többet) válogatni, ami jó.


csüt. dec. 08, 2005 13:01
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
Hogyan is készítsünk atombombát. Nos akkor az első kérdés: Milyent?
Van egy pár féle...
Elektromos bélgázgenerátor? Bocs Iranytu, de muszáj volt visszaforgatnom ötletedet. Lenyelsz egy kapszulát, abban van instant chilis-bab+adagoló+pic+egy vevő. A karórádon meg van a vezérlőpanel amelyen be lehet állítani, h milyen hosszút és milyen hangnemben akarsz fingani. :oops: ja és mikor. Előre be lehetne progizni mondjuk Handel G-mol fantáziáját:)) Megnézném amikor szinkronban előadod egy Hangverseny teremben a nagyzenekarral....
balu1:A google.earth barnás területei 1m felbontású légifotók. A zöldes 30 m felbontású űrfelvétel kb 98%-os felhőtlenséggel-csunyán fogalmazva.

RGB4 a Főminél a légifotók kb. 8-40k HUF-ba kerülnek! Májusban annyi vót.

Robbanásról még egy kis infó:) az égés során hirtelen fellépő fény hatásáról se feledkezzünk meg. Villanóporok vakuzáshoz, vagy nukleáris fegyverek mindent **** égető fényenergiája. A krakatau beindulásakor állítólag a hanghullámok fényt gerjesztettek a kilövelt hamuból. Na ez hogy lehet. Legalább is korabeli beszámolók alapján.

De ne bántsuk RGB-t. Empirikus alkat. Az empiriokriticizmus korában is bántották őket. Pedig csak meg akarják tapasztalni a világ érdekes dolgait. Ez így van jól. Én elhiszem, hogy a rántott tehénylepény nem finom. De régebben szívesen csináltam tűzijáték rakétákat. A többsége a földön robban szét. Néhány felszát úgy 80-100-re és szépen működött. Ja és semmi bajom.Vannak ujjaim, szemeim, stb:))
Amúgy egy kérdés.- Hogyan akarod irányítani a célterület felé a ballonokat? Vagy csak össze-vissza akarsz képeket csinálni?


csüt. dec. 08, 2005 11:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!

NEM HISZEM EL!!!
ÉÉééééééééssss , eljött az újabb topic...
...és ezt sem tudom kihagyni!

Ballon...
egyszer volt, hol nem volt egy bácsi, aki a szomszéd felett lebegni akart. Lekötötte a nyugágyát, és meterológiai ballonokat (sokat!) fújt fel héliummal.
ráfeküdt, de elszakadt a kötél...
aztán felszállt a légierő, mert zavarza valami a radart.....
azért szerettem volna látni annak a vadászrepülőgép pilótának az arcát, aki éppen meglátja a félig fagyottan kapaszkodó repülő pasit....
és a légiirányítóét, mikor a rádióban jelentést kap.
A pasi tiszteletbeli Darwin díjat kapott, ugyanis ballonlődözéssel lehozták.
Darwin díj: azok kapják, akik saját halálukkal megakadályozzák az emberiség intelligenciájának satnyulását (legblődebb halálnemek elszenvedői...)

Honnan is lenne ismerős ez a történet? :twisted:
csak az a baj, hogy barátunk mindig veszélyes dolgot akar, és mindig mást is veszélyeztet.

Ötlet:
vízbontás: Hidrogén.
Könnyű, és nagyot szól!

Vajon mi lesz a következő topic?!?
Maradjunkk a kémiai témánál.
Röntgensugárzás, harci gáz, robbanóanyag már volt...

időzített bomba, nukleáris sugárzás, ipari laser, sokkoló, biológiai fegyver(elektromos rája, bélgáz tisztítása nagyfeszültséggel a keletkezés helyszínén)...


csüt. dec. 08, 2005 9:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
balu1 írta:
Bezony bezony, már én is használom egy ideje.
A barnás területek látszanak részletesen az ingyenes verzióban.


Ehh, ha 100m-el arréb lakunk, akkor pont kimarad a házunk a barna részből :)


csüt. dec. 08, 2005 9:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Különben meg okos és szép RGB V.4
Ha ilyet akarsz csinálni ajánlom figyelmedbe a modellező fórumot.
Ott modellrepülőre és modellhelikopterre tesznek fel vezetéknélküli kamerát, vagy könnyű fényképezőt és ugy fotózzák a tájat.

üdv
andrás


csüt. dec. 08, 2005 5:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 71 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség