Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 15:43



Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Megújuló energia - Nap & szélenergia 

Megéri-e az alternatív energiaforrásokat hasznosítani?
Mindenképpen 79%  79%  [ 66 ]
Nem, mert nem kiforrott, és drága 15%  15%  [ 13 ]
Inkább egy kocsmába fektetnék be... 6%  6%  [ 5 ]
Szavazatok száma : 84

Megújuló energia - Nap & szélenergia 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
A megújuló energiaforrásokból nyert elektromos áramot hogy ne azért nyerjük, hogy elpocsékoljuk, a helyi áramszolgáltatót törvény kötelezi arra, hogy 24HUF+áfa áron átvegye a 'usertől'.

1. Láttad már milyen feltételek vannak?
2. Szerinted 2KW-nál többet tudnál létrehozni hirtelen?
3. Szerinted nem tudnál hova tenni 2KW-ot? (bojler, fűtés, és a végén esetleg akku)
Nem Rácalmás vagyunk...


kedd feb. 07, 2006 5:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 16, 2005 8:43
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Még mindig áram...
Üdv!

Az 5letek jók. A megújuló energiaforrásokból nyert elektromos áramot hogy ne azért nyerjük, hogy elpocsékoljuk, a helyi áramszolgáltatót törvény kötelezi arra, hogy 24HUF+áfa áron átvegye a 'usertől'. Szóval még csak tárolni sem kell, bár arra ottvannak az akkumlátorok, hogy abból 230 legyen ott az inverter, csakhogy ezek rohadt drága dolgok ám. Viszon áramszünet esetére megoldás lehet, ugyanis lassan egy éve februárban nálam áramszünet volt, a keringetőszivattyú leállt, a víz a kazánba (vegyestüzelésű öntöttvas /szén-fa-szemét, minden elég benne/) felforrt, olyan szinten, hogy a gőz lebontotta a garázsomat /ahol a kazán van/ szó szerint. Az hogy még élek, a kazánnak köszönhető, mert az nem robbant fel, viszont az összes forasztás, illesztés az idomoknál (rézcső) leolvadt mint a szellő. Szóval tárolni nem hülyeség, csak drága. Most a szünetmentesen egy 500W-os UPS van. Az émász (a nyakuk nyúljon meg) hallani sem akart rólam, mert "ők mindent megtettek a hiba elhárítása érdekében" Szóval a tanulság levonható...


hétf. feb. 06, 2006 23:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 229
Hozzászólás 
A delejt én is fűtésre használnám, mint Watt, mert nem oldható meg olcsón a tárolás, melegre(fűtés,melegvíz) mindig szükség van. Nyáron rosszabb a helyzet, a kollektor lenyomja a szélkereket, meg nagy kánikulában amúgy sem fú akkora szél. Télen már lehet bogyózni, hogy a fűtési rendszert, vagy a melegvizes tartályt melegítse.
A fókuszálás a fűtés szempontjából érdekes, mivel magasabb a hőmérséklet, mint a kollektornál, csak keveslem a Nap 1kW/nm teljesítményét (1 parabolára, nem parabola erdőre gondoltam).


hétf. feb. 06, 2006 13:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
Mert ha mar nekiallsz nagy
akkucsoportokat beallitani, akkor
oda a kornyzetevedelem meg az
olcsosag.

És a hatásfokot nem is említetted...

Idézet:
Melegiteshez viszont nem kell a
forgolapat komoly mechanika
es hasonlok.

Ez így igaz, de van néhány tapasztalati megfigyelésem.
Amikor Q hideg van, nem süt a nap, inkább fúj a szél. Ha megnézel egy táblázatot a napos időszakokról és a nm-kénti kivehető teljesítményről évszaknak megfelelően, akkor azt láthatod, hogy pont télen amikor kéne a meleg, akkor alig van napos időszak.

De valamiben egyetértek, hogy a két dolgot lehet és talán kell is kombinálni. Láttam már sima rézcsövekből összetákolt kollektort ami nagyon jól működött. Nekem ettől jobb ötletem van, a fókuszálás, de most ebbe ne menjünk bele, vagy esetleg mégis?


hétf. feb. 06, 2006 13:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Gafly írta:
> A termelt árammal melegvizet állítanék elő.

Watt,

szerintem szelkerekkel eloallitott arammal futeni
eleg szerencsetlen otlet. Arra sokkal jobb a
napkollektor....

Kicsit olyan mint a viccben: Kirabolni az italboltot,
a zsakmanyt eladni, es vodkat venni a penzert......


az a napelemekkel való fűtés! :lol:

Egyébként melegvízre tényleg a napkollektor a legjobb. Ha nincs kéznél hasadóanyag: értsd fa vagy urán.


hétf. feb. 06, 2006 13:01
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Te mit tennél a delejjel?

Hat ez az. Nem tudom.

Mert ha mar nekiallsz nagy
akkucsoportokat beallitani, akkor
oda a kornyzetevedelem meg az
olcsosag.

Melegiteshez viszont nem kell a
forgolapat komoly mechanika
es hasonlok.


hétf. feb. 06, 2006 12:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 229
Hozzászólás 
Egy kis olvasnivaló

http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/ ... ujulo.html


hétf. feb. 06, 2006 12:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Miért? Fűteni majdnem 100%-os hatásfokkal lehet elektromosan. Te mit tennél a delejjel?


hétf. feb. 06, 2006 12:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> A termelt árammal melegvizet állítanék elő.

Watt,

szerintem szelkerekkel eloallitott arammal futeni
eleg szerencsetlen otlet. Arra sokkal jobb a
napkollektor....

Kicsit olyan mint a viccben: Kirabolni az italboltot,
a zsakmanyt eladni, es vodkat venni a penzert......


hétf. feb. 06, 2006 12:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
watt írta:
Fa oszlop is jó lenne szerinted?
Ugyan én egy autóval kiszedett acéloszlopra gondoltam, de a fa is jó lehet. Nem tudom milyen fából vannak, de elég erősek, és át vannak itatva valamivel, hogy időtállók legyenek.
Idézet:
Persze PIC lenne benne. :)
Én is tennék bele.


hétf. feb. 06, 2006 12:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
esetleg egy kitört villanyoszlopot szerezni), és arra állítani fel.

Fa oszlop is jó lenne szerinted?

Közben jött egy ötlet a szélvédelemre. Feltolnék rá egy árnyékoló csövet(hordót), ami eltakar valamennyit a szélből. Nagy viharban az egészből csak a csücske állna ki a keréknek, hogy azért akkor is dolgozzon a kerék. Hogy mennyire kell feltolni, azt a kivett teljesítmény és a maximális fordulat határozná meg. Persze PIC lenne benne. :)


hétf. feb. 06, 2006 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Én a falra szerelést nem tartom jó ötletnek. Akármilyen jól csapágyazod, kiegyensúlyozod a szélkereket, valamennyi rezgése lesz neki, és a tégla vagy beton nem nagyon szereti az ilyesmit. Inkább csövekből kellene hegeszteni rácsszerkezetű oszlopot(vagy ha van ismerős, esetleg egy kitört villanyoszlopot szerezni), és arra állítani fel.


hétf. feb. 06, 2006 10:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
gerry
Köszönöm a lehetőséget, szerintem élni fogok vele(majd a "hovát" priviben)
Cserébe néhány infó.
Egy udvarban engedély nélkül 6m magas szélkerék építményt hozhatsz létre. Érintésvédelmi szempont még a törpe feszültség.
Ha hagyomásnyos propelleres szélkereket építesz, akkor az nem lesz elég magasan, hogy azt a keveset ami jut szélből, jól hasznosítsa. Ezért a vertikális szélkerekeket kezdtem tanulmányozni(az oldalamon van néhány kép, nekem a gyertya tetszik a legjobban). Egy ilyen (tengelyét nézve függőleges) "kerék" nem érzékeny a szél irányára, és ha 4méteres oszlop tetején 2m magas kerék kerülne fel, akkor az elég nagy forgató nyomatékot tudna(az átmérő is fontos). Viszont a gondom ott volt mindig, hogy nagy szélben mit kezdek vele. Erre jött az az ötletem, hogy mi lenne, ha a tetőm udvar felőli végébe szerelném fel a kereket a csúcsfalra(azt megerősítve természetesen). Mindezt úgy, hogy egy sínen behúzható legyen(a sín hasonló lehet, mint a 250kg-os tolókapumon pl.)
Igazából az a gondom, hogy a magasság több lenne, mint 6m. De bevállalnám, hátha nem szólna érte senki(zsákutca, kis falu, behúzható, azt se tudnák mi az, talán...). Azt még nem tudom, hogy mekkora zajt csapna a házon, de remélem, ha jól ki van egyensúlyozva és jók a csapágyak, akkor nem vészes. A lehajtás ékszíjas, áttételezve, mert így könnyen megoldható, hogy ne csak egy generátor kerüljön rá.
Mindez már régóta forog a fejemben, de talán egyszer megcsinálom(úgy mint a T-TL-emet! Nézd meg azt is az oldalamon, ha nem láttad még, akkor tudod, hogy komolyan beszélek. :) )
A termelt árammal melegvizet állítanék elő. Másra úgy sem jutna, sőt erre sem hiszem hogy mindig elég lenne, de 30-40%-os megtakarítást el lehetne érni vele a fűtésben, melegvízben, ha sikerülne 3-4kW körül kitermelni belőle időnként.
A Te generátorod jó kísérleti alany lenne. Azér 2kW már elég kemény egy keréknek. Kíváncsi lennék, mekkora kerék kellene ehhez, és mekkora szél. Első próbákat egy lemezhordóval fogom megtenni, ha lesz rá ihletésem..
Üdv! watt


hétf. feb. 06, 2006 9:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
watt írta:
Idézet:
Elgondolkodtam már azon is, hogy a szélenergiát használhatnánk fűtésre is (elektromos vízmelegítőkkel). Így a víz tárolná az energiát és nem szennyezénk a környezetet semmivel a fűtés közben.

Elgondolkodni én is elgondolkodtam, de mikor 8kW-os generátort kerestem, akár egy ,akár több darabban, akkor mindig forintos jellegű gondokba ütköztem. Esetleg olcsó, jó ötlet 4-8KW-ra?
(Nekem az autó generátor jónak tűnne, de az sem olcsó(4-8db). Valaki ért ahhoz, hogy hogyan lehetne pl. lerobbant nagy dög motorból generátort építeni alacson fordulatra jó hatásfokkal?


Ja!

Watt!

Van egy BZmot mozdony generátorom, felújított igaz, de 24V 80A kicsiholtam már belőle 800-1000-as fordulatszámon. Dizel motoron volt, úgyhogy sztem nem kell neki nagy fordulat. Még a vízbotó kisérlrtemhez szereztem be, ha kell és elszaladsz érte a tied lehet. Ezzel is támogatnám a projectedet.

Ja 80A-en már igen kellett fesziteni az "ékszjon". :D


hétf. feb. 06, 2006 8:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 13, 2005 20:21
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: labor
Hozzászólás megújuló energia
Üdv Watt!

Valamikor az "átkosban" örököltem a balatonfelvidéken 400 öl szőlőt, természetesen a présházban nem volt villany...
A 412-es moszkvicsnak volt akkoriban generátora, ez volt elérhető.
Egy házilag tákolt szélkerékkel megoldottam a világítást, és tudtunk rádiózni tévézni. A második generátort egy pannónia motorral hajtottam,szélcsend esetére...
Mivel nem szeretem az olyan "műhelyt "aminek nagyon magasan van a teteje, eladtam az egészet úgy ahogy volt.Az új tulaj csak korszerűbb generátort rakott fel. Erről ennyit,egy lakás energia ellátása szerintem egyenlőre így nem oldható meg versenyképesen.


hétf. feb. 06, 2006 7:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
HA5DZS írta:
Amíg ez a technológia ki nem forr, addig maradhet a hőszivattyú és egyebek...


A technika már rég kiforrott, csak nálunk ilyen szemellenzővel megálldott politikusok vannak, bocsánat bürokrácia.

Ha most én felépítettnék egy szélerőművet a kis falucskámban a kert végében, akkor legalább 100m magasra kellene raknom a rotorját, hogy a szél-szellő bele is kapjon, pedig nem vagyok messze a magyarországi szélcsatornától.

De most olvasatam, hogy, ha ilyen mérvü lesz a globális felmelegedés (márpedig ilyen lesz), akkor a magyarországi szélcsatorna is északabbra fog tolódni, úgy a szlovák határ fölé.

Tehát sztem a legjobb megoldás a napelem lenne, ha már úgy is elsivatagiasodik kis országunk, meg mindenki szerezzen be egy tevét :D , már a fíling kedvéért.


hétf. feb. 06, 2006 7:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
Elgondolkodtam már azon is, hogy a szélenergiát használhatnánk fűtésre is (elektromos vízmelegítőkkel). Így a víz tárolná az energiát és nem szennyezénk a környezetet semmivel a fűtés közben.

Elgondolkodni én is elgondolkodtam, de mikor 8kW-os generátort kerestem, akár egy ,akár több darabban, akkor mindig forintos jellegű gondokba ütköztem. Esetleg olcsó, jó ötlet 4-8KW-ra?
(Nekem az autó generátor jónak tűnne, de az sem olcsó(4-8db). Valaki ért ahhoz, hogy hogyan lehetne pl. lerobbant nagy dög motorból generátort építeni alacson fordulatra jó hatásfokkal?


hétf. feb. 06, 2006 6:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
Az atomenergiával kapcsolatban: szerintem kevesebb áldozata volt eddig, mint a szénmonoxidnak. Valamint a globális felmelegedés miatti elsivatagosodott, és a tengerszint emelkedése miatt elöntött területekkel sem megyünk többre, mint egy 30km sugarú körrel a csernobili erõmû körül.


ez teljesen igaz. A foszilis energiahordozóknál sincs beépítve az árba a környezetszennyezés.

csak egy megoldás van: gyorsan összedobunk egy fúziós reaktort!


hétf. feb. 06, 2006 4:05
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nekem az a problémám a megújuló energiaforrásokkal, hogy azokból nem tudunk akkor és annyit előállítani, amennyi pillanatnyilag kell. Ha több energia kell, akkor jobban kinyitjuk a vízturbina előtt a folytást, több szenet dobunk a kazánba, feljebb emeljük a szabályzórudakat a reaktorban, vagy éppenséggel jobban lenyomjuk a gázpedált. De a napsütést nem tudjuk szabályozni, illetve a szélsebességet se mi állítjuk. Tárolni csak elenyésző mennyiséget tudunk, annyit meg nem lehet építeni, hogy biztosra menjünk. Kis mennyiségben, mint pl. melegvíz előállítása otthonra(esetleg elektromos vagy gázüzemű rásegítéssel) szvsz elég olcsón meg lehet oldani a dolgot, néhány éven belül megtérülhet a befektetés, de az ipari méretű energiatermelést nem lehet ezekre alapozni. A geotermális hő hasznosítása már stabilabb energiaellátást biztosít, de ezt nevezhetjük megújulónak :?:
Apropó a vízenergiát megújulónak számítjuk, igaz :?:
Az atomenergiával kapcsolatban: szerintem kevesebb áldozata volt eddig, mint a szénmonoxidnak. Valamint a globális felmelegedés miatti elsivatagosodott, és a tengerszint emelkedése miatt elöntött területekkel sem megyünk többre, mint egy 30km sugarú körrel a csernobili erőmű körül.


hétf. feb. 06, 2006 0:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 14:17
Hozzászólások: 262
Tartózkodási hely: Kispest
Hozzászólás 
A szélerőművel csak egy gond van: Infrahang. A PC venti is surrog, egy 10M es lapátsugarú venti meg "morog", aminek egészségkárosító hatása van hosszú távon.

Ezért vannak viszonylag lakott területtől messze (pusztába hupákoplás), vagy hangszigetelt házak vannak a környéken.

Amíg ez a technológia ki nem forr, addig maradhet a hőszivattyú és egyebek...


vas. feb. 05, 2006 21:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
én mindenképp támogatom az alternatív környezetbarát energiaforrások létesítését. Legkedvezőbbnek a szélerőműveket tartom, mert ez kevésbé öregedik el, mint a napelem. A mostani ólom és egyéb környezetszennyező elemből felépülő akkumulátorokat is ki kellene váltani valamivel.
Elgondolkodtam már azon is, hogy a szélenergiát használhatnánk fűtésre is (elektromos vízmelegítőkkel). Így a víz tárolná az energiát és nem szennyezénk a környezetet semmivel a fűtés közben.


vas. feb. 05, 2006 21:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 14:17
Hozzászólások: 262
Tartózkodási hely: Kispest
Hozzászólás 
Amíg egy 12V / 50W os monokristályos napelem ára nem lesz 8000 Ft alatt, addig nem lesz számottevő gyarapodás a megújuló energiaforrások terén.

Inkább építsünk mini atomreaktort :D


vas. feb. 05, 2006 16:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 13, 2005 20:21
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: labor
Hozzászólás megújuló energia
Üdv mindenkinek!

A dolognak természetesen van létjogosultsága, de mint tudjuk az ördög mindig a részletekben lakozik..
Az egyik regionális hiradó bemutatott egy, a bakonyba épült házat, vagy talán panziót nem emlékszem pontosan, pedig talán lényegs lenne...
A hálózatfüggetlen rendszer bekerülési költsége 6,5 millió forint.
Legalábbis ennyit vallott be a tulaj. Látható volt a rengeteg akku, szabályzó egység, napkollektor, ill napelem.
Minden szép és jó volt a riporternek, csak a karbantartési és üzemelési költségekre nem kérdezett rá.
Nem derült ki a riportból, hogy van e 3 fázisu motorikus hálózata.
(Én például nem tudnám rabszolgákkal tekertetni a gépeimet...)
Ezeket is figyelembe véve szerintem még sokáig nagyon drága lesz.
Nyáron, mivel a műhely feletti tetőrészt állandóan süti a nap, a szükséges melegvizet 2 darab feketére festett lapradiátorból veszem.
De ez még nem ok arra, hogy energia szolgáltatónak tartsam magam.


vas. feb. 05, 2006 15:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
az a helyzet, hogy az áram ipari elõállítása (ebbõl a szempontból mindegy, hogy szén, gáz v. atom) filléres, az áram az adók miatt drága. Innentõl kedzve uncsi arról beszélni, hogy lehetNE olcsón áramot elõállítani, mikor tudunk olcsón áramot elõállítani.

Hogy hogyan tudnánk a háztartási problémánkat kezeleni? Lehet, hogy röhejes, de a legkönnyebben úgy, hogy többet keresünk. Aztán még van a forgó-morgó módszer.

Sõt, még az is sokkal egyszerûbb, ha házilag építünk egy (klasszikus) erõmûvet és a felesleget eladjuk a hálózatnak, mint az, hogy feltalálunk valami otthoni, alternatív és gazdaságos megoldást.


szomb. feb. 04, 2006 17:19
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kellemes az elképzelés, csak elég drága :(

http://www.permanent.hu/wind.html


szomb. feb. 04, 2006 16:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
De magadóztatják, amikor a megtermelt áramot eladod az elektromos műveknek, illetve asszem 3KW felett is. Szégyenletes ország vagyunk... Nem tom hogy vettek fel az EU-ba ilyen balkáni viselkedéssel (egyéb dolgokra is gondolok)


szomb. feb. 04, 2006 14:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mindenképpen, ha nem adóztatják meg a szelet és a napfényt ami a területemen süt és fúj keresztül.
Különben pár fillér haszonért tökmindegy lenne.
A beruházást nekem kis ember szintjén csak akkor érné meg ha a haszna teljesen enyém.
Attól viszont tartok, hogy ez nem így lenne.


szomb. feb. 04, 2006 9:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 16, 2005 8:43
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Megújuló energia - Nap & szélenergia
Gondolom a villanyszámla mindenkinek probléma. Olyan hozzászólásokra lennék kíváncsi akinél már működik. Minden részlet érdekes lehet, akkumlátorok, inverterek, kapcsolóállomástok. Mielőtt az ember százezreket költene, hogy 'spóroljon', írjátok ide az ötleteket, javaslatokat, linkeket, hogyan lehetne okosan, olcsón, de hatékonyan megvalósítani.


pén. feb. 03, 2006 23:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot], Google [Bot] valamint 81 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség