Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:48



Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Hangszórójavítás iskolája 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
Rossz válasz...


szer. aug. 31, 2016 11:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
:D :D


csüt. aug. 25, 2016 9:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
:rulez: Bocs Macika. Akkor tévedtem.


szer. aug. 24, 2016 21:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
ferike rossz karmája írta:
....

Na, akkor szólok, most álljál le, de elég gyorsan.
Gondolom, nem szükséges elmagyarázni, egy az első és egyben az utolsó figyelmeztetés is, vagy viselkedsz, vagy búcsúzunk.


szer. aug. 24, 2016 20:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
TargeT írta:
Ugyan ki bannolná? ;) Nem tudom létezik-e még moderátorféle. :hm:

Bizony, itt van.


szer. aug. 24, 2016 20:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
TargeT írta:
... A sas nem kapkod legyek után. :wink:

:rulez:

Most látom, hogy pont a 11111-ik hozzászólásom volt az, amit ennek a jóembernek írtam. Én sem kapkodok legyek után. Tojok rá. :D


szer. aug. 24, 2016 18:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
Macika legfeljebb a Mobiltelefon topicba néz be. Szerintem.
Egyébként nem feltétlen értek egyet úgy általában a bannolásokkal, de nyilván van egy szint, aminél nemigen van más lehetőség.
Ilyen személyeskedő és alpári stílusnál, no meg helyesírásnál úgyis magát minősíti az illető. Az értelmes emberek közt legalább. A sas nem kapkod legyek után. :wink:


szer. aug. 24, 2016 18:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
TargeT írta:
Ugyan ki bannolná? ;) Nem tudom létezik-e még moderátorféle. :hm:

Macika.
Legfeljebb szólni kell neki. Mert ide nem biztos, hogy benéz. :D


szer. aug. 24, 2016 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
ferike rossz karmája írta:
....

Nézzük csak:
- az elmúlt 1 évben legalább 4 fórumon regisztráltál
- átlagosan 2 db hozzászólásod van ezeken a fórumokon
- nem érdekel mit válaszolnak, mert el sem olvasod
- ha elolvasnád se tudnál mit kezdeni vele, mert nem értesz hozzá semmit
- még a saját autód márkáját sem tudod (a középkonzolon lévő felirat a RÁDIÓ típusa)
- magyar vagy, gyöngyösi
- ha lehetne helyesírásból bukni, még mindig az elsőt járnád
- de legalább szerény vagy és visszahúzódó

A Clario az Clarion, de nemtudom, hogy sikerült összekeverned a Caliber-rel

A fentit csak azért kapod, mert kötözködsz.

U.i.:
Te regisztráltál ide 2016 augusztus 22-én és van 3 db hozzászólásod
Az egyikben lebunkózod Laci:L-t, aki:
több, mint 11.000 (tizenegyezer) hozzászólással az egyik őstag. A 2004-es reg sem igaz, amit a neve mellett látsz, az ugyanis az új fórummotor indulásának a dátuma (a 11.000 is onnan számolódik).


kedd aug. 23, 2016 6:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
Ugyan ki bannolná? ;) Nem tudom létezik-e még moderátorféle. :hm:


hétf. aug. 22, 2016 18:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
ferike rossz karmája írta:
.....

Bunkó a kedves mamád. Ilyet még úgysem írtam itt több mint 10 év alatt. De ekkora tahó sem volt még itt. :D

Mellesleg a kérdésedre kaptál választ.

Attól tartok, hogy evvel a stílussal nem fogsz itt sokáig írogatni. Bannolnak, és kész. Na, szevasz. !-F


hétf. aug. 22, 2016 18:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
Fényhang írta:
... Zsugorcsövet hová, minek ...

Teljesen igaz! :wink:

Én a hangfalhoz vezető kábelre gondoltam (nekem is szövött kábel van). Csodálkoztam is, hogy elszakadt.
A membrán kábelt házilag lehet javítani, ha ért hozzá, és van anyagja hozzá. Nagyon régen (jobb híján) javítottam egy havernak a hanfalát ónszívó litzével és egy szilikon cseppel. Ma is szól a hangfala. :)

Ennek a kérdezőnek biztos, hogy nincs felkészültsége erre.

Az a helyzet, hogy a szöveg értelmezése is nehéz volt. A sok helyesírási hiba teljesen kihozott a sodromból. Ritkán látni ennyire primitíven fogalmazott, és leírt szöveget, ami áppen hogy hasonlít a magyar nyelvre. :jaj:


hétf. aug. 22, 2016 15:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
feri3127!

Jobb lenne szervizbe vinni azokat a mélynyomókat, ahol rendesen megcsinálják.
Ilyen szerviz a Reflex Kft Üllőn, vagy a Garry-Electronic Budapesten.
Garanciával és jól dolgoznak.
Gányolni nem érdemes, Te úgysem tudod rendesen megjavítani. Zsugorcsövet hová, minek???
(Egyébként a normál használat során az a bevezető szál(bajusz) kopik, szakadozik, ha nagyon meghajtják, akkor sokkal hamarabb szétszakad és nem szól a hangszóró. Tulajdonképpen az egy védő-vezeték, ami a túlhajtás miatt szétszakadva megóvja a totálkártól, leégéstől a hangszórót, már ha figyelnek rá üzem közben.)

Üdv! Fényhang


hétf. aug. 22, 2016 15:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hangszórójavítás iskolája
4-5 cm hosszon vékonyan bekenni savmentes szilikonnal, majd zsugorcsövet ráhúzni erre a részre.

Ami meg a helyesírásod illeti: a háromsoros hozzászólásodban több mint 30 helyesírási hiba van, a nagybetűk mellőzését nem is számolva. Lehet, hogy külföldi vagy? Mert más mentség nincs. :jaj:


hétf. aug. 22, 2016 8:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 05, 2009 11:02
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
Bocs, figyelmetlen voltam, azt hittem a Loctite sima pillanatragasztójáról van szó. Én arra értettem, amit írtam.


szer. okt. 21, 2009 14:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:33
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
SPafi írta:
Loctite hőálló epoxigyanta? Légy szíves, nekem is vegyél párszáz Ft-ért!


Szerintem az uverapid 20 is hőálló és egy ezres alatt megkapod, ha már műgyantÁról van szó.
A pillanatragasztók közt pedig kétségtelenül az egyik legjobb a Loctite.


szer. okt. 21, 2009 13:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Loctite hőálló epoxigyanta? Légy szíves, nekem is vegyél párszáz Ft-ért!


szer. okt. 21, 2009 13:06
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 05, 2009 11:02
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
Szerintem egyáltalán nem drága a Loctite. Pár száz forintért szinte bármelyik boltban kapható.


szer. okt. 21, 2009 11:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Jesszus:
http://www.youtube.com/watch?v=SnXFuesr2tg&feature=related

Szétbombázva:
http://www.youtube.com/watch?v=63jD5MsjEDs&NR=1&feature=fvwp

Üdv
Inhouse


szer. szept. 23, 2009 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 11, 2008 12:17
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
Hát lehet hogy drága a loctite, de szerintem megéri a pénzét.


szer. szept. 23, 2009 13:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Hát a hangszórósok nem szoktak spec. anyagokat használni, mert ezek a ragasztók csak oylan mennyiségben szerezhetők be (min. 20kg), hogy nekik nem érné meg megvenni.

Lengőcséve ragasztáshoz amatőr körülmények között, csak az epoxi ragasztók jöhetnek szóba, pl. az Araldite-nak vannak olyan verziói amik eléggé jól bírják a hőterhelést, egyes Loctite típusok is jók, de iszonyatosan drágák.

Lágyrészeket pedig (membrán, pille, cséve, szél) hangszórógyártótól (H2000), vagy javítótól lehet szerezni.


szomb. márc. 21, 2009 17:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Jól értem? ha javítani szeretnék hangszórót, akkor a kosáron és a mágnesen kívül lehet, kidobni mindent?
Jó, semmi gond, kidobálom. No de hol lehet venni alkatrészeket? Még a tekercselést valahogy megcsinálom, de a pillét, szerintem nem lehet házilag megcsinálni. Még a membránt sem. A flexi vezeték pótlására, ha jól emlékszem, Watt mestertől hallottam egy megoldást. Vasaló vezetékéből. A csévetest számomra nagy fejtörést okozott, de láttam az utcán guringázni egy sörös dobozt. Hazavittem és szétvagdostam. Szerintem tökéletes erre a célra.
Azért bátorodtam fel a sörös dobozon, mert szétszedtem egy gyári Beag hangszórót, amit 20 éve túlhajtottam. A tálhajtás azt jelentette, hogy a gyári értéket kapcsoltam rá. Sajnáltam kidobni, mert arra gondoltam, majd csinálok vele valamit. Úgy gondoltam, most jött el az ideje. Amikor szétszedtem, megkövültem a látványtól. A totális barkácsolás nyomait fedeztem fel. Az aluprofil csak úgy szemre lett vágva. Annyira csálé volt, hogy a hajtás vége össze is ért, méghozzá átfedésben. A felület olyan, volt, mintha alkalmilag egyengették volna. Ja és egy egyszerű puha alulemezből volt. Hátratett kézzel sem tudnék olyan tré munkát végezni. És még az is szólt! Na hát ezen nagyon felbátorodtam. Azóta, minden eldobott sörös dobozban a csévetestet látom, Ahogy néztem, ötvözött anyag.
Tehát már van cséve testem, amit még nem készítettem el, de azt hiszem, képes leszek rá tökéletesen megcsinálni.
A következő kérdés a ragasztó. Talán ez a legfontosabb. A jó ragasztó. A pille és a fémszél rögzítésére, még a "technokol rapid" is jó, de cséve és a membrán ragasztására nemszívesen használnék sem palma texet, sem műgyantát. Az a gyanúm, hogy a hangszórósok valami spéci anyagot használnak. Jól sejtem?


szomb. márc. 21, 2009 17:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
A membrán sérülése nélkül általában semmivel, bár ügyesség kérdése, néha sikerül megmenteni az eredeti alkatrészeket. Viszont, szerintem ilyen idők távlatában sokszor inkább érdemes dobni a membránt. Is.


pén. márc. 20, 2009 3:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Volt egy hangszóró javító, aki sok évvel ezelőtt megalkotott nekem négy darab RFT 12,5 Wattos hangszórót. Ezeket aztán hosszú évekig hajtottam hatszoros túlterheléssel. Kiválóan üzemelt. Hétvégeken discoban üzemeltek. Megbízható hangsugárzók voltak. Közben változott a világ és a hangszórók a raktárba kerültek. Egyszer úgy alakult, hogy kipróbáltam mire képes és egy 200 W-os erősítőt küldtem az egyik 12,5 Wattos hangszóróra. Azt is állta, de egy kicsit elkezdett súrolni. Gondoltam majd megjavíttatom. Az Illetőt Miskolczi Sándornak hívták, de már nem találtam meg őt. Aztán eljutottam valami kutyaütőhöz, aki jól szétbarmolta ezt a kiváló hangszórót. Úgy döntöttem, megpróbálom magam megjavítani. Először egy kidobásra ítélt hangszórót tettem az asztalra. Próbáltam a membrán és a alu-cséve közötti ragasztást feloldani. Semmi nem oldotta. Még a kromofág sem. Olyan kemény a ragasztó, hogy még a tűt sem tudtam beleszúrni. Aztán elolvastam, milyen cég készítette ezt az "atom" hangszórót. Pioneer!! Szike? Ugyan! Talán a dinamit, de abban sem vagyok biztos. A mágnest, a kosarat, a házat biztosan szétviszi, de a ragasztó szerintem biztosan érintetlenül marad.
Tehát a kérdés ugyan az, mint ami a topik legelején fel lett téve. Mivel bontsam le ezt a ragasztást?
Aztán még van ezer kérdésem, de majd csak liba sorban.


csüt. márc. 19, 2009 10:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
A porvédőt jobb valami vizes bázisú papírragasztóvel visszaragasztani. Ha még egyáltalán lehet ilyet kapni.


szer. ápr. 23, 2008 17:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 23, 2008 16:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás ragasztó
.watt írta:
Nem arról a dómról beszélt szerintem. ..

A porvédőt le lehet vágni a kicsi olfa késsel. Nem lesz olyan szép visszaragasztás után, mint a gyári, de azért elfogadható(messziről nem látszik, ha ügyes vagy).
A pillét nehéz levágni, de azt sem lehetetlen. A jó megoldás, ha lehet kapni újat. Ha nem, akkor le lehet vágni a vashoz közel jó éles olfa késsel, és műgyantával lehet visszaragasztani. A tekercselésről már volt szó. A központosításról is. kb. ennyi.
ui. 20cm-esnél kisebb hangszórónak nem érdemes nekiállni.


Üdv.

Nem tudnád megmondani milyen ez a műgyanta ? Hol lehet kapni ?
Vagy helyettesíteni lehet esetleg valami mással ?
Egy basszusgitár kombó 15 colos mélynyomőján egy picit elengedte a papirtölcsért a porvédő,és emiatt időnként egy ilyen recsegő hangot ad.
A ragasztásnak rugalmasnak kell lenni ?


szer. ápr. 23, 2008 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
A vastagség kevésbé számít, nem ezért alkalmatlan. :)


szomb. dec. 02, 2006 1:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Ide biztos nem lenne vastag az RCA bol kiszedett "madzag".

http://youtube.com/watch?v=2BiF0ljPzvw& ... ed&search=

Viszont kissebekhez jolesz a "fulesnbol" kiszedett arnyekolas.


szomb. dec. 02, 2006 1:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Kedves Fórumtársak!

Kissé hűtlen lettem a fórumhoz (meg a barkácsolgatáshoz is) az utóbbi időben, de most benéztem nosztalgiázni, és mivel a hangszóróbuherálás a kedvenc témám rögtön fel is tennék egy kérdést.
Nevezetesen miképp orvosolható viszonylag egyszerűen az a probléma, amikoris a lágyvas talpról leszakad a mágnes a vasmaggal egyetemben illetve a talphoz képest elcsúszik az egész hobelebanc és beszorul a tekercs? Körvonalazódik egy "precíziós" eszköz, amit egy komámmal csináltatnék ls segítene központosan visszaragasztani a mágnest de mielőtt belevágnék érdekelne, tud e valaki erre bevált módszert, illetve vajon a profi hangszórójavítók ezt miképp oldják meg?


kedd nov. 28, 2006 20:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
:)
helyes meglatas

A lenyeg az , hogy jelenleg tokeletesen funkcional.


szomb. nov. 25, 2006 12:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
hugi_0
Szerintem is el fog törni, de nem baj, majd kicseréled megint! :)

soundlive
Sajnos ha a hangszóród lágy felföggesztésű, akkor két lehetőséged van.
1. zárt doboz. Ekkor kellenek a TS paraméterek és szinte biztos, hogy hatalmad láda fog kijönni, és alig fog szólni.
2. Kétoldalt terhelt tölcsér. Még hatalmasabb méretek lesznek, de akkorát szól mint ágyú. Itt viszont nem annyira számítanak a TS paraméterek. Szinte mindegyik hangszóró jól szól egy NAGY kétoldalt trehelt tölcsérben.
Ha ilyen jellegű kérdésed lenne még, tedd fel a megfelelő topicokban(tölcséres, hangfal hangolásos)


szomb. nov. 25, 2006 11:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Sz.tem nem es egy hurkot is huztam bele, minnel kisseb legyen a "szog-elmozdulas"


szomb. nov. 25, 2006 2:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Nem túl merev az ilyen célokra? :) Nem fog tíz-húsz évet kibírni sztem.


szomb. nov. 25, 2006 2:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
En legutobb egy RCA kabel arnyekolasat hasznaltam bevezetoszalnak. :))


szomb. nov. 25, 2006 2:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 21, 2006 9:25
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
:roll: :oops: Uramisten. T-S nélkül dobozt.... és ez még csak a legkisebb gond...

Bocsánat nem szoktam tervezni hangfalat, hanem lekoppintok valamit :) Ez jól sikerült.. (valszinüleg mivel magam csináltam cépnek hallom.. (de jó volt az a másik 300 ember véleménye számomra akik kellően megbátorítottak abban, hogy talán nem a kemencébe kell a faanyagot összevágni. Később ha gondoljátok beteszem a rajzát, hogy véleményt mondjatok róla.. (de ez nem az a topic:P)


csüt. aug. 10, 2006 11:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
:roll: :oops: Uramisten. T-S nélkül dobozt.... és ez még csak a legkisebb gond...


csüt. aug. 10, 2006 11:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 21, 2006 9:25
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Teljesen igazad van.. valóban a porvédőről beszéltem én aztat dómnak hívom :) de sebaj. 2 db hangszórót már sikerült is megcsinálnom Watt által leírt módszerrel. szikével kivágtam a közepét, majd megtekerve visszaragasztva és 20 perces 2 komponensű műgyantával visszatéve, központosítva pazarul szól. Azóta már túlélt egy bulit 700-as Yamaha végfokkal hajtva :)

Vásároltam 2 hangfalat.. (ebben semmi újdonság nincsen, de ezeknek a típusa Reloop RSP30) Asszem már fogjátok is a fejeteket.. Mint minden kiváncsi ember énis lekaptam az elejét, kivettem a hangszórókat hogy tüzeteseben megnézzem mit adnak el mostanában bruttó 45.000-ért. Hát a hangszórókbó sokat nem tudtam meg, de bizakodó voltam, mert azért a hangváltó benne van és van benne alkatrész is :P

A mélyeket megnézve (2db van benne) nagyon gyengének érzem őket.. Lehet érzékenyek, de lágy felfüggesztésüek, ami miatt első gondolatom az volt, hogy ez egy élő bulit nem fog kibirni...
Forumon olvastam, hogy a magasok fél hangerősn elszállnak.. Na mondom ezt meglőzve, kicseréltem a magasakat MNC-re(nem kell fujjozni, mert akkor is jól szól).
(itt jegyezném meg, hogy a legkönnyebb javítani ezeket a magasokat mert általában tőben megszakad (2x fordult elő a 3 év alatt) és folyadékhűtésüek, szólnak mint a 7+szentség)
Kicserélve a magasokat, a hangfalakat hajtva 800 W oldalanként, valamint ezek alá subként aktiv szürővel ellátva 300 W-os SAL (az a régi zöld habszivacsos hangszóró) saját magam által összerakott méllyel akkora hangerőt csináltam, hogy meglepődtem... Tiszta sub hangok, a magasok is megfelelőek voltak. A bajom a középhangokkal volt. Hasonló nagyságú felépítésü ZECK hangfalat mellétettem az enyémnek és amiben a ZECk (világmárka) hihetetlen erős volt az a középhangok voltak. Érezhető volt a 2 hangfal közötti közel 400.000 ft árkülönbség...

Kedves Watt
Terveim szerint ezeket a RELOOP-os hangszórókat kicserélem a megjavított, leégett hangszóróimra, viszont mivel te ebben nagyon otthon vagy, és talán rajzod is lenne, szükségem lenne, egy olyan subládára, amibe ezeket a lágy hangszórókat (2-2 db) bele tudnám tenni. Ha volna egy ilyen nem túl nagyságú mégis olyan nagyotszóló rajzod kérlek, küldd el nekem !
Köcce :)


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára soundlive csüt. aug. 10, 2006 11:02-kor.



csüt. aug. 10, 2006 10:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
Sztem nem így kell cserélni,

Persze, hogy nem, de működik és attól jobb, hogy mindenféle kábelekkel toldjuk meg az ócska bevezető kábelt.
A jó megoldáshoz jobban szét kell szedni a hangszórót amit nem ajánlottam volna első körben, vagy elvinni egy komolyabb szerelőhöz.


szomb. júl. 22, 2006 21:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Sztem nem így kell cserélni, de Watt ötlete talán elfogdható. :)


szomb. júl. 22, 2006 14:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
watt írta:
Ha azt akarod, hogy valami jó legyen, csináld magad! :) Főleg ha nem nehéz. Levágod, egy kis forrasztsányit hagyva, szerzel kábelt és beforrasztod, majd nyakonkened szilóval, oszt kész. Jobb lesz mint a gyári.

Ettől még rájuk boríthatod az asztalt! :)

Na igen... ;) Még azon gondolkodtam, hogy talán tudok szerezni rcf 1200-as mélyekhez való bevezetőt. Az talán elég lesz az én kis 400-as csipogómhoz :)


pén. júl. 21, 2006 19:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Gondoltam nem árthat ha mégis lefényképezem a kábelt. Ilyen kábellel éveken keresztül működhet. Nagyobb HSZ-hoz akár teljes vastagságban is lehet használni. Nagyon hajlékony és gyakorlatilag törhetetlen.
Akkor a képek(linkelem, mert nagyok)

Őskori vasaló kábel szövet külső borítással:
www.wattmep.tvn.hu/HSzorokabel/DSCF0010_resize.JPG

Blankolva, kibontva:
www.wattmep.tvn.hu/HSzorokabel/DSCF0013_resize.JPG

Egy szál felépítése(a közepe műszál):
www.wattmep.tvn.hu/HSzorokabel/DSCF0012_resize.JPG


pén. júl. 21, 2006 18:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ha azt akarod, hogy valami jó legyen, csináld magad! :) Főleg ha nem nehéz. Levágod, egy kis forrasztsányit hagyva, szerzel kábelt és beforrasztod, majd nyakonkened szilóval, oszt kész. Jobb lesz mint a gyári.

Ettől még rájuk boríthatod az asztalt! :)


pén. júl. 21, 2006 18:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Köszi, értem :)
A helyzet az, hogy a javítás alkalmával a gyári sodort derótot lecserélték valami ócska kinézetű műanyag szigetelésú vékony tyúkbélre. Az azért igaz, hogy elég rugalmas, de mint a mellékelt ábra is mutatja nem túl tartós.
Mivel túlzottan szétszedni nem akarom az egészet így ezt már nem cserélem le. Mivel a szakadást az okozza, hogy ez a keményebb drót nem bírja a folyamatos rezgész csináltam 3 centis rezgés elnyelő hosszabbítást :) Jó rugalmas drót két végét beónoztam, majd a közepéből kitekertem a sodrást. Most szinte minden szál külön van. Így még rugalmasabb lett. Majd meglátjuk mennyit bír ezzel a megoldással. Ha nem sokat, akkor visszaviszem pestre és a szervizes fejéhez csapkodom egészen addig, míg a vacak dtótjukat ki nem hajítja az ablakon és nem tesz a helyébe megfelelő minőségűt :)


pén. júl. 21, 2006 17:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Lehet, hogy már késő, mert az új kábelt kellett volna törésmentesíteni.
A megoldás egyszerű, egy sziloplaszt cseppet kell tenni a forrasztásra, ahol elválik a vezeték a membrántól, ill. a forrfültől. A csepp jó nagy és hosszú legyen, amekkora csak fenn tud maradni a vezetéken(kb 5-8mm hosszú 3-5mm átmérőjű elvékonyodó csepp).

Ha találnál vasaló kábelt(régi), amiben szövetszál köré tekert vékony rézszallagokból vannak megtekerve a vezető szálak, és ezekből vannak varkocsok sodorva és ezek a varkocsok alkotnak egy vezetéket, akkor ebből a vezetékből egy varkocsot (kb 4-5varkocs van egy vezetékben) fel lehet használni a hangszóró kivezetékelésére. A gyári vezetékek ócskák, persze vannak kivételek...

Ha gondolod csinálok fényképet a kábelről, ha nem érthető a leírásom(ami elég valószínű! :) )


pén. júl. 21, 2006 16:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Szeretem autóban a jó kis tüctüc dübörgős zenét (pl Pink Floyd :) ) csak épp a mélyládában csücsülő hangszóró nem komálja a munkát... Kb 1 hónap után bevezető szál cserés lett. Megcsináltattam, nem is volt hiba. Aztán kb 1 hétre rá megintcsak elhallgatott a dög. Gondoltam nem viszem fel megint pestre, ezért megnéztem mi a baja. A bevezető szál szakadt le a fém érintkezőről. Visszaforrasztottam. Így megint ment pár napig aztán ismét csend. Megintcsak a bevezető szál szakadt le a fém érintkezőről. Ismét visszaforrasztottam, de nem tartott sokáig. Persze a kábel közben szépen fogyott, így hogy ne feszüljön meg megtoldottam egy izmosabb jó rugalmas hangszórókábel darabkával. Bírta is vagy egy hétig és ez most megint leszakadt... Már kezdek a falra mászni ettől, hogy mindig leszakad és mindig ugyan ott. Mi a rákkal csináljam, ami bírja a rezgést?


pén. júl. 21, 2006 14:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
sik es vastag karton!

Nem túl előnyös a rezonanciák miatt, főleg a magasabb frekiken(200Hz felettiekre gondolok) A vastagsága miatt a tömege is nőtt a membránnak. Ez még előnyös is lehet fs-ben, de az érzékenységet ronja. Ha nektek megfelel, akkor jó.


szomb. júl. 15, 2006 15:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
Gondolom tudod milyen a kevlar szoves!(A koncepcio a sal SBX-tol)Ruhagyarbol szereztek 2mm vastag lapos muanyag fonalat, azt csinaltuk meg kevlarnak es egy tenniszlabdan probaltuk domborura formalni.Ez tobbe kevesbe sikerult, ragasztoval rogzitettuk, de akivagas eleg gyengus lett, hiaba ragasztgattuk mindig kibomlott.Ekkor arra gondoltam, hogy kartonra nyomunk valami logot, es kivagjuk mint ahhogy az SRP-n vagy az SXA a saltol.Amugy nem vagyok sal parti, de a sik porvedo logoval jol mutat.Szoval ez a porvedo NEM domboru, hanem sik es vastag karton!


szomb. júl. 15, 2006 7:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Xpee
Egyenes provédőt tettetek rá? Vagy akkor hogyan sikerült domborúvá tenni?


pén. júl. 14, 2006 10:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
Azt hiszem kicsit felreertettelek nemi fogalmazashiba miadt.Mielott valaki megszolna, hogy nem tom mirol beszelek, ez egy hangszoro, es a felepitese, legalabbis en ugy emlekszem igy nez meg mindig ki.Bar a mai vilagban sok mindent lat az ember![img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/hu/a/a9/Hangszóró.jpg[/img]

A porsapka+=porvedo levagasa nehez ugy, a leoldasaval meg az a baj hogy serul a membran szerkezete (a papir hiaba impregnalt megszivja magat higitoval, stb)

A 38-as hangszorok gondolom papirosak, nekem volt 46 os a kezemben es azoknak megtrukkoztuk a porvedojet ugy hogy cd lemez segitsegevel kartont vagtunk, elotte logot nyomtattunk ra (Ez egy kis hamisitas de nagyon zsirul mutat).Van akinek a domboru porvedo tetszik, (dommal=dome tweeter es nem porvedo!)de ekkora meretben nem talalsz.
Probaltam kevlarszeru domboru porvedot csinalni, de nem tetszett, ugyhogy maradtam a kartonnal.A szepen ragasztod es jo rajta a logo olyan mint az eredeti!Na egy kis tulzassal


pén. júl. 14, 2006 8:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
A műgyantával a legányolt pillét érdemes ragasztani, oda meg pont az jó, ha sűrű az anyag, mert ha nem sikerül kellő lapot vágni a vas közelében, akkor a kapott éleket jól be lehet takarni a gyantával, ami utána megfelelően tart. Egyébként nem ébrednek olyan nagy erők, még egy ilyen nagy hangszóró esetében sem, hogy félni kéne, hogy a ragasztások leszakadnak a pillénél, vagy a peremnél. A csévénél+membránnál viszont oda kell fgyelni, de azt ritkábban kell cserélni, legtöbbször csak tekercselni kell. De oda is jó a műgyanta, de ott sem kell hogy híg legyen, jobb ha van egy kis húsa a ragasztásnak a sarkoknál.


csüt. júl. 13, 2006 8:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség