Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 23, 2024 9:29



Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Kirlián kamera 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
kispedro írta:
Ezüst epoxi: 5.500Ft. Szerintem felesleges megvenni egy tubust, mert többször úgysem használnám az életbe. Eddig azt sem tudtam mi ez. Sőt még most sem nagyon. Gondolom olyan ragasztó, ami vezeti az áramot? Esetleg ez helyett mit lehetne használni?


Ezüst epoxi jó dolog, ha luxeon ledeket akarsz hűtőfelületre ragasztani... Vagy más hűtendő dolgot, amit egyéb módon nem tudsz a bordára rögzíteni... azért van benne ezüstpor, hogy bivajmód vezesse a hőt. ennek mellékterméke, hogy az ellenállása sem végtelen, sőőt, tíz-száz ohmos nagyságrendű (ez a tulajdonsága egyébként nem mindig jó)


hétf. okt. 09, 2006 20:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ha 2,2 ohmot teszel oda, akkor jobb a dolog. De kár fűteni tranyókkal, amikor már FET-ek is vannak.
Hadd ne linkeljem be az oldalamon lévőt 1000-ed szerre.


hétf. okt. 09, 2006 12:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
kispedro
Idézet:
Találtam egy oldalt: http://www.uoguelph.ca/~antoon/circ/hv/ ... rlian.html
Erről az oldalról nekem 1 kép van, ami értelmezhető. Mégpedig a kapcsirajz.

Ez a rajz egy agyrém! Na nem az alapja, hanem az, hogy a 2N3055-öket a TIP-en keresztül 2,2K-val hajtják meg! Ha az 555 kimenetére simán tennél egy 2,2K-t, akkor jobb lenne a meghajtás és spórolnál egy tranyót! De nem jó az R4-5 értéke! Ha a táp áramtűréséből és egy gyújtó trafó áramfelvételéből indulok ki, akkor kb. 2-3A-ra lehet számítani. A 2N3055 bétája kb 15, ha párhuzamosan vannak(bár így csak az egyik fog kinyitni, és terhelődni az emmiter ellenállás rossz alkalmazása miatt), tehát 3000/15= 200mA a 12V 2,2K párosítás pedig 5mA bázisáram lesz, ami kb. 75mA kollektoráramot fog kelteni ez meg édeskevés.
Én az 555 kimenetére tennék egy 100ohm-ot, és azon folyó 120mA talán meghajtja a tranyókat 2A-ig. Ha nem akkor úgy fognak melegedni, mint a fene.
A jó megoldás egy BUZ11 lenne, amit az 555 kimenetéről szintén 100ohm-ról lenne hajtva. Na az nem melegedne és egyszerűbb, olcsóbb lenne az egész.

Ezekről a rajzokról mindig az energiakicsatolásos áramkörök jutnak eszembe, azok sem működnek! :?


hétf. okt. 09, 2006 11:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Igen én is digit géppel szeretném fotózni, nem filmet alátenni, ezért kellene a vezető bevonatos üveg. A régi monitorszűrő? Hm. Szerzek egyet és mérek. Hátha! Esetleg még ilyen ötletek?
Az a baj, hogy sokan keverik az aurafotózást a kiriánkamerával. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Ezért is linkeltem be egy cikket.


hétf. okt. 09, 2006 11:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az aurafotó egy interaktív képtrükk. Sima webkamerával készítik, de van hozzá egy SW, ami (meghatározott minták szerint) egy bőrellenállás-mérő adatai szerint különböző színekkel módosítja a fotót. A színek a szerint vannak meghatározva, hogy az "auralátók" hogy láthatják a valóságban azt.

A bőrellenállás-mérő nagyjából egy kezet formáz, egy elektród-mátrixra teszed rá a kezed. Nyilván ennek az ellenállása erősen függeni fog a lelkiállípotodtól, így "valamire" lehet következtetni.

Szerintem ez nem valódi aura-fotó. Csak egy trükk. Arról sem vagyok meggyőzve, egyáltalán fotózható-e. De viszont szerintem az igaz, hogy bizonyos emberek "látnak" valamit. Csak kérdés hogy mit.

A kirlián-fotó vajon elkészíthető-e olyan elektróddal, ami a régi monitor-szűrőből készül? Vajon annak vezet a bevonata? (kicsit olcsóbb lenne)

Azért kell átlátszó, mert fémlemezes megoldás esetén muszáj a filmet a tárgy és a lemez közé tenni, így viszont külső kamerával is fotózható a dolog, nagyban fokozva az interaktivitást. Mondjuk felidegesíted az alanyt hülye kérdésekkel, és figyeled a hatást.... Vagy átkapcsolsz DC üzemmódba :twisted:


hétf. okt. 09, 2006 10:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Egyáltalán miért kell arra a bevonatra olyan vezető anyag? Hiszen a levél (pl. a képen) levan földelve. Mellette ott van a rézfőlia körbe. A rézfőliából a korona kisülések a levél felé mennek. Most akkor hogyan jöna ide a levél fölött lévő üveg vezetőképessége? Kicsit nem értem.
Amúgy meg hogyan földeljem le a levelet? Forraszak rá vezetéket? :-) Vagy csak egyszerűen sorkapoccsal? :-)


hétf. okt. 09, 2006 8:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Megvettem a fotómaghazint! Lefényképeztem a cikket, de sajna nem lett olyan jó a minősége. Üveglapot tettem az újságra úgy fotóztam. Meg elég sötét is van a szobában. De azért remélem olvasható.
http://nagyfesz.fw.hu/egyebek/5482.jpg
http://nagyfesz.fw.hu/egyebek/5483.jpg
Na most nekem lenne 1-2 kérdésem.
Ón-oxidos üveg! Tényleg ilyen drága? Hiszen a multiméterre is ennyi árat ír és azért ennek az ötödéért már lehet venni. Gondolom ők sem a legprofibbat használják. Esetleg mit lehetne még használni az ón-oxidos üveg helyett, ami lényegesen olcsóbb és van rajta vezető réteg. Rézlemezt tudok szerezni nagyon véknyat, de azt akár alufóliából is meglehet csinálni.
Ezüst epoxi: 5.500Ft. Szerintem felesleges megvenni egy tubust, mert többször úgysem használnám az életbe. Eddig azt sem tudtam mi ez. Sőt még most sem nagyon. Gondolom olyan ragasztó, ami vezeti az áramot? Esetleg ez helyett mit lehetne használni?


hétf. okt. 09, 2006 7:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Érdekes: http://shadowboxent.brinkster.net/lemurkirlian2.html
Itt van valami leírás, de sajna nem értem: http://www.rmcybernetics.com/projects/D ... photos.htm


vas. okt. 08, 2006 16:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Találtam egy oldalt: http://www.uoguelph.ca/~antoon/circ/hv/ ... rlian.html
Erről az oldalról nekem 1 kép van, ami értelmezhető. Mégpedig a kapcsirajz. Most már tudom, hogy sima sorkimenős, vagy autógyujtótrafós cuccal lehet meghajtani. Ezerszer építettem ilyet, szóval már fejből is megy. Már csak a másik felére lennék kiváncsi.


vas. okt. 08, 2006 15:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem csak a fantáziát kell elengedni, a többi már adott hozzá.


vas. okt. 08, 2006 15:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Valószínűleg ez egy sima fotó, PS-al megspékelve.
Pont et akartam én is írni, hogy végülis ez olyan, mint a piacokon kapható "plazmagömb". Csak it nem gömb kú kamrában alakul ki a kisülés, hanem 2 üveglap között.
De hogy miért nem találok gugliba legalább egy olyan oldalt , ami ennek az építésével foglalkozik.


vas. okt. 08, 2006 15:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vannak ezek az ionizált gömbök aminél a kéz közelítésére
különböző ionizált csatornák alakunak ki és mozognak a gömb belsejében.
Lehet kapni a piacokon 3-4ezer forintért.

Ilyenből akár (a gömb felületéről) kapacitív kicsatolással lehetne
nagyfrekis magasfeszültségü energiát kicsatolni ilyen kisérletekhez.
Nem kell az egész gömböt becsomagolni fóliába, elég egy néhány cm2-es alufólia lapka.
Arra nem árt vigyázni, hogy legyen a kicsatoló fólia és a gömb felülete között
valamekkora távolság (szigetelő távtartó), ellenkező esetben
a gömb felülete a kritikus közeli pontokban túlmelegedhet.

Az így kicsatolt energia éget! Tessék vigyázni a kézre!!

A többi része mint pl. vákum, nemesgáz töltésü kamra stb. már
az egyedi lehetőségektől és a kialakítástól függ.


Kép

Azt viszont nem tudom, hogy az alábbi fotót hogyan készítették.
Nem vákumban, az biztos mert ahhoz szépen mosolyog a hölgy.
Még azt sem merném igazán elhinni, hogy ez valódi fotó.
Szerintem egy színes ködöt festettek a kép köré, néhány
rejtélyes szimetrikus vonallal, a misztika fokozásaképpen.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 vas. okt. 08, 2006 15:45-kor.



vas. okt. 08, 2006 15:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Idézet:
Van, amikor ezt a módszert is Kirlián-fényképezésnek nevezik, pedig semmi köze a Kirlián-módszerhez.

Úgy működik, hogy a kezedet valamilyen elektromos szenzorokra kell helyezned, ami össze van kapcsolva egy számítógéppel. A számítógép kiértékeli a bőrellenállás-változások frekvenciaspektrumát, és a különféle frekvenciákhoz különféle színeket rendel. Magában a fényképezőgépben van egy kis színes folyadékkristályos képernyő, ami a számítógéptől kapja a jelet, és a számítógép által megadott információ alapján színes fényfoltokat exponál a fényképre, ami általában Polaroid-fénykép. Tehát végső soron az auraképet a bőrellenállás-változásaid frekvenciaspektruma határozza meg.

Hát így működik általában ez a fajta aurafényképezés. A Skeptical Inquirerben olvashatsz egy jó cikket róla: Aura Photography: A Candid Shot. A szerző csináltatott magáról két aurafotót pár perc időkülönbséggel. Teljesen más lett a két fotó. Azonkívül a második fotó elkészítése előtt azt mondták a szerzőnek, hogy ne gondoljon a szexre, mert akkor a képen az élénkpiros színek fognak dominálni. Nos, a szerző a kép készítése alatt vad szexjelenetekre gondolt, de a képen mégis békés kék színek domináltak.


vas. okt. 08, 2006 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
http://www.fotomagazin.hu/open/open.php ... &menu_id=1

Az ujságban építési leírás is van képekkel illusztrálva.


vas. okt. 08, 2006 15:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Engem különösebben nem hat meg ez az aura téma, mert igazából nem is igazán hiszek benne. Inkább egy a fotóeffektus érdekelne. Szeretek fényképezni és mindig szeretek kipróbálni új fotós dolgokat.
Szoktam venni havonta a digitális fotó magazint, de sajna a mostanit nem kapom sehol. Pedig abban levan írva egy ilyen kirlián kamera otthoni elkészítése. Gondolom neten is van fent ilyen, de sajna nem találtam. Cikkeket találtam róla angolul,de építési leírást nem. Pedig tudom, hogy van, mert régen már találkoztam vele. Sőt! Már egy jó pár éve "akki" (rég nem látom, merre van) küldött nekem egy magyar cikket róla beszkennelve, de sajna már nincs meg. Meghát akkor még fényképező gépem sem volt, ezért fizikailag nem foglalkoztam a témával. Most viszont szivesen építenék egy ilyet.
Valami olyasmire emléxem, hogy 2 üveglap volt egymásra téve, köztük egy pár miliméteres távolsára. Kivolt ékelve. Körbe levolt szigetelve sziloplaszttal és kivolt szivattyúzva a levegő belőle. Ha jól emléxem, volt benne 1, vagy 2 elektróda és sorkimenővel voltak meghajtva.
Az üvegen keresztül fotózva pedig olyan képeket kaphatunk, mint a faleveles, vagy az ujjlenyomatos kép.


vas. okt. 08, 2006 15:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Erre próbáltam utalni én is amikor az emberek ősi ösztönét a hit-et említettem.
Amit nem tudtunk megmagyarázni azt már az ősidőktől kedve misztifikáltuk.
Amikor kitört egy tűzhányó annak "csak természetfeletti erő lehetett az oka akit ki lehet engesztelni".

Ez még mindig megvan az emberekben de már sokszor össze kapcsoljuk
félig valós dolgokkal aminek vannak misztifikálható homályos részei.
Minél töbet megismerünk a világból annál inkább meglátjuk mennyit nem tudunk még.
Ezzel együtt annál inkább kitolódik a ködösített fantázia határa a félig valós és képzelt dolgok felé.


Egyébként gondolj bele, egy vízzel teli akármi nagyjából egyenletesen vezet.
Mondjuk ha egy bőrből lévő tömlőt töltünk meg vízzel annak már
lehetnek eltérései mert a nedves bőrnek helyenként eltérő lehet a fizikai tulajdonsága.

Az élő bilógiai anyagban valamilyuen mértékben megváltozhat a működése során
az alkotó anyagok egyes tulajdonsága ami egyes betegségek által meg is változhat.
persze ez még mindig csak egy gondolatsor amit sok-sok el nem kötelezett kísérlettel kellene cáfolni v. bizonyítani.

Foglalkoztak ezzel sokan is. Viszont az eredmény attól is függ, hogy
a következtetést úgy vonta le valaki, hogy feltétel nélkül hitt a dologban vagy pedig,
bizonyítási kényszer nélkül csak a gyakorlati eredményeket tartotta szem előtt.

Itt van az a határ ahol nagyon könnyű bele magyarázni vagy elnézni valamit amit tapasztalunk.


vas. okt. 08, 2006 14:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
"Mindegyiknek másképp nézett ki az ionizált korona ábrája."

És még egy érdekes felvetés: Mondjuk ugyanarról az emberről lehet-e két egyforma képet készíteni - mondjuk ha közben hátrébb megy, vagy tesz egy kört a konyhában?

Érdekesnek tartom ezt dolgot, de kicsit szkeptikus is vagyok. Valahol láttam, h. egy webkamerának látszó tárggyal és egy laptop segítségével készítettek ilyen fotókat. Az speciel szerintem kamu volt - szoftverből is ki lehet színezni egy képet. :)


vas. okt. 08, 2006 14:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Itt csak az a kérdés, h. tényleg lehet-e következtetni ezekből a fotókból egészségi állapotra, vagy csak egy "érdekes" foto-effektről van szó.
Erre mindenki hite szerint tud válaszolni - gondolom sok fizikai adattól (frekvencia, mágneses mezők, távolság, kémiai összetétel...stb) függnek a fotó színei - vajon egy élettelen, ám mondjuk vízzel teli cuccról milyen felvételt lehet készíteni ezzel az eljárással?


vas. okt. 08, 2006 14:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Itt egy kirlián kamerával készült ujjhegy fotó látható,
ami a Szemjon Kirlian által kifejlesztett fényképezési technikával lett megörökítve:
Kép Kép

Forrás: http://www.kristalyakademia.hu/ezoteria ... ian_kamera


Közben előkerült még néhány fotó:
Kép Kép


vas. okt. 08, 2006 12:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Találtam vele foglalkozó témát:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9082727

Lejjebb a test aurájával foglalkozó oldal látható.
Szerintem ez csak egy kevésbé stabil megjelenési formáju fizikai jelenségbe
bele magyaráz valamit ami az emberekben meglévő megmagyarázhatatlan
istenség mítoszához hasonló lehet, ami viszont mindenre "megnyugtató bizonyíték".
Persze ha valaki jól láthatóan bebizonyítja ennek az ellenkezőjét az előtt fejet hajtok.

Itt a ködös, de inkább ködösített aurakép magyarázat:
http://www.kristalyakademia.hu/ezoteria_szotara/aura


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 vas. okt. 08, 2006 12:41-kor.



vas. okt. 08, 2006 12:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Erről még eddig nem hallottam de kiváncsivá tettél és utána néztem.
Közben rájöttem, hogy mégis ismerem ..valamennyire de nem tudtam a nevét.

Egy idézet hozzá:
".. Mandel többek között a Kirlián-fotográfiát alkalmazza.
Nagyfrekvenciájú mezőn bioenergetikai sugárzást visznek a kéz- és lábfejekre, majd lefényképezik.
A képek pedig következtetni engednek a bioenergetikus egyensúlyra
"
Forrás: http://www.ideal.hu/cikk/1812

Éredekes dolog ez. Régebben 1-2 évtizede láttam falevélről fotókat
ami hasonló módon, nagyfrekis koronakisüléssel készült.
Mindegyiknek másképp nézett ki az ionizált korona ábrája.

Azt nem tudom, hogy ennek valóban van-e valami kapcsolata a
szervezet biológiai működésével vagy csak egy nedves elektrolittal töltött vezető tulajdonságú
szerves anyag felületén mindeképp létrejövő jelenségről van-e szó.

Az idézett cikkben szó esik a fény és színterápiáról, aminek viszont lehet hatása
akár sejtek szintjén de egyéb pszichés hatást is kifejt a fény színe és frekvenciája.

Volt egy színházi világosító ismerősöm aki történeteket mondott róla,
hogy koncerteken a fényeffektekkel, a színek megfelelő frekvenciáju villogtatásával fel tudták "ébreszteni" a kevéssé érdeklődő közönséget,
de le is tudták csillapítani ha arra volt szükség.

A fénynek minenképp van hatása a szervezetre, ha csak a
gyulladás csökkentő-sebgyógyító "Evoilite" vagy "Bioptron" lámpát nézzük
ami egy magyar fizikusnő lézerrel végzett kísérleteire alapult de
normál fényforrás polarizált fényével működik.

de ha csak egy asztali lámpával átvilágítasz a kijelzőről lehúzott polárszűrőn akkor is ugyanazt a hatást éred el, legfeljebb nem 40-125ezerért hanem otthoni barkács anyagból.

Na de kicsit eltértem a fő témától. igaz minden területnek vannak kapcsolódó perifériái
de szerintem sokkal áttekinthetőbb egy-egy témakör ha a környező kapcsolódó területeken is körbenézünk.


vas. okt. 08, 2006 12:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Kirlián kamera
Üdv!
Szeretnék erről a dologról egy kis infót kérni tőletek. Van valaki, aki épített már ilyet? Egyáltalán hogy is működik ez? Sajna csak külföldi anyagot találtam róla, az angol tudásom pedig nem valami fényes.


szomb. okt. 07, 2006 23:19
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 101 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség